WAALWIJK BINNEN- EN BUITENLAND O.O.G. bracht „alleraardigst Niemendalletje" Baardwijks Toneel bracht „Odysseus in lependaal" Adverteert DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 APRIL 1963 in dit blad Duivensport BINNENLAND voorwerpen, waaronder een vijftig paar schoenen De wisselbeker voor de A. en B-klasse werd gewonnen door de equipe P. Cornelissen- M. Cornelis- sen uit Oisterwijk, en die voor de C- klasse ging naar de equipe v. d. Aa - van Delft uit Drunen. De wisselbeker voor de beste equi pe van de A.C. Kaatsheuvel was voor de heer en mevr. Moonen uit Loon- op-Zand, terwijl de twee beste dames equipes, t.w. de dames Klerx-de Wijs, Drunen en v. d. Elzen-v. Nieuwstadt Kaatsheuvel eveneens een beker ont vingen. De Hertogrijders uit Den Bosch werden winnaars van de beker voor clubteams. De officieuze uitslag van de vijf best-gëklesseerden in de diverse klas sen was A-klasse: 1 equipe J. van Beek- J. Verschuren Aalst 200 strafpt.; 2 M. Verbunt - D. Hofland Tilburg (A. C. Kaatsheuvel) 201 pt.; 3 J. Peskens - G. de Wijs, Drunen 239 pt.; 4 A. Hunink - P. Zweep St. Oedenrode 253 pt.; 5 P. Brus-M. van Mol Maaseik 245 pt. De eq. Stein uit Ca- pelle werd in deze klasse 9e. B-klasse: 1 P. Cornelissen - M. Cornelissen Oisterwijk 113 strafpt.; 2 A. Martini - D. van Delden, Am sterdam 161 pt.; 3 A. v. Delft - A. Boelen Drunen 194 pt.; 4 H. Kok- mevr. Sweep Den Bosch 210 pt. 5 B. Staals - K. Rubingh Einhoven 228 pt. De eq. Vloemans Verhoeven van A.C. Kaatsheuvel werd hier 12e. C-klasse G. C. v. d. Aa - van Delft Drunen 115 strafpt.; 2 F. v. d. Gouw-A. de Rooij Waalwijk 211 pt., 3 H. Trommelen-C. v. Gils, club Marijke Sprang-Capelle 216 pt.; 4 Hr. en mevr. Moonen Loonopzand 244 pt.; 5 Hr. en mevr. Schoenma kers Kaatsheuvel 263 pt. BROMMER TEGEN WIELRIJDSTER Zondagmorgen omstreeks elf uur probeerde een bromfietser, die met een collega vanuit de Hoofdstraat richting Peperstraat indraaide en daarbij een tegemoetkomende perso nenauto niet meer normaal kon pas seren, deze via links nog te ontwij ken. Daarbij kwam hij echter in bot sing met mevr. B., die per rijwiel eveneens uit de Peperstraat kwam. Deze laatste werd het slachtoffer van deze onvoorzichtige manoeuvre, want bij onderzoek in het ziekenhuis te Waalwijk kwam vast te staan, dat zij een breuk aan haar knie had opgelo pen. JAARVERGADERING ST. WILLIBRORDUS AFD. KAATSHEUVEL Vrijdag 19 april hield de Kath. Bond van werknemers in industriële bedrijven St. Willibrordus, afdeling Kaatsheuvel, in de zaal van de Gil denbond haar jaarvergadering. Vergeleken met de soms bewogen bijeenkomsten van vroeger, zijn deze vergaderingen tegenwoordig feitelijk nog maar een formaliteit. Ook de vergadering van vrijdag had enkel 't normale programma. Een uiteenzet ting door voorzitter Grootswagers over de nieuwe collectieve arbeids overeenkomst, jaarverslagen van se- cretaris-penningm., waaruit bleek dat het ledental eind december 683 be droeg, en herkiezing van de aftreden de bestuursleden Jac. Goedhart en W. Damen. Tenslotte waren er nog een aantal jubilarissen die gehuldigd werden, n.l. A. v. d. Assem, H. Voogd, A. de Nijs, J. Pijnenburg en A. Donders, die wegens hun vijftig jaren lidmaat schap een groot Delfts blauw wand bord ontvingen, P. van Rijswijk, H. Holenschot, J. Dingemans en N. van Dijk kregen wegens 40 jaar een dou blé insigne, terwijl H. Damen, A. Verharen, J. Damen, H. van Boxtel, J. van Boxtel, C. v. d. Wiel en J. v. Wezenbeek (25 jaar lid), een zilveren insigne ontvingen. JONGETJE LIEP TEGEN AUTO In de Sprangsestraat kwam het 11- jarig