KAATSHEUVEL Jaarvergadering Harmonie St. Grispijn Kampioenschap van Nederland 5e klasse libre 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 JANUARI 1963 14 Lichte stijging van de werkloosheid in het Gewest Waalwijk H. Heuveling van „Ons Genoegen één der deelnemers VERDELING Brabants contingent WONINGWETWONINGEN 1963 Loon op Zand Gool-van den Hout te Loonopzand; Cornells G C zv G W J van der Vleuten-Klerks; Adrianus J W zv A P Verhof-Smulders; Adriana A T dv W F A Bergmans-IJpelaar; Christina E A M dv J E M van Boxtel-Kolvenbag. Overlijden: Antonius Voogd, 63 j. echtgenoot C A van de Wouw te Loonopzand. Huwelijks-aangiften A Dingemans, 28 j. te Loonopzand en H M Inpermann, 23 j. te Waal wijk; J F Eijrhberts, 28 j. te Schijn- del en J A M A van Oss, 26 j. te Waalwijk; J A J Goedhart, 28 j. te Loonopzand en M I M de Leeuw, 24 j. te Waalwijk. Huwelijken: Geen. Ingekomen: N van den Hoven van België; J H C Smeltzer en echtg. van Haar lem; A J van Thielen van 's-Bosch; J Vera van Venlo; J F Bookelman en echt. van Rotterdam; S M Tege laar van Rotterdam; B Teegelaar van Rotterdam; G P M Remie van Udenhout; W van Kleef van Arnhem; J P M de Jong van Oos terhout; J van Dongen van Sprang- Capelle; Wed. Bout van Borculo; J V A Bout van Borculo; H J J Braat en gezin van Sprang-Capel- le; H Kragt van Rotterdam. Vertrokken: G J van der Heijden naar Gen- dringen; J H A van Roessel naar Driebergen-Rij senburg; A C A Korthout naar Loonopzand; A A Ottenhof naar 's-Bosch; L A Mauer naar Veghel; B Knijnenburg naar Eindhoven; M H P G van Drunen naar Amsterdam; O M van Hees been naar Dongen; P H Leijtens naar Vlijmen; E M ten Hoonte naar Nieuwer-Amstel; C van Es, echtg. Brok en gezin naar Den Haag; A C M van Bladel naar Hengelo; A H Nelis naar Eindhoven; H J A G M Harkx naar Den Haag; A J Boe- zer naar Arnhem; P W T van der Heijden naar Breda; T H Bakkers naar Bussum; L A Remie naar Tilburg. AGENDA donderdag 10 jan.: Philateliebij eenkomst van postze gelverzamelaars om 8 uur in hotel Moonen, Burg. v. d. Klokkenl. 55 Het aanbod in het gewest Waal wijk is in de maand december opge lopen tot 335. Dit betekent een stij ging van 115 in vergelijking met de maand november. De vergroting van het aanbod in deze maand moet als een normaal verschijnsel beschouwd worden. Wel ligt ook dit jaar het aanbod-cijfer 335 iets boven het cij fer van december 1961. De voor naamste oorzaak hiervan is het ab normale slechte weer van de voorbije weken, terwijl bovendien een 15-tal bouwvakarbeiders uit Duitsland naar Nederland zijn terggekeerd, omdat ook daar de werkzaamheden zijn ge staakt. Noteert het aanbod in de bouw vakken in november 52, in december is dit aantal gestegen tot 130. Het aanbod in de schoen- en leder-indu strie in het gewest Waalwijk daalde met 4 en wel van 10 in november op 6 in december. In vergelijking met december 1961 betekent dit eveneens een daling van het aanbod met 1 (aan bod december 1961 7). Voor wat het rayon Waalwijk be treft steeg het aanbod in de bouw nijverheid van 14 tot 26. Het aanbod in de schoen- en leder-industrie daal de van 7 op 5. Vooral in het rayon Almkerk valt een grote stijging van het aanbod in bouwvakkers te constateren van 33 in november op 92 in december. De stij ging hier wordt veroorzaakt door het beëindigen van waterstaat-werken. Natuurlijk geeft ook de landbouw sector in het rayon Almkerk een aan zienlijke stijging