Tïlodehuió bracht TEXTILIA Gemeenteraad Sprang-Capelie GEMEENTERAADSLEDEN WERDEN UITVOERIG INGELICHT over RUIMTETIJK STRUCTUURPLAN voor MIDDEN BRABANT van C^Dijk óckitterende enteókow ATTENTIEATTENTIE woens prijzen Onhoudbare toestand rond vuilnisbelt Uitgebreide collectie 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 APRIL 1963 persoonlijk karakter van gemeenschap dient gehandhaafd te blijven Twijfelachtige eer Oorzaken Eigen karakter ic Dankbaar publiek toonde veel interesse voor laatste snufjes op modegebied Maison van der Sanden completeerde show met beeldige hoedjes Geen verre reizen Vakmanschap Regenkleding JUBILEUM-KOOPJES Tex.it ha Vraagt onze Jubileumkrant en dingt mee naar waardevolle prijzen Grotestraat 241 Waalwijk 243 I£tö 2 kg. 33 taal aan kredieten was gemoeid van 3.440.56. Voor de verharding van een ge deelte van de Valkenvoortweg werd een krediet van f 42.830 beschik baar gesteld; f 28.640 voor de af bouw van het sportpark Elzenhoven; f 162.600 voor de aanleg van een weg ter ontsluiting van het recreatie gebied bij het zwembad; f 20600 voor de aankoop van een nieuwe vrachtauto ten behoeve van de dienst gemeentewerken; f73.186 voor plantsoenaanleg in Waalwijk-Noord, tussen de Hertog Janstraat en het Vooreinde; f 3500 voor de verbou wing van 'n pand a.d. v. Assendelft- straat, f 5200 voor uitbreiding van 't meubilair van het Gemeenschapshuis in Baardwijk en tot slot een bedrag van f 7500 voor het maken van een plan tot herziening van het bestaande rioleringsplan. Uitvoerig heeft burgemeester v. Prooijen de gemeenteraadsleden van Sprang-Capelie ingelicht over 't nut en 't doel van het ruimte lijk structuurplan van Midden-Brabant. Hij werd hiertoe aangezet naar aanleiding van enkele vragen die de gemeenteraadsleden, de heer Genuit en dr. Winkelman hadden te stellen naar aanleiding van het ingekomen stuk betreffende de streekraad voor Midden- Brabant. Dit ingekomen stuk hield onder meer een reeks van mededelingen in, omtrent de stand van werkzaamheden ten behoeve van de op stelling van een ruimtelijk structuurplan voor Midden-Brabant, waarover wij in onze editie van vrijdag jl. een uitgebreid artikel plaatsten. De heer Genuit wilde van de voor zitter graag vernemen welk belang de gemeente Sprang-Capelie heeft om bij deze streekraad aangesloten te zijn. Hij vroeg zich af of de ge meente Sprang-Capelie, juist door deze deelname aan de streekraad, niet de twijfelachtige eer zou gaan genieten om achter het net te vis sen en zodoende juist niet te mogen doen wat de gemeente graag zou willen doen, vooral wanneer dit be treft om de tuinbouw in de gemeen te in het algemeen te bevorderen. Dokter Winkelman informeerde over het ontstaan van de streekraad en stelde hierbij de vraag of de streekraad enige wettelijke be voegdheid bezit. Hij noemde het werk dat door de streekraad wordt verricht uitermate nuttig en belang rijk. Dokter Winkelman meende daarom ook, dat 't voor de gemeen te zelf van het grootste belang zou zijn dat de gemeente Sprang-Ca pelie in deze streekraad vertegen woordigd is. Hij zei alleen te ho pen dat het niet zo zou zijn dat de grote gemeenten alles van de kleinere zouden afpikken. Juist om dit te voorkomen, zo benadrukte dr. Winkelman, is het van het grootste belang dat de gemeente Sprang-Ca pelie op bijzonder krachtige wijze van zijn bestaan en wensen laat blijken. Alvorens in te gaan op de vragen door beide raadsleden gesteld, vond voorzitter v. Prooijen het wel van belang om eerst de achtergronden van het ontstaan van deze streek raad te belichten. Uitvoerig sprak hij over de ontwikkeling die vooral de plattelandsgemeenten na de oor log hebben doorgemaakt, waardoor het agrarisch leefpatroon