De Echo van het Capell WAALWIJK Zuiden Uit de Langstraat Sprang- Gouden Beker voor Pfaff Waspik Drunen NieuwkuSjk Loon op Zand I Ogen vragen brillen van STASSAR i; VSïjmen V.*WaS»ïTi JÈfirfilSTsaMMI!*® Sprang-Capelle Sprang Capelle MAANDAG 11 FEBRUARI 1963 Na de vergadering bleef men nog gezellig bij elkaar. Om 5 uur had het diner plaats, waar ook de dames van de leden bij aan zaten. De heer Hornman, voorzitter van het feestcomité wenste allen die aan het diner aanzaten van harte welkom. Verder sprak hij de wens uit dat allen een genoeglijke avond zouden mogen beleven. Het diner, waarvan de organisatie beruste bij dhr. A. de Leeuw, was prima verzorgd. Een com pliment hiervoor is zeker op zijn plaats. Het hoogtepunt tijdens het diner was de huldiging van de 6 jubilarissen, die allen 25 jaar trouw lid waren, en dus medeop richters van de vereniging zijn; het waren de heren C. v. Dongen, A. J. v. Dongen, M. Maas, M. v. d. Velden, M. v. d. Ven, M. Vera. Door de voorzitter van de Luchtbode werden hartelijke woorden van gelukwens gericht aan de jubilarissen. Hij noemde hen de steunpilaren van De Luchtbode en hij hoopte dat dit zo zou mogen blijven. Iedere jubilaris mocht een fraaie oorkonde in ont vangst nemen. Ook de dames van de jubi larissen werden in de hulde betrokken en werd ieder een doos bonbons aangeboden. Geheel onverwacht werd ook de secretaris de heer P. v. d. Velden in het zonnetje gezet. Het vele werk dat al tal van jaren door hem is verzet, mag ook wel eens be loond worden. De voorzitter bracht hem dank voor alles voor de vereniging gedaan, want nooit wordt een tevergeefs beroep op U gedaan. Als blijk van waardering wil het bestuur U dit kleine presentje overhandi gen. Ook mevr. v. d. Velden mocht een doos bonbons in ontvangst nemen. Hierna werd het woord verleenend aan de heer C. van Dongen, die namens alle jubi larissen een dankwoord sprak tot het be stuur voor de gebrachte hulde. Hij meende ook de tolk te mogen zijn van de leden om 't feestcomité een hartelijk woord van dank te brengen, die het mogelijk hebben ge maakt om deze feestdag de leden te kunnen aanbieden. Met een driewerf hoera op de P.V. De Luchtbode, besloot hij zijn dank woord. Aan het slot van deze feestavond traden op: het duo De Lachbrekers, Joop Hendriks en Johnny Hermans. Dit duo heeft een waardig slot aan deze feestavond ge bracht. Zij hebben de aanwezigen enkele uren van gezelligheid gebracht. De P.V. de Luchtbode heeft met alle luister haar 25-ja- rig bestaan gevierd. Zondag 17 febr. van 12 tot 2 uur zal er gelegenheid tot felicite ren zijn in de zaal van dhr. A. de Leeuw. Na de pauze was het de beurt aan de to neelgroep van de Rozeknop en deze groep voerde op het blijspel in 3 bedrijven „Laat mij maar begaan", door Luuk van Wijk. In een vorig nummer van dit blad is over de inhoud van dit stuk een uitvoerige uiteen zetting gegeven, zodat wij hierop thans niet meer terugkomen. Dit stuk werd door de dames en heren op zeer verdienstelijke wij ze opgevoerd. Vooral het spel van Marga Copaan (Jopie Moolenaar) en Michel (J. de Rooij), alsmede tante Gerda Pigge (Betsy de Visser) en niet te vergeten Petra Massee, het dienstmeisje (Nel Paans)), viel zeer op. Ook de overige rollen werden goed ge speeld. Ook de toneelgroep mocht dan ook na elk bedrijf een welverdiend applaus in ontvangst nemen. Pfaff is in Parijs de eer te beurt gevallen van de bekroning met de Gouden Beker van het „Comité du Bon Goüt Francais". Deze bijzondere onderscheiding, die door Minister Boclore werd uitgereikt, is aan Pfaff verleend voor de buitengewone kwaliteit en de moderne vormgeving van de Pfaff naaimachines. Het „Comité du Bon Goüt Fran cais" (dat enigszins kan worden vergeleken met ons Instituut voor Industriële Vormgeving) werd bij wet van 1901 in Frankrijk inge steld en bestaat uit een groep van 40 personen uit het openbare le ven, die jaarlijks wordt samenge steld. Het is voor de eerste maal, dat de Gouden Beker voor naai machines wordt toegekend. Onvermeld mogen wij ook niet laten het optreden van de pianiste mevr. Poldervaart, die zowel het grote koor