wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu Koninklijke onderscheiding in brons voor L. Oamen FILMJOURNAAL Luxor X Musis Sacrum K.A.B. KON TERUG ZIEN OP EEN NIET ONBEVREDIGEND JAAR GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR Vurig pleidooi voor D.V.S.V. Goede verstandhouding Nooit gemankeerd SCHOENENBEURS ONDERVOND GOEDE KOOPLUST 10 JAAR VOORZITTER OPHEFFING ZIEKENKAS VRIJDAG 3 MEI 1963 85e JAARGANG No. 35 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week honnemenl 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr van Beurdenstraat 8 Tel 04167 - 2002 i ele^ram-adres „ECHO" op de voet De heer L. Damen heeft afgelo pen vrijdag, 26 aprilhet feit her dacht, dat hij 40 jaar lang onafge broken bij de N.V. Schalken zijn werk heeft verricht. Hierom werd de jubilaris 's mor gens met zijn kinderen van huis ge haald, waarna hij bij de directeur, de heer A. F. Schalken, thuis hartelijk werd ontvangen. Het hoogtepunt van deze huldi ging werd gevormd, door de aanwe zigheid van loco-burgemeester de Rooy, die samen met de heer van Nieuwstadt, gemeentesecretaris van Kaatsheuvel, de huldiging bijwoon den. Tijdens deze bijeenkomst mocht de heer de Rooy de verheugende me dedeling doen, dat de heer L. Damen door H. M. de Koningin was onder scheiden met de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Loco-burgemeester de Rooy noem de veertig jaar een hele tijd, zeker als men er tegen aan kijkt. Hij noem de het een gelukkig feit, dat een veertig-jarig jubileum in Kaatsheuvel en omgeving nog niet zo zeldzaam is, dat er van een uitzonderlijke gebeur tenis gesproken moe t worden. Hij meende wel dat een veertig-jarig ju bileum getuigt van een goede weder zijdse verstandhouding tussen werk gever en werknemer. Het feit dat bij de N.V. Schalken van Vught niet gesproken wordt over werknemer, maar medewerker, noem de hij typerend voor de onderlinge verstandhouding. "Ik ben eigenlijk niet op de hoogte van allerlei bijzon derheden uit uw leven. Ik weet eigen lijk alleen maar, dat u veertig jaar lang als medewerker verbonden bent geweest aan het bedrijf en dat gij steeds uw werk met stiptheid hebt vervuld". Het zijn eenvoudige woor den, die een eenvoudig leven ken schetsen, zo merkte de heer de Rooy op. Het meest markante uit dit leven noemde hij de lange duur van 4e volstrekte toewijding en dienst vaardige nauwgezetheid in een aan eengesloten reeks van jaren steeds bij hetzelfde bedrijf. De heer de Rooy zei graag namens het gemeentebestuur de waardering te betuigen voor deze langdurige trouw. Hierna ging hij over tot de opspel ding van de versierselen verbonden aan de ere-medaille in brons, Namens de directie voerde de heer A. F, Schalken het woord. ,,U heeft samen met ons al het lief en leed gedeeld", zo benadrukte hij. Als gro te bijzonderheid stipte de heer Schal ken het feit aan, dat de heer Damen in al die veertig jaar geen enkele keer op het werk heeft gemankeerd, terwijl zijn verrichtingen steeds een voorbeeld konden zijn voor de jonge re generatie. Namens de directie bood de heer Schalken symbolisch, omdat dit meu belstuk reeds een plaats had gevon den in het huis van de jubilaris, een gemakkelijke stoel aan. Ter aanvul ling van dit geschenk mocht de heer Damen uit handen van de heer Schal- Loco-burgemeester de Rooy speldt de heer L. Damen - de 40-jarige jubilaris - de koninklijke onderscheiding op. ken tevens nog een kist sigaren ont vangen. Het was de jubilaris, die na afloop van dit officiële gedeelte, zijn dank uitsprak voor de huldiging, maar in het bijzonder voor de eervolle onder scheiding die hem door de koningin was toegekend. Hij sprak de hoop uit nog lange jaren in dienst van de N.V. Schalken zijn werk te mogen vervullen. 