van het aanbod te zien van 13 op 24. De vraag in het gewest in de schoen- en lederindustrie is nog iets opgelopen van 490 tot 492; ook de vraag naar arbeidskrachten in de me taalsector steeg in vergelijking met november van 250 tot 258. De totale vraag in het gewest Waalwijk liep op van 1027 tot 1196. Het rayon Waalwijk geeft een stij ging te zien naar arbeidskrachten voor de schoen- en leder-industrie van 248 tot 251 en een daling wat betreft de vraag in de metaalnijver heid van 149 in november tot 147 in december. De totale vraag in het ge west Waalwijk bedroeg in december 1961 1322 en in het rayon Waalwijk 674 (dec. 1961). December 1962 no teerde de vraag in het rayon Waal wijk 525. Het gewest Waalwijk steekt met zijn werkloosheidpromillages gunstig af teg enhet promillage van de pro vincie en het rijk. Het gewest Waal wijk noteerde in december 1962 14 en het rijk en provincie 18. De promillages voor de verschillen de rayons bedragen: Waalwijk 10, Almkerk 28 en Dongen 5. Maandagavond had in café van Bracht de uitgestelde jaarvergade ring plaats van de harmonie St. Crisp ij n. De voorzitter, de heer F. Smolders, opende de vergadering met een hartelijke nieuwjaarswens aan directeur en leden en hun ge zinnen en niet minder aan de be stuursleden. Hij sprak de hoop uit dat 1963 voor de vereniging een gelukkig en voorspoedig jaar moge worden. Van een tweetal bestuurs leden was bericht van verhindering ontvangen. Hij drukte er zijn spijt over uit dat door een misverstand niet alle leden op de hoogte waren gesteld van de datum van deze vergadering, waardoor ook enkele leden afwezig waren. De notulen van de vergadering van 8 oktober werden goedgekeurd en vastgesteld alsmede het jaarverslag over 1962. De voorzitter bracht de secretaris, de heer van Loon, hartelijk dank voor zijn uitvoerige notulen en jaarverslag. Door de penningmeester, de heer de Kort, werd daarna een duidelijk overzicht gegeven van de finan ciële positie van de harmonie. Hij bracht achtereenvolgens de versla gen uit van de kas der harmonie, van de kas van het uniformen fonds en van de financiële resulta ten van de jubileumviering. Uit een en ander bleek wel dat de fi nanciële basis van de harmonie gunstig genoemd kan worden. Ook deze functionaris mocht een har telijk woord van dank van de zijde van de voorzitter incasseren. De heer G. Burmanje deelde namens de controle-commissie mee, dat boeken en bescheiden van de pen ningmeester keurig in orde bevon den waren. Als nieuwe leden van de controle-commissie werden be noemd de heren P. Fakkeldij en G. Voogd. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren de Kort en Tielen, die aan de beurt van aftreden wa ren, bij acclamatie herkozen. Het volgende agenda-punt was: bespreking feestavond. De voorzit ter hoopte dat deze evenals vorig jaar, door eigen krachten verzorgd zal kunnen worden. Het werkco mité van de vereniging zal hier aan aandacht schenken. Als voor lopige datum werd genoemd 23 maart. In april zal waarschijnlijk met een bevriend corps een wisselcon cert worden gehouden. Bij de rondvraag ontspon zich allereerst een uitvoerige discussie over het onderling concours dat jammer genoeg door omstandighe den verdaagd moest worden, met als resultaat dat voorlopig de da tum werd bepaald op zaterdag 2 februari. Daarna werd door enkele leden met klem aangedrongen om dit jaar weer aan een zaalconcours deel te nemen. Zij