van deze gemeenten tendeert naar het stede lijk patroon. Hij zei te moeten con cluderen dat de meeste plattelands gemeenten aan het verstedelijken zijn, hetgeen, volgens voorzitter v. Prooijen, zijn neerslag heeft op de gehele levenswijze van deze bevol king. Als oorzaken dat de agrarische gemeenten meer gaan overhellen naar een stedelijk karakter, noemde hij, de geweldige ontwikkeling van i de industrie en het voortschrijden van de ontwikkeling op het gebied j van de communicatiemiddelen, i waardoor tal van mensen uit een agrarische gemeente gaan werken in steden. Omdat vooral bij deze mensen al spoedig duidelijk wordt dat een plattelandsgemeente niet te bieden heeft wat een stad biedt, gaan zij ook daar hun vertier zoeken of hun inkopen doen, omdat al die voorzie ningen gemakkelijk vanuit het dorp zijn te bereiken. „Dit betekent", al dus de voorzitter, „dat wij anders gaan en moeten denken". Hij be toogde dat straks, wanneer de be volking van Midden-Brabant nog eens met 160.000 personen is toege nomen, streeks-gewijs het een en ander bekeken diende te worden. Indertijd is door de Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant gesteld, dat dit gereed te maken streekplan niet van bovenaf dient te gebeuren, maar van onderen, juist door de gemeentebesturen. „Dat wil", aldus voorz. v. Prooijen, „niet zeggen dat iedere gemeente nu krijgt wat zij wil hebben maar toch is het belangrijk dat Sprang-Capelie hieraan meedoet, omdat de gemeen te op deze manier haar stem kan laten horen". Hij zei dat de mededelingen om trent de streekraad waren gegeven met de bedoeling, dat de gemeente raden een inzicht zouden krijgen in het doel van de streekraad, zodat zij straks, wanneer zij over plannen krijgen te oordelen, hier niet he lemaal vreemd tegenover staan. Hij zei tevens, dat men er alge meen van overtuigd was dat Sprang- Capelie, 's Gravenmoer en Waspik zullen moeten uitgroeien tot een soort centrum op het terrein van de tuinbouw, omdat juist in deze gemeenten de eerste aanzet hiertoe aanwezig is. In antwoord op dokter Winkelman kon de voorzitter mee delen dat de streekraad zelf geen wettelijke bevoegdheden bezit, maar wel dat het streekplan, wanneer dit eenmaal door G.S. uitvoerig is be keken, dwingend zal zijn. Voorzitter v. Prooijen zei tevens te menen, dat Sprang-Capelie in de streek een bijzondere plaats in neemt en dat het daardoor ook de taak van het gemeentebestuur is er zorg voor te dragen dat dit eigen karakter van de gemeente gehand haafd blijft. De heer Ros, die hier onmiddel lijk op inhaakte, zei 't met de voor zitter eens te zijn dat de gemeente haar persoonlijk karakter zou blij ven behouden. Hij benadrukte er volkomen van overtuigd te zijn dat het voor Sprang-Capelie noodzake lijk was deel te nemen in de streek raad. Hij waarschuwde er echter voor dat het prestige van de ge meente gehandhaafd diende te blij ven. „Wij hebben lering kunnen trekken uit het Landbouwschap", aldus de heer Ros, „en bovendien zitten wij in Midden-Brabant, als u begrijpt wat ik bedoel". Dokter Winkelman zei te moeten vrezen dat vooral de grote steden zouden worden aangewezen voor in dustrie-vestiging. Hij noemde het van het grootste belang dat ook Sprang-Capelie zijn eigen industrie zou krijgen, zodat de mensen in de eigen gemeente zouden kunnen blij ven werken. De overige agenda-punten gaven geen enkele moeilijkheid meer, zo dat deze nagenoeg allen zonder enige op- of aanmerking onder de hamer van de voorzitter konden verdwijnen. De raad besloot o.m. over te gaan tot subsidiëring van de Bond voor Veilig Verkeer, afdeling Sprang-Capelie. Men stemde tevens in om over te gaan tot een vacantie- regeling voor de plaatselijke bak kers. In de commissie tot nazien van de gemeenterekening werden aan gesteld de heren De Bie, Dekkers en Ros. Tot slot stelde de raad een kre diet ter beschikking, groot 9640.