De Echo van het Zuiden WAALWIJK KO/ABI I J Harmonie St. Grispijn hield jaarlijkse statiedag SBBBnmïaa \1F" PAST BETER BROMMER CONTRA BROMMER Gouden en zilveren jubilarissen stonden in het middelpunt van de belangstelling MnmsÊSÊÊËÈ Huldiging Wie veel keuze wil stapt naar van Haren, wie het allernieuw ste wil zien loopt óók bij van Haren naar binnen, want daar worden al Uw voorjaarswen- sen vervuld. De nieuwste mo dellen, de grootste keuze en bovendien voordeligerl MAANDAG 8 APRIL 1963 85e JAARGANG No. 38 GESLAAGD Aan de Techn. Hogeschool te Delft slaagde voor bouwkundig in genieur onze vroegere plaatsge noot architect Aris Buddingh. DIPLOMA-UITREIKING AAN DE AVOND-NIJVERHEIDS- SCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN Bij de diploma-uitreiking aan de avond-nijverheidsschool voor Waal wijk en omstreken kon aan onder staande leerlingen het diploma worden uitgereikt. Getuigschrift A (3-jarige cursus) Metaalbewerker. 1. C. Mulders, Waalwijk; 2. A. v. d. Sande, Waalwijk. Niet gedipl.: twee. Schoenmaken: 1 H. Curvers, Kaatsheuvel; 2. H. de Peffer, Waalwijk; 3. A. Schelle- kens, Waspik; 4. M. Snijders, Waal wijk; 5. M. Verduyn, Waspik. Niet gedipl.: geen. Timmeren: 1. P. van Kapel, Wijk en Aalburg; 2. J. de Laat, Hedikhuizen; 3. J. Schalken, Kaatsheuvel 4. J. Ver- heyden, Loon op Zand; 5. J. Ver- hoofstad, Waalwijk. Niet gedipl.: geen. Schilderen: 1. J. Brouwers, Waalwijk. Niet gedipl.: twee. Electro-techniek: 1. P. Roos, Waalwijk; 2. L. Scha pendonk, Waalwijk. Niet gedipl.: een. POSITIE KLEDING WARENHUIS WAALWIJK lVfpfcplpn 1. P. Treffers, Waalwijk; 2. Adr. Verboven, Kaatsheuvel. Niet gedipl.: geen. Getuigschrift B (2-jarig vervolge.) Metaalbewerken 1. G. Baayens, Drongelen; 2. C. v. Beek, Sprang-Capelle; 3. J. van Beek, Sprang-Capelle; 4. B. de Haan, Waalwijk; 5. A. Hamers, Kaatsheuvel; 6. G. v. d. Heyden, Genderen; 7. J. Koreman, Kaats heuvel; 8. J. Kroot, Kaatsheuvel; 9. Chr. Molegraaf, Sprang; 10. W. v. d. Mooren, Genderen; 11. J. van Noort, Drunen; 12. W. Pfundt, Kaatsheuvel; 13. H. Reinders, Kaatsheuvel; 14. Jac. Rietveld, Ca- pelle; 15. A. Schilders, Drongelen; 16. F. Smits, Drunen; 17. D. in 't Veld, Dussen; 18. J. Verhoeven, Drunen. Niet gedipl.: geen. Timmeren: D. van Alphen, Wijk en Aalburg; 2. A. Borsje, Heusden; 3. J. Brands, Loon op Zand; 4. J. Kamp, Was pik; 5. J. van Kapel, Heusden; 6. C. van Loon, Loon op Zand; 7. A. Maas, Waalwijk; 8. J. Millenaar, Wijk en Aalburg; 9. G. Obbens, Drunen; 10. H. van Ravenstein, Haarsteeg; 11. J. Spuybroek, Waal wijk; 12. D. van Tilborgh, Capelle; 13. J. Verharen, Herpt; 14. P. Vos, Wijk en Aalburg. Niet gedipl.: vier. Schilderen: 1. M. Akkermans, Loon op Zand; 2. A. van Beek, Babyloniënbroek; 3. N. de Gouw, Drunen; 4. F. Hey- mans, Drunen; 5. W. de Jong, St. Joachimsmoer; 6. C. Klomp, Dru nen; 7. M. v. d. Sanden, Elshout; 8. W. Sprangers, Dongen; 9. B. Treffers, Meeuwen. Niet gedipl.: een. Electrotechniek: 1. W. Branderhorst, Genderen; 2. A. van Delft, Waalwijk; 3. J. Griek, Tilburg; 4. A. Hoevènaar, Sprang- Capelle; 5. Th. v. d. Schans, Waal