SREoT BREDA beugelbier VLIJMEN SUNIL WAST STRALEND WIT SpOAt Sprang-Capelle mmm II1 IIP Elshout m m 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 MEI 1963 10 ISIS m m Daarmee is Sunil het meest complete wasmiddel voor de grote witte was en tegelijk voor nylon en andere moderne stoffen. Sunil wast veilig en behoedzaam, Sunil wast stralend wit. Geen wonder dat Sunil Nederlands grootste wasmiddel is. Een speciaal ingrediënt in Sunil gaat het tergelen van nylon e.d. tegen. Sprang Capelle W. S. C. R. K. C. R.W.B. Houdt Bogaerts voor ogen Optica BOGAERTS 20 lekker vers-zo heerlijk handig 3halve-liter flessen voor f. 1.50. GEDECOREERDEN Ook Elshout heeft er twee gedecoreerden bij gekregen. Met het zilver werd onder scheiden de heer L. Wolfs, die 50 jaren lid is geweest van de handboogschutterij Victoria, waarvan 40 jaar bestuurslid. Voor zijn vele verdiensten voor die vereniging in het bijzonder en voor de verdiensten op cul tureel gebied in het algemeen werd hem deor de burgemeester Mr. Stieger, die ver gezeld was door de wethouders van Dru- nen en van Herpt, en waarbij ook de Z.E. heer Pastoor Versteeg en kapelaan Raama- kers tegenwoordig waren de versierselen opgespeld. Met de eremedaille in het goud werd de heer Adr. v. d. Wiel onderscheiden. Vanaf 1920 is de heer v. d. Wiel voorzitter ge weest van de K.A.B. en voorzitter van de H.K.W. Maar daarnaast heeft hij zich vele verdiensten verworven als lid van de ge meenteraad. Behalve 9 jaren wethouder was hij ook nog vele jaren voorzitter van verschillende commissies. Als voorzitter van de pachtcommissie en als voorzitter van de afd. sociale zorg heeft hij velen aan zich verplicht. Behaive van vele- particulieren werden de beide nieuwe ridders nog extra gehuldigd door de nieuwe drumband en door de kerkelijke fanfare en de gemengde zangvereniging, waarbij door de diverse voorzitters hartelijke woorden van geluk wens werden gesproken. KONINGSCHIETEN Traditiegetrouw heeft de O.L.Vr. Schuts kermisdinsdag weer het koningschieten ge houden. Na een H. Mis, opgedragen door de gildeheer Pastoor Versteeg en een ge zamenlijk ontbijt, werd door de burgemees ter, Mr. Stieger, het eerste schot gelost, waarmee de boom zg.g. bevrijd was. In een eerlijke, maar sportieve strijd hebben de gildebroeders elkaar bekampt om de hoog ste titel. Bij gedeelten vlogen de stukken van de vogel af, totdat het dhr. Joh. de Haan gelukte het laatste restje omlaag te schieten. Door de hoofdman werd hij met het ko ninklijk zilver omhangen en in het stam café „In den gekroonden hoed" werd aan de gildebroeders het koningsbier aangebo den. KONINGINNEDAG Ook de Elshoutse schooljeugd heeft Ko ninginnedag gevierd. Om half tien verza melde de jeugd zich op de speelplaats van de voormalige meisjesschool. Aanwezig wa ren behalve de burgemeester, de beide wet houders en de gemeente-secretaris met hun echtgenoten, de Z.E. heer pastoor en de W.E, heer kapelaan, enkele leden van het oranjecomité en vele belangstellende ouders. Door de burgemeester werd in zeer bevat telijke woorden aan de kinderen de beteke nis van de viering van koninginnedag dui delijk gemaakt. Na de zanghulde werden de kinderen getracteerd. Door het comité was met een kermisexploitanten een lagere prijs overeengekomen dan gebruikelijk was. De kleuters hadden een aparte tractatie op school. R.K.J.B. De leden van de RKJB hebben met de kermisdagen het nuttige met het aangename weten te verenigen. Maandag werd een vee- beoordelingswedstrijd gehouden waaraan 'n openbare les vooraf ging. Van de 18 deelne mers waren er 8 voor het beoordelen van de zwart-bonte en 10 