wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couratu WASPIK Nieuw sportcomplex voor v.v. „Waspik" Cooper in Washington uitbundig gehuldigd Minimale belangstelling voor uitvoeringen dwingt toneelclubs tot maatregelen Nieuwe soort kunstleer AVRO bracht film Langstraat over Rij vereniging „Juliana" te Raamsdonk bestaat 40 jaar ZONNEBRILLEN Stassar Waalwijk Raamsdonksveer |Groot concours - hippique op Tweede Pinksterdag Polaroid Wensdroom in vervulling De Waalwijkse amateurtoneelverenigingen OOG en DVSV hebben tot hun verdriet moeten constateren, dat de publieke belangstelling voor hun uitvoeringen dusdanig is verminderd dat het niet langer verantwoord is maatregelen achterwege te laten. Beide toneelverenigingen verzorgen per seizoen twee uit voeringen, die .gemeten naar de maatstaven voor het amateur toneel, van goed gehalte zijn. Aan deze uitvoeringen worden grote kosten en zeer veel inspanningen besteed, die beide be sturen en niet minder de leden tot dusver graag hebben gespen deerd, maar er zijn nu eenmaal grenzen. De recettes van de laatste uitvoeringen zijn dermate gering geweest, dat een ernstig beraad nodig is gebleken. Beidé verenigingen zijn tot dusver in staat geweest het hoofd boven water te houden, dank zij de provinciale en door de ge meente aangevulde subsidies, maar deze afhankelijkheid is een te wankele basis om op de oude vertrouwde weg voort te gaan. De stijgende kosten van elke uitvoering zijn nauwelijks nog te dekken en dat is bij elke liefhebberij een droevige en teleur stellende zaak. De besturen van de toneelvereniging O.O.G., die het komende seizoen het veertigjarig bestaan viert, en van D.V.S.V., dat over drie jaar vijftig jaar bestaat, hebben zich gezamenlijk beraden over de situatie, waarin men is komen te verkeren, een situatie, waaraan men de invloed van de televisie, die de mensen aan huis bindt, niet vreemd acht. Uit dit beraad is een bepaalde samenwerking geresulteerd. De verenigingen zijn overeengekomen het komende seizoen bij wijze van experiment elk slechts één uitvoering te verzorgen in plaats van twee. De kosten kunnen op deze wijze enigermate worden gedrukt, terwijl anderzijds de verwachting wordt ge koesterd, dat men niet voor nauwelijks half gevulde zalen be hoeft te spelen. Men hoopt dit mede te bereiken doordat werd besloten de donateurs van beide verenigingen tot de uitvoerin gen van beide clubs op vertoon van de donateurskaart toe gang te verlenen. Daardoor hoopt men de belangstellingsbasis voor beide verenigingen te verbreden. Bij de besturen zowel van O.O.G. als van D.V.S.V. bestaat het voornemen nog meer dan voorheen te trachten op hoog peil staande stukken te brengen. Dit wordt mogelijk geacht doordat de repetitietijd wordt verruimd en doordat aan slechts één uit voering grotere kosten en zorg kunnen worden besteed. Het ligt tenslotte in de bedoeling ook op het terrein van het propa: geren van de komende uitvoeringen tot een nauwe samenwer king te geraken. Nieuwkuiik Precies 36 jaar nadat Charles Lindbergh de Atlantische Oceaan in 33 uur en 29 minuten overstak, is de astronaut Leroy Gordon Cooper, die er 51 minuten langer over deed om 22 maal rond de aarde te cirke len, dinsdag in de hoofdstad van de Verenigde Staten verwelkomd. Cooper kwam in gezelschap van zijn vrouw en twee dochters in Was hington aan. Hij werd door president Kennedy op het Witte Huis ontvan gen en kreeg van hem de medaille voor bijzondere verdiensten van het nationale bureau voor lucht- en ruim tevaart (N.A.S.A.). President Kennedy noemde de Amerikaanse ruimtevaarders een kleine exclusieve groep van mannen die hebben aangetoond, dat er nog grenzen zijn die overschreden kun nen worden. „Vóór 1970", zo zei Kennedy, zullen wij waarschijnlijk een man op de maan zien landen, - een Ame rikaan". Volgens onofficiële schattingen stonden meer dan een