waren er van den overtuigd. De directeur, de de volle medewerking van de le- heer Duyvelaar, gaf er de voor keur aan om eerst het onderling concours achter de rug te laten zijn, alvorens een beslissing te ne men over het al of niet deelnemen aan een federatief concours. Verschillende suggesties werden gedaan om de harmonie een meer representabel aanzien te geven door aanschaffing van schellebo- men en uitbreiding van het tam boercorps tot b.v. 8 tamboers. Een en ander zal door het bestuur in overweging worden genomen. De voorzitter sloot daarna deze ge animeerde vergadering met een woord van dank. Op 11, 12 en 13 januari a.s. zul len te Veendam de eind wedstrij den worden gespeeld om het per soonlijk kampioenschap van Neder land 5e klasse klein biljart libre, die worden georganiseerd door de b.v. „A. G. Swart", gevestigd in hotel van Kreel, Parallelweg 11 te Veendam. Onder de deelnemers be vindt zich de kampioen van het gewest Brabant-Zeeland, de heer H. Heuveling van de Waalwijkse b.v. Ons Genoegen (Jac. Passier), lid van het district Waalwijk van de KNBB Enige weken geleden werd deze jonge Waalwijkse biljarter onge slagen kampioen van het gewest, zodat we daaruit mogen conclude ren dat hij het gewest, het district en zijn vereniging Ons Genoegen in Veendam op waardige wijze zal vertegenwoordigen. Zijn tegen standers zijn hem echter onbekend, zodat er van de uitslag van deze uiteraard zware wedstrijden nog niets valt; te zegen, doch we heb ben goéde hoop, dat H. Heuveling een uitstekende kans op het kam pioenschap van Nederland mèakt, als de zenuwen, hem geen parten spelen en hij zijn normale spel kan spelen. Lengte van de partijen is 50 car. Behalve de heer Heuveling zullen aan deze wedstrijden deel nemen: G. Bouwens van b.v. „Hoensbroek", district Zuid-Lim burg; J. Bronsaer van b.v. „Kaper" district den Helder; J. Gerrits van b.v. „Breda", district Breda; M. Murck van b.v. „Stadsherbërg", district Krimpenerwaard; D. Rijn bergen, van b.v. „Gijs", district! Vee- nendaal; W. Stienessen van b.v. „Carambole", district Zutphen; W. de Vries van b.v. Central, district Het Noorden. In de eerste ronde zal de heer Heuveling uitkomen tegen G. Bou wens van b.v. Hoensbroek en wel op vrijdag 11 januari om 19.00 uur. We wensen onze jonge Waal wijkse biljarter het meeste succes. EINDWEDSTRIJDEN 4e KLAS LIBRE GEWEST BRABANT ZEELAND De heer Kolmans van de b.v. KOT uit Elshout, aangesloten bij het district Waalwijk van de-KNBB die onlangs als kampioen van het district Waalwijk 4e klas libre uit de bus kwam, zal op zaterdag 12, en zondag 13 februari als. deelne men aan de eindwedstrijdeii 4e klas voor het gewest Brabant-Zee land, die op die data in café „De Valk", bij de heer Vérbunt, Bes- terdplein 18 te Tilburg zullen wor den gespeeld en waar de heer Kolmans het district Waalwijk zal vertegenwoordigen. Behalve de heer Kolmans nemen aan deze wedstrijden deel: Pi Mommers, Tilburg; J. v. Gent, Bergen op Zoom; D. Dielissen, Akel; W. Melissen, Roosendaal; A. Goris, Vught en H. Albers, Oss. De lengte der partijen is 75 car. Bij de persoonlijke kampioens- schappen voor het district Waal wijk werd de heer Kolmans onge slagen kampioen, zodat met ver- trpuwen zijn prestaties in Tilburg kunnen worden tegemoet gezien, waarbij we herri gaarne alle succes toewensen. LOOP DER BEVOLKING De bevolking der gemeente Loon op Zand bestond op 31 december 1961 