Sprang-Capelle WASPIK i Huub v. d. Hout J. Eibers werd tot Prins Carnaval van Schoenlapperslaand gekozen f 14.95 50 cent DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 FEBR. 1963 6 Kindercarnaval Waalwijk 1963 Tafeltennis Sprang Capelle Sprang-Capelle DAMESLAARSJES VERDÖNK wil ruilen tegen grotere woning in Waalwijk Brabantse zult De jeugd van Waalwijk heeft zich zaterdagmiddag een prins ge kozen, die tijdens de kindercarna val-optocht 1963 even zijn scepter zal laten zwaaien Over het rijk van alle jeugd-zotten en -dwazen uit het schoenlapperslaand. Prins Jan d'n Irste zal vergezeld van zijn Raad van Elluf de jeugd zowel tijdens de optocht, tijdens het „kinderbal", als tijdens de film voorstellingen te stade staan. Zaterdagmiddag is hij gekozen uit 14 gegadigden. De zotste en dwaaste onder hen bleek J. Eibers te zijn, die zich dus mag verrijken met de allerkolderachtigste titel van Jan d'n Irste. Hij zal tijdens de dag van zot ternijen worden bijgestaan door K. van Velthoven, J. de Vetten en B. Hoek uit Besoijen, door R. de Vaan, C. van Wezel en M. Roo uit de Antoniusparochie, door de le den Boom, Samuels en Logtens uit Baardwijk en door A. van Dongen en J. van Dishoek uit het Centrum als de Raad van Elluf. Zaterdagmiddag onmiddellijk na dat de uitslag van de verkiezing voorbij was werd de jeugdprins carnaval in vol ornaat gestoken, zodat zijn aanwezige onderdanen hem in volle glorie reeds hebben kunnen aanschouwen. Vanavond (maandagavond) om half negen komt het comité dat zich behartigt met de belangen van jeugdcarnaval 1963 in zaal Jan de Nijs bijeen voor een niet onbelangrijke bespreking. Niet al leen het volledig comité wordt hierbij verwacht, maar tevens de putaties van deelnemende groepen of deelnemende personen. Het co mité hoopt langs deze weg zoveel mogelijk buurtverenigingen te be reiken, omdat van tal van deze verenigingen geen nader adres be kend is, terwijl men toch graag zou zien dat ook zij deelnemen. Aan financiële giften is nog een bedrag van 1.50 binnengekomen, waardoor de stand op 118,15 is gekomen. Het comité heeft in ver schillende zaken in Waalwijk col lectebussen geplaatst en het hoopt dat de Waal wij kse bevolking deze bussen gul zal bedenken. MISSIEHUIS „AVE MARIA" VRAAGT UW STEUN Telkens opnieuw worden er in Ne derland acties gehouden voor het goede doel. Een paar daarvan ken nen we allemaal: Sus Tien maal tien Miva Anti honger-actie. Daarnaast worden er talrijke andere pogingen gedaan om grote en kleine noden te lenigen. Ook wij willen "u ditmaal zo'n actie aanbevelen en nog wel in verband met de Carnaval. De priesteropleiding kost enorm veel moeite en geld, vooral waar deze nog niet gesubsidieerd is. Toch zijn er in Nederland veel opleidings huizen om het eigen wolk èn grote missiegebieden van priesters en mis sionarissen te voorzien. Ook in dit opzicht is ons kleine landje rijk. Het is een bewijs van de liefdadig heid van ons volk, dat zoveel over heeft voor de Kerk en haar uitbrei ding. Een voor u misschien onbekend seminarie, dat als een der kleinsten niet erg opvalt, is Missiehuis „Ave Maria". Voor dit huis met haar 80 studenten wordt dit jaar een actie gevoerd. Uit dit huis moeten de priesters voortkomen voor verschil lende parochies en twee grote mis siegebieden, die samen groter zijn dan heel Europa. De activiteiten, die het daarvoor opgerichte comité ontwikkelt, zijn velerlei. Het is een thuisfront, dat steeds nieuwe ideeën heeft en ini tiatieven