zoontje van de fam. P. wonen de in de Crispijnstraat, plotseling uit een inrit gelopen tegen een juist pas serende personenauto, bestuurd door de heer T. Gelukkig had de wagen een zeer matige vaart, waardoor de gevolgen minder ernstig waren. Ver moedelijk met een beenbreuk is het jongetje in het ziekenhuis te Waal wijk opgenomen. J. DE NIJS HEROPENT GEMODERNISEERD CAFÉ RESTAURANT Dinsdagmiddag 23 april zal de heer de Nijs 's middags om 3 uur zijn geheel gemoderniseerd café restaurant officieel weer voor zijn talrijke trouwe bezoekers open stel len. Het interieur is er danig op vooruitgegaan. Naast een geheel nieuw behang en prachtige kristal len lichtkronen die in de zaak zijn aangebracht, heeft ook 't houtwerk een nieuw kleurtje gekregen. Een bijzondere vooruitgang is het totaal nieuwe meubilair dat in het café- restaurant is aangebracht. De zaak op zich heeft door dit alles zeker aan voornaamheid gewonnen, waar door het voor de vele dagelijkse be zoekers van de heer de Nijs gezel liger toeven zal zijn. MEISJES VAN DE M.A.S. GINGEN OP EXCURSIE Een 15-tal meisjes hebben onder leiding van mej. Hoffmans en aal moezenier Janssen, afgelopen don derdag een buitengewoon interes sante excursie gemaakt naar Keu kenhof en de fabrieken van Albert Heijn in Zaandam.'s morgens werd eerst een bezoek gebracht aan Keu kenhof, terwijl de middag in de fabrieken van A.H. werden door gebracht waar de dames uitgebreid in de gelegenheid gesteld zich links en rechts te oriënteren. Na floop hiervan werd de reis voortgezet naar Amsterdam, waar 't een en ander aan het initiatief van de meisjes zelf werd overgelaten. Na middernacht keerde het gezel schap weer in Waalwijk terug. Uit de reacties mag worden ge concludeerd dat deze excursie, die ook werd meegemaakt door niet deelneemsters van de M.A.S., waar onder zelfs een uit Raamsdonksveer, bijzonder in de smaak is gevallen. STEMMEN BIJ VOLMACHT Voor hen, die gebruik willen ma ken van het stemmen bij volmacht, wordt er nogmaals uitdrukkelijk op gewezen, dat formulieren waarop men kennis kan geven dat men wil laten stemmen bij volmacht, tot en met 1 mei verkrijgbaar zijn, terwijl op diezelfde datum de termijn dat men deze formulieren op de ge meente-secretarie, afdeling bevol king kan inleveren, sluit. Het stemmen bij volmacht is be doeld voor hen die slecht ter been zijn, of door ziekte, militaire dienst (herhalingsoefeningen) niet in de gelegenheid zijn zelf hun stem uit te brengen. De K.V.P. heeft voor ieders gemak een viertal adressen opengesteld waar men zich kan voorzien van be doeld formulier. Zo kan men te recht bij de heren F. C. Smolders, Antoniusstraat 97, G. A. Duijvelaar, Noorder Parllelweg 37, J. A. M. Kees, Kerkstr. 117 en voor Baard wijk bij de heer C. A. van Mossel veld, Baardwijksestraat 125. OPBRENGST VASTENACTIE Ofschoon in verschillende paro chies de vastenactie nog niet hele maal is afgesloten, doordat regelma tig nog vastenzakjes worden bin nengebracht, geven wij hier een voorlopige stand van zaken. In de parochie St. Jan kwam tot op heden 5.127,- binnen, parochie Besoijen ruim 1.500,- en de paro chie Baardwijk rond 1.100,-. Van de St. Antoniusparochie kon den wij tot onze spijt nog geen en kele mededeling omtrent de op brengst krijgen. Wel deelde pastoor Lam ons mee, dat nog tal van zak jes niet zijn binnengekomen. Hij hoopt binnen afzienbare tijd de ac tie te kunnen afsluiten. 