Gemeenteraad Sfeusden ASPRO NIEUW VERKWIK- Wk SUNNY DE KLOOF B''l I imi I j v j BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN ROZIJNENBROOD Aanleg sportvelden Kritiek op de toestand van de wegen en op het sneeuwruimen Stassar - Waalwijk JE ZIET ZE WEER STEEDS MEER!! DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 MAART 1963 Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig? Vlug: CO-OP LEKKER ALST FIJNSTE BANKET! Gouden Munten de natuurzuivere UITVOER VAN LAND- EN TUIN BOUWPRODUCTEN IN 1962 ma O) De raad der gemeente Heusden kwam vrijdag 22 febr. j.l. in openbare vergadering bijeen. Afwezig was wethouder v. d. Pol. Na opening door de voorzitter, de E.A. heer A. van Delft, werden de notulen van de vorige vergadering vastgesteld. Bij de ingekomen stukken waren o.m. diverse goedkeuringen van Ged. Staten op reeds eerder genomen raadsbesluiten. Van de gemeente Finsterwolde was een schrijven ingekomen met het verzoek om adhaësiebetuiging betreffende een verzoek om verhoging van de uitkering uit het ge meentefonds i.v.m. de strenge winter. in verband met een ingekomen circulaire betreffende het verlenen van een koudetoe- slag aan het Rijkspersoneel, werd op voor stel van B. en W. besloten eenzelfde rege ling toe ,te passen op het gemeenteperso- neel die daarvoor in aanmerking komen. Van de Stichting Katholieke Vorming was een verzoek ingekomen om subsidie; hierop werd afwijzend beschikt. De Rentmeester van het Kroondomein liet weten dat hij het ongewenst achtte om op de wallen een hertenkamp op te richten. Op een verzoek om een bijdrage van f 780. - voor het Brabants rijwielpaden plan, werd door de raad gunstig beslist. De heer van Herpt maakte echter hierbij de opmerking dat in de Drunense duinen ook een rijwielpad ter lengte van 2,t km diende te komen. De voorzitter zou dit ter kennis brengen van de commissie. Van de Provinciale Directie voor de Volkshuisvesting was mededeling ontvan gen dat de Woningstichting Heusden voor 10 premiewoningen bouwvolume werd toe gewezen. B. en W. stelden in verband hier mede voor deze 10 woningen te doen bou wen in combinatie met de reeds eerder toegewezen woningwetwoningen aan de ge meente om zodoende de curve-prijs te kun nen handhaven. Hiertoe werd besloten. Tevens besloot de raad om de benodigde bouwgrond aan de Woningstichting te ver kopen en een geldlening voor de bouw van die woningen te garanderen. trokken. Wanneer de carnavalsvereniging deze subsidie vorig jaar niet heeft ontvan gen, had het bestuur zich hierover moeten laten horen. De heer de Vroome is er wel voor om subsidies te verstrekken aan ver enigingen, maar om subsidie te gaan ver strekken om feest te kunnen vieren, daar voelde hij weinig voor. Wanneer men wil feesten, zei spr., moet men dit uit eigen zak betalen. De heer van Herpt zei, dat de gro ten best zelf hun eigen feest zullen betalen, maar hier betreft het kinderfeesten. De heer Verschuur lichtte toe, dat de Heusdense carnavalsvereniging van elk lid een gulden vraagt om van dat geld kinderfeesten te organiseren; wanneer ze dat in Herpt ook doen zijn zij er ook. De raad besloot met het subsidiëren van deze vereniging nog even te wachten. Griep Van de boerenkapel „De Hoempa's" uit Herpt was een verzoek ingekomen om een tegemoetkoming in de aanschaf van prijzen voor de Herptse jeugd. Een eensluidend verzoek was reeds eerder aan B. en W. gericht, zei de voorzitter, doch door hen af gewezen. B. en W. v/aren n.l. van mening dat een vereniging die pas enkele dagen oud is nog geen subsidie verstrekt kan worden; men moet eerst het bewijs gele verd hebben dat zo'n vereniging ook wer kelijk levensvatbaarheid bezit. De heer van Herpt was van mening dat men bruisend leven dat opkomt, niet de kop in moet drukken; spr. zou graag zien dat een tegemoetkoming verstrekt zou worden. De heer Jonker zei dat de carnavalsver eniging te Heusden al 3 jaar bestaat, maar