moet ontplooien. Zo wordt er bijvoorbeeld een puzzelkaart ver spreid waar grote prijzen aan vast zitten. Wij geloven zeker dat u hier nog eens kennis mee zult maken en hopen tevens dat u prijzen zult win nen. Nu in mei al is de feestelijke trekking in de schouwburg te Til burg. Op Carnavals-maandag zal Waal wijk ook in de gelegenheid zijn een steentje bij te dragen. Gaat U eens kijken bij Jan de Nijs! Daar wordt Carnaval gevierd zoals op zoveel an dere plaatsen, met dit verschil ech ter dat de opbrengst voor Missie huis „Ave Maria" is. Wij beloven u dat de stemming er in zal zijn. De Hap Cats zullen in speciaal tenue de muziek verzorgen. U komt toch zeker ook? Al is het maar voor een uurtje, ofschoon u vanzelf voor de hele avond welkom bent. Zie advertentie a.s. vrijdag in dit blad. CARNAVAL 1963 Tinus II zal scepter zwaaien bij Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbrigade Nog steeds hoort men in Waalwijk uitroepen dat hier geen carnaval gevierd kan worden. Deze mensen weten dan niet dat er carnavalsbals gehouden worden, die een vergelij king met elke plaats, waar dan ook, kunnen doorstaan. Eén van deze carnavalsfeesten wordt a.s. zondag weer in Hotel Verwiel in Waalwijk georganiseerd door de Waalwijkse Zwemvereni ging en Reddingsbrigade. Deze bal avond geniet al jarenlang een grote reputatie en iedereen die zich lid, donateur of introducé in de ruimste zin van het woord kan noemen, is van harte welkom. Ook dit jaar zal het weer een knalavond worden, vooral door de medewerking van een illustere Raad van Elf met aan het hoofd Prins Carnaval 1963, Tinus II. De samenstelling en de kleding van deze Raad zijn elk jaar een van de grote verrassingen, en ook dit jaar zal de attractie nog groter zijn dan vorige jaren. Een tip van de sluier zal in de editie van a.s. vrij dag worden opgelicht. Dus houd die in de gaten Wij nodigen nogmaals alle jonge- en oudelui, die eens heerlijk willen carnavallen, uit om a.s. zondag 24 februari om 8 uur met het beste hu meur en de gekste kleding, waar voor ook prijzen beschikbaar zijn, in Hotel Verwiel aanwezig te zijn. Vele groeten van de Prins en zijn gevolg. Tot zondag! Zorg dè ge d'r bij bent GILDEFEESTEN IN BESOIJEN Een dezer dagen heeft de inschrij ving plaatsgevonden van de kermis vermakelijkheden, die tijdens de gildefeesten van het gilde St. Cris- pinus en Crispinianus van Besoijen, van 11 t/m 13 mei, op het voormalig Slem-terrein aan de Kasteellaan een plaats zullen krijgen. In totaal zullen 14 vermakelijkhe den meer klank en kleur geven aan het 125-jarig bestaan van dit gilde. Onderstaande vermakelijkheden zijn voor plaatsing in aanmerking gekomen: draaimolen; rupsbaan; suikerspin; bussentent; warme worst- en cro- quettenkraam; friteskraam; bum- perspel; balco rotorsp.; berwi grijp- kranen; suikerwagen en nougat- kraam; gebakwagen; kijktent; luna park; schiettent. Wij vestigen er bij de donateurs en belangstellenden nogmaals de aandacht op dat de lezing vanavond in het gildehuis om 8 uur begint. Iedereéh wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn. JAARVERGADERING H.K.W. Dinsdag 19 februari houdt de Ka tholieke Bond van Administratief-, Verkopend- en Verzekeringsperso- neel „St. Franciscus van Assisië", afdeling Waalwijk, in hotel „De Twee Kolommen" haar jaarverga dering. Op de agenda komt o.m. voor de verkiezing van een tweetal bestuursleden. Aftredend zijn: mej. L. van Beurden en de heer J. Pul lens, die zich beiden