VLIJMEN Berry van Cromvoirt van B.S.V. sconrt prachtige serie van 289 car. f<£ tim Gemeentelijk zwembad „De nieuwe Wiel" krijgt een afzonderlijk kleuterbad DE KLOOF BELEVENISSEN VAN SMIDJE VERHOLEN Bloemen voor Suzie DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. ENORME COLLECTIE BRILMONTUREN in alleIIprijzen VAN MARREN Wwm 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 18 MAART 1963 2 Noodkreet B.S.V2 kampioen in klasse C DAAROM BRILLEN VAN BRUL! 'SPECIALIST tie „Een heitje voor een karweitje" werd gehouden. De opbrengst hier van bedroeg 223,12. De St. Nico- laas-actie bracht een bedrag op van rond de negentig gulden. De Oda-groep hield het afgelo pen jaar een oliebollenactie, ter wijl ook hier activiteiten aan de dag werden gelegd in verband met de actie „Een heitje voor een kar weitje". Ook het zomerkamp be hoorde tot het jaarlijkse hoogte punt. De Terp-jeugd kreeg op 19 mei een Terp-pretmiddag aangeboden. Op diezelfde dag werden de beton elementen in de voorgevel van het gebouw onthuld. Aan het kindervakantiewerk na men het afgelopen jaar 2155 jon gens en meisjes deel. Dank zij de gemeentelijke subsidie heeft dit werk zichzelf geheel kunnen be druipen. De penningmeester, de heer P. C. M. Bertels, kon in zijn jaarver slag melding maken van een uit stekende gang van zaken. Het fi nancieel overzicht van de Stichting Jeugdbelangen gaf per 31 decem ber 1962 een kassaldo aan van 1.794,07. In de kascommissie, die verklaar de aan de penningmeester over 't jaar 1962 decharge te kunnen ver lenen, was de heer J .Mombers af tredend en zijn plaats werd inge nomen door de heer Fr. Couwen- berg, die samen- met de heer Mar- celis voor het komende jaar de kas commissie zal gaan vormen. Minder rooskleurig is het gesteld bij de Odagroep, waar door gebrek aan leidsters van 17, 18 jaar, de kabouters (meisjes van 8 tot 12 jaar) ter ziele dreigt te gaan. De heer de Waal zei er zich van bewust te zijn, dat dit werk veel tijd en opoffering vraagt, toch hoopte hij dat er nog meisjes te vinden zouden zijn die zich voor dit werk als leidster zouden willen inzetten. Zowel de heer Mombers als dok ter Lenglet waren van mening dat de zaak van boven af gereorgani seerd diende te worden. Beiden toonden zich grote voorstanders van een groepscomité. Dokter Len glet zei te menen, dat er met een heel nieuwe frisse groep opnieuw begonnen moest worden. Hij zei, er geen bezwaar in te zien des noods een tijd te wachten, voordat men aan een heroprichting zou be ginnen. Eerdaags zullen mevrouw v. Loon, de heer de Waal, de heer Mombers en de leidsters van de Oda-groep bijeen komen om dit probleem te bespreken. In de Andreas Zijlsmansgroep heeft in de groepsstaf dokter P. L. M. Kramers zitting genomen, die mede voor de mentale leiding zal zorg dragen. De gang van zaken bij de Terp kon uitstekend genoemd worden. Ruim 600 jongens en meisjes ne men aan dit soort jeugdwerk actief deel, waarvan er ongeveer vijftig afkomstig zijn uit andere parochies. Bij de rondvraag kwamen de 3 vacatures in de parochiële advies raad ter sprake. Vanuit de verga dering werden de suggesties ge daan om in deze vacatures te voor zien. De heer Ant. de Kort maakte melding van een tekort aan een bekwaam leider bij de handenar beid jongens, die bestaat uit een drietal clubs. Tot slot bracht dok ter Lenglet zijn bijzondere dank aan al de leiders en leidsters, die het afgelopen jaar hun tijd hebben willen geven aan het jeugdwerk van de parochie St. Jan. GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Vlijmen komt vanavond, maandag 18 maart om half acht in openbare vergade ring op het gemeentehuis bijeen. De volgende punten staan op de agenda vermeld. