I WASPIK 4.150.- 5.699.- 9.850.- 11.850- Fiat 1100 0 Fiat 1500 *oR% 2 j. P. HAMERS, Erasstraat 1 - Tel. 04161 - 2013/2721 o' en welstand voor elke Fiat 500 D sunroof 3.450.- Fiat 600 D Fiat 1100 &p3:t Fiat 1800 Fiat 2300 meer dan 30 modellen DE MAM0E1WET IN DE EERSTE KAMER Nederlandse schaats ploeg voor Japan ^P|pSi| DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 FEBR. 1963 2 Waalwijk üaamsdonksveer sterke loonsverhogingen op de inves teringen. Een matiging in de loon ontwikkeling als reeds werd overeen gekomen kan er volgens het planbu reau mede toe bijdragen, dat de bin nenlandse arbeidskostenstijging de buitenlandse niet meer in dit mate overtreft als in de laatste jaren het geval was. In 1963 zal dit verschil tot 1 procent beperkt kunnen blijven. Het Nederlandse uitvoervolume zal alsdan, bij een 4 procent grotere we reldhandel, met 7 procent kunnen worden uitgebreid. De verwachting is voorts, dat het van de produktie beloopt daarbij bij na 4,5 procent (tegenover 3,5 pro cent on 1962), terwijl toch de uit breiding van het produktiepotentieel ten minste 5 procent zal bedragen. De beschikbare produktieve reser ves worden dan ook ruimer, meent 't planbureau, en dit zal tot uitdruk king komen in de toeneming van de arbeidsreserve. Inmiddels zal de particuliere con sumptie in 1963 haar stijgingstempo handhaven en 4 procent in volume toenemen. Het planbureau baseert de stijging Die nieuwe BRILLEZAAK in de GROTESTRAAT 220 Houdt Bogaerts voor ©gen Optica BOGAERTS GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen In 1962 is het opvallend geweest, dat de uitvoer sterker toenam dan in 1961, namelijk 6,5 procent tegen 3 procent. Dit was des te meer opval lend, omdat de verslechtering van de concurrentiepositie bleef aanhouden als gevolg van het oplopen der bin nenlandse arbeidskosten met 6 pro cent - bij een loonstijging van 8 procent - tegen 4 procent in het buitenland. Hoewel de debatten in de Eerste Kamer over de Mamoetwet voor mi nister Cals allesbehalve een prettig geluid waren, vooral van C.H. en A.R., is de lucht heel wat opgeklaard door redevoeringen van van Vliet (R.K.) en Vondeling (P.v.d.A.); deze laatste bracht zelfs hulde aan de mi nister voor zijn werk. Men mag dus met vertrouwen de eind-stemming die dinsdag a.s. plaats heeft, tegemoet zien. totale investeringspeil in 1963 nau welijks - namelijk slechts 1 procent hoger zal zijn dan in 1962. Ge let op het niveau van eind 1962 zou er in de loop van dit jaar van stij ging geen sprake meer zijn eerder ligt zelfs een daling in het verschiet ook in 1964. Het overschot op de lopende reke ning van de betalingsbalans van 700 miljoen gulden zal mogelijk zijn door de vrij lage investeringen en vrij ho ge uitvoer. De voorziene toeneming van het prijspeil op de verwachting, dat de prijsstabilisatiepolitiek een doorberekening van de stijgende ar beidskosten wel niet volledig zal kun nen tegengaan. In dit geheel der voorziene con juncturele situatie past volgens het planbureau de impuls, die in 1963 uit zal gaan van het overheidsbudget. Dit is weliswaar groter dan in 1962, doch bevindt zich in vergelijking met de vorige hausseperiode op een laag peil. De Nederlandse ploeg voor de we reldkampioenschappen hardrijden op de schaats, die op 23 en 24 februari te Karuizawa in Japan worden ge houden, bestaat uit: Henk van der Grift, Rudi Liebrechts en Arie Zee, die bij de Europese kampioenschap pen in Goetenburg reserve was. Chris Meeuwisse is inmiddels naar Neder land teruggereisd. Voor le klas meubelstoffeerwerk naar firma J. Jansesi ers Zonesi Bureau Jan TuerSings Geheel compleet, incl. verwarming, defrosters, ruitensproeierse.d.Eenjaarvolledige garantie. Economische groei zal in 1963 met 4 percent stijgen Arbeidsreserve van 50.000 in 1963 Het centraal planbureau voorziet in zijn „centraal economisch plan 1963" een toeneming van de arbeids reserve van 35.000 in '62 tot 50.000 in 1963, zijnde 1,5 procent van de afhankelijke beroepsbevolking. Als verdere voor onze economie belangrijke ontwikkelingen ziet het bureau o.m. een „onvermijdelijke" verdere prijsstijging met 2,5 procent; een stijging van het loonpeil met 7,5 procent; 4 een stijging van de arbeidspro- duktiviteit met 3 procent en van de arbeidskosten met 4,5 pro