wijk; 6. M. Versteeg, Wijk en Aal burg; 7. P. Rekkers, Waspik. Niet gedipl.: twee. Metselen: W. van Corstanje, Waalwijk; 2. E. van Eggelen, Vlijmen; 3. P. de Kort, Kaatsheuvel; 4. C. Lommers, Waalwijk; 5. J. Moonen, Waalwijk; 6. A. van Turnhout, Waspik. Niet gedipl.: twee. Prijzenlijst diploma A cursus '62-'63 Schoenmaken: le prijs: M. Verduyn, Waspik; 2e prijs: A. Schellekens, Waspik. Prijzenlijst diploma B: Metaalbewerken le prijs: J. Verhoeven, Drunen. Timmeren: le prijs: C. v. Loon, Loon op Zand. 2e prijs: A. Maas, Waalwijk. Electrotechniek le prijs: W. Branderhorst, Gende ren; 2e prijs: A. van Delft, Waal wijk. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN In de muziekzaal van het Willem van Oranje College te Waalwijk werd 28 maart een bijeenkomst ge houden van de Vrouwenbond, waar Ds. Van Noort uit Nieuwendijk sprak over 40.000 kaarsen. Zoals kaasen hun licht verspreiden, moe ten ook wij een lichtend voorbeeld zijn voor onze omgeving. Na deze lezing werd een kort verslag gegeven over de Vrouwen- Wereld Gebedsdag. Daarna kwam de landdag te Oisterwijk op 14 mei ter sprake. Er is nog tot Pasen ge legenheid om zich op te geven bij Mevr. v. Herwijnen, Bg. v. Grote- huisstraat 13, Waalwijk, tel. 2604. De kosten zijn f 5.- Het ligt in de bedoeling om gezamelijk met een bus naar Oisterwijk te gaan om na afloop ook tezamen huiswaarts te keren. Een lezing met toepasselijke muziek door J. J. Poort over Zin gend Geloof zal het religieus bele ven van primitieve volken vertol ken. Een echt Brabantse koffieta fel vormt het gezellige middelpunt van de dag. De aanvang is op half elf gesteld, de dag wordt beëindigd om 4 uur. Vlak na Pasen zullen twee le zingen met hetzelfde onderwerp gehouden worden: 25 april door ds. van Gelder uit Eindhoven en 16 mei door dr. Kuyper uit Breda. Onderwerp: Verantwoorde gezins vorming. Het beloven interessante lezingen te worden. KON. NED. VER. E.H.B.O. AFD. WAALWIJK, HIELD HAAR JAARVERGADERING Woensdag 3 april hield de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. haar jaarverga dering. De voorzitter heette allen welkom, speciaal de docent Dr. van Tuijn. Hij zei er zich over te ver heugen dat het de vereniging in het afgelopen jaar goed was gegaan, ge tuige het stijgende aantal donateurs en de belangstelling die er is voor de opleidingscursus en de jeugd- cursus E.H.B.O. In vele gevallen verleenden de leden eerste hulp, vooral bij diverse sportevenemen ten, aan het Gem. Zwembad, enz. Hij spoorde de leden aan de oe fenavonden trouw te bezoeken, vooral in verband met de vele ver anderingen die binnenkort in het nieuwe O.Kr. boekje zullen komen. Verder deelde hij aan de leden mee, dat Dr. Verhoeven een lezing zou komen houden en dat er deelgeno men zou worden aan de districts wedstrijden te Breda. De secretaresse deelde in haar jaarverslag o.a. mee, dat alle 36 ge diplomeerde leden nu in het bezit waren van een goedgevulde ver- bandkoffer en dat daarnaast nog zes grote verbandposten waren inge richt. Toen daarna de penningmeester nog een ruim