w/AAlwijkse en LAnQStRAAtse couRAnt DRUNEN VLIJMEN A. D. SNELS - oud-burgemeester van Drunen - OVERLEDEN WASPIK Uit do Langstraat Ogen vragen brillen van STASSAR technische school voor de Nieuwkuijk Haarsteeg Raamsdonk DINSDAG 16 APRIL 1963 85e JAARGANG No. 30 De tcho van het Zuióen Abonnement Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuv~ Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 R.K. JEUGDCENTRALE Sinds december bestaat in Dru- nen een jeugd-judo-club, welke op initiatief van de R.K. Jeugdcentrale werd opgericht. Iedere vrijdagavond houdt deze jeugd-judo-club haar oe fenavond in de Hoge Braken. Ook onder de jongeren van 18 tot 20 jaar blijkt voor deze sport veel be langstelling te bestaan. Dit is voor de R.K. Jeugdcentrale aanleiding geweest om de oprichting van een judo-club voor jongeren te stimu leren. Jongeren die zich voor deze judo-club willen opgeven, kunnen zich melden bij mevr. Mol, Juliana- straat 1. Ook de oprichting van een kleuter-judo-club is in voorberei ding. Ook hiervoor is opgave moge lijk bij bovengenoemd adres. WANDELTOCHT Onder het motto „Jeugd vacan- tie-vreugd", organiseert de R.K. Jeugdcentrale op maandag 22 april een wandeltocht voor de school jeugd van de tweede tot de zesde klas. Er zal in twee groepen wor den gelopen, n.l. de tweede en de derde klas, en de vierde, vijfde en zesde klas. De start is vanaf het Raadhuisplein om 1.15 uur. Inschrijfgeld 0.15. BEIAARDCONCERT Herman Bonenkamp gaf eerste Paasdag op het Carrillon van de St. Lambertuskerk te Drunen een Paas- concert. Uitgevoerd werden een 6- tal werkjes, o.a. Prelude van v. d. Gein, 3 Paasliederen, een sonate van Corelli, 3 Duitse Paasliederen en Torisch suite van J. Hard. De heer Bonenkamp zal verder iede re zaterdag tussen 2 en 3 uur in Drunen een concert op genoemd carillon geven. TENNISCLUB „DE KLINKAERT" Tennisclub „de Klinkaert" heeft voor dit seizoen haar banen nabij Duinrand voor dit seizoen weer ge opend. Naast de oefenwedstrijden en onderlinge competitiewedstrijden zullen op de banen ook de bonds- competitie-wedstrijden worden ge speeld. Tennisclub „de Klinkaert" heeft bij de opening van de banen voor dit seizoen gelijktijdig ook haar nieuw clublokaal, dat bij deze banen is gebouwd, officieel geopend. PROGRAMMA KONINGINNEDAG Het comité Kinderfeesten Konin ginnedag heeft deze week het pro gramma voor Koninginnedag op 30 april vastgesteld. In grote trekken is het programma als volgt: 's mor gens 10.30 uur Kinderaubade met medewerking van de Harmonie Drunen. Bij deze aubade zullen de kleuters enkele dansjes uitvoeren en enkele liedjes zingen. Na deze aubade zullen de kinderen op de scholen een kleine tractatie ontvan gen. 's Middags zal er om 2 uur een kinderoptocht worden gehouden. Van 2.30 tot 3.30 uur zal Herman Bonenkamp op het carillon van de kerktoren een concert geven. 's Avonds om 8 uur zal de gym nastiekvereniging S.H.J. op 't Raad huisplein een gymnastiek-demon- stratie geven. Om 9 uur zal tot be sluit van deze dag door de Harmo nie Drunen een Taptoe worden ge geven in gala-uniform. TINI VAN DER LEE VIJFDE IN DE RONDE VAN WOUDRICHEM was zeer groot. Dit was vooral ook 2de Paasdag, toen deze zaak voor 't publiek werd opengesteld. Hoewel de nieuwe zaak tegenover de oude zeer sterk werd vergroot, bleek het 2de Paasdag nog te klein om alle belangstellenden te kunnen bevat ten. Vele hebben toen kunnen con stateren dat de firma v. Ravenstijn de zaken goed heeft aangepakt. Niet alleen werd de zaak vergroot, maar evenzeer gemoderniseerd, ter wijl ook het assortiment van arti kelen wat