4 hAU KOR K f. mmmrnm*::s? DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 31 DEC. 1962 1962 IN BEELD Uit de enorme hoeveelheid nieuwsfoto's welke het afgelopen jaar onze redactie bereikte, hebben wij een keus gemaakt, om een aantal gebeur tenissen nog eenmaal in beeldvorm naar voren te halen. Eerste rij v.l.n.r. Op 8 januari trof de N.S. een ramp, welke ons hele land schokte: het treinongeluk bij Harmeien. Vijf dagen later werd Peru getroffen door een serie aardschokken, welke duizenden slachtoffers maakte. In Duitsland vond op 7 februari in Voelklingen een mijnramp plaats, terwijl de omstreken van Hamburg op 18 februari geteisterd werden door watersnood. Tweede rij v.l.n.r. De Amerikaanse ruimtevaarder Glenn, gefotogra feerd op 23 februari met zijn President, na zijn reis door de ruimte, ken groep Ambonnezen maakte op 1 maart een begin met de grote reis naar Indonesië. De moeilijkheden in Algerije duurden voort op 14 maart werd deze foto gemaakt tijdens een straatgevecht. Een gevecht van geheel ander kaliber werd geleverd in Praag, vanwaar onze land genote Sjoukje Dijkstra op 20 maart als wereldkampioene in haar woon plaats terugkeerde en daarmee alle frontpagina's veroverde. Iemand anders, die regelmatig op de frontpagina's kwam, was de heer van der Putten, die hier gefotografeerd is met zijn raadsvrouwe bij de aankomst aan het ambtenarengerecht in Arnhem. Derde rij v.l.n.r. Op 6 april werd de Mont Blanc doorboord deze foto werd op het moment van de doorbraak, diepe onder de grond ge nomen. Op de grond zaten vele anti-kernbomdemonstranten op 26 april. De volgende foto werd aan boord van de „Oranje" gemaakt, tijdens het bal van het zilveren Koninklijke Paar op het schip op 2 mei. In het schip zaten de huisvrouwen, die schrikbarende prijzen moesten betalen voor de dagelijkse piepers 79 ct. per kilo op 18 juni. De heer Tilanus, die 40 jaar het schip van Staat hielp besturen als lid van de Tweede Kamer, werd hiervoor op 19 juli terecht gehuldigd. Vierde rij v.l.n.r. Op 11 juli beleefden wij het wonder van de eerste rechtstreekse T.V.-uitzending uit Amerika en konden het eerste beeld voor U op de gevoelige plaat vastleggen. In augustus werd weer het volgende plaatje geschoten van de prinsessen Beatrix en Irene, tijdens hun bezoek aan een klapperplantage in de West, waar zij de warmte bestreden met frisse klappermelk. Wij in Nederland hadden niet veel moeite, de warmte te bestrijden op 7 augustus, in het hoogseizoen werd het tragische beeld gemaakt van vakantiegangers aan het strand, tijdens een vruchteloze strijd tegen de storm. In Moskou stormde het ook, van enthousiasme, toen op 19 augustus de ruimtereizigers Nikolajcw en po- povitsj werden ingehaald. Vijfde rij v.l.n.r. 13 September was een grote dag voor de Delta werkers de eerste overspanning van de brug over het Haringvliet werd op de pijlers geplaatst. In Rome kwamen de pijlers van Rooms Katho lieke Kerk bijeen voor de eerste zitting van het Concilie. Op 11 oktober, een klein Nederlands kerkje, in Wiewerd, kwam in het nieuws, toen een „aardstraaldeskundige" de mummies in de grafkelder wilde laten ont binden met zijn wetenschap. De stunt ging niet door, maar het werd wel een dolle boel. In Amsterdam verraste de hondsdolheid duizenden trou we viervoeters, die prompt gemuilkorfd moesten worden ondanks hun verwoed verzet. In verzet kwam ook India, toen Chinese troepen na herhaalde grensschermutselingen een deel van het Noord-Oosten van het land bezetten. Zesde rij v.l.n.r. In Duitsland stonden de kranten vol over de zaak „Der Spiegel", een politionele actie tegen een 'blad met miljoenen-op lage. Op 8 november spitste onze aandacht zich op het miljoenste huis dat na de oorlog werd gebouwd en dat in aanwezigheid van de Koningin in gebruik werd gesteld. Niet in gebruik gesteld werden gelukkig de Russische raketten op Cuba, die weer terug naar huis gingen na een periode van welhaast ondraaglijke spanning. In ondraaglijke spanning verkeerde ook mevrouw van der Put, die in Luik een van de hoofdper sonen was tijdens het zgn. „Softenon-proces", dat op 6 november begon. Zevende rij v.l.n.r. Hartverwarmend was het welkom, dat de militai ren uit Nieuw-Guinea op de kade wachtte de laatsten kwamen op 9 november terug in het vaderland. Even hartverwarmend was de radio- T.V.-actie voor „Het Dorp", welke in enkele uren uitgroeide tot een nationale manifestatie. De hoofdpersoon hierin was Mies Bouwman, hier gefotografeerd met Wim Kan, die bij zijn „vrienden" even een ton lospeuterde bij wijze van „goodwill". Prinses Beatrix zorgde voor Ne derlandse „goodwill" in het verre Oosten, door haar reis, waarbij zij op een diner te harer ere in Thailand gefotografeerd werd. Zij moest echter deze reis onderbreken, om haar grootmoeder, onze Konigin Wilhelmina, de laatste eer te bewijzen. (8 december).

Echo van het Zuiden | 1962 | | pagina 8