batig saldo bekend maakte, waren de leden zeer ver heugd over de stand van zaken. De aftredende heren v. Nunen en v. Vugt werden herkozen. Bij monde van één der leden wer den mej. Leijtens en de heer v. Nunen gefeliciteerd met de behaal de kaderaantekening E.H.B.O. en werd hun een boekenbon aangebo den. Bij de rondvraag deed Dr. v. Tuijn enkele zeer nuttige suggesties aan de hand, betreffende de oefenavon den, en na een geanimeerd gesprek hierover met de leden, besloot de voorzitter deze vergadering. AQUARIUMCURSUSAVOND Woensdagavond 10 april houdt de aquariumvereniging „Parame cium" in café De Korenbeurs haar vierde instructie-avond in het ka der van de „Aquariumcursus voor iedereen". De onderwerpen die woensdagavond besproken zullen worden hebben betrekking op „De bouw van een aquarium". Het be looft ditmaal een bijzonder inte ressante avond te worden, temeer nog daar aan de hand van speciale dia's de opbouw van het aquarium zal worden toegelicht. Zoals dat ook de voorafgaande weken het ge val was, begint deze avond om 8 uur en is voor iedere belangstel lende gratis toegankelijk. PTT WAALWIJK BRACHT le PRIJS MEE NAAR HUIS Een ploeg Waalwijkse PTT-man- nen is zaterdag vanuit Den Bosch in Waalwijk teruggekeerd in het bezit van een eerste prijs. Zaterdag vonden in Den Bosch de kring wedstrijden plaats in het kader van de bedrijfszelfbescherming. De groep uit Waalwijk, samenge steld uit personeelsleden van de Technische Dienst en het postkan toor Waalwijk, behaalde met 197 punten een prachtige eerste prijs. Aan deze wedstrijden werd door 10 ploegen deelgenomen. BILJARTEN Berry van Cromvoirt van BSV kampioen hoofdklasse bandjetoten Na uiterst spannende en spor tieve wedstrijden is de jeugdige Berry van Cromvoirt er in ge slaagd het persoonlijk kampioen schap hoofdklasse bandstoten te behalen. De wedstrijden werden in de afgelopen dagen gespeeld in het clublokaal van KNA bij de heer G. Ouwerkerk. Op deze finalewed strijden komen wij a.s. vrijdag uit gebreider terug. COUPE D'EUROPE (Driebanden) Zaterdag jl. was de b.v. „Impera tor" uit Breda bij de b.v. „van den Brandt" te Waalwijk op bezoek voor een ontmoeting om de Coupe d'Europe, althans om uit te maken wie Nederland zal vertegenwoor digen in de finalewedstrijden om deze zozeer begeerde trofee. Het is aan de ontvangende ver eniging „van den Brandt" gelukt met 62 de overwinning te beha len in deze wel zeer spannende ont moeting, waarvan de uitslag was: van den BrandtImperator: H. de RuyterC. v. Oosterhout 20 W. SoeterboekA. Krielaars 02 C. SoeterboekMr. J. Jacobs 20 J. v. AlphenJ. Schram 20 Hoogste serie: H. de Ruyter 6 car. Hoogste gemiddelde: A. Krielaars met 0.961. Persoonlijk kampioenschap kader 38-2. Vanaf heden staat de inschrijving open voor 't pers. kampioenschap kader 38-2 voor leden die gepro moveerd zijn in de hoofdklasse, of die al reeds eerder mee hebben gedaan. Het inschrijfgeld bedraagt 1.