wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt In hoger beroep 12 jaar geëist Sprangse moordzaak Sprang-Capelle VLIJMEN in de Langstr Veilig gebruik Baby-Paradijs Kinder-Paradijs Langdurige afzondering uit maatschappij noodzakelijk Voor het eerechtshof in Den Bosch, is tegen de 27-jarige M. v. d. S. uit Sprang-Capelle, beschuldigd van moord op de gebroeders van Zeist, 72 en 74 jaar oud, 12 jaar gevangenisstraf geëist en onvoorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering met af trek van voorlopige gevangenisstraf. De zaak werd vorig jaar aangehouden voor het uitbrengen van een psychiatrisch rapport. M. v. d. S., kantoorbediende van beroep, werd ten laste gelegd, dat hij op de avond van 1 september 1961, de twee bejaarde landbouwers met een ijzeren gewicht om het le ven had gebracht. Hij had bij de twee broers een geldbedrag van f 550. - geleend. Op de beruchte avond, dat v. d. S. hen weer bezocht, wilden zij hem geen langer uitstel van terugbetaling ge ven. De rechtbank in Den Bosch had v. d. S. op 1 maart 1962, overeenkomstig de eis, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twintig jaar met onvoorwaardelijke ter beschikking stelling van de regering. De verdachte was van dit vonnis in hoger beroep ge gaan, omdat de rechtbank voorbedachte rade bewezen achtte. Van der S. ontkende dat hij de gebroeders van Zeist met voorbedachte rade om het leven had gebracht. Professor J. Kloek, le geneesheer V. d. Hoevenkliniek in Utrecht, licht te, nadat eerst op zijn verzoek, de verdachte uit de zaal was verwijderd, het door hem uitgebrachte psychia trisch rapport toe. Hij verklaarde onder meer, dat nu onmogelijk te zeggen was of de verdachte ontoere kenbaar te betitelen was, hetgeen volgens hem misschien wel te doen zou zijn, wanneer de ziekte van Hun tington, waaraan de verdachte naar alle waarschijnlijkheid lijdt, zich ver der zou voortzetten. Prof. Kloek verklaarde, dat er bij zijn patiënt der gelijke symptomen geconstateerd wa ren. Hij was van oordeel, dat de ver dachte bepaald niet in een krankzin nigengesticht thuishoorde, terwijl hij tevens stelde, dat een te lange ge vangenisstraf er aan zou meewerken, dat verdachte naar verloop van tijd ontoerekenbaar verklaard zou moe ten worden. Hij adviseerde de presi dent over te gaan tot een niet lange gevangenisstraf. De president merkte naar aanlei ding hiervan op dat het zijn overtui ging was, dat de verdachte voor lan ge duur uit de maatschappij gehou den moest worden. „Wij moeten hierbij niet zozeer naar de verdachte zien, dan wel naar de maatschappij, die tegen dergelijke personen be schermd dient te worden". Ook professor Kloek zei van oor deel te zijn dat verdachte voorlopig niet in aanraking met de maatschap pij mocht komen. Het grote gevaar van een inrich ting voor ter beschikking gestelden zag hij in het feit, dat deze mensen op bepaalde data met vacantie moch ten gaan, iets wat voor verdachte voorlopig niet wenselijk zou zijn. Levenslang De procureur-generaal, mr. de Vries, zei in zijn requisitoir, dat wan neer in Nederland levenslange ge vangenisstraf bestond, deze door de aanklager van de rechtbank beslist geëist zou zijn, niet zozeer om de ver dachte voor zijn schuld te laten boe ten, dan wel om de maatschappij te beschermen. Hij vroeg zich af waar het even wicht lag tussen de schuld en de te ondergane boete. Hij zei, nu uit het rapport was gebleken, dat de ver dachte waarschijnlijk aan de ziekte van Huntington leed, er van over tuigd te zijn, niet zo'n zware straf te moeten eisen, waar echter tegenover stond dat de belangen van de maat schappij op de eerste plaats be schermd dienden te worden. Hij haal de de mogelijkheid van gratie aan, ge steld dat de verdachte zich in de ge vangenis zodanig ontwikkelde dat hij naar een gesticht zou kunnen worden overgebracht. Hij zei dat dan even tueel de gewenste verhouding zou zijn bereikt, omdat bij een ter be