verkrijgbaar was, werd uitgebreid. Als de voortekenen niet bedriegen, heeft Drunen een cafe taria gekregen, waar men in de toe komst over belangstelling niet zal hebben te klagen. BOUWORDE Voor de bekende bouw-orde zal op 5 mei in Drunen en actie worden gehouden, teinde deze internationa le orde met de nodige gelden te steunen. De actie in Drunen zal be staan in een huis-aan-huis-collecte op 5 mei. Dezelfde dag zal de heer Jozef Rosta, Hongaars vluchteling in 1956 en nu propagandaleider van de bouw-orde in Nederland, in alle H. Missen spreken over de bouw orde. Wat de bouw-orde is en hoe deze in tien jaar tijd uitgroeide tot een internationale organisatie waarin duizenden jongeren uit alle landen aan meewerken, hopen wij u in een volgend artikel te vertel len. In Drunen is verleden week een actie-comité opgericht, welke ter ge legenheid van deze collecte een speciale krant zal uitgeven. Uit de verschillende jongeren-organisaties, zoals Jonge Boeren en Boerinnen, de Instuif en de Jongeren-sociëteit, zullen zich jongeren beschikbaar stellen om de huis-aan-huis-collecte te houden. Op de lagere scholen zal de heer Rosta op vrijdag 26 april komen vertellen over de bouw-orde en het werk van deze orde. In Dru nen verwacht men voor de bouw orde rond de 2500- bijeen te kun nen brengen. Het giro-nummer van de internationale bouw-orde is 86070, adres St.Annastraat 172, Nij megen. 't Giro-nummer bij de Boe renleenbank van de Bouworde is 510872. SCHOENINDUSTRIE DRUNEN Op 7, 8 eni 9 mei a.s. zullen in de Julianahal van het Jaarbeursge bouw te Utrecht de jaarlijkse be- roepenwedstrijden gehouden wor den. Deze worden georganiseerd voor leerlingen welke een vakoplei ding hebben ontvangen aan 'n dag school en daarop aansluitend een leerlingenovereenkomst hebben vol eind. Dit jaar zal voor het eerst, behalve door verschillende andere beroepen, door de schoenmakers ge streden worden om de titel van de beste schoenmaker van het jaar. Er zijn in het land acht personen uitgenodigd aan deze wedstrijd deel te nemen; daarvan zijn er drie die hun opleiding ontvingen aan de Technische School voor de Schoen industrie te Drunen, n.l. Mart. v. d. Wiel en Jan Klomp te Drunen en Henk Schoonus te Tilburg. Tini v. d. Lee werd 2de Paasdag in de Ronde van Woudrichem nr. 5. Na enkele ronden had zich een kop groep van vier gevormd, die zich gedurende de hele strijd wist te handhaven en zelfs met een minuut was uitgelopen. Van der Lee was niet bij deze kopgroep, maar deed enkele rondjes voor het einde een uitval naar de kopgroep en wist deze vlak bij de finish te bereiken. Aan de eindsprint kon v. d. Lee niet meer mee, maar hij kwam di rect achter nr. 4 binnen. De resul taten van v. d. Lee zijn bij deze eerste wedstrijden na twee jaar niet ongunstig. Hij werd tweemaal nr. 5 en in St. Willibrord na nr. 1, met het hele grote peloton dat gelijk over de eindstreep ging, als nr. 10 geklasseerd. A.s. zondag gaat v. d. Lee naar Schijndel. De supporters worden verzocht mee op te trekken haar Schijndel om onze Drunense renner aan te moedigen. RONDE VAN DRUNEN De belangstelling van de zijde der renners voor de Ronde van Drunen, die 12 mei zal worden verreden, is vrij groot. A.s. vrijdag sluit de in schrijving en zullen de medewer kers van de organisatoren weer in vergadering bijeenkomen om de or ganisatie te bespreken. FIRMA VAN RAVENSTIJN OPENDE NIEUWE CAFETARIA De firma v. Ravenstijn ,,'t Jantje" opende zaterdag zijn nieuwe zaak. De belangstelling bij deze opening WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 14 april hield de