kwart miljoen mensen langs de met vlaggen versier de straten van Washington, toen ma joor Cooper met zijn gezin van het Witte Huis naar het gebouw van het huis van Afgevaardigden reed. De belangstelling zou zelfs groter zijn geweest dan die voor Amerika's eer ste ruimtevaarder, John Glenn. Toen Cooper het spreekgestoelte betrad om verslag uit te brengen over zijn ruimtereis, gaven de leden van beide huizen van de Amerikaanse volksvertegenwoordiging hem een staande ovatie. Cooper vestigde er' in zijn korte toespraak de nadruk op dat het ruim tevaartprogramma van de V.S. uit sluitend dient voor de vreedzame ver overing van de ruimte. Ook maakte Cooper bij deze gele genheid voor het eerst melding van een persoonlijk gebed, dat hij tijdens zijn zeventiende omwenteling rond de aarde had samengesteld en dat hij had uitgesproken voor de bandrecor der die hij aan boord had. De ruimte vaarder las het gebed voor, waarin hij Gods hulp inriep om de mensen te laten samenwerken bij de vreedzame onderzoekingsprojecten in plaats van „te vechten en ruzie te maken". Twee Canadese schoenfabrikanten hebben op experimentele basis- een nieuw soort kunstleer verwerkt, dat - volgens een publikatie van de Ne- derlands-Canadese kamer van koop handel over zeer bijzondere eigen schappen zou beschikken. Het nieuwe product („Corfam", ontwikkeld door Dupont de Nemours) zou er uitzien als leer, aanvoelen als leer, en - wat men belangrijker vindt - ook „ademen" als leer. Tot dusverre was voor de schoenindustrie leer on vervangbaar gebleken, omdat het als enige lucht doorlaat. Bij geen van de andere kunststoffen had men dat kunnen ontwikkelen. Deskundigen zien als een van de grootste voordelen van het corfam- leer de uniformiteit van kwaliteit, waardoor het zich beter dan het echte leer zou lenen voor mechanische ver werking. Dupont heeft al 10.000 paren schoenen uit het nieuwe mate riaal laten vervaardigen. Een nadeel voor de industrie is dat het corfam-kunstleer op het ogenblik nog vrij kostbaar is. Maar voor langere termijn voorziet men een aanmerkelijke prijsdaling, hetgeen funest kan worden voor de leerlooiers. VRIJDAG 24 MEI 1963 85e JAARGANG No. 41 tcho van het Zuió Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielei: Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Het is dinsdag tussen half acht en acht uur opmerkelijk rustig ge weest in de straten van Waalwijk. Waarschijnlijk zal dit niet alleen in Waalwijk het geval zijn geweest maar ook in de omringende plaat sen, die nauw met de Langstraat of DE industrie in de Langstraat te maken hebben. De AVRO bracht in genoemd half uur een televisie-film-docu mentaire, waarmee men een glo bale indruk wilde geven van de gang van zaken in de schoen- en lederindustrie. Maanden achtereen is een werk ploeg, die zich bezig heeft gehouden met muziek- en beeldopnamen, van het ene bedrijf naar het andere ge trokken. Opnamen van de lieder tafel werden o.a. genomen op de speelplaats van de St. Petrusscho- len en in de Goudmijn, waarbij het er op een gezellige manier aan toe is gegaan, al was het er misschien wel erg druk, maar niettemin toch natuurgetrouw. Dinsdagavond kregen we dan het resultaat van maandenlang werk en wekenlang uitzien, op de beeld buis. Onze algehele indruk is, dat mede dank zij deze film, Nederland meer en beter kennis heeft kunnen nemen van wat er in deze streken in de schoen- en lederindustrie om gaat, terwijl de film zélf bepaald niet onverdienstelijk was. Jammer was het dat de synchronisatie op enkele punten niet helemaal klop te. De heer Jaap Gompen van Chroomlederfabriek Amstel N.V. gaf allereerst op duidelijke wijze een indruk van wat er in een leer looierij staat te gebeuren alvorens de huid is omgewerkt tot overleer. De oude zoolleerlooierij met de run-looiing in de kuipen en haar huidig modern machinepark kwa men er maar