voor de röod-bonte. Prijswinnaars waren resp. Sj Bink, ,H v Huiten en A v Huiten. Bij de rood-bonte C Moonen, A Vugts, C Klijn, Jacq Vermeer en J Knippels. ODe extra prijs voor de jon gere deelnemers kreeg J Knippels. ZILVEREN SCHOENTOURNOOI Als a.s. zondag 5 mei de E.A. heer Mr. Stieger, burgemeester van Drunen, met een kort woordje officieel het Zilveren Schoen- tournooi zal openen, zullen in de ruime vei- linghadden al enkele balletjes zijn geslagen. Het jaarlijkse tafeltennistournooi, dat nu voor de 9e maal georganiseerd wordt, heeft bij de beoefenaars van deze mooie tak van sport zulk een bekendheid gekregen, zowel in binnen- als buitenland, dat een namiddag alleen niet voldoende is om alle wedstrijden af te werken. Het Brusselse Pantheon dat al twee zilveren schoenen in haar beziti heeft zal dit jaar niet aan de tafels verschijnen, omdat zij moeten deelnemen aan de Belgi sche kampioenschappen. Ook de Duitsers zullen niet zo talrijk vertegenwoordigd zijn als we de laatste jaren van hen gewend zijn geweest. Toch zullen nog ruim 260 deel nemers elkaar bekampen om de fraaie prij zen die beschikbaar zijn. Gelukkig heeft de vereniging Smashers dit jaar geen beroep hoeven te doen op enkele Drunense schoen fabrikanten, omdat de gemeente voor een groot gedeelte de schoen heeft betaald. Be halve de zilveren schoen zijn er nog meei wisselprijzen. De Fedra-wisselbeker ging ook vorig jaar definitief over naar Panthe on maar om de Rex wisselbeker, evenals om de Zilveren schroef zullen de verenigin gen elkaar weer fel bekampen. Wat betreft de prijswinnaars is het moei lijk zich aan voorspellingen te wagen. Voor de afd. H.E. e/h klasse zijn de heren Zand vliet van de ver. Belcrum en Mascini van PSV wel de grote kanshebbers, ofschoon Reinders van VVGA mogelijk voor grote verrassingen kan zorgen In de overgangs klasse maken Blatter uit Borgenhout (Bel gië) en v. d. Vrande van Irene wel de meeste kans om met de prijzen naar huis te gaan. oor de deelnemers in de eerste kl, zal het moeilijk zijn om de heren Montréé van Never Despair en J. v. d. Hout van Renata te verslaan. De grote kanshebbers in de tweede klasse zijn wel de heren J. de Bont van Shooting Stars en J. v. d. Bilt van PSV. Bij de junioren zal de winnaar van het vorig tournooi C. Mertens van Bel crum, alle moeite hebben om zich te hand haven. De Koster van AVGA zal ongetwij feld een sterke gooi doen naar de eerste prijs. Bij de dames zal ongetwijfeld de eer ste prijs in de hoofd-le klas betwist worden door de dames M. Nielen van Helmond en L. v. Hees van St. Cathrien. In de 2e - 3e klasse zal de eindspurt waarschijnlijk wel geleverd worden door M. Verhaeren van Victoria '51, J. Beeris van Helmond en W. Pastoors van Onder Ons. Zoals in de tenniswereld zo langzamer hand een gewoonte is geworden, zal ook het Zilveren Schoentournooi besloten worden met een bal, wat echter ook voor niet-deel- nemers toegankelijk is en waar de All Stars voor afwisselende muziek zullen zorgen. Dinsdag werd voor de leden een brom- fietsenralley gehouden. Ondanks het mooie weer was de deelname niet groot. Vooral de vrouwelijke leden waren slecht vertegen woordigd. Er werd met 9 koppels geTeden. De eerste vier prijswinnaars waren F. van Ingen - C. Klijn; M. Vugts - J. Knippels; M. Klijn - A. Vugts en M. van Weert - J. Pulles. Wni uC 5 WIELERRONDE Zondag 5 mei wordt in Vlijmen de jaar lijkse wielerronde verreden. Voor deze ron de is weer een zeer sterk rennersveld ge selecteerd, allen renners om een ronde te kunnen winnen, maar onze plaatsgenoten zullen alles in het werk stellen de ronde in eigen plaats op