Postduivenver. De Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoor de België, afstand 102 km; los 9 uur; eerste prijsduif 10-0-22, laatste 10-08-40. Uitslag Th v Bokhoven 1, 46, 63; J v d Dungen 2, 25, 34, 54; Gebr de Vaan 3, 45, 47, 58; H de Laat-Parijs 4, 9, 33; Fr v Bokhoven 5, 16; J v d Wiel 6, 20, 57; P v Gestel 7, 14; M Libregts 8, 11, 18; L Klerks 10, 29;, L Meesters 12, 26, 35; H Zeeuwen 13, 23; Jo v d Hout 15, 41, 52, 69; Gebr v Bladel 17, 67; C v Heivoort 19, 61; M v Dal 21, 36 44, 49; Gvd Hout 22; Sjef v d Wiel 24'; K Kivit 27, 31, 40, 43, 50; H Mom- mersteeg 28; J de Vaan 30, 32, 42; C de Ronde 37, 59; Chr v Esch 38; M Nicols 39, 55, 64; J Kiviets 48, 51, 65; M Laros 53; P Wijkmans 56; C v d Wiel 60; H v Beynen 62, 66; Jan Kuijs 68. Extra prij zen, Paaseieren: Th v Bokhoven met 1; H de Laat-Parijs met 4, 9; J v d Dungen met 25; L Klerks met 29; M Nicols met 64. WEDVLUCHT DE REISDUIF Maandag 2e Paasdag hield de Postdui venvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Herenthals België. Dit was tevens 'n eierenvlucht, waarvan de uitslag was Jos Kuys 1 27; Jo v d Heuvel 2, 7, 8, 9, 10, 13, 14, 16, 20, 29, 30; J Wilhard 3 4; P Vermeulen 5, 15, 17, 18, 19, 23, i 24, 31; P Diepstraten 6; C v Vugt en Zn. 11, 12, 25, 26, 28, 33, 34; P v Dal 21; M C v Dal 22; Th v Overdijk 32. WIELRENNEN Kampioenschappen De Zwaluw Zaterdag 13 april werden de kampioen schappen verreden van de Wielerclub De Zwaluw, voor nieuwelingen en aspiranten. Bij de nieuwelingen was het Sjef Haire- wasser uit Den Dungen, die de sterkste was; 2e werd Severs uit Waspik; 3 van Boxtel, 4 H. van Vugt Vlijmen. Bij de aspiranten was het Mourix uit Den Dungen die kampioen werd; 2e werd Ni cols uit Vlijmen, die teveel inspanning no dig had, want Mourix had steun van zijn plaatsgenoot, die om beurten demoreerde en Nicols steeds aanvallend moest zijn; 3 werd Lokven uit Den Dungen. Ronde van Den Dungen. Aan de ronde van den Dungen, die 2e Paasdag werd gehouden, namen enkele le den van de Zwaluw deel. Het werd een zwaar parcours en ronde na ronde dunde het rennersveld; van de Zwaluwleden werd Wim van Heijst 9, Fred Libregts 19e. Het begin is gemaakt. DAMMEN De damvereniging DVS had de heer A. de Graag uit Heusden op bezoek, voor het spelen van een simultaan damwedstrijd tegen 16 personen. De heer de Graag toonde zijn grote kunst door 13 partijen te winnen; hij speelde 1 remise en verloor 2 partijen. Een mooi succes. BEJAARDEN Voor de bejaarden van Vlijmen zal er een soos komen, die in het schoolgebouw in de Julianastraat voor hen wordt inge richt en die volgens plannen zou worden ge opend voor Pasen; dit kon niet gebeuren, maar vermoedelijk zal de opening zaterdag 20 april plaats vinden. SINAASAPPELEN-ACTIE. Op Paas-zaterdag werd alhier een sinaas appelen-actie gehouden. De opbrengst is bestemd voor het jeugdwerk in onze pa rochie in de Vliedberg en komt ten goede aan het Kath. meisjesgilde, de welpen en verkenners. CARNAVALSCLUB OPGERICHT. Er is hier een carnavalsclub opgericht onder de naam Rommelspotten. De bedoe ling is om de vroegere in duigen' gevallen carnavalsclub door een nieuwe te vervan gen en zodoende in Nieuwkuijk met carna val weer als vroeger dit feest te vieren. HET KASTEEL DRUNEN Nieuwkuijk is een der weinige plaatsen die kunnen roemen op het bezit van een kasteel. De St. Jansklokken gaven over dit kasteel enige bijzonderheden waaraan we het volgende ontlenen. Het Kasteel in Nieuwkuijk, genaamd het Drunens Kasteel, is sedert het jaar 1707 in het bezit der grafelijke familie d'Oultre- mont in Brussel. In dat jaar n.l. is