nog nimmer subsidie heeft ontvangen. De voorzitter deelde hierop echter mee, dat vorig jaar hiervoor f 50 werd uitge- Van de ETI was ingekomen het Agra risch rapport. De voorzitter stelde voor dit rapport aan de Streekraad voor Midden- Brabant te doen toekomen ter bestudering. De heer van Herpt zou graag zien dat elk lid van de raad een afschrift kreeg toege zonden van dit rapport. De voorzitter be loofde dit. Verbindingsweg Hërpt - Hoeve. De voorzitter zei dat hierover nogmaals contact was opgenomen met de gemeenten Vlijmen en Drunen. De kosten voor de aan leg van deze weg, f 50.000. -zijn echter te hoog. De heer van Herpt was echter van mening dat het geen halve ton behoeft te kosten om deze verbindingsweg aan te leg gen. Voorlopig zou men zelfs kunnen vol staan, zei spr., met een eenvoudige land weg met een fietspad er naast. De grond blijft dan beschikbaar als in de toekomst blijkt dat deze weg onmisbaar is om er dan een verharde weg van te maken. De heer Vroome vond het uit toeristisch oogpunt be keken misschien wel gewenst om deze weg alsnog aan te leggen. De ruilverkavelings wegen worden, zei spr., in het algemeen veelvuldig gebruikt door wielrijders, om 'ns rustig te kunnen fietsen. Spr. stelde voor de juiste kosten op te nemen of een minder kostbare oplossing te zoeken. De voorzitter zal nog eens nagaan of iets dergelijks mo gelijk is. Het raadslid de heer Jonker bracht in een schrijven zijn misnoegen te kennen over de slechte toestand van diverse wegen in Heusden. De voorzitter zei dat diverse straten door de onlangs plaats gevonden hebbende rio leringswerken thans in een zeer slechte toestand verkej-en, doch dat wegens de weersomstandigheden thans geen herbe strating mogelijk is. De heer de Vroome was echter van mening dat herbestrating wel mogelijk is. Spr. had in diverse plaatsen ge zien dat er herbestrating plaats vond. De heer Jonker zou niet op herbestrating 1 aan willen dringen, als alleen maar de erg ste gaten werden opgehoogd. De voorzit ter zei terzake niet kundig te zijn, maar volgens verkregen mededeling zou het thans niet mogelijk zijn verbeteringen aan het wegdek aan te brengen. De heer Verhaak zou een motie in willen dienen om de we gen te verbeteren. In ieder geval wil spr. zien vastgesteld, dat de leden van de raad zeer ontevreden zijn over de toestand van de wegen. De heer van Herpt merkte op dat de gemeente aansprakelijk is bij even- tuële ongelukken of schade, welke door de slechte toestand van de wegen worden veroorzaakt. De voorzitter zal al het moge lijke doen om een en ander te laten ver beteren. Verder maakte de heer Jonker in zijn brief opmerking over het sneeuwrui men in de gemeente. De voorzitter las hier- FEU ILL ETON van „De Echo van het Zuiden" ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE door Jan van Maasdorp 26 „Wat zeg je nou. moet je maar hoe weet je dat ineens „Vindt je het leuk?" vraagt ze en kijkt hem strak aan. „Of ik 't leuk vind?!" schreeuwt hij luid. Hij trekt haar onstuimig naar zich toe en begint haar te stre len alsof hij haar moet troosten. Gek, maar nu voelt ie zelf een brok in zijn keel. Maar ook zóveel op één dag! En wat een imbeciel was ie eigenlijk, dat ie nog niets had ge merkt, al die tijd. En een egoïst, dat ie Nora dat allemaal alleen had laten verwerken. Om hém had ze 't natuurlijk verzwegenom zijn beroerde, laffe angst voor de toe komst. Lieve Noor, fijne vrouw. „Hoelang weet je het al, kindje?" „Twee maanden ongeveer, maar vanochtend wist ik het zeker. Hilda had 't al aan me gemerkt, zei ze." Hij slaat zich op zijn knie en zegt lachend; „Natuurlijk had die kleine kat het allang gemerkt, al leen ik niet, je eigen man." En dan voelt hij opeens eén vreemde nog nooit gekende trots in zich opko men hij werd vader! Trots ook ziet hij zijn vrouw aan en zegt op getogen; „Nu gaat ons leven eigenlijk an ders worden, lieveling." Nora knikt, haar ogen