naam te brengen. Hiervoor zijn renners als Fried Libregts, Wim van Heijst en zo kan men doorgaan, in staat. Verder nog de leden van de Zwaluw-club, als Walraven en de gebr. Hairwassers uit Den Dungen. Maar als men namen hoort als Snepvangers, de Hartog, van Dongen uit Made, ook de Langstraat, brengt weer een sterk veld renners, die voor een ver rassing kunnen zorgen. We zijn benieuwd wie met bloemen naar huis gaat. De Nieuwelingen zijn ook in grote ge tale present, ook hier uit eigen omgeving en zeker uit de Langstraat, Waspik, Made, kanshebbers voor de bloemen. Bij de Aspiranten zijn de verwachtingen van onze plaatselijke favoriet zeer hoog. Nicols zal zeker zijn best doen, alsook de kampioen van de Zwaluw, Maurix uit Den Dungen behoort bij de kanshebbers. We zullen zien. Aan premies zal het zeker niet ontbreken, daar is Vlijmen zeer hekend om. In verband met de wielerronde is de laatste H. Mis niet om kwart voor twaalf maar begint deze om half 12 en de avond mis niet om half zes, maar om half 7. STUDIECOMMISSIE KOOS VORM In Hotel Prinsen kwamen de bestuursleden van de Vlijmense jeugdverenigingen en ver enigingen met een jeugdafdeling bijeen, om te komen tot oprichting van een studiecom missie voor de Jeugdraad. Jammer dat de opkomst dit maal niet zo groot was. Dit was in hoofdzaak te wijten aan het feit dat de convocaties voor de bijeenkomst te laat werden verzonden. Toch werd overgegaan tot het in het leven roepen van een studie commissie: 4 uit de jeugdverenigingen en 5 neutralen. De heer A. van Oers, directeur van het jongens- en meisjesjeugdwerk in het Bisdom Den Bosch gaf een uiteenzetting van zeven bestaande vormen van parochiële of' inter parochiële jeugdraden, zoals die bestaan in de 229 van de 350 parochies in het bis dom. De vijf neutralen, zij dienen bij voor keur niet aangesloten te zijn bij de jeugd verenigingen en evenmin in de politiek te zitten; wel is het wenselijk dat zij zich voor de jeugd in willen zetten. Elke vereniging krijgt het verzoek candidaten in te zenden; er zal naar worden gestreefd twee dames en drie heren zitting te laten nemen. De vier andere bestuursleden, afgevaar digden van de contactraad, zullen in het be stuur vertegenwoordigen het jeugdwerk bo ven de 17 jaar, het jeugdwerk beneden de 17 jaar, de jeugdsportbeweging en de cul turele jeugdverenigingen; deze zullen op 17 mei gekozen worden. LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND Zondag 28 april hield de Langstraatse Kruisboogbond haar jaarlijkse selectiewed strijd op de banen van de vereniging Wil lem Teil. De wedstrijd als opening van het schietseizoen was een voorselectie voor de interlandwedstrijden België-Nederland en Frankrijk-Nederland, die op 2 juni te Brus sel wordt gehouden. De 15 hoogste schut ters gaan naar de laatste selectie die op za terdag 11 mei a.s. te Nederweert zal wor den gehouden. De uitslag van district de Langstraat is als volgt. 1 Gijs v, d. Hout Willem Teil 71 punten; 2 Piet v. Engelen Rozenjacht 67; 3 Adrie v. d. Meijden W.T. 64; 4 Th. v. d. Heuvel W.T. 64; 5 H. Verhagen Rozenjacht 64; 6 B. v. d. Meijden WT 64; 7 A. v. d. Dungen Onderl. Vriendschap 62; 8 Fr. v. d. Elzen Na Arbeid Vermaak 61; 9 G. v. Hoof idem 61; 10 B Herman WT 61; 11 Th Verhagen Na Arb. Verm. 61; 12 Jan van Beijnen Ro zenjacht 61; 13 W. v. Engelen Rozenjacht 61; 14 Br. v. Engelen idem 61; 15 Joh. v. Beijnen idem 60 pt. Personeel A na kampen: 1 Jan van Beij nen 25 2 H. Verhagen 25; 3 W. v. Enge len 24 pt. Personeel B na kampen: 1 G. Kiviets 23; 2 Joh. v. Beijnen 23; 3 M. v. d. Leest 23 pt. Extra prijzen: A: G. v. d. Hout 24; B: A. v. d. Meijden 23 pt. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 5 mei wedvlucht vanuit Noyon Frankrijk. Inkorven vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Voor deze wedvlucht kunnen ook duiven gezet worden voor Capelle, in ver band met hun ijverige secretaris M. v. Peer die 25 jaar secretaris is. Poelen als in CC- verband. Verder inhaalvlucht van Vilvoorde, eveneens op zondag 5 mei. Inkorven zater dagmiddag van half 2 tot half 4. Laten we hopen dat het weer beter is. WIELRENNEN Zondag nam de Vlijmense Prof B. v. d. Ven deel aan de grote wegwedstrijd Brus sel - Parijs. Van de Ven zat 5 km voor de finish nog in de groep bij Peter Post en Jo de Roo. Door pandenpech moest hij met de 42e plaats van de 139 vertrekkers genoe gen nemen. Fred Libregts nam deel op Ko ninginnedag aan een wedstrijd te Breda; in de sprint werd hij 13e. bleekt 1:1: lil 8888^ ï-BSaSS vSsSSSi blauwt 1111 lil 11111 nylon-actief DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter Winkelman worden waarge nomen door dokter van Tuijn te Kaatsheu vel, Vossenbergselaan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 5 MEI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk (zaal Chr. Volksbond): 9.30 uur en half vijf Ds. W. B. van der Meulen. COLLECTE KINDERBESCHERMING In de komende week wordt ook in onze gemeente de jaarlijkse collecte gehouden voor de kinderbescherming. De stichting „Sakor", waarin de verschillende instellin gen en verenigingen op het gebied' van de kinderbescherming van alle richtingen zich hebben verenigd, houdt deze collecte en van de opbrengst profiteren dus alle samen werkende organisaties voor kinderbescher ming. Wij bevelen de collecte gaarne in al ler mildadigheid aan. ERE-MEDAILLE IN ZILVER UITGE REIKT AAN DE HEER G. DE BEER Zoals in ons vorig nummer reeds werd meegedeeld werd bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin de heer G. de Beer, alhier, employé bij de P.T.T. te Kaatsheuvel, onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De uitreiking had plaats op het PTT- kantoor te Kaatsheuvel, waar de heer de Beer meer dan 40 jaar werkzaam is en ge schiedde door de directeur van het district 's-Bosch de heer Arts, die de heer de Beer hartelijk feliciteerde met deze mooie on derscheiding en waarderende woorden tot hem richtte om zijn ijver en werklust, en speciaal wees op zijn activiteiten bij de verkoop van kinderpostzegels. Wij feliciteren de heer de Beer en zijn familie van harte met deze onderscheiding. DODENHERDENKING Zaterdagavond a.s. wordt de jaarlijkse dodenherdenking gehouden. In de Ned. Herv. Kerk alhier wordt een herdenkings dienst gehouden, waarin zal voorgaan Ds. W. B. van der Meulen, Geref. predikant. Tijdens deze dienst zal een collecte worden gehouden ten bate van de gezamenlijke mi litaire fondsen. Te 19.35 uur zal eenieder kunnen deel nemen aan een „stille tocht", vanaf de Ned. Herv. Kerk naar het Jan de Rooij-monu- rtient, waar met twee minuten stilte de do den zullen worden herdacht. Daarna zal het jeugdkoor van Excelsior het zesde couplet van het Wilhelmus en twee coupletten van ,,0, Nederland, let op U saek" zingen. Daarna bestaat gelegenheidom bloemen aan de voet van het monument te leggen, waarna de stoet terugkeert naar de Herv. Kerk, waar deze wordt ontbonden. AFDELING SPRANG-CAPELLE CHR. FILMACTIE Het bestuur van de afdeling Sprang-Ca pelle van de Chr. Filmactie, dat in het af lopen seizoen in de gemeente een 8-tal filmavonden organiseerde, kwam bijeen ter bespreking van de resultaten van het afge lopen seizoen en de plannen voor de toe komst. Geconstateerd moest