als het jeugdkoor bij hun optreden op de piano begeleidde. Aan het slot van beide uitvoeringsavon den sprak Dr. Gerlach een kort dankwoord en richtte zich speciaal tot mevr. Polder vaart, voor haar medewerking. U bent zo langzamerhand een vaste medewerkster aan onze uitvoeringen geworden, aldus spr. Als dank overhandigde spr. mevr. Poldervaart een boekenbon. Met deze uitvoering heeft de vereniging De Rozeknop bewezen nog steeds haar plaats in de rij van de plaatselijke ama teurverenigingen naar behoren in te nemen. Jammer was het dan ook, dat beide avon den nog een aantal plaatsen onbezet waren. Vele bekende gezichten, die andere jaren trouw de uitvoeringen van de Rozeknop bezochten, misten wij ditmaal. Is misschien de koude hiervan de oorzaak geweest? La ten wij hopen, dat zij een volgende uitvoe ring wel aanwezig zullen zijn. te Antwerpen een goede prestatie geleverd. Hij eindigde n.l. op de 300 m achter Breu- re, de kampioen van België en J. v. Hees- wijk uit Haarsteeg op de 3e plaats. Van Heeswijk won de race. Op de 4e plaats leg de van Son uit Haarsteeg beslag en 5e werd de oud-kampioen van Brabant'M. Verhees uit Breda. Er waren 'n kleine 30 deelnemers. BOERENGEZINSDAG Woensdag 13 febr. a.s. wordt in de zaal van hotel Van der Schoot de jaarlijkse Boe rengezinsdag gehouden. Het programma van deze dag luidt als volgt: 9 uur H. Mis met alg. H. Communie in de parochiekerk van de H. Bartholomeus. 9.30 uur Gezamenlijke koffietafel, Opening door de voorzitter van de NCB; Verslag van de NCB over 1962; Inleiding door de G.A. van de NCB de Z.E. heer Rector Merkx; Verslag RKBB over '62; Verslag RKJB over 1962; Inleiding door de Weled. Zeergel. heer A. J. M. Sulders, ge neesheer-directeur van de gem. geneesk. en gezondheidsdienst te Breda, met als onder werp Moderne huweüjksproblemen in het boerengezin' Sluiting van de v.m.-bijeen komst door de voorzitter van de NCB. 19 uur heropening van de gezinsdag door de voorzitter van de RKJB. Toneelspel ge geven doof het toneelgezelschap van jonge boeren en boerinnen van de afd. Best. Het stuk is getiteld: De Indringster. In 1961 be haalde dit gezelschap met genoemd toneel stuk de eerste prijs op de interkring. INSTRUCTIEAVOND Op dinsdag 12 febr. a.s. zal er in de zaal van café De Statie voor de leden van de jonge boeren en boerinnen-organisaties een instructieavond worden gegeven als voorbe reiding op de kringwedstrijden in declame ren en spreken in het openbaar, welke za terdag 16 febr. a.s. in Drunen zulen worden gehouden. De heer Willemse, cultureel advi seur van de jonge boeren en boerinnen, zal tijdens de instructieavond de deelnemers voor deze kringwedstrijden selecteren. Aan vang 7 uur. POORTERS EN RAKKERS le en 2e prijs. Tijdens culturele wedstrijden van de jeugdbeweging Jong Nederland hebben de rakkers en poorters van het Servatiusgilde uit Waspik-Boven beslag gelegd op een le en 'n 2e prijs. Het betrof hier kringwed strijden, georganiseerd door de afd. Waal wijk. De rakkers, uitgerust met zelfgemaak te instrumenten, brachten een circusspel waarvoor de jury 35 V2 pt. toekende. Dit be tekende een tweede plaats achter Waalwijk, dat 4014 pt. behaalde. Drunen eindigde als 3e met 31 '/2 pt. De poorters boekten met hun poppenspel nog meer succes. In deze rubriek rangschikte de jury de deelnemende groepen als volgt: 1 Waspik 40% pt., 2 Heusden 39'/2; 3 Waalwijk 36!/2; 4 Loon- opzand 35 pt. Ook de poorters vervaardig den zelf het benodigde materiaal. RKC JEUGDTOTO De inzet van de jeugdfoto blijft tot op heden elke week flink stij gen. De inzet van toto d.d. 9-2-1963 bereikte n.l. het ongekende hoge bedrag van 455,10. Dit bedrag werd precies geraden door: J. van O verdijk, Mr. Dries-, senstraat 33, Vlijmen; Chris van Loon, Besoijensestraat 5, Waalwijk. Zij delen de le prijs zijnde 68,26. De 2e prijs werd gewonnen door mej. L. Pulles, Canadesestraat 4, Waalwijk. Zij won daarmee 45,51. Op haar formulier stond vermeld 455,18. 