WASPIK KAATSHEUVEL UW MENING ONTDEK HOE VEEL MOOIER, JONGER UW VORMEN ZIJN IN Wtbf 10L Smidje Verholen en de rare alchimist 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 MEI 1963 7 1 D.E.S.K. Berkdijk Capelle I een partij prima consumptie aardappelen FRAAI SPORTCOMPLEX IN GEBRUIK GENOMEN Op haar 39ste verjaardag mocht de voet balclub Waspik 'n wel zeer bijzonder waar devol cadeau in ontvangst nemen. Het ge meentebestuur koos n.l. juist deze dag uit om Waspiks meest bloeiende vereniging 'n sportcomplex van 2/i ha over te dragen. De belangstelling bij dit gebeuren was groter dan het bestuur van de feestvierende ver. had durven hopen. De plechtigheden groei den dan ook uit tot een waar feest. In zijn welkomstwoord toonde de voor zitter van de voetbalclub, de heer N. v. d. Rijken, zich bij zoveel luister blij gestemd. Onder de genodigden merkten we op pas toor Roovers, rector Servatius, kapelaan Ras, pater Dominicus, burgemeester v. Erp en diens echtgenote, mevr. v. d. Rijken, de heren wethouders, leden van de gemeente raad, vertegenwoordigers van de KNVB, de NKS, de Ned. Heide Mij., de standsorga nisaties en sportverenigingen uit Waspik en tenslote de ambtenaren van de techn. dienst, waarvan met name dhr. Th. v. d. Hoven een werkzaam aandeel had in de totstand koming van dit fraaie sportcomplex. Nadat pastoor Roovers de velden en de lokaliteiten had ingezegend, feliciteerde hij de vereniging met haar nieuwe accomodatie en sprak doorbij de hoop uit dat de sport hier steeds in de grootste liefde, eenheid en vriendschap beoefend zou worden. Burgemeester'van Erp noemde deze dag een heel bijzondere dag in de reeks van feestelijkheden zoals we die in onze ge meenschap kennen. Het zou niet passend zijn, zo vervolgde spr., om het resultaat van jarenlange arbeid, zoals zich dat heden aan ons voordoet, alleen als een verdienste van het huidige gemeentebestuur te bestempe len. In dit verband is het passend een pi ëteitsvolle herinnering op te roepen aan burgemeester Couwenberg, die de sport 'n warm hart toedroeg. Wij hebben voortge bouwd op wat vroeger is begonnen. Toen ik als burgemeester werd geïnstalleerd kreeg ik van loco-burgemeester Kuysters twee op drachten en wel te zorgen voor een riole ring en een waardig sportveld. Ik ben blij dat beide opdrachten bijna zijn vervuld. Om dat de sport en vooral de populaire voet balsport zo'n belangrijke functie heeft in de vrijetijdsbesteding heeft het gemeentebe stuur er naar gestreefd een goede accomo datie te verkrijgen. Het voetbalspel is ook daarom zo belangrijk, omdat het gespeeld moet worden in teamverband. De wijze waarop een team bij elkaar is, bepaald de waarde van de club. In overleg met het clubbestuur hebben wij de bijkomende om standigheden zo goed mogelijk uitgewerkt, waardoor een goede lichamelijke verzorging mogelijk is. Ook de passieve sportbeoef- ning door de ouderen is belangrijk, omdat daardoor een band zal ontstaan tussen jong en oud, zodat we kunnen zeggen in Was pik daar is het goed leven, goed werken, goed wonen. Ook de andere clubs hebben onze grootste aandacht en zorgen en het ge meentebestuur zal zoveel als in haar ver mogen ligt bepaalde initiatieven steunen. Laat uit het teamwerk zien dat de velden in de goede geest gebruikt worden onder de wijde koepel van de Heer, dan draag ik U in groot vertrouwen deze velden over. Ik zeg U graag toe, zo antwoordde de heer v. d. Rijken, o.m., dat het bestuur er voor zal zorgen dat'de v.v. Waspik een waardige vertegenwoordigar in onze ge meenschap zal zijn. Twee pupillen van de club boden hierop in een samenspraak „bij een feestdag horen bloemen" aan mevr. van Erp en aan mevr. v. d. Rijken een ruiker anjers aan. Als vertegenwoordiger van de voetbal bond en van de NKS sprak de heer van den Hoven. Hij belichtte vooral het ideale doel van de sport. De heer Meertens, vertegen woordiger van de Heide Mij., zei o.m. blij