worden dat het bezoek bij de laatste voorstellingen terug liep, waarvoor mogelijk als oorzaak mag worden aangemerkt dat het reeds te laat in het seizoen werd. Men was er zich tevens van bewust dat de keuze der te draaien filmen niet eenvoudig is. Uit de finan ciële resultaten bleek dat, dank zij de deelneming aan de reclamefilm en de vrij stelling voor enkele avonden van verma kelijkheidsbelasting aan de verplichtingen kon worden voldaan, hoewel deze over het hele seizoen van dien aard waren dat het zeer de vraag zal zijn of de poging van het bestuur om gepaste ontspanning te brengen, het volgend seizoen kan worden herhaald. Verlangend wordt daarom uitge zien naar de inwerkingtreding van de ge wijzigde verordening op de vermakelijk heidsbelasting. 't Ligt in de bedoeling van 't voorstellingen gratis toegang zullen hebben, bestuur donateurs te werven, die dan enkele Wanneer men er in slaagt enkele finan ciële zorgen tot een oplossing te brengen, zal tijdig voor het volgende seizoen weer een programma worden samengesteld. KONINGINNEDAG Koninginnedag werd j.l. maandag alhier ingezet met een muzikale wandeling van de Harmonie Marijke en de Drumband, waar voor begrijpelijkerwijs veel belangstelling bestond. In samenwerking met het personeel van de Chr. School werden op een terrein aan de Hendr. Chabothstraat kinderspelen ge organiseerd, die in de voormiddag plaats vonden en waaraan van de zijde der jeugd met veel animo werd deelgenomen en waar voor ook de ouders veel belangstelling toon den. De jeugd werd bij deze gelegenheid ge tracteerd op versnaperingen. De prijzen werden behaald als volgt le klas Jongens: 1 Wout de Rooij; 2 Piet 1 refters; 3 Albert van Seist; meisjes: 1 Jopie Ophorst; 2 Lenie van Caem; 3 Ans- je Werther. 2e klas 1 Robbi Mac Gillavrij; 2 Joop Emmers; 3 Denis de Bie; meisjes: 1 Willy v. Zeist; 2 Annelies Verhoofstad; 3 Gerrie Overweel. 3e klas: jongens: 1 Johan Haisma; 2 Kees Werther; 3 Chris Vos; meisjes: 1 Ina v. d. Schans; 2 Gerrie Timmermans; 3 Cobi v. d. Bijl. 4e klas: jongens: 1 Kees Heij; 2 Jan Timmermans; 3 Arie Chaboth; meisjes: 1 Nelly Emmers; 2 Ineke Snijd ers; 3 Elly v. Beek. 5e klas: jongens: 1 Hans v. d. Schans; - Wil Chaboth; 3 Piet v. Thielen; meisjes: 1 Henny Werther; 2 Ella Bosch; 3 Machiel- tje Klaasa. 6e klas: jongens: 1 Hans, v. Dongen; 2 Johan Heurter; 3 Leo van Dongen; meis jes: 1 Jantien van As; 2 Rina Verhagen; 3 Lia van Zeist. FEEST IN BONDSGEBOUW Jongerenafdeling Sprang-Capelle jubileerde „We worden vandaag aan de dag gecon fronteerd met alles wat er in de wereld gebeurt. We zijn niet enkel meer in de sfeer van het eigen dorp. De tijd is anders gewor den. De jongeren van vandaag zijn de vol wassenen van morgen. Zij dienen zich klaar te maken voor de taak die hen wacht. Daar om is een jongerenorganisatie zo belang rijk. Een organiijsatie wier leden zich kennis en inzicht willen verschaffen op velerlei ter rein". Dit zei maandagavond burgemeester M. van Prooijen tijdens de viering van het 25- jarig bestaan van de afdeling Sprang-Ca pelle van de jongerenorganisatie van de Brab. Mij. van Landbouw in het bondsge- bouw te Sprang. De heer van Prooijen acht te het van veel belang dat de jongeren-afd. meeleeft met het werk van de streekverbete- ring. „Maar ik zou willen dat allen er aan meewerkten", aldus de burgemeester, die verder de jubilerende vereniging nog veel goede jaren toewenste. De ere-voorzitter, de heer B. J. Elsman, hechte veel betekenis aan een gedegen vor ming van de jongeren, omdat zij het zijn die straks de bestuursfuncties moeten vervullen. Hij overhandigde voorzitter Jac. van der Schans namens de Coop. Landbouwaankoop- vereniging Sprang-Capelle e.o. een bedrag aan geld. Aan het bestuur werden ook felicitaties en goede wensen gericht door mevr. Win kelman namens de plattelandsvrouwen, door mej. A. den Engelse uit naam van, de plat telandsmeisjes en door de heer van Bru- chem, voorzitter van de rijvereniging De Margrietruiters. De N.