waaLwij kse en UnqstRAAtse couRAnt Wie is de eigenlijke moordenaar Sprang-Capelle DRUNEN Feijenoord krijgt op 10 april Benfica als tegenstander KAATSHEUVEL Oefening „Nota speelde zich ook rond Waalwijk af ie Ontmoeting in Rotterdam - 2e in Lissabon Rechters in Utrecht staan voor moeilijke taak: UW GELUK verlovingsringen Filmjournaal DE HOGE BRAKEN DE ONSTERFELIJKE SHERIFF Sprang Capelle VRIJDAG 29 MAART 1963 85e JAARGANG No. 25 De tcho vad het Zuiöen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs.' 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux; Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Voor de rechtbank in Utrecht is maandag onder grote belangstel ling de behandeling van de „Baarnse moordzaak" begonnen, het proces tegen de twee broers Boudeivijh en Ewout Hrespectieve lijk 18 en 20 jaar oud en Henny W. 19 jaar oud. Zij hebben in de nacht van 1 op 2 augustus 1960 de toen 14-jarige Theo Mast wijk uit Soest van het leven beroofd en vervolgens het lijk in een oude waterput geworpen, waar het met ongebluste kalk werd overdekt. klaagdebank had ingenomen, om hem heen. Maar ook van de verklaring van de jongste van de drie is de rechtbank niet veel wijzer geworden. Schokkender was de verklaring van dr. Zeldenrust, die namelijk de mogelijkheid opperde dat het zeer wel iijaannemer Merks> terwijl P Sam. mogelijk geweest is dat 1 heo Must- j beek het schilderwerk verzorgde. wijk, toen hij in de put werd neerge- 'Wii wensen de familie van n*uf( jarenlange ervaring van de familie van Delft er borg voor dat deze zaak zal slagen. De officiële opening vindt plaats a.s. vrijdag. Zaterdag gaat de win kel voor het publiek open. De verbouwing werd uitgevoerd onder architect J. Verhagen, door Onze ringen dragen moderne laten niet dood is geweest, zodat hij vermoedelijk een verstikkingsdood is Sj gestorven, ofschoon dood door shock ook niet uitgesloten mag wordenBo- fe» vendien staat de mogelijkheid open dat Theo Mastwijk door de sterke temperatuurstijging, door toevoegingF* igaarne nieuwe geluk met winkel. deze prachtige t van STASSAR STATIONSSTRAAT, WAALWIJK JAARVERGADERING VEILING- VER. DE LANGSTRAAT van het water bij de ongebluste .kalk om het leven is gekomen. Uit het verhoor van Henny W. bleek, dat angst de grote drijfveer voor de moord is geweest. Maandag is uitsluitend alle aandacht gericht geweest op H. W. Uiterlijk onbewo gen heeft hij de ten laste legging aanhoord en evenzo onbewogen heeft hij in een dramatisch relaas zijn rol in het afschuwelijk drama naar vo ren gebraèht. De verdediging van Henny W. - en waarschijnlijk zal ook de verdediger mr. Francois Pau wels, in die richting pleiten - is voornamelijk gebaseerd op het feit, dat hij in eerste instantie wel getracht heeft Theo Mastwijk door wurging om het leven te brengen, maar dat Boudewijn H., toen bleek dat deze poging was mislukt, de fatale slagen met het kapmes heeft toegebracht. Volgens H. W. zou Boudewijn dus de eigenlijke moordenaar zijn geweest. „Nee", zegt Boudewijn, tijdens de tweede dag van de zitting. „Niet ik, maar Henny W. heeft deze slagen toegebracht". Boudewijn is een heel andere figuur dan Henny W. Op het eerste gezicht lijkt hij minder zelf verzekerd en minder hard ook. Toch irriteerden zijn optreden en zijn ant woorden de rechters en officier ken nelijk meer, dan het optreden van Henny W. Boudewijn H. was tijdens de zitting herhaaldelijk zijn geheugen verloren, dat wil zeggen steeds wan neer het ging over de schuld, die hij had in het vreselijk gebeuren. Op andere