Persoonlijk kampioenschap kader 38/2 1962-1963 Hoeder I Uit de Langstraat TBABYDERMSPS m w Nieuwkuijk District Waalwijk K.N.B.B. Stassar - Waalwijk 8 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 APRIL 1963 6 Haarsteeg Vóórhellere Baby-huidje Gero Zilduro r? Daarom wilt U Uw woning inrichten... stoffering die precies past bij Uw meubelkeuze. Modern weloverwo gen in kleurschakering, karakteristiek èn - liefst niet te duur! Daarom stapt U samen naar V D en U slaagt: boven verwachting en beneden de prijs! Want nergens is de keus zo groot in woningtextiel, in vloerbedek kingen, in alles wat U nodig hebt voor gezellig wonen in 't huis waar U thuis bent! Als U toch bij ons* bent, loop dan ook even over de meubelafdeling, er is altijd zo veel nieuws te zien. Bouclé tapijt, 130 cm. breed, in 3 uit voeringen, alle 3 exclusief voor Vroom en Dreesmann. Verzet bouclé tapijt met aardige weef- effecten, per meter 18.90 Verzet bouclé, een wel bijzonder ster ke kwaliteit in verschillende moderne kleuren, per meter 24.90 Bouclé tapijt met fraai ingeweven des sins, per meter 27.90 Mooie vitrage bepaalt het gezicht van Uw huis. Terlenka marquisette brengen wij in een uniek grote sorte ring, zowel in uni als gedessineerd. Breedtes van 90 cm. tot 210 cm. Vanaf 90 cm. breed, p. m. 1.95 Gordijnen brengen kleur in Uw inte rieur. Moderne drukstoffen in grote variatie van dessins en kleuren. 120 cm. breed, per meter 4.95 1 HEEFT VAN ALLES ZOVEEL MEER VASTENACTIE De Vastenactie heeft in onze parochie f 730 opgebracht. ZILVEREN PRIESTERFEEST Zondag j.l. herdacht de weleerw. heer L. Pullen ten huize van zijn broer alhier zijn zilveren priesterfeest. Na op later leeftijd te zijn ingetreden in het Cisterciënserkloos- ter Mariënkroon alhier, is pater Pullen ook enkele jaren werkzaam geweest in Frankrijk. Thans verblijft hij als rustend heer in een klooster te Rijkecoort. Vele vrienden, ken nissen, buren en familieleden kwam de pa ter op deze dag gelukwensen. De harmonie bracht een serenade. RESTAURATIE MOLEN De Nieuwkuijkse korenmolen, die des tijds door de gemeente werd aangekocht tot behoud van natuurschoon, zal grondig worden gerestaureerd. STICHTING WONINGBOUW Op initiatief van de burgemeester is in de gemeente opgericht de Stichting Woning bouw. In het bestuur hebben zitting verte genwoordigers van de plaatselijke industrie, de middenstand, de Boerenleenbank, de KAB en de NCB. BOERDERIJEN VERPLAATST Doordat een aantal bedrijven niet voldoet aan de vereiste bedrijfsgrote van 15 ha, zou in het ruilverkavelingsgebied binnen de ge meente niet tot een aantal gewenste boer derijverplaatsingen kunnen worden overge gaan. De gemeente is van mening dat het verantwoord is om te trachten gemeente- landerijen pachtvrij te krijgen voor dit doel tegen betaling van de pachters, een eenma lige vergoeding van f 400 per ha. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK Tijdens de jaarvergadering die de Boeren leenbank zaterdagavond in café J. v. Oyen hield, is de groei van de bank weer eens duidelijk tot uiting gekomen en gebleken welk een voorname plaats deze financiële instelling ook hier ter plaatse is gaan inne men. De directeur van de bank de heer M. van Engelen sprak hierover in zijn openings woord zijn voldoening uit en liet' duidelijk uitkomen dat het tot voldoening stemt dat ook zoveel burgers van de diensten