40-JARIG PRIESTERFEEST PASTOOR VAN DEN BREKEL OP 26 MEI A.S. Nog slechts enkele weken schei den ons van het 40-jarig priester jubileum van de zeereerw. heer v. d. Brekel, pastoor der St. Cle- mensparochie alhier. Met de voorbereiding van een waardige viering is 't comité reeds maandenlang in actie, maar zoals gewoonlijk zal er de laatste weken nog een berg werk verzet moeten worden. Een belangrijk onderdeel van het feestprogramma vormt de opvoering van de kinder-operette „Prinses Ro- zelijn", waarvan de melodieën ont leend zijn aan composities van Mo zart, Schubert en Strauss. Dat het instuderen van zo'n operette een moeilijke taak is, zullen de heren v. Boxtel, Smits en v. d. Heuvel, die voornamelijk hiermee belast zijn, ten volle kunnen beamen. De eerste opvoering van deze ope rette in het Gemeenschapshuis zal op zaterdag 25 mei plaats vinden voor de jubilaris en genodigden en de leerlingen van de hoogste klas sen. Voor de ouders van de school kinderen en verdere belangstellen den volgen nog een tweetal opvoe ringen, zodat iedereen in de gele genheid zal worden gesteld deze kinder-operette te gaan zien en be luisteren. Bij de viering van dit 40-jarig priesterjubilé zal vooral aan de feestdag voor de jeugd, 25 mei, veel aandacht worden geschonken. Op zondag 26 mei volgt dan de of ficiële herdenking door de parochie, waarbij de aanbieding van 't feest geschenk van de parochianen zal plaats hebben, dat o.m. bestaat uit een credens (dat is een tafel die rechts in het priesterkoor staat) en een bank, waarbij het comité graag nog een verrassingsgeschenk wil voegen. Waaruit dit laatste zal be staan, moet natuurlijk geheim blij ven. Ongetwijfeld zullen de parochia nen van St. Clemens hun beminde herder een onvergetelijke feestdag bereiden, waarop hun sympathie en medeleven spontaan tot uiting zul len komen. NIJVERHEIDSSCHOOL In de óp 18 april jl. gehouden vergadering van het bestuur van de Nijverheidsschool, werden de perio diek aftredende bestuursleden H. Greve en A. Tielen met algemene stemmen herkozen. Geïnstalleerd werd het onlangs gekozen nieuwe bestuurslid (vacature Verschuren) de heer Mr. Jac. v. Haren te Vught. Aangezien gebleken is dat er te weinig contacten bestaan met het gewoon lager onderwijs, werd na gepleegd overleg met de Inspectèurs van het Lager Onderwijs en 't Nij verheidsonderwijs besloten een contactmiddag te houden met de hoofden van lagere scholen op don derdag 9 mei a.s. in de aula van de school, waartoe die hoofden persoon lijk zullen worden uitgenodigd. De school zal dan door hen tegelijk in werking kunnen worden gezien. LERAREN NIJVERHEIDSSCHOOL WAALWIJK WINNEN VOLLEY BALTOERNOOI TE G'BERG Ter gelegenheid van het 750-ja- rig bestaan van de stad Geertrui- denberg organiseerde de LTS al daar een volleybaltoernooi waar aan werd deelgenomen door lera ren van diverse scholen uit de om geving. De Nijverheidsschool van Waalwijk e.o. werd vertegenwoor digd door de heren: Dings, Hirdes, Hoeben, v. d. Rijt, Schellekens, Schumacher, van Loon en Smul ders, onder deskundige leiding van de heer de Leeuw. Na een enerverende strijd wis ten de bovengenoemde leraren zich in de finale te plaatsen. Ook hierin versloegen zij in twee sets de or ganiserende ploeg en kwamen zo in het bezit van de beker. „KRACHT EN VLUGHEID" De Christelijke gymnastiekver eniging „Kracht en Vlugheid" al hier hoopt op donderdag 25 april a.s. te half acht in de gymnastiek zaal van het Willem van Oranje college aan de Floris V-laan voor haar begunstigers een turndemon- stratie te geven. Behalve de afde ling gymnastiek o.l.v. de dames D. Kuijsten en H. Rijkers en van de heer R. Hurkmans zal hieraan ook de K. en V.