te zijn een bijdrage te hebben mogen leve ren, al moesten veel, technische moeilijkhe den worden Qverwonnen. Spr. zei te hopen dat de nieuwe velden een stimulans zouden mogen zijn voor de beoefening van de sport in Waspik. Namens de directie bood hij een bal aan. Ook de heren Dekkers en Zijl mans, resp. voorzitter van de plaatselijke middenstand en de NCB onderstreepten hun gelukwensen met een nieuwe voetbal. De heer H. Smits overhandigde namens de ^•scheidsrechtersvereniging twee grensrech- tersvlaggen. Tenslotte bleken ook de junio ren een greep te hebben gedaan in hun be scheiden kas. Zij kwamen aandragen met een scoringshord, maar wisten er bij te ver tellen dat de meeste punten steeds aan de linkerkant behoorden te staan. Hierop deed burgemeester van Erp de aftrap voor de eerste wedstrijd. Waspik stelde de vele supporters in haar eerste competitiewedstrijd op het nieuwe veld niet teleur. Na afloop van de ontmoeting tegen het Bredase SAB, wees het scorebord in derdaad aan de linkerkant de meeste pun ten aan, n.l. 3 tegen 1. De A-jeugd speelde op het 2e veld 'n vriendschappelijke partij tegen de junioren uit R'veer. De aan trekkelijke wedstrijd eindigde in een5 - 5 gelijk spel. De harmonie zorgde voor een muzikale omlijsting. WIELRENNEN De Waspikse wielrenner Frans Severs reed zich dit weekeinde weer in de prijzen. In de ronde van Stampersgat eiste hij de 3e plaats voor zich op, terwijl hij in de ronde van Tilburg 11e werd geklasseerd. Henk Severs reed in deze twee ronden bij de ama teurs ook een paar goede wedstrijden, al bleef hij zowel in Stampersgat als in Til burg juist buiten de prijzen. WASPIK - SAB 3 - 1. Waspik heeft zondag een knappe over winning behaald op het Bredase SAB. De thuisclub die voor 't eerst op het nieuwe sportveld speelde, won na 'n aantrekkelijk duel met 3-1. Met een strafschop bracht Willy Vervoort voor het eerst het nieuwe scorebord in werking. Dit was het gevolg van het feit dat een ingeschoten bal door aul Smits, na een goede solo-actie, met een vakkundige duik door een achterspeler uit het doel werd gerammeld. Na rust ga ven de bezoekers het tempo aan en de hoe veelheid techniek die zij etaleerden was ook beduidend groter dan van de blauw-witten. De gelijkmaker die SAB in de 30e min. in de nylonnetten joeg was dan ook verdiend. Waspik was echter geenszins van plan de overwinning aan SAB te laten en prompt in dezelfde minuut vuurde Willy Vervoort een afstandsschot af dat in de uiterste hoek insloeg., 2-1. Waspik kwam er weer beter in en nam het initiatief weer over. Dit re sulteerde in een prachtig doelpunt van Paul Smits na goed voorbereidend werk van Wil ly Vervoort, 3-1. DUSSENSE BOYS - WHITE BOYS 1 - 4 De uitwedstrijd tegen Dussense Boys bleek voor White Boys geen al te zware opgaaf. Met een 4-1 overwinning kwamen de mannen van Waspik-Boven terug in hun clublokaal. Met de rust hadden zij al een verdiende en ruime 3-0 voorsprong. Piet Kuyten 2 x en Han v Etten troffen in deze ueriode de roos. In de 2e helft voerde Piet Kanters de stand op tot 4-0. Tegen het ein de slaagde de thuisclub er in de eer te red den, zodat de eindstand op 4 - 1 kwam. DAUWTRAPPEN De Waspikse harmonie verrraste de be volking van Kaatsheuvel op een muzikale ochtendwandeling. Volksvlijt en Volksver maak had n.l. deze gemeente als doel voor haar jaarlijkse dauwtrappen gekozen. De af wezigheid van Waspiks muziekgezelschap werd gecompenseerd door een bezoek dat het korps uit Geertruidenberg aan Waspik bracht. Ook de Bergenaren trotseerden de dauw om in Waspik de' stilte aangenaam te doorbreken. WASPIK LIEEFT EEN KAMPIOEN De v.v. Waspik heeft een kampioensteam. Met slechts 4 verliespunten in de gehele competitie maakte de A-jeugd (tot 18 jaar) de meeste aanspraken op deze ere-titel. De laatste wedstrijd tegen WSC uit Waalwijk werd voor de jongens van trainer Kees Ver voort een klinkende 4-2 overwinning, ter wijl de grootste rivalen, RWB uit Waalwijk, met dezelfde cijfers verloren van Baard wijk. Des te groter is deze prestatie, als men bedenkt dat dit A-team de laatste wedstrijden enkele prominente spelers voor het eerste elftal moest afstaan. BRANDWEER De Waspikse brandweer nam in Tilburg deel aan wedstrijden. Hoewel het korps buiten de prijzen viel werden haar verrich tingen door de jury toch met een voldoende gehonoreerd. 