De Echo van het Zuiden Firmanten en personeel van Drukkerij A.Tielen brachten gouden jubilaris A. Kerkhof, welverdiende hulde WAALWIJK en handen ruw? PUROL „Wij achten u als bedrijfsleider hoog, zeer hoog" Ogen vragen brillen van STASSAR DANKWOORD VAN DE JUBILARIS EERVOL ONTSLAG VOOR J. VAN NU NATTEN TERP JUDOCLUB SLAAGDEN RESP. VOOR GELE-, ORANJE-, GROENE- EN BLAUWE BAND Actie comité Bouworde start met „Bouworde toto" met bijzondere hoofdprijs MAANDAG 20 JANUARI 1963 86e JAARGANG No. 6 Vrijdagmiddag heeft de heer A. Kerkhof, bedrijfsleider bij de Waal- wijkse Stoomdrukkerij A. Tielen, zich in verband met zijn gouden jubileum bij dit bedrijf, in Hotel Verwiel een verdiende hulde moe ten laten welgevallen, die hem werd gebracht door de beide firman ten van het bedrijf, de heren J. Tielen en A. Tielen, door het per soneel, door de oud-personeelsleden en door talrijke zakenrelaties en vrienden van de jubilaris. Tijdens deze huldiging, die uitmuntte door spontaniteit en sfeer, werden de jubilaris talrijke caudeaus overhan digd. voor zijn vele en bijzondere ver diensten de gouden oorkonde van verdiensten van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel te kunnen uitreiken. De jubilaris werd als eerste toe gesproken door de oudste firmant, tevens hoofdredacteur van de Echo van het Zuiden, de heer J. Tielen, die begon met Deken Dr. B. van den Hurk te herdenken door enkele ogenblikken stilte te vragen. De heer Tielen sr. zei, dat het hem bijzonder verheugde nog in de gelegenheid te zijn de gouden jubilaris te huldigen. Hij begon met te stellen, dat hij de heer Kerkhof buitengewoon erkentelijk was voor de grote verdiensten die hij zich in de afgelopen vijftig jaar had weten te verwerven. Hij memoreerde hoe de jubilaris op 14-jarige leeftijd als jongmaatje in dienst van het bedrijf was getreden, om zowel 't vak van drukker als zetter te leren. Hij be toogde dat de heer Kerkhof reeds vanaf het eerste begin een bijzon dere studiezin aan de dag had ge legd, waardoor hij al spoedig in het bezit raakte van het diploma leer meester-gezel. „Wij hebben er dan ook geen moment aan getwijfeld om, toen wij de functie van algemeen chef wilden instellen, u, die steeds, had uitgeblonken door uw gedrag en trouw, voor deze functie in aan merking te laten komen". De heer Tielen noemde het een grote pro motie, waar heel wat aan vast zat. Hij schetste de chef als de persoon die zich gesteld ziet tussen directie en personeel en die er steeds voor heeft te zorgen dat de belangen van beide partijen worden behartigd. „U bent steeds voor het personeel opgekomen", zo benadrukte hij. Voor wat het bedrijf betrof, meende hij er mee te kunnen volstaan door de vergelijking te trekken tus sen wat het bedrijf in het verleden was en wat het nu is. Hij prees in de jubilaris verder de bijzondere manier waarop hij met de klanten wist om te gaan. „Ook dat heeft u op een bijzondere wijze gedaan, zodat de mensen steeds te vreden waren over uw optreden". Spr. toonde zich verder bijzonder voldaan over de werklust van de jubilaris, die, zoals de heer Tielen het uitdrukte, steeds bereid was om te werken, ook wanneer dat no dig was op zaterdag of zondag. Hij zei verder bijzonder veel waar dering te hebben voor de trouw van de jubilaris. Juist om deze eigen schappen om zijn trouw en zijn persoonlijke werklust stelde hij de heer Kerkhof ten voorbeeld aan het jongere personeel. Als blijk van waardering bood hij de jubilaris 'n aquarel aan van de Bossche Markt MIJLPAAL De heer B. Bergmans bracht de jubilaris namens het technisch per soneel alle hulde. Hij feliciteerde de heer Kerkhof met de bereikte mijlpaal, waarbij hij de jubilaris, namens het technisch personeel, 'n servies overhandigde, terwijl mevr. Kerkhof nog eens extra werd ge fêteerd met een bos bloemen. De heer J. v. Mierlo, die namens het kantoorpersoneel en de redactie van De