-drumband haar mede werking verlenen. Zij die zich aan de zaal als do nateur opgeven tegen betaling van de voor het jaar 1963 verschuldigde bijdrage, hebben ook toegang. De overige resterende plaatsen worden aan andere belangstellen den toegewezen. TWEE AUTO'S ZWAAR BESCHADIGD Vrijdag werden twee auto's zwaar beschadigd, doordat de heer M. M. te Heusden, die met zijn personen auto in westelijke richting over het Hoogeinde reed, een kennis zag staan die hij mee wilde nemen. Hij reed daarom achteruit en schuurde daarbij langs de geparkeerd staande auto van de heer L. de P. Beide wagens liepen hierdoor zware scha de op. ERNSTIGE AANRIJDING Zaterdagavond had op het kruis punt Putstraat-Mgr. Zwijsenstraat 'n ernstige aanrijding plaats tussen 'n motorrijder en een autobestuurster. De motorrijder v. V. uit Waalwijk reed in noordelijke richting over de Putstraat en weigerde de autobe stuurster mevr. Q. v. U. uit Vught voorrang te geven, met als gevolg dat de motor op de auto vloog. De auto werd zwaar beschadigd en kantelde in een plantsoen in de Vic toriestraat, de motor werd door de botsing geheel vernield. Van V. kwam er wonder boven wonder af met enkele lichte verwondingen. Hij was niet in het bezit van een rijbe wijs. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. SCHOORSTEENBRAND IN LIJKENHUISJE Zaterdag om kwart voor elf ont stond in het lijkenhuisje, behorende aan het St. Nicolaasziekenhuis, een schoorsteenbrand. Door snel hande lend optreden van het personeel van het ziekenhuis, kon de schade be perkt blijven tot lichte waterschade en de schade die het brandje had veroorzaakt. De brandweer was eveneens spoedig ter plaatse en kon het vuur snel doven. AGENDA Maandag Luxor, 8 uur: De man die Liberty Valancè doodde. 14 jaar. Musis Sacrum, 8 uur; De schaduw van de kat. 14 jaar. Dinsdag Heropening Café-Restaurant De Gecroonde Leersse, J. de Nijs. Woensdag Schoolpersdag Dr. Moller-College. 10.30 uur ontvangst Raadhuis. Musis Sacrum, 8 uur:: De scha duw van de kat. 14 jaar. Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen" Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen" GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden Damespolshorloge, boekentas, hals band met hondenpenning nr. 3924, paar herenhandschoenen, trouwboek je. Verloren Damespolshorloge, 4 kleuren ball point, herenportemonnaie met inh., groene step, ring met sleutels, da- mesbril, paar dameshandschoenen, houten ladder, kindervest, bedelarm band, kinderjasje, portefeuille met inh. DE POSTDUIF vanuit Neufvilles in met 's-Bosch en Vlij- om 9 uur. Eerste duif Concours combinatie men. Los 10-35-50. Strengers Ww. 1; P. Timmermans Ww. 2 9 45; A. Leijtens Ww. 3; Dekkers Ww. 5 36; J. v. Bladel Ww. 6 27; H. v. Boxtel Ww. 7; G. van Veldhoven w. 4 46; J. v. d. Meij- denberg Ww. 8; G. v. Helvoirt Ww 10; H. v. Eijck VI. 11; Fr. v. Bokho ven B. 12; J. J. Timmermans Ww. 13; J. v. d. Houdt B. 14; Th. v. Bok hoven B. 15 29; M. Liebregts B. 16 47; L. Pullens Ww.17 21; A. Ha mers Ww. 18; P. v. Esch Ww. 19; Groeneveld Ww. 20; Blok Ww. 22; de Ronde Ww. 23 44; C. v. Helvoirt B. 24; Fr. v. Vliet 25; A. de Leijer w. 26; Spapens Ww. 28 48; H. de laat-Parijs B. 30; Bakkeren Ww. 31; Schilders Ww. 32; Sj. v. d. Wiel B. 33; A. v. d. Schans Ww. 34; C. de Man Ww. 35; A. v. Huiten Ww. 37; J. v. d. Houdt B. 38; J. Bax Ww. 39; A. Vermeer Ww. 40; B. v. Riel Ww. 41; M. Verhulst Ww. 42; R. de Laat B. 43; Gebr. v. Schayk Ww. 49; W. de Wit VI. 50. Bij normale lossing worden de eerste 100 prijzen 's avonds om 9 uur in het clublokaal opgehangen. Het is een alleraardigst niemendalletje geworden, waarmee de to neelvereniging