uit 8034 mannen en 7584 vrou wen, totaal 15618 personen. Deze vermeerderde door geboor te met 176 mannen en 177 vrouwen en door vestiging met 240 mannen en 216 vrouwen, totaal 809 perso nen. Zij verminderde door overlij den met 61 mannen en 56 vrouwen en door vertrek met 292 mannen en 287 vrouwen, totaal 696 perso nen. De bevolking vermeerderde in totaal dus met 63 mannen en 50 vrouwen, en bedroeg op 31 decem ber 1962: 8097 mannen en 7634 vrouwen, totaal 15731. BENOEMD In plaats van de heer N. H. A. Steffen, directeur van het gemeen telijk gasbedrijf, die op zijn ver zoek ontslag is verleend als hoofd Zelfbescherming in deze gemeen te, is als zodanig benoemd de heer L. B. A. Coopmans, administratief ambentaar bij de dienst gemeente werken, alhier, wonende te Til burg. BOND VAN BEJAARDEN De Bond van Bejaarden hield dinsdag in de Gildenbond haar jaarlijkse feestvergadering. Na 'n uitstekend ontbijt gaf voorzitter C. Dingemans in de daarop vol gende vergadering een overzicht van het afgelopen jaar nadat hij de leden een zalig en voorspoedig 1963 had toegewenst. Vervolgens gaf penningmeester Chr. v. d. Vel den een goed verzorgd finantieel overzicht, 's Middags zorgde hospes Koning dat de oudjes konden ge nieten van heerlijke snert, terwijl deze ook alle waardering hadden voor de uitstekende verzorgde kof fietafel in de vooravond. Tussen- A-OÓj door hielden de oudjes zich op 'n aangename wijze bezig met kaart- of biljartspel, dan wel een genoe- gelijk babbeltje onder elkaar, ter wijl borrel en sigaar er voor zorg den dat men op temperatuur bleef. Met een lekkere kop köfffiteoién ge bak werd deze uitstekend geslaag de feestdag besloten. VOLKSUNIVERSITEIT Vrijdag 11 januari, aanvang 8 uur, spreekt dr. J. Starink uit Til burg voor de Volksuniversiteit in dé Levensschool over „Moderne Poëzie", en zal hij de aanwezigen de vraag voorleggen: Vindt U mo derne gedichten ook zo onbegrij pelijk? REÜNIE OUD-MARINIERS De jaarlijkse reünie van het con tact oud-mhriniers wordt dit jaar op zaterdag 19 januari gehouden. Dit evenement zal wederom plaats vinden in de legerplaats Oirschot te Eindhoven. Dit jaar wordt medewerking ver leend, door de Mariniers Kapel van de Koninklijke Marine en de Tam- De Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft van het wo ningbouwprogramma voor 1963, groot 90.000 woningen, er 76.150 over de provincies verdeeld, t.w. 35.800 woningwet-, 23.350 premie- en 17.000 ongesubsidieerde wonin gen. Hiervan heeft Minister Van Aartsen aan Noord-Brabant toege wezen 10.100 woningen, t.w. 4720 woningwet-, 3090 premie- en 2290 ongesubsidieerde woningen. De nadere verdeling van de pre mie- en ongesubsidieerde woningen is aan de minister voorbehouden. De verdeling van de woningwetwonin gen over de gemeenten is opgedragen aan Gedeputeerde Staten, die zich hierbij laten adviseren door de „Con tactcommissie Volkshuisvesting en Bouwnijverheid", waarin naast verte genwoordigers van de Vereniging van Nederlandsche Gemeenten o.m. zit ting hebben de hoofdingenieur-direc teur van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid en de hoofdinspecteur-di recteur voor de arbeidsvoorzienig in de provincie Noord-Brabant, alsmede de directeuren van de Provinciale Planologische Dienst en van het Eco nomisch-Technologisch Instituut voor Noord-Brabant. Naar wij mogen vernemen zijn de burgemeesters van de gemeenten Waalwijk, Waspik en Drunen