Ecno van het Zuiden het woord voerde, zei, door zijn 48-jarig werkverband, in het verleden alle gelegenheid te hebben gehad om de jubilaris te leren kennen en waar deren. Hij prees de heer Kerkhof voor zijn onvermoeide ijver, zorg en trouw. Hij betoogde dat de jubilaris niet alleen met directie en perso neel rekening had te houden, maar tevens met de talrijke klanten van het bedrijf. Spr. deed tot slot een beroep op het personeel om ook in de toekomst de vereiste medewer king te verlenen. Namens het kan toorpersoneel bood hij de jubilaris een verzilverde schaal aan. Namens de oud-werknemers voer de de heer Fr. Smolders, oud-wet houder en ere-burger van Waalwijk, het woord. Ook hij noemde dit ju bileum een zeer bijzonder, dat bo ven alle andere jubilea ver uit steekt. Namens de oud-werknemers van het bedrijf bood hij de jubilaris en zijn echtgenote een enorme taart aan. BELANGRIJKE FIGUUR De heer Beerens uit Kaatsheuvel was de eerste die de jubilaris tij dens de receptie, die na dit officiële gedeelte volgde, namens de Co-op, waarvan de heer Kerkhof bestuurs lid is, feliciteerde. Hij betoogde dat ook bij de Co-op de heer Kerkhof een belangrijke figur was. Spr. liet zijn woorden vergezeld gaan van 'n cadeau. Velen volgden hierna het voor beeld van de heer Beerens, waarbij de uitgesproken gelukwensen vaak gepaard gingen met het aanbieden van een cadeau. „Het is niet gemakkelijk uiting te geven aan datgene wat er in mij omgaat", aldus de heer Kerkhof tij dens zijn dankwoord, gericht aan al diegenen die hun gelukwensen had den aangeboden. De jubilaris zei, zich bijzonder dankbaar te voelen met het feit deze dag nog te mogen beleven. Met name bracht de heer Kerkhof, mede namens zijn echtge note, dank aan mevr. Tielen-v. Wely van wie hij een persoonlijk geluk wens in ontvangst mocht nemen, aan de directie, technisch personeel en het kantoorpersoneel voor de ontvangen geschenken en de bij zonder sympathieke woorden. In het bijzonder bracht hij dank voor de wijze waarop het personeel in de afgelopen jaren met hem had willen samenwerken. „Het is niet gemakkelijk om chef van een be drijf als dit te zijn, maar met wat goede wil en begrip voor eikaars moeilijkheden, is een goede ver standhouding best mogelijk". Tot slot bracht de heer Kerkhof dank aan de talrijke zakenrelaties, vrienden en bekenden die deze mid dag de moeite hadden willen nemen hem met dit jubileum te komen fe liciteren en voor de vele gelukwen sen en geschenken etc. ANDREAS ZIJLMANS-GROEP brengt eresaluut bij het graf van Deken van den Hurk. Zaterdagmiddag hebben de junior verkenners, de matrozen ter wilde vaart en de staf van de Andreas Zijl mans Groep een eresaluut gebracht aan 't graf van Deken van den Hurk. Vanaf het kerkplein liepen de jon gens in formatie tot aan het graf. Hier vertelde de groepsleider hen l hoe de deken steeds geïnteresseerd was voor het verkennerswerk in zijn en tevens een cadeau onder couvert, j parochie. Direct vanaf 1952, toen Voor de wijze waarop mevrouw Deken van den Hurk in Waalwijk Kerkhof haar man steeds terzijde had gestaan, kreeg zij een sierspeld en bloemen aangeboden. BIJZONDER ERKENTELIJK Ook de heer A. Tielen bracht de jubilaris op bijzondere wijze hulde voor de manier waarop hij geduren de een halve eeuw zijn beste krach ten aan het bedrijf had besteed. „Gij hebt de ontwikkeling van ons be drijf niet alleen gezien, gij hebt die beleefd, en ik kan mij voorstellen dat dit beleven met schokken ge beurd moet zijn". Spr. betoogde reeds in het begin versteld te hebben gestaan omtrent de wijze waarop de jubilaris de ene moeilijkheid na de andere tot een oplossing wist te brengen. Hij toon de zich hiervoor bijzonder erkente lijk, speciaal ook voor de wijze waarop de jubilaris de belangen van iedereen op het bedrijf wist te be hartigen. „Wij achten u als bedrijfs leider hoog, zeer hoog, en wij kun nen ons