O.O.G. haar 39e speelseizoen zaterdag en zondag heeft afgesloten in de zaal de Gecroonde Leersse. Het blijspel „En toen kwam Oma van de auteur Maltly en Wijnne, had geluk kig nog al wat geïnteresseerden naar de zaal geroepen, zodat de spe lers bij het opgaan van het doek niet voor een teleurstellend aantal mensen hun beste beentje vooruit hoefden te zetten. De spelers die Oma ten tonele voerden onder regie van C. Dekkers en M. v. d. Heijden, besteedden, terwijl zij voor het voetlicht ston den, uitermate veel zorg aan hun uitspraak, hetgeen voor de toe hoorders in de zaal beslist een prettige gewaarwording geweest zal zijn. Jammer alleen dat het tempo niet zoveel aandacht kreeg, waardoor het stuk naar het ons toescheen te zwaar voor het voetlicht werd gebracht. Oma, die zelf vol pracht ideeën bleek te zitten, liet èn het publiek èn de aanwezigen in „Underwood Castle" lang op haar verschijning wachten. Maar toen zij eenmaal:, aan het einde van het eerste bedrijf, ten tonele verscheen, wist zij metéén klap veel pessimisme weg te htaai- en door haar verhelderende, maar niet minder schokkende ideeën. Vooral voor de dames was het niet de meest begerenswaardige weten schap die zij als een geëigende we reldwijsheid naar voren bracht. Het zal ook de mannen misschien niet prettig in de oren hebben geklon ken, maar haar zienswijze op de gang van zaken waren dermate, dat zij toch een verbetering inhielden voor de levenslol van haar manne lijke wereldgenoten. Oma bleek niet op haar mondje gevallen te zijn, toen zij naar aan leiding van het boek „De kunst van het leven" als haar stelling kwam poneren, dat de mannen juist door de emancipatie van de vrouw sla ven dreigden te worden van het vrouwelijk geslacht. Hoe on-melo- disch dit de dames in de oren mocht klinken, voor veel mannen was dit het juiste beleg op het brood. Zij waren het dan ook die zich al heel spoedig voor oma's ideeën gewon nen gaven. Maar ook het conserva tisme van de drie Engelse dames bleek niet bestand te zijn tegen de uit Australië overgekomen oma, die echter het eerst na tal van verma kelijke situaties het zo ver had we ten te brengen dat het pleit in haar voordeel bedongen was. De grootste verrassing bleek even wel tot aan het eind van het spel bewaard te zijn, toen uit de doeken werd gedaan dat de charmante le vensechte oma, de echte oma Spen cer toch niét was, maar de schrijf ster van het gewraakte boek „De kunst van het leven". De verschijning van oma Spencer gespeeld door mevr. Reyers-van Gelder heeft het volledige pu bliek tot aan de laatste minuut kun nen boeien. Zij bleek een staaltje getrokken te hebben uit het rijk as sortiment van het volle leven. Haar verschijning in peignoir, reiscostuum of gala, bleek iedere keer weer bij zonder Aantrekkelijk. Zij verdient dan ook aller waardering voor de wijze waarop zij oma Spencer voor het voetlicht wist te brengen. De heer T. Klijn deed in zijn rol beslist niet voor Oma Spencer onder. Hij wist op uitermate verdienstelijke wijze de rol van Mr. Hartley Mer rick uit de doeken te doen. M. van Zon, mevrouw R. Noyens-Damen, mevr. J. Somers-v. d. Waerden en M. Dumoulin, hadden de overige vrouwenrollen voor hun rekening genomen. Zij hebben door hun wij ze van spelen er zeker toe bijgedra gen dat het publiek heeft kunnen genieten van een genoeglijke avond Ook barton en butler, vertolkt door B. v. d. Velden, mag aanspraak ma kenop een groot gedeelte van het applaus, dat het publiek na afloon wist te brengen. De drie resterende herenrollen werden vertolkt door C Rombouts, H. Brokken en J. Hessel berth.Een ietwat sterker spel van deze drie heren, had zeker het ge heel tot een grotere vervolmaking gebracht. 