's Avonds werden de collegae van de heer Damen in de gelegenheid ge steld, de jubilaris te feliciteren, waarbij de algemeen bedrijfsleider, de heer Verhoofstad, nogmaals naar vo ren bracht, dat het bijzonder prettig werken is met mensen zoals de heer L. Damen, Dat ook zijn medewerkers gxotn.i waardering hadden voor het werk dat de jubilaris in de afgelopen veertig jaren tot stand had gebracht en voor zijn bijzonder prettige wijze van om gang met het overige personeel, mocht blijken uit het cadeau onder couvert dat hem werd aangeboden. ijf»vv*LrAi*i*M>*ri*,'*L''i'ii'i'i 'i*i* *i* H. SCHILDERS 1 35 JAAR BIJ PRINCESS. Vrijdag zal de heer H. Schil ders, momenteel hoofd van de kwaliteitsdienst, de dag her denken, waarop hij 35 jaar ge leden bij schoenfabriek H. J. van Bladel aan de Wilhelmina- straat in dienst trad. NUR DER WIND De titel van de film is tevens de titel van een zeemanslied, dat de eenzaamheid van de vissers op het eiland Dun bezingt. Lege netten betekenen voor hen geen verdien ste en de enige hoop die zij heb ben is, dat Tim, die in Dublin een motorboot is kopen, spoedig zal te rugkeren. Maar Tim is in Dublin aan lager wal geraakt en heeft door pressie van een zeer twijfelachtig figuur ingebroken en een kistje ju welen geroofd. Nu is hij naar zijn vriend Mike gegaan om raad te vragen. Mike laat hem onderdui ken en gaat zelf naar het eiland om alles in het reine te brengen', doch dat wordt een grove misluk king. Tim's vader heeft lucht van zijn wandaden gekregen en gaat naar Dublin om te zien wat er is gebeurd. Hij vind dan zijn zoon die zelfmoord heeft gepleegd. De politie verdenkt dan Mike en Tim's vader zweert zijn zoon te wreken. Mike wordt door vader O'Connor gevonden en deze laat hem in zee gooien. Hij weet echter uitgeput de kust te bereiken. En geholpen door Eileen, een zuster van Tim weet hij na een wanhopig gevecht met de man die Tim tot inbraak heeft gedwongen de „gang" op te rollen en naast Eileen een nieuwe toekomst op te bouvyen, Een film vol nieuwe avonturen met Freddy. Toegang 14 jaar. Vrijdag t.m. zondag. MET DE DOOD OP DE HIELEN In deze film speelt zich een op windende mensenjacht af. Een man, John Hardin, doodt uit zelf verdediging een andere man. Nu wordt hij door de drie broers ach tervolgd, maar hij weet hen allen onschadelijk te maken. Tussen de bedrijven door vermoordt hij ook nog een sheriff, die was omgekocht om hem te arresteren. Hij weet dan voor lange tijd spoorloos te verdwijnen, maar de Texas Ran gers worden ingeschakeld en hij wordt gevonden; hij is dan pas ge trouwd. Hij gaat voor 16 jaar de gevangenis in en als hij terug komt wordt zijn ranch beheert door zijn vrouw en zijn zoon van 16 jaar. De jonge Hardin schijnt veel van De Internationale Schoenen- beurs Nederland 1963, die van 22 tot en met 24 april te Utrecht is gehouden, heeft voor het gros der (in totaal 151) deelnemers een voortref felijk verloop gehad. 