bedrijf niet meer zonder u indenken". De heer Tielen betoogde verder, dat het bedrijf nu, mede door het werk van de jubilaris, een behoor lijke plaats inneemt in het Neder landse drukkersbedrijf. Hij zei tot slot zich er bijzonder over te ver heugen de jubilaris die bij zijn 40-jarig jubileum reeds een Ko ninklijke onderscheiding ontving kwam, heeft hij zijn medewerking ge geven aan het huisvestingsprobleem van de groep en tenslotte en waardig hoofdkwartier gegeven. De groeps leider herinnerde de jongens er aan, hoe Deken van den Hurk in 1960 van de Verkennersbeweging het dankbaarheidsinsigne ontving, uit dank voor alles wat hij steeds had ge daan. Vervolgens werd voor de ziele- rust van de overledene gebeden, waar na deze korte plechtigheid werd be sloten met een eresoluut. KYNOLOGEN-VERENIGING WAALWIJK EN OMSTREKEN. Zondag 19 januari j.l. hield de Kynologen-vereniging haar jaarver gadering, welke door een zeer groot aantal leden werd bijgewoond. Na het behandelen van de normale jaarstukken volgde de bestuursver kiezing. Aftrdend waren de heren Th. v. d. Griendt te Waalwijk en P. Smeulders te Kaatsheuvel, resp. pen ningmeester en vice-voorzitter. Daar er geen tegenkandidaten waren bin nengekomen, werden beide heren, die zich herkiesbaar gesteld hadden, we derom voor drie jaar in de bestuurs- De heer A. Kerkhof neemt hier van de heer J. Tielen de aquarel, voor stellende de Bossche Markt, in ontvangst. Naast de jubilaris zijn echtge note, mevrouw Kerkhof. Uiterst rechts de heer A. Tielen, mede-firmant. gelederen opgenomen. Het grootste gedeelte van de ver gadering was gewijd aan de viering van het 40-jarig bestaan der vereni- ging, welk feit in eerste instantie zal worden gevierd met een kynologen- evenement in de vorm van een Jubi leum-clubmatch op zondag 23 febr. 1964 in de grote zaal van de "Ge croonde Leersse" te Waalwijk. Van vele zijden werd al spontane medewerking toegezegd, om het ge- Meyre uit Haarlem, die de micro- te maken. Zo zal o.m. op de te ver kopen catalogus een zeer mooie prijs beschikbaar zijn, in de vorm van een solied dames of heren suède jasje, naar maat gemaakt. Het beschikbaar stellen van deze prijs werd mogelijk gemaakt door de sportieve geste van het lederkleding bedrijf „Troka" te Waalwijk. Verder zullen ook voor de ongeveer 100 deel nemers prachtige prijzen beschik baar zijn. Het ligt in de bedoeling van het bestuur dit keer een zo groot moge lijke variatie in de aanwezige rassen te verkrijgen, om het publiek ook kennis te laten maken met hier min der bekende rassen. Dat een en ander op duidelijke wijze zal worden uiteen gezet is aan de 'heer Martin van de Weyre uit Haarlijem, die de micro foon zal hanteren, wel toevertrouwd. Als keurmeesters zullen buiten de heer van de Weyer nog optreden mevr. J. Pieterse-Kalkman Rotter dam, dhr. L. Knapen Haarlem, dhr. J. v. d. Zanden Tilburg en dr. A. Bij- denlijk Rotterdam. Zij die wensen deel te nemen aan deze clubmatch kunnen vanaf heden een inschrijvingsformulier verkrijgen bij het secretariaat: Grotestraat 21 te Waalwijk, tel. 2699, waar ook ver dere inlichtingen kunnen worden ver kregen. Zie verder advertentie elders in dit blad. JEUGDSPORTRAAD WAALWIJK. Vrijdag j.l. is de in Waalwijk ge houden cursus jeugdleider besloten met het afnemen van een examen en uitreiking van de diploma's. Een 20- tal gegadigden had zich enkele maan den geleden voor het volgen van deze cursus opgegeven, waarvan een 3-tal wegens te jeugdige leeftijd moest worden afgewezen. Drie anderen kon. den door omstandigheden buiten hun schuld de cursus niet tot het einde volgen en zo zaten op genoemde avond 13 gegadigden in spanning op het eindresultaat te wachten. Wat practisch nooit voorkomt ge beurde; alle 13 legden het examen met goed gevolg af en behaalden het diploma „jeugdleider". De uitreiking van de diploma's geschiedde door de directeur van het