niet ontevreden over het hen toegewezen contingent woningwetwoningen. Uit zondering hierop maken de burge meesters van Vlijmen, Sprang-Ca- pelle en Loonopzand/Kaatsheuvel. Gedeputeerde Staten hebben thans het voor Noord-Brabant bestemde contingent van 4720 woningwetwo ningen verdeeld. Hierbij hebben zij rekening ge houden met het statistisch woningte kort berekend op basis van de Volks telling 1960, de bevolkingsgroei be rekend naar de geboorteoverschotten, de groei van het aantal arbeidsplaat sen in de nijverheid en de diensten sector, alsmede met de vervanging van 410 nood- en 331 krotwoningen. Breda 305; Dongen 30; Drunen 32; Dussen 9; Geertruidenberg 9; Gilze c.a. 33; 's-Gravenmoer 6; 's-Hertogenbosch 286; Heusden 20; Loon op Zand 56; Oisterwijk 30; Oosterhout 95; Oss 100; Raamsdonk 16; Sprang-Capelle 14; Tilburg 420; Udenhout 8; Vlijmen 18; Waalwijk 41; Waspik 9; Werkendam 24. Dagelijks ver® GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. p. van dun Kaatsheuvel boers en Pijpers van hét Korps Mariniers. Het geheel staat onder leiding van directeur-kapelmeester de kapitein der mariniers H. C. v. Lijnschoten. De bijeenkomst vangt aan om 20.00 uur. Inlichtingen en aanmeldingen ook voor busvervoer kunnen geschieden voor 14 januari bij: J. Brok, Gen. de Wetstraat 27 Waalwijk; J. Didden, Berndijksestraat 84 Kaatsheuvel. te te RUIL EN VERKOOPBEURS POSTDUIVEN Zondag 13 januari a.s. wordt in café De Sportwereld van 10 tot 13.30 uur de derde ruil- en ver koopbeurs van postduiven gehou den. Reeds bij de twee voorgaande op 2 en 23 december j.l. is geble ken, dat hot, gezien de toenemende belangstelling, een gelukkige ge dachte was van de initiatiefnemers om deze beurs in het leven te roe pen. Het is dan ook een prachtige gelegenheid voor de liefhebbers om hun hokken tegen de paartijd aan te vullen en voor het nieuwe vlieg- ■seizoen paraat te zijn. Ook zondag zullen er weer dui ven van bekende liefhej^beas zijn, o.a. de gebr. J. en Chr. v. Heeswij k uit Kaatsheuvel met hun Janssen - ras, v. Bladel, Waalwijk en van Helvoirt, Kaatsheuvel, met hun rassen „De Klak" Reusel, J. van Riel, Kaatsheuvel, met zijn eigen ras, succesvol op midderNleh grote fond en verder uit omliggende plaatsen. Tegen de sluiting van de beurs zullen nog een twaalftal duiven alsmede materialen ver kocht worden van het overleden lid der KPV, de heer J. Klis, Mgr. Völkerstraat. HANDBALVER. DESK De handbalvereniging Desk gaat zondag a.s. naar de veilingshallen te Breda om de volgende wedstrij den te spelen. 13.10 u.: Heren jun, KSBDesk; 13.55 u.: Heren sen. 2: Blauw Wit— Desk; 16.35 u. Desk—Blauw Wit; 15.15 u.: heren sen. 1 Desk—Volt 2; 17.20 u.: Desk—SOA 2; 12 uur: meisjes adsp. DeskWere Di, en 14.55 u.: Desk—Blauw Wit heren jun.; 17.50 u.: JulianaDesk. Om half elf wordt per bus vanaf het patronaat vertrokken. AGENDA Apollotheater: zaterdag 8 uur en zondag 6 uur: „De korporaal gaat aan de haal", alle leeft. zondag 8.30 uur: „Caroussel van het nachtleven", 18 jaar. Café De Sportwereld: zondag 10 uur: Ruil- en verkoop beurs. Café Chr. v. Wanrooij: donderdag, vrijdag, zaterdag, zon dag, maandag: persoonlijk kampi oenschap 2e klas libre. Levensschool: vrijdag 8 uur: Volksuniversiteit, spreker Dr. Staring.1 Gildenbond: vrijdag 7.30 uur en zondag 7.30 uur: ontspanningsavond KAB. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP le klas Libre District Kaatsheuvel Na spannende en enerverende finale H. Dekkers kampioen. De wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap le klas libre van het district Kaatsheuvel, welke op 29 en 30 december, alsmede 5, 6 en 7 januari in café J. Netten werden gespeeld, hebben een maximum aan spanning opgeleverd. Hoewel de meeste deelnemers al vele jaren praktijk hebben op dit gebied, en dus al heel wat hebben mee gemaakt bij diverse kampioenschappen, sloeg dit enerverend tournooi alle records. Voordat maandagavond de twee laatste par tijen een aanvang namen, waren er nog maar liefst vier kanshebbers op de titel, die in deze partijen tegen elkaar uitkwamen, n.l. H. Dekkers en W. Mandemakers, 9 pt. en O. Netten en H. Soeterboek, beiden 8 pt. Hiervan werd Mandemakers in de eerste partij uitgeschakeld door Netten. Tot de 6e beurt gingen beiden gelijk op. Daarna liep Netten, zij het niet met grote maar wel nuttige series, definitief van z'n tegenstan der weg om tenslotte in 20 brt. de 200 te bereiken. De laatste partij tussen Dekkers en Soeterboek werd zowel voor beide spe lers als voor de toekijkende Netten een ze nuwslopende aangelegenheid, terwijl de toe schouwers als gefascineerd deze strijd volg den. Tot de 15e brt. ging de strijd ook hier gelijk op. Daarna volgden drie poedels van Soeterboek achter elkaar, welke Dekkers benutte om een duidelijke voorsprong te nemen, 71 om 130. Soeterboek kwam ech ter terug en in de 27e brt. was de stand 159 om 178 in het voordeel van Dekkers. Drie beurten later had Soeterboek echter de leiding met 198 tegen 193. Z'n 31e brt. werd echter een poedel, en onder hoog spanning slaagde Dekkers er in de resteren de 7 car. te scoren in deze laatste kans en daarmee het kampioenschap voor zich op te eisen. Hieraan voorafgaand hebben de toeschou wers ook nog kunnen genieten van enkele fraaie partijen. Zo won C. van Boxel met een gem. van 8.00 van Soeterboek, Andr. Snoeren scoorde het hoogste gem., 13.33, met een serie van 70 tegen Netten, die vol komen onder de voet werd gelopen en slechts tot 77 car. kwam. Tegen Soeterboek kwam hij echter met 12.50 gem. en 'n serie van 73 uitstekend voor de dag. De algemene indruk van Netten was trouwens uitstekend, en zijn alge. gem. was van dien aard, dat hij naar de hoofdklasse promoveerde. Onmiddellijk na afloop reikte districts voorzitter J. van der Kaa, met de gebrui kelijke gelukwensen de bondsmedaille uit aan de nieuwe kampioen, wenste hem veel succes op het gewestelijk en eventueel na tionaal kampioenschap, en sprak de hoop uit dat hij het district in ieder geval op waardige wijze zou weten te vertegenwoor digen. Voor alle deelnemers had hij verder een toepasselijk woordje, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot C. Netten, en deze feliciteerde met z'n promotie naar de hoofdklasse. Vol lof was de voorzitter voor het keurig verzorgde materiaal, waarvoor hij hospes Netten hartelijk dankte, terwijl hij tot besluit een ere-saluut bracht aan de b.v. KTO, voor de uitstekende organisatie van dit kampioenschap en voor de keurige arbitrage van een drietal jeugdige leden. Namens KTO sprak J. van Wanrooij een dankwoord voor de toegezwaaide lof, waar na hij de kampioen een blijvende herinne ring aanbood in de vorm van een fraaie sigarettenkoker met inhoud met de beste wensen voor de toekomst, terwijl de andere spelers met 'n rokertje werden bedacht. Kampioen Dekkers gaf de verzekering