glanzen blij. „Ja, jongen, héél anders. En. mooier." IV De bevalling van Nora, die Karei in angstige spanning, grenzend aan radeloosheid, had gevolgd, had voor Nora enkel pijn betekend. Toen de dokter haar trots de rose baby in de uitgestrekte armen legde, was al het lijden echter als bij tover slag verdwenen. Zoals het gewoon lijk gaat bij een eerstgeborene leek de trots van de mannen de arts en de vader groter dan bij de moeder, die na haar lijden, en kel maar dat grote geluksgevoel kende, Maar toen ze het wonder van het jonge leven aanschouwden, waren ze beiden ontroerd geweest door het nieuwe grote geluk. „Een zoon, Noor!" had hij geroe pen. De naam, Hans, was tevoren al bepaald voor het geval dat het een jongen werd. Het leven was nu op een rapport voor van de heer Wiech- mann, welke belast is met het toezicht op het gemeentepersoneel. Uit dit rapport bleek dat van de 5 werkdagen er 2 bestemd zijn voor de vuilnisophaaldienst. De ove rige dwagen was het personeel belast met het openhouden van de rioolkolken, de brandputten, het vorstvrij houden van de gashouders en het ontdooien van bevroren gasleidingen. Voor het sneeuwruimen schiet er maar weinig tijd over, maar er werd ge,- daan wat men kon. Personeelsgebrek was de grootste handicap voor het schoonhou den van de straten. De heer de Kort was de mening toegedaan dat men in Heusden verkeerd te werk ging. De machines laat men op stal staan, dat is niet juist. Op de vraag van de voorzitter welke machines be doeld werden, antwoordde de heer de Kort dat het de zandstrooier betrof, deze werd niet gebruikt. Deze zandstrooier voldoet niet, zei de voorzitter. Dan wordt het hoog tijd dat men deze strooier van de hand doet, desnoods aan een oude jood, zei de heer de Kort, en dan een nieuwe zandstrooier aan schaft; voor de prijs van f 500 heeft men een prima zandstrooier. De voorzitter zegt het ook niet te kunnen helpen dat door per soneelstekort de straten niet geheel schoon gemaakt kunnen worden. Verder haalt de heer Jonker in zijn brief aan het vervoer van de schoolkinderen uit Herpt en Hedikhuizen. Hij vindt het on verantwoord om deze kinderen met deze barre kou verscheidene km te moeten laten lopen van en naar de school. Hij zou graag zien dat deze kinderen met een autobus werden afgehaald en weggebracht. De voorzitter antwoordde hierop dat de autobusdienst van de ALAD, welke de dienst Heusden - 's-Hertogenbosch onder houd, zo is ingedeeld dat de schoolkinderen uit Herpt en Hedikhuizen met deze bus van en naar school vervoerd kunnen wor den. Volgens de heer Jonker was deze aan sluiting niet goed, de schoolknideren moe ten dikwijls lang gaan staan wachten eer de bus aankomt. Hij zou graag zien dat de bus staat te wachten als de school uitgaat. In de brief van de heer Jonker kwam verder het kerkplein voor de R.K. Kerk ter sprake. Momenteel worden daar regel matig auto's geparkeerd; thans ziet men nog niets vanwege de sneeuw, maar wan neer deze is weggedooid is hij bang dat het kerkplein zal zijn ontsierd door lelijke olie vlekken. Verder vond dhr. Jonker dit kerk plein te duur, van deskundige zijde was hij ingelicht, dat dit plein voor veel minder geld had kunnen worden aangelegd. De voorzitter zei dat er tegels zijn en te gels; de prijs hierin kan veel verschillen, maar ook de kwaliteit. De begroting, zei spr., en ook het toezicht hierop, is uitge voerd door de C.T.D.; deze kan toch wel capabel geacht worden om de juiste kosten te berekenen. Het raadslid dhr. Verhaak had eveneens een schrijven gericht aan de raad. Hierin kwam allereerst aan de orde het feit dat de bewoners van de onlangs gereed gekomen woningen te Oudheusden geen gasaanslui- ting hebben, zodat de bewoners niet op de hun normale wijze hun eten kunnen ko ken. Verzocht werd op zeer korte termijn hierin voorzieningen te treffen. De voorzitter zei dat vanwege de vorst thans geen gasleidingen gelegd kunnen worden. Het