herkiesbaar stellen. Bovendien wordt voorge steld het bestuur met een lid uit te breiden, waartoe wordt voorgedra gen de heer G. Ansem. Tijdens deze vergadering zal de heer J. Pullens worden gehuldigd, in verband met zijn 25-jarig lid maatschap van de H.K.W. Na afloop van het officiële gedeel te zal de rest van de avond worden doorgebracht in de kegelzaal van 't hotel, waar wedstrijden georgani seerd zullen worden, die kans geven op aardige prijzen. RKC JEUGDTOTO Ook de 9e jeugdtoto t.b.v. het jeugdwerk van RKC heeft zich in een grote belangstelling mogen verheugen. De inzet van toto d.d. 16-2-1963 bedraagt nl. 437,60. Dit bedrag is precies geraden door de volgende 6 personen, die dus de eerste prijs zijnde 65,64 moeten delen: M. Verschuren, Andr. Zijlmans- straat 1 A, Waalwijk; Mevr. Heemskerk, Besoij ense- straat 140, Waalwijk; H. Stokwielder, Thorbeckelaan 14, Waalwijk; H. Berings, Mgr. Zwijsenstraat 21, Waalwijk. J. Pullens, v. Overschiestraat 12, Waalwijk; J. Volman, Ookmeerweg 219 II, Amsterdam. 437,75 werd geraden door P. Stub- be jr., Dr. Ringerstraat 48, Waal wijk. Hij won daarmee de tweede prijs zijnde 43,76. 437,80 werd geraden door A. Bee- rens, Hogesteenweg 52, Loon op Zand. Hij won de derde prijs zijnde 21,88. Wij hopen ook de komende toto- weken op uw aller medewerking te mogen rekenen. Jeugdcommissie RKC. PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP GEWEST BRABANT- ZEELAND 3e KLAS LIBRE Bij de door de biljartvereniging BVO, gevestigd bij de heer v. d. Heuvel in Waalwijk, georganiseer de persoonlijke kampioenschappen voor het gewest Brabant-Zeeland, is het kampioenschap behaald door de heer P. Oremans uit Den Bosch. Zijn gemiddelde bedroeg 3.93 en hij behaalde 10 winstpunten. De medaille werd door de geweste lijk voorzitter, de heer Uijtendaal, overhandigd. In ons blad van vrij dag plaatsen wij een uitvoerig ver slag over deze wedstrijden. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden flanellen lakens; een paar handschoenen; bankbiljet; au to-sleutel aan ring; boekentas; wiel dop V.W.; 2 huissleutels; vulpen; ketting met sleutels; portemonnee met inhoud; buisje met tabletten. Verloren Schotse colly; lege por temonnee; een paar bruine wanten; damesbril; doublé herenpolshorloge met band. ONGEVAL De heer Arn. V. alhier had voor zijn kantoor het ongeluk door de gladheid uit te glijden en zodanig te vallen dat hij z'n heup brak. Na eerst in het St. Nicolaas- ziekenhuis te zijn onderzocht, is hij naar 't ziekenhuis te 's-Bosch over gebracht. AANRIJDINGEN Donderdag 14 februari 1963 had op de Floris V-laan een aanrijding plaats tussen 2 personenauto's, be stuurd door P. J. V. en F. J. H. v. G., beiden uit Waalwijk. Beide wa gens reden in dezelfde richting over de Floris V-laan. Toen V. moest stoppen achter een geparkeerde au to om een tegenligger voorrang te verlenen, kon v. G. niet tijdig rem men en kwam daardoor in botsing met V. De auto van V. werd licht beschadigd, die van v. G. werd zwaar beschadigd. In de Putstraat heeft vrijdag een aanrijding plaats gehad tussen een personenwagen, bestuurd door A. A. V. uit Waalwijk en een be stelauto, bestuurd door C. B. uit Eethen. B. reed zijn auto naar het rechtergedeelte van de weg en kwam daarbij in botsing met de juist passerende V. Beide wagens werden zwaar beschadigd. AGENDA maandag: 8.30 uur zaal Jan de Nijs, vergade ring Kindercarnaval 1963. dinsdag: 8 uur Hotel De Twee Kolommen: jaarvergadering H.K.W. woensdag: NCB 60-jarig bestaansfeest. Boe rengezinsdag. 