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 11 februari 1963. 2. Ingekomen stukken en mede delingen 3. Verlenen van machtiging tot het sluiten van kasgeldleningen in het 2e kwartaal 1953 4. Rekening courant overeen komst voor het jaar 1953 met de Boerenleenbank in Vlijmen. 5. Krediet t.b.v. de verbetering van het zwembad en wijziging van de tariefregeling 6. Krediet voor de aanleg van we gen ten behoeve van het sportvel dencomplex 7. Krediet t.b.v. de verbetering van 25 oude vooroorlogse woning wetwoningen 8. a.Wijziging van de organisatie verordening brandweer b. Vaststelling van een nieuw ver goedingsmaatregel van brandweer personeel 9. garanderen van de tijdige be taling van rente en aflossing van een onder verband van eerste hy potheek aan te gane geldlening. 10. Aankoop van een strookje grond ten noordzijde van de akker van W. Kivits De akker 16 11. Aankoop van een strook grond van W. J. Elshout, Nieuw- kuijksestraat 127 alhier, t.b.v. de realisering van het „uitbreidings plan in onderdelen voor de kom Nieuwkuijk" 12. Aankoop van een op de Hoge Heide gelegen perceel bouwland van J. C. van Kuijk, Nieuwkuijkse- straat 127 alhier, t.b.v. de realise ring van het uitbreidingsplan „par tiële herziening van 't uitbreidings plan „De Vliedberg". 13. Aankoop van een strookje 'grond van Th. Schelle, St. Anna- straat 1, t.b.v. de verbreding van, de St. Annastraat. 14. Aankoop van het pand Achter straat 80 met bijliggende grond van de weduwe J. Th. Panis-Prinsen, Hoogstraat 14. 15. Verkoop van de nummers 4, 5 en 6 van het Weiland Buitendijks in Nieuwkuijk aan W. van Drunen, Nieuwkuijksestraat 123. 16. Vaststelling van een bijzonde re voorgevelrooilijn voor de hoek Burgem. v. d. VenstraatWolput. 17. Verlenen van een bijdrage aan de provincie Noordbrabant in de kosten van de aankoop van de pan den Heidijk 19 b en 21. 18. Het benoemen van een com missie ad hoe ter bestudering van 't 't concept nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van de ge meenteraad. 19. Vaststelling van de verorde ning „tot regeling van de toeken ning van gemeentelijke onderschei dingen". 20. Begrotingswijziging. 21. Besbreking samenstelling van een commissie van voorbereiding t.a.v. de bouw van een sociaal cul tureel centrum. Het gemeentelijk zwembad „De Nieuwe Wiel" onder Nieuwkuijk en in de onmiddellijke nabijheid gelegen van de in ontwikkeling zijnde nieuwe woonwijk „De Vlied berg" zal Snkele nieut onbelangrijke veranderingen ondergaan. Het bad zal worden uitgebreid met een zonneweide, een afzonder lijk kleuterbad van 50 bij 4 meter. Tevens zal er een nieuwe toegangs weg worden aangelegd met in de onmiddellijke nabijheid van het zwembad een rijwielstalling en parkeerruimte. Tot slot zal de Noordelijke dijkglooiing van de Meerdijk door middel van beplan ting worden verfraaid. De totale kosten zijn begroot op f 59.456,25 Voor 1963 mag gesteld worden dat ongeveer 1/3 van de gemaakte kosten dbor directe op brengst worden gedekt. Naar alle waarschijnlijkheid zal FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE door Jan van Maasdorp 31 Tot verwondering ontpopte hij zich plotseling