kaaltjes af. De heer Jacq Bergmans (monsieur Jacques had een schoenontwerp ge reed welke werd afgezet op de leest. De korte maar gedegen uit eenzetting diende ter verduidelij king voor hen, die niet dagelijks met de schoenindustrie te maken hebben. De 76-jarige Jan Vrijhoe ven uit Kaatsheuvel gaf televisie kijkend Nederland een indruk hoe het er op een handwerkerij aan toe ging en nog gaat. Dit was wel een van de interssantste fragmen ten. De heer D. Stibbe gaf tot slot een korte explicatie over de gang van zaken bij de export en de moeilijk heden die hierbij om de hoek ko men kijken, vooral in het kaderg van de E.E.G, Er werden voor deze documentaire ook nog enkele vraaggesprekken vastgelegd met werknemers, stik- sters en leerlingen. Terwijl ook het thuisstikken en huisindustrie door de camera naar voren werd getrok ken. Voor onze „eigen" mensen moet het beslist een prettige ervaring geweest zijn iets uit hun eigen we reld op de beeldbuis te zien ver schijnen, terwijl het voor de rest van Nederland een interessante do cumentaire is geworden. De film werd zowel geopend als gesloten met een opname van harmonie St. Crispijn aan het Westeinde. ria. Conferencier Harry Bosch uit Tilburg maakte er gedurende het verdere verloop van de bijeenkomst een plezierig samenzijn van, daarbij geassisteerd door zijn accorde- onnist. ONGELUKKEN In de bocht Raadhuisstraat -'t Vaartje kwam dhr. H. de Wit Azn. met zijn brom fiets te vallen en brak een sleutelbeen. Mevr. Luytgaarden uit Waspik-Boven liep bij een val een hersenschudding op. MEDISCHE DIENST Gedurende het a.s. weekeinde zal de me dische dienst in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter Wijffels, tel. 250. KERKDIENSTEN De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn zondag a.s. als volgt: 9.30 uur Ds. Verploeg, 14.30 uur Ds. Kolijn uit Raamsdonksveer. AMICITIA KAMPIOEN? De dameskorfbalclub Amicitia die mo menteel fier aan de leiding gaat heeft haar grootste concurrenten van zich afgeschud. De Waspikse dames versloegen Topsie met 4-1. PLOTSELING STERFGEVAL Toen de heer v. d. Pluijm uit Geertrui- denberg j.l. vrijdagavond in de garage van hotel de Witte Leeuw zijn duiven ging in- korven, klaagde hij dat hij zo moe was. Hij zakte in elkaar en overleed ter plaatse. MIRA-TENTOONSTELLING Op 23, 24 en 25 mei a.s. zal er een grote tentoonstelling worden gehouden in de show tent te Raamsdonksveer. Tevens zulen er verschillende demonstraties gegeven worden. De opening van de tentoonstelling heeft plaats op 23 mei om 2.30 uur. Dan zal optreden de bekende radio- en t.v. komiek Johnny Kraaykamp. Op 24 mei is de ten toonstelling geopend vanaf 7 uur n.m. en dan zal Rita Couta optreden. Zaterdag 25 mei ook geopend vanaf 7 uur en dan zulen er Doedelzak- en Sabeldansdemonstraties gegeven worden door de jeugddrumband De Scotjes. Het rad van avontuur draait t.b.v. de ouden van dagen. In de showtent zijn een wijnbar en consumptietent aange bracht. Deze grote tentoonstelling is opge zet door Mira, winkeliersvereniging R'veer, en middenstandsvereniging. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Dezer dagen zal een huis-aan-huis-col- lecte worden gehouden, waarvan de op brengst bestemd is voor het jaarlijkse uit stapje der Waspikse bejaarden. Het orga niserende comité streeft er naar de leef tijdsgrens voor deelname aan het uitstapje te verlagen tot 65 jaar. Of dit werkelijk zal zijn te verwezenlijken zal afhangen van de opbrengst der te houden collecte. GESLAAGD De heer N. de Glas slaagde aan de uni versiteit te Nijmegen voor het candidaats- examen klassieke talen. Aan het St. Elisabethziekenhuis te Til burg volgde mej. A. de Glas met goed ge volg de opleiding voor gedipl. verpleegster. In Arnhem slaagde de heer P. v. Dongen Azn. voor het le gedeelte P.B.N.A. bouw kundig opzichter-tekenaar. DE REISDUIF Uitslag Neufvilles, 