t waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt R.K. Middenstandsvereniging afd. Waalwijk, gaat 60-jarig bestaan herdenken WASPIK FILMJOURNAAL Uit de Lang Musis Sacrum Luxor BANK Jubileumkoopjes en bal voor de ouderen - ballonnen wedstrijd voor de jeugd Minister Korthals in Brabant Tilburg wordt drie sporthallen rijker GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR JE ZIET ZE WEER STEEDS MEERS! JUBILEUMKRAMT Provinciaal nieuws FEESTAVOND VOOR DE LEDEN SCHOENEN Waarom de beslissing nog uitstellen? Stort per giro f 250,- op de girorekening van het dichtstbijzijnde N.H.M.-kantoor, onder vermelding "eerste storting op spaarrekening". U hebt dan voortaan profijt van: 3rente een soepele opvragingsregeling volledige bankservice VRIJDAG 29 MAART 1963 85e JAARGANG No. 25 De €cho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Maandagavond heeft het feestco mité, dat is geformeerd in verband met het 60-jarig bestaansfeest van de r.k. Middenstandsvereniging afdeling Waalwijk, bij monde van de heer H. van Well, ten overstaan van de aan wezige leden, 13 in getal in ho tel „De Twee Kolommen" de resul taten bekend gemaakt van de interne besprekingen die het feestcomité reeds eerder heeft gehouden. Ondanks het feit, dat het eigenlijke bestaansfeest al ruim een half jaar tot het verleden behoort, - het kon toen door allerlei omstandigheden niet worden gevierd - heeft de Mid denstandsvereniging gemeend, zowel voor haar leden, als voor de consu ment iets op touw te moeten zetten. Het uitgangspunt van het feest comité is geweest het publiek mee te laten vieren. Hiertoe zal het in de week van 6 tot en met 11 mei in de gelegenheid worden gesteld te profi teren van de jubileumkoopjes, die door de aangesloten winkeliers zullen worden aangeboden. Mede doordat verschillende zaken gebonden zijn aan vastgestelde prijzen wat betreft hun artikelen, zal het een en ander aan eigen intitiatief worden overge laten. Om aan deze geste tegenover het kopende publiek meer ruchtbaarheid te geven, ligt het in de bedoeling een jubileumkrant uit te geven, die met een oplage van 13.800 in Waalwijk, Kaatsheuvel, Spr.-Capelle, Waspik, Drunen, Heusden, Genderen, Doeve ren en Eethen, huis aan huis zal worden verspreid. In deze jubileum krant zullen de winkeliers speciaal de nadruk leggen op de koopjes van die week, terwijl tevens in dit num mer het een en ander over de Waal- wijkse Middenstand zal worden uit eengezet. Voor de jeugd heeft het feest comité gedacht een balonnen-wed- strijd te moeten organiseren. Op een viertal plaatsen zal op woensdag 8 mei de schoolgaande jeugd van Waalwijk, in de gelegenheid worden gesteld hun ballon het luchtruim te laten kiezen. Voor de eigenaar van de ballon die het verst komt, zal een aardige prijs ter beschikking worden gesteld. Had men aanvankelijk gedacht de feestavond voor het publiek op za- Minister Korthals heeft maandag een bezoek gebracht aan de provin cie Noord-Brabant en- met Gedepu teerde Staten geconfereerd over het Kreekrakplan, waaromtrent overeen stemming werd bereikt. Ook was de minister overtuigd dat er een nieuwe weg moet komen van Tilburg naar Breda. De Tilburgse sportraad heeft een plan uitgewerkt voor de bouw van drie trainingshallen voor de binnen sporten. Deze drie hallen, die op ge spreide plaatsen in de stad zijn ge projecteerd en overdag dienstbaar zullen worden gemaakt aan het gym nastiekonderwijs op de scholen, heb ben elk een „werkvloer" van 20 - 30 meter en een toeschouwersaccomoda- tie van 250 personen. De kosten van dit project worden geraamd op f 950.000. Voor de financiering ver wacht men steun van de overheid en de NS F. Een