wAAlwijkse en LangstRAAtse couraiu „Timtur gemeenschap" huldigde E. Hoevenaars als 40 jarige jubilaris Dam®8 Mej, L. Smeele hielp maar liefst 2086 Waalwijkse baby's op de wereld komen A. GOUDA 25 Schoenfabriek P.H. Vloemans Kaatsheuvel fêteerde zilveren jubilaris Ook buiten het bedrijf grote verdiensten JE ZIET ZE WEER STEEDS MEERS! GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR jaar bij H. van Schïjndel SUS-priis van f50.000 voor 73-jarige weduwe STEUNPILAAR handen HAMEA-GELEIIL&vscii WAARDERING VRIJDAG 8 FEBRUARI 1963 85e JAARGANG No. 11 De tcho vv\n het Zuióen Uitgeverj Si Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet Zaterdagmorgen vond in de Timtur-cantine aan de Mr. v. Cooth- straat de huldiging plaats van de heer E. Hoevenaars, de 40-ja rige jubilaris bij dit bedrijf. Onder de verschillende sprekers bevond zich ook burgemeester J. Teijssen van Waalwijk, die de jubilaris de verheugende mede deling kon doen, dat hij door H. M. de Koningin was onderschei den met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Hoevenaars kan niet alleen terugzien op een verdienste lijk leven voor het bedrijf alleen, maar tevens op maatschappelijk terrein, waar door hem veel is ondernomen en tot stand gebracht. Naast zijn veertig-jarig jubileum bij Timtur, is de heer Hoeve naars ook 40 jaar als secretaris verbonden aan de Baardwijkse Harmonie St. Jan, waarvan hij de mede-oprichter was. zoals hij zei, kan en moet gerekend worden. De burgemeester wijdde ook aan dacht aan de capaciteiten die de ju bilaris buiten het bedrijf aan de dag heeft gelegd. Hij maakte er ge wag van dat de jubilaris niet alleen veertig jaar secretaris bij de harmo- Van al deze activiteiten, zoals zijn werkzaam aandeel in de fabrieks- commissie, in de katholieke werk meesters vakbond als voorzitter, als vice-voorzitter in de landelijke vak groep, in het lekenapostolaat, de cha- ritasvereniging en zelfs van zijn ac tief aandeel in bet collectantencolle ge van de kerk, gaf de heer Ros, die bij afwezigheid van de heer Knoek, namens de directie, het woord voer de, een beknopte indruk. „U bent een buitengewoon ver dienstelijk man", aldus de heer Ros, die gewaagde, dat de heer Hoeve naars, ook na de ommezwaai bij Tim tur, de schouders onder 't werk was blijven zetten. Hij roemde de jubilaris als een buitengewoon goed vakman, als een uitstekend leider, die zich niets wijs laat maken, als een man die in staat is zijn kennis op anderen over te dragen. „U heeft 38 jaar lang een bepaald ritme gevolgd, dat de laatste twee jaar sterk verstoord werd, maar daar van heeft U zich niets aangetrokken en opnieuw de schouders onder het werk gezet". In zijn hulde betrok de heer Ros ook de echtgenote van de jubilaris, die een bloemenhulde in de vorm van rose anjers mocht ontvangen. De heer Hoevenaars kreeg namens de gehele directie een cadeau onder couvert aangeboden. „Bij de Timturfabrieken waait van daag weer eens de feestvlag. Dat ge beurt nog al eens", meende burge meester Teijssen, die zei veel waarde ring te hebben voor de activiteiten van de jubilaris, voor wie vandaag de feestvlag was uitgestoken. Hij noem de veertig jaar een hele tijdsperiode, waarin men zich verknocht en thuis ging voelen bij het bedrijf. Burge meester Teijssen schetste de jubilaris als de man, die veertig jaar geleden zijn eigen weg moest zoeken in het bedrijf, waar hij het, alleen door toe wijding, zorg, kennis en vakman schap, ver heeft weten te brengen. Hij noemde de jubilaris een van de steunpilaren van het bedrijf, waarop jubilaris samen te mogen werken. Hij gaf uiting aan zijn waardering voor de wijze waarop de heer Hoevenaars de laatste twee jaar zijn werk had ver richt en voor de wijze waarop hij zich had