kan wel, zei de heer Verhaak, wanneer men maar pneumatische hamers gebruikt. Deze hebben wij niet, zei de voor zitter. Dan moet men die huren, zei de heer Verhaak; men kan die mensen niet zonder gas laten zitten. Punt 4. Op verzoek van de Stichting Hervormd Onderwijs te Heusden, om be schikbaarstelling van gelden ex art. 50 der Kleuteronderwijswet, voor de aankoop van meubilair voor hun kleuterschool, besloot de raad een bedrag van f 2685. - beschik baar te stellen. Punt 5. Voorstel van B. en W. inzake aanleg van sportvelden, 't Pre-advies luidt; Bij raadsbesluit van 8 nov. 1962 is een krediet uitgetrokken voor het doen maken van een plan aanleg sportvelden door de Ned. Heide Mij. De Ned. Heide Mij. heeft het plan gemaakt en de kosten worden be groot op f 1199.000,-. Het is gebleken, dat de Sportvereniging Heusden buiten me deweten van ons college een plan voor het zelfde doel heeft laten opmaken door de N.V. Grondmij. De kosten zijn begroot op f 89.000 plus drie bijkomende posten, be groot op f 4500. Beide plannen zijn wat 't technisch gedeelte betreft in orde. Omtrent de overige in de begrotingen voorkomende posten is moeilijk een oordeel te vellen. Voorgesteld wordt het nodige krediet be schikbaar te stellen, de begroting in ver band hiermede te wijzigen en het verlenen van opdracht tot de aanleg van sportvelden door de Heide Mij. of Grondmij. De voorzitter stelde voor dat wethouder de Winter, die voorzitter is van de Sport vereniging Heusden, een nadere uitleg zou geven. Op een vraag van de heer de Vroo me, waarom de sportver. Heusden zelf ook een plan heeft laten maken, zei de heer de Winter, dat, na maandenlang wachten de Heide Mij. met een plan uit de bus kwam, dat de sportver. niet erg beviel. Er is toen contact opgenomen met de N.V. Grondmij, welke met een plan kwam, dat zowel wat kost als ligging van de terreinen en ge bouwen betreft, veel aantrekkelijker was dan dat van de Heide Mij. De KNVB die dit plan werd voorgelegd, vond het ook prima. De heer Verhaak meende dat men de Sportvereniging dankbaar moest zijn voor het door hen genomen initiatief, waardoor een belangrijk financieel voordeel-voor de gemeente is bewerkstelligd. De heer Schip per merkte op dat het toch wel wenselijk zou zijn, dat wanneer men tot aanbesteding over zou gaan, de eis te stellen, dat de vel den geheel compleet worden afgeleverd en deze moeten voldoen aan de te stellen eisen van de diverse instanties. De heer de Win ter stelde voor de grondtechnische dienst van de KNVB in te schakelen bij de con trole op de uit te voeren werkzaamheden. De heer de Vroome was van mening dat het wel nuttig zou zijn dat de Grondmij. zich garant verklaarde dat bemaling over bodig is. De heer Jonker meende te weten dat het plan van de N.V. Grondmij door twee instanties technisch was goedgekeurd, het plan van de Heide Mij. nog niet. De raad ging er mee accoord het plan van de N.V. Grondmij. te laten uitvoeren en een onderhoudstermijn van b.v. 5 jaar daaraan vast te koppelen. Van de rondvraag werd niet druk ge bruik gemaakt. De heer de Vroome merkte op dat de prioriteitslijst van kapitaalswer- ken, waarnaar hij in de vorige vergadering had gevraagd, niet aanwezig was en dat de raadsvergadering niet op de" derde vrijdag van de maand gehouden was, zoals was af gesproken. De heer van Herpt maakte een opmer king op de stank welke de vuilnisbelt mo menteel weer verspreidt. De heer Sluijmers bracht de verkeers bordensituatie weer eens ter sprake. Nadat allen een bevredigend antwoord hadden ge had van de voorzitter, sloot deze de ver gadering. r Naar het Centraal Bureau voor de Statistiek mededeelt bedroeg de waarde van de uitvoer van land- en tuinbouwprodukten in 1962 f 4.902,7 min., hetgeen een vermeer dering met f 278 min. of 6 pet. ten opzichte van 1961 betekent. De totale Nederlandse uitvoer steeg van ruim f 15.725 min. tot bij na f 16.596 min., een stijging