WASPIK Terpjeugd vergaderde Zegening van voertuigen op zondag 19 mei van 12-1 uur op Raadhuisplein te Waalwijk VLIJMEN r I PTT POSTDISTRICT AMSTERDAM grijp die kans in Amsterdam... y» Sc*. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 17 MEI 1963 6 Jeugd van 13 tot en met 18 voelt wel voor vrijetijdsbesteding iu clubverband Altijd gaaf huidje "T Raamsdonk Raamsdonksveer Bureau Jan Tuerlings een vaste baan met kans op snelle promotie Gezond werk...vast werk... verantwoordelijk werk. Dat is het werk van de besteller en de chauffeur van het Postdistrict Amsterdam. Bent u iemand die verantwoordelijkheid aandurft? Wilt u in Amsterdam werken? Houdt u van vrij werk in de buiten lucht? Reken dan eens uit! Tel dan eens op! wil geloven gaat Andrea op zijn beurt opzoeken. Vlak voor het moment dat Andrea naar Bob wil toelopen, word', zij neergeschoten door Korbanke de misdadiger. Bob kan dan de sterven de alleen maar beloven, samen met Karin goed voor het kind te zullen zorgen. Toegang tot deze film is bepaald op 18 jaar. Vrijdag, zaterdag, zon dag en maandag. Luxor Theater. HET BROEINEST VAN CHICAGO. In het Chicago van 1929 was El Capone heer en meester. De politie d(ie niets tegen hem kon of wilde doen, omdat Capone iedereen wist om te kopen, stond totaal machteloos. Totdat Frank Ness, een jong ener giek politieman, zes ongenaakbaren rond zich wist te verzamelen, die niet voor omkoping vatbaar waren. Het werd een ongelijke strijd tus sen een enorme organisatie, en ze ven eerlijke mannen. Met niets ont ziende verbetenheid zette Ness zich in tegen Capone. Uiteindelijk wist Ness het zover te brengen dat El Ca pone op de knieën lag. Het beteken de het einde van een gewetenloze strijd, waarbij alles toelaatbaar was. Woensdag en donderdag in het Lu xor Theater, toegang 14 jaar. Een 25-tal jongens en meisjesin leeftijd variërend van 13 tot 17 jaar, afkomstig uit de parochie St. Jan waren maandagavond op verzoek van het Terp-bestuur in het gebouw van de Jongeren Cursus aan de Taxan- driaweg bijeen, om eens van gedachten te wisselen, of voor hen en voor hun leeftijdgenoten het een en ander op het gebied van vrije tijdsbe steding in de toekomst georganiseerd kan worden. IDEALE GELEGENHEID De heer de Waal, heette namens het Terp-bestuur de jongens en meis jes van harte welkom. In zijn inlei dingswoord bracht hij de aanwezigen onder de aandacht, dat de Levens school, die door het overhuizen van de Levensschool-jongens naar de Mr. van Coothstraat, is vrij komen te staan, voor de oudere jeugd een ide ale gelegenheid zou kunnen bieden, om daar op een of andere wijze hun vrije tijd door te kunnen brengen. De heer de Waal noemde het wel zaak, dat het bestuur, alvorens het hierover met het kerkbestuur gaat praten, de zekerheid heeft dat deze nieuwe op zet van jeugdbeweging kans van sla gen heeft. Hij zei de mening te zijn toegedaan, dat de jeugd van 8 tot 13 jaar, als zij enige tijd lid zijn geweest van de Terp-clubjes, de Odagr'oep of de Verkennersgroep, straks ook over zou stappen naar de clubjes voor oudere jongens en meisjes. Misschien wel, zo voegde de heer de Waal hier aan toe, als leider of leidster. Hierna gaf hij een korte uiteen zetting over het doel en het nut van de jeugdbeweging. "Op 17- en 18-ja- rige leeftijd gaat een kind pas echt over zaken zichzelf betreffende rede neren en ze analyseren. Een kind POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP moet bijna alles wat wezenlijke vor ming geeft leren door voorbeelden van volwassenen en door spelen en sporten, desnoods door knokken met elkaar", aldus de heer de Waal. Hierna stipte hij aan wat het ge zin en wat de school op dit gebied voor de jeugd doet. De voornaamste taak die de jeugdbeweging heeft, zo meende hij te moeten stellen, is, de jongen of het meisje wezenlijk helpen in hun