weten aan te passen. Namens het gehele personeel voer de de heer Treffers het woord. Ook hij sprak met bijzondere waar dering over het werk van de jubilaris. Hij bood namens het gehele personeel een cadeau onder couvert aan. De heer Ophorst voerde namens de chefs het woord en sprak daarbij volmondig woorden van waardering. Hij onderstreepte hierbij de prettige sfeer waaronder steeds met de jubi laris gewerkt had kunnen worden, daarbij de hoop uitsprekend, dat dit in de komende jaren zo zou blijven tot welzijn van het bedrijf. De jubi laris mocht ook van hem een geschenk onder couvert aannemen. Tot slot was het woord aan de heer Brok, die namens het kantoorperso- Burgemeester Teijssen speldt de heer Hoevenaars de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. DE BETERE VIRGINIA Vrijdagmiddag 1 februari werd in hotel Euphonia in Kaatsheuvel in een gezellige bijeenkomst, hulde gebracht aan de zilveren jubilaris bij de Pe- HaVé in Kaatsheuvel, de heer J. Vloemans, als chef aan dit bedrijf. De heer P. Vloemans voerde na mens de directie als eerste het woord. Hij zei dat het voor de directie steeds een grote voldoening was een jubile rende werknemer te kunnen huldigen. Hij schetste de jubilaris als een grote en actieve kracht, die slechts node hij zei, dat deze steeds een grote steun voor haar man had weten te zijn. De heer Vloemans sprak de hoop uit, dat zij nog vele jaren ge tuige zou kunnen zijn van het werk van haar man, die uit handen van de heer Vloemans sr. namens de directie een geschenk onder couvert kreeg aangeboden. „De PeHaVé heeft weer wat", merkte de personeelschef de heer Roest op. Hij zei bijzondere waar dering te hebben niet zozeer voor de voorbije 25 jaar, alswel voor de ma nier waarop deze 25 jaar waren door gebracht. „U heeft er steeds aan mee gewerkt de sfeer bij de PeHaVé zo danig te doen zijn dat we op een groot aantal jubilarissen kunnen terug zien. Hij bracht ook namens het personeel dank voor wat door de jubilaris in deze jaren tot stand was gebracht, daarbij de hoop uitsprekend, dat ook de komende jaren in dezelfde sfeer doorgebracht zouden mogen worden. Namens het personeel kreeg de heer Vloemans 12 port-, 12 wijn- en 12 bierglazen aangeboden, waarvoor de gelden waren uitgetrokken uit het personeelsfonds, zodat het een ca deau van allemaal en het gehele be- MAMFA-f ruw of schraal drijf was en niet alleen van een be paalde afdeling of groep. De heer J. Vloemans, bracht dank voor de hulde die hem ter gelegen heid van dit jubileum was gebracht, daarbij onderstrepend, dat hij het steeds als zijn plicht had beschouwd om zo goed mogelijk zich in te zetten voor het bedrijf. „Ik ben er trots op te mogen zeggen dat ik bij de PeHa Vé werk, zo besloot de jubilaris. (A&aS •AWjSKaÉSS XLVIII De verhouding Pastoor-parochianen benaderden wij vanuit de herderlijke taak van de Pastoor. Men mag aannemen dat elke Pas toor zal trachten een goede herder te zijn, gedachtig het woord van Christus „Ik ben de goede Herder" (Joh. 10, 14). Hij wil dan inhoud geven aan Paulus' woord „Quotidie mi- nistrans elke dag ten uwen dienste" (Hebr. 10, 11). Niets zal hem liever zijn dan dagelijks zijn volle herderlijke zorg op hen te mogen richten. Met vreugde zal hij de pas-geborene opnemen in de Kerk en daardoor in het stukje „kerk" dat hij zijn parochie mag noemen. In grote liefde zal hij voor de zijnen „het brood breken" in de Eucharistie, om hen te laten delen in het volle christelijke leven. Hij zal het op prijs stellen om de jonge echtparen de zegen Gods en die van de Kerk mee te geven in hun nieuwe levensstaat. Troos tend zal hij de zijnen die heengaan uit dit leven, bijstaan in het sacrament der zieken. Hij wil zijn gestorvenen de laatste rustplaats