8 uur repetitie dameskoor in De Twee Kolommen. zondag: 12 uur repetitie mannenkoor in De Twee Kolommen. WOLLUKSE CARNAVAL SCHLAGER 1963 Melodie: Brandend zand. De feestneus op, wij gaon carna vallen 't les de tijd van wè zotternij, Boerenkielen en andere pakskes Alles paast bij zo'n feestpartij. Reffrein: De carnaval, die is er overal in ut laand Wij es Wollukse doen meej, Prins Jan heget deze daogen in z'n haand Meej zunne Raod dus iest oké. Oliebollen en spekkoeken Meej nun borrel of un glas bier, Gooit oew zorgen dus de hoek in En maokt meej ons veul plezier. Reffrein: Iedereen die heej nun toeter Of een pakske bij de haand, En ze gaon zonder gefoeter Naor Prins Jan in ut Schoenlap perslaand. Reffrein: LANGSTRAATSE TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN UITSTE KEND GESLAAGD Zondag werden in de zaal van de R.K. Gildenbond de tafelten niskampioenschappen voor de Langstraat gehouden. Onder lei ding van de heren Molenschot en Hoevenaars had de vereniging NVR, die dit tournooi organiseerde, de zaken uitstekend voorbereid, terwijl zij er ook voor zorgden dat de wedstrijden een vlot verloop hadden. Er waren vrij veel belang stellenden, die de verrichtingen van de circa 70 deelnemers (sters) op de zes tafels met grote inte resse volgden. Want er viel van uitstekende sport te genieten, en bovendien waren er enkele zeer spannende partijen. F. Willems van Never Despair uit 's-Bosch won in de hoogste klasse bij de heren van P. Oomens, BSM, Don gen, waarbij de laatste veel met pech had te kampen. De grootste verrassingen vielen bij de dames. De gez. Dingemans van NVR, als favoriet gestart, sneuvelden reeds in hun eerste partij. Vooral voor titelhoudster J. Dingemans was dit een grote tegenvaller. Bij de junioren was K. Soeterboek van NVR heer en meester over zijn te genstanders. De kampioenschappen werden met een gezellig bal be sloten. De uitslag envan de finale-par tijen waren: Heren-enkelspel: Hoofd- en over gangsklasse: Willems (Never Des pair) wint van P. Oomens (BSM) met 21-16, 25-23, 21-19. Ie en 2e klas: Montee (NVR) wint van Stevens (Smashers) met 21-7, 16-21, 21-14. 3e en 4e klas: F. v. Woensel wint van Jansen met 21-23, 21-15, 21-10. Dames-enkel: M. Verhaeren (Vic toria '51) wint van M. Vermeulen (Never Down) met 21-14, 21-9. Junioren-enkel: K. Soeterboek (NVR) wint v. Falkenburg (Smas hers) met 21-19, 21-12. Heren-dubbel overg. en le klas: Dekkers-Stevens (Smashers) win nen van v. Woensel-Balvers (NVR) met 21-16, 21-14. Heren-dubbel 2e en 3e klas: Oomis-v. Meijeren (BSM) winnen van v. Drunen-de Bont (Smas hers) met 21-5, 21-19. Dames-dubbel: D. Dingemans-J. Dingemans (NVR) winnen van Janssen-v. Son (Smashers) met 24-22, 21-11. Junioren-dubbel: K. Soeterboek-P. Emmers (NVR) winnen van J. Vereggen-K. Leemans (BSM) met 21-14, 21-15. Gemengd-dubbel: Koenen-Vermeu len (BSM) winnen van Verhae- ren-Verhaeren (Victoria '51) met 21-16,21-16. NEO-NIEUWS. Op vrijdagavond 22 febr. a.s. wordt de laatste van de vier rikavonden gehouden en wel bij de heer van Oers in café de Galgen- wiel. Gezien het succes van de eerste drie avonden, belooft dit ook weer een gezellige avond te worden. Er zijn weer tal van fraaie prijzen te verdienen. Dus, heren rikkers, op 22 febr. allen present bij W. van Oers en veel suacesl LEZING VOOR IJSCLUB Hedenavond zal in zaal Cové-van der der Haart aan de Nieuwevaart, een lezing voor de ijsclub Het Eendennest