95 der exposanten heeft zich - blijkens een enquête op de slotdag - zeer ingeno men verklaard met de op deze beurs bereikte resultaten79% van hen had bovendien goede tot uitstekende orders geboekt uit het binnenland, terwijl 61% der firma's transacties kon af sluiten met het buitenland, met name met schoendetaillisten uit België, Engeland, West-Duits land, Zwitserland, IJsland, de Verenigde Staten, Luxemburg en de Skandinavische landen. In totaal werd de beurs be- j zocht door handelaren uit 22 landen. Het buitenlands bezoek was opnieuw hoger dan dat op de vorige beurs in 1962. Ook het binnenlands bezoek wasverge leken bij 1962, aanzienlijk ge stegen en ivel met 8 Er was een, wat men noem de, geanimeerde kooplust, waarschijnlijk mede veroor zaakt door het gunstige weer van de laatste 4 weken, waar door vele schoendetaillisten iets van hun achterstand, ont staan door de lange barre win ter, hebben kunnen inlopen. Er is over het algemeen ruim in gekocht, sport en daarbij komt de jongste van de broers om het leven. Britt weet de jongens voor de sheriff nog te helpen, doch dan keert hij hen voorgoed de rug toe. Wanneer de twee andere broers nog eens 'n overval wagen, kan Britt niet ver hinderen, dat de politie er aan te 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 LIX Het kontakt tussen priester en gelovigen vormt de grondslag voer een echt parochieleven. De priester weet zich dan "herder" en de gelovige "parochiaan" Het gaat er om dat hier een band groeit tussen deze mensen, wonend op een afgebakend grondgebied (parochie) en meelevend met eikaars vreugde en leed. Daarbij weten de priesters zich ge roepen de leken voor te gaan en leiding te geven in de beleving van het christendom; en de leken, beseffend was de Kerk is, zijn bereid deze leiding te aanvaarden. Eerzijds is er dus een kontakt tussen mensen die elkaar bena deren als mensen, daarbij wetend dat zowel aan de ene als aan de andere groep niets menselijks vreemd is en dat zij juist als christen de door Christus gewilde liefdevolle menselijke verstandhouding bijzonder goed moeten beleven. Anderzijds is er een specifieke men selijke verhouding, waarin de ene groep de andere voorgaat en gezag uitoefent over de andere. Wie tot een parochie behoren, treden elkaar daarom tegemoet als leden van eenzelfde kleine menselijke gemeenschap en als ge lijken in Christus, tesamen vormend de Christus-gemeenschap die parochie heet. Er is echter ook de ongelijkheid van gezagsdragers en ondergeschikten, van hen die leiding geven en van hen die deze leiding aanvaarden. Het is moeilijk om in de praktijk deze heel bijzondere verhouding tussen priester en leken te beleven. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie "Oude Gracht" Amatastraat 2, Eindhoven Giro 110.33.79. 0000000000000000000000404440*0**00*0040*000044400<. pas komt en in een vuurgevecht komen de twee om het leven. Vrijdag t.m. zondag. De hoofdrollen in deze drama tische film zijn voor Randolph Scott en Janis Carter. Toegang 14 jaar. MEISJES, MISDADIGERS EN JAZZ Een zekere Bert Harris wordt door een bende kruimeldieven overgehaald om een grote inbraak te doen in een juwelierszaak, om dat er aanwijzingen zijn, die er op wijzen, dat hij een onvindbare in breker zou.zijn. Bert is echter een gewone eleetro-monteur en omdat hij het alarmsysteem van een juwe lierszaak moet repareren, is hij in het bezit van een tekening van dit systeem en een sleutel van de zaak. Als hij gedwongen wordt om mee te doen, vindt hij het verschrikke lijk hoe de boeven alle juwelen weghalen en onder het voorwend sel een heler voor de juwelen te kennen kan hij ze in zijn bezit krij gen. Dan kan hij via zijn vrien dinnetje Reneé aan de bewaking van de boeven ontkomen, 's Avonds gaat hij met haar uit op een stamp volle jazz-boot, waarop ook de boe ven blijken te zijn. Dan gaan de juwelen van hand tot hand en be landen tenslotte in die van de po- litie-inspecteur, die de bende oprolt en Reneé en Bert wegens „plaats gebrek in de gevangenis" vrijlaat. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. zijn vader weg te hebben, want hij is ook erg los met de revolver. Als hij op zekere dag bij een vechtpar tij bijna het leven verliest weet hij, dat geweld nooit baat. Hij bergt dan de revolver voorgoed op en de Hardins gaan een rooskleurige toe komst tegemoet. De hoofrol wordt gespeeld door de bekende filmster Rock Hudson. Zondagmiddag 3 uur voor per sonen van tenminste 14 jaar. INTERPOL LUISTERT MEE Johnny Stevens, een beruchte brandkastenkraker, wordt in de ge vangenis gezet. Op hetzelfde mo ment dat hij hierin verdwijnt, neemt een ander zijn plaats in en men beraamt een plan om hem te laten ontvluchten. Hij weet inder daad te ontsnappen en wordt zo lang in de woning van Farlow, de leider van de ontvluchtingspoging, ondergebracht. Zijn vrouw Sabina moet hem daar in het oog houden. Dan vertelt Sabina dat zij haar man wil vermoorden en vraagt Rick dit voor haar te doen. Zij duwt hem de revolver in de hand, maar Rick weigert. Dan doet zij het zelf en als haar man dood is belt zij de politie en vertelt dat 'n indringer haar man heeft ver moord. Hoe Rick er dan in slaagt de bende op te rollen en welke raadsels Interpol weet op te los sen moet u maandag en woensdag gaan zien in deze politiefilm met grote spanning. Toegang 14 jaar. De K.A.B. afdeling Waalwijk heeft tijdens haar jaarvergadering terug kunnen zien op een 1962, waarin niet alleen veel is ondernomenmaar waarin ook tal van resultaten werden bereikt. Waarschijnlijk het mooiste resultaat voor de afdeling zelf, zal de stijging van het aantal leden zijn geweest. In 1962 konden niet minder dan 50 nieuwe leden worden aangenomen, waardoor een recordhoogte van 1335 leden werd bereikt. Minder optimistisch moest de voorzitter, de heer van Mossel veld, zich uitlaten over de gang van zaken bij de gespreksgroepen, die in 1962 nagenoeg niet van de grond kwamen. Hij sprak in zijn ope ningswoord dan ook de hoop uit dat ten aanzien van deze gespreks groepen in 1963 betere resultaten bereikt zouden kunnen worden. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van herwonnen levenskracht had het bestuur besloten aan de plaatselijke afdeling f 100 te schen ken, mits, zo merkte de voorzitter hierbij op, de aanwezige vergade ring geen bezwaar zou maken tegen dit besluit. SPOORWEGOORLOG IN HET WESTEN Deze film handelt vlak na de Amerikaanse burgeroorlog die veel slachtoffers had geëist, waardoor vele mensen wrok tegen elkaar koesterden. Zo ook de gebroeders Canfield, wier vader in de oorlog is gesneuveld. De oudste broer Britt, kan zich het best aanpassen en gaat bij 'n spoorwegmaatschap pij werken. De andere drie volgen, de groep spoorwegarbeiders met 'n drank- en gokwagen. De goktent maakt vele arbeiders ongeschikt voor hun werk, en op een dag wordt de tent kort en klein gesla gen. Later zijn de broers betrokken bij een overval op een geldtran- De heer van Mosselveld bracht de leden nog even onder de aandacht, dat het adviesbureau, dat iedere 3e vrijdag van de maand zitting houdt, niet meer is gevestigd in de Sta tionsstraat, maar met de r.k. Levens school is overgehuisd naar het voor malig belastingkantoor in de Mr. van Coothstraat. De heer J. van Huiten, moest in zijn hoedanigheid van penningmees