als een keiharde za kenman en wel met een retorisch talent, dat hem beduusd maakte. „Zo, meneer de Hoog, U werkt dus ook bij een Amerikaanse maat schappij, net als ik. Nou dan weet U dus ook wel, hoe U met de Yan kees moet omspringen." Karei merkte op, dat hij niet veel met hen had om te springen. „Zij sprin gen om met de employes." Meneer Kamphuis nam een slok van zijh borrel en maakte een pro testerend gebaar. „O, nee ja, natuurlijk, met de kantoorbedienden, dat is bij mij maatschappij 'net zo; kantoorbe dienden zijn bij ons niet zo hoog aangeschreven, die worden be schouwd als 'n noodzakelijk kwaad. Maar ik ben geen kantoormens, ik werk in de buitendienst." „O, U bent reiziger." „Nou moet U niet beledigend worden meneer de Hoog!" Nora keek met een angstig gezicht naar de mannen. Wat was dat ineens, het werd toch geen ruzie? Die me neer Kamphuis leek zo,n rare. Hei melijk dacht ze: Karei is niet tegen hem opgewassen, ze moesten niet zo drinken; dat is niets voor Karei. Meneer Kamphuis was opge staan en riep naar zijn vrouw, alsof ze in de andere kamer zat: „Hoorde je dat, Ans, méneer heeft me bele digd, hij schold me uit voor reizi ger!" Waarop mevrouw Kamphuis haar boezem nog wat uitzette en Karei met een hautaine blik aan keek. Ze trok een pruimemondje en zei op deftige toon: „Pardon, meneer de Hoog, mijn man is hoofdvertegenwoordiger bij de Ge neral Cash Company in Detroit." „Goed zo, mevrouw Kamphuis", prees haar man, „U weet de waar digheid van uw echtgenoot op te houden." Na dit voortreffelijk stukje to neeldialoog door het echtpaar kla terde het gelach opnieuw op. Wat een typische lui zijn 't toch, dach Nora weer, terwijl ze zelf meelach- end, naar de gastvrouw keek, die niet op adem kon komen. Maar dan begon meneer Kamphuis op docerende toon aan Karei uit te voor de zon en feestdagen een af zonderlijk tarief worden ingesteld. Voor personen beneden de 14 jaar zal f 0,40 berekend gaan worden (normaal tarief f 0.25) f 0.64 voor personen van 15 jaar en ouder (normaal tarief f 0.50) en f 1.00 voor het gebruik van een ligstoel per keer. De tarieven voor de persoons en gezinsabonnementen en voor de tienbadenkaarten blijven ongewij zigd evenals de losse toegangsbe wijzen op de werkdagen. Op zon en feestdagen zullen geen tienba- den kaarten of abonnementen wor den verkocht. Naast verbetering aan het zwem bad, zal ook het sportvelden com plex een verbetering ondergaan. Van het geprojecteerde sportvel dencomplex Vliedberg, zullen per 1 sept. twee voetbalvelden en twee oefenhoeken gereed zijn, terwijl het derde veld nog in dit voorjaar wordt ingezaaid. Daarnaast mag worden verwacht dat binnenkort de goedkeuring van de Gedeputeer de Staten los komt, zodat met de aanleg van een voetbalveld een korfbalveld met oefenhoek, twee staantribunes, twee tennisvelden en de nodige wandelpaden kunnen worden aangelegd. Met de bouw van de kleedaccomodatie clublokaal kan worden aangevangen, wanneer de rijksgoedkeuring van het minis terie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid is binnengekomen. Binnen afzienbare tijd hoopt men te kunnen beginnen met de aanleg van toegangswegen met parkeer gelegenheid en rijwielstalling. Over het daarvoor ter beschikking te stellen krediet zal de gemeente raad vanavond beslissen. Door een 6-2 overwinning tegen 't Zwaan tje I heeft BSV 2 het kampioenschap in kl. C behaald. Aan spanning heeft het in