II» HMIU KAATSHEUVEL F DE KLOOF Toneelvereniging O.O.G. brengt: „En toen kwam Oma" Volksuniversiteit kan op geslaagd seizoen terugzien PIET VAN ROOY Korte berichten Landbouw en veeteelt 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 APRIL 1963 10 Loon op Zand Waspik mededeling van de heer van Berkel werd met een hartelijk applaus be groet, zodat het bestuur nu weer vol tallig het werk zal kunnen voortzet ten. Van de rondvraag werd door verschillende leden gebruik gemaakt, vooral het begraven van leden door eigen leden was een punt van uitge breide discussie. Volgens de voorzit ter waren de meestemmensen, die lid waren van de afdeling te oud om te dragen en hij ontraadde dan ook een voorstel in die geest. Hoewel hij van mening was, dat er in Waalwijk een begrafenisonderneming zou moeten zijn, wilde hij wel deze toezegging doen, dat wanneer er in speciale ge vallen een beroep op het bestuur zou worden gedaan, hiervoor altijd nog wel een oplossing zou kunnen wor den gevonden. De enkele vragen, die nog uit de vergadering werden gesteld, werden door de voorzitter tot tevredenheid beantwoord, waarna hij deze geani meerde doch uiterst vruchtbare ver gadering op de gebruikelijke wijze sloot. Geachte redactie, Mag ik nog eens terugkomen op de kwestie van de straatnamen in onze gemeente? Het betreft hier maar een simpele vraag. Kunnen de voor ons land beroemde staatslieden, zoals Dr. Schaepman, Dr. Kuyper, Cort van der Linden, Jhr. Ruys de Beerenbroeck, Dr. Nolens etc., niet evenveel aan spraak maken om in onze gemeente hun naam vereeuwigd te zien, dan de generaals uit de Boerenoorlog, zoals generaal de Wet, de la Rey en ande ren? Ik ding niets af op het besluit om een Transvaalwijk te stichten en de namen van deze dappere strijders te gen het onrecht van weleer te blij ven gedenken, maar de dappere strij ders voor het sociale recht en de de mocratie in ons vaderland kunnen daarop toch zeker niet minder aan spraak maken. Dit waren Nederlanders van het beste soort, die het vaderland op de beste manier hebben gediend en daarom aanspraak mogen maken op ieders waardering en dankbaarheid. Daarom hoop ik dat B. en W. hun voorstel zullen handhaven en dat dit met grote meerderheid wordt aange nomen. In het andere geval zou men tonen, dat een kleine stad, ook in sommige belangrijke zaken, klein kan zijn. Waalwijker. Geachte redactie, Op zaterdag 20 en zondag 21 april a.s. besluit OOG haar speelseizoen met het blijspel: „En toen kwam Oma!". Wij zijn er van overtuigd dat de 10-tallen bezoekers er een gezel lige avond aan kunnen beleven; 75 stoelen staan in de Gecroonde Leers- se gereed om het Waalwijks toneel publiek te kunnen ontvangen. Men kan dus met uitgestrekte benen rus tig gaan zitten te genieten van dat gene wat de OOG-ers zullen presen teren. Enkele reserve-stoelen staan klaar, als de zaal soms uitverkocht mocht zijn. U ziet, onze verwachtin gen van de publieke belangstelling zijn zeker niet aan de hoge kant ge baseerd. Dat wij zo pessimistisch ge stemd zijn, vindt zijn oorzaak in de treurige belangstelling die wij en onze zustervereniging DVSV bij de laatste uitvoeringen mochten onder vinden. De aankondiging als toneel uitvoering kunnen wij in de toekomst beter gaan lanceren als kinder- en fa milievoorstelling, want de rest van 't Waalwijkse toneelpubliek blijft liever thuis achter zijn televisietoestel zit ten kijken of slapen, want deze laat ste zijn er ook velen. Voor de mensen die het nog niet weten geldt de volgende medede ling. De doodsklokken voor 't Waal wijks amateurtoneel zijn reeds in ge reedheid gebracht, 't is alleen nog maar even wachten wanneer magere Hein het vonnis zal komen voltrek ken. Wij zullen U echter tijdig een rouwkaart toezenden, zodat u de dier bare culturele ode bij de begrafenis alsnog de laatste eer mee kunt be wijzen. De