worden ge houden door de welbekende schaatsenrijder en oud kampioen van Noord-Brabant, de heer M. J. Verhees uit Breda. Aanvang van deze lezing 7.30 uur. BAZAR KUNST NA ARBEID De bazar ten bate van het fanfarekorps Kunst na Arbeid alhier, die i.v.m. de vorst periode was uitgesteld, zal thans doorgang vinden en wel op 22 en 23 febr. a.s. en 2 en 4 maart a.s. Deze bazar zal gehouden worden in een drietal zalen van de v.m. landbouwschool aan de Nieuwevaart. Vrij dagavond 22 febr. 1963 te 7.30 uur zal de ze bazar officieel geopend worden door de E.A. heer Burgemeester van Sprang-Ca- 1 pelle, tevens ere-voorzitter van genoemde fanfare. De inwoners hebben zich van hun beste zijde laten zien en het bazar-comité heeft alrijke fraaie geschenken binnen ge kregen. Aan deze bazar is tevens een ver loting verbonden, waarvoor een zeer luxe en naar het laatste model uitgevoerde brom fiets als eerste prijs is beschikbaar gesteld. De trekking dezer verloting zal geschieden N. REKKERS, KAMPIOEN VRIENDENKRING GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle, op vrijdag 22 fe bruari 1963, des n.m. te half negen ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling vergoeding ex art. 73, le en 2e lid der Kleuteronderwijswet over '62 aan de bijz. kleuterscholen alhier. 5. Verlenen van voorschotten op de ver goedingen ex art. 73, le en 2e lid der Kleu teronderwijswet over 1963 aan de bijz. kleu terscholen alhier. 6. Vaststelling vergoeding ex art. 126 der Kleuteronderwijswet over 1962 aan de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. 7. Verlenen van een voorschot op de vergoeding ex art. 126 der Kleuteronder wijswet over 1963 aan de Stichting voor Prot. Chr. Kleuterscholen te v.m. Sprang. 8. Verlenen van voorschotten op de ver goeding der exploitatie-kosten van de bij zondere lagere scholen alhier over 1963. 9. Verpachting van het van de heer W. J. Pruissers aangekochte perceel grond t.b.v. de aanleg van het industrie-terrein aan de Dick Flemmingstraat. 10. Kwijtschelding pacht aan A. van Baardwijk over 1962 van het perceel Vrijh.- Capelle B nr. 721. 11. Wijziging subsidiering muziek- en zangverenigingen. 12. Aankoop vrachtauto. 13. Wijziging concessie gaslevering. 14. Begrotingswijzigingen 1962 en 1963. 15. Mededelingen. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. op 4 maart 1963 ten overstaan van notaris J. Waverijn, te dezer plaatse. Wij mogen eenieder wel aanraden eens een kijkje te gaan nemen naar deze bazar. Zeer zeker zal men erin slagen een der mooie prijzen te winnen. Op de zaterdamiddagen 23 febr. en 2 maart zal een speciale kindermiddag worden gehouden. Ook voor de jeugd heeft men een groot aantal aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld. Op de bazar staan o.m. de volgende attracties: in de eerste plaats natuurlijk het bekende rad van avontuur, daarnaast zullen de schutters zich van hun beste zijde kunnen laten zien bij de schiet tent en ook het ballengooien zal wel de no dige bezoekers trekken. Verder kan men nog mededingen naar heerlijke taarten en enkele paren luxe schoenen. Men ziet dat men zich heeft verzekerd van de beste en mooiste prijzen. NIEUW REPETITIELOKAAL De muziekvereniging Kunst na Arbeid heeft j.l. donderdagavond haar nieuw .re petitielokaal aan de Nieuwevaart 3 in ge bruik genomen. Vooraleer de repetitie een aanvang nam sprak de voorzitter van Kunst na Arbeid enkele woorden tot de leden. Spr. sprak er zijn voldoening over uit, dat