455,19 werd geraden door Th. van Ravenstein, 2e Zeine 28 te Waalwijk. Hij won daarmee de 3e prijs zijnde 22,75. Wij hopen ook de komende toto- weken op uw aller medewerking te mogen rekenen. Jeugdcommissie RKC WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE Gisteren 10 februari werd in Breda de winterpolocompetitie van de KNZB Afd. Noord-Brabant voortgezet. De uitslagen waren dit maal weer in het voordeel van de Waalwijkse deelnemers. De dames brachten het tegen Baronie 1 tot een gelijk spel, 33. We moeten echter in aanmerking nemen, dat het zevental van WZV met enkele dames van TRB uit Tilburg gecompleteerd moest wor den, die het zevental juist erg deed verzwakken, omdat enkele speel sters van het le niet beschikbaar waren. Zouden ze in de samenstel ling in het water komen, waarmee ze 's zomers aan de competitie deel nemen, dan was het kampioen schap zeker voor hen weggelegd. De heren speelden een frisse partij waterpolo en wonnen ver diend met 41 van Hyronimus uit Roosendaal. Door deze overwinning voeren ze nu samen met Surae II uit Breda de ranglijst aan met'6 punten uit 4 wedstrijden. De wedstrijden wor den op zondag 3 maart voortgezet. 13 Ü,1-.. JAARVERGADERING ST. WILLIBRORDU S De Ned. Katholieke Bond van Werknemers in de Industriële be drijven, aid. Drunen hield vrijdag avond in de zaal van H. van Delft haar jaarvergadering. Wegens ziek te van de voorzitter, de heer van Hasselt, werd de vergadering ge leid aoor de waarn. voorzitter, de heer de Hart, die na een algemeen welkomstwoord de drie in 1962 overleden leden herdacht. De jaar verslagen werden onveranderd goedgekeurd. Op deze vergadering werden ook een drietal leden die 25 jaar lid van de vereniging wa ren door de districtsafgevaardigde de heer Berlo, gehuldigd en ont vingen zij van het hoofdbestuur de zilveren draagspeld en van de af deling een kleine attentie. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend en niet herkiesbaar, de heren van Hassel, voorzitter en de heer de Hart. Gekozen werd de heer Lief ting en met grote meer derheid van stemmen werd tot voorzitter gekozen de heer van Oyen. De vergadering werd ook bijgewoond door de geestelijk ad viseur 'kapelaan Peters die een al gemeen opwekkend woord sprak. De voorzitter van de KAB, de heer Hillige, huldigde bijzonder de ju bilaris en stelde hen aan de jonge ren ten voorbeeld. Verder werden op deze vergadering verschillende huishoudelijke zaken afgehandeld en van de rondvraag werd zeer druk gebruik gemaakt. EHBO DONATEURSACTIE De EHBO afdeling Drunen, zal deze week beginnen met het op halen van de jaarlijkse donateurs actie en eventuele werving van nieuwe donateurs. Dank zij de ge slaagde acties in de voorgaande ja ren kon reeds aan een groot aantal leden van de EHBO tassen worden uitgereikt. Het bestuur hoopt dit jaar haar doel, iedere EHBO-er 'n tas, te bereiken. Verder zal dit jaar bij voldoende deelname weer een EHBO-cursus worden gegeven. De r.k. EHBO telt in Drunen-Elshout bijna 40 leden. Nieuwe leden kunnen zich nog op geven bij het bestuur. DEMONSTRATIEAVOND KAV Voor de leden van de KAV zal a.s. donderdag in de zaal van Gez. Elshout een demonstratie-avond worden gehouden van Philips uit Eindhoven. Deze avond wordt ge houden in het kader van het win- ter-programma. ONTSPANNINGSAVOND R.K. VROUWENGILDE Het r.k. Vrouwengilde hield j.l. woensdag in hotel Royal in het ka der van haar winterprogramma 'n ontspanningsavond. De avond werd zeer druk bezocht en slaagde bij zonder. RUILVERKAVELING Welke boerderijen kunnen met subsidie in de fuilverkaveding worden verplaatst? Dit is de vraag van vele boeren. In totaal zijn er ruim 70 aanvragers. Er kunnen in de ruilvefkaveling 50 boerderijen met sub sidie worden verplaatst. De commissie zal hiervoor in aanmerking laten komen die be drijven, waarvan het ruilverkavelingsbelang het meest gediend is. Dat wil in 't algemeen zeggen, dat diegenen die door de verplaat sing de meeste grond in en om de bebouw de kommen achter laten, het eerst in aan merking komen. Er hebben 26 personen be richt ontvangen dat de commissie in be ginsel akkoord is met de verplaatsing. Deze bedrijven zijn alle 15 ha of groter. Er kunnen zich echter nog vele moei lijkheden voordoen. Allereerst zal de ver pachter zich