kleine punten wist hij opval lend goed zich te herinneren wat er precies was gebeurd. Bijzonder posi tief werd hij, wanneer het ging over de directe schuldvraag. Boudewijn H. heeft er geen enkele twijfel over la ten bestaan of Henny W. zou de fa tale slagen met het kapmes hebben toegebracht. Tot slot stond woensdag de derde verdachte in deze verschrikkelijke af faire voor zijn rechters, de 18-jarige Ewout H. Wanneer men op de dag- vaardiging van de officier kan af gaan heeft deze jongen de kleinste rol in het drama gehad. Hem wordt primair medeplichtigheid aan moord gepleegd tezamen en in vereniging van zijn broer en Henny W. ten laste gelegd. Tenslotte wordt hem indien op de eerste feiten geen veroordeling kan volgen, medeplichtigheid aan po ging tot moord ten laste gelegd. De ietwat zakelijke zittingszaal van de Utrechtse rechtbank vertoon de woensdagochtend weer hetzelfde beeld als de twee voorafgaande da gen. Een propvolle tribune en talloze officiële belangstellenden en journa listen uit binnen- en buitenland. John Ewout, maakte in tegenstel ling met zijn broer zelfs een leven dige indruk. Brutaal keek hij, nadat hij eenmaal zijn plaats op de be- De veilingver. De Langstraat heeft maandagavond in café Els- hout haar algemene jaarvergade ring gehouden. Op deze vergade ring kwamen de jaarstukken ter tafel, welke wij reeds eerder in Aangenomen moet worden dat de ions blad voor een gedeelte weer- ficier het Drimair ten laste eeleffde: Agaven. Deze vermeldden 'n omzet zet van ruim 5 miljoen gulden. De netto winst bedroeg 50.917,27, na [afschrijving op gebouwen, koel huis, inventaris en meermalige em ballage van 67.786,95. De onkos ten bedroegen dit jaar 63.236.-. IDe jaarstukken werden goedge- officier het primair ten laste gelegde: tweemaal moord en eenmaal mede plichtigheid aan moord zal moeten la ten vallen. Het openbaar ministerie zal dan te rug moeten vallen op het subsidiair ten laste gelegde, niet alleen in de zaak tegen Ewout H., maar ook tegen Boudewijn H. en Henny W. Rond elf uur heeft er dinsdag avond in het troepenhuis van de ver- kennersgroep uit Waalwijkgelegen in het Loons Hoekske een eigenaar dige bedrijvigheid plaats gehad. 70 Militairen, die het eelt ergens anders hebben zitten, dan waar het volgens officiële militaire woord voerders behoort, werden er gastvrij onthaald, van wapens voorzien èn wat voor hen veel belangrijker was, zij kregen een stevig bord snert aan geboden. Van daaruit zijn ze begon nen aan het laatste deel van hun op dracht, de bevrijding van de gijze laars uit het groot seminarie in Ha ren. Het betrof hier de oefening „Nota Bene" die was ingeluid voor 72 staf officieren, die gewoonlijk hun plaats hebben achter een vredig bureau. Om hen nu eens goed aan het verstand te brengenwat een eigenlijke militair zoal kan gebeuren werden zij het slachtoffer van een uitermate zware oefening. Na een toch al zware tocht die leidde vanuit Zeeland, hadden de of ficieren dinsdagavond al een hei dense boottocht achter de rug. Een tocht van negen uur over het water, van Zeeland naar Heusden, die zij in een ongemakkelijke zittende houding moesten doormaken en waarbij hen al wat wenselijk was werd voorgehou den, maar voorlopig niet in handen gegeven. „Wilt U een fris bed, een douche, volop eten en misschien nog wel wat meer", werd hun door een lieflijke vrouwenstem ingefluisterd, „geef dan Uw poging verder op. An dere officieren eten er best van en declareren maar door. Wees toch ver standig." De officieren zijn verstandig ge bleven en hebben