1, 3, 17 A Kuyten; 2, 14 P v d Elshout; 4 F Roovers; 5, 11 Th v Dongen; 6 A de Wit; 7 N Smits; 8, 16 S Selders; 9 N Smits; 10, 12, 15 D Smits; 13 C Fitters. Uitsag Crei: 1, 9, 10 S Selders; 2 A Kuy ten; 3, 4 N Smits; 5 J v d Hoof; 6, 7 F Roovers; 8 J v d Hoof. Damen legde beslag op de 6e plaats. P. Ver- duyn uit Capelle werd 8e. Zondag a.s. start de fam. Damen in Bunde bij Maastricht. K. A. V. Een druk bezochte en bijzonder stemmig verlopen bijeenkomst van de Kath. Arbei ders Vrouwen werd in de zaal van café De Statie geopend door mevr. Zwaans-Vinger- hoeds. Na haar welkomstwoord deed de presidente o.m. de mededeling dat het be stuur de plannen rond een te maken excur sie op 13 juni rond had. Het ligt in de be doeling een bezoek te brengen aan de Be tuwe. De G.A. Kapelaan Ras sprak met een enkel woordje over het concilie en over Ma- Maandag 3 juni, tweede Pinksterdag, zal Raamsdonk geheel in het teken staan van de hippische sport. Een groot aantal ruiters van binnen en buiten de Kring zal die dag in Raamsdonk komen deelnemen aan een groot concours-hippique, dat wordt georga niseerd door de plaatselijke rijvereniging Juliana, ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Op welke dag men in de vereniging zelf dit heugelijk feit gaat vieren, is tot op heden niet bekend. In elk geval zal het een enorm festijn worden, waaraan o.a. ook zal worden deelgenomen door de oud-leden. De diverse jubilarissen zulen op deze dag on getwijfeld flink in het zonnetje worden ge zet. Dat deze dag iets bijzonders gaat wor den is ieder duidelijk, die weet, dat de heer P. de Bont, voorzitter van Juliana, er zelf zijn schouders onder gaat zetten. Oprichting. Het klimaat was voor de op richting van een rijvereniging in de jaren twintig bijzonder gunstig. Elke Raamsdonk - se boer tuigde in het voorjaar een of meer paarden. Veel gezeten agrariërs bezaten een klepper om voor hun tilbury of brik te spannen. Raamsdonksveer had nog zijn paardenmarkt. Bij café Koppelpaarden werd regelmatig paardenmonstering gehouden. Cursussen in paardenkennis met practische beoordeling op de bedrijven werden regel matig gegeven. Het was op de eindles van een dergelijke cursus in 1923 dat werd be sloten een rijvereniging op te richten. Het was dokter van de Werf, dierenarts, in wie het plan was gerijpt om een derge lijke vereniging op te richten. Met de ken merkende energie zette hij zich aan de uit werking van de plannen. Hierna was de definitieve oprichting weldra een feit. In het eerste bestuur werd het voorzitterschap toevertrouwd aan dokter van der Werf; se- P.V. WASPIK, R'DONK, R'VEER h i Uitslag St. Ghislain, 157 km, 648 duiven. Combinatievlucht. 1 Jac v d Kieboom Rv; 2 P Keyzer Rv; 3 C Blok Rv; 4, 6 C Broe ders Rv; 5 C Krooswijk Rv; 7, 19 B Oomen Rv; 8 A v Kuyk Rv; 9 A de Ruyter R; 10 C Arendsen sr Rv; 11 P v Gils Rv; 12 F v Onzenoort W; 13, 16 P de Wit Rv; 14 P Mureau R; '15 C Pullens Rv; 17 D Langer - mans W; 18 P Damen Rv; 20 R Broeders Rv; 21 W Pullens W; 22 P v Beek Rv; 23 C J de Rooy W; 24 H Verschuren Rv; 25 C Hommel Rv. FUNCTIONARISSEN CARMEL Eerst nu is de herbenoeming bekend ge maakt van pater Servatius, rector van het Theresiarectoraat te Waspik-Boven en van pater Dominicus, als kapelaan van deze kerkgemeenschap. Met deze herbenoeming door het kapittelbestuur van de paters Car- melieten, gaan beide functionarissen hun 3e periode in. SJAAN DAMEN WEER EERSTE De jongeman Sjaan Damen heeft in een skelterwedstrijd in Volkel alle volwassen kerels weer achter zich gelaten. Na een zeer boeiende wedstrijd kreeg een glunde rende Sjaan.weer een fraaie beker voor zijn prijzenkast uitgereikt. Zijn vader dhr. J. Zondag zal het feest zijn in Waspik! Op de eerste plaats voor het bestuur en de leden van de voetbalclub Waspik, maar met hen voor de gehele sportminnende gemeen schap. En daar is alle reden