deze titanenstrijd niet ontbroken, want voor de laatste ontmoeting had 't Zwaantje I een iets betere kans dan BSV 2, daar de spe lers van v. Bracht aan een gelijk spel reeds voldoende hadden, om zich kampioen te kunnen noemen. BSV 2 had echter 't voor deel van in eigen huis te spelen. In het be gin zag het er niet naar uit, dat het kam pioenschap bij BSV 2 terecht zou komen, want A v d Ven van BSV werd door M Teurlings van 't Zwaantje praktisch van de tafel geveegd en verloor met ruim verschil. Twee winstpunten dus reeds in de 1ste par tij voor 't Zwaantje. Ook de tweede partij tussen F. Slaats van BSV tegen A Verhoe ven wettigde in den beginne de verwachting dat ook deze in het voordeel van de speler van 't Zwaantje zou eindigen, doch allengs kwam F. Slaats meer en meer opzetten, ter wijl A. Verhoeven iets terug viel, met als gevolg dat deze partij twee winstpunten voor BSV 2 opleverde. Vervolgens kwamen P v d Mee van BSV 2 en A Hamers van 't Zwaantje tegen elkaar in het strijdperk. Aanvankelijk gingen beide spelers goed te gen elkaar op, doch toen P v d Mee op een gegeven moment een mooie serie van 16 car. produceerde, moest A Hamers zich ge wonnen geven en werd de stand 4-2 voor BSV 2. Alleen dus als Berry van Crom voirt van BSV 2 zijn partij tegen M v Bracht van 't Zwaantje verloor, kon dit laatste 4-tal zich kampioen noemen, in het andere geval was BSV 2 kampioen. Onder hoogspanning werd aan de partij begonnen en na 8 beur ten was de stand 111 -137 in het voordeel van v. Bracht, die cadre speelde en 200 car. moest halen, hetgeen gezien zijn spel van deze avond, voor hem geen al te grote moei lijkheden zou hebben opgeleverd. Doch in de negende beurt kreeg Berry v Cromvoirt het ivoor in de gewenste positie en met een formidabele serie van 289 car. bracht hij zijn viertal de overwinning en het kampi oenschap in klasse C. Een compliment voor BSV 2, dat vanaf het begin in de voorste gelederen heeft gestreden en het kampioen schap in klasse C volkomen heeft verdiend. Hoewel M v Bracht de partij verloor, liet hij toch het fraaie gem. van 15.22 cadre note ren. Individuele prestaties werden ditmaal ook geleverd door W. Lamers van BSV I, die met een gem. van 13.12 zijn partij tegen H Maas van 't Vosje beëindigde. Jan Pas sier overwon met het fraaie gem. van 10.58 en een h.s. van 72 car. ditmaal C Teurlings van N Volleerd, terwijl in kl. E, Mutsaerts van Keesje 2 in zijn partij tegen Schoelitz van KNA 2 deze laatste met een gem. van 3.05 en een h.s. van 25 car. geen schijn van kans gaf. Ons Genoegen 3 wist door een 8-0 overwinning tegen OOG 3 het kampioen schap in kl. E zo goed als veilig te stellen. Uit de twee nog resterende ontmoetingen behoeft Ons Genoegen 3 slechts 2 winst punten te distilleren, om zich kampioen in klasse E te kunnen noemen. Traditiegetrouw geven we een korte beschouwing over de gespeelde ontmoetingen. Klasse C. De wedstrijd tussen BSV 2 - 't Zwaantje I werd door ons hierboven reeds breedvoerig besproken. BVO I was de gast heer van 't Vosje I en hoe de partij W La mers van BVO tegen H Maas van 't Vosje verliep, vermeldden we hierboven reeds. Ook H Pelders van BVO won op overtui gende wijze van A v Oers van 't Vosje, ter wijl J v d Wiel van BVO weinig moeite had met F Lommers van de gasten. Alleen G v Velthoven van BVO moest de punten afstaan aan A Pullens van 't Vosje, hoewel hij slechts 2 car. te kort kwam. Al met al