schikkingstelling de nadruk zou wor den gelegd op de verpleging, ter wijl de maatschappij toch beschermd bleef. Hij zei dat gratie-verlening dus een oplossing te bieden had, of schoon de procureur het een nood oplossing bleef noemen. Tot slot kwam mr. de Vries tot zijn eis in de vorm van 12 jaar gevange nisstraf met aftrek van de voorlopi ge gevangenisstraf en onvoorwaarde lijke ter beschikkingstelling van de regering. Mr. Scheefhals, de verdediger van de verdachte, uitte mede namens zijn cliënt zijn erkentelijkheid voor het interlocutoir arrest en het bevolen nader onderzoek. Hij bracht tevens lof aan professor Kloek voor liet uitgebrachte rapport. Hij benadrukte dat nu was geble ken dat de verdachte zich terecht had verzet tegen het vonnis van 20 jaar. Hij sprak tot slot de vrees uit dat ook deze geëiste straf te zwaar zou zijn. Uitspraak over veertien dagen. Die nieuwe BRILLEZAAK in de GROTESTRAAT 220 daar ga ik mijn BRIL kopen Doet zoals velen Houdt Bogaerts voor ogen Optica BOGAERTS GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen Haarsteeg vragen brillen Op de vraag van de president van het -hof, mr. W. van Roosendaal, of de ziekte waaraan de verdachte waar schijnlijk lijdt beslist een dodelijke afloop zou hebben, moest professor Kloek ontkennend antwoorden, of schoon hij hieraa ntoevoegde dat de ziekte van Huntington de dood tot gevolg kan hebben en bovendien er felijk is. Als een mogelijkheid voor het ondergaan van de straf zag professor Kloek om de ter beschikkingstelling van de regering vooraf te laten gaan aan de gevange nisstraf. Hij zei er tevens vrede mee te kunnen hebben, wanneer de ver dachte naar Groningen zou worden overgebracht, ofschoon hij er van overtuigd was dat men de verdachte in Groningen ook niet zou willen op nemen. Een tweede advies dat pro fessor Kloek de president voorstel de, was, de toepassing van artikel 120 van de gevangenismaatregel, zo dat de verdachte zijn gevangenisstraf zou kunnen uitzitten in een inrichting voor ter beschikking gestelden, waar bij hij onmiddellijk de voorwaarde toevoegde dat deze inrichting maxi maal beveiligd diende te zijn. In antwoord hierop zei de presi dent, dat laatst genoemd advies niet door het hof bewerkstelligd zou kun nen worden, omdat dit een zaak is van het departement. Op de opmer king dat professor Kloek zich niet had uitgelaten over een gevangenis straf van bepaalde duur, antwoordde professor Kloek, dat een gevangenis straf van 20 jaar beslist niet zou stroken met zijn bedoeling. speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG Sprang ta* - Capelle Jaren beproefd en hoog geroemd Mijnhardt's Zenuwtabletien VRIJDAG 1 MAART 1963 85e JAARGANG No. 17 De tcho van het Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" nemende kinderen, wat er goed in ging; on geveer 500 kinderen waren present, die rijk werden bedeeld. KAMPIOENSCHAP DAMMEN Zoals wij reeds eerder meldden, organi seert de Vliedbergse Damvereniging DVS haar jaarlijkse damwedstrijden voor het kampioenschap van Vlijmen. Er hebben zich hiervoor reeds een flink aantal personen gemeld, waarbij verschillende dammers van klasse, zodat onze huidige kampioen 1962 J. v. d. Lee, zich flink zal moeten weren voor het behoud van zijn titel. De wedstrijden beginnen a.s. zaterdag 2 maart, om 4 uur in café de Vliedberg. Er dient nog vermeldt te worden dat schoenhandelaar A. Koks, Wolput, een trijofee-beker beschikbaar heeft gesteld voor de kampioen. Wij wensen alle deelnemers veel succes. INBRAAK IN SLAGERIJ Zondagavond ongeveer 8 uur bemerkte v. B. dat er twee personen in de slagerij waren. Toen de inbrekers onraad bemerk ten, schoot er een met een gaspistool. Dit hoorde de vader van v. B., die toesnelde en een der daders wist te overmeesteren en aan de politie overleverde; de ander wist nog te ontkomen. GESPREKAVONDEN De KAJ alhier gaat binnenkort beginnen met gespreksgroepen. De inleidingen