groei naar de volwassenheid. Na deze inleiding kregen de aan wezigen de gelegenheid met elkaar eens grondig van gedachten te wis selen, of er voor de oudere jeugd inderdaad een jeugdbeweging nodig is en zo ja, wat er dan voor die jeugd gedaan dient te worden. DRIE SOORTEN CLUBS De uitslag van deze gedachtenwis- seling was voor het bestuur alleszins bevredigend. Verschillende woord voerders van de groepjes waren van mening dat er inderdaad een soort jeugdbeweging voor de oudere jeugd moet zijn. Als kernpunt hierin zagen zij de mogelijkheid tot het omgaan met leeftijdgenoten. De aanwezigen schenen niets te voelen voor een soort instuif maar wel voor een club waarvan men lid moet zijn. Deze jongens en/of meis jesclub zal dan uit eigen leden een bestuur moeten formeren, terwijl de supervisie wordt gevormd door een oudere leider of leidster. Men kwam tot de conclusie dat er een avond voor jongens de gelegen heid moet zijn om bij elkaar te zijn, waarbij de voorkeur werd uitgespro ken voor de woensdagavond en een avond voor de meisjes|, die dan op dinsdagavond zal worden gehouden. De zaterdagavond zal worden gere serveerd voor de gemengde club. Zowel de jongens als de meisjes waren de mening toegedaan, dat zij de beschikking dienden te hebben ..over een pid^-up of bandrecorder. De jongens spraken zich speciaal uit voor een biljart. De meisjes gaven o.m. de voorkeur aan de badminton- sport, die bij goed weer ook buiten beoefend zal kunnen worden. Tijdens deze zelfde avond werd overgegaan tot de formering van een voorlopig bestuur zowel voor de jon gens-,, meisjes als gemengde club. Het bestuur van de Terp zal zich in |de komende dag-en verder beraderf welke wegen bewandeld moeten wor den. SKELTERSUCCES In Uden reden vader en zoon Damen uit Waspik Boven een ererondje na een drie daagse skelterwedstrijd. Samen in een skel ter en overladen met bloemen mochten zij de hulde van een talrijk publiek in ont vangst nemen. Daar was ook alle reden voor want Sjaan was er in geslaagd in een sterk bezet veld glansrijk te zegevieren, terwijl de heer J. Damen de derde plaats in het eindklassement bezette. Een gouden en een bronzen medaille kregen zij als klinkende bewijsstukken mee naar huis. KORFBAL De Waspikse dameskorfbalclub Amicitia won in Tilburg een wedstrijd tegen Sios met 3-0. Zondag spelen de dames thuis tegen het Tilburgse Topsie. Aanv. 12 uur. VOETBAL Zondag a.s. speelt het le elftal van Was pik een belangrijke votbalwedstrijd. Het zal dan nl. in een uitwedstrijd de leider Ad- vendo ontmoeten. Waspik 2 speelt thuis tegen Baardwijk 3. Aanvang 12 uur. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Waspik, zondag 19 mei, 9.30 uur: Ds. Verploeg. 14.30 uur: Ds. Verploeg. MEDISCHE DIENST Zaterdag en zondag a.s. zal de praktijk van dokter Wijffels worden waargenomen door dokter Gerlach uit Capelle, tel. 350. PLECHTIGE COMMUNIE De kinderen van Waspik zullen op don derdag 23 mei hun plechtige H. Commu nie doen. Ter voorbereiding hiervan werd in de Jacintaschool aan de Bernhardstraat een ouderavond belegd. De opkomst was groot. Ieder jaar organiseert de R.K. bond voor vertegenwoordigers St. Christoffel een zegening voor het gemotoriseerd verkeer (auto's mo toren, bromfietsen). Het is mis schien nuttig enige aandacht te be steden aan zo'n zegening. De kerk kent verschillende soor ten zegeningen, zegeningen waarbij personen of gebruiksvoorwerpen van het dagelijks gebruik ontrok ken worden om bijzonder in de dienst gesteld te worden voor God. Deze zegeningen worden wijdingen of consecraties genoemd. Men spreekt zo van een priesterwijding en kerkconsecratie, de priester, het kerkgebouw worden daardoor ge heel gewijd tot de dienst van de Heer en zijn dus niet meer bestemd voor aardse aangelegenheden Iedereen begrijpt dat de zegening van 't gemotoriseerd verkeer