6 Afgezien van deze kleinigheden heeft O.O.G. het gepresteerd om de aanwezigen twee avonden lang en kele genoeglijke uren te bezorgen, ien dit alleen al is een compliment waard. De decors, die tijdens dit stuk dienst deden, waren naar eigen ont werp. Het meubileair was beschik baar gesteld door de firma J. Jan sen en Zn. Waalwijk, terwijl het achterdoek afkomstig was van Bev- ne Amsterdam. De spelers ten spijt, heeft het to neelstuk Odysseus in lependaal" de toehoorders niet met een bevredigend gevoel naar huis kunnen sturen. Het was zeker niet aan de spelers te wij ten, dat het stuk bij tal van toehoor ders niet aan de verwachtingen kon voldoen, maar wel aart- de onwaar achtige inhoud, waarmee de auteur Dimitri Frenkel Frank, zijn stuk heeft volgeschreven" Odysseus, de hoofdpersoon uit het stuk, bleek de man te zijn, die tijdens de tweede wereldoorlog, als comman do tal van bravourstukjes uit wist te halen, maar die, nadat eenmaal de overwinning was bereikt, door een ongeluk werd getroffen door jaren lange geheugenstoornis. Zijn café, dat in al die jaren werd beheerd door zijn echtgenote Penelope en zijn zoon Telemachus, werd echter het dijomein van een viertal gewetenloze kerels, die zich behalve met het smokkelen van boter naar onze zui- domein van een viertal gewetenloze genheden wisten bezig te houden. Zij waren er namelijk alle vier op uit om de gunst van Penelope tot zich te trekken. Penelope, die moeilijk haar afkeer voor deze vier schurken wist te on derdrukken, verzon de ene uitvlucht na de andere, totdat op zeker moment het geduld van de kerels was uitge put en zij de vrouw tot een beslissing dwongen. Zij stelt de mannen dan voor de opdracht de boog, die vijf tien jaar lang ongebruikt in het loge ment hangt en die in vroegere jaren met vaste trefzekerheid werd gehan teerd door Odysseus, te spannen en de fles die in de tuin staat opgesteld met een pijl te raken. Aan hem die dat lukt zal Penelope, haar hand schenken. Inmiddels verscheen ook Odysseus ten tonele, die, als zwer ver vermomd ook, nadat de mannen ettelijke vruchteloze pogingen heb ben gewaagd, in de gelegenheid wordt gesteld de boog te beproeven. Uiteraard gelukt het hem wel de fles te raken, zodat Penelope, kracfitens de mondelinge overeenkomst die zij met de mannen heeft aangegaan, weer aan Odysseus toekomt. Alle spelers zonder enige uitzon dering hebben beslist getracht de tekst voor de toehoorders aanvaard baar te maken. Hierbij moet zekei» worden opgemerkt, dat het spel van A. Remie, in de rol van Odysseus, de toets der kritiek zeker kon door staan. Zijn wijze van optreden, was zo natuurlijk, dat het beslist de volle lof verdient. De rollen van de vier smokkelaars werden vertolkt door de heren L. Burmanje (De Duvel), B. Demmers (v. Mill), Brigadier Enkes (Fr. v. d. Gouw) en mooie Hannes (C. Ha mers). Van deze vier wist de heer Burmanje wel het meest te bekoren, terwijl C. Hamers door zijn natuur lijke houding en spel voor de toe schouwers zeker wel aanvaardbaar was. De dronkemanspartijen zowel van de brigadier als van v. Mill, zul len vele van de toeschouwers beslist niet sympathiek in de ogen hebben geschitterd. I. Maas kreeg voor dit stuk de rol van Penelope toegemeten, waarvan zij heeft weten te maken wat er van te maken was. Telemachus werd voor 't voetlicht gebracht door Th. Maas, Hummel de meid door mevr. A. Bur- manje-de Negro en Ninne door W. van Esch. De heer H. Kolster in de rol van Bart