strohalm waaraan men zich nog vastklampt is deze Probeer eens aan een volgende uit voering een grote modeshow vooraf te laten gaan; stel een 10-tal tele visietoestellen in de zaal op, met de nodige comfortabele slaapstoelen er bij, zodat ook deze mensen hun pro gramma en dutje niet behoeven te missen. Alles moet nafuurlijk geheel gratis worden aangeboden. Als een kleine bijdrage ter bestrijding van de onkosten, zou men een verplicht pro gramma kunnen verkopen tegen de prijs van twee cent. Mocht dit alles nog geen belangstelling trekken, or ganiseer er dan maar een stierenge vecht bij, of weet iemand wat anders? Wij houden er ons gaarne voor aan bevolen. "Een groot toneelliefhebber". 'n Groot aantal deelnemers van de Volksuniversiteit had gevolg gegeven aan de uitnodiging van het bestuur tot bijwoning van de sluitingsavond van het seizoen 1962 - 1963, welke dinsdagavond in de zaal van de Gil denbond plaats vond. Voorzitter W. van Nieuwstadt liet in z'n openingswoord het programma van de afgelopen winter met z'n 20 ontwikkelingsavonden nog eens de revue passeren. Ondanks de strenge kou was de belangstelling hiervoor telkens zeer bevredigend geweest. Voor sommige onderwerpen was de opkomst dermate groot, dat het be stuur van de Volksuniversiteit hier voor in de toekomst een blijvende plaats in haar programma wil inrui men. Ook hetgeen als waardevolle stof gedurende drie jaren naar voren is gekomen, hoopt men daarvoor te behouden. De heer v. Nieuwstadt vroeg de leden het bestuur bij de sa menstelling van het programma te steunen door de toegezonden enquête formulieren, zoveel mogelijk voorzien van opmerkingen en opbouwende kri tiek, te retourneren. Hoewel het tot voldoening stemde dat er een groeiende belangstelling voor de drie jaar geleden opgerichte Volksuniversiteit viel te constate ren (minstens 200 leden lieten zich ieder jaar hiervoor inschrijven), meende hij dat deze gezonde basis 'n grote steun kon zijn door het werk van de Volksuniversiteit in de fa milie- en kennissenkring te propage ren. Hij deed in dit verband de pret tige mededeling, dat er kans bestaat GASTHUISSTRAAT 48 TEL.2187 - KAATSHEUVEL op georganiseerde deelname vanwege de Middenstandsvereniging ter plaat se. "Onze Volksuniversiteit moet nog bekendheid verkrijgen in onze ge meenschap en daar zijn wel een aan tal jaren mee gemoeid. Maar dat neemt niet weg, dat wij tezamen die bekendheid kunnen doen toenemen door over de door ons opgedane er varingen te spreken en anderen aan te sporen, lid van de Volksuniversi teit te worden", aldus de heer van Nieuwstadt. Tenslotte bracht deze dank aan al len, die op enigerlei wijze gedurende het afgelopen seizoen tot het welzijn van de Volksuniversiteit hadden bij gedragen. Directeur J. Annegarn gaf nog een nadere uiteenzetting en technische details over dit instituut, welks werk niet gezien moet worden als een ont spanning voor de deelnemers, maar waarin kennisoverdracht en vorming de belangrijkste factoren zijn. In de toekomst zal, waar dit toepasselijk is, aan de sprekers gevraagd worden hun lezingen door gebruikmaking van vi suele middelen in 'n moderner vorm te Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel houden. De enquête onder de leden verliep tot heden succesvol, gezien 't aantal ingekomen formulieren, waar in verschillende waardevolle sugges ties waren aangetroffen. Op deze sluitingsavond werden de aamvezigen verder aangenaam beziggehouden door Bert Brugman's Marionettentheaterdat met zijn pop pen op verrukkelijke en dikwijls hu moristische wijze een opvoering gaf van Rossini's ,,De Barbier van Sevil- la"waarmee men zich kostelijk heeft geamuseerd. Het was een waardig sluitstuk van een geslaagd seizoen. BOUW-NIEUWS Aan het aannemersbedrijf firma M. Brekelmans en Zn. te Kaatsheuvel is onderhands gegund het bouwen van