wAAlwijkse en LAnqstRAAtse cour An t Kandidaatstelling voor Tweede Kamer Cunen VLIJMEN Uit de Langstraat Heusden Sprang-Capelle BEL-O-FAST GERO cassettes Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" STAATK. GEREF. PARTIJ Haarsteeg STASSAR Waalwijk Sprang Vrijh.-Capelle Biljarten VRIJDAG 5 APRIL 1963 85e JAARGANG No. 27 De tcho van het Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgerjcht 1878 Dinsdag zijn in alle kieskringen kandida tenlijsten ingediend voor de Tweede Kamer verkiezingen door de volgende veertien par tijen de Katholieke Volkspartij, de Partij van de Arbeid, de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie, de Anti-Revolutionai re Partij, de Christelijk Historische Unie, de Communistische Partij Nederland, de Staatkundig Gereformeerde Partij, de Pa cifistisch Socialistische Partij, het Gerefor meerd Politiek Verbond, de Partij Econo misch Appèl, de Liberale Staatspartij, de Nieuwe Democratische Partij en de Boeren partij. De Liberale Unie en de Partij Vei lig Verkeer en 100.000 woningen per jaar dienden in alle kieskringen verbonden lijs ten in. Wij laten hieronder enige lijsten met kan didaten volgen KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ (Kieskringen Den Bosch en Tilburg) W. L. P. M. de Kort, Ulvenhout; V. G. M. Marijnen, 's-Gravenhage; F. J. W. Gij zeis, Eindhoven; P. C. W. M. Bogaers, La ren; N. H. L. van den Heuvel, 's-Hertogen- bosch; F. J. F. M. van Thiel, Helmond; C. J. van Meel, Hilvarenbeek; M. A. M. van Heivoort, Boxtel; A. M. Lucas, Rotterdam; J. de Vreeze, Utrecht; W. P. G. Assmann, Roosendaal; P. A. Blaisse, 's-Gravenhage; B. J. van Buel, Oss; mej. A. A. M. Kessel, Breda; A. A. M. Verdijk, Moergestel; P. J. Lardinols, Watford (Herts) Engel.; M. W. J. M. Peynenburg, 's-Gravenhage; H. Fes ten, Oistcrwijk; N. M. J. H. Hustinx geb. Spoorenberg, 's-Hertogenbosch; Th. B. M. van Eupen, Eindhoven; C. A. A. van Beek, Reusel; L. A. M. de Bekker, Empel; K. J. v. Laack, Waalwijk; F. Reijnders, Geldrop; M. F. Broos, Bergen op Zoom; A. J. C. Wagemakers, 's-Hertogenbosch; P. M. H. van Boven, Breda; J. M. Th. C. Rayma- kers, Helmond; W. C. A. M. van Boxtel, Breda; H. M. van Kuik, Mierlo-Hout. PARTIJ VAN DE ARBEID (Kieskringen Den Bosch en Tilburg) J. Willems, Oisterwijk; J. Tans, Maas tricht; P. Vis, Breda; A. Oele, Geleen; H. Claus, Heerlen; A. Vleer, Eindhoven; F. Daams, 's-Gravenhage; mej. I. Vorrink, Amsterdam; G. Leibbrandt, 's-Graven- hage; J. H. Scheps, Den Dolder gem. Zeist; B. van Loen, Amsterdam; W. G. Verkrui sen, Ouderkerk a.d. Amstel gem. Ouder- Amstel; G. Klein, Geldrop; J. v. d. Woude, Heerlen; A. Buys, Tilburg; A. van Stuijven- berg, Eindhoven; J. Knot, Heerlen; G. J. van de Rakt, Oss; A. M. C. Padt geb. Jan sen, 's-Gravenhage; A. Dingemans Wierts, Steenwijk; J. v. d. Veen, Hoensbroek; F. A. van Maanen, Rosmalen; P. van 't Hoff, Eindhoven; P. Sterrenberg, Hoensbroek; J. C. Baggerman, Tilburg; L. A. Krijnen, Am sterdam R. van Dijk, Venlo; T. A. van den Berg, Heerlen; E. van Thijn, Amsterdam; E. Felder, Heerlen. VOOR VRIJHEID EN DEMOCRATIE (Kieskringen Den Bosch en Tilburg) E. FI. Toxopeus, Breda; J. M. Stoffels geb. van Haaften, Utrecht; R. Zegering- Hadders, Emmen; H. J. Witteveen, Rotter dam; W. J. Geertsema, Wassenaar; M. Vis ser, Arnhem; G. V. van Someren geb. Dow ner, Amsterdam; K. van Dijk, Groningen; D. S. Tuynman, 's-Gravenhage; J. C. Cor- ver, Heemstede; mej. J. J. Th. ten Broecke Hoekstr, 's-Gravenhage; J. H. Couzy, Apel doorn; C. Berkhouwer, Alkmaar; A. Kuiper geb. Struyk, Rotterdam; L. G. Oldenban- ning, Oosterbeek; Th. H. Joekes, 's-Gra- hage; C. A. Kammeraad, Middelburg; F. Portheine, Leiden; E. Veder geb. Smit, Leeuwarden; H. H. Jacobse, Amsterdam; G. de Jong, Wormerveer; H. J. Louwes, Ulrum; H. A. A. L. de Vries geb. van der Hardt Aberson, Hengelo (O.); J. N. van den Ende, 's-Gravenhage; S. W. Numann, Boxtel; E. Noorman, Bergen op Zoom; E. L. van den Bergh, Goirle; F. A. Hoogen- dijk, Gouda. ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ (Kieskring Den Bosch) B. W. Biesheuvel, Aardenhout B. Rool- vink, Hilversum; H. van Eijsden, Rotter dam; J. Smallenbroek, Assen; J. Meulink, Enschede; J. van Eibergen, Utrecht; Th. A. Versteeg, Amsterdam; W. Aantjes, Utrecht; G. A. Kieft, Utrecht; J. A. van Bennekom, Middelburg; P. C. Elfferich, Delft; Tj. Wal burg, St. Anna Parochie; mej. J. C. Rut gers, Amsterdam; N. G. Geelkerken, Lei den; M. W. Schakel, Hoornaar; J. Goers- ma, Zeist; C. Boerden, Geldrop; S. Silvis, Scheemda; W. R. van der Sluis, Bilthoven; J. de Hoogh, Leidschendam; mej. J. van Leeuwen, Rijswijk (Z.H.); G. C. van Dam, 's-Gravenhage; P. M. van Gaaien, Hilver sum; C. Jansen-Verplanke, 's-Gravendeel; J. Slot, Eethen; J. Koning, Eindhoven; M. van Prooijen, Sprang-Capelle; T. F. Praas- terink, Helmond; J. C. Visser, Werkendam; A. Aanen, Wijk en Aalburg. (Kieskring Tilburg) J. Smallenbroek, Assen; B. Roolvink, Hil versum; H. van Eijsden, Rotterdam; B. W. Biesheuvel, Aardenhout; J. Meulink, En schede; J. van Eibergen, Utrecht; Th. A. Versteeg, Amsterdam; W. Aantjes, Utrecht; G. A. Kieft, Utrecht; J. A. van Bennekom, Middelburg; P. C. Elfferich, Delft; Tj. Wal burg, St. Anna Parochie; mej. J. C. Rut gers, Amsterdam; N. G. Geelkerken, Lei den; M. W. Schakel, Hoornaar; J. Boers- ma, Zeist; C. Boertien, Geldrop; S. Silvis, Scheemda; W. R. van der Sluis, Bilthoven; J. de Hoogh, Leidschendam; mej. J. van Leeuwen, Rijswijk Z.H.; G. C. van Dam, 's-Gravenhage; P. M. van Gaaien, Hilver sum; C. Jansen-Verplanke, 's-Gravendeel; A. Smid, Breda; C. D. van Oosten, Klun- dert J. Jonkers geb. Tiemensma, Breda; O. de Geus, 's-Gravenmoer; J. Koster, Raamsdonksveer; A. Stange, Dinteloord. CHR. HISTORISCHE UNIE (Kieskringen Den Bosch en Tilburg) H. K. J. Beernink, Rijswijk Z.H.; I. N. Th. Diepenhorst Epe; H. Kikkert, Zeist; D. F. van der Mei, Rijswijk Z.H.; J. T. Mellema, Nieuw Scheemda; C. F. van der Peijl, Kloetinge; jkvr. C. W. Wttewaall v. Stoetwegen, 's-Gravenhage; J. W. van Gel der, Nieuw Amstel; A. D. W. Tilanus Arn hem; H. A. Schuring, Aalten; W. Scholten, 's-Gravenhage; C. A. Bos, Amsterdam; T. Tolman, Oldeholtpade Fr.; P. Bode Elburg; mej. E. A. Haars, Breukelen; Joh. Boers, 's-Gravenzande; A. Wolting, Schevenirigen; H. Schoonderbeek, Enschede; G. A. Klui- tenberg, Apeldoorn; jhr. W. H. de Savor - nin Lohman, 's-Gravenhage; A. B. Kramer, Breda; D. W. van der Put, Zevenbergen; A. Oosters, Bergen op Zoom; H. C. Knop pers, St. Michielsgestel; C. B. Bouman, AAAAAAWAAAAAAAAAAAAAAAA in KERKO EL-MIOR WEST-END vanaf 9,75 Markt - Waalwijk - Tel. 2809 Werkendam; A. Wattel, Eindhoven; G. A. Lewin, 's-Hertogenbosch; G. Minderhoud, Breda; D. C. van der Kamp, Breda; J. H. Bruning, Heerlen. (Kieskringen Den Bosch, Tilburg en Nijmegen) C. N. van Dis, 's-Gravenhage; D. Kodde, Zoutelande; H. G. Abma, Putten; M. A. Mieras, Krimpen a.d. IJssel; P. J. Dorsman, Staphorst; A. Vlasblom, Delft; C. Smits, Sliedrecht; H. van Rossum, Zeist; D. van der Ent Braat, Monster; F. Mallan, Vee- nendaal; H. Fokker, Eindhoven; A. Ver- gunst, Rotterdam; A. J. Kersten, Rotter