- en moet bij de inschrijving worden voldaan bij de wedstrijd leider. De inschrijving sluit op 14 april a.s.. Deze wedstrijden worden gespeeld in clublokaal 't Zwaantje bij de heer M. van Bracht. DE POSTDUIF, WAALWIJK Concours vanuit Duffel, 78 km. Eerste duif om 12-1-36. L. van Zon 1; Schaf er 2 27 31 58; Vermeer 3 4 6 51; de Man 5 35 38; van Eethen 7 16 57; Braat 8 41 46; Blok 9; Duivekamp 10; van Hel- voirt 11 21 36 64; Didden 12; H. v. Boxtel 13 17 29; van Riel 14; Groe- neveld 15 26 55 71 73 75; H. Lom- harts 18 28 40; de Leijer 19; van Esch 20 24; van Hul ten 22 47 48 53 65; van Spijk 23 60; Boot 25; Dek kers 30 67; Hamers 32 78; L. v. d, Boogaard 33; van Schayk 34 54; P. Timmermans 37; Strengers 39 46; Adriaanse 42; Avontuur 43 59; J. J. Timmermans 44 76; M. Verhulst 49 79; Verwiel 60; de Ronde 52 56 81; v. d. Heuvel 61; van Bijnen 62; Schilders 63 66 74 82; J. Leijten 68 83; Verhoeven 69; van Ham 70; L. Pullens 72; Schaafstra 77; H. Pul lens 80; M. Leijtens 84; Kuis 85. Twee bromfietsen zijn zondag met elkaar in botsing gekomen in de Grotestraat ter hoogte van café Baaijens. Een brommer bestuurd door P. F. te Sprang-Capelle, kwam uit een uitrit gereden, de Grote straat op, waar de in westelijke richting rijdende W. C. R. te Waal wijk juist passeerde. Hij kon de brommer van F. niet meer ontwij ken waardoor hij tegen deze aan botste met als gevolg, dat hij kwam te vallen. R. liep enkele hoofdwon den op die door dokter van Daal werden verbonden. Ook de brom mer van R. werd beschadigd, ter wijl F. schade noch verwondingen opliep. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Vulpenset in etui, huissleutel, 3 x step, handschoen, sjaal, hoofddoek, rechter dameshandschoen, 2 X autopet, geel-bruine sjaal, huissleu tel. Verloren: Beige werkjas, polshorloge, doos met textielstalen, kinderstep, da messchoen, plattegrond van Til burg, bruine herentas, broodtrom mel, groene Parker vulpen, regen pet, herensjaal, autospiegel, gou den hangertje, hondepenning, een zwart lederen herenportefeuille m. inh., bankbiljet. AGENDA maandag: Luxor: 8 uur: „Strijd om de gele rivier", 14 jaar. Musis Sacrum: „Ursus de leeuwen koning", 14 jaar. dinsdag: Hotel Verwiel: 3 uur: Opening Ge westelijk Arbeidsbureau, woensdag: Luxor: 8 uur: „Strijd om de gele rivier", 14 jaar. Café de Korenbeurs: Aquarium cursus voor iedereen. 8 uur. Deze week geen repetitie voor dames- en herenkoor van „Oefe ning en Vermaak. Harmonie St. Crispijn heeft zaterdagavond in zaal Thalia haar jaar lijkse Statiedag gevierd. Het feest begon 's middags al toen har monie St. Crispijn ditmaal voor de eerste keer begeleid door de drumband van de Harmonie de jubilarissen aan huis ging af halen. De eigenlijke feestavond, die volgde na de Brabantse koffie tafel, werd voor een groot gedeelte door eigen leden verzorgd. Tij dens deze avond kon de voorzitter, de heer Fr. Smolders, meedelen dat de beschermheer, de heer J. Maiburg, die tijdens deze avond ook aanwezig was, een uniform voor de harmonie had geschonken. Het ligt tevens in de bedoeling dat harmonie St. Crispijn dit jaar weer zal deelnemen aan een concours in de Vaandelafdeling. Naar aanleiding hiervan merkte de heer J. de Kort