middenstandswoningen voor B. Aarts, F. van Berkel en J. Bekx te Tilburg, architect Av. d. Heuvel aldaar; een woonhuis voor C. Klijsen te Kaats heuvel, architect B. v. Soestbergen, HARMONIE ST. JAN GAAT FEESTVIEREN De Koninklijk erkende harmonie St. Jan bestaat op 4 juni a.s. 40 jaar, waaraan men te zijner tijd de nodige aandacht hoopt te schenken. De plaats welke dit korps op cultureel gebied in Kaatsheuvel inneemt, is voldoende bekend, en daarom kan het niet anders of dit jubileum zal van de zijde van de muziekminnende ge meenschap ter plaatse meer dan nor male belangstelling genieten. Zowel in als buiten de vereniging zal er ge feest worden. Binnenkort hopen wij terug te komen op het feestprogram ma, alsmede op de zo rijke historie van deze zo populaire harmonie. HANDBALVER. DESK Programma voor komend week einde Zaterdag 20 april meisjesadspiranten, 10 uur Desk I - 't Zand I; 16 uur Desk 2 - 't Zand 2; jongensadspiranten 15 uur Tachos 2 - Desk. Zondag 21 april; heren-senioren 13 uur Desk I - Volt II; 12 uur Desk II - Rapid II.; heren-junioren 14 uur EBSV - Desk; 13 uur SOA - Desk. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon- opzand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 688a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door dokter K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. P.V. DE LUCHTBODE Wedvlucht vanuit Vilvoorde d.d. 14-4. B v Iersel 1, 30; Sjef v Dongen 2, 19, 42, 60; G Schoenmakers 3; A Aarts 4, 32, 66, 67; H Leermakers 5, 47; M Goudziers 6, 28, 76; P v d Velden 7, 9, 37, 55, 62, 71; A J v Dongen 8, 29; C v Dongen 10, 39; W v d Ven 11, 24, 54; J Aarts 12; A Bee- rendonk 13, 15, 41, 65, 74; H v d Linden 14, 16; M Maas 17, 70; H M v d Velden 18; M v d Ven 20, 43; J Monsieurs 21, 68; H Coomans 22, 57; J Vera 23; Gebrs IJpe- laar 25, 27, 49, 63; A Krol 26; M Vera 31, 36, 52, 58; N Damen 33; A Kuiten 34, 46, 56, 61; Gebrs Boons 35; P v Noye 38, 72; C v d Ven 40, 45, 48; P Hooijmaijers 44; C Vriens 50; M v d Steen 53; J van Broekhoven 64; A C v d Velden 69; P v Dongen 73; Th v Onzenoord 75; le over- duif Jac. Vriens. K.A.J.-BAL Zaterdagavond 20 april om half 8 zal door de KAJ een balavond worden georga niseerd in het Parochiehuis. De muziek zal verzorgd worden door het orkest Anthony and his Skylarks. BALAVOND Zondag 21 april zal in de zaal van dhr. W. Vermeulen gelegenheid tot dansen zijn. Aanvan 7 uur n.m. Het prima dans- en amusementsorkest The All Stars zal de mu ziek verzorgen. Het Waspikse Atak zette haar overwin- ingenreeks voort door Red Stars uit Til burg met 2-0 te kloppen. Atak 2 ging na een heroieke strijd eervol ten onder bij het Waalwijkse Oranje-College, 2-1. De spelers van Atak 1 gaan zondag voor een oriëntatiebezoek naar Etten. Eventuele promotiewedstrijden zullen n.l. plaats vin den in de veilinghallen aldaar. Vandaar dat Atak, dat niet gewend is in grote zalen te spelen, eens een oefenpartijtje in deze om geving wil spelen. RONDE VAN NEDERLAND o De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de ronde van Nederland 1963 sterker bezet zal zijn dan welke na oorlogse Nederlandse ronde dan ook. In de eerste plaats is er een Italiaans aanbod om met een volledige ploeg van zes man met de oud-tourwinnaar Gastone Nencini als kopman te ko- men. Bovendien wil een Frans merk met onder meer Charly Gaul, de Brit Tommy Simpson en de Duitser Rolf Wolfshohl graag in de Nederlandse ronde starten. Daarnaast zijn er nog verzoeken van een Belgische ploeg met Lode Troonbeeckx, Rik Luyten en Leon van Daele alsmede van een Duitse ploeg met onze landgenoot Martin van den Borgh en de Duitser Jaroszewitch om in Nederland te kunnen uitkomen. Er worden thans financiële besprekingen links en rechts gevoerd en van 't resultaat daarvan zal veel afhangen. Het staat inmiddels vast, dat de ronde op 9 mei in Helmond