dam; C. N. van Dis, Rotterdam; A. J. Schot, Middelburg; B. van der Graaf, Ridderkerk; E. du Marchie van Voorthuij- sen, Leersum; G. A. A. Adelaar, Melis- kerke; C. Lagendijk, Papendrecht; W. F. Mulckhuijse, Waarden. BOERENPARTIJ (Kieskring Den Bosch) H. Koekoek, Bennekom; E. J. Harmsen, Hoenderloo; D. H. de Bie,Sprang-Capelle; P. Voogd, Stolwijk; W. Soetendaal, Lunte- ren; K. Hartman, Hollandsche Veld; G. Jansma, Marum; F. Mulder, Oosterwolde Gld.; F. R. de Vries, Oldeholtpade; A. de Bruin' 's-Gravendeel; J. Pluister, Barsinger- horn; J. Averesch, Rijssen; W. M. van Har selaar, Overberg; F. Wagner, Amsterdam; W. J. Rouwette, Gulpen; G. Riemens, Schoondijke; D. J. Berghegen, Wamel; E. van Tuijl, Gameren. PARTIJ ECONOMISCH APPÈL (Kieskringen Den Bosch, Tilburg en Nijmegen). L. J. M. Smits, Waalwijk; H. C. J. H. Schmidt, Rijswijk Z.H.; J. P. van Waas- bergen, Breda; F. A. van Woerden, 's-Gra venhage; C. A. Zewald, Arnhem; J. Fa- bius, 's-Gravenhage; R. G. Vonk, Deven ter; L. v. Sterkenburg, Noordwijk; J. Janse, Hilversum; J. A. Bomans, Heemstede; A. H. Fuhri geb. Mierop, 's-Gravenhage; J. Schouten, Zeist; P. C. Snorn, Hengelo; C. H. de Koning, Utrecht; E. D. C. Drenthem- Soesman, 's-Gravenhage; H. Scheffer, Rijs wijk Z.H.; J. Kooij, Utrecht; A. S. H. Baas-Becking, Driebergen; J. C. Anker, Heemstede; F. G. Q. J. Walthaus, Amster dam. 17 PARTIJEN VOOR DE TWEEDE KAMER Dinsdag zijn op de -18 hoofdstembureaus de kandidatenlijsten voor de Tweede Ka merverkiezingen van 15 mei ingediend; 17 politieke groeperingen nemen aan de ver kiezingen deel, waarvan 14 in alle kieskrin gen. Dit aantal is een record voor de jaren na de oorlog. Tot dusver spande voor deze periode het jaar 1952 de kroon, toen 13 partijen de gunst van de kiezers trachtten te verkrijgen. In 1933 namen aan de verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer 54 partijen deel, waarvan „slechts" 14 met succes. De Chr. Nat. Volkspartij komt uit in de kieskringen Leiden, Utrecht, Middelburg, Nijmegen, Den Haag, Dordrecht, Nijme gen, Den Haag, Dordrecht, Amsterdam en Arnhem. In deze laatste kieskring waren er van de 25 vereiste handtekeningen slechts 10 geplaatst. De C.N.V. krijgt tot en met vrijdag de gelegenheid om voor de 15 ont brekende handtekeningen te zorgen. In de kieskringen Amsterdam en Haarlem zijn lijsten Ingediend door de heer G. M. A. Groot uit Blaricum. De Lobby-groot „refe rendum en initiatief", die onder de naam „Volksreferendum" uitkomt heeft alleen in de kieskring Amsterdam een lijst inge diend. BILJARTEN Van 28 t.m. 31 maart j.l. nam onze dorpsgenoot Kees v. d. Loo in hotel Suise in Den Bosch deel aan het biljarttournooi om de Jeroen-Bosch-Coupe. De Langstraat werd verder nog vertegenwoordigd door de bekende biljarter Wim Soeterboek uil Kaatsheuvel. Deze twee Langstraatse deel nemers moesten het opnemen tegen J. Ver hagen, H. Emans en B. Oremans uit Den Bosch, Ton Franken uit Tilburg, Egban uit Ravenstein en J. v. Deutekom uit Oss. Vorig jaar wist onze dorpsgenoot v. d. Loo beslag op deze trofee te leggen en stond nu voor de taak deze te verdedigen. Het moeilijke spelsoort 57/2 is er zeker de oor zaak van geweest dat hij er niet in is ge slaagd ook nu als overwinnaar uit 't strijd- werk te voorschijn te komen. De prachtige coupe werd gewonnen door Wim Soeter boek uit Kaatsheuvel, die zich onbetwist baar de sterkste speler toonde en er ook in slaagde ongeslagen te blijven. In het eind klassement bezette van der Loo de derde plaats, met 8 punten