cent; een stijging van de economische groei met 4 procent; 4 een overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans van f 700 miljoen. Overschreiding van de loonraming is in 1963 „ongewenst" zegt het cen traal planbureau. Niet alleen zou de betalingsbalans er minder gunstig door worden, maar ook zouden er in een later stadium grotere produktie- verliezen door kunnen optreden, van wege de nadelige gevolgen van te 1 tÊWr '1 vii'r ny.:-.' AA' -. i f£f§0| - Yx4 'T' W:' ECLATANT TONEEL BIJ HENRI BELLETABLE. Het klaterend applaus dat na de toneel uitvoering in het gemeenschapshuis in Was- pik-Boven losbarstte, sprak voor zich. Het was een juiste graadmeter voor de verrich tingen van Henri Belletable en een spontane reactie van een tevreden publiek dat op de ze wijze haar bewondering en dankbaar heid tegenover haar plaatselijke toneelver eniging tot uiting wilde brengen. Een der gelijke waardering verdiende Henri Belle table ook beslist. De manier waarop de veel al jonge acteurs en actrices het blijspel: „Ik verveel me rijk" van Pé Mühren gestalte gaven, verdient alle lof. Want al mocht de steenrijke vrijgezel en hoofdrolspeler Cyril Goldblazer (vertolkt door de heer F. van Iersel, die tevens de regie voerde) de zucht slaken: „ik verveel me rijk", een toeschou wer reageerde hierop met „ik amuseer me kostelijk". En dit lijkt ons een veelzeggende ontboezeming. Veel talent in goed stuk. Als we zo de lof trompet steken over de verrichtingen van Henri Belletable dan dat natuurlijk niet betekenen dat het hele stuk vlekkeloos werd gebracht. Maar als we enkele onvermijde lijke schoonheidsfoutjes hier aantippen, mag dat zeker geen aanleiding zijn deze te zwaar te benadrukken. Zo ademde 't décor mijisschien iets te weinig rijkdom uit en was Cyril Goldblazer niet altijd het machtige centrale middelpunt, de heersende figuur. Ook was er een enkele keer wel eens een dialectisch woordje hoorbaar of liep men iets vooruit op een bepaalde situatie. Over het algemeen verdient het vertoonde spel echter het prédicaat „goed". Hiermee is al duidelijk gemaakt hoe het debuut van de heer F. van Iersel als re gisseur is te waarderen. Zijn eerste verdien ste is dat hij een beslist aardig blijspel wist te kiezen. Vervolgens slaagde hij er ook in dit stuk volkomen verantwoord te realiseren. Ook de moeilijke scènes als het toneel druk bevolkt was, bleven overzichtelijk. Nu had de heer van Iersel de beschikking over weliswaar jonge, maar toch zeer bruik bare krachten, die veelal meer dan middel matig talent toonden. Zo was het met name hartverwarmend de Butler en Patty Pound aan het werk te zien. In volgorde van opkomst maakten we ach- L. Vakkundig 11 i reinigen en QQ zorgvuldig behandelen is onze specialiteit STATIONSSTRAAT 120 TELEFOON 2457 Jozefhuis voor wie de jubilaresse een toe gewijde verpleegster is, hebben met familie leden van zuster Marie Susanne en de ove rige zusters van het klooster dit gebeuren op de juiste wijze omlijst. FEEST IN WASPIK-BOVEN Al is het niet de gewoonte dat aan een koperen priesterfeest grote ruchtbaarheid wordt gegeven, is de kerkelijke gemeenschap van Waspik-Boven niet van plan het 12 V2 - jarig priesterfeest van haar rector en diens assistent zonder meer te laten passeren. Er is daarom, zij het een bescheiden, pro gramma samengesteld om het jubileum van rector Servatius en kapelaan Dominicus te accentueren. Zaterdag 9 febr. zullen de jeugdverenigingen, als rakkers, poorters, zwaluwen en KMG-ers hun aalmoezeniers tot middelpunt maken van het feest. Na een plechtige H. Mis om 11 uur in de Theresia- kerk, opgedragen door pater Dominicus, zal de jeugd aanzitten aan een koffietafel. Hier na zullen de verschillende groepen hun bes te beentje voor zitten in een gevarieerd pro gramma van toneel, declamatie, zang en spel. Ook zullen enkele cadeaux worden aangeboden. Zondag 10 febr. is er na de H. Mis van 10 uur, opgedragen door rector Servatius, een receptie gepland in het gemeenschaps huis, van kwart over 11 tot half 1. Dan zal er o.m. een cadeau worden aangeboden na mens de bevolking van het rectoraat. Om half 3 's middags treden de kleuters aan. De sluiting is gesteld op 6 uur, met een pl. Lof in de kerk. KERKDIENSTEN Zondag 10 febr. a.s., Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 14.30 uur Ds. Verploeg. Onder bei de diensten extra collecte voor de intern, diaconale hulpverlening. DOKTERSDIENST. Tijdens het komende weekeinde zal de praktijk van dokter Wijffels worden waar genomen door dokter Gerlach te Capelle, telef. 