-Brab. Mij. van Landbouw was ver tegenwoordigd door de heer Hoiting. Ook de heer Melse uit Werkendam, voorzitter van de jongerenorganisatie, was present. Hij prees de activiteit van de Sprang-Capelse afd. en bood het bestuur een lessenaar aan. De voorzitter de heer Jac. v. d. Schans, memoreerde de beginperiode van de ver eniging, die werd opgericht „als bolwerk tegen de actie uit stedelijke kringen, welke een groot gevaar voor het bestaan van de landbouw opleverde". „Vooruitgang zij ons doel" heette dè vereniging toen. Het feestprogramma werd verzorgd door een cabaretgezelschap uit Tilburg. VERKEERSEXAMEN LAGERE SCHO LEN SPRANG-CAPELLE Vrijdag j.l. werd het praktisch gedeelte van het verkeersexamen voor de diverse scholen dezer gemeente gehouden, waarbij ook de Chr. School aan de Zuid-Hollandse dijk deelnam. Het parcours was door de heer Braat zeer deskundig, maar wel naar de mening van deskundigen behoorlijk moeilijk uitgezet. Toch slaagden er enkele kinderen in dit parcours geheel foutloos te rijden. Van de totaal 175 deelnemers (38 van de Chr. school te Sprang, 24 van de Chr. school aan de Z.H.-dijk, 31 van de Chr. school te Heistraat, 71 van de Chr. Huishoudschool en 11 van de openb. school Capelle), slaagden 4 leerlingen erin, zowel het theoretisch als het praktisch gedeelte geheel foutloos te maken, hetgeen wel een bijzondere prestatie genoemd mag worden. De examens die door de plaatselijke afd. van het Verbond voor Veilig Verkeer geor ganiseerd werden, zullen op 17 mei a.s. be kroond worden met de uitreiking van de diploma's aan de geslaagden, waarbij dan tevens nog een traktatie zal volgen. ORANJEFEEST. De verjaardag van H.M. Koningin Juli ana is in deze gemeente op sobere wijze ge voerd. De kinderen der beide lagere scho len alsmede die de beide kleuterscholen kregen des middags een filmmiddag aange boden waarbij zij voorts een traktatie moch ten ontvangen. In de avonduren maakte de muziekvereniging een muzikale wandeling en de festiviteiten werden besloten met een filmvertoning voor de ouderen. INVALIDEN KREGEN WAGENTJES Dezer dijagen zijn door enkele leden van een comité in Sprang-Capelle, bestaande uit mevr. Oerlemans-Aalfs en de heren J. Braat, L. Poldervaart en A. Rempt, weer twee in validewagentjes aangeboden en wel aan mevr. van Beek, Waspiksedijk 3 te Capelle en aan dhr. A. W. Rozenbrand Z.-Holl.- dijk 37 te Kaatsheuvel. Het eerste wagentje werd in febr. geschonken aan de heer A. R. v. d. Mast, Trampad 16 alhier. Er zijn nu nog drie invaliden in Sprang-Capelle waarvoor iets gedaan kan worden. TAC—WSC WSC zal a.s. zondag voor de derde maal binnen het tijdsbestek van acht dagen tussen de krijtlij nen verschijnen en bezoekt daar toe het Tilburgse TAC. In de thuis wedstrijd wist WSC een vrij ge makkelijke overwinning te boeken op deze tegenstander, die deze com petitie niet op goede prestaties kan bogen. WSC kan dit evenmin en zeker niet nu de oranje-zwarten vier maal in sucessie hebben ver loren en in zeer korte tijd van can- didaat voro de bovenste plaatsen tot gegadigde voor de onderste is teruggevallen. WSC is door de bar slechte re sultaten van de laatste vier wed strijden de onderste plaats nu zo dicht genaderd, dat van direct ge vaar sprake is. Het is dus