-, voor het plaatsen van een deugde-1 lijke afrastering rond de gemeente lijke vuilnisbelt, omdat bij herha ling blijkt dat door inwoners zowel uit Sprang-Capelie als uit andere gemeenten, op ontoelaatbare wijze vuil wordt gestort niet alleen in, maar vooral rond de vuilnisputten. Voor de rondvraag was van de heer Minnaart een schrijven bin nengekomen, waarin hij vroeg of 't niet verstandiger zou zijn om de sportzaal achter het dorpshuis te bouwen. De voorzitter meende, dat men hierover beter in discussie kon gaan wanneer het college een voor stel dienaangaande heeft ingediend. De heer Minnaart informeerde te vens of het weiland achter 't dorps huis al aan iemand was toegezegd. Voorzitter v. Prooijen moest hier ontkennend op antwoorden. Het ligt in de bedoeling om een gedeelte hiervan als voetbalveld voor de jeugd te bestemmen, een gedeelte te bestemmen voor de speeltuin, ter wijl het resterende gedeelte weer aan de heer Mayers zou toekomen voor het grasgewas. Modehuis Van Dijk heeft donderdagmiddag en -avond in zaal Jan de Nijs, Grotestraat, het Waalwijkse publiek, dat, zoals begrijpelijk is, voor 100% bestond uit dames, weer eens verwend door een uit gebreide collectie hoeden, japonnen, mantels, pakjes en avondtoi letjes te brengen. Dit in samenwerking met Maison v. d. Sanden, dat zowel 's middags als 's avonds getoond heeft dat er ook op het gebied van de hoeden bijzonder smaakvolle creaties zijn te verkrij gen. De show werd op het Hammondorgel muzikaal begeleid door John van der Belt. Wij zijn tot de conclusie gekomen - en dit willen wij voorop stellen - dat de dames van Waalwijk, wan neer zij iets speciaals willen hebben wat betreft hoeden, zomer-, regen- of avondkleding, echt geen verre reizen hoeven te maken om prima te kunnen sjagen. Maison Van Dijk heeft in de ge showde kleding kunnen onderstre pen wat lady-speaker mevr. Maggy Sierenberg in woorden het publiek toewimpelde: „Met de komst van de lente heeft ook de nieuwe mode haar intrede gedaan". Toch deed 't kleuren-gamma in de kleding ons onwillekeurig terugdenken aan de barre winter, die gelukkig weer ach ter ons ligt. De witte kleur van de sneeuw en het zwarte van de aar de, spelen voor het komende sei zoen een grote rol. Maar dan is het nog niet zo, dat de kleuren-combi- natie wit-zwart somber aandoet. In tegendeel, beide kleuren, verwerkt in de kleding, gaven een verrassend fris beeld te zien. Het overhemd-model in de japon nen blijkt erg in de mode te zijn. Japonnen waren er overigens te kust en te keur te bewonderen in rose, bleu, geel, maar ook in streep- model. Er was een ruime keus, zo wel met strakke als met de iets wijdere rok, variërend van kort in gezette mouwen tot lang ingezette mouwen. Bij de mantel-costuums zijn de iets kortere jasjes een kenmerk ge worden voor het komende seizoen, de rok valt veelal recht omlaag en bedekt nog juist de knie. Op dit ge bied heeft Maison Van Dijk een uit gebreide collectie in voorraad, waar bij vooral het bekende buitenlandse modehuis Delmod een grote rol speelt. Bijzonder aardig bij de complets waren de jurken met de lange jas, waarbij de mantel gevoerd is met dezelfde stof en in dezelfde kleur als de jurk. Niet alleen voor die dames die nog in de „lente-leeftijd" verke ren heeft Maison Van Dijk een voortreffelijke collectie te bieden, maar ook voor de oudere dames is er keuze in overvloed. Een voortref felijk voorbeeld hiervan was de kamgaren mantel, met daaronder gedragen een kamgaren costuum. Het was een fantastisch voorbeeld van haute couture. De gedekte