voor deze bijeenkomsten worden gegeven door kapelaan Oderkerk. De leden van de KAJ en VKAJ zullen binnenkort een circulaire ontvangen, waarin de gespreksbijeenkom sten worden aangekondigd. Het plan is om iedere eerste maandag van de maand bij een te komen. UITVOERING ZANGVERENIGING „HALLELUJAH" In de Ned. Herv. Kerk aan de Zuid- Holl. Dijk te Kaatsheuvel, geeft de Chr. Gemengde Zangvereniging „Hallelujah", met medewerking van het meisjeskoor, a.s. zaterdag 2 maart, des avonds half 8, haai jaarlijkse zanguitvoering. Door het gemengd koor, meisjeskoor en dameskoor, zal een met zorg samengesteld programma worden uitgevoerd, terwijl ook enkele liederen in het programma zijn op genomen voor samenzang. Dirigent van „Hallelujah" is de heer II, Spierings en organist de heer D. Dekkers. De avond zal worden geopend en geslo ten door Ds. Lekkerkerker. WINTERSERIE „ER OP UIT" Morgenmiddag, zaterdag 2 maart, wordt er weer een winterserietocht gehouden van de Wandelsportvereniging „Er op uit". Vanaf 1 uur kan er worden ingeschreven bij café H. van Veen. De laatste tocht van deze winterserie zal worden gehouden op 16 maart. WINKELSLUITING In zijn vergadering van 30 november '62 heeft de raad der gemeente Sprang-Capelle op verzoek van de plaatselijke winkeliers vereniging besloten de bepaling dat de win kels in deze gemeente geopend mochten blijven tot 19.00 uur, in te trekken. Dit raadsbesluit is in werking getreden op 29 januari j.l. Met ingang van die da tum geldt voor de winkels het wettelijk BRILLENSPECIALIST van OPTICIEN WAALWIJK KINDEREN ONTVINGEN TRACTATIE Ter gelegenheid van de jaarlijks terugke rende carnavalsfestiviteiten, ontvingen de kinderen van de kleuterscholen in Vlijmen zaterdagmorgen allemaal een tractatie. Ook bij de kleinsten in Vlijmen zat er de carna valstemming al goed in mede dank zij het voortreffelijke werk van de verschillende kleuterleidsters. Ook de langdurige zieken werden op prettige wijze verrast, toen 's middags bij hen aan huis een fruitmand werd aangebo den. BEJAARDEN VIERDEN CARNAVAL In een carnavaleske versierde zaal hebben de bejaarden van Vlijmen in café „Het Cen trum" een groots „zotsfeest" gehouden. Om 8 uur werd door de voorzitter van de raad van elf, burgemeester Schweitzer hartelijk welkom geheten. Burgemeester Schweitzer zei in zijn toespraak tot de aan wezigen, dat het hem buitengewoon veel plezier deed dat ook aan de bejaarden was gedacht. Hij bracht hierbij de grote Knot wilgendammer Piet van Oijen in herinne ring, waarvan burgemeester Schweitzer op de dag van zijn installatie als burgemeester, een fraai gedicht mocht ontvangen dat hij de aanwezigen voorlas. Prins Hupino de elfde zei burgemeester Schweitzer de volle medewerking toe om ook in de komende jaren de bejaarden in de carnavalspret te betrekken. Hierna volgde een uitgebreid gezellig sa menzijn, waarvan de bejaarden voor de volle 100 hebben kunnen genieten. „KNILLIS KREEG HET TE VROEG WARM". Enkele te overmoedige carnavalvierders hebben getracht Knillis, die op het plein in Vlijmen stond opgesteld, aan een al te vroeg einde te helpen door er zaterdag avond al de brand in te steken. Ondanks hun vermetele poging stond zondagmorgen Knillis de lie al weer in zijn volle glorie op het plein temidden van de carnavalvie- rende gemeenschap te schitteren, zij het dan ook streng bewaakt om een herhaling te voorkomen. BURGEMEESTER SCHWEITZER ONTVING ONDERSCHEIDING VAN PRINS CARNAVAL Zondagmiddag is burgemeester Schweit zer de hoge onderscheiding te beurt geval len, als Vlijmens eerste burger te worden benoemd tot commandeur van Knotwilgen- dam, waarbij hij de witte klompjes van Piet van Oijen kreeg overhandigd. Voor het gastvrije onthaal en de bereidheid de sleutel aan prins Carnaval af te staan, ont ving burgemeester Schweitzer tevens nog een enorme taart, die wel duidelijk alle tekenen van carnaval 1963 vertoonde. UITSLAG OPTOCHT CARNAVAL Tijdens de optocht zondagmiddag door Vlijmen gehouden, werden de prijzen als volgt behaald. 