en een alg. moyenn6 van 16,95. CONCERT Met medewerking van de Kon. Harmo nie Concordia uit Loonopzand gaf de Kon. Harmonie St. Cecilia j.l. zondag in de grote zaal van café J. van Oyen voor donateurs en verdere belangstellenden een schitterend geslaagd concert. Voor de pauze bracht St. Cecilia een 5-tal nummers, w.o. enkele con coursnummers, op niet te verbeteren wijze ten gehore. Na de pauze voerde Concordia een 5-tal nummers uit, waarmee het corps haar naam alle eer aandeed. Het geheel stond onder leiding van de directeur de heer Sef Pijpers uit 's-Bosch. VOETBAL Het derde elftal van Haarsteeg speelde na een rustperiode van meer dan 3 maan den j.l. zondag een uitwedstrijd tegen het 3e elftal van DSC te Kerkdriel, welke wedstrijd door Haarsteeg met 0-1 werd verloren. Het 4e elftal van Haarsteeg doet het in de lopende competitie uitstekend. J.L zon dag moest het bezoekende DWS 2 met een 5-0 nederlaag genoegen nemen. Programma voor a.s, zondag Door j.l. zondag thuis van Heusden te verliezen heeft Haarsteeg een unieke kans om met koploper OVH gelijk te komen, laten voorbijgaan. A.s. zondag komen de 'Ilaarsteegse voetballers voor een echte krachtproef te staan, die wel eens beslis send zou kunnen zijn voor het verdere ver loop van de competitie voor wat betreft de bezetting van de bovenste plaats. Wint Haarsteeg, dan blijft de spanning er volop in; wint OVH dan staat die stevig aan de leiding en zijn de kansen voor Haarsteeg verkeken. Met dit vooruitzicht voor ogen zal Haarsteeg zeer zeker alles in het werk stellen om de punten thuis te houden. OVH zal hetzelfde doen en omdat deze ploeg uit stekend technisch spel te zien geeft zal Haarsteeg alle zeilen moeten bijzetten om tot succes te komen. Wat de kansen be treft, wij voor ons houden het dan maar op een verdeling van de punten. NATIONAAL SONGFESTIVAL ter gelegenheid van het veertig-jarig be- staansfeest van Vlijmens Mannenkoor. Zaterdag 6 en zondag 7 april zal in café „De Witte" in Vlijmen een nationaal song festival worden gehouden, waarvan de baten zullen worden besteed om een waardige viering van het 40-jarig bestaan van het Vlijmens Mannenkoor mogelijk te maken. De feitelijke viering zal plaats hebben op zaterdag 15 en zondag 16 juni. „Zangdag" Zaterdag 15 juni zal in café „De Witte" het bestuur recipiëren, terwijl op zondag 16 juni voor mannenkoren onder auspiciën van het gewest Brabant-Zeeland van hret Ko ninklijk Nederlands Zangersverbond een zangdag wordt gehouden. Deze dag zal worden besloten met een avondconcert. Het bestuur van het Vlijmens Mannenkoor is momenteel nog in onderhandeling met een aantal solisten, die zullen worden gevraagd mijedewerking te willen verlenen aan de uitvoering van de opera „Zar und Zimmer man", die in concertvorm zal worden ge- bijracht. De uitvoering staat onder leiding van de heer Louis Sars uit Waalwijk. Het ligt tevens in de bedoeling dat een mannenkoor uit Holzhausen een bezoek aan Vlijmen komt brengen. Over de datum waarop dit bezoek zal worden gebracht konden nog geen mededelingen worden gedaan. Voor het nationaal songfestival dat dus aanstaande zaterdag en zondag zal worden gehouden, heeft het gemeentebestuur van Vlijmen een prachtige beker beschikbaar gesteld. Deze beker is bedoeld voor de „kampioen van de Langstraat". Voor iedere categorie - in totaal drie - zijn drie prij zen ter beschikking gesteld in de vorm van bekers en medailles. Tevens zal men kunnen dingen naar een zogenaamde pu blieksprijs. Degenen die de finale weten te bereiken zullen als