een 6-2 overwinning voor BVO I, die hier mede hun eerste overwinning behaalde. Nooit Volleerd 2 ontving Ons Genoegen I. Ook hier maakten we reeds melding van de partij C Teurlings - Jan Passier. Ook W Swinkels van N Volleerd 2 moest zijn meer dere erkennen in Heuveling van Ons Ge noegen I, doch J Verheijden versloeg L Pullens en H de Jong - J Swinkels van Ons Genoegen, zodat hier de punten broederlijk werden gedeeld. Klasse E. In klasse E ontving Ons Ge noegen 3 - OOG 3 en wist de volle buit voor zich op te eisen door overwinningen van Th Verdonk, B Verhoofstad, C Herman en W Kleijn van Ons Genoegen op resp. v d Anker, van Liempt, Kootkar en nogmaals v d Anker van OOG 3. Einduitslag 8-0 voor Ons Genoegen 3. HBS 3 was de gastheer van KNA 3. Hier waren het B Demmers, H v d Oever en H v Helvoirt van HBS, die de winstpunten in de wacht sleepten, door overwinningen op resp. de Jong, A Eekels en v Wanrooij van KNA 3. Alleen W Pul lens verloor van A Hamers van KNA, waar door de stand 6-2 werd in het voordeel van HBS 3. De laatste ontmoeting in kl. E was die van KNA 2 - Keesje 2. De partij Schoelitz - Mutsaerts bespraken we reeds in onze voorbeschouwing. Het is ons door het onduidelijk invullen van het ons toegezonden formulier echter onmogelijk de partijen al len afzonderlijk te bespreken, zodat we dit maal moeten volstaan met te vermelden dat KNA 2 deze ontmoeting verloor met 3-5. Tenslotte de gedetailleerde uitslagen Klasse C Nooit Volleerd 2 - Ons Ge noegen 14-4; BVO I-'t Vosje 16-2; BSV 2 - 't Zwaantje 16-2. Klasse E: KNA 2-Keesje 2 3-5; HBS 3 - KNA 3 6-2; Ons Genoegen 3 - OOG 3 8-0. Hoogste serie Berry v. Crom voirt van BSV 2 met 289 car.; hoogste ge middelde dezelfde speler met gem. 44.44. De sukkelaar is een aarzelen de twijfelaar. Het is een persoon die alles wil doen, dat ook pro beert, maar waar bijna alles al tijd bij mislukt. Het zijn goede mensen, maar als ze met bun auto van richting willen veran deren, maken ze zoveel mislei dende capriolen, dat iedere „niet- sukkelaar" er radeloos van wordt. In onze familie hebben we ook zo'n ja-nee-man. Enige tijd geleden belde hij ons op en vertelde dat hij ver liefd was op een zekere Suzie. Uit de beschrijving, die onze Henri deze eeuwige twijfelaar gaf, begrepen we dat deze Venus alles had wat een man maar kon wensen. „Gefeliciteerd", zeiden we ver heugd. „Maar wat nioet ik doen" klonk het radeloos aan de ande re kant van de lijn. „Bloemen kopen", antwoord den we. „Ja, daar had ik ook al aan gedacht. Maar ik weet alleen niet welke kleur ze wil hebben". Zo ging het nog een poosje door. Het ene bezwaar na het an dere. Henri zal wel nooit deze schoonheid krijgen, dachten wij somber. Hij weet namelijk niet welke richting hij op moet; links, rechts of rechtdoor. In z'n normale leven zal hij waarschijnlijk niet ver komen en op de weg evenmin. Daar vormt hij een gevaar. Hij is de man die zich niet weet aan te passen aan de snelheid en daardoor de an dere automobilisten hindert. Hij vormt de categorie die beter thuis kan blijven, of als hij met alle geweld wil rijden, meer er varing op zal moeten doen. Aar- Den Bosch - Tilburg - Breda Vughterstr. 25 Markt 32 Nieuwe Ginnekenstr. 