van start zal gaan. Intussen zijn al vijf ploegen defi nitief gecontracteerd een Duitse en vier Nederlandse. Voor half millioen dollar FLATINA-DIEFSTAL IN ITALIË. In Italië is maandag 300 kg. pla tina ter waarde van een half mill, dollar gestolen, zo is eerst woens dag bekend geworden. Uit een on derzoek is thans gebleken, dat de 38-jarige vertegenwoordiger Cesare Torelli, die vertegenwoordiger in Italië is van de maatschappij, waar aan het platina toebehoorde, de dief stal waarschijnlijk op zijn geweten heeft. Torelli zou de kostbare zen ding in Napels, waar zij per schip was aangekomen, in ontvangst ne men en zorg dragen voor 't vervoer per trein naar Duitsland. Hij ont fermde zich in Napels inderdaad over het platina, maar liet het aan boord brengen van een vliegtuig naar Rome. Het schijnt, dat hij in hetzelfde toestel naar de Italiaanse hoofdstad is gevlogen. Op het vliegveld Fiu- micino zou hij de lading, die hij als persoonlijk eigendom bestempelde, hebben laten overbrengen in een vliegtuig, dat gereed stond voor ver trek naar Venuzuela. Het toestel koos even later, met Torelli en het platina, het luchtruim. Het platina was bestemd voor industriële doel einden. Torelli heeft zich voorts ruim drie duizend gulden van zijn maatschap pij to egeëigend. Zijn vrouw en twee kinderen hebben Rome enkele dagen geleden met onbekende bestemming verlaten. MIES BOUWMAN EIST 50 MILLE VAN TEXTIELBEDRIJF FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" ROMAN VAN EEN KANTOORBEDIENDE door Jan van Maasdorp 41 „Je moet mijn tegenwoordige functie vooral niet onderschatten," schreef hij. „De stofzuiger is een belangrijk onderdeel in de klassen strijd; hij zuigt niet enkel het stof uit de karpetten, maar ook uit de hersencellen van de arbeiders vrouwen." Verder liep het epistel- over de communistische theoriën en een dichterlijke vervloeking van de „hele, kapiialistische rot- maatschappij" Een half jaar later vond hij de brief terug in een la van zijn schrijfbureau. Nadat hij een poos het intelligente schrift van Jan Harding met niet-ziende ogen nog eens had doorgekeken, scheurde hij die in kleine snippers en wierp ze in de prullemand. Hij zou moeten terug schrijven. Vergeten ook was hij de oude Vreesman, van wie hij eens in de krant een overlijdensadvertentie had gelezen. Ook de droefgeestige ogen van zijn vroegere secretaresse zag hij nu niet meer voor zich. De vergeet- mij-niet ogen onder de lange wimpers van Irma, de nieuwe secretaresse, die hem altijd zo vrijmoedig aankeken, hadden ze vervangen. Zijn dagen en zelfs vaak zijn avonden namen hem volkomen in be slag in zijn topfunctie. Hij had met meneer van Drunen een studieconfe rentie bijgewoond over verdere au tomatisering op de kantoren in Rot terdam, Amsterdam en Den Haag. De Hollerith-machine, die veel per soneel bespaarde, de telex en de dic- tafoon, die het correspondentental tot een minimum terug brachten, deden hun entree. Ofschoon hij door meneer Van Drunen reeds officieus ervan in ken nis was gesteld, was het toch een ver rassing voor hem geweest, toen daar opeens de reclamechef, tevens redac teur van het personeelsblad ,,De A. T. C. Klaroen", zijn privé-kantoor kwam binnenstuiven. Mister Hensen, een Hollander, die vele jaren van zijn le ven in de States had gesleten en des wege zijn moedertaal niet geheel meer machtig was, begroette de adj.