aandenken aan dit songfestival een herinneringsvaantje overhandigd krij gen. Zaterdag om 7 uur en zondag om 4 uur beginnen de voorselecties. De finale vangt aan om 8 uur. Het songfestival wordt gehouden in de zaal van café „De Witte". HERWONNEN LEVENSKRACHT Dinsdag 2 april werd in café Den Braai een vergadering gehouden van Herwonnen Levenskracht. De voorzitter opende deze bij eenkomst met een welkomstwoord. Na de notulen volgden de ingekomen stukken en mededelingen en het Goede Week-offer, waarvoor aller medewerking werd gevraagd. Besloten werd een dansavond te organise ren ten bate van Herwonnen Levenskracht. Bij de bespreking: 50 Jarig Jubileum, werd een commissie in het leven geroepen om een programma vast te stellen. Hierna volgde de rondvraag, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een dankwoord voor de opkomst. VOLLEYBALCLUB Ever Ready - Tornado 3-1 De Vlijmense Volleybalclub Ever Ready speelde haar laatste wedstrijd voor de hoofdklasse tegen de kampioenen Tornado uit Tilburg. Voor deze wedstrijd was flinke belangstelling, temeer omdat Ever Ready de laatste weken in grote vorm was en dit was zij nog tegen de kampioenen, hoewel de eerste set door Tornado werd gewonnen met 15-11. Ever Ready zag het gevaar in en pakte flink aan en de tweede set werd gewonnen met 15-5, stand 1-1. De der de set bracht de nodige spanning, de strijd ging gelijk op 13 - 13, maar toen kwam het hoogtepunt voor Vlijmen, met twee goed geplaatste slagen werd het 15-13 en dus 2-1 voor Vlijmen. De vierde set weer de nodige spanning; Tornado beet fel van zich af, maar kon toch niet verhinderen dat Ever Ready met 15-12 won en de over winning een feit werd, 3 - 1Een waardig slot van de competitie. VOETBAL RKSVA - Vlijmense Boys. Zondag 7 april spelen de Vlijmense Boys weer een uitwedstrijd, nu tegen RKSVA te Schijndel, een ploeg die na de rustperiode goed voor de dag komt en zich mooi vrij- werkt uit de onderste regionen. Dit wordt daarom zeker een spannende wedstrijd, want Vlijmen wil ook wel enkele plaatsen omhoog, maar dit zal tegen Avanti toch niet meevallen, want het is een hard wer kende ploeg, die tot het laatste volhoud. Laat dit voor Vlijmen zeker een waarschuwing zijn, om vanaf het begin tot de laatste mi nuut vol te houden, dan is winst mogelijk. Supporters, zondag zeker allen present om uw favorieten flink aan te moedigen, dit zal zeker nodig zijn. Aanvang half drie. Boys succes. een vrij gering aantal aldus het rapport. Het tuinbouwgebied van Heusden beslaat 5 pet. van de totale oppervlakte cultuurgrond. De waarde van de tuinbouwprodukten is ver houdingsgewijs uiteraard hoger. De teelten van groenten in de open grond en van vroe ge aardappelen nemen 38,4 ha van de to taal 58 ha tuinbouwgrond in beslag. Hard fruit en klein fruit beslaan resp. 15 en 3 ha. De oppervlakte tuinland onder glas bedroeg in 1961 18 are. Voorts werden in 1961 200 ha landbouwzaden verbouwd en 2 are bloem- en boomkwekerijgewassen. De op pervlakte opengrond-groenten is de afgelo pen 10 jaar vrij constant gebleven, die van klein fruit iets ingekrompen. De oppervlak te pit- en steenvruchten is belangrijk afge nomen door het rooien van oude boom gaarden. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman, voor spoed gevallen, worden waargenomen door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossenbergse- laan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 7 APRIL 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk (zaal Chr. Volksbond): 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. UITVOERING „GEZELLIGHEID" VOOR BEJAARDEN In de zaal van de Chr. Volksbond gaf de toneelvereniging „Gezelligheid" j.l. zater dagavond een uitvoering voor de bejaarden van Sprang-Capelle. -Hiervoor hadden zich een groot aantal belangstellenden opgege ven en de zaal was dan ook geheel bezet. Namens het bestuur en de leden van „Ge zelligheid" sprak wethouder Jac. Vos een openingswoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot dokter en mevrouw Winkel man. Spr. noemde het een loffelijk initiatief van de toneelvereniging om aan de ouden van dagen deze avond geheel gratis aan te bieden. Wij leven, aldus spr., in een tijd waarin alles snel verandert, ook op cultu reel gebied; de gesloten dorpsgemeenschap gaat zich doorbreken, daarom is het geven van deze uitvoeringen voor de bejaarden een goede gedachte geweest van het be stuur. Spreker hoopt dat de aanwezigen een gezellige en genoeglijke avond zullen heb ben. Hierna werd door de tonelisten de klucht „Drie is te veel" opgevoerd, welk stuk en kele weken geleden ook reeds tweemaal voor volle zalen was gebracht. Tijdens de pauze werd aan de bejaarden gratis koffie met tractatie verstrekt, terwijl tevens iédereen een gratis lot ontving voor de verloting die na afloop gehouden zou worden. Na het laatste bedrijf heette de heer Jac. Vos burgemeester M. van Prooijen nog har telijk welkom, die inmiddels was gekomen, en bracht hem hartelijk dank namens het bestuur voor zijn bereidwilligheid om deze avond met een woord te besluiten. De burgemeester, hierna het woord ver krijgende, wees op de vele veranderingen die zich op allerlei terrein voltrekken; er is een streven bij de burgerij om wat voor elkaar te doen en voor elkaar te leven. Het gemeentebestuur is daarom dankbaar dat de toneelvereniging deze avond voor de be jaarden van Sprang-Capelle heeft georga niseerd. Het was te zien dat men met volle teugen heeft genoten en daarom wil spreker zich de tolk maken van alle aanwezigen om bestuur en leden van „Gezelligheid" harte lijk dank te brengen voor deze prachtige avond; men heeft hiermee getoond ook aan onze bejaarde inwoners iets prettigs te wil len geven. Hiervoor alle lof en dank, aldus de burgemeester. Na een krachtig applaus van de aanwe zigen op de gesproken woorden van de bur gemeester werd de verloting gehouden en ging menigeen nog met een fraaie prijs naar huis, welke door vele winkeliers en zakenlieden waren geschonken. Hierna werden de oudjes weer per bus of auto thuisgebracht, voorzover ze niet per eigen gelegenheid waren gekomen. Ongetwijfeld kan „Gezelligheid" terug zien op een geslaagde avond. VERGADERING ORANJEVERENIGING VRIJHOEVE In de zaal van de heer H. van Veen, komt de Oranjevereniging Vrijhoeve, a.s. vrijdagavond 8 uur in jaarvergadering bij een. Op de agenda staan o.a.: jaarverslagen van secretaris en penningmeester, Benoe ming kas-controle-commissie en Bestuurs verkiezing. NOOIT GEDACHT De Postduivenvereniging „Nooit Ge dacht", gevestigd bij de heer van Tilborgh is voornemens om vrijdagavond haar jaar vergadering te houden. Aanvang 8 uur. Alle leden worden verzocht aanwezig te zijn, daar tevens de hoklijsten deze avond moeten worden afgehaald. HEUSDEN ZAL ZICH MEER MOETEN GAAN CONCENTREREN OP OP DE TUINBOUW. Het Economisch Technjologisch Instituut voor Noord-Brabant heeft op verzoek van het gemeentebestuur te Heusden een rap port uitgebracht waarin het gemeentebe stuur wordt geadviseerd zich meer te gaan concentreren op de tuinbouw. Heusden kan