Kath. Vormings instituut voor sportleiders, de heer W. H. C. Vermeulen, terwijl verder aanwezig waren de heer Thien, lan delijk cursusleider van de N.K.S., de heer Wijdicks, gecommitteerde van de KNVB en de heren de Rooij en Snel, resp. voorzitter en secretaris van de Waalwijkse jeugdsportraad. De heer Vermeulen meende te mo gen zeggen, dat deze cursus een bij zonder prettige is geweest, met een zeer goed gehalte van cursisten; hij sprak de hoop uit dat het in de toe komst mogelijk zou zijn meerdere cursussen in Waalwijk te kunnen or ganiseren en reikte tenslotte met zeer veel genoegen de zozeer verdiende diploma's uit Vervolgens sprak de 'heer Thien, die zei dat de door de NKS aan deze cursus verleende subsidie goed be steed was en dat hij bij een volgende gelegenheid gaarne wederom subsidie wilde bepleiten. Naast de felicitaties van de heer Thien konden de geslaagden even eens felicitaties in ontvangst nemen van de heren Wijdicks en de Rooij, die allen hoopten dat de vergaarde kennis tot heil van de jeugdige sport mensen in de ruimst mogelijke zin zou worden uitgedragen. Hierna kregen twee cursisten, de heer de Peffer en de heer v. Langh, het woord, die namens de cursisten hartelijk dank zegden voor de ge schapen mogelijkheid om zonder eni ge financiële verplichting hunner zijds deze cursus te kunnen volgen. Zij dankten de leraren de heren Pij pers en van Osch voor de aan hun bestede moeiten en drukten hun waar dering op stoffelijke wijze uit door 't aanbieden van een fles wijn. Eén cursist kon jammer niet aan deze examens deelnemen, doch hij krijgt over enige wéken toch de ge legenheid zijn diploma te behalen, door het afleggen van een examen in Tilburg. De volgende cursisten kwa men met het afleggen van het examen in het bezit van een diploma. Mej. J. van de Leur, mej. R. van de Wiel, dhr. G. van Esch, dhr. E. Hurk- mans, allen van O.W.S.; dhr. P. van Engelen van Juliana; dhrn. B. de Peffer en Th. IJpelaar van RKCTT; dhrn. H. Bruurmijn, L. Didden, J. v. d. Gouw, H. Muskens, H. Sul- sters, allen van RWB en H. v. Langh van Volleybalver. Oosterhout. Vanaf deze plaats spreken wij de hoop uit dat de behaalde resultaten een stimulans mogen zijn voor andere adsp.-sportleiders en dat de diploma houders de door hen vergaarde ken nis met goed gevolg in praktijk zul len brengen zulks tot heil van de jeugdige sportmensen in het alge meen en van Waalwijk in het bij zonder. DERDE TREKKING WEERMANTOTO. Wederom gaan diverse geldprijzen naar gelukkige winnaars. Totaal in geleverde formulieren 669. Totale inzet 411,50. De eerste prijs groot f 100 gaat naar de volgende personen: B. A. M. v. d. Berg Grotestr. 321, A. J. Koe- voets Burg. Smeelelaan, J. Vesters Wilhelminastr. 77 allen Waalwijk, A. M. C. van Stokkum Kon. Emmastr. 28 Kaatsheuvel, A. Verhoofstad Baardwijksestr. 147, P. Schilders Loeffstr. 9, M. Brok Grotestr. 198, mevr. C. Herman-Smeele Grotestr. 271, mevr. C. de Kort-Verhoeven Mr. van Coothstr. 1, H. J. A. de Kort Mr. v Coothstr. 1, P. Klerx Loeffstr. 14, M. Klerx Loeffstr. 4, allen Waal wijk. Voor de 2e prijs van f 60 waren 91 goede inzendingen. De totocom missie heeft bepaald, dat prijzen be neden f 1 niet worden uitgekeerd. Dit is ook zo met de derde prijs van f 40, waarvoor 228 goede inzendin gen waren. Op 25 jan. worden dus de volgende prijzen uitgekeerd; eer ste prijs bij maximum inzet f 100; 2e prijs bij max. inzet f 120; 3e prijs bij max. inzet f 80. Volgende week dus f 300 aan geldprijzen. Neem uw kans waar. Vul een weermantoto in en zorg dat deze voor donderdag avond is ingeleverd. De weerman toto speelt nu nog maar slechts twee keer en wel zaterdag 25 jan. en za terdag 1 febr. Uitslag 18 jan. 1964: Den Helder Mgr. L. Rooyakkers verricht op het kerkhof van St. Jan, na de rouw dienst in de kerk, waar Mgr. Bekkers voor de absoute een korte lijkrede hield, de laatste kerkelijke