doorgezet. Twee van hen moesten uitvallen, maar de rest kon onder Elshout, nadat zij waren „ingescheept" in drietonners, in een klein bos, door de landelijke verzetsbeweging worden bevrijd, en naar Waalwijk worden verder ge loodst. Wöensdagmorgen in alle vroegte hebben zij met succes een overval gepleegd op een van de ge bouwen van het groot Seminarie in Haren- Het betekende het einde van een barre tochtmet als resultaathet eelt op de goede plaats, een verfris sende douche, goed eten, een bed en misschien nog wel meer ■tkeurd. De vergadering besloot de Musthuur te handhaven, behalve voor aardbeien, welke met een cent zal worden verhoogd. Het bestuur werd gemachtigd voor fustaankoop tot een bedrag van 60.000.-. De provisie werd vastgesteld op 5%. Tot commissaris werd benoemd in de vacature van de heer Mos- (;termans, die om leeftijdsredenen ontslag nam, de edelachtbare heer burgemeester van Prooijen van Sprang-Capelle. In de Kringen werden Ciangenwerf uit Waspik en E. van Beurden uit Haarsteeg her kozen. Op voorstel van het bestuur werd door de vergadering 'n com missie benoemd welke met de com missarissen verschillende interne zaken zal moeten onderzoeken. Door het bestuur was voorgesteld een commissie van vijf, terwijl er 10 candidaten waren gesteld. Benoemd werden de heren H. Je- hoel, J. Dekkers, W. v. d. Berk, J. Oerlemans en F. C. van Hoorem. ZIEKENTRIDUUM Ook dit jaar zal in mei in Elshout voor de parochies Drunen, Elshout en Nieuwkuyk een ziekentriduum worden gehouden. Dit triduum, het elfde in de reeks welke tot nu toe zijn gehouden zal plaats vinden op 14, 15 en 16 mei. AGENDA Vrijdag 29 maart: 7.45 uur: Toneelavond ONA: van gisteren". ,,Niet Zaterdag 30 maart: 7.30 uur: Jongerensocieteit, H. Br. 8 uur: „De onsterfelijke sheriff", 14 jaar Zondag 31 maart: 4 uur: „De onsterfelijke sheriff", 14 jaar. 6.15 uur: „Cartouche, bandiet en minnaar", 14 jaar. 8.30 uur: idem. Maandag 1 april: 8 uur: Jaarvergadering WGK, Wijkgebouw. 4 uur: Balletschool, Hoge Braken. Woensdag 3 april: 3 uur: Balletschool. Hobbyclub toneel. Donderdag 4 april: 7.30 uur: Hobbyclub handenarbeid. Als El j ego Baca, de legendarische sheriff, uit het stadje Frisco in New Mexico, te paard het stadje komt binnen snellen, vermoedt niemand welk een uitstekend vech tersbaas er aan het hoofd van de beschermende macht van de be volking komt te staan. Een sheriff, die het westen nog wilder maakt, gespeeld door Robert Loggia. De man die niet gedood kon worden. Elke kogel voor zijn vijanden was raak. Een western van ongekende spanning. Zaterdag 30 maart om 8 uur en zondag 31 maart om 4 uur in de Hoge Braken. Toegang 14 jaar. CARTOUCHE, BANDIET EN MINNAAR Een romantische film van een man die bemint, van een man die de autoriteiten tot wanhoop brengt met zijn overvallen, maar een man die boven alles lief heeft. Zo'n man is Cartouche, en zo'n rol speelt Jean-Paul Belmondo. De Franse filmster uit „Monsieur Duran père". Zijn tegenspeelster is Claudia Car- dinale. Zondag 31 maart om 6.15 en 8.30 uur. Toegang 14 jaar. i ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dokter Verhaak. DIPLOMA-UITREIKING AAN DE TECHNISCHE SCHOOL VOOR SCHOENMAKERS TE DRUNEN Vrijdagavond a.s. zal door bur gemeester Stieger aan de Vakschool voor schoenmakers het diploma worden uitgereikt, aan hen die met goed gevolg de 2-jarige avondcur sus volgden voor het maken van Feijenoord heeft bij de gehouden loting de bekerhouder Benfica (Portugal) tegen zich gekregen. De besturen van Feijenoord en Benfica zijn overeen gekomen de eerste wedstrijd op 10 april in het Feijenoord-stadion in Rotterdam te spelen. Het uitvoerend comité van de Eu ropese Voetbal Unie, heeft beslist, dat de tweede wedstrijd op woensdag 8 mei zal worden gehouden in Lissa bon. Als datum voor een eventuele beslissingswedstrijd is vastgesteld 16 mei. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze in Parijs worden gespeeld. De loting voor de tweede ronde van het tournooi om de Europese beker voor landenploegen, waarvoor de wedstrijden het volgend seizoen worden gespeeld had tot resultaat dat Nederland tegen Luxemburg of Zwit serland zal moeten uitkomen. Het team van Benfica dat in de halve finales van het tournooi om de Europese beker voor landskampioe nen de tegenstander van Feijenoord zal zijn, zal waarschijnlijk in de vol gende opstelling uitkomen: Doel Cos ta Pereira; achter Neto en Angelo; midden Cavem, Raoul en Coluna; voor Augusto, Santana, Torres of Auguas, Eusebio en Simoes. bovenwerk en machinaal schoen maken. Bij deze gelegenheid zal ook een tentoonstelling worden ge houden van de door de leerlingen vervaardigde werkstukken. HARMONIE VIERT STATIEDAG De Harmonie Drunen zal a.s. za terdag 30 maart haar jaarlijkse sta tiedag houden. Het zal dit jaar een bijzondere statiedag worden en wel om twee redenen. Deze dag zullen nl. twee zilveren jubilarissen ge huldigd worden t.w. de heren H. v. d. Steen en Fr. Boom. Verder zullen tijdens de rondgang twee korte populaire concerten worden verzorgd. Op de laatst gehouden algemene jaarvergadering werd o.a. besloten om in de loop van dit jaar op de diverse pleinen een concert te geven voor de omwonenden en verdere belangstellenden. Op 30 maart komen als eerste aan de beurt het Margrietplein en het Pla taanplein. Deze concerten zullen alleen worden gegeven indien de weersomstandigheden dit toelaten. HEROPENING Fa. J. M. VAN DELFT EN ZN. Vrijdag a.s. heropent de fa. J. M. van Delft aan de Grotestraat alhier haar geheel vernieuwde en zeer uitgebreide zaak. De radicale ver nieuwing en uitbreiding van deze van ouds in Drunen gevestigde zaak en de heropening hiervan vor men in het kader van de vernieu wingen en uitbreidingen van de Drunense winkelstand een gebeur tenis Dit winkelpand is derhalve voor Drunen weer een aanwinst. De nieuwe, ruime winkel geeft de heer van Delft nu ook ruimschoots de gelegenheid om zijn grote sor tering van haarden, kachels, gas fornuizen, wasmachines, koelkas ten, radio en t.v., alsmede diverse huishoudelijke elektrische appara ten te tonen. Verder staat ook de DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel voor spoedgevallen worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 - 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 31 MAART 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk (zaal Chr. Volksbond) 9.30 en 3 uur Ds. v. d. Loo van Soest. OVERPLAATSING Wachtmeester J. Nauta alhier is met in gang van 1 april overgeplaatst naar de Rijks-rivierpolitie te Dordrecht. Met ingang van dezelfde datum is in zijn plaats alhier benoemd wachtmeester K. de Leeuw uit Kollum. CHR. FILMACTIE Op zaterdagavond 6 april zal vanwege de afdeling Sprang-Capelle van de Chr. Film actie, in de zaal van de Chr. Volksbond, weer een filmavond worden verzorgd. Als hoofdfilm wordt dan gegeven de spannende cinemascopische kleurenfilm Avontuur in de Pasific. Men is er in geslaagd als voor programma een film te laten zien van de bekende televisie-spelers Olivier Hardy en Stan Laurel, beter bekend als „De dikke en de dunne", getiteld „Baby oppas". trolecommissie deed bij monde van de heer J. van Beek verslag en geconstateerd werd dat alle bescheiden in orde bevonden wa ren. Tot leden van de kascommissie voor 't jaar 1963 - '64 werden benoemd de heren T. Waarts en J. van Beek. Tot leden van de Oudercommissie werden benoemd mevr. Florijn en mevr. van de Werken. Het hoofd der school, de heer L. Polder vaart gaf hierna een kort overzicht van het onderwijs over het afgelopen jaar en de plannen voor het nieuwe cursusjaar. Spr. deed mededeling dat dit jaar een ééndaags schoolreisje gehouden zal worden en 't vol gend jaar weer een 3-of meerdaags reisje. Tevens sprak de heer Poldervaart nog over het a.s. Koninginnefeest en het Onafhanke- lijkheidsfeest. Na de pauze hield de heer Poldervaart een lezing over Spanje. Deze lezing, die de aanwezigen zeer boeide, werd toegelicht met fraaie kleuren-dia's. Tot slot werd een dankwoord gesproken tot de beide aftredende leden van de Ouder commissie, t.w. de dames de Rooij en van Vuuren. De voorzitter herinnerde de verga dering aan het vele en nuttige werk dat bei de dames in het belang der openbare school hadden gedaan in de afgelopen jaren. Wij zijn zeer trots op U, aldus spr. Als dank voor hun werk ontvingen genoemde dames een zeer aardig aandenken. Het hoofd der school sprak tot slot enkele waarderende woorden tot mej. Oerlemans voor al datgene wat zij had verricht voor 't handwerkonderwijs. U weet dat hedenavond eenieder weer vol lof is over het hand werkonderwijs aan onze school, aldus spr. Vele uren bebt gij daarvoor opgeofferd. Wij zijn met U blij, dat de ouders der leerlingen zoveel belang stellen in Uw werk. Namens de oudercommissie en het onder wijzend personeel bood spr. haar een boe- kenbon aan. Met een kort dankwoord van de voorzitter der Oudercommissie, werd de ze zeer geslaagde ouderavond besloten. HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING Op dinsdag 2 april organiseert de Werk groep Huishoudelijke Voorlichting, in sa menwerking met de Sprang-Capelse schil ders een avond over schilderen en behangen. Deze avond wordt verzorgd door het Be drijfschap Schildersbedrijf uit Rijswijk. Er zullen enkele demonstraties worden gege ven. Tevens wordt de film „Poëtisch Palet" vertoond. In de pauze wordt er door de Sprang-Capelse schilders een consumptie aangeboden. Aanvang 7.30 uur n.m. in café Pruijssers, Wendelnesseweg. Entree vrij. MEER BETERE MELK BIJ DE TOEKOMST. In 1962 werd op de coöp. zuivelfabriek De Toekomst te te Spr.-Capelle 14.779.157 kg melk aangevoerd, 780.091 kg meer dan 't jaar daarvoor. Ook het vetgehalte steeg, maar bleef toch nog onder het landelijk ge middelde (3.83 pet.). Er was weer 'n hoger percentage le klas melk dan in 1961. Het afgelopen jaar ontvingen 45 veehouders 't diploma melkhygiëne, 18 meer dan in 1961. In het jaarverslag van De Toekomst wordt geattendeerd op 't belang melk te leveren van eerste kwaliteit Een te groot percentage van de ontvangen melk moest weer worden doorverkocht. Dit is voor het bedrijf minder rendabel. Plannen konden niet worden ge maakt door gebrek aan ruimte en door de vorig jaar verwachte beperking van de kaas- produktie. In 1962 was het echter weer mo gelijk een flinke hoeveelheid volle melk poeder te fabriceren. Voor de 3e maal werd aan de veehouders H. Thomassen Waalwijk en J. v. d. Lee Loonopzand 't diploma melkhygiëne uitge reikt; voor de 2e keer werden gediplomeerd C. de Rooij, G. H. v. d. Corput, H. C. Rij ken, H. v. d. Schans en J. v. Loon, Sprang- pelle; J. v. Hulst, A. Snijders, P. Nieuwen- huizen, M. Brekelmans, H. Roeien en P. v. Beers Kaatsheuvel; P. v. Laarhoven en C. M. v. Loon Loonopzand en P. Versteijnen en H. Cuirijns Waalwijk. 