hierbij dan uitstekend profiteren van de in de onmiddellijke nabijheid gelegen tuin bouwgebieden, zoals Vlijmen, Drunen, Was pik en Sprang-Capelle. Landbouw. Het aantal landbouwbedrijven van één ha en meer is van 1947 tot 1959 gedaald van 131 op 105. De daling heeft vooral betrek king op de kleine, marginale bedrijven. Het aantal bedrijven van 1 tot 5 ha is van 1947 tot 1959 gedaald van 60 naar 27, het aan tal van 5 tot 10 ha is ongeveer gelijk ge bleven (28 tegen 29 in 1959), dat van 10 tot 15 ha is iets gestegen (van 28 tot 34), terwijl het aantal bedrijven boven 15 ha gelijk is gebleven. In 1959 waren in Heus den 8 bedrijven met een grootte van 15 tot 20 ha tegenover 10 in 1947, en 7 bedrij ven boven 20 ha tegenover 5 in 1947. On danks de verbetering in de bedrijfsgrootte- structuur noemt het ETI-rapport het aantal kleine landbouwbedrijven relatief niet on belangrijk. Het is de vraag of zij de gerin ge bedrijfsoppervlakte in voldoende mate door een hogere produktie per ha hebben gecompenseerd. Het rapport zegt een ver dere vermindering van het aantal kleine bedrijven te verwachten. Veeteelt. De landbouwbedrijven in de gemeente Heusden zijn overwegend gemengde be drijven met het accent op de veestapel. Van de cultuurgrond is 22 pet. in gebruik als bouwland, 73 pet. als grasland. Van het bouwland wordt 66 pet. in beslag genomen door granen, 32 pet. door hakvruchten. Het aandeel van de granen is de laatste jaren iets toegenomen, ten koste van de hak vruchten. Van 1947 tot 1950 is het aantal melkkoeien toegenomen, daarna verminderd. Het aantal is nu weer gelijk met dat in '47, namelijk ongeveer 750 stuks. Het gemid deld aantal melkkoeien per bedrijf is toe genomen van 4,9 in 1947 tot 5,7 in 1960, een nog tamelijk laag gemiddelde. Toename. De tuinbouw is in Heusden van enige betekenis. Het aantal bedrijven nam in 12 jaar toe van 15 tot 29, absoluut gezien nog W. LAMERS VAN B.V. BVO PERSOON LIJK KAMPIOEN le KLASSE LIBRE GEWEST BRABANT - ZEELAND. De wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap le klas libre van het Gewest Brabant-Zeeland, die te Den Bosch wer den gespeeld, zijn voor de heer W. Lamers van de b.v. BVO district Waalwijk een groot succes geworden. Met een alg. gem. van 7.67 wist dhr. Lamers het kan^pioen- schap op zijn naam te brengen. Hij won 5 van 4e 7 partijen, speelde één maal gelijk en verloor slechts 1 partij. In dit sterke gezelschap moet de prestatie van dhr. W. Lamers hoog worden aangeslagen. Als vertegenwoordiger van het district Waal wijk, heeft hij de naam van dit district prachtig hooggehouden en zal hij deswege worden afgevaardigd naar de wedstrijden om het landskampioenschap. Na afloop werd hij door de voorzitter van het Gewest Brabant-Zeeland de heer Ad. Uytendaal, geluk gewenst en werd hem de kampioens medaille overhandigd. Maandagavond j.l. werd hij gelukgewenst door zijn eigen vef- eniging BVO, terwijl maandag 8 april a.s. de huldiging zal plaats vinden in het club lokaal van BVO, door het Waalwijks distr.