grote sporthal (kosten anderhalf miljoen gld.), werd reeds eerder door het gemeentebestuur voorbereid en zal na verkregen rijks goedkeuring, onderdeel uitmaken van het complex van het Gemeentelijke Sportpark aan de Goirleseweg. terdag 11 mei te moeten organiseren, in verband met de feestelijkheden in Besoijen - vanwege het 125-jarig bestaan van het Gilde St. Crispijn, - werd vanuit de vergadering de sug gestie gedaan deze avond op vrijdag 10 mei te stellen. Het ligt in de bedoeling om in het Centrum van Waalwijk een bal cham- pêtre te organiseren, ivaarbij een boe- renkapel voor de muziek zal zorgen. Hieraan voorafgaande zullen dan, wanneer hiervoor de mogelijkheid wordt geboden, muziekkorpsen door het centrum van Waalwijk trekken.. Over de mogelijkheid om op het Raadhuisplein diezelfde avond een exclusieve voorjaarscollectie Men meent tevens dat een gevoer de reclame voor de eigen zaak recht streeks, zeker van zo'n grote invloed zal zijn op het kopend publiek. Voor de leden van de r.k. Midden standsvereniging zal de eigenlijke viering van het 60-jarig jubileum plaats vinden in de week van 12 tot en met 18 mei. Zondag 12 mei wordt in de kerk van St. Jan een plechtige H. Mis op gedragen als kerkelijk begin van het feest. Van 13.00 uur tot 14.30 uur zal het bestuur recipiëren. Op dinsdag 14 mei, vindt de grote feestavond voor de leden plaats. In zaal Jan de Nijs wordt aan de leden met hun echtgenoten 's avonds om 7 uur gratis een souper aangeboden, waaraan tevens andere gezinsleden tegen betaling kunnen aanzitten. Met mr. v. d. Heuvel is inmiddels contact opgenomen, om tijdens dit souper de feestrede te houden. Na afloop van dit etentje wordt de avond verder in een gezellig samenzijn doorgebracht. Een orkestje zal zorg dragen voor de muziek, terwijl tevens de mogelijkheid bestaat, dat een con ferencier de feestavond zal komen opluisteren. Binnen niet al te lange tijd zal de r.k. Middenstandsvereniging opnieuw een beroep doen op de leden om ver dere besprekingen aangaande deze jubileumviering te houden. Grotestraat 153, tel. 2505, waalwijk openluchtfilm te organiseren, zal door het feestcomité worden beraad slaagd. Men hoopt tevens dat van gemeen tewege in het centrum van Waalwijk een feestverlichting kan worden aan gelegd. Het feestcomité had ook de mo gelijkheid bekeken om een soort mid- denstandsmarkt in die week te orga niseren, maar in verband met de tijd nood, waarin men is komen te verke ren, heeft men daarvan af gezien. ZILVEREN K.A.B.-VOORZITTER L. KUYSTERS Vrijdagavond 29 maart zal de heer L. J. Kuysters uit de Schoolstraat te Waspik een grootse huldiging ten deel vallen. Dan wordt n.l. 't feit herdacht dat de heer Kuysters vóór 25 jaar de voorzittershamer van de standsorganisatie der KAB oveïnam. Een kwart eeuw heeft de heer Kuysters in deze functie de belangen van alle KAB-ers ge diend. Hij heeft voor hen gestreden op een bewonderenswaardige wijze hij stond voor hen op de bres ook in tijden van tegenslag; hij putte moed uit opstekende stormen om in zijn functie als voorzitter van de KAB zijn idealen en die van zijn vrienden in deze organisatie te verwezenlijken. Om aan hun erkentelijkheid t.o.v. hun zil veren voorzitter uiting te kunnen geven heb ben de KAB-ers een comité in het leven ge roepen uit de bestuursraad, waarin uit elke vakafdeling een persoon zitting heeft en wel HET MEISJE ANNA SUH Wanneer de twee zeemannen Glen Dierks en Kuddel een ondek- kingstocht door Honkon maken, be landden zij al spoedig in aanlok kende bars met nog aanlokkender nese meisje Anna Suh, waarop de jonge Europeaan al spoedig verliefd raakt. Glen besluit Anna Suh, mee terug te nemen naar het Noordzee eiland Olesund, waar de mentali teit van de bevolking wel iets an ders is dan in 't woelige Hongkong. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Anna Suh niet in de gemeen schap word opgenomen en dat van alle kanten duidelijk afkeer en wantrouwen tegen het charmante Chinese meisje wordt getoond. Wanneer Glen op zekere dag weer thuis komt is het meisje verdwe nen. Tenslotte gelukt het Glen haar terug te vinden op de Reeper- bahn in Hamburg, waar ze opnieuw danseres is geworden. Voor de laatste keer weet hij het meisje Suh te overreden, waarna ze be sluit voorgoed met hem mee te gaan. Deze film is toegankelijk voor 18-jarigen en ouder. Vrijdag t.m. zondag. DE SAINT IN ACTIE Zondagmiddag kan men weer een van de grootste avonturenda- den bewonderen van De Saint, die op zekere dag in een nieuw avon tuur wordt gestort, wanneer hij door een zonderlinge aan drank verslaafde miljonair wordt aange sproken. De houding Van de zon derling, die om zijn bescherming smeekt, maakt Simon Templar nieuwsgierig en hij besluit op het voorstel in te gaan. Nauwlijks op de villa gekomen, wordt hij meteen al geconfronteerd met merkwaardige voorvallen. De dood van een enorme hond van de villa, de plotselingen terugkomst van een derde secretaresse, een moordaanslag en een vechtpartij geven hem handenvol werk. Maar wanneer in de buurt waar de moordaanslag gepleegd is het lijk van de chaufeur wordt gevonden, weet de Saint dat de moordenaar in de villa moet zijn. De dader wordt gevonden. Hoe de Saint alles weer tot een oplossing brengt kunt U zondagmiddag om 3 uur in Musis Sacrum zien. Toegang 14 jaar. PARIJS IN PANIEK Uit het kantoor van Andrei Smo- loff, cultureel attache van de Sow- jet ambassade in Parijs zijn gehei men documenten ontvreemd. De Franse inlichtingen dienst ver neemt dit, en de twee agenten Jean de Lurac en Vigo Currice wordt door hun commandant opge dragen deze documenten op te spo ren. Hiermee wordt het begin ingeluid voor een genadeloze mensenjacht, die op realistische wijze in beeld is gebracht. Vuurgevechten op klaar lichte dag zijn geen uitzonderingen, alleen blijft het voor beide partij en in het begin de grote vraag wid op wie schiet. Naast spanning en sensatie verschijnt zon tussen door ook nog eens het bevallige gezicht je van een lieftallig meisje op het witte doek, zodat in de film Parijs in paniek iedereen wel aan zijn trekken komt Maandag- en woensdagavond Toegang 18 jaar DE SENSATIONELE ONTSNAPPING Gruber, een moordenaar die in de gevangenis zit, zint op ontvluchten, maar dan moet Mike, een expiloot mee om het vliegtuig, dat bij de ontvluchting gebruikt zal worden te besturen. Hij wil eerst niet, maar door omstandigheden met zijn vrouw laat hij zich toch over halen. Hij gaat met Guber mee, maar de verhouding tussen de beide man nen is zeer gespannen. Zij weten onder te duiken, in een hotel en van daaruit zoekt Mike kontact met zijn vrouw, maar deze wil on middellijk de politie verwittigen. Nu wordt hij gewaarschuwd door Robbie, de zuster van zijn vrouw, en samen met Gruber en diens vriend vluchten zij naar Mexico. De vriend van Gruber, Richie is zwaar gewond, en Gruber wil van hem afkomen, want hij bemoeilijkt het vluchten. Hij duwt hem daar om in een diepe mijnschacht. Nu is Mike het beu om naast een moor denaar te worden opgejaagd en hij geeft zich over aan de politie. Vrij willig gaat hij mee om Gruber te arresteren, en vangt daarbij nog 'n kogel op die voor een van de agen ten de dood had betekend. Dat be zorgd hem vermindering van straf en een gelukkige toekomst aan de zijde van Robbie. In de hoofdrollen: Johnny Desmond en Merry Anders. Vrijdag