van de bank gebruik maken. Alhoewel vooraf de leden een uitgebreid financieel verslag was toegezonden gaf de kassier de heer F. van Oyen nog een toelichting op de balans en op de behaalde omzetten. Verheugend noemde hij het dat de totale geldomzet in 1962 met bijna 4 miljoen gulden was gestegen, dit vanwege het feit dat de zuivelfabrieken er toe zijn overgegaan hun betalingen over de bank te doen. Bedroeg de omzet in 1961 pl.m. 10 miljoen gulden, in 1962 steeg die tot ruim 14 miljoen. In 1962 bedroegen de inlagen op de spaarrekeningen f 652.870,04, de terugbetalingen f 386.064,02, Hierdoor ontstond 'n spaaroverschot van f 266.815,02, waardoor het totaal der spaargelden per 31 dec. j.l. steeg tot f 1.319.667,-, verdeeld over 878 spaarrekeningen. Aan rente werd in 1962 een bedrag van f 35.945,68 bij geschreven. Het gem. spaartegoed per in legger beliep f 2.503. De rente over direct opvraagbare gelden bedroeg in het verslag jaar 3 pet. en voor deposito's 3% pet. Het aantal spaarders steeg in 1962 met 126, ver heugend werd het verder genoemd dat zo veel jeugdige personen een spaarrekening bij de bank hebben geopend, die eveneens deelnemen aan de jeugdspaarwet. De creditsaldi in lopende rekeningen be droegen per 31 dec. 1962 f 210.921,50, het totaal der toevertrouwde gelden beliep op deze datum f 1.530.588,50. In 1962 werd f 155.110.- aan nieuwe voorschotten ge plaatst, terwijl f 72.540,90 aan aflossingen werd ontvangen. Het bedrag der uitstaande voorschotten bedroeg op 31 dec. 1962 f 722.164,27, verdeeld over 179 voorschot nemers. Het aantal voorschotnemers steeg in 1962 met 15. De debetsaldi in lopende rekeningen beliepen per 31-12 f 29.683,98. Door de stijging van de bedrijfskosten was de rentabiliteit in 1962 niet hoog en na af schrijving van het meubilair tot een bedrag van f 1.237,52 en reservering voor belas tingbetaling van f 700, bedroeg de netto winst f 1.229,72. Om de alg. reserve te verstevigen werd dit bedrag in z'n geheel bij de reserve gevoegd en vindt dit jaar geen winstuitdeling plaats. Het stemt het bestuur verder tot voldoening dat de bank haar po sitie in het afgelopen jaar weer kon verbe teren. Dank zij de wederom betere spaar- resultaten was het mogelijk te kunnen blij ven voldoen aan de nog steeds toenemende vraag naar voorschotten en kredieten. Daarnaast blijft de bank zich beijveren 't dienstbetoon aan de leden op te voeren. Het aftredende lid van de raad van toe zicht dhr. M. v. Falier werd herkozen en ook de aftredende voorzitter de heer M. v. Engelen werd herbenoemd.. Vervolgens kwam een voorstel van het bestuur tot wijziging van de statuten en 't huish. reglement ter tafel. De heer Kluijsen uit Eindhoven, die zitting heeft in 't centraal bestuur, was ter vergadering aanwezig en gaf een duidelijke uiteenzetting over de wij zigingen, die hierna werden goedgekeurd. Door deze wijzigingen zullen vooral de bevoegdheden van de kassier worden ver ruimd. Zowel het bestuur als de raad van toezicht zal voortaan uit max. drie personen bestaan en beide instanties zullen niet meer gezamenlijk vergaderen. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank voor het prettige ver loop de vergadering. BILJARTEN In café De Unies in 's-Bosch werden in het voorbije weekend een groot aantal par tijen gespeeld om het persoonlijk kampioen- schap hoofdklasse Iibre, waaraan ook wordt deelgenomen door onze dorpsgenoten Piet v. d. Loo en A. Treuren. Beide spelers heb ben zich uitstekend geweerd en wisten tot goede resultaten te komen. Momenteel staat A. Treuren met twee verliespunten aan de leiding, P. v. d. Loo neemt de derde plaats in met vier verliespunten. Heden, vrijdagavond, wordt het tournooi voortgezet en zaterdagavond zal de finalepartij plaats hebben. Wij zijn zeer benieuwd of een der Haarsteegse deelnemers er in zal slagen be? slag op de titel te leggen. HAARSTEEG 2 - OVH 2 9-0. Deze grote uitslag werd door Haarsteeg behaald met zeer goed spel en in de eerstè helft bood OVH goed tegenstand. Er was deze middag één speler van Haarsteeg dié een klasse apart vormde, nl. linksbuiteh Harry Beaard. Alhoewel deze speler geen enkel doelpunt scoorde had hij toch het leeuwenaandeel in de grote overwinning, want de meeste doelpunten kwamen tot stand dank zij zijn voorbereidend werk. De gasten boden in 't begin vrij veel tegen stand en wisten het zelfs meermalen tot goede scoringskansen te brengen, maar doel punten bleven uit. Plotseling kwam Haar steeg tot een 1-0 voorsprong; een over treding in het beruchte gebied leverde een strafschop op die door B. v. Oyen werd be nut. Tini Theünissen bracht even later de stand op 2 - 0 en nog voor de rust had Jo- han Beaard met drie treffers de stand tot 5-0 weten op te voeren. Na de hervat ting was de thuisclub weer heer en meester en de OVH-ers kwamen er haast niet meer aan te pas. Adrie Wolk bracht met drie doelpunten de stand op 8-0 zijn broer Hans was 't die vlak voor tijd 't 9e doel punt op zijn naam bracht. Programma voor a.s. zondag Haarsteegs le elftal speelde j.l. zondag thuis tegen Linge Boys geen al te beste wedstrijd en moest met een gelijk spel ge noegen nemen. Nu het einde in zicht komt neemt de spanning aan de kop van de rang lijst in ale hevigheid toe en maar liefst 6 ploegen hebben gelijke kansen. Hiertoe be hoort ook Haarsteeg, dat met twee punten achterstand de 4e plaats inneemt. A.s. zon dag speelt Haarsteeg uit tegen Jan v. Arcel te Ammerzoden. Dit wordt geen gemakkelij ke wedstrijd, omdat de thuisclub in de ge vaarlijke zone verblijft en alles in het werk zal stellen om de punten thuis te( houden. Mits Haarsteeg op dreef kan komen zitten er dunkt ons toch wel winstkansen in en daar houden wij het dan maar op. Jan van, Helvoirt van b.v. HBS voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen. Zoals we reeds in een kort bericht in ons blad van j.l. maandag mededeelden is dhr. J. van Helvoirt van de b.v. HBS er voor de tweede achtereenvolgende maal in ge laagde het persoonlijk kampioenschap kadre 38/2 van het district Waalwijk van de KN BB op zijn) naam te brengen. Deze prestatie moet des te hoger worden aangeslagen, omdat de kampioen, niet alleen zijn kansen moest verdedigen tegen erva ren kadre-spelers als b.v. G. Roomer van OOG en M. van Bracht van 't Zwaantje, doch ook tegen jonge talentvolle spelers als Berry van Cromvoirt van BSV en Leo van Cromvoirt van Nooit Volleerd. Dat deze opgave geen gemakkelijke bleek te zijn, be wees de slotpartij van Jan van Helvoirt te gen Berry van Cromvoirt, waarin de kam pioen in laatstgenoemde zijn meerdere moest erkennen. Daar echter in een der middagpartijen Berry van Cromvoirt van G. Roomer had verloren, was het kampioen schap van Jan van Helvoirt in deze slot partij niet meer in gevaar. De wedstrijden, waarvan er verschillende op hoog peil ston den, werden gespeeld in het clublokaal van de b.v. 