z'n huid zo duur mogelijk te zullen verko pen op 't gewestelijk kampioenschap, waar na tot slot Andr. Snoeren namens de spe lers dankte en zich daarbij in het bijzonder richtte tot hospes Netten en de jeugdige ar biters voor hun keurig werk. Tot besluit maakten deelnemers, districts- bestuur en leden van KTO kennis met de uitstekende keuken van meyr. Netten, waar na nog 'n tijdje werd nagekaart over dit prachtig geslaagde en bij uitstek spannende tournooi. De eindstand was car. brt. h.s. gem. pt. 1 H. Dekkers, kampioen, 1367 212 55 6.45 11 2 C. Netten (prom.) 1195 158 73 7.56 10 3 W. Wagemakers 1325 257 41 5.15 9 4 H. Soeterboek 1273 194 34 6.56 8 5 Andr. Snoeren 6 C. v. Boxel 7 T. Snoeren 8 A. Voogd 1165 1250 1050 1177 182 221 225 257 70 37 41 68 6.34 5.65 4.66 4.57 CLUBCOMPETITIE DISTR. KAATSH. HKS 3 kampioen 4e klas. Zoals bekend waren zowel het 2e als het 3e viertal van de b.v. HKS in hun groep op de eerste plaats geëindigd, zodat beiden tegen elkaar moesten uitkomen om het kam pioenschap van de 4e klas. Zaterdag en maandag Zijn deze wedstrijden gespeeld. De eerste ontmoeting werd een duide lijke overwinning voor HKS 2, dat haar clubgenoten met 7-2 geen enkele illusie liet. Na deze royale overwinning waanden zij zich al voor 99 kampioen. Maar de returnwedstrijd pakte heel anders uit. Het derde viertal voelde zich bij voorbaat alles behalve geslagen. Het was niet in het minst geschrokken van die 7-2 nederlaag en er alleen maar op gebrand om revanche te nemen. Volkomen zeker van zichzelf kwa men die „goei" van het tweede aan de ta fel, om het volgende ogenblik op 'n koude douche getrakteerd te worden, waar de bui ten heersende temperatuur nog maar kin derspel bij was. De klap die ze maandag te incasseren kregen, zijn ze vermoedelijk nu nog niet te bovenven. Met maar liefst 9-0 werden zij door hun zwakker geachte broe ders van de tafel geveegd. Het was overi gens een zenuwslopende strijd met zeer ma tige moyennes. Alleen H. v.d. Wouw (2.18) en L. Musters (2.00) maakten hierop een zeer gunstige uitzondering. HKS 3 zal dus het district op de gewes telijke kampioenschappen vertegenwoordi gen, welke medio september in Breda of Roosendaal worden gehouden. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 2e klas libre. Donderdag 10, vrijdag 11, zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 januari worden in het clublokaal van de b.v. HKS, geves tigd in café Chr. van Wanrooij, de wed strijden gespeeld om het persoonlijk kam pioenschap 2e klas libre. Zaterdag eu zon dag beginnen de partijen om 3 uur en op de andere dagen om 7 uur. De organisatie berust bij HKS. Deelnemers aan deze finale zijn: K. Kem- meren, P. Klaassens en B. Laros, alen van b.v. Efteling; H. v. Boxtel, J. Pruissen en T. van Wanrooij, allen van b.v. HGL; J. v. Rooij b.v. Euphonia en J. Damen b.v. NAS. De lengte van de partijen bedraagt 150 car. D OKTERSDIEN ST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargeno men door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68 a, Kaatsheuvel, tel. 04167—2050. Zaterdag na twaalf uur en zon dag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaats heuvel, tel. 04167—2006. ANNEKE GRöNLOH BIJ CONCORDIA Op de bestuursvergadering van 7 jan. j.l. werd besloten om de jaarlijkse statiedag te houden op zaterdag 26 jan. a.s. De winter- uitvoering werd vastgelegd op zondag 10 februari en hiervoor is een