kleur, waar, naar wij menen, speci aal de al wat oudere dames bijzon der naar uitzien, completeerde het geheel op voortreffelijke wijze. Er is voorwaar geen beginnen aan U gedetailleerd te vertellen wat er op deze unieke lente-middag en -avond zoal te zien was. Dit is, naar het ons lijkt, ook niet nodig. Maison Van Dijk is een bekende modezaak in Waalwijk en even in en uit te wippen in de winkel aan de Sta tionsstraat eist zeker niet al te veel moed en moeite. Voor hen die zich sportief willen kleden, is er voor het komende sei zoen keus in overvloed. Iedereen die de show nauwgelet heeft ge volgd, zal volmondig moeten be amen dat de geshowde mantel met een zwart-witte ruit, die een bij zonder grappig effect mee kreeg dje door de stof was „geregen", 'n meer dan sportieve indruk maakte. De ceintuur werd vóór met 'n losse knoop gesloten. Een nieuwe lente, een nieuw ge luid, zegt het spreekwoord en daar om introduceerde Maison Van Dijk deze dag ook de pencil-coat en wel in de meest snoezige modelletjes. Reding gote is geen onbekend be grip voor die dames, die zich de mode eigen hebben gemaakt. Voor degenen die zich een voorstandster tonen van deze lijn in 't modebeeld, werden prachtige staaltjes van vak manschap getoond. Nieuw voor 't komend seizoen zijn ook de stiksels zowel op de kraag als op de zakken, welke laatste op de jas zijn ver werkt. Wij zouden niet volledig zijn als wij niet een enkel woord neer schreven over de tweed-mantel. Hier blijkt dat klassiek en modern inderdaad hand in hand kunnen gaan. Voor hen die vertrouwd zijn geraakt met de normale revers, de kraag, de sluiting vóór en een rui me split achter, ligt hier een grote mogelijkheid opgediend. Pastel-tinten waren er vooral te bewonderen in de deux pièces, die in een uitgebreide collectie werden geshowd, maar waarvan Maison v. Dijk, naar men ons verzekerde, een nog grotere voorraad in de winkel voor U gereed heeft hangen. Mogen wij voor hen die de show hebben bijgewoond, nog even het groene ensemble in herinnering roe pen, waarbij zowel het jasje, vest als de rok schitterden in een effen groene kleur en waarbij het jasje bekoorde door hoe eigenaardig het ook moge klinken de geel groene voering. Het charmante hoedje, geïnspireerd op het klassie ke Engels bolhoedje, maakte het tot een uniek geheel. Maison v. d. Sanden heeft zich voor het lente- en zomerseizoen la ten bekoren door het nieuwe mode beeld in de hoeden, die nagenoeg alle geïnspireerd zijn op de Engel se bolhoed. Zij zijn te verkrijgen met smalle en brede randen, waar bij 't aan uw eigen initiatief wordt overgelaten of u de rand nu achter of vóór omhoog of omlaag laat lo pen. Het was een indrukwekkende variatie die, ofschoon steeds weer geïnspireerd op hetzelfde idee, bij zonder charmant aandeed. Vooral wanneer het hoedje gekozen is, pas send in kleur en\ model bij de nieu we mantel, zodat twee componen ten resulteren in een volmaakte creatie. We mogen hopen dat het anders uitvalt, maar er op rekenen kunnen we nooit. Regen is iets, wat in ons Nederlands klimaat steeds een grote ■rol heeft gespeeld in ons doen en laten. Regenkleding kan een nog grotere rol spelen. Ook dit heeft Maison Van Dijk in gedachten ge houden. Op het gebied van regen kleding (met bijpassende hoedjes!) werd in allerlei creaties het meest aantrekkelijke getoond. Delmod heeft op dit gebied iets bijzonders te tonen: regenmantels, bestaande uit 100% Egyptische katoen, on kreukbaar en makkelijk mee op reis te nemen, staan hoog geno teerd. Even schitterde de postkoets ro mantiek in de rode regencape. Voor hen die iets aparts willen heb ben, maar daarnaast toch gekleed willen zijn, is dit een ideaal model. Naast een rijk assortiment