bereid moeten verklaren te zijner tijd „langjarig" te verpachten (24 jr.). Niet in alle gevallen zal zo'n bereidverkla ring worden afgegeven en zonder een an dere oplossing, zal zulks niet door kunnen gaan. Verder is het zaak dat de betrokkene met de commissie tot een akkoord komt over de bouwplaats. Omtrent de tijd waarop dit kan gebeuren is moeilijk iets te zeggen. Bij de aanvrage is gesteld dat alle bedrij ven, groter dan 10 ha zich kunnen opgeven. De eis dat een bedrijf 15 ha groot moet zijn om voor subsidie in aanmerking te ko men blijft van kracht. De commissie heeft gemeend dat allen die een bedrijf hebben kleiner dan 15 ha voorlopig niet in aan merking kunnen komen. Een aantal aan vragers heeft nog niets vernomen en zal zich afvragen wat er aan de hand is. Dit kan diverse redenen hebben, o.a. een nog te gering inzicht van de commissie om trent de verplaatsingssmogelijkheden van 't geval. Men moet n.l. ter plaatse ook eerst de wensen van anderen (niet verplaatsers)) kennen, om te kunnen oordelen of het wel of niet kan. Verder zijn bij een aantal ver plaatsingen ook gemeentelijke of provinciale belangen in het spel, die eerst bekeken moe ten worden. Uit een en ander is het dus wel duidelijk dat het nog enige tijd kan duren voor dat het bedrijf voor verplaatsing aan de beurt komt. COLLECTE De alhier gehouden collecte voor de ker kenbouw heeft f 237. - opgebracht. BOERINNENBOND De Boerinnenbond en Jonge Boerinnen aangesloten bij de NCB zullen op 19 febr. a.s. deelnemen aan de algemene vergadering in Casino te Den Bosch. De dag begint met een H. Mis in de Ct. Jan. Prof. Dr. Scharff zal een rede houden over „De kunst van het besturen en vergaderen". MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw in café Ant. Klerks haar maand vergadering, die eerst was uitgesteld en te elfder ure toch nog werd gehouden, waar door de belangstelling niet groot was. De waarn. voorzitter heette alle welkom en hoopte op een vlotte afwerking van de agen da. Hierna presentie en notulen van de vo rige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd.. Bekendmaking vluchtpro- gramma 1963; mogelijk worden nog enkele Vitessevluchten ingelast. Bij de ingekomen stukken was de agenda voor de vergadering van Midden-Brabant te Rijen op zondag lü febr., waarvoor nog enkele punten naar vo ren werden gebracht. Opgave derbyringen CCBO Den Bosch en omstreken: opgeven voor of met de eerste maandvergadering in april. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de waarn. voorzitter nog een toelichting gaf over het houden van een feestavond, waarover nog druk werd ge sproken, maar er werd nog geen beslissing genomen. Hierna sluiting door de voorzittei met een dankwoord voor de opkomst. UITVOERING UTILE DULCI Zondag presenteerde de Vlijmense toneel- vijereniging Utiie Dulci in de zaal De Witte haar tweede winteruitvoering. Opgevoerd wijerd het spel in drie bedrijven van Wim Bischot: Commissaris Misset. Om 8 uur opende de voorzitter de heer W. Kuijs de uitvoering en gaf een korte upitleg over de omstandigheden betreffende de nieuwe zaal waar Utile Dulci voorlopig haar intrek heeft genomen, café De Witte, maar had nu in het centrum een grotere opkomst verwacht. Hierna sprak adviseur kapelaan Oderkerk enkele woorden; na vele jaren in het Patro naat met succes vele uitvoeringen te hebben gegeven, gaf men nu in de zaal de Witte deze uitvoering; spreker hoopte op een Ge meenschapshuis, waar hard aan wordt ge werkt en wat Vlijmen zeker nodig heeft. Hij dankte de nieuwe gastheer voor het be schikbaar stellen van de zaal en bracht de plannen naar voren die in het patronaat waren geplend als kleedlokaal, garderobe enz, maar dit was mogelijk nog wel eens te gebruiken. Wat het stuk betreft, het was een hoog staand stuk, dat goed werd vertolkt; alle spelers en speelsters komt hier een woord van lof toe voor hun spel. Vrouw Pete, mej. D. v. Bokhoven, beelde deze zware en moeilijke rol vlot en goed tut, evenals de rol van schoondochter door mej. de Vaan, die de rol goed vertolkte. Ook Susan en Ma- rai (moeder en dochter van vrouw Pete); al