Francois Paul Emile d'Oultremont in het huwelijk getreden met Marie Isabella gravin van Warfusé en erfdochter van haar geslacht. Zij bracht haar man o.a. het kasteel Dru nen mede. Vroeger onderhielden de graven d'Oul tremont op hun kasteel eigen hofkapelaans. Deze moesten voor de graaf en zijn gasten en gevolg de H. Mis lezen in de slotkapel. Meestal stelden de graven de kapelaan van hun kasteel tevens aan tot rentmeester van hun goederen, die rond het kasteel gelegen waren. Een van deze kapelaan-rentmees ters was Walther Colen. In een rekening boek over deze Walther Colen is een en an der interessants gevonden. Daarin heeft Colen telkens voor termijnen van vier jaar de ontvangsten en uitgaven der grafelijke goederen opgemaakt en door de graaf la ten vaststellen. Waarschijnlijk is kapelaan Colen in de loop van het jaar 1733 ge storven. Hij genoot van zijn heer een trak tement van f 125 per jaar. Uit het volgen de zal men zien dat de graven d'Oultremant te dien tijde op hun kasteel en goederen ge regeld moesten toegeven. Jaren 1710-1713: Uitgaven f 6752, ontvangsten f 7118, over f 366. Uit dit overschot moest de kapelaan nog voor drie jaar traktement ontvangen, zijnde f 375; de graaf moest dus nog ruim f 13 toeleggen. Zelfs in de gunstigste tijd hebben de graven op hun bezittingen hier moeten toegeven. Ook over de opvolger van Walther Colen wordt nog iets verteld. Deze droeg de naam Roberthus de Neve en volg de zijn voorganger op in al diens functies. Hij was een man van krachtdadig optre den, waardoor hij wel eens in conflict kwam met de Hollandse overheden. Zo lezen we dat de Neve bij verordening aan de inwo ners beval hun honden vast te leggen. Ook besteedde de kapelaan veel zorg om het brandgevaar in zijn heerlijkheid te weren, een zorg welke in die dagen zeer hard no dig was, omdat de meeste huizen met da ken van stro voorzien waren. Vooral het vuur maken op St. Maarten richtte jaar lijks veel onheil aan en daarom wilde de kapelaan het met een verbod treffen. BILJARTEN In café De Unie in 's-Bosch zullen op 18, 19, 20, 21, 26 en 27 april a.s. door de aldaar gevestigde biljartclub De Unie de wedstrijden worden gespeeld om het per soonlijk kampioenschap hoofdklasse libre van het district 's-Bosch. Aan deze wedstrijden die plaats hebben onder auspiciën van de KNBB, nemen de volgende spelers dee]: A. Treuren en P. v. d. Loo van DES alhier; Jo v. Engelen en Jo v Bokhoven van OBK Vlijmen; J Berg mans en Chr. Doomernik van Hart van Brabant 's-Bosch; J. Rutten van Wapen van Vught, Vught en G. de Werdt van Schuttershof Vught. Vorig jaar viel de titel ten deel aan onze dorpsgenoot A. Treuren, die nu voor de taak staat hem te verde digen. Wij wensen de Haarsteegse biljar ters veel succes toe en hopen dat één van beiden de titel zal weten te behalen. In café W. v. d. Loo, de bakermat van de Haarsteegse biljarters, had vorige week een belangrijk treffen plaats en wel tussen bet le viertal van DES en 't le viertal van Altijd Cadre 's-Bosch. Deze comp.-wedstrijd was belangrijk omdat de bezetting van de bovenste plaats op de ranglijst op het spel stond. In de stand kwam geen verande ring, want er werd 4-4 gelijk gespeeld. De uitslag luidt DES - Altijd Cadre K v d Loo 350 c-K Dekkers 300 c 160-300 A Treuren 180 1-N Kroon 190 1 180-190 P v d Loo 165 1-A Nefkens 150 1 165-105 F v Liempde 75 1-W Pauwels 1501 75-150 KORFBAL Het le 12-tal van de dameskorfbalclub Concordia alhier heeft door met 8-0 te winnen van Deuteren 2 haar kampioens kansen aanmerkelijk vergroot. Gedurende de gehele speeltijd waren de Haarsteegse