dus van f 871 min. (ca. 5,5 pet.). In de totale Nederlandse export bleeft het aandeel van agrarische produkten vrijwel ongewijzigd, in '61 was dit 29,4 pet., thans 29,5 pet. van het totaal. De vermeerdering van de agrari sche uitvoer werd voornamelijk ver kregen uit een stijging van de uit voerwaarde van produkten van Ne derlandse herkomst, en wel met f 205,8 min. (ca. 5,4 pet.), zodat in 1962 de uitvoerwaarde van deze goederen f 3.997,7 min. bedroeg. In de stijging van f 205,8 min. droegen Nederlandse tuinbouwpro dukten f 167,8 min. en akkerbouw- produkten f 64,2 min. bij. De ex portwaarde van veehouderijproduk- ten was echter minder dan in het jaar 1961. Zij vertoonde een achteruit gang van f 26,2 min. Het was voor al de vermindering in de export van hoenders, runderen, verse eieren en vleesprodukten, welke het overigens gunstige totaalbeeld van de export van land- en tuinbouwprodukten na delig beïnvloedde. DÉ BETERE VIRGINIA 116. Het dorp van de goede smidje Verholen groeide maar door. Het groeide zelfs zo, dat op een goede dag niet eens meer plaats was voor bouwterrein. Wat moet je dan doen in zo'n geval? Je kunt natuurlijk geen huizen gaan bouwen op het grondgebied van 'n andere gemeen te. Je moet zorgen, dat je huizen binnen 't gebied van je eigen ge meente blijven, waar of niet? Zo was het ook hier. De gemeenteraad wist geen raad meer. Er moesten broodnodig nieuwe huizen worden gezet, maar waar? Toen kreeg si garenwinkelier Bukblazer een idée. Ja hoor, baas Bukblazer zat ook in de gemeenteraad voor de partij van M.S.V.M.G. (Meer Sigaretten Voor Minder Geld). En die baas Bukbla zer stond op en zei; „Mijne heren! Ik heb als inwoner en steunpilaar van deze gemeente, die geworden is tot een flinke stad, de geschie denis van onze geachte stadgenoot smidje Verholen van begin af aan goed gevolgd. Zoals wij allen we ten, heeft smidje Verholen ergens een opslagplaats. Vroeger heette dat Het Achterpad, maar nu is het omgedoopt in Achterstraat. Daar, temidden van mooie, moderne hui zen, ligt een goed omheind stuk land, waarop al jaren een hoop oud ijzer ligt te verroesten. Kijk, mijne heren. Dat is de plaats, waar onze gemeente nieuwe huizen kan gaan bouwen. Wij moeten dat land van smidje Verholen kopen en de oude rommel doen verdwijnen." „Ik stem tegen!" riep de heer Gerben de Groot toen uit. Maar ja, daar trokken de gemeenteraadsleden zich niets van aan, want zij wisten wel, dat de heer Gerben de Groot overal moest tegen stemmen. Dat was zo zijn opdracht van het par tijbestuur. Het voorstel van baas Bukblazer werd dus aangenomen en de burgemeester stelde zich on middellijk met smidje Verholen in verbinding. Hij vroeg of hij de smid de volgende dag des middags om drie uur kon ontmoeten. Smidje Verholen zei natuurlijk van ja en de beide heren troffen elkaar bij bij de oude opslagplaats aan de Achterstraat. De smid begreep al gauw waar de burgemeester heen wilde. Hij opende met een knots van een sleutel het grote hek, dat toegang gaf tot de opslagplaats en zei: „Ja hoor, burgemeester. U kunt op me rekenen. Ik heb dit landje vroeger van boer Gradus in huur gehad. Later heb ik het van hem gekocht voor een appel en een ei. Driehonderd gulden heb ik er voor betaald. Maar U krijgt het van mij voor niets. Ik schenk het aan deze gemeente." De burgemeester greep de smid ontroerd bij de hand en zei: „Heel, heel hartelijk be dankt mijn goede, beste Verholen! We zullen hier een villapark bou wen en dat noemen we dan Het V'erholenpark-kwartier werkelijk anders en mooier gewor den. Het zonnige benedenhuis met de kleine tuin, waarheen zij op aandringen van Karei waren ver huisd, was door Nora dankbaar aanvaard. Maar nu vond Nora toch, dat al haar wensen en verlangens waren vervuld. Zij verlangde niet beter en vroeg niet meer naar meer. Hansje groeide voorspoedig van baby tot kleuter en probeerde reeds met zijn gebrabbel zijn stem in