le nieuwe krachten, die wat beloven voor de toekomst. Wat de heren betreft, als men namen moet noemen ais Mari Meert, Wou ter de Vaan, Jo Schoonis, dan weet men voldoende van deze oude rotten, en ook een nieuwe kracht, schoonis, die aardig mee werkte voor het goede geheel. Het was aen hoogstaand stuk, dat goed werd vertolkt. Maandag 11 febr. nogmaals dit stuk, om half acht. DAMMEN Evenals vorig jaar organiseert de damver eniging DVS een competitie voor het kam pioenschap van Groot Vlijmen. Heren dam mers van Groot-Vlijmen die aan deze com petitie wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven in café De Vliedberg of bij dhr. L. Peijnenborg, mr. Driessenstr. 15. Deze wed strijden beginnen op zaterdag 2 maart a.s. om 4 uur. Voor deze competitie is een prachtige beker beschikbaar gesteld en ver der nog prachtige prijzen. Damliefhebbers, allen weer present en probeer de prachtige beker te winnen. Alle succesl I CARNAVAL Zondagmiddag om half twee startte de Raad van Elf met een bliksemactie voor het jeugdcarnaval. Verleden jaar werd met 1000 laten gestart en het was een succes. Alle lo ten waren verkocht voor f 1 per stuk. Dit jaar werd gestart met 1250 loten, maar de verwachtingen waren dit jaar niet zo hoog gespannen omrede de strenge winter enz., maar toch werd de zondagmiddag een suc ces; 850 loten werden verkocht a f 1.50, wat toch zeker een mooi resultaat genoemd mag worden. BONTE AVOND KAB AFD. VLIJMEN. De uitgestelde bonte avond van de KAB afd. Vlijmen zal nu plaats vinden op zater dag 16 febr. onder het motto: Uw sterren stralen onder ons. Aanvang half 8 in de zaal De Witte. Wegens uitgebreid programma wordt de zaal om 8 uur gesloten. KON. ERK. HARM. CONCORDIA De toneeluitvoering van zondag 10 febr. kon wegens ziekte van de hoofdrolvertolk ster geen doorgang vinden. Deze uitvoering voor leden en donateurs zal nu plaats vin den op zondag 17 febr. in de zaal van de heer P. Coomans. KAARTCLUB TOT ONDERINGE VRIENDSCHAP In de gehouden ledenvergadering van bo vengenoemde kaartclub, van zondag 10 febr. in de zaal van dhr. W. Vermeulen, werd be sloten om zaterdag 2 maart een rikconcours te houden. Tevens werd de bestuursvacature aangevuld met de heren P. Broeders en Jos v. d. Velden. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS Op het schitterend geslaagd rikconcours, gehouden op zaterdag 9 febr. in het clublo kaal van dhr. G. v. d. Louw, \yerden de prijzen als volgt toegekend 1 C. Boers; 2 M. v. d. Velden; 3 Ant. van Vught; 4 J. v. d. Bijgaart; 5 J. v. d. Meer; 6 J. Krol; 7 A. Bink; 8 K. Jansen; 9 T. Krol; 10 C. Ver meulen; 11 F. Timmers. De damesprijs werd gewonnen door mevr. J. Wijters. R.K. BOERENBOND Dinsdagavond 12 febr. houdt de R.K. Boerenbond zijn jaarvergadering in de zaal van dhr. W. Vermeulen. Om 7 uur zal in de parochiekerk een H. Avondmis worden opgedragen. Na de H. Mis zullen bestuur en leden aanzitten aan een koffietafel. Om ongeveer 8 uur zal de jaarvergadering een aanvang nemen. Zoals gebruikelijk zullen secr. en penningm. hun jaarverslagen uit brengen; ook zal er bestuursverkiezing plaatsvinden. Na de vergadering zal een kleuren-geluidsfilm vertoond worden, aange boden door het landbouwkundig bureau van Thomas slakkenmeel, getiteld: Op grond van wijs beleid. De landbouwkundige me dewerker Ing. Bijen zal de zaak nog nader belichten. STILLE OMGANG Diegenen die de Stille Omgang te Am sterdam mee wensen te maken in de nacht van 10 maart, kunnen zich opgeven tot en met 19 febr. bij de Broedermeester E. v. d. Nieuwenboer, Hogesteenweg 48. 83e JAARGANG No. 12 P.V. DE LUCHTBODE VIERDE 25-JARIG BESTAANSFEEST De dag werd ingezet met een gezongen H. Mis in de parochiekerk, welke door alle leden werd bijgewoond. Na deze H. Mis verenigden zich bestuur en leden in het clublokaal van dhr. A. de Leeuw, waar werd aangezeten aan een prima verzorgde koffietafel, die alle eer werd aangedaan. Om ongeveer 11 uur had een feestver- gadering plaats. De voorzitter van het feest comité opende deze vergadering door be stuur en leden van harte proficiat te wen sen met het 25-jarig bestaan van de ver eniging. Het feestcomité heeft door verschil lende acties en donaties geld bij elkaar ge bracht voor een waardige viering van het jubilé. Deze feestdag biedt het comité, be stuur en leden aan. 