de ver eniging thans in het bezit is gekomen van een pracht lokaal en hoopte thans dat elk lid zijn plicht zal verstaan en in de toe komst dan ook trouw de repetities zal be zoeken. Het nieuwe lokaal ziet er prachtig uit. Men heeft volop ruimte, doch alleen aan de akoestiek van de zaal zal men nog iets moeten doen. Hierin zal men zo spoe dig mogelijk verbetering brengen. SERENADE. Jl. donderdagavond bracht Kunst na Ar beid haar beschermheer, Dr. N. L. Gerlach, een serenade, in verband met diens 50e ver jaardag. Voorzitter Kerst sprak een harte lijk felicitatiewoord tot Dr. Gerlach. Spr. hoopte dat Dr. Gerlach nog lang bescherm heer van de vereniging zal mogen zijn, doch bovenal, dat hij nog vele jaren zijn kunde aan de mensheid ten grondslag zou mogen leggen. LEZING PLATTELANDSVROUWEN Op donderdag 21 febr. zal mevr. A. Rij ken-Koning voor de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een causerie houden over het onderwerp: Andere tijden, andere opgaven, ook voor onze gezinnen. Het tweede deel van haar onderwerp zal mevr. Rijksen behandelen op dinsdag 12 maart. Ook op dinsdag 26 febr. komen de plat telandsvrouwen bijeen. Dan zal mevr. Ver kerk uit Dubbeldam enkele declamaties hou den. Voorts zullen de dames verschillende huishoudelijke zaken bespreken. Op dinsdag 5 maart staat voor de plat telandsvrouwen een lezing met film op het programma over het gebruik van wijnen en likeuren. Ook de echtgenoten van de dames zijn dan welkom. De lezing wordt gehouden in de zaal van mevr. Cové-v. d. Haart te Capelle. De bijeenkomsten op 21 en 26 febr. en 12 maart worden gehouden in de Chr. Huishoudschool te Capelle. LEZING De heer L. Poldervaart, hoofd van de Kon. Julianaschool hoopt a.s. dinsdagavond 8 uur een lezing te houden voor de bejaarden in het prot. bejaardencentrum „Achter de Ho ven". De heer Poldervaart zal een lezing houden over zijn vorig jaar met zijn echt genote gemaakte reis naar Spanje. Zijn le zing zal worden toegelicht met kleuren dia's. BILJARWEDSTRIJD Maandag 18 febr. 's avonds 8 uur zal de biljartclub gevestigd in zaal Cové-van der Haart een wedstrijd spelen tegen haar zus tervereniging uit café Havenzicht alhier. In de onderlinge competitie van de biljartvereniging Vriendenkring, is de heer N. Rekkers ongrijpbaar geworden voor zijn rivalen. In zo verre is de competitie dus al beslist dat het kampioenschap aan de hui dige leider van de ranglijst niet meer kan ontgaan. Uit 26 wedstrij den behaalde de heer Rekkers 40 punten. De strijd om de tweede, derde, vierde en vijfde plaats duurt nog in alle hevigheid voort. De on derlinge verschillen zijn n.l. uiterst gering; 2. G. Akkerman 29 pnt. uit 25 wedstrijden; 3. A. v. d. Mosselaar 28 uit 25; 4. A. Zijlmans, eveneens 28 uit 25 wedstr.; 5. Th. Lambooy 27 uit 26; 6. P. Verschuren 25 uit 24; 7. W. Oerlemans 24 uit 25; S. J. Kus- ters 23 uit 21; 9. M. Verschure 22 uit 24; 10. P. Kanters 21 uit 23; 11. F. Oerlemans 21 uit 25; 12. P. Buyks 18 uit 25; 13. M. van Etten 17 uit 24 en 14. B. v. Erp 11 uit 17. KINDERCARNAVAL Door een initiatief van de Was- pikse Jeugdraad is de kindercarna val met enige attractieve program mapunten uitgebreid. Behalve de kinderoptocht op zondagmorgen is er nu voor de jongere Maoneblus- sers en Maoneblusserinnekes een tweetal carnavalsavonden gepland in het gemeenschapshuis te Waspik- Boven. 