1 Paljassen 114 pt.; 2 Nooit Genoeg 114; 3 Optimisten 109 Vè4 Piassen 107%; 5 Mallejannen 98 6 Kwasten 95 V2 pt. Bij de loopgroepen behaalden de Paljas sen met 100 pt. de eerste en Parels van Carnaval met 84 pt. de tweede prijs. JEUGDCARNAVAL Maandag werd de carnaval op Knotwil- gendam voortgezet met een Jeugd-carna- valsoptocht. Om half twee stelde de stoet zich op bij café H. Boom-v. d. Wiel, waar het vertrek om 2 uur plaats vond. Ten ge meentehuize vond de ontvangst plaats van VERGADERING In café W. v. d. Loo alhier hield dinsdag j.l. de vereniging van commissionairs in groenten en fruit „De Langstraat" haar jaarvergadering. De voorzitter de heer H. Prinsen constateerde met genoegen de tal rijke opkomst van de leden en verwelkomde ook de directeuren van de veilingen Drunen, Vlijmen en Uden, die als gasten aanwezig waren. De secretaris de heer A. van Beurden gaf een uitgebreid verslag van het wel en wee van de bond en een uiteenzetting be treffende de diverse omzetten. Ook ver meldde hij de activiteiten van het landelijk hoofdbestuur, waarin hij als vertegenwoor diger van de afd. Brabant zitting heeft. In zijn financieel verslag kon hij gewag maken van een flink batig saldo. Als belangrijkste onderwerp van gesprek gold de veranderde positie van de commis sionair, doordat de conservenfabrieken steeds meer overgaan tot het kopen op contract; ook de commissionair moet zich aan deze omstandigheden aanpassen en de meesten doen dit ook wel concludeerde de voorzitter. Met de directeuren der veilingen werden wederzijdse wensen besproken. VIERING VAN CARNAVAL De carnavalsdagen zijn ook alhier weer op de meest vrolijke wijze gevierd. Het feest werd zondagavond geopend met een groot gekostumeerd bal, dat in café J. van Oyen werd gehouden en dat zich in een ongekende drukte mocht verheugen. Maandagmiddag werd de schooljeugd in dezelfde zaal onthaald op een traktatie en een filmprogramma. Op maandag- en dins- Heuvelstraat 85, Telei. 21625 Jul. v. Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 de Jeugdprins. Burg. Schweitzer verwel komde de jeugdprins en zijn gevolg en alle jeugdige Knotwilgers. Spr. hoopte dat de jeugd eensgezind zou meewerken aan de carnaval, tot groei van Knotwilgendam. Hierna sprak de Jeugdprins een dank woord tot de burgemeester voor de grootse ontvangst en gaf de volle medewerking om Vlijmens carnaval op nog hoger peil te brengen. Hierna verzamelden allen zich ten gemeentehuize, waar de ere-chocomel werd aangeboden aan het Prinselijk gevolg en de Raad van Elf. Na deze plechtigheid trok de stoet verder naar het Plein, waar voor hotel Het Zwarte Schaap de wagens demon streerden. De jury had geen al te moei lijke taak en na afloop van de demonstratie werden de prijzen bekend gemaakt: 1 Rom melpotten 66% pt.; 2 Buiten-familie 6514; 3 Dominee 5914; 4 Begrafenis P. v. Oijen 58; 5 Stumkens en Potloden 53; 6 Scheve Schaats 55 V2; 7 Jong geleerd 471/2 pt. De belangstelling was ondanks de grote concur renten van de optocht in den Bosch, groot. Hierna volgde een tractatie voor de deel- dagavond hadden weer de traditionele groepenwedstrijden plaats, die zich weer in een grote belangstelling mochten verheu gen. De juryleden hadden geen gemakke lijke taak om tot een juiste beoordeling te komen en vooral de strijd om de publieks prijs was heftig. De uitslag van maandag is 1 Ria van Beurden 291 pt. en Jan van Bijnen 279Vè pt.; 2 Ad van Beurden 268 - Ad Treuren 266; 3 J. van Helvoirt 256% en C de Hart 253% pt. De publieksprijzen van maandag zijn ten deel gevallen aan Ad van Beurden in café Kooien, Ad Treuren in café J Siegers, C. de Hart in café J. de Gouw en Joh. v. Bijnen in café J. v. d. Lee. De uitslag van dinsdagavond is: le pr. met lof Jan Keetels 310 pt.; 1 Joh. v. Bijnen 291% en Ad Treuren 281%; 2 Cees de Hart 271% en Ad v. Beurden 261% pt. De publieksprijzen werden gewonnen door Joh. v. Bijnen in café's J. v. d. Lee, v. d. Loo en M. Reuser, door Ad Treuren in café Sie gers, door Jan Keetels in café's J. v. Oyen en G. Kooien en door C. de Hart in café J. de Gouw. sluitingsuur van 18.00 uur. Alleen de kap pers mogen open blijven tot 20.00 uur. Uiteraard blijft de wekelijkse koopavond op vrijdag gehandhaafd. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheu vel worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat alhier. KERKDIENSTEN ZONDAG 3 MAART 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. A. Kersten van Utrecht. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING JULIANA Onder leiding van haar voorzitter, de heer W. J. van Willigenburg, kwam de Oranjevereniging Juliana dinsdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond in jaar vergadering bijeen. De belangstelling was miniem. Na opening door de voorzitter met een welkom en de beste wensen voor 1963, werden de notulen gelezen en bracht de se cretaris de heer G. Vos het jaarverslag uit, waarin hij de activiteiten van het afgelo pen jaar de revue liet passeren. Uit het fi nancieel verslag van de penningmeester de heer Treffers, bleek dat het boekjaar met een batig saldo sloot. Boeken en bescheiden werden door de heren Braspennnig Willems nagezien en in orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden herkozen. De te organiseren activiteiten voor 1963 werden besproken; besloten werd te trach ten op de verjaardag van H. M. de Konin gin voor de schooljeugd een optocht en kin derspelen te organiseren. Verder ligt het in de bedoeling met de Oranjevereniging van Vrijhoeve-Capelle wederom een Oranjefeest te organiseren, waarvoor als streefdatum 15 juni zal worden aangehouden, terwijl het voorts in de bedoeling ligt bij gelegenheid van de herdenking van de 150-jarige onaf hankelijkheid een herdenkingssamenkomst te houden en, wanneer van overheidswege richtlijnen worden gegeven voor verdere feestelijkheden hieraan medewerking te verlenen. Nadat nog verschillende huishoudelijke verenigingsaangelegenheden waren bespro ken sloot de voorzitter de geanimeerde ver gadering met dank voor de opkomst. DOKTERSDIENST Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur zal de praktijk van dokterGer- lach voor spoedgevallen worden waargeno men door dokter Wijffels te Waspik, telef 04168-250. JEUGDAVOND V.V. H.N.C. Gezien de lange rustperiode in de veld- sporten heeft het bestuur van de v.v. HNC gemeend er goed aan te doen, een contact avond voor de jeugdleden te organiseren. Deze werd gehouden op dinsdag 12 maart 1963 in het clublokaal van de heer P. Pruijssers. Spreker is deze avond de be kende scheidsrechter de heer Blom uit Raamsdonk, die ook in het betaalde voet bal fluit. Hij zal een verklaring geven van de spelregels en enige films draaien. Ook de senioren zijn hartelijk welkom, alsook voet ballers die aansluiting bij een vereniging zoeken. Overigens wil het feit dat er momenteel niet gevoetbald wordt, niet zeggen, dat er niet getraind wordt. Elke woensdagavond vindt een aangepaste indoortraining plaats in het oude lokaal van de openbare school te Capelle. Ook hier zijn deelnemers steeds welkom,terwijl natuurlijk van alle spelers van de verschillende elftallen wordt ver wacht, dat deze aanwezig zijn op alle trai ningsavonden, teneinde straks goed voorbe reid aan de tweede helft van de competitie te beginnen. JAARVERGADERING AFD. SPRANG-CAPELLE DER VER. VOOR VEILIG VERKEER. De jaarvergadering van deze jonge ver eniging vindt plaats op dinsdag 5 maart a.s. om 8 uur, in de vergaderzaal van het gemeentehuis. Bij deze gelegenheid zal o.a. het jaarprogramma van de afdeling aan de leden bekend gemaakt worden. Voorts zijn ook inwoners der gemeente, die nog geen lid zijn der vereniging, maar dit willen wor den en eigenlijk dient elke weggebruiker lid te zijn van deze nuttige vereniging - welkom. Men kan zich dan tegelijkertijd als lid opgeven. SCHAATSWEDSTRIJDEN OP DE EENDENNEST Zaterdag j.l. is een lange baanwedstrijd gehouden over 100 ronden, welke, ondanks het feit, dat deze pas vrijdag klaar gemaakt kon worden, zowel van de zijde van de rij ders als van het publiek, een geslaagde or ganisatie is geworden. Vanaf het begin was het duidelijk, dat de strijd zou gaan tussen de plaatselijke favoriet M. Rijken en T. Verhees uit Breda. Beiden gingen lange tijd samen aan kop. Tenslotte liep Rijken echter zo uit, dat hij in 6 ronden een halve ronde voorsprong genomen had en kort daarna er in slaagde Verhees te lappen. Hiermee niet tevreden herhaalde Rijken dit nog tweemaal, terwijl alle andere rijders ook door Verhees één of meerdere malen gelapt werden. De uitslag was: 1 M. Rijken Capelle; 2 T. Ver hees Breda; 3 C. de Rooij Capelle; 4 R. v. d. Born Chaam en 5 M. Wijnands Woer den. Van de 19 gestarte rijders, w.o. één dame, hebben 10 de wedstrijd uitgereden. SCHAAKCLUB DE VRIJE PION Dezer dagen kon onze plaatselijke schaak club De Vrije Pion de dag herdenken, dat ze voor 25 jaren opgericht werd. Vanaf de oprichting zijn de heren C. Quirijns en H. L. Stein lid geweest. OPENING BAZAR KUNST NA ARBEID Jl. vrijdagavond von de officiële opening plaats van de bazar welke gehouden wordt ten bate van de muziekvereniging Kunst na Arbeid. Te half 8 sprak de voorzitter van Kunst na Arbeid, de heer A. H. Kerst, een kort welkomstwoord, waarbij hij speciaal welkom heette burgemeester van Prooijen met de beide wethouders. Spr. wilde voor lopig niet verder op de opzet van deze bazar ingaan en gaf hierna het woord aan burge meester van Prooijen. De burgemeester deelde mede, dat hij gaarne gevolg had gegeven aan het verzoek van het bestuur om deze bazar officieel te openen. Uit uw aktiviteiten blijkt, aldus spr., dat U niet ge heel op de overheid wilt steunen. Uw ver eniging onderneemt vele acties om de fi nanciën der vereniging steviger te maken. Ook de organisatie van deze bazar geeft hiervan blijk. Uw vereniging heeft ook een culturele taak te vervullen en ik wil hier gaarne verklaren, dat zij deze taak ook vervuld. Ook de plaatselijke overheid is er van overtuigd, dat de muziek- en zangver enigingen financieel niet altijd even sterk staan. Ik ben hier daarom niet met lege han den gekomen en ook weer niet met volle handen. Hedenavond komt n.l. in de ge meenteraad een voorstel aan de orde tot verhoging van de subsidies aan muziek- en zangverenigingen. U weet echter, dit voor stel moet eerst door de raad worden aange nomen en vervolgens nog goedgekeurd wor den door hogere instanties. Ik heb echter goede hoop, dat de raad dit voorstel wel zal aannemen. Spr. wenste tot slot de vereni ging een zo groot mogelijk succes toe en verklaarde daarmede deze bazar voor ge opend. De heer Kerst dankte de burgemeester voor zijn waarderende woorden en sprak de hoop uit, dat het voorstel inzake de sub sidie-verhoging hedenavond de instemming van de gehele raad mocht hebben. Tot de aanwezige leden van de raad deed spr. het verzoek welwillend over dit voorstel te den ken. Hierna werd een aanvang gemaakt met de inwerkingstelling van de vele attracties. De beide eerste dagen, n.l. vrijdagavond en zaterdagmiddag en -avond, hebben velen een bezoek aan deze bazar gebracht en ve len wisten een der prachtige prijzen te winy nen. A.s. zaterdagmiddag wordt weer een speciale kindermiddag gehouden, terwijl des avonds de bazar weer voor de ouderen is opengesteld. Het bestuur van K.n.A. heeft weer een groot aantal mooie prijzen be schikbaar gesteld. De bazar wordt gesloten op maandagavond 4 maart a.s. Op deze avond zal dan tevens de trekking plaats vinden ten overstaan van notaris Waverijn, van de aan de bazar verbonden grote ver loting. Voor deze verloting is de eerste prijs een volautomatische bromfiets, welke gele-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9