15 Cursisten slaagden voor 't examen hijandmelken; 20 personen nemen aan de cursus deel. De zuivelfabriek telde eind vorig jaar 454 leden. De directeur de heer J. v. d. Heide, memoreerde in 't jaarverslag het overlijden van de oud-directeur de heer J. G. Addink, die ca. 40 jaar het bedrijf leidde en onder vaak moeilijke omstandigheden intensief werkte aan de uitbreiding van de Toekomst. OUDERAVOND KON. JULIANA-SCHOOL J.l. dinsdagavond hield de oudercommis sie der Kon. Juliana-school alhier een ouder avond in een der lokalen van de school. Van 7 tot 8 uur was er gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der leerlingen en om met het onderwijzend personeel te spre ken over de vorderingen van de kinderen die deze sohool bezoeken. Zoals van ouds trok de handwerktentoonstelling, waarvan alle lof toekomt aan mej. Oerlemans, aller belangstelling. Om 8 uur nam de huishoudelijke verga dering een aanvang. De voorzitter der Ou dercommissie de heer J. Rozenbrand Azn., sprak een kort welkomstwoord, waarbij hij speciaal welkom heette de vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur, wethouder Jac. Vos. Nadat de notulen van de vorige Ouderavond gelezen waren, gaf mevr. Pol dervaart een verslag omtrent de middelen van de kas der Oudercommissie. Deze kas gaf een bevredigend resultaat. De kascon- „SWANIE" N.V. GAAT UITBREIDEN De handschoenen- en lederwaren- fabriek Swanie N.V. wordt circa 300 vierkante meter uitgebreid. Het werk is opgedragen aan het aannemersbedrijf Fa. S. P. Pepping en Zn. te Kaatsheuvel. Deze firma begint binnenkort ook met de bouw van 45 woningen in het uitbreidingsplan Kaatsheu vel-west tussen Crispijnstraat Berndijksestraat en Sweensstraat, alsmede met het bouwen van 12 woningen in het uitbreidingsplan Loon op Zand. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel GEMEENTEAMBTENAREN OP EXCURSIE Dinsdagmiddag maakte de per soneelsvereniging van ambtenaren ter secretarie dezer gemeente een geslaagde excursie naar de Neder landse Boekdruk Inrichting N.V. te 's-Hertogenbosch. In de kantine van het bedrijf werd 't gezelschap ontvangen door de directeur, drs. H. van Opstal, die eerst een korte technische uiteen zetting gaf over de inrichting en de diverse werkmethoden, waarna groepsgewijs onder leiding van een technicus een rondgang werd ge maakt door de afdelingen en het hele arbeidsproces op de voet werd gevolgd. Na afloop dankte de voorzitter der vereniging, de heer J. Hauwé, voor de uiteenzetting en de interes sante en leerzame kennismaking met een industrie, welke voor de meesten tot dan toe nog een geslo ten boek was. Met een etentje en een kort ge zellig samenzijn werd deze nuttige excursie besloten. DE KUNST VAN HET REIZEN Vrijdag a.s., 29 maart, wacht de Volksuniversiteit, en speciaal hen, die hun vakantie in het buitenland plegen door te brengen, een inte ressante avond. Dr. L. van Egeraat, overbekend door zijn lezingen voor de televisie, zal de kunst van het reizen behandelen. De uitgebreide kennis, welke de heer van Egeraat op topografisch en ethnologisch gebied bezit, is voor de ongetwij feld vele inschrijvers voor deze avond een waarborg, dat hen veel leerzaams geboden zal worden. MOOI SUCCES VOOR WANDEL SPORTVER PRINS MAURITS De wandelsportvereniging Prins Maurits heeft het niéuwe seizöen

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13