's Maandags is er in genoem de zaal een carnavalsavond voor de meisjes van 12 tot en met 16 jaar en wel vanaf 7 uur tot kwart voor elf. Dinsdags wordt er in dezelfde zaal een filmprogramma gegeven voor de jongens van 12 tot en met 16 jaar. Dit gebeuren is gepland tussen half 8 en kwart voor 11. Er zullen op beide avonden alcohol vrije consumpties worden geser veerd. UITVOERING O.K.K. Op zaterdag 23 februari geeft de Chr. Gemengde Zangvereniging Oe fening Kweekt Kunst haar jaarlijk se uitvoering in de zaal van hotel v. d. Schoot. Aanvang half acht. Naast het gemengde koor, dat on der leiding staat van de heer A. Fa ro uit 's-Gravenmoer, zullen ook de Nachtegaaltjes, het jeugdkoor van O.K.K., optreden. Als programma vulling heeft O.K.K. bovendien nog een blijspel in studie genomen dat is getiteld: De Trekpleister. Laten we hopen dat dit blijspel inderdaad een trekpleister zal blijken te zijn, die een voldoend aantal belangstel lenden naar trekken. deze uitvoering zal POLYMNIA In de zaal van café De Statie hield de gemengde zangvereniging Polym- nia haar jaarvergadering. In zijn jaaroverzicht sprak de voorzitter er zijn bezorgdheid over uit dat in het afgelopen verenigingsjaar het aantal leden, vooral onder de dames, sterk is teruggelopen. Hij spoorde de le den dan ook aan uit te zien naar jonge krachten, die de gelederen van het koor kunnen versterken. Beslo ten werd ook dit jaar weer in te schrijven voor een concours. De pe riodiek aftredende voorzitter en se cretaris, resp. de heren A. Berkel- mans en B. v. Dongen, werden her kozen. ATAK VESTIGT HAAR REPUTATIE Het eerste team van de Waspikse volleybalclub Atak, lijkt regelmatig op het kampioenschap van de eerste klas, district Tilburg, af te stevenen. Ook in Tilburg handhaafde Atak haar ongeslagen record door een tweetal overwinningen, resp. op het team van de Willem II H.B.S. en het eerste zestal van T.P.S.O.V. Atak paarde ook in deze ontmoe tingen een grote dosis techniek en tactiek aan een zekere mate van zelfvertrouwen en hanteerde deze wapens dermate goed, dat geen der tegenstanders hierop het juiste ant woord had. Met machtsvertoon en een duidelijk overwicht greep Atak in beide wedstrijden naar de over winning. VERKEERSONGELUKKEN In de Benedenkerkstraat is een dame door een personenauto aangereden toen zij we gens de gladheid van de weg met haar fiets ten val kwam. Met lichte verwondingen werd zij naar dokter Wijffels gebracht. In de Car- melietenstraat te Waspik-Boven schoof 'n luxe wagen tegen de geladen kar van melk- slijter Mureau. De bestuurder van de perso nenauto moest afremmen voor een tege moetkomende bromfietser, juist op het mo ment dat hij de melkwagen zou gaan pas seren. De wagen slipte met bovenomschre ven gevolgen. De materiële schade was aan zienlijk. GESLAAGDE BOERENGEZINSDAG De boerengezinsdag van de NCB, de RK JB en de RKBB heeft een bijzonder bevre digend verloop gehad. De dag werd geopend met een H. Mis in de parochiekerk van de H. Bartholomeus, opgedragen door de G.A. van de NCB, pastoor Roovers. Om half 10 begaven de 240 deelnemers aan deze ge zinsdag zich naar hotel v. d. Schoot, waar een goed verzorgde koffietafel alle eer werd aangedaan. Vervolgens verwelkomde de voorzitter van de NCB de heer P. Zijlmans een groot aantal genodigden, w.o. Rector Servatius, kapelaan Ras, pater Dominicus, burgemeester van Erp en de wethouders de heren van Dongen en van Hooren. De jaarverslagen van de NCB, de RKBB en de RKJB, resp. door de heer J. Kamp, mej. Schoenmakers en dhr. L. Biemans, werden afgewisseld door een tweetal spre kers, t.w. de