en zaterdag om 8 uur, zondag 6 en 6.30 uur. 18 jaar. DE WREKER UIT MEXICO Utah Blaine een Mexicaanse re volutionair, weet juist op tijd een LV De binding tussen Pastoor (en kapelaans) en Parochianen, ge baseerd op een grote vrijheid-in-verantwoordelijkheid van de kant der laatsten, moet echter beginnen bij de priesters. Uitgaande van die vrijheid-in-verantwoordelijkheid - de enig juiste grondslag voor een goede verstandhouding - moeten de pries ters kontakt opnemen zonder dit te willen opdringen. Hun optreden moet uitgenodigd zijn, hun houding een werkelijk zielzorgelijke; zij moeten een grote vriendschap tonen en voor iedereen en belangstel ling hebben in elke levensomstandigheid, hetzij dit een blijde is hetzij een droevige. Hun woning, de pastorie, moet echt toegankelijk zijn. De Paro chianen moeten weten dat zij, wanneer zij hun parochiepriesters nodig hebben, op de pastorie terecht kunnen en dat zij daar goed en prettig ontvangen worden. Als iemand naar de pastorie gaat om een serieuze kwestie te bespreken of om raad in te winnen en dit kan soms een zware gang zijn dan is dat een toenadering die ten volle beantwoord moet worden. Of het de priesters zal gelukken echt kontakt te krijgen met hun parochianen, hangt niet af van hun uiterlijke kwaliteiten; of de pastorie echt toegankelijk zal zijn voor iedereen, hangt niet af van de aard van dit gebouw. In beide gevallen is het een kwestie van sfeer en persoonlijke verhouding. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie "Oude Gracht" Amatastraat 2 Eindhoven Giro 110.33.79 in banden gegeven. Voor zijn benoeming als ambtenaar van de Technische Dienst der gemeente maakte de heer Kuysters 24 jaar deel uit van de gemeenteraad. Hierin be zette hij 15 jaar een wethouderszetel, waar van 9 jaar als loco-burgemeester. Geduren de een jaar was de jubilaris als waarnemend burgemeester de eerste burger van Waspik. WASPIKSE BILJARTBOND Uitslagen van de laatst gespeelde wed strijden in de competitie: Uitkijk 1 - HLG 2 4-6; Vr. Kr. 1 - Alt. Raak 2 7-3; Alt. Raak 1 - NGD 1 4-6; Fotsers 2 - Vr. Kr. 2 6-4; Alt. Raak 1 - Vr. Kr. 2 6-4; HGL 2 - NGD 1 4-6; Vr. Kr. 1 - Uitkijk 1 6-4; Uitkijk 2 - HGL 1 2-8. Huidige stand: 1 NGD 1 155 pt. uit 24 wedstr.; 2 Vr. Kr. 1 150-23; 3 HGL 1 149-23; 4 Alt. Raak 1 139-23; 5 Uitkijk 1 128-23; 6 Alt. Raak 2 126-22; 7 HGL 2 106-23; 8 NGD 2 103-21; 9 WK 1 voor deze periodiek aftredende functionaris geen opvolger aangewezen, omdat men het dagel. bestuur v. d. bank van 5 personen tot 3 wil terugbrengen. Bij het aftreden van de heer M. v. Dongen is dit nu bereikt. Thans hebben nog zitting in het bestuur de heren A. P. E. j. Smeur, C. A. A. Lan- gerwerf en W. Tb. Zijlmans. In de raad v. toezicht werd herkozen de heer C. N. Meys. Voorts wijzigde de vergadering op voorstel van het bestuur enkele bepalingen in de statuten en in het huish. reglement. De af tredende president de heer M. van Dongen mocht uit handen van hoofdinspecteur Er- kelens van de centrale bank te Eindhoven een oorkonde en een draagmedaille in ont vangst nemen. De heer van Dongen heeft de bank gedurende, 38 jaar gediend. Hij was n.l. 32 jaar kassier van de bank, ter wijl hij 6 jaar geleden door de leden tot president werd gebombardeerd. A. C. IJpelaar (industrie), W. Smits (KAB), C. A. Schellekens (metaalbewerkers), P. Vervoort (bouwvakarbeiders) en F. Oerle- mans (land- en tuinbouw). Dit werkcomité heeft voor vrijdagavond, heden, een alg. le denvergadering belegd in de zaal van café De Statie, tijdens welke bijeenkomst de hul diging van de jubilerende voorzitter zal plaats vinden. Een spontane bijdrage van alle leden van de KAB (zo