da mes verre superieur en voordat de eerste helft was verstreken waren zij er in ge slaagd de stand op 4-0 te brengen. In de 2e helft hetzelfde spelbeeld, een overwe gend sterkere thuisclub die er weer in slaag de 4 keer te doelen, zodat de eindstand tot 8-0 werd opgevoerd. BUREN HAARSTEEG 4-2 Evenals vorige jaren is Haarsteeg er ook zondag niet in geslaagd om in Buren beslag op de punten te leggen, al was de uitslag geflatteerd. Dat de wedstrijd zonder pu bliek moest worden gespeeld, speelde de gasten kennelijk parten. Bij de aanvang kon direct worden geconstateerd dat Haarsteeg niet voor de thuisclub behoefde onder te doen in kracht. Vrij fortuinlijk nam de thuisclub echter de leiding. Dit inspireerde Haarsteeg tot meer activiteit, maar de ge boden kansen werden gemist. Toch slaagde midvoor v. d. Heijden er vlak voor de rust nog in gelijk te maken. Na de thee ging de thuisclub meteen in het offensief en kreeg de Haarsteeg-achterhoede het zwaar te ver duren; het duurde dan ook niet lang of het werd 2 - 1en enkele minuten later 3 - 1 Alle hoop op een goed eindresultaat was •nog aanwezig toen Haarsteegs linksbinnen Peplen er met een hard schot 3-2 van maakte, maar de bezoekers verzuimden door te drukken. Buren maakte hiervan handig gebruik en wist de stand tot 4-2 op te voeren. Haarsteeg was toen een geslagen ploeg en met deze stand kwam het einde. PROGRAMMA KONINGINNEDAG Na geruime tijd van voorbereiding door het Oranje-comité heeft het programma voor Koninginnedag thans voor wat Raams- donkdorp betreft zijn beslag gekregen. Na de aankondiging van de feestdag door he rauten te paard om 8 uur, zal de officiële opening plaats vinden om 9 uur door bur gemeester Prinssen op het plein Boerenleen bank - Wit-Gele Kruisgebouw. Hierna volgt een zanghulde door de schooljeugd. Om 10 uur vindt een gecostumeerde voetbalwed strijd plaats tussen de veteranen van Raams donk en Good Luck, op het terrein van de v.v. Raamsdonk. Op hetzelfde tijdstip vangt in de grote feesttent op het Havenplein een gratis kindervoorstelling plaats. Deze zal worden verzorgd door mej. Sia van Boord, die met haar bekende poppenspel het stuk „De drie gouden appeltjes" zal brengen, 's Middags om 2 uur is er in de grote tent wederom een jeugdvoorstelling. Deze zal worden verzorgd door de goochelaar Petino, de parodist Tony Heynen en de accorde onist Jo Roosen. De traditionele strijd om de wisselbeker tussen de eerste elftallen van Raamsdonk en Good Luck vindt plaats om 2 uur op het Raamsdonk-terrein. Om half 8 's avonds vindt een cabaret programma plaats in de feesttent. Dit wordt verzorgd door Ton van Bos, Jeanne van Amelsvoort, Tony Heynen, de goochelaaT Petino en het orkest De Dansende Noten. VOETBALLER BREEKT ENKEL De wedstrijd Raamsdonk 3 - RWB 3 heeft voor de Raamsdonkspeler Jan Kuys- ters een weinig prettige afloop gehad. Vrij kort na de aanvang van de wedstrijd trapte hij naar een bal, die hij miste; zijn been kwam daarna met zoveel kracht op het veld Een algemeen geachte en mar kante figuur is aan onze streek, aan het Brabantse gewest ontval len, door het overlijden van de edelachtbare heer A. D. Snels, oud burgemeester van Drunen. Hij overleed donderdag in de leeftijd van 68 jaar in zijn geboor teplaats Dongen, waar hij zich na zijn pensionering wederom had ge vestigd. Wijlen de heer Snels werd gebo ren 2 februari 1895 te Dongen, aan welke gemeente hij zeer gehecht was, waar hij zijn lager- en mid- derbaar onderwijs genoot en zich verder door zelfstudie vele wetens waardigheden op verschillend ter rein vergaarde, die hem in zijn