Z.E. heer Rector Merkx en de Weler. Zeergel. heer A. J. M. Smulders, geneesheer-directeur van de Gemen. Ge neeskundige Dienst te Breda. Het avond programma werd ingeleid door de voorzitter van de RKJB de heer A. Kamp en tot ieders tevredenheid verzorgd door een to neelgezelschap van jonge boeren en boerin nen uit Best, dat met „De Indringster", een blijspel, veel succes oogstte. Een verloting t.b.v. de jonge boerenorganisatie bracht f 200 op.. Culturele wedstrijd. Ook dit jaar waren er voor de Waspikse jonge boeren en boerin nen die deelnamen aan de culturele kring wedstrijd in Drunen weer enkele successen weggelegd. Bij het declameren wist B. Lo- dewijks met de Ballade van de Katholiek de tweede plaats te veroveren. Dit succes geeft recht op deelname aan de interkringwed- strijden welke op 18 april in Tilburg wor den gehouden. In deze rubriek behaalden voorts een prijs P. Verschure 5e, met De adder in het gras, J. van Hooren Czn. -7e met: De Bomen en mej. R. Verschure, 10e met Davos. Bij het spreken in het open baar, waarbij de deelnemers de keuze had den uit 5 onderwerpen en waarvoor zij zich 20 min. konden voorbereiden, bezette mej. B. Kamp de 3e plaats met Verjaardags viering in huiselijke kring. Mej. M. Ver schure werd hier 6e met: Heeft de boerin- nenbond ook een sociale taak?" De 7e prijs was voor de heer J. van Hooren met: Wel ke invloed heeft de specialisatie in de land bouw". De heer A. Kamp tenslotte was goed voor de 8e prijs met zijn spreekbeurt over: De taak van de jonge boeren in de dorps gemeenschap. ZILVEREN KOORZANGERS Tijdens de alg. jaarvergadering van het Kerkkoor van de H. Theresia zullen twee zilveren jubilarissen worden gehuldigd. De heren L. A. Smits en W. Th. Zijlmans zijn dan 25 jaar lid van het kerkkoor Plechtig heid woensdag a.s. LAATSTE BESPREKING In café De Statie had een vergadering plaats tussen vertegenwoordigers van de di verse carnavalsverenigingen en enige be stuursleden van de Raad van Elf. O.m. wer den de tijden van de gebeurtenissen met carnaval definitief vastgesteld en de zaken rond de kinderoptocht geregeld. Vooral bij de ontbinding van de stoet in Waspik-Bo ven is het zaak dat de deelnemers de aan- wijzigingen van de ordecommissarissen strikt opvolgen. Dit zal een vlot verloop van de uitdeling van de prijzen in de hand wer ken. Ook dit jaar zal een neutrale jury de prijzen toekennen. De deelnemers aan de optocht stellen zich om kwart over 12 op in de Kerkvaartsestraat. Programma carnaval a.s. vrijdag. MARKTBEZOEKERS AAN ALLE KLANTEN keuze uit 5 soorten magarlne 20 ct. per pakje, grote kaas en vleesreclame uitsluitend parti culieren hoogstens 10 pakjes. DE KAASKEIZER Hoekeinde 12 Waalwijk (DE ROOY) Laageinde 89-91 Tel. 3118 WAALWIJK Door rijksinkoopbureau erkend, STENCIL WERK LICHTDRUKWERK FOTOCOPIEËN alleen bij SCHOENHANDEL Hoekeinde 12 tel. 3320 Waalwijk Wij hebben voor Carnaval TAN-O-TAN geeft een natuurlijke bruine kleur. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt - Kaatsheuvel Telefoon 2286 HYPOTHEKEN 90% van de stichtingskosten, rente 4%%. Ook 90% voor bestaande panden 4%%. Geen bemiddelingskosten. P. H. Jansen, Dr. Ariënsstr. 5 Tilburg - Telef. 20036 Heb woning in de Gen. de Wet straat met balkon. Huur f 1 0,30. geen flat. - Hogere huur geen bezwaar. Gen. de Wetstraat 27, Waalwijk iets apart Deze wgek per schaaltje. Woensdagmiddag op de markt. Let op onze Verkoopwagen.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6