voor, want na een jarenlange periode van voorbereiding en onderhandelen is het dan eindelijk zover gekomen dat er in Waspik een heus sport complex kan worden geopend. De voetbalclub Waspik heeft in feite vanaf haar oprichting in 1928 naar deze dag uitgezien. Om velerlei redenen heeft deze vereniging niet minder dan 7 maal van speelveld moeten verwisselen en er is zelfseen periode geweest dat men buiten de grenzen van de gemeente moest gaan om de competitie uit te kunnen spelen. In de ergste nood vond zij onderdak bij de plaatselijk voetbalclub van Raamsdonk. Er zijn in de loop der jaren heel wat plannen gemaakt om deze meer dan 200 leden tel lende vereniging de nodige accomodatie te geven, maar in feite heeft "Waspik" steeds alleen met deze plannen genoegen moeten nemen. Het heeft het actieve bestuur veel hoofdbrekens gekost. De vreugde zal er nu des te groter om zijn. Helpende hand van de gemeente. Ook voor het gemeentebestuur is deze kwestie jarenlang zaak van niet aflatende zorg geweest. Lang heeft men tevergeefs naar een oplossing gezocht, maar enige tijd geleden kreeg zij de beschikking over de nodige oppervlakte grond. En toen de raad eenmaal het benodigde crediet beschikbaar had gesteld, kon de heer H. v. d. Hoven, hoofd der gemeentelijke technische dienst, zijn plannen nader gaan uitwerken. Van zijn hand kwaipjm de schetsen en ontwerpen dip geleidelijk 'aan uitgroeiden tot een bijzon der fraai geheel. Het nieuwe complex is gelegen aan de Stadhoudersdijk en beslaat een totale op pervlakte van 2Vè ha. De sportvelden wer den aangelegd onder directie van de Ned. Heide Mij. Het hoofdveld, aan de zuidzijde is 110 m lang en 70 m breed. Aan de noord zijde ligt een bijveld van 105 bij 65 m. Daartussen een practische oefenstrook van 50 bij 35 m. Deze zal door 4 masten wor den verlicht, die elk 10 lampen van 150 watt bevatten. Achter de hoofdingang ver schijnt een ruime verharde parkeerruimte voor auto's, brommers en fietsen. Het fraaie kleedlokaal in het midden van het complex bevat twee kleedruimten voor de elftallen en een voor de scheidsrechter. Bovendien zijn er twee waslokalen plus een wasgele genheid voor de scheidsrechter en een 5-tal douchegelegenheden en we's. Een verkoop lokaal completeert het geheel. Rondom het sportterrein is nog een rijke beplanting aan gebracht. Niet alleen de grasmat, maar ook de afwerking buiten de velden is bijzonder keurig verzorgd. Achter de hoofdingang zal nog een loket verrijzen, waarlangs de be zoekers de velden kunnen bereiken. Na afloop van een wedstrijd zullen een twee tal grotere poorten openzwaaien om de be langstellenden spoedig te kunnen afvoeren. De aansluitingen op de waterleiding (er is zowel warm als koud water)en op het electrische net is een dure geschiedenis ge worden wegens de grote afstanden. FEESTPROGRAMMA Het bestuur van de v.v. Waspik heeft rondom de openingsplechtigheden een heel feestprogramma geweven. Zo zullen de le den na de H. Mis 's morgens aanzitten aan een koffietafel in café Montens. Om één uur zal de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volks vermaak, voorafgegaan door de junioren in de clubkleuren, naar het sportveld trekken om daar een taptoe uit te voeren. Dan zal burgemeester van Erp de terreinen officieel aan de club overdragen. Om half 3 volgt dan de competitiewedstrijd Waspik - SAB uit Breda. Om 4 uur zal 't eerste team van de jeugd op het bijveld een wedstrijd spe len, waarbij waarschijnlijk Willem 2 uit Til burg als tegenstander zal fungeren. cretaris-peningmeester werd de heer A. A. Schoenmakers. De pas opgerichte vereniging kwam al weldra tot grote bloei. Óp 15 aug. '24 werd het eerste concours-hippique georganiseerd. Dit was in '27 reeds uitgegroeid tot een tweedaags paardenfestijn. Weldra werd Raamsdonk aangewezen voor de verrich tingskeuring voor NSFG en MC-merriën, onder