later leven zeer te stade kwa men en hem vormden, zoals wij hierboven zeiden, tot een mar kante persoonlijkheid,, die de ge meenschap zeer vele en goede dien sten heeft bewezen. In 1925 werd hij gekozen tot lid van de gemeenteraad van Dongen en van 1936 tot 1943 was hij er eerste wethouder. In 1944, na de bevrijding werd hij loco-burge meester, om later weer als wethou der en loco-burgemeester op te tre den. Op verschillend terrein in en buiten die gemeente was hij actief. Zo was hij vanaf 1932 lid van het algemeen en dagelijks bestuur van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Noordelijk Noordbra bant te Waalwijk en tevens voor zitter van de afdeling Kleinbedrijf, lid en vice-voorzitter van het Mid denstands-borgstellingsfonds voor het rayon van de Kamer van Koop handel; lid van het algemeen be stuur van de Ned. Federatie van r.k. gemeenteraadsleden en voor zitter der afdeling Midden-Brabant; lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant; voorzitter van de Stichting 1940-1945 in Noord-Bra bant, lid van het bestuur der E.T.I. te Tilburg; lid van het bestuur van het comité tot opvoering der pro- duktiviteit; voorzitter van de r.k. Middenstandsbond in het diocees Breda, voor welke organisatie hij grote verdiensten heeft gehad, voor zitter van de commissie van advies voor arbeidsaangelegenheden aan 't Arbeidsbureau te Waalwijk. De bekroning van al deze activi teiten in het algemeen belang mag wel gezien worden in zijn benoe ming tot burgemeester van de ge meente Drunen in 1948, welk$ functie hij ruim 10 jaar heeft be kleed en waar hij ieders waarde ring en achting verwierf, door zijn onvermoeide arbeid voor de uit breiding der gemeente, speciaal in de moeilijke jaren van overgang van hoofdzakelijk agrarische naar bloeiende industrie-gemeente en waarvan Drunen op verschillende terreinen zo duidelijk de sporen draagt en waarvoor de dankbaar heid bleek bij zijn 10-jarig jubileum. Hij restaureerde o.m. het raadhuis, hij was de man van het kampeer- centrum „de Klinkaert", maakte het begin der uitbreidingsplannen, gaf Drunen zijn trottoirs, was bestuurs lid van Huishoudschool, Veiling, enz. De overledene was een begaafd spreker, een sympathieke persoon lijkheid, met wie 't prettig was sa men te werken om z'n heldere visie opgeruimdheid en jovialiteit en aan wie dan ook zeer velen de beste herinneringen zullen bewaren. De overledene werd door H.M. de Koningin begiftigd met de rid derorde van Oranje-Nassau en was onderscheiden met de Ridderorde van het Kruis voor Verdiensten. De plechtige uitvaart had heden morgen plaats in de St. Laurentius- kerk te Dongen en de begrafenis daarna op de r.k. begraafplaats te Drunen, waarbij de deelneming zeer groot was. Hij ruste in vrede. neer dat het op twee plaatsen brak. De heer Kuysters is opgenomen in het The- resiaziekenhuis te Raamsdonksveer. GEEN VOORRANG VERLEEND Het niet verlenen van voorrang werd de zer dagen de oorzaak van een aanrijding tus sen een luxe wagen bestuurd door de heer V. uit Kaatsheuvel en een brommer be stuurd door J. B. alhier. De luxe wagen greep de brommer bij het achterspatbord. J. B. liep hierbij enige lichte verwondingen op. Zijn neef, die op het duo zat was er enigszins erger aan toe. Hij bekwam een hersenschudding. Zowel aan de auto als aan de brommer was aanzienlijke schade. MONSTERZEGE VOOR WHITE BOYS Een bal kan in het voetbalspel raar rollen, maar wanneer het wedstrijden betreft rond Pasen maakt dit veel bespeelde voorwerp zo mogelijk nog vreemder capriolen, een paas ei gelijk. Dit ondervond White Boys dat zaterdag