geven in afwachting van de volle heerlijkheid bij de opstanding. Verder zal hij in zijn herderlijke taak tot werkelijkheid trachten te brengen deze woorden van de H. Paulus „Draagt bij voor de noden der heiligen en legt u toe op de gastvrijheid. Zegent hen die u vervolgen, zegent en vloekt hen niet. Verblijdt u met de blijden en weent met hen die wenen. Schikt u zonder hooghartigheid in de omgang met gewone mensen. Weest niet eigenwijs. Hebt het goede voor met alle mensen. Leeft voor zover het van u afhangt met alle mensen in vrede" (Rom. 12). Voorwaar een groots herder lijk program! Laat deze heiliging en leiding der gelovigen dan kerkrechtelijk enigszins omschreven zijn als behorend tot de rechten van de pastoor, de diepste grond daartoe blijft altijd de echt herderlijke taak van de Pastoor. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie „Oude Gracht" Amatastraat 2 Eindhoven Giro 110.33.79 Om half zes kreeg het personeel op het bedrijf nog de gelegenheid de jubilaris te feliciteren, waarna de ju bilaris, zijn familie, chefs en enkele „oud-jubilarissen", bij Euphonia nog even gezellig bij elkaar waren. nie was, maar tevens een van de me de-oprichters. „Ik ben verscheidene malen bij de Timtur-familie geweest om een on derscheiding uit te reiken, terwijl U vele malen hiervan getuige mocht zijn. Nu bent U zelf aan de beurt om een onderscheiding te ontvangen." Burgemeester Teijssen zei, dat hij hierbij de verheugende mededeling kon doendat het ditmaal niet de ere medaille in brons, maar die in zilver was, welke de jubilaris mocht ontvan gen. De heer Kemmeren, bedrijfsleider bij Timtur, zei hét genoegen gehad te hebben, verschillende jaren met de ^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA neel en de ondernemingsraad het woord voerde. De heer Brok zei het bijzonder aan te voelen, wat het zeg gen wil om op 17-jarige leeftijd zijn intrede te doen in een bedrijf. Bij zondere waardering had hij voor de verschillende promoties welke de ju bilaris in deze veertig jaar had weten te maken, en die deze veertig jaar nu zoveel inhoud gaven. Voordat het tijd was voor de re ceptie, die door verschillende afge vaardigden van verenigingen en bon den werd bezocht, en waarbij ook de harmonie St. Jan een muzikale hulde kwam brengen, dankte de ju bilaris al de aanwezigen, in het bij zonder de directie voor de hulde die hem vandaag was toegezwaaid. Op het kantoor van de N.V. Schoenfabriek A. H. van Schijndel vond vrijdagmiddag, 1 februari, de huldiging plaats van de heer A. Gou da uit Genderen, die 25 jaar als werkmeester in de afdeling zwikke- rij bij de firma werkzaam was. De jubilaris werd met zijn echtge note thuis afgehaald, waarna hij op het privékantoor door de directeur, de heer J. Wittmaekers, werd ont vangen. Deze sprak de jubilaris in harte lijke bewoordingen toe, waarbij ook de vader van de heer Gouda, aanwe zig was, die vroeger bijna 50 jaar in hetzelfde bedrijf werkzaam is ge weest. Bij deze huldiging waren ver der aanwezig de bedrijfsleiders en medewerkers van de heer Gouda uit de zwikkerij-afdeling. De heer Wittmaekers feliciteerde de jubilaris met zijn jubileum en prees hem als een kundig vakman, die met grote plichtsbetrachting en ijver steeds zijn werkzaamheden verricht. Hij bood hem een cadeau onder cou vert aan en een kistje sigaren, terwijl zijn vrouw een bos bloemen werd ge offreerd. De jubilaris mocht bovendien het ere-diploma ontvangen van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel met een zilveren medaille, die hem op de jas werd gespeld. De heer Hermans, bedrijfsleider, bood hem in een korte toespraak de gelukwensen van het personeel aan. De heer Gouda dankte namens zijn vrouw, de directie voor de ontvangen