- directeur luidruchtig Hello, mister De Hau&, hÓw do you do? You wil seiker oewel sau koed sain, eife faur main toestel te pauseire?" „Poseren?" vroeg Karei verbaasd, „waarvoor?" „Haha!" lachte de persman, „die is faurtreffelijkik moet say: 'n lovely beschaidenhaid om yourself sau weg te saifereHaha, that's a good one... Come on, mister De Hauk, a moment please and -our sun niest opportunityface, yes? Keep smiling!" Stomverbaasd had hij alles aange hoord wat de radde tong van de glad de reclameman als een cocktail van Amerikaans en Nederlands over hem had uitgestort. Enfin, wat moest dat moest - hij had zijn sunniest oppor tunity-face getrokken en werd ge knipt. Mister Hensen pakte zijn toestel met driepoot onder zijn arm, schudde Karei de hand, wuifde „so long" en vertrok om zijn plaats te ontwikkelen. Straks zou zijn beeltenis dus in de maatschappij krant staan. Onwille keurig moest hij lachen als hij in zijn verbeelding Jan Harding zag met de Klaroen in zijn hand. Hij hóórde 't de communist zeggen: „Werkelijk ontroerend het moet Badhoevedorp, en een woonhuis voor A. Verboven te Kaatsheuvel onder bouwkundige J. Brekelmans, aldaar, daar. POLYMNIA Na een gedwongen rustperiode van enkele weken gaat de gem. zangver. Polymnia de repetities weer hervatten. Om kwart voor 8 worden de leden a.s. zaterdag verwacht in de zaal van café De Statie. VOETBAL Zondag 21 april a.s. speelt 't le elftal van de v.v. Waspik een thuiswedstrijd tegen wel een groot voorrecht zijn, bij 'n maatschappij te werken, waar de werkers zó bedacht worden. Nu nog een koninklijke onderschei ding Harding, die het hele clubwezen bij de ATC nooit anders had gezien dan als reclame-object voor de ATC-produkten. Hoe hij kon spotten over de clubavonden, waar Harding immer ontbrak, om dat hij die club zag als een middel om de kantoorbedienden van de vakorganisatie af te houden. Waar overigens ook de Hoog, die zich als chef moeilijk er aan kon onttrek ken vanwege zijn positie, zich vaak had geërgerd aan de lui, die om voorrang streden om bij de direc tie in 't gevlei te komen en ook over de achterklap over menee^ zus, die wel zes borrels had ge dronken en juffrouw zo, dat spook van afdeling drie, die zich zo be spottelijk had aangesteld. De wrangheid van de potsierlijke comedie, toen de monsterlijke ega van de „lamstraal" in zaligheid zwom, omdat zij, als vrouw van de oudste chef, de vrouw van de di recteur-generaal een boeket bloe men mocht aanbieden. Dat was toen een maand voor het grote ont slag van het personeel en ook van Nieuwkuijk 1. Aanvang half drie. Het le team van White Boys ontvangt zondag Ad- vendo 1 uit Breda. Aanvang half drie. VOLLEYBAL De rechtbank in Almelo behandelt vanmiddag het kort geding dat Mies Bouwman heeft aangespannen tegen de textielfabriek N.V. Spanjaard in Borne. Mies Bouwman eist vijftigdui zend gulden van de firma, omdat de ze zonder toestemming reclame heeft gemaakt met haar naam en haar stem, meldt de Volkskrant. In september 1961 werkte Mies Bouwman mee aan een reclameplaat- Hamstraal geweest. Zoals de vereniging, was ook het geïllustreerde orgaan, de ATC Kla roen, met de samenstelling waar van de half-Yankee Hensen een hoog salaris verdiende. Wat er ook gebeurde bij de ATC, het werd door de reclamechef opgemerkt en als reclame voor de maatschappij gebruikt. Hij zag kans, het onbe- nulligste voorval tot een gebeur tenis van de eerste orde op te bla zen. Hij werkte geweldig met foto's iedere employé moest er op de een of andere tijd aan geloven. Dan werd er een gekiekt bij een stapel blikken ATC-smeervet, dan weer een met zijn vrouw bij zich, als ze in de echt waren verbonden, of wel alléén, als hij zojuist van een langdurige ziekte was hersteld. „Proficiat, collega, allen verheugd, u weer in onze ATC-familiekring te zien!" Hij was present op alle clubavonden en schoot zijn snap- hots. Hij bemachtigde foto's van alle employé's der grote onderne ming over de gehele wereld, zelfs tot van de inboorlingen van Libe ria en nooit ontbrak op zo'n foto een kist, vat of blik waarop de naam van de ATC prijkte. En ieder onderschrift was een pakkende je voor Spanjaard. De plaat werd echter niet gebruikt. Na de actie „Het Dorp" werd Mies goud waard voor de reclame. „Spanjaard" haalde de plaat uit het archief en vroeg