hier onder niet valt. Door de zegening behouden de voertuigen hun aard se bestemming. De kerk gaat hier bij niet uit van de gedachte dat al les wat de mens doet vaak onvolko men is. Als de bruid van Christus doet zij een beroep op hen, die deze voorwerpen auto's, enz.) gebruiken opdat menselijke fouten door zijn genadevolle bijstand vermeden mo gen worden. Wat een ellende door menselijke onvolmaaktheden bij 't wegver keer veroorzaakt wordt, zal ieder een wel weten. In west-Europa worden iedere week 125 mensen gedood door het verkeer in Neder land ongeveer 20. Wanneer men dieper doordenkt dan ziet iedereen in, dat achter die 125 doden per week van de West-Europeese we gen 'n zee van leed en verdriet ontstaat, denk o.a. aan de gezinnen die door verkeersongelukken vader of moeder verliezen. Bij de duizen- de doden komt nog het verdriet van de levenslange invaliden ten ge volge van verkeersongevallen. Het aantal van deze laatste loopt in de zeer vele duizenden. De organisatoren van deze ze gening verwachten dat zeer vele in gelovig vertrouwen hun voertui gen laten zegenen. Iedereen be grijpt dat zo'n zegening ons niet vrijwaart van ongelukken, als re delijk mens moet iedereen verantï woord van de weg gebruik makèri in diep vertrouwen dat O. L. Heef meer dan anders ons zal bevrijden van menselijke fouten die bij het wegverkeer zo'n enorm verdriet veroorzaken. Vele bestuurders van auto's en motoren bidden bij het wegrijden en de kerk smeekt bij deze zegening: „Heer, verhoor onze smekingen en zegen dit voertuig, met uw heilige hand. Stel er Uw heilige Engelen over aan om allen die er in rijden, altijd te vrijwaren en te bewaren van alle gevar.en En evenals Gij de Ethiopiër, die op zijn wagen de H-. schrift zat te lezen, door uw leviet Philippus ge loof en genade hebt geschonken, wijs zo ook de weg des heils aan uw dienaren, opdat zij, door uw genade geholpen, en altijd op goe de werken bedacht, na alle wissel valligheden van wegen en leven de eeuwige vreugde mogen bewaren. HARMONIE CONCORDIA OP CONCOURS Zondag 26 mei a.s. gaat de Harmonie Concordia op concours te Grave. Er wordt druk gerepeteerd om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Er is momenteel veel ani mo en veel jeugdige muzikanten zijn ijverig muziek aan het leren om straks de harmo nie te kunnen versterken. Ook zijn er enkele dames bij het corps, die er al lustig op los spelen. Veel succes in Grave. ZIEKENTRIDUUM Maandag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 juni zal er in Vlijmen weer een ziekentri- duum worden gehouden. Zondag werd in alle H.H. Missen de medewerking hiervoor gevraagd. Het comité zal een huis-aan-huis collecte houden, die bijzonder wordt aanbe volen. De reeds gehouden triduums zijn alle goed geslaagd en wij hopen dat dit weer het geval zal zijn. KRUISBOOGSPORT ROZENJACHT Zondag werd op de banen van Rozen- jacht het jaarlijks koningschieten gehouden. Het was Piet van Engelen die koning werd. Door de voorzitter werd hij voor deze pres tatie gehuldigd. Na afloop bleven allen nog gezellig bijeen. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag hield de postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Neufvilles, België, afstand 154 km. Los 8.15 uur. Eer ste duif 9-55-42, laatste prijswinnende duif 10.03.17. Uitslag als volgt: H. Pelders 1 7 24 34; C. van Heivoort 2 10 23 31; Th. v. Bokhoven 3 22; L. Klerkx 4 5 17 18; H. v. Beynen 6; M. v. Heeswijk 8 14 28; J. v. Engelen 9; Fr. v. Bokhoven 11; M. Nicols 12 33; A. L. v. Heivoort 13 15; M. Libregts 16 19; K. Kivit 20; J. de Vaan 21; K. v. d. Wiel 25; M. v. Dal 26 32 H. de Laat-Parijs 27; P. Wijkmans 29; J. v. d. Hout 30. Zondag a.s. 19 mei, wedvlucht van de Zwaluw vanuit St. Denis, Frankrijk. Inkor- ven vrijdagavond van 7 tot 8 uur. Komt op tijd. VOETBAL Vlijmense Boys - RKC