't Zwaantje bij de heer M. v. Bracht. Ondanks het feit, dat de organiserende ver eniging enigezins gehandicapt was door het gemis van verschillende harer leden, door ziekte of anderszins, is de organisatie per fect verlopen, mede dank zij de spontane medewerking van diverse sportvrienden, die zich bereid verklaard hadden mede als ar biter en schrijver te assisteren. Voor dat dan ook de districtsvoorzitter de heer Tom Bur- manjë aan de huldiging begon, dankte hij deze heren voor hun zeer gewaardeerde medewerking. Met het behaalde succes werd de kampioen de heer Jan van Helvoirt door de districtsvoorzitter hartelijk gefeli citeerd. Door in een zo'n select gezelschap als no. 1 te eindigen en dat voor de tweede achtereenvolgende maal, aldus de heer Bur- mijanje, heeft U getoond een speler van formaat te zijn en ik hoop dan ook dat U ook in staat zult blijken té zijn, dit fraaie kleinood voor de derde maal te winnen, zodat U het dan uw eigendom zult kunnen noemen. Dit is echter een opgave, die u niet moet onderschatten, want uit deze wed strijden is gebleken, dat er in het kaderspel in het district Waalwijk veel talent aanwe zig is, dat U het vuur na aan de schenen zal leggen. Hierna reikte de districtsvoor zitter de heer Jan van Helvoirt de fraaie wisselbeker uit, die door de crack van HBS volkomen was verdiend. Daarnaast ontving hij het districtsdiploma, waarvan de voor zitter hoopt, dat dit een waardige plaats in het clublokaal van HBS zal krijgen. Ver volgens wendde de heer Burmanje zich tot elk der overige deelnemers afzonderlijk, doch allen dankte hij namens het districts- bestuur voor de buitengewoon prettige en sportieve wijze waarop deze wedstrijden zijn gespeeld en voor de wijze waarop allen zich voor de volle 100 hebben gegeven. Deze wedstrijden, aldus de districtsvoorzit ter, hebben grote propagandistische waar den voor de edele biljartsport in het alge meen en vopr die van het district Waalwijk in het bijzonder Namens de organiserende vereniging 't Zwaantje, waarvan de heer Burmanje;'te vens voorzitter is, biedt hij de verloofde van de kampioen fraaie bloemen aan. De heer en mevrouw van Bracht dankt hij voor het beschikbaar stellen van hun prima materiaal, (dat de heer van Bracht voor dezewedstrijden speciaal heeft laten vernieuwen) en tevens voor de vriendelijke ontvangst en de prettige huisvesting der deelnemers. Hij dankt het talrijke publiek voor de grote belangstelling en het met aandacht volgen van de wedstrijden en ten slotte dankt hij allen die op enigerlei wijze aan de organisatie van dit kampioenschap hebben medegewerkt. .Namens de overige deelnemers feliciteert de heer J, Passier de kampioen, onder aanbieding van een aantal sigaretten. Ook de heer van Bracht liet zich niet onbetuigd en bood elk der deelnemers een rokertje aan, terwijl hij zich in een zeer waarderend woord richtte tot het districtsbestuur, dat op zo voortreffelijke wijze leiding weet te geven en steeds acte de precense geeft waar dit nodig is. De heer BurmSnje dankt de heer van Bracht na mens het districtsbestuur voor. zijn sympa thieke woorden en stèekt in dit verband gaarne een pluim op de hoed van de wed strijdleider de heer Cor v. d. Sanden, voor wie nooit iets te veel is, en die zich steeds volledig voor het district inzet. Hier volgt de uitslag van dit in alle op zichten geslaagd kampioenschap. 