met de monica verdient zeker een extra bemerking, door een-J voudig, maar zeker ter zake doend spel. Het is bijzonder jammer dat de spelers van Baardwijks toneel hun krachten hebben moeten geven aan dit stuk. De auteur, die het verhaal van Odysseus van Homerus om heeft willen zetten tot een heden daagse aangelegenheid, is beslist niet in zijn opzet geslaagd. Deze misluk king kan uiteraard niet worden gewe ten aan de spelers van Baardwijks to neel. Het is alleen jammer dat men de keus op een onwaarachtig en een vaak niet terzake doend verhaal heeft laten vallen. De regie berustte bij de heer v. d. Hove, terwijl de decors afkomstig waren van J. Mol. PARTIJEN SAMENWERKEN Tijdens het KVP-congres dat za terdag in Den Bosch is gehouden, heeft dr. de Kort zich een voorstan der getoond van het „meer partijen stelsel". Hij achtte dit het meest geschikte systeem voor de Neder landse bevolking. Hij zei dat een twee partijen stelsel voor ons land is af te raden. De heer de Kort zei tevens, van oordeel te zijn, dat de verhoudingen met de AR en CHU, die nu reeds goed te noemen zijn, toch nog beter ontwikkeld kunnen worden. De heer de Kort verklaarde tij dens het congres dat de Katholieke Volkspartij open staat voor samen werking met alle andere politieke partijen, die zich in het kader van die samenwerking willen laten lei den door de grote Christelijke le venswaarde. Hij meende dat het niet juist zou zijn de deur voor iemand te sluiten. Hij zei tevens dat overleg van parlementaire partijen dringend gewenst is, omdat het Nederlandse volk geestelijk zo zeer verdeeld is. Mr P. Aalberse die onder de vele anderen ook het woord voerde vond de resultaten van het woning bouwbeleid in de afgelopen jaren teleurstellend en verontrustend. Hij noemde het niet de eerste keer dat de prognose over de woning bouw achteraf volkomen onjuist is geweest. Alle katholieke ministers en staatssecretarissen waren op dit congres tegenwoordig. De prinsessen Irene en Margriet zijn zaterdag uit Zwitserland terug gekeerd en zondag naar Engeland vertrokken ter bijwoning van het huwelijk van de prinses van Kent. Prins Bernhard is in Mexico aan gekomen ter bijwoning van het congres der internationale Kamer van Koophandel, waar hij een le zing zal houden en waar hij enige Nederlandse fabrieken zall bezoe ken. t In Jordanië is het tot heftige betogingen gekomen tegen de rege ring door aanhangers van het Egyptische plan voor een Verenigd Arabië. Koning Hoessein heeft de minister-president ontslagen en 't kabinet ontbonden. Tot op 't ogen blik heeft hij de macht met behulp* van het leger, volkomen in handen. De Pax-Christi-tocht naar Den Bosch is tot een opgetogen besluit gekomen. Zondagmorgen heeft mgr. Alfrink een pontificale Hoog mis opgedragen. Zaterdag werd in optocht, vooraf gegaan door mgr. Bekkers, naar de St. Jan getrokken. Daarna werd op de parade een gezamenlijk avond maal gebruikt en mgr. Bekkers hartelijk gehuldigd, mede vanwege zijn verjaardag. Mgr. Alfrink hield zondag een treffende predikatie. RONDE VAN FRIESLAND In de zaterdag j.I. verreden klas sieke wielerronde van Friesland gin gen 180 van de beste amateurs van Nederland van start. De afstand be-' droeg 170 km en voerde door de pol ders van Friesland. Het was jammer, dat na 15 km rijden een valpartij ontstond, waarbij tientallen renners betrokken waren en velen de strijd moesten staken, terwijl anderen hier door een grote achterstand opliepen. Onder deze laatste bevond zich ook* Henk Severs uit Waspik, die echter

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2