cadeau's en het diploma en sprak daarbij de wens uit dat hij nog vele jaren voor het bedrijf werkzaam zou kunnen zijn. Nadat de erewijn was rondgegaan, kwam hiermee een eind aan dit feest. vinden zich enkele tweelingen en zelfs een drieling. Juffrouw Smeele, zoals zij bij tal loze Waalwijkse huismoeders bekend staat, heeft in Waalwijk een uitste kende naam gekregen. Veel vrije tijd heeft zij niet over, zodat het dan ook moeilijk valt haar thuis aan te treffen, omdat dan hier, of dan weer daar, haar hulp nodig is. Lange tijd - ongeveer twintig jaar - is zij penningmeesteresse geweest van de Vroedvrouwen Bond afdeling .Noord-Brabant, maar door gebrek Toen mej. L. Smeele, momenteel woonachtig in de Sint Antonius- straat 35, zelf in Apeldoorn werd geboren, zal zij waarschijnlijk niet vermoed hebben, dat voor haar het hoogtepunt van haar carrière in Waalwijk zou zijn weggelegd. Evenmin kon zij toen vermoeden, dat haar geboren worden, zoveel met haar latere be roep te maken zou krijgen. gemist had kunnen worden tijdens zijn ziekte. De heer Vloemans bracht bijzon dere dank voor de grote trouw van de jubilaris aan het bedrijf en de zorg die hij gedurende deze 25 jaar aan het werk had besteed. Hij toonde tevens bijzondere waardering voor 't feit, dat de heer Vloemans ook bui ten werktijd om steeds bereid was bij te springen, wanneer dat nodig mocht blijken te zijn. In deze hulde betrok hij tevens de echtgenote van de jubilaris, waarvan Het is nu 25 jaar geleden, dat zij aan de vroedvrouwenschool in Heer len haar diploma's voor verloskundi ge haalde en dit niet eerder, dan na een nauwgezette studie. Voordat zij haar praktijk in Waal wijk begon - dat is nu inmiddels ook al weer zo'n 16 jaar geleden - was zij eerst in dit beroep werkzaam in de gemeente Leende bij Eindho ven. In oktober 1950 vierde zij in Waal wijk haar koperen jubileum als ver loskundige, dat een feest is gewor den, dat nog lang bij haar in gedach ten is blijven leven, omdat zij toen zoveel blijken van sympathie uit de kringen van Waalwijkse moeders mocht ondervinden, die haar toen wel enigszins verrasten. Tijdens de recep tie kreeg zij van de eerste baby - toen inmiddels opgegroeid tot een ge zonde kleuter, een prachtig polshor loge aangeboden, terwijl de moeder van deze baby, haar een schilderij overhandigde, dat nu nog als kost baar aandenken, haar kamer siert. Zij is nu bijna aan haar zilveren jubileum toe en inmiddels is het aan tal Waalwijkse baby's dat zij mee op de wereld heeft helpen komen, geste gen tot een respectabel aantal van 2086. Onder deze 2086 baby's be- 2086 baby's aan tijd en door haar standpunt, dat jongere krachten ook eens aan het woord dienen te komen, heeft zij on langs voor deze taak bedankt. Het ligt in de bedoeling om op haar feestdag, die zij op zondag 28 april zal vieren, aan de Sint Antoni- usstraat 35, een receptie te houden, die zeker - en daar twijfelen wij geen moment aan -door een onge kend aantal dankbare moeders zal worden bezocht. Mevrouw Jeanette Ooms (73), die in pension is in het bejaarden tehuis „St. Lidwina" van de zus ters van Schijndel, Pelgrimsweg 40 te Tilburg, kreeg „de schrik van haar leven", toen zij het bericht ontving, dat zij een prijs van 50.000 gewonnen had in de SUS- loterij Zondagmiddag werd zij voor de t.v.-uitzending opgehaald en ging zij vergezeld van haar vriendin, mevrouw Uitdehaege, de halve ton ophalen. Mevrouw Ooms trad heel rustig en beschaafd voor de tele- •visie op. Jammer was het, dat de KRO nog 4 andere personen naar Bussum had laten komen, hoewel men vooraf wist dat deze geen prijs hadden gehaald, daar de no taris al had getrokken en er alleen 50.000 werd uitgeloot.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5