- bestuur. DISTRICT WAALWIJK KNBB Finale-wedstrijden persoonlijk kampioen- f schap hoofd-klasse bandstoten. Vrijdag 5, zaterdag 6 en zondag 7 april a.s. zullen in het clubblokaal van de BV KNA, bij de heer G. Ouwerkerk, de finale wedstrijden worden gespeeld om het per soonlijk kampioenschap bandstoten hoofd klasse van het district Waalwijk van de KN BB. Aantal car. 100. De volgende biljarters zullen hieraan deelnemen C. v. d. Sanden en G. Brok van OOG; C. Teurlings x A. Slaats van Nooit Volleerd; H. Lombarts van v. d. Brandt; B. v. Cromvoirt van BSV en W. Lamers van BVO. Het programma is samengesteld als volgt Vrijdag 5 april 7 uur G. Brok - C. v. d. Sanden; 8 uur C. Teurlings-A. Slaats; 9 uur H. Lombarts - B. v. Cromvoirt; 10 uur W. Lamers - A. Slaats; 11 uur C. Teur lings - G. Brok. Zaterdag 6 april 1 uur C. v. d. San den - H. Lombarts; 2 uur B. v. Cromvoirt -W. Lamers; 3 uur A. Slaats -G. Brok; 4 uur C. v. d. Sanden C. Teurlings; 5 u. B. van Cromvoirt - A. Slaats; 6 u. C. Teur lings - W. Lamers; 7 u. G. Brok - H. Lom barts; 8 uur C. v. d. Sanden B. v. Crom voirt; 9 uur W. Lamers-H. Lombarts; 10 uur G. Brok-B. van Cromvoirt; 11 uur C. v. d. Sanden - W. Lamers. Zondag 7 april 1.30 uur C. Teurlings -H. Lombarts; 2.30 uur C. v. d. Sanden - A. Staats; 3.30 uur W. Lamers - G. Brok; 4.30 uur H. Lombarts-A. Slaats; 5.30 uur C. Teurlings - B. v. Cromvoirt. Het districtsbestuur behoudt het recht om in verband met de'spanning voor de laatste partij, de laatste partijen te vezetten. Na af loop zal de kampioen door het distr.-bestuur worden gehuldigd. COMPETITIEWEDSTRIJDEN DISTRICT WAALWIJK KNBB Hoe langer hoe meer komt het einde van de competitie 1962-'63 van 't district Waal wijk KNBB in zicht. Alleen in klasse E wer den in de afgelopen dagen nog enkele ont moetingen gespeeld. De uitslagen hiervan kunnen alleen nog maar van belang zijn voor een event, hogere plaats op de rang lijst, daar de kampioenen in elke klasse reeds bekend zijn. Zoals we reeds mede deelden is dit in klasse E Ons Genoegen 3. Toch en terecht tracht ieder viertal een eer volle plaats op de ranglijst te bemachtigen, zodat de ontmoetingen tot het laatst span nend blijven. BSV 3 ontving ditmaal Keesje II en moest met een gelijk spel genoegen nemen. Frans Slaats en Jos van Bladel van BSV 3 wonnen van resp. H. Mutsaerts en J. van Dongen van Keesje 2, doch J. van Bladel van BSV 3 verloor van v. Riel en Jan van Bladel van J. van Dongen van Keesje 2, zodat de eindstand 4-4 werd. BVO 3 dat KNA 2 ontving wist de mees te winstpunten in eigen huis te houden. Al leen C. Leytens van BVO 3 moest zijn meerdere erkennen in Fr. Schoelitz van KNA 2, doch de Rouw en G. v. d. Heuvel (2 maal) wonnen van resp. H. Klerx, Sleen- hof en Swinkels van KNA 2, zodat de eind stand 6-2 voor BVO 3 werd. OOG 4 was de gastheer van Ons Genoegen 3 en hier werden de punten broederlijk verdeeld. B. van Gennip van OOG 4 won van Th. Ver donk van O.G. 3 en A. Molegraaf van C. Herman. J. Molegraaf van OOG 4 en B. van Gennip verloren van resp B. Verhoof- stad en J. IJpelaar van Ons Genoegen 3. Eindstand derhalve 4-4. Hetzelfde was het geval met de ontmoeting KOT 2 Waalwijk tegen KOT 2 Elshout. Hier wonnen E. Bergmans en M. Voogd van KOT W. van resp. B. Tabbers en J. v. d. Wiel van KOT E., dach daar B. van Brunschot en F. Lom- mers van KOT W. verloren van Fr. Kleijn en L. Tabbers uit Elshout werd de eindstand 4-4. De laatste ontmoeting was dit van HBS 3, dat BSV 4 ontving en die eveneens in een gelijk spel eindigde door overwin ningen van B. Demmers en Jos Demmers van HBS 3 op resp. C. Krol en T. de Kloe van BSV, doch door verliespartijen van W. Pullens en W. v. d. Oever van HBS van resp. van Munster en C. Krol van BSV 4. Uitslag 4-4. Gedetailleerde uitslagen: HBS 3 - BSV 4 4-4; KOT 2 Waalwijk-KOT 2 Elshout 4-4; OOG 4 - Ons Genoegen 3 4-4; BVO 3 - KNA 2 6 - 2; BSV 3 - Keesje 2 4-4. Hoogste serie Fr. Slaats van BSV 3 met 22 car., hoogste gem. J. v. Bladel van BSV 3 met gem. 2.88.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9