aan japonnen, toonde Maison Van Dijk aan het eind van de show ëen ge deelte van haar avondtoiletjes. En om u nog even in een echte zomerstemming te brengen: op het gebied van badpakken zult u be slist toch wel moeten overstappen naar het nieuwe model. Laag uit gesneden rug, smalle schouderband jes, streep- of ruitmotief is de hoog ste mode. Maison Van Dijk zal u gaarne van advies dienen op dit gebied, terwijl men er tevens uitstekend georiën teerd blijkt te zijn op het aller nieuwste wat betreft bikini's. TEXTILIA bestaat 40 jaar. Daarom geven we U 40 dagen lang elke dag 2 kolossale De koopjes zijn slechts op de aangegeven dag geldig. Onze leveranciers hebben deze artikelen ver beneden de prijs afgestaan. We kunnen U deze voor dezelfde prijs doorgeven. Bovendien ontvangt U bij aankoop van elke gulden een waardezegel van 5 cent, in te leveren per 1 mei. DAAROM, PROFITEER HIERVAN 40 Fa J. Weiten Zn 40 dagen lang JUBILEUM- weggevertjes damesblouses prijs 6.95 Moderne Normale Jubileum-weggeefprijs Fantasie damesslips Normale prijs 89 Jubileum-weggeefprijs Satijndril kinderpantalons Lang, alle maten Normale prijs 4.95 J ubileum-weggeef prijs Kinderhemdjes en slips Alle maten Normale prijs 85 Jubileum-weggeefprijs No-Iron meisjesblouses Alle maten. Normale prijs 2.95 Jubileum-weggeefprijs Prima ontbytlakens Grote maat. Normale prijs 3.95 J ubileum-weggeef prijs TILBURG Heuvelstraat 102 A. OOSTERHOUT Markt 22 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 3 APR. GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Combinatiebed, met extra zware zijliggers van 48 mm. In één handomdraai een ruime lits-jumeaux. Boven- en onderbed ook los verkrijgbaar. Onderbed 36.- Bovenbed 29.- p Compleet OU»" Zware kwaliteit zeemleder, voltraan gelooid, onder volle dige garantie. Hele huiden. Zeer goed op nemend. Bijzonder ge schikt voor auto-J-25 zeem. Speciale prijs3 No-iron popeline meisjesblouse, met lange mouw. Hoog of laag te sluiten. Zeer mooie kwaliteit. In wit of kleuren. 395 14 jr. 5.75 4 jr. 3 kleine stijging per maat Verpot uw planten in het voorjaar! Neem daarvoor goede pot grond. Vruchtbare bladaarde, verpakt In plastic zak. JPc 10 kg. 1.50 Rotan fauteuil, met hoge rug. Prettig zit tend model; op stalen frame. Voor terras, in terieur, jongens- en meisjes- 4 P'® kamer I 3 Kinderschoe nen met aparte schaduw-finish. De zooi is van stevige air- lite-rubber. Maten 32-35 8.95 28-31 7.95 24-27 6.95 r 95 22-23 3 Moderne hoedjes, Jcatoen-satijn in genopt óf effen. De rand is ge heel doorgestikt. Kies uit 2 vlotte modellen in de nieuwste mode kleuren to90 Vlot model jongens short, van sterke bed ford cord. Kies uit grijs, taupe of blauw. 12 jaar 6.25 ^25 4 jaar T" kleine stijging per maat Lakenset, van super kwaliteit graslinnen met een kleurige Zwitserse broderie-rand. Goedge keurd NedVer.v.Huisvr. 180 x 240 met 2 slopen 14.90150x240 q 90 met1 sloop V Japon-en roklinnens, in een grote variatie van kleuren en des sins. No-iron finish. Was- en kleurecht. 90 cm. breed, 25 per meter Damast overgordijn- stof, 6 fleurige streep- dessins.120 cm.br.,^35 nu per meter 3 Royale sporttas, met voorritsvak, naamkaartje en schouderkoord. Frisse ruitdessins. 20 Morgen extra voordelig! jLm Suiker Paaseitjes, de originele rood wit eitjes, bijzonder leuk voor 4 Pc de-kinderen. 200 gram Blanke appelmoes. Erg lekker en mor gen bijzonder voordelig. PQc Grote pot (exd. statie) 3T Bestekbak, van geperforeerd onbreek baar plastic. Met 4 vakken voor het overzichtelijk opbergen van uw QPc lepels, vorken en messen 3 Nest aardewerk schalen. 6 delig. Voorzien van een bijzonder jf 50 aardige decoratie. Per nest

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 3