prima Rotter dams ensemble geëngageerd dat beslist de moeite waard zal zijn om dat te komen zien! Verder kunnen we nog verklappen dat 't Karnavalbestuur van Concordia de laatste maanden niet heeft stilgezeten. Zo wist men voor de eerste karnavalsdag, zondag 24 fe bruari, de hand te leggen op Nederlands populairste teenagerzangeresje Anneke Grönloh. Dat deze avond een groot succes zal worden lijd geen twijfel, en vooral de jongeren zullen deze avond in grote getale vertegenwoordigd zijn op het Karnavals- feest van Concordia. Een orgineel Karnavalsband uit Venlo zal zorg dragen voor de gezellige sfeer en de juiste stemming zoals wij die kennen bij Concordia. DIAMANTEN FEEST N.C.B. AFDELING LOON OP ZAND Dinsdag 8 januari werd op feestelijke wijze herdacht dat vóór 60 jaren de R.K. Boerenbond afd. Loonopzand werd opge richt. Det dag werd geopend met een plech tige H. Mis om 9.30 in de parochiekerk, opgedragen door de geestelijk adviseur pastoor Mommers. Na de H. Mis verenig den zich allen in de zaal van de heer W. Vermeulen, waar van een koffietafel werd genoten. De zaal had een feestelijk aanzien, daar verschillende bloemstukken het podium sierden. Om ongeveer 11 uur vond de, grote feestvergadering plaats, welke werd ge opend door de voorzitter, de heer A. v. d. Loo. Deze sprak waarderende woorden tot de oudste 6 leden, te weten de heren J. B. van Opstal, J. B. Beunis, J. de Kort (de Moer), Jos van Broekhoven, W. van Loon en Adr. Verhoeven, die de mede-grond leggers zijn geweest van de R.K. Boeren bond afd. Loonopzand. Hierna nam drs. Schouten het woord, die sprak namens 't hoofdbestuur van de NCB. Deze feliciteerde bestuur en leden met het 60-jarig bestaan. „Gedurende deze 60 jaren is door uw organisatie veel bereikt door een drachtig samenwerken. 'Wil men in de hui dige samenleving mee kunnen, dan zal deze samenwerking noodzakelijk blijven." Verder werd door de geestelijk adviseur het woord gevoerd, alsmede door de afge vaardigden van de Boerinnenbond en Jonge Boerenstand uit Loonopzand. Frater Constantius sprak namens de fra ters. Ook door de afgevaardigden van De Moer en Kaatsheuvel werden bestuur en leden gefeliciteerd. De heer J. B. van Op stal, oud-voorzitter, richtte woorden van ge lukwens tot bestuur en leden. De voorzitter dankte hierna alle sprekers, 's Avonds om 7 uur zaten alle leden met hun echtgenote aan een koffietafel aan, waarbij ook het bestuur van KAB en Mid denstand uitgenodigd waren. Om ongeveer 21,30 uur werd de grote NCB-film ver toond „Door eendracht sterk", met als sluit stuk enkele komische films. De R.K. Boerenbond kan op een zeer geslaagde feestdag terugzien. ff» WIT" ZUS REDT LEVEN VAN BROER Verpleegster Anneke Alkemade te Noordwijk heeft dinsdag op het nippertje 't leven gered van haar 14-jarige broertje Vincent, dat be wusteloos in de douchecel werd aangetroffen. Toen de jongen on gewoon lang onder de douche bleef, werd de familie ongerust. Nadat de deur was opengebroken vond men de jongen buten kennis, bedwelmd door gas. Anneke paste kunstma tige ademhaling toe en aan dit re solute ingrijpen heeft de jongen zijn leven te danken. Het gas bleek afkomstig uit een lek in een lei ding onder het wegdek, vermoede lijk veroorzaakt door het over de bevroren grond rijdende zware verkeer. Het gas drong via de rio lering de douchecel binnen. j-,\iiÏ.V' t

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 14