plechtigheden. Naast Mgr. Rooyakkers, kape laan Lempens, schuin achter hem, in witte superplie, bouw-pastoor J. Oomens. - 2; Ypenburg - 4; Vlissingen - 0; Eelde 3; Twente 1, de Bilt 2, Eindhoven -9; Vliegveld Z. Lim burg 2. DIERENBESCHERMING. Tot onze grote vreugde hebben wij sedert enkele weken ons noödasyl in gebruik kunnen nemen. Dat een die rentehuis in Waalwijk in een grote behoefte voorziet, bleek al dadelijk, want reeds na enkele dagen was het overbevolkt, niet alleen van zwer vers, maar ook verschillende eigena ren van honden die met feestdagen afwezig waren en hun honden niet konden meenemen, konden wij gerie ven, door hun viervoeters onderdak te geven en te verzorgen. De verzorgers, de heer en mevr. Timmermans, geboren dierenvrien den en kenners, zorgen buitengewoon voor de aan hun zorgen toevertrouw de dieren. Het noodasyl is voorzien van rui me hokken, heeft een flinke speel ruimte en is verwarmd. Voor goede voeding dragen zij bijzondere zorg. Het asyl staat onder medisch toe zicht van drs. van Huiten, die gere geld controle uitoefent op de aan wezige dieren. Binnen enkele weken hopen wij onze polikliniek, ook on der leiding van drs. van Huiten, te kunnen openen. Nadere gegevens hieromtrent hopen wij spoedig te kun nen verstrekken. Nu wij aan het begin staan van ons werk in het dierentehuis, wat behalve veel zorgen Ook geld vraagt, hopen en vertrouwen wij, dat alle dieren vrienden in Waalwijk en omgeving ons zullen helpen, door zich als lid aan te melden. De contributie be draagt f 5 per jaar en U ontvangt bovendien het maandblad gratis. De aanbesteding van de definitieve bouw van het streek-dierentehuis aan de Zanddonkweg kunnen wij spoedig tegemoetzien. Aan de heer J. van Nij natten, technisch directeur bij Van Gent en Co. N.V. is op eigen verzoek om ge zondheidsredenen, met ingang van 1 januari 1964 eervol ontslag ver leend. De heer van Nij natten die gedu rende 18 jaar bij deze N.V. werk zaam is geweest, heeft zich even wel bereid verklaard, als technisch adviseur aan dit bedrijf verbonden te blijven. De taak van de heer van Nij nat ten werd per die datum geheel overgenomen door de heer C. Foe- kens, die sedert 1 juli 1963 als al gemeen bedrijfsleider bij Van Gent en Co. N.V. in dienst is. LEDEN VAN DE Aan de onlangs gehouden exa mens-judo, is deelgenomen door een twaaleftal leden van de Terp Judo club. Het behaalde resultaat was meer dan fantastisch: alle deelne mers slaagden. Voor de gele band: Piet Pot, Frans van Elk en Ed Fryer. Voor de oranje band: Ad de Kort, Henk van Nooy en Walter Trommelen. Voor de groene band: Henk van Berkum, Ben Langen- horst, Hans Schaap en Ad Verha gen. In het kort bestaan van de Terp Judoclub werd voor het eerst door twee candidaten examen afgelegd voor de blauwe band. Beiden, Mar tin Roos en Egbert van der Ham men, slaagden. De Terp Judoclub waarvan de geslaagden allen lid zijn, staat onder deskundige leiding van de heer F. van Dalen, leraar levensschool in Kaatsheuvel. Misschien dat deze gunstige uit slag voor Waalwijkse liefhebbers van de judo sport die elf jaar of ouder ziin nu reeds aanleiding geeft om zich aan het Terpgebouw te melden, voor de nieuwe judocursus, Üie in september van start gaat. Dmdat slechts op beperkte schaal nieuwe leden kunnen worden aan genomen, kan het nuttig zijn zich zo spoedig mogelijk op te geven. BURGEMEESTER TEIJSSEN OPENT HERVORMD JEUGDCENTRUM Zaterdagmorgen 25 januari, des morgens om half elf zal burgemees ter Teijssen de officiële opening verrichten van het Hervormd Jeugdcentrum aan de Loef f straat in Baardwijk. 