't Comité hoopt echter nog enkele centen over te houden en U dit later nog aan te kunnen bieden. Namens het W.G. Kruic moest de voor zitter de hartelijke gelukwensen aanbieden met dit jubilé. Het W.G. Kruis is u dank verschuldigd voor de jaarlijkse zgn. TBC- vlucht, wat een vaste bron van inkomsten is geworden voor het W.G. Kruis voor kinder uitzending. Het bedrag wat u bij elkaar ge- vlogen'heeft na de oorlog gaat de f 25.000 te boven. De voorzitter hoopte dat déze mooie actie in de komende 25 jaar besten digd zal mogen blijven. Hierna wenste hij bestuur en leden een prettige feestdag toe, waarna hij de voorzittershamer overhandig de aan de voorzitter van de duivenclub, die de vergadering verder zal presideren, daar de verdere te behandelen punten meer van huishoudelijke aard zijn. De voorzitter de heer van Gompel bracht eerst dank aan het feestcomité voor het vele werk wat door hen was verricht en hij hoop te dat de feestdag door het feestcomité aan geboden, een mooie dag zal worden, die de leden nog lang zal mogen heugen. De verdere punten van de agenda gingen vlot oder de hamer door. Tijdens deze ver gadering werden ook de kampioenen gehul digd van het afgelopen vliegseizoen. JONGE BOERENSTAND Dinsdag- en woensdagavond j.l. hield de afdeling Sprang-Capelle van de Jonge Boe renstand van de Nrd.-Brab. Maatschappij v. Landbouw in de zaal van dhr. H. van Veen aan het Bruggetje een toneeluitvoering. De heer G. van der Schans, waarnemend voorzitter opende deze samenkomst met 'n woord van welkom tot de talrijke aanwezi gen; de zaal was geheel bezet. In de eerste plaats uitte spreker een woord van welkom tot wethouder Jac. Vos, die als zodanig het gemeentebestuur vertegenwoordigde; het doet ons een groot genoegen, aldus spreker, dat het gemeentebestuur belangstelling voor ons werk toont; verder heette hij eveneens in 't bijzonder hartelijk welkom de afge vaardigden van de plattelandsvrouwen en de Jonge Boerenmeisjes afd. Sprang-Ca pelle; ook hun aanwezigheid stelde de voor zitter zeer op prijs, want samenwerking met onze afdeling is nogal eens geboden en zeer belangrijk zei spreker en wenstte allen ten slotte een prettige avond toe. Hierna had de opvoering plaats van het toneelstuk, getiteld „Gebroken Horizon", van Ton van Duinen. Het geheel gaf een goede vertolking. W. de Bie Mzn., Cobie van Veen en Corrie van Zeist speelden hun zware rollen op uitne mende wijze, evenals F. Minnaard, als de jonge tuinder en A. van den Berg als de fabrieksarbeider. De overige rollen, gespeeld door mej. Janny van Zeist als dienstmeisje en can- tine-juffrouw en de heren W. de Bie Jzn., J. Wervers, S. Vos en W. van Pas, gaven een goede weergave van de bedoeling in dit boeiende stuk neergelegd. Na afloop bracht de voorzitter de uit voerenden hartelijk dank voor hun geanni- meerde spel en de regisseur de heer S. Ramsteijn voor de vele werkzaamheden, die het mogelijk hebben gemaakt deze uitvoe- De afgevaardigde van het Prov. bestuur ring zo te doen slagen, van de Jongeren Organisatie, de heer P. Bol uit Doeveren en de heer A. Timmer mans, secretaris van de Coop. Landbouw- Aankoopvereniging, spraken hun waardering uit voor het werk van de Jonge Boeren stand in Sprang-Capelle. FILMAVOND Een goed bezette zaal van de Chr. Volks bond heeft zaterdagavond genoten van de filmavond die door de afdeling Sprang-Ca pelle van de Chr. Filmactie werd georgani seerd. Als voorfilm werd een spannende film gebracht, getiteld: Halen maar, die spannende opnamen gaf van een logger die ter visserij was. Als hoofdfilm draaide de sinemascope- film „Moeder mag niet sterven", waarvan we reeds een beschrijving gaven en die ze- I ker niet na heeft gelaten, indruk te maken. Het blijkt meer en meer dan de organi- satie van deze filmavonden in een behoefte voorziet. ZANG-UITVOERING 'T ROZEKNOPJE. De gem. zangvereniging 't Rozeknopje en het jeugdkoor van deze vereniging gaven