deze avond op, dat allerwege de hoop bestaat dat Harmonie St. Crispijn met 't vaan del huiswaarts zal keren. Ook het Belastinggebouw stond vorige week in het middelpunt van de belangstelling. Vrijdagmiddag vond hier een officiële bijeenkomst van genodigden plaats, waarbij het gebouw in beheer en onderhoud werd overgedragen aan de Belastingdienst in Waalwijk. In hetzelfde gebouw is ook het Gewestelijk Arbeidsbureau onderge bracht. De belastingen zijn gevestigd in dat gedeelte van het gebouw dat zich uitstrekt van links tot en met 't tweede balcon. Het uiterst- rechtse gedeelte it het Gewestelijk Arbeidsbureau, dat dinsdag middag tijdens een officiële bijeenkomst in hotel Verwiel zal worden geopend. Het verslag over de opening van het belastingkantoor vindt u elders in dit blad opgenomen. Drie gouden en drie zilveren jubilarissen van harmonie St. Crispijn, die zaterdagavond uitgebreid in de bloemetjes zijn gezet. Uiterst rechts de beschermheer van de harmonie, de heer J. Maiburg. De heer Smolders begon de hul diging, door eerst een hartelijk wel kom toe te roepen tot alle aanwezi gen, waarbij hij bijzondere aandacht schonk aan de aanwezigheid van de heer J. Maiburg, beschermheer van de harmonie, en aan de aanwezig heid van de nieuwe tambours, die het door hun toetreden mogelijk hebben gemaakt dat er een eigen drumband kon worden geformeerd. Alvorens over te gaan tot huldi ging van de drie gouden en drie zilveren jubilerissen, spoorde hij de leden van de harmonie St. Crispijn nog eens aan de repetitieavonden trouw te bezoeken, zeker nu het in de bedoeling ligt dat de harmonie dit jaar deel gaat nemen aan een concours. Na de groep van vier gouden ju bilarissen, die tijdens het 50-jarig bestaan van harmonie St. Crispijn werden gefêteerd, was het nu de beurt aan de heren K. Pennings, G. v. d. Sanden en G. Voogd. De heer Smolders sprak zijn grote waardering uit voor het volhouden en het doorzetten van deze 'drie le den, die ook tijdens de moeilijke dagen geen verstek hadden laten gaan. „Gij zijt verenigingsmensen van het echte ras. De muziek en St. Crispijn lagen U na aan het hart", zo betoogde de heer Smolders. Hij zei, voor de belangrijke bijdrage die deze drie gedurende de afgelopen vijftig jaar hadden geleverd, graag zijn dank te betuigen. Als blijvend bewijs van erkentelijkheid bood hij de heer K. Pennings een staande schemerlamp aan en aan de heren G. v. d. Sanden en G. Voogd een polshorloge. Van de beschermheer mochten de jubilarissen een cadeau (Vervolg zie pag. 8) Nieuwste modellen voordeliger prijzen grootste keuze1 Prachtige derby-mollere met su blieme pasvorm. In zwarten bruin. 29 ,75 Zomers model met origineel vlechtmatting bovenwerk, In zwartleder. 21," Zwartlederen in-step met kroko rand. Moderne vetersluiting Fraai Italiaans model. In zwart leder. 19," Sportieve moliere met praktisch onverslijtbare crepe- rubber zolen, in bruin juchtleder en zwartleder. 27," HAD-0844 h Filialen in het gehele land, waaronder GROTE STRAAT 291, WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5