ongeveer 230), vermeerderd met een gift uit de kas van de diverse vakafdelingen, heeft het mogelijk gemaakt de heer Kuysters een passend ca deau aan te bieden. Voor de huldigingsbijeenkomst welke om 21 uur aanvangt, zijn o.m. uitnodigingen ge stuurd naar de besturen der zusterverenigin gen, zoals KAV, Middenstand, NCB, de Chr. Besturenbond en naar het bondsbestuur van de KAB in Tilburg, terwijl verder zijn uitgenodigd Pastoor Roovers, Rector Ser- vatius, Kapelaan Ras en burgemeester van Erp. Staat van dienst. De heer Kuysters is 30 jaar lid van de KAB en van de Vakbond. Ruim 26 jaar vervulde hij hierin een be stuursfunctie, waarvan 25 jaar als voorzit ter. 18 Jaar was hij ook de voorzitter van de metaalbewerkersbond. Zijn staat van dienst wordt verder nog bepaald door een aantal functies in bonden, verenigingen en in het maatschappelijk leven, zoals beheer der der Centrale Volksbank afd. Waspik,, plaatselijk bestuurslid van Herwonnen Le venskracht, bestuurslid van de Coöp. Ver. Onderlinge Hulp Waspik, van de pl. afd. van de KVP en van de Volksuniversiteit. Enige tijd geleden werd hem voorts 't voor zitterschap van de toneelver. Entre Nous rancher uit de handen van een bende te bevrijden die de man wil de ophangen. De rancher Neal ver teld hem dat reeds meer ranchers door de bende zijn vermoord. Utah gaat bij Neal in dienst en be schermt diens dochters; voor een van hen krijgt hij romantische waardering. Hij vervangt nu Neal als rancher, en weet twee bondge noten te krijgen nl. Gus en Rip Coker. Dit drietal weet alle aan slagen van de bende op niets te doen uitlopen. De schuilplaats van Neal wordt echter ontdekt en hij wordt vermoord. Nu is Utah eigen baas, en hij moet zijn eigen rechten verdedigen. Door een list weet hij heel de bende onschadelijk te ma ken en zij krijgt de ondergang die haar toekomt. Een opwindende film met een der grootste helden van het wilde westen. De rol van Utah wordt gespeeld door Rory Calhoun, verder spelen mee: Susan Cum- mings, Angela Stevens e.v.a. Maandag en woensdag om 8 uur voor bioscoopbezoekers van ten minste 14 jaar. spaar b'J^NHM NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ 102-21; 10 Vr. Kr. 2 100-23; 11 Fotsers 1 82-22; 12 Fots. 2 69-22; 13 Uitk. 2 51-22. BOERENLEENBAND HAD GUNSTIG JAAR Uit de jaarstukken van de Boerenleenbank Waspik blijkt dat het jaar 1962 voor de bank een zeer gunstig jaar is geweest. De toevertrouwde middelen en geldleningen zijn sterk toegenomen. Op de spaarrekenin gen werd f 175.000 meer ingelegd dan te rugbetaald; het totaal beliep op 31 dec. '62 f 3.267.000. Het aantal spaarboekjes be droeg op die datum 2008. Op de spaarre keningen werd op 31 dec. '62 een bedrag van f 95.595 aan rente bijgeschreven. Aan voorschotten en credieten was f 1.987.000 uitgeleend. Sinds het half jaar dat het nieu we bijkantoor in Waspik-Boven werd ge opend werden daar 60 nieuwe spaarders in geschreven die samen ruim f 25.000 inleg den. De omzet van de bank bedroeg het af gelopen jaar f 38.398.000. M. van Dongen treedt af als president Wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd kon de heer M. van Dongen tijdens de laatst gehouden algemene vergadering van de Boerenleenbank niet worden herko zen als president van de bank. Toch werd er KIPPENDIEFSTAL Bij de heer A. van Kuijk in de Schoolstr. alhier zijn voor de derde maal enkele kip pen uit zijn hok verdwenen. De politie die zich met het onderzoek bezig houdt heeft nog weinig meer dan enkele voetsporen kunnen ontdekken. Tot op heden gaat de dief uitsluitend met het weekend te werk en ar=KING3 DE BETERE VIRGINIA

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5