zaak, dat de spelers van WSC zich hun be narde positie terdege bewust wor den en zich in de komende wed strijden volledig gaan inzetten om tot overwinningen te komen. De tegenstander van a.s. zondag is eveneens in de gevarenzone ge huisvest, zodat een overwinning in feite dubbele winst zóu betekenen. Het is zeer te hopen, dat de slechte gang van zaken een onmiddellijke wending ten gunste neemt, en dat de spelers met inzet van alle krach ten gaan proberen tot winst te komén. Het vertoonde spel is er be slist naar dat resultaten mogelijk zijn, en het moet WSC mogelijk zijn overwinningen te gaan boeken. Het verdere programma luidt: WSC 2Helmond 2 2.30 uur Raamsdonk 2WSC 3 2.30 uur RKC 3—WSC 4 12 uur WSC 5—RWB 4 12 uur Blauw GeelRKC Nadat de RKC-ers zich zondag jl. hersteld hebben van hun neder laag tegen Schijndel dient dit her stel zich zondag a.s., als de reis naar Veghel wordt ondernomen, voort te zetten, illen de Waalwij - kers hun mooie positie aan de kop handhaven, dan zal dit zeker nood zakelijk zijn. De eerste ontmoeting tussen beide clubs eindigde in de kleinst mogelijke overwinning voor RKC. De ploeg uit Veghel is hier na verder teruggezakt en staat mo menteel op de vierde plaats. Dit is voor de RKC-ers geen reden om het kalm op te nemen, want Blauw Geel strijdt zondag voor haar laat ste theoretische kans. Zij zullen deze ongetwijfeld tot de laatste mi nuut fel verdedigen.. Voor de RKC- ers een reden te meer om zondag vanaf het begin met het gehele elftal in het offensief te gaan en zodoende het initiatief zelf in han den te nemen en dit niet over te laten aan de tegenstanders. RKC-ers, jullie mogen je deze mooie kans niet meer laten ont glippen. Dus zondag allemaal je beste beentje voor en tot de sup porters willen wij zeggen, moedig onze jongens vanaf het beginsig- naal flink aan op een sportieve wijze en niet nadat zij reeds een flinke voorsprong hebben genomen. Dus zondag allen je beste been tje voor. Het 2e elftal speelt om half drie thuis tegen OJC 2. We verwachten dat onze reserves zich zullen her stellen van de nederlaag die zij jl. zondag in Loon op Zand leden. Dus 2e elftallers, zet 'm op! Het verdere programma luidt: RKC 3—WSC 4 12 uur Waspik 4RKC 4 12 uur Berkdijk 3RKC 5 12 uur RWBZwaluw VFC Drie winstpunten uit de laatste 2 wedstrijden van RWB hebben de positie op de ranglijst wel wat ver beterd, doch deze is nog allesbe halve rooskleurig. Er zal nog min stens 4 tot 5 punten aan het totaal moeten worden toegevoegd, wil Besoijen veilig staan. Zondag a.s. komt Zwaluw uit Vught op visite en van deze tegen stander moet RWB kunnen win nen. Destijds in de uitwedstrijd werd door RWB zeer ongelukkig met 21 verloren. Al is dit dan al wel even geleden, wij weten zeker dat de revanche-gedachte zondag op „Elzenhoven" bij de thuisclub nog vers zal blijken te zijn, zodat een boeiende wedstrijd in het ver schiet ligt, die, nogmaals, door RWB gewonnen kan worden, en deze mogelijkheid moet met beide handen en voeten aangegrepen worden. Het is nog heel hard no dig. en nog niet te laat, jon gens. RWB-ers, toon de laatste wedstrijden dat wij dit seizoen toch wel wat te laag onder onze stand geklasseerd staan. Scheidsrechter is de heer P. van de Akker uit Heesch. Aanvang half drie. Taxandria 3RWB 2 Na het prachtige resultaat van j.l. zondag in Goirle, zijn wij be nieuwd naar de uitslag van deze Die nieuwe BRILLE ZAAK in de GROTESTRAAT 220 daar ga ik mijn BRIL kopen 1 Doet zoals velen BRILLENSPECIALIST GROTESTRAAT 220 - tel. 3560 - WAALWIJK Leverancier voor ALLE Ziekenfondsen

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 10