in Breda met 2-1 van TVC ver loor een tweede paasdag in een thuiswed strijd met liefst 7-0 dezelfde tegenstander klopte. Was het aanvalskwintet van White Boys'zaterdag niet in staat een duidelijk veldoverwicht in doelpunten uit te drukken, maandag liep deze stormlinie als op rolle tjes. Toch moest er een strafschop aan te pas komen om White Boys na een half uur spelen de openingstreffer te laten aanteke nen. Toen Piet Kuyten dit buitenkansje echter vakkundig had uitgebuit kreeg White Boys er pas goed de smaak van te pakken. Met de regelmaat van de klok zwiepte het net achter de doelman van TVC op totdat de 7-0 score was bereikt. Tot deze mon sterzege droegen bij Piet Kuyten 4 x, Huub Kuyten 2 x en Han v. Etten 1 x. AMICITIA VERSLOEG JONG BRAB. De Waspikse dameskorfbalver. Amicitia behaalde 2e paasdag in Berkel-Enschot een alleszins verdiende overwinning op Jong Brabant. De Waspikse dames plaatsten drie treffers, terwijl de gastvrouwen het scorings- bord onaangeroerd lieten. WASPIK - WILLEBRORD 2-2 Het eerste elftal van de voetbalclub Was pik heeft zaterdag in een thuiswedstrijd te gen Willebrord 'n 2-0 voorsprong prijs ge geven. Waspik opende de wedstrijd met een fel offensief waarin het team als geheel aar dig combineerde. Er ontstonden al direct enkele gevaarlijke situaties voor het doel van Willebrord. Een kopstoot van Paul Smits en een zoevend schot van Dick Spran- gers tegen de lat en 'n voorzet van Willy Vervoort die tegen de paal beukte vormden een veelbelovende ouverture. Het doelpunt dat na een kwartiertje uit een combinatie tussen Cor Smits-Willy Vervoort door Dick Sprangers werd gescoord, was dan ook be slist verdiend. Hierna verviel de voorhoede echter weer in een onsamenhangend spel letje, dat de verdediging van de bezoe kers volop de tijd gaf in te grijpen. Een vrije schietkans van Vervoort bracht de thuisclub op 2-0. Tien minuten voor rust kopte een der voorwaartsen van Willebrord een voorzet van rechts op knappe wijze langs doelman Smits, 2 1. Kort na de her vatting kwam de balans via een strafschop weer in evenwicht. Dit presentje voor de be zoekers kwam van de hand van de rechts achter van Waspik. Een schot van Paul Smits dat even hierna de kruising van paal en lat beukte bracht in de stand geen ver andering meer. Goede revanche. Het tegenbezoek dat Was pik maandag aan Willebrord bracht gaf een geheel andere strijd te zien. Moest Waspik in de eerste helft nog was acclamatiseren, na rust speelden de blauw-witten een pri ma partij voetbal. Goede combinaties brach ten een aantal doelrijpe kansen waarvan Dick Sprangers en Paul Smits er twee be nutten. Willy Vervoort tenslotte bracht uit een strafschop de eindstand op 3-0. UITSLAANDE BRAND Grote boerderij in de as gelegd. Vrijdagavond is tegen 11 uur de boerde rij van de wed." Biemans aan de Carmelie- tenstraat in Waspik-Boven in vlammen op gegaan. De. brand greep zo snel om zich heen dat noch van de inboedel, noch van het vee in de stal iets kon worden gered. De heren L. en J. Smits waren de eer sten die de brand ontdekten. Zij spoedden zich naar de boerderij om de bewoners, een 81-jarige mevr. en een ongetrouwde zoon van het onheil op de hoogte te brengen. Dit bleek maar juist op tijd, want de bewoners hadden nog niets van de hen bedreigende ramp gemerkt. Mevr. Biemans die nog maar enkele dagen geleden werd bediend, kon van haar ziekbed wotden opgenomen en bij een naast haar wonende zoon worden bin nen gedragen. Inmiddels sloegen de vlam men op verschillende plaatsen uit het dak.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 1