23 zelen is: spelen met 't levenhet is een ander in levensgevaar brengen; het is balanceren op de grens van leven en dood. Daarom vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer aan ieder op wie dat van toepassing is: pro beert u uw sukkelgangetje op te voeren en u aan het overige ver keer aan te passen. Aarzel niet bij het links en rechts afslaan, handel gedecideerd. Laat geen twijfel over wat u gaat doen. Koop bloemen: rode, gele, paarse of oranje. Koop ze! Ook als u denkt dat Suzie er niet van houdt; anders is ze verdwenen. copyright ova 121. Toen de duivel wel duizend keer door al die tandwielen heen en weer gewenteld was, zette smid- je Verholen de machines weer stil. Hij haalde de portemonaie tussen de wielen uit en wierp het ding op een werkbank. „Nou duivel." zei smidje Verholen. „Hoe vond je dat nu? Leuk hé? Op de kermis kost het ronddraaien geld, maar hier bij smidje Verholen kost het niks. Wil je nog een keer?" Nee, ik wil niet meer," steunde de duivel, die eruit zag of hij geen boe of ba meer kon zeggen. „Al die tandwielen grepen me in mijn rug en knepen de lucht haast uit mijn lijf. Ach lieve help, wat zijn die tandwielen hard en scherp!" „Je eigen schuld," zei smidje Verholen ferm. „Als jij mijn ziel had terug gege ven, dan had ik jou niet tussen die tandwielen gegooid. Hoe denk je er nu trouwens over? Krijg ik mijn ziel terug, ja of nee?" „Nee!" siste de duivel. „Al ga je op je kop staan, jij gaat mee naar de hel." „Ik ga niet op mijn kop staan," zei smidje Verholen. „Ik zou niet we ten waarom ik op mijn kop moest gaan staan.. Maar ik weet wel, dat ik jou eens flink op je kop moet gaan slaan." De smid sloot de beurs weer, legde hem op een aam beeld en greep de grootste voorha mer die daar in de buurt te vinden was. „Krijg ik mijn ziel terug, ja of nee?" riep hij uit. „Nee!" riep de duivel, die binnen in de beurs zat. „Dan moet je het zelf maar weten!" riep smidje Verholen en hij gaf 'n geweldige klap op de beurs. „Au!!" gilde de duivel. Wéér gaf smidje Verholen een verschrikkelijke klap en wéér gilde de duivel het uit. En de smid sloeg maar door en de dui vel gilde maar door. Smidje Ver holen werd op een gegeven mo ment natuurlijk moe van al dat ge hamer. Hij hield toen op en vroeg: „Nou, duivel,heb je je nog bedacht? Krijg ik mijn ziel terug, Ja of nee?" „J .j ja. antwoordde de duivel met een benepen stem metje. „J. ja, j. jij kr. .krijgt je z ziel terug. T. tegen jou k. kan ik niet op.Jij b bent zelfs de duivel te slim af. Doe de beurs maar open, dan zal ik je het con tract geven." Smidje Verholen opende zijn wensbeurs en de dui vel wierp de opgevouwen overeen komst naar buiten. leggen wat hij eigenlijk voor een gewichtige baan had: „U hebt 't gehoord van mijn vrouw,, meneer de Hoog, ik ben geen reiziger, maar hoofdvertegen woordiger bij mijn maatschappij. Als ik het woord reiziger hoor, denk ik altijd aan iemand, die krui deniers of drogisten afleurt met biskwies of een of ander wasmid del. Maar ik heb alleen maar be sprekingen met directies van grote winkelfirma's, die ik, met al mijn talent dat ik weet op te brengen, onze dure machines verkoop. U zult toch moeten toegeven, dat dat heel wat anders is dan het werk van 'n reiziger. Zo'n man staat onderda nig, met zijn orderboekje in de hand en met zijn koffer met allerlei rommel, in de winkel te wachten, tot hij zijn kans krijgt, er geen klanten in de winkel zijn. Nee, zulk werk zou ik niet kun nen doen. Ik hoef niet te wachten en ik heb niets bij me dan 'n acten- tas; de demonstratiemachine wordt apart gebracht. Ik maak voor af mijn afspraken met een lid van de directie, soms