j.l. woensdag- en donderdagavond in zaal P. Pruijssers een zeer geslaagde zang- en to neeluitvoering. De voorzitter der vereniging Dr. N. L. Gerlach, sprak beide avonden 'n kort welkomstwoord, waarbij hij speciaal welkom heette de beschermvrouwe der ver eniging mevr. Gerlach-Huijskens. Hierna gaf spr. de leiding over aan de directeur der vereniging de heer Jozef van Gestel. De Rozeknop begon met „Exsudtate jus- ti" van La Viadana, welk nummer zeer be hoorlijk werd uitgevoerd. Ook de nummers Wohl mir, dass ich Jesum habe van J. S. Bach en De Vesper van L. van Beethoven werden op verdienstelijke wijze voorgedra gen. Directeur en leden mochten na elk nummer een verdiend applaus in ontvangst nemen. Hierna was de beurt aan de Rozen knopjes. Dit zeer leuk koortje zong een 8- tal liedjes, waarvan vooral de Pannekoeken bakker van Mackenzie, Kind van Holland van Ramshorst en Kareltje van Br. Laetan- tius, zeer leuk werden uitgevoerd. Ook de overige zangnummertjes voerde dit koortje goed uit. SCHAAKWEDSTRIJD. In de zaal van de heer P. Pruijssers speelden j.l. zaterdagmiddag een combina tie van de schaakclubs De Langstraat en de Vrije Pion een wedstrijd tegen De Wolstad uit Tilburg. De Waalwijkse-Capelse combi natie won met 6V£-3Vè. WAGENTJE VOOR INVALIDE Een comité, al verscheidene weken druk bezig met het inzamelen van geld voor in validen, heeft dezer dagen een gemotori seerd invalidenwagentje aangeboden aan 'n zoon van de heer A. R. v. d. Mast, Tram pad 16 te Vrijhoeve-Capelle. De voorzitter van het comité dhr. A. Vos uitte zijn vol doening over het feit dat door de financiële steun van velen voor de invaliden in Sprang- Capelle iets kon worden gedaan. Tot nu toe was de actie beperkt tot de scholen en tot degenen die aangesloten zijn op het te lefoonnet. Daar er in Sprang-Capelle zes invaliden zijn waarvoor wat gedaan kan worden, is het de bedoeling straks ook een huis-aan-huis-collecte te houden. In het comité hebben zitting de heren L. Poldervaart, C. de Jong, J. voor de Poorte, A. Vos, A. Rempt en J. Braat en de dames mevr. Snijders-Rijken en mevr. Oerlemans- Aalfs. RIJKEN DERDE IN ANTWERPEN Rinus Rijken uit Capelle heeft zaterdag avond op de kunstijsbaan van het sportpaleis NED. BOND V. OUDSTRIJDERS EN DRAGERS V. H. MOB. KRUIS Op donderdag 14 februari houdt de afd. Waalwijk om 8 uur precies haar algemene leden- en jaarver gadering in de bovenzaal van de Gecroonde Leersse. Bij voldoende belangstelling zal na afloop van de vergadering nog een korte kaart en schietwedstrijd worden gehou den. KEINDER-CARNAVAL Jan: Kees nou gaai ut toch aon 't korten Veur de Keinder-carnaval Overal heurder over praoten Dus dè 't toch wè worren zal. Kees: Jao Jan, toen ik op koopaovond Veur m'n vrouw boodschappen dee Stond er 'n buus in de winkel Van ut Keinder-comité. Jan: Nou Kees, kan iedereen z'n gaoven Vlak al bij zijn huisdeur kwijt Want ze staon overal in Wolluk In diverse zaoken verspreid. Kees: Ook komt er nog 'n open bal Zo ik in de „Echo" zag Ik mag echt daorom toch lijen Dè dè bal goed slaogen mag. SPONTANE HULDE VOOR RECTOR SERVATIUS en KAP. DOMINICUS. L Het rectoraat van de H. Theresia, waar de eerw. paters Servatius en Dominicus, bei den van het Carmelietenklooster aldaar, hun 12 Y2-jarig priesterfeest vierden, stond zaterdag en zondag in het teken van dit koperen jubileum. De viering van dit 12ki- jarig priesterschap van Rector Servatius en diens assistent kapelaan Dominicus, is uit gegroeid tot een hulde die de beide jubila rissen beslist, zij het aangenaam, moet heb ben verrast. Het was immers hun bedoeling stilzwijgend aan dit gebeuren voorbij te gaan. Maar de kerkgemeenschap in Waspik- Boven dacht daar kennelijk anders over. Door de parochieraad daartoe in de gele genheid gesteld, hebben velen persoonlijk de beide jubilarissen gefeliciteerd, tijdens een receptie welke zondagmorgen in het ge meenschapshuis plaats vond. Bij de aan vang van deze plechtigheid, waarbij de ca paciteit van de zaal te klein bleek om alle belangstellenden te bevatten, bood de heer Zijlmans als voorzitter van de parochieraad •namens de kerkgemeenschap van Waspik- Boven de cadeaus aan. Hiervan waren o.m. getuigen Pastoor Roovers, Kapelaan Ras, Pastoor van Herpt uit Raamsdonk, Moeder- Overste Antonita met nog enkele andere zusters van het klooster in Waspik, Burge meester van Erp en diens echtgenote, ver tegenwoordigers van vele organisaties en verenigingen en het voltallige kerkbestuur. De opbrengst van een gehouden collecte, waarmee de aan te bieden cadeaus zouden worden aangekocht, gaf de organisatoren al le zekerheid dat het feestprogramma tot een grootse hulde zou worden. 