1 J. van Helvoirt vari b.v. HBS 1448 115 74 12.54 10 2 B. v. Cromvoirt van b.v. BSV 1473 126 87 11.61 9 3 G. "Roomer van b.v., OOG 1646 115 119 14,31 8 4 M. van Bracht van b.v. 't Zwaantje 1494 117 103 12.77 7 5 L. yan Cromvoirt van b.v. N. Volleerd 1263 95 78 13.29 6 6 J. Passier van b.v. Ons Genoegen 980 141 58 6.95 2 7 P. van Cromvoirt van biv. N; Volleerd 661 107 82 6.18 0 Hoogste serie G. Roomer met 119 car.; hoogste partijgem. M. van Bracht* met ge middeld 25.00. Persoonlijk kampioenschap driebanden kl. B Voorwedstrijden Van vrijdag 26 t.m. zondag 28 april zul len voorwedstrijden worden gespeeld voor het persoonlijk kampioenschap driebanden klasse B (aantal car. 20) van het district Waalwijk KNBB. Voor deze wedstrijden zijn aangewezen de clublokalen van b.v. Ons Genoegen (J. Passier) van van b.v. Nooit Volleerd (L. van Cromvoirt, resp. biljart- I en II. De deelnemers op biljart I (Ons Genoe gen) zijn: Th. Timmermans van b.v. Cen traal; P. Schellekens van BSV, W. Pullens en P. Lodesteijn van HBS; H. Rombouts van KNA; H. Muller van OOG en H. Kleijn van KOT Elshout. Het programma is als volgt Vrijdag 26 april: 7 uur Th. Timmermans - P. Schellekens; 8 uur W. Pullens - P. Lodesteijn; 9 uur H. Rombouts - H. Mul ler; 10 uur Th. Timmermans - H. Kleijn; II uur P. Schellekens - W. Pullens; 12 uur H. Kleijn - P. Lodesteijn. Zaterdag 27 april: 2 uur H. Rombouts- Th Timmermans; 3 uur P. Schellekens - H. Muller; 4 uur H. Rombouts - P. Schelle kens; 5 uur W. Pullens - Th. Timmermans; 6 uur P. Schellekens - H. Kleijn; 7 uur H. Muller - P. Lodesteijn; 8 uur H. Rombouts -W. Pupllens; 9 uur H. Kleijn'H. Muller; 10 uur P. Lodesteijn - H. Rombouts; 11 uur W. Pullens - H. Kleijn. Zondag 28 april 2 uur Th. Timmer mans - H. Muller; 3 uur H. Rombouts- H. Kleijn; 4 uur P. Lodesteijn - P. Schelle kens; 5 uur H. Muller - W. Pullens; 6 uur Th. Timmermans - P. Lodesteijn. AVANTI FESTI ROMANTI Op biljart II (Nooit Volleerd) zullen spe len: W. Schoelitz van KNA; A. v. Mook van HBS; A. van Gelder van Centraal; A. van Oss van OOG; Th Verdonk en H. Heu- verling van Ons Genoegen en H. Pelders van BVO. Hier luidt het programma als volgt Vrijdag 26 april: 7 uur W. Schoelitz-A. van Mook; 8 uur A. van Gelder - A. van Oss; 9 uur Th. Verdonk - H. Heuverling; 10 uur H. Pelders-A. van Mook; 11 uur W. Schoelitz - A. van Gelder; 12 uur Th. Vërdonk - A. van Oss. Zaterdag 27 april 8 uur H. Heuverling - H. Pelders; 3 uur A. van Gelder - A. v. Mook; 4 uur A. v. Oss-W. Schoelitz; 5 uur H. Heuverling - A. van Mook; 6 uur H. Pelders - A. van Gelder; 7 uur Th. Ver donk - W. Schoelitz; 8 uur A. van Oss - A. van Mook; 9 uur H. Heuverling - A. van Gelder; 10 uur H. Pelders-W. Schoe litz; 11 uur Th. Verdonk-A. van Gelder. Zondag 28 april 2 uur A. van Oss - H. Heuverling; 3 uur Th. Verdonk - A. van Mook; 4 uur H. Pelders-A. van Oss; 5 uur W. Schoelitz - H. Heuverling; 6 uur H, Pelders - Th. Verdonk. Van deze 14 deelnemers zullen er 8 ge plaatst worden in de finale, gerekend naar winstpunten en gemiddelden. Deze finale wedstrijden zijn voor organisatie hiervan toegewezen aan de biljartver. Keesje, bij de héér A. van Hrlst, Olympiaweg. VOOR 'THUIS WAAR U THUIS BENT &f**ÏT« GO

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6