ook een hele schaar machtige bazen, die 't er op aan leggen, mijn pleidooi te ont zenuwen net als bfj de rechtbank. Maar ik weet te goed wat ik hen heb te zeggen en last van een min derwaardigheidscomplex heb ik niet bepaald. Toch is het dikwijls een hele toer, eer ik ze voor de bijl krijg. Met steekhoudende argumen ten probeer ik ze te overtuigen van hun verkeerde Hollandse zuinig heid, om zich te laten bestelen door hun winkelpersoneel, dat maar raak kan graaien in hun dure geld in een toonbankla." Meneer Kamphuis nam weer een slok jenever en stak een nieuwe sigaret op. Daarna vervolgde hij zijn rappe betoog. Met een dood ernstig gezicht zei hij: „Op overtuiging berust de hele psychologie van de goede verkoper. Onze maatschappij heeft heeft een uitgebreide handleiding samenge steld van hun vertegenwoordigers; een geraffineerd werk van Ameri kaanse psychologen uit de zaken wereld. Door grondige bestudering van dat werk eigenlijk een bijbel voor de handel ben ik geworden wat die Yankees bedoelen: missio naris en psygoloog." Alles goed en wel, dacht Karei de Hoog, maar die Duitsers zijn ook geen sufferds die vertellen natuurlijk hetzelfde van hun ma chines als hij van de Amerikaanse. „Aber unsere kassamaschinen sind viel besser als die Amerikanische meine Herren." „Zeggen uw concurenten dat niet, meneer Kamphuis?" „Natuurlijk zeggen ze dat en al is het staal van Amerika beter dan het Duitse volgens die Yankees, de Duitse zijn toch beslist ook pri ma. Een paar jaar geleden kon ik zo overstappen naar een Duitse fabriek, ze wilde me graag de helft meer betalen dan dat de Amerika nen deden. Ik had de hoogste ver koopcijfers in 't rayon Amsterdam en voelde me safe. Ik stapte naar de directeur en zei hem, dat ik wel zin had naar de Duitse concurrent over te stappen. Hij vroeg een paar dagen bedenktijd, bood me toen het rayon Zuid Holland aan; ik werd hoofdvertegenwoordiger en kreeg vijftig procent meer salaris." „En als ze nou hadden geweigerd?" „Dan was ik naar die Duitsers over gegaan." „Maar dat zou U toch niet mee gevallen zijn, want U bent over tuigd van de superioriteit van de Amerikaanse machines." „O, maar dan zou ik met een sta len gezicht de voordelen van de Duitse hebben gepredikt, onder andere de lagere prijs." Karei de Hoog vond het welle tjes voor een eerste kennismaking; er was ook nog andere handelsken nis, dan hij in zijn studieboeken had geleerd! Hij stond op en voelde een lichte duizeling, verbluft om de zakenmoraal van meneer Kamp huis, wiens keiharde theorieën hem hadden overdonderd. „Nog eentje op de valreep?" vroeg meneer Kamphuis, de fles grijpend. „Nee, nee. "weerde Karei af, ik ga m'n bed 'ns opzoeken. Zullen we maar gaan Noor?" „Ja, dat is wel verstandig", vond mevrouw Kamphuis, „ik verlang ook naar mijn bed. Mijn ega heeft U zeker wel een beetje vermoeid, meneer de Hoog? Ik kan het me levendig voorstellen, maar nu weet U tenminste, dat ie geen reiziger is. Het valt me eigenlijk nog mee, dat ie U geen kasregister heeft ver kocht. Dat is je toch niet gelukt, Huugje." „Wel, meneer Kamphuis," beken de Karei lachend, al werk ik dan zelf aan de top van een grote han delsmaatschappij, ik zou toch van het werk dat U doet, niets terecht brengen." Meneer Kamphuis die al bij de deur stond om de jassen van zijn gasten te halen, draaide zich om en knikte bevestigend. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2