het mensenkoor te laten gelden. Maar buiten Hansje groeiden ook andere dingen. Zo bijvoorbeeld het debiet van de American Trading Company. De olie, het belangrijkste product van de twintigste eeuw, waarom niet in de laatste plaats een wereldoorlog was gevoerd, verspreidde zich nu als een ontzag lijke vlek over heel de wereld ook in Nederland. In alle belang rijke plaatsen was de A.T.C. bezig depots op te richten. En de depots moesten worden beheerd en geïn specteerd. Als algemeen inspecteur fungeerde meneer Kamp, daarbo ven, als hoofd-inspecteur, me neer Van Drunen. Meneer Kamp was nu overspannen er moest 'n tijdelijke vervanger voor hem ko men. Het oog viel op employé De Hoog, die door meneer van Drunen als 'n buitengewoon actief en accuraat werker werd aanbevolen. Zijn sa laris werd met vijftig gulden per maand verhoogd. Het werk was heel interessant, hij moest vaak op reis, hetgeen Nora, als ze 's avonds alleen was, niet zo prettig vond, maar daarvoor was haar kind een welkome vergoeding. Nadat hij drie maanden het werk van zijn zieke collega had waarge nomen, werd hij bij de personeels- directeur ontboden. Nu wel gewend aan conferenties met de hogere chefs sinds zijn eerste treffen met de top, verscheen hij zonder angst of twijfel voor de heren. Was hij de laatste jaren zelf niet één der „heren"? Volmaakt rustig en za kelijk nam hij nu deel aan het ge sprek met de managing-director, de personeelsdirecteur en meneer Van Drunen. Meneer van Drunen was een huma ne chef, die zijn medewerkers met genegenheid behandelde. Zonder enige reserve had meneer v. Dru nen hem ook aanbevolen als de op volger van meneer Kamp. „Mister Harrison, I want mister De Hoog he is my first man." „Oké." De Amerikaan grijnsde en vroeg: „No objections, mister De Houk?" „Mister de Houk" had geen be zwaren; hij bedankte de manager- director voor het vertrouwen in hem gesteld. „Oké, Oké." zei mister Harrison die affaire was dan ook weer ge setteld. .No more, mister Droenen?' Ja, meneer van Drunen had voor meneer Kamp een plaats in het de pot Arnhem op het oog. De nieuwe functie en de bosrijke omgeving zou Kamp stellig ten goede komen. Ofschoon hij erg was ingenomen zijn nieuwe benoeming, trilde hij nu toch niet van emotie, zoals bij zijn eerste bevordering. Het onder houd was nu trouwens meer za- kelij k dan toen er werden geen handdrukken gewisseld en de me dedeling van de personeelsdirec teur, dat zijn salaris voortaan vier honderd gulden zou bedragen, werd, hoewel als een verrassing, toch als konsekwent verbonden aan de nieuwe functie, zakelijk aanvaard. Karei de Hoog had als veel geleerd in de zakenwereld dienden de topmensen geen ontroe ring te tonen. Ook geen wroeging, bijvoorbeeld als je een promotie te danken hebt aan de degradatie van een collega. „De een zijn dood is de ander zijn brood", had de communist Harding opgemerkt toen hij zijn oude col lega feliciteerde. „Maar ik moet zeggen, dat jij aardig aan het stij gen bent op de A.T.C. ladder. In specteur dat is niet mis, zeg". Verbaasd had hij Harding aange keken; wat was dat voor onzin De communist had toch zeker geen last van afgunst? En zeker niet om hém! „Wat bedoel je met die stekelige opmerking?" „Wel, je hebt de plaats vanKamp toch ingenomen?" „Precies, maar ik begrijp niet, wat dat met z'n dood heeft te ma ken. Kamp is wel lang ziek geweest maar hij moet nu toch opknappen. Kamp wordt nu chef in het depot te Arhnem; dat heeft meneer van Drunen al geregeld." „Ja", gaf Harding toe, „meneer van Drunen is een fijne kerel, die is tenminste menselijk en heeft nog een geweten, heel anders dan die rot Yankees. Maar we worden hier in ons lieve vaderland, bij de A.T.C. niet geregeerd door Hollanders als meneer van Drunen, maar door Amerikanen. En dié kennen geen menselijke gevoelens. Weet jij ei genlijk wel wat er met Kamp gaat gebeuren?" (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2