's Morgens onder de H. Mis, opgedragen door Rector Servatius, hield pater Simon de feestpredicatie, waarin hij de waarde van 't priesterschap en de positie van de preister in de huidige maatschappij belichtte. Onder het plechtig lof 's avonds, bracht pater Rec tor Servatius, ook namens pater Dominicus, dank voor zoveel huldebetoond. 's Zaterdags maakten rakkers, poorters, zwaluwen en KMG-ers hun aalmoezeniers tot het middelpunt van een feestprogramma. Het cadeau van de jeugd bestond uit de ver betering en verfraaiing van een vergader ruimte, aangrenzend aan het gemeenschaps huis. De Naaikrans nam hier een gedeelte van het meubilair voor haar rekening. Dit programma van de jeugd bevatte naast een H. Mis als dagopening, 's morgens om half elf, opgedragen door pater Dominicus, nog een koffietafel en een ontspanningsprogram ma van voordracht en zang. In aanwezigheid van de Jeugdraad bood burgemeester van Erp als voorzitter van deze stichting de beide aalmoezeniers en luchtbed aan. Het geschenk van de jeugd werd symbolisch overhandigd door vaandrig A. Kamp. De kleuters van Waspik-Boven tenslotte lever den zondagmiddag een leuke bijdrage aan dit geslaagde feestprogramma. Jan: Dè zal wel want Jul de Eerste les de Prins van dè zottenrijk Ook ies ter ne Raod van Elluf Mee 'n voetbalclub gelijk. Kees: Hoeveul keinder zou der komen Zelluf heb ik gin flauw idee Un elluf of twaolfhonderd Verwacht ter ut comité. Jan: Van groepen heurde mèr weinig Misschien komt dè nog op ut lest Jao, mer komen doender zeker Ik weet er doen der al der best Kees: Jao, dè ies waor ik heurde Un buurt die was op stap gegaon Om un perd en unne waogen Han ze dè mer meer gedaon Jan: Wolluk wil nie aachterblijven Es ut gaai om ut Wolluks keind ik wed degge straks op de giro En in de buussen heel wèt veind. Kees: Jao, want iedereen kan meedoen Van Wolluk, noord, zuid, oost of west Stuurt oew keinder en werkt mede ut comité dè doei de rest. Giften: Nagekomen 2.50 Giro anoniem 25. JAARVERGADERING AFD. BAARDWIJK K.A.V. Donderdag j.l. hield de afdeling Baardwijk van de K.A.V. de alge mene jaarvergadering, die ondanks het winterse weer goed was be zocht. Na een welkomstwoord door de voorzitster, mevr. Boom-Snels, gaf mevr. Thijssen een overzicht van het wel en wee van de afde ling over het afgelopen jaar, waar uit bleek, dat deze wederom een grote activiteit heeft ontplooid en dat het ledental constant is geble ven. Het. financieel verslag ver toonde een batig saldo, welk resul- taat een hartelijk applaus ontlokte. Beide functionaressen mochten 'n dankwoord van de voorzitster in ontvangst nemen, terwijl zij tevens dank bracht aan de eerw. adviseur kapelaan Kooien en aan alle leden voor de prettige samenwerking. De voorzitster feprak de hoop uit dat deze goede samenwerking ook in de toekomst zo mag blijven en deelde hierna mede dat de afd. in december van dit jaar, haar derde lustrum hoopt te vieren. De gees telijk adviseur sprak hierna een dankwoord tot de voorzitster voor het vele werk, dat zij voor de af deling doet hetgeen zeer zeker de goede verstandhouding tussen be stuur en leden ten goede komt en ook hij hoopte dat deze goede ver standhouding ook in de toekomst zo zal blijven. Hierna hield pater Fidentius een prachtige causerie over het con cilie in Rome, dat hij persoonlijk heeft meegemaakt. Deze causerie werd met grote aandacht gevolgd en toegelicht met fraaie kleuren dia's, waardoor de dames een beter begrip kregen van dit wereldge beuren. Na afloop dankte de voor-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5