Mies Bouwman toestemming om deze weer te mogen gebruiken. Omdat zij op 't ogenblik erg veel kan verdienen met reclame legt zij zichzelf echter beper kingen op en bepaalt zij zich tot één reclamebureau. Mies Bouwman vroeg vijftigdui zend gulden voor het geval „Span jaard" het reclameplaatje weer wilde gebruiken in een nieuwe reclamecam pagne. De fabriek zag er toen van af. Het blijkt nu echter dat het plaat je toch in roulatie is. VISSTERFTE IS RAMPZALIG Door de strenge en langdurige win ter heeft de vissterfte in enkele gebieden catastrofale vormen aange nomen. Dit zei de voorzitter van de hoofdafdeling „Zoetwatervisserij van de Nederl. Heidemaatschappij in Utrecht. Deze calamiteit is enig in haar soort. Men heeft nog nooit een der gelijke vissterfte meegemaakt en 't fatale is, dat deze situatie zich ieder jaar kan herhalen. Ook de ernstige waterverontreiniging in bepaalde streken en de slechte onderhouds- toestand van vele waterwegen in verschillende polders, heeft ernstige gevolgen gehad. Wanneer men er niet in slaagt aan de toenemende verontreiniging van het water het hoofd te bieden, dreigen er talrijke gevaren, en niet alleen voor de vis serij. Prinses Beatrix zal heden bij pre sident Kennedy lunchen, waarvoor een 70-tal politici, kunstenaars enz. zijn uitgenodigd. Het verlies van de K.L.M. be droeg het vorig jaar 75 millioen gul den. Het eerste kwartaal van dit jaar was er reeds een tekort van 40 millioen, en de reserves zijn opge teerd. 37 Zuid-Molukse gevangenen in Sorong (Nieuw-Guinea) willen naar Nederland, omdat zij zich steeds sterk anti-Indonesisch heb ben getoond en daardoor steeds gro te moeilijkheden ondervinden. DE COMBINATIE VAN PENICILLINE I EN STREPTOMYCINE BIEDT DE VEEHOUDERIJ NIEUWE MOGELIJKHEDEN. I Schreven wij enige jaren geleden over de voordelen van penicilline bij het mesten van slachtkuikens en var kens, thans kunnen wij een nieuwe en belangrijke ontwikkeling melden. Terwijl in vele onderzoekingen in binnen- en buitenland is bewezen dat penicilline voor slachtkuikens nog steeds het meest verantwoorde anti bioticum is, blijkt in de varkensmes- terij behoefte te bestaan aan antibio tica met een breder werkingsgebied. Er zijn reeds enkele breedspectrum- antibiotica op de markt. Het is evenwel gebleken, dat com binaties van bepaalde antibiotica een groter effekt vertonen, dan dat, ver kregen uit de som van de resultaten van die antibiotica afzonderlijk. Vooral de combinatie van penicil line en streptomycine biedt dit ge noemde effekt. Deze combinatie geeft, onder Ne derlandse praktijkomstandigheden, in koperbevattende varkensrantsoenen een snellere groei van gemiddeld 6 en een lager voerverbruik van ge middeld 2,5 De resultaten bóven het koper- effekt zijn, voor zover bekend, voor geen enkel antibioticum zo duidelijk aangetoond. slogan voor de ATC-produkten. Soms ook had de redacteur min der prettige voorvallen te memo reren, zoals bijvoorbeeld bij sterf gevallen. Dan plengde hij een traan als hij zijn memoriam op zijn machinetoetsen aansloeg en was wat minder luidruchtig bij het ne men van de begrafenisfoto. Ook boette de geestige toon wel eens in bij andere, minder prettige voorvallen, zoals bij het ontslag van Kamp, „die helaas, door een ernstige ziekte de ATC-familie was ontvallen". De redacteur, die drom mels goed wist dat Kamp op een ordinaire wijze was weggewerkt, nadat hij zijn zenuwen had ge sloopt, hoopte „dat Kamp, die al tijd zulk een trouwe medewerker aan de Klaroen was geweest, zijn gezondheid nog eens mocht terug vinden". In mineur was ook 's mans arti kel zonder foto over het ont slag bij de reorganisatie. In zijn commentaar wekte hij de overige leden der ATC-familie op, de leeg gekomen plaatsen bij toneel-, zang- of sportclub te bezetten. .- ik .t i' (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 14