het zadel. Het bestuur bleef zeer actief. Haast elk jaar wist het wat nieuws te brengen, waardoor Raamsdonk in de oren van de paardenliefhebbers een bekende en sympathieke klank kreeg. In 1934 ging men van de Kon. Ned. Fe deratie van Rijverenigingen over naar de bond van de NCB, waarin men tot op heden uitkomt. Deze overgang was voor de leden verre van gemakkelijk, maar de moeilijkhe den werden overwonnen. Heroprichting. De oorlogsjaren deden Juliana tijdelijk van het toneel verdwijnen. Onmiddellijk na de oorlog werd de vereniging opnieuw op gericht. In 1948 werd het zilveren jubi leum gevierd met een groots opgezet con cours-hippique. Weken aaneen was er hard gewerkt aan de voorbereiding. Het aantal Ingeschreven ruiters was groot. De weer goden waren Juliana op dat moment echter in het geheel niet gunstig gezind. De ge hele dag viel de regen met bakken uit de hemel, met het trieste gevolg, dat het be stuur 's avonds zat te kijken met een na delig slot van enkele duizenden guldens. Met medewerking van de gehele boerenge meenschap werden ook ditmaal de moei lijkheden met glans overwonnen. Op het ogenblik gaat het met Juliana steede meer bergop. Op veel concoursen werden in de laatste jaren door de Raams- donkse ruiters prachtige prijzen in de wacht gesleept. Als het weer mee wil werken, belooft, het concours-hippique, dat op tweede Pinkster dag door Juliana wordt georganiseerd iets bijzonders te worden. Zo hebben voor dit concours niet minder dan 18 achttallen in geschreven, waaronder de kampioen 1962 Zundert, met twee achttallen en de zeer sterke formatie van Berkel-Enschot. Bij de 14 viertallen wordt o.a. deelgeno men door het zeer sterke Gilze. De meeste van de 8- en 4-tallen zijn op de zware strijd in Raamsdonk al terdege voorbereid door t de deelname aan het concours dat 5 mei te Prinsebeek werd gehouden. Naast de grote deelname bij de dressuur- proeven bij de 8- en 4-tallen hebben niet minder dan 150 ruiters ingeschreven voor de individuele dressuur. Bovendien komen er 60 springruiters uit in drie klassen.. De officiële opening van het concours, dat gehouden zal worden op het terrein, gelegen achter P. de Bont-Schoenmakers, Luitenambachtstraat 6, vindt plaats om 2 uur, doof'burgemeester Prinssen. De dres- suurnummers vangen echter reeds aan om 11 uur. Na de opening is er een parade van de deelnemende 8- en 4-tallen, waarna voor deze groepen de prijsuitreiking plaats vindt. Daarna volgen de aangespannen nummers en de springruiters. Door diverse personen en instanties zijn bekers geschonken, zodat de winnaars van de verschillende nummers naast de gebrui kelijke geldprijzen ook prachtige bekers kunnen verdienen. Wanneer alles volgens plan verloopt zal op het concours-hippique acte de presence worden gegeven door o.a. dokter van de Werf, oprichter van de rij vereniging Juliana. 's Avonds dansavond. is er in café Montens een UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN Op 20 juni a.s. gaan de ouden van dagen in Nieuwkuijk en Vliedberg een uitstapje maken. Ieder die 70 jaar óf ouder is kan zich voor deze tocht opgeven.. De inwoners die een auto bezitten stellen zich beschik baar voor het vervoer. OVERLEDEN Op 69-jarige leeftijd overleed de heer L. de Goey. De overledene was vele jaren bestuurslid van de Vlijmense Veiling en voorzitter van het waterschap „de Polder van Nieuwkuijk". VISCONCOURS. De hengelsportvereniging Altijd Beet gaat op 2e Pinksterdag en hengelconcours hou den. Aan dit concours zijn prachtige prij zen verbonden. HEEMKUNDEKRING Op 21 juni a.s. herdenkt de Heemkunde kring Onsenoort op Mariënkroon haar 20- jarig bestaan. Ter dezer gelegenheid kunnpn de abonnee's tegen reductie het prachtige boekwerk bekomen: „De agrarische recon structie van de Oostelijke Langstraat en Bovenland van Heusden.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9