ter, melding maken van een nadelig saldo over 1962. De totale inkomsten bedroegen f 6100,53, terwijl de K. A. B. zich tegenover een uitgave van f 6216,69 zag gesteld, hetgeen re sulteerde in een nadelig saldo van f 116,16. De kascontrole-commissie kon hij monde van de heer J. Klerx, de pen ningmeester decharge verlenen over het gevoerde beleid in 1962. Tot lid van de kascommissie werd de heer J. v. d. Griendt gekozen. In het bestuur waren de heren van Mosselveld en van Seters aftredend, die beiden bij acclamatie werden her kozen. De heer van Mosselveld, die tevens aftredend was als voorzitter van de K.A.B., zag zijn voorzitters termijn weer met drie jaar verlengd, doordat van de 46 stemmen er 39 op hem werden uitgebracht. De heer van Kol greep de herver kiezing van de heer van Mosselveld aan, om de aandacht van de aanwe zigen te richten op het feit, dat het in november 1962 tien jaar geleden was, dat de heer van Mosselveld voor de eerste keer als voorzitter optrad. Hij bood de voorzitter namens het be stuur een cadeautje aan. Aan het eind van de vergadering bracht ook de geestelijk adviseur, ka pelaan Lempens hulde aan de heer van Mosselveld. De heer Lempens deed zowel een beroep op de be stuursleden van het hoofdbestuur als van de vakbonden, om hun werk ver der te blijven voortzetten, zeker nu het zo hard nodig blijkt. "U moet blij ven volhouden, zoals onze pioniers hebben volgehouden. Spiegel U aan hun uithoudingsvermogen, om zo de vele moeilijkheden te boven te ko men", aldus de heer Lempens. De heer de Laat, districts afgevaardigde, zei tijdens de ver gadering een mineurstemming waar genomen te hebben. Hij vond dit bij zonder jammer, temeer daar hij hier voor geen enkele reden aanwezig zag. Hij zei o.m. dat de aanwezigen niet moeten menen dat, wanneer een ver gadering slecht bezocht wordt, de K.A.B. niets meer te doen heeft. De heer Westerburger, secreta ris van de K.A.B., maakte tij dens zijn jaarverslag melding van het feit, dat per 13 januari 1963de zie kenkas met algemene stemmen en in overleg met het K.A.B.-bestuur is opgeheven. Tijdens de laatst gehou den vergadering van deze afdeling werd tevens besloten om het batig saldo van de ziekenkas, een bedrag van f 267,71, over te dragen aan Herwonnen Levenskracht. Gedurende 1962 werd bij het agentschap van de Centrale Volks bank, F. C. Smolders, Antoniusstr. 97, een bedrag van f 151.717,42 in gelegd, terwijl een bedrag van f 104.401,12 werd terugbetaald. Hierdoor kon exclusief rentebij schrijving een vooruitgang van f 47.316,30 worden geboekt. Bij het sub agentschap J. v. Hui ten, die wekelijks in het Gemeen schapshuis in Baardwijk zitting houdt, werd in 1962 een bedrag van f 1969,96 ingelegd en een bedrag van f 1949,87 terugbetaald. Bij het K.A.B.-gezinszorgfonds waren per 1 januari 1962 177 geor- ganiseerden en 63 ongeorganiseerden aangesloten. Op 1 januari 1963 be droegen deze cijfers 185 georgani- seerden en 67 ongeorganiseerden. De opbrengst van de speldjesactie bij Herwonnen Levenskracht bedroeg in 1962 f 681,78, de lotenverkoop bracht dat jaar f 850.- op, terwijl het Goede Weekoffer een bedrag van f 1315,14 binnen bracht. Het totaal aan inkomsten bij Herwonnen Levenskracht over 1962 bedroeg f 8022,82, terwijl het totaal aan uit gaven f 7911,16 groot was. De heer van Seters deelde de aan wezigen mee, dat in het kader van de jubileumviering van Herwonnen Levenskracht, speciaal aan de ge-

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5