Zondag spelen de Vlijmense Boys thuis tegen RKC, de leider van de afdeling. Zondag jl. verloren de Boys in Waalwijk met 2 1 in een wedstrijd waarin de Boys veel beter waren, maar waarin het aan de afwerking mankeerde en voor doel geen ge luk hadden. Als dit zondag voor de Boys wat mee zit, kan men van RKC winnen en dan komen de kostbare punten de Boys goed van pas, want de drang van de staart- ploegen is zeer groot en een zevental ploe gen staan nog niet veilig. Daarom zullen de Boys zeker alles op alles zetten. Wat RKC betreft, zal deze ploeg ook tot winst proberen te komen om de leiding te behouden. Daarom kan in Vlijmen een zeer spannende strijd worden verwacht, waarvan ■eel supporters getuige willen zijn. Laat de beste ploeg in een sportieve strijd winnen. Supporters, zowel uit Waalwijk als Vlijmen, moedigt uw favorieten sportief aan. Aan vang half drie. WIELRENNEN De Vlijmense profrenner B. v. d. Ven is tweede geworden in het eindklassement van de ronde van Nederland. Hij heeft zich in deze zware ronde dapper geweerd en in iedere rit was hij in de kopgroep te vin den. Hij eindigde als 8e, 4e, 16e, 4e en 15e. Door zijn regelmatig rijden werd hij zo in het algemeen-klassement tweede. Ga zo door, Bart. AGENDA Vrijdag 17 mei: Café de Statie, ontspan ningsavond KAV, 20 uur. Zaterdag 18 mei: Café de Statie, rep. Po- lymnia. Zondag 19 mei: korfbal Amicjtia - Topsie, 12 uur. Voetbal: Waspik 2 - Baardwijk 3, Wielerronde 13 uur adspiranten, 13.45 uur Nieuwelingen. 15 uur Amateurs. Wielerbal café de Statie, 19 uur. Orkest The Flying Stars. Kerkdiensten: 9.30 en 14.30 uur: ds. Ver ploeg. Medische dienst: dr. Gerlach, Capelle. 19 MEI WIELERFESTIJN IN WASPIK Op zondag 19 mei a.s. zal burgemeester L. van Erp aan de start van de wielerronde van Waspik een maximum aantal renners wegschieten die dan zullen beginnen aan een wieleravontuur dat de Dertiende Ronde van Waspik heet. Inderdaad een maximum aantal, want de inschrijvingen voor deze at tractieve ronde kwamen in zo grote getale binnen, dat niet minder dan 50 amateurs en dubbel zo veel nieuwelingen moesten worden teleurgesteld. Voor het ijverige wie- Iercomité betekende dit een bijzonder geluk kige omstandigheid om door scherpe selec tie een zo sterk mogelijke rennersveld te formeren. Wie zondag in Waspik dan ook naar de bloemen grijpt zal meteen zijn re putatie hebben gevestigd. DRIE PLOEGEN Deze 13e ronde van Waspik telt weer mee voor het Breda Bier klassement, wat inhoudt dat de volledige ploeg van de Drie Hoefijzers aan de start komt. Zij moeten het opnemen tegen de bekende ploeg van Hout handel Brabant uit Breda en tegen de ster ke formatie van het Nieuwsblad van het Zuiden. Kanshebbers genoeg dus! We noemen van Dongen uit Made, een raspaardje van de bovenste plank, De Wit uit Dubbeldam, leider van het Bierklasse ment en winnaar in Rijsbergen, André van Aert uit Achtmaal die zich tot het uiterste zal geven omdat hij bij een eventuele over winning definitief in het bezit komt van de Grote Prijs van Waspik, Arie de Hartog uit Zuidland, derde bij de wereldkampioen schappen in 1962 én winnaar van de klas sieker van Friesland en van .de ronde; van Breda en Zundert. Zij zullen echter op tijd af moeten rekenen met de sprintspecialjs- ten Rienus Paul, winnaar in Drunen en Enkhuizen en in de klasssieker van Noord- Holland en Nico Lute uit 's-Gravenland winnaar van de zesdaagse van Berlijn en vorige w, ek nog perste in een koppelwed strijd te Hilversum). Dan zijn er nog vol doende andere namen die een waarborg zijn voor een enerverende en levendige strijd: van der Lee uit Drunen winnaar in Waspik in 1959 en 1960, van Ginneken uit Schijf, (tweede in Friesland en winnaar in Oud Gastel), van Kemenade uit Eindhoven (winnaar in Twente en Arnhem) de be kende Bart Solaro uit Den Bosch, Liebregts uit Vlijmen (winnaar in Schijndel), Pelli- caan uit; Raamsdonksveer, W. van Heyst uit Haarsteeg, Hanegraaf uit Hank, P. Ves- seur uit Tilburg, Ad Russens uit Den Bosch, Barten, Zevenbergen, Wout Heere en Dey- kers, Willebrord, van Hemert, Nieuwen- dijk, Deenen, Vlijmen, van der Aa, Nieuw- kuyk en van Heeswijk, Haarsteeg. OOK WASPIK Jan Gijsman uit Waspik zal bij de ama teurs en Frans Severs bij de nieuwelingen voor eigen publiek hun kunnen tonen. Henk Severs moet wegens ziekte verstek laten gaan. Voordat de 100 grotere goden om drie hun wedstrijd over 100 km. aanvangen zul len een respectabel aantal nieuwelingen en adspiranten resp. 40. en 20 km. afleggen over het fraaie parcours. In deze groep start bij de nieuwelingen Frans Severs uit Waspik als een der favorieten. De concur rentie zal echter groot zijn. Paul uit Den Haag, zondag, nog eerste in Drunen, en voorts een aantal veelbelovende knapen uit Vlijmen, Drunen, Made, Dongen, Hank, Raamsdonksveer en Dussen. Voor de adspiranten zal het niet gemak kelijk zijn om een renner als Jansen uit Amsterdam van de eerste plaats te houden. In Vlijmen was hij tenminste bijzonder rap. Maar diverse vertegenwoordigers van Waal wijk, Made, Loon op Zand en Vlijmen zul len onder toezicht van hun eigen supporters beslist proberen hem figuurlijk een spaak in het wiel te steken. De Waspikse EHBO-vereniging heeft haar diensten bij dit gebeuren wèer toege zegd. De politie krijgt versterking uit Til burg. Kamprechter is de heer W. v. d. Riet uit Breda, commissarissen de heren van Heuyten, Tilburg, Vermeulen, Gilze, Roks, Breda. Aan de micro Havermans uit Tib J'L GESLAAGD Mej. Jo Verschuren slaagde te 's-Herto- genbosch voor het diploma Steno. JEUGDDRUMBAND VEERSE TROMMELAEREN le PRIJS De jeugddrumband van de Veerse Trom- melaeren bracht zondag een bezoek aan het Internationaal Muziekfestival voor de jeugd dat in Neerpelt (België) werd gehouden. Aan dit festival namen een kleine 80 korp- sen deel. De Veerse Trommelaeren behaal den hier een le prijs met bijzondere, feli- licitaties van de jury. De prijs bestond uit diploma, een vaantje en een medaille. Tambour-maitre Kieboom ontving de prijs op een bijzondere manier n.l. uit handen van de Belgische minister Z. Exc. Van Els- landen. Bij de prijsuitreiking waren nog 2 kleine meisjes van de drumband aanwezig, de een met de trom, de ander met de ba zuin. De Veerse Trommelaeren hebben in België weer een mooi succes geboekt met het behalen van deze le prijs. Voor advertenties eri abon nementen blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v. Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen woren advertenties tegen de geldende tarieven opgeno men. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe* abonné's aan ons bureau Dr. v. Beardenstraat 8 n p "Ij Salaris op 25-jarige leeftijd f 442,bruto per maand. Promotiemogelijk heden tot expediteur, besteller-voorman en hoofdbesteller (max. f 716,— bruto per maand). 5-daagse werkweek. (Wie 's zaterdags wil werken, krijgt 1 i x het uurloon 15 werkdagen vakantie -f- als vakantietoeslag: 2 volle weken extra loon Gunstige kindertoelage en een spaarregeling met hoge rente. Toeslagen van 20% - 45% op het uurloon voor onregelmatige diensten. Bedrijfskleding tegen geringe vergoeding. Volledige doorbetaling (zonder wachtdagen) in geval van ziekte Verdienstebeloning van 5, 8 of 12%. Gegadigden die buiten Amsterdam wonen, kunnen in bepaalde gevallen in aanmerking komen voor pensiontoelage en reis kostenvergoeding. :"v; U bent welkom! Sol liciteer schriftelijk of mondeling bij de Af deling Personeelswer ving, Spuistraat 168, Amsterdam-C. Geopend van maan dag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur, zaterdagochtend van 10.00-12.00 uur en woensdag avond van 18.00- 20.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6