04168-350. BURGERLIJKE STAND WASPIK januari 1963 Geboren: Godefridus zv J A v Tilborg-v Róssum Johannes A M zv A C v d Ho ven-Vissers Lucia C M dv A Verschu- re-Mertens - Leonard zv M v Dijk-v Pelt Martinus P zv H Zijlmans-Lambooij Willemijntje G dv S W Verploeg-van Her waarden - Maria P E Th dv Laurens N Verschure-van Oers Cornelis Th P A zv Th A Zijlmans-Stevens. OverledenJosephus Schaapsmeerders 79 j'ev A C M P Verhaeg - Johannes P A Damen 82 j wed van C A Peters. Gehuwd Johannes C I Schellekens 26 j en Hendrika P Smits 21 j beiden alhier. UITVOERING CULTURELE KRING Zondag 10 febr. zal in zaal Huis ten Deyl de laatste uitvoering voor het seizoen '62- '63 van de kulturele kring R'veer worden gegeven. Het bestuur heeft voor deze avond de toneelgroep De Jonge spelers geënga geerd, die onder regie van Eddy Verbrug- gen een uitvoering zullen geven van het luchtige blijspel Soubrette van de in Frank rijk zeer populaire auteur Jacques Deval. Soubrette is een persiflage op de Ameri kaanse High Society, waarin tevens de Franse moraal met veel humor op de kor rel wordt genomen. UITSLAG RIKCONCOURS De tweede ronde van het rikconcours dat door DVV in café Boelaars werd gehouden ten bate van de carnavalsvereniging De Boelnarren, is wederom een groot succe.> geworden. Door de 45 deelnemers werd een spannende strijd geleverd om de bovenste plaats. De uiteindelijke winnaar van deze ronde werd L. Mureau met 199 pt., onmid dellijk gevolgd door A. Vermeer met 194; 3 B. Vermeer 182; 4 J. de Bont 171; 5 A. A. Broeders 164; 6 A. J. Broeders 155; 7 J. J. van Schijndel 148; 8 C. Hovers 144; 9 M. Bouwens 141; 10 Van Nispen 141; 11 C Loonen 140 pt. Door de bisschop van Breda zijn tot kerk meester in de parochie van O.L. Vr. Hemel vaart alhier benoemd de heren J. Heesters, J. v. Hezewijk en F. van Melik. tereenvolgens kennis met Susan Graig, mej. I. de Wit, een kracht die ook in dit spel de regisseur niet in de steek liet; William Moonlight, A. Kamp, de butler bij uitne mendheid, statig en voornaam; Mabel, mej. N. Wagemakers, een kostelijk dienstertje dat „natuurlijk" spel leverde; het echtpaar Smith, dat we in dit verband niet graag misten en dat door J. Verschure en mej. D. Kamp goed gestalte kreeg; Patty Pound, A. Smits, een grote aanwinst voor Henri Belletable, die erg gemakkelijk en boeiend speelde; Harry Shields, vertolkt door de routinier N. Meys, die ook nu als brigadier zijn mannetje wel stond; en tenslotte Philip- Quin, J. van Hooren, die als leerling-elec- triciën zich ook als acteur een goede leer ling toonde. De grime werd uitstekend ver zorgd door de fa. Th. Wijngaard, Tilburg. RKJB-BESTUUR Het nieuwe bestuur van de jongeboeren- organisatie heeft in een vergadering de be stuursfuncties verdeeld. Voorzitter werd de heer A. Kamp, die hiermee zijn broer, de heer Joach. Kamp opvolgt. Het secretariaat kwam bij de heer L. Diemans. Verder heb ben zitting in het bestuur de heren J. Kem- mijeren, na het aftreden van dhr. Joach. Kamp waarn. voorzitter, B. Lodewijks en P. Smits. SCHORTENBAL Als voorproefje op het a.s. carnavalsfeest wordt er zondag in de zaal van café De Statie door de Raad van Elf een zgn. Schor - tenbal gegeven. Tijdens deze dansavond zal Prins Carnaval tevens de trekking verrich ten van de grote loterij welke door het co mité Kindercarnaval werd georganiseerd. ZILVEREN KLOOSTERFEEST In het klooster van de zusters van O.L.V. van het H. Hart te Waspik vierde zuster Marie Susanne (A. van Erven) haar 25-ja- rig professiefeest. De bejaarden van het St. daar ga ik mijn BRIL kopen Doet zoals velen BRILLENSPECIALIST lï! rij Vraagt eens vrijblijvend stalen en prijsopgaaf. ANTIEK- EN MEUBELHANDEL Grotestraat 275, Waalwijk Telefoon 04160 - 3381 Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen woren advertenties tegen de geldende tarieven opgeno men. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau Dr. v. Beurdenstraat 8 r u nieuwe prijzen A. is ij'. r .V. - i V

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2