35 TURKEN IN WAALWIJK GEARRIVEERD Voorlopig een contract van een jaar. In totaal 35 Turken, die met Bloch Stibbe Hollandia een contract van een jaar hebben afgesloten, zijn zondagavond rond half twaalf in Waalwijk gearriveerd. De mannen worden vandaag in het bedrijf ge ïntroduceerd, waarna ze morgen, dinsdag 21 januari, in het bedrijf aan het werk zullen gaan. De N.V. Bloch Stibbe, die reeds gedurende geruime tijd een viertal Turken in dienst heeft, is bijzonder tevreden over de resultaten die met deze arbeiders kunnen worden be reikt. De aankomst in Waalwijk van deze 35 Turken werd overigens iets later dan was verwacht, omdat de heren in Keulen in een verkeerd treingedeelte waren gestapt, waar mee ze de reis van 3% dag nog iets langer maakten dan strikt noodza kelijk was. In de voormalige Le vensschool aan de Stationsstraat, waar de Turken onderdak zullen vinden, waren de heren Thomas, di recteur van het bedrijf, de perso neelschefs Op 't Hoog en Varros- sieau en de maatschappelijk werk ster mevr. Wentholt-v. Erp aanwe zig. De Turken werden hier via een tolk begroet door de heer Thomas, die de mannen in Turkije persoon lijk heeft aangenomen. Alvorens de 35 Turken naar Nederland konden vertrekken, zijn zij in Turkije zorg vuldig medisch onderzocht en gese lecteerd. De directie van Bloch Stibbe heeft met een en ander alle medewerking gekregen van de Ne derlandse Consulaat-generaal in Turkije. WINKELDIEVEGGE Bij de politie werd aangifte ge daan van een winkeldiefstal. De filiaalchef van het winkelbedrijf API. alhier, betrapte mej. K. op het plegen van diefstal van levensmid delen in zijn bedrijf. De politie stelt een onderzoek in. GROTE BELANGSTELLING VOOR ADAMO In het Lidorestaurant is zaterdag een ware aanval gepleegd op de bekende Belgische teenager Adamo. Een storm van handtekening jagers brak los, waardoor een spiegelruit het moest ontgelden. Zijn optreden is een groot succes geworden. Het programma van The Black devils mag tevreden genoemd worden. Terwijl Herman Stok, de man van „Top en Flop" niet van de partij was, doch Ria Kuiken wist daar wel raad mee. Voor de tieners was het bij Lido een hoogtij dag, In het kader van de actie die in Waalwijk van start gaat met de be doeling de Internationale Bouworde aan meer contanten te helpen, zal huis aan huis, gelijk met de speciale bouworde-krant, een toto-formulier worden verspreid, waarmee men 'n gooi kan doen naar een tweetal prachtige prijzen. Die gooi kan wor den gedaan door op het toto-formu lier de opbrengst te vermelden van de huis-aan-huis collecte die op za terdag 1 februari ten bate van de Stichting Internationale Bouworde in Waalwijk wordt gehouden. De twee prijzen die gewonnen kunnen worden, bestaan uit een hoofdprijs, die een meerdaagse reis inhoudt voor twee personen naar één van de Bouworde-kampen in Europa en een Radio-toestel ter waarde van 400.als 2de prijs. Gezien deze twee uitzonderlijke prijzen, mag worden verwacht dat de deelname aan deze toto groot zal zijn. Wil ook deze kant van de actie goed verlopen, dan zal op de eerste plaats de medewerking van de ge hele Waalwijkse bevolking nodig zijn, maar daarnaast ook de mede werking van tientallen vrijwilligers, die zich één of twee avonden in de week van 27 januari willen inzetten om deze formulieren huis-aan-huis af te halen. De oproep om helpers bij de huis- aan-huis collecte is bijzonder goed ingeslagen, dank zij het inspirerend optreden van een leraar aan de r.k. meisjes-Ulo „Maria Koningin", waar zich maar liefst 134 meisjes meldden om aan deze collecte deel te nemen. Voor het ophalen van de toto-formulieren zal het comité de beschikking moeten hebben over jongens of meisjes van 16, 17 jaar en ouder, die zich van maandag 27 ja nuari tot en met donderdag 30 ja nuari één of twee avonden vrij kun nen maken. Het comité koestert opnieuw de hoop dat hier of daar een leraar te vinden zal zijn die zijn leerlingen ook op een dergelijke wijze voor dit bijzonder goede doel weet te inspi reren. Men kan zich voor deze actie op geven bij aalmoezenier Janssen, Markt 8, Wilhelminastraat 14, Ven- kelstr. 6, en v. Berchenrodelaan 43.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5