40 JAAR PRIESTER. Drs. van Aalst, Waspikker van geboorte en momenteel rector van huize Providentia te Sterksel, vierde zondag zijn 40-jarig priesterfeest. GESLAAGD. Mej. R. de Groot behaalde aan de kweek school te Dongen haar akte voor onderwij- Niet alleen is dit kampioenschap een doeltreffende training, maar voor de uiteindelijke winnaar ligt er als be loning bovendien nog een fraai pre sentje klaar: een prachtig verzilverd wandbord. Er wordt gespeeld vol gens het bekende systeem, zoals in de clubcompetitie, zodat de kansen zowel voor de grote als kleine broers gelijk liggen. Op een enkele uitzondering zijn het tot nu toe toch de kopmannen van de diverse teams die de boventoon voeren en elkaar het vuur na aan de schenen leggen. De tussenstand van deze compe titie is thans: J. Pruissen 8 7 0 1 14 3.81 A. v. Boxtel 8 6 0 2 12 3.65 H. v. Boxtel 8 5 1 2 11 4.61 N. Hoogerduin 8 5 1 2 11 1.22 J. Damen 8 5 0 3 10 10.22 A. Grootswagers 8 5 0 3 10 2.51 A. Emmers 8 4 1 3 9 2.39 Th. v. Riel 8 4 0 4 8 2.82 H. v. Zeist 8 4 0 4 8 2.02 P. Sprangers 8 4 0 4 8 1.12 L. v. d. Linden 8 4 0 4 8 0.72 M. de Nijs 8 3 1 4 7 2.24 C. v. Boxtel 8 3 1 4 7 1.45 M. Lensvelt 8 3 0 5 6 3.12 M. Kemmeren 9 2 1 6 5 2.37 G. Meijers 9 2 1 6 5 0.72 Th. v. Boxtel 8 2 0 6 4 1.53 A. Lensvelt 8 116 3 1.40 INTERNOS—DESK 1—0 Nu de beslissingen voor de boven ste zowel als voor de onderste plaats bijna zijn gevallen, worden de res terende ontmoetingen voor de com petitie meer als formaliteiten be schouwd. Het zijn wedstrijden waar bij de trouwe kijkers zich soms gru welijk staan te vervelen en nog meer te ergeren. Bovenstaande wed strijd was hier een voorbeeld van, want zowel Internos als Desk brach tén er maar weinig van terecht. En dat eerstgenoemde uiteindelijk won, zullen we maar als een fortuintje aanmerken. Desk had, vermoedelijk rhet het oog op de toekomst, de jonge Van Laarhoven in de achterhoede opge steld in plaats van good old Pietje van Boxtel. Deze knaap maakte 'nog de beste indruk en vormde voor de Internos-rechterwing een vrijwel niet te passeren struikelblok. Chr. v. Wezel, die reeds ziek gestart was, legde tijdens de rust het bijltje er bij neer, en zijn vervanger, Aus- sems, kwam eveneens tot een ver dienstelijke prestatie. In de Desk voorhoede moest het alleen van de buitenspelers Damen en v. Riel ko men, want de anderen vonden in de Internos-stopper een niet te nemen hindernis. Het plaatsen bij Desk was allerbedroevendst, en zol is het te begrijpen dat het doel van de gast heren geen benauwde momenten gekend heeft. Kort na het begin van de tweede helft wist Internos het enige doelpunt te scoren in deze wedstrijd, die verder een prettig karakter droeg en waarin tenslotte niets vermeldenswaardigs meer ge beurde. Berkdijk-defensie na een half uur niet goed wegwerkte, werd dit de inleiding tot de gelijkmaker, die via de doellat tot stand kwam. Drie mi nuten later kreeg de Nevelo-links- buiten een vrije kans, die hij met een hard schot dankbaar benutte; 12. Vlak daarop ontstond er op nieuw paniek voor het Berkdijk- doel, toen de bal enkele malen werd ingeschoten. Tenslotte kreeg een der verdedigers de bal tegen z'n hand. De strafschop, die de scheids rechter hiervoor eiste, was wel iets te zwaar, maar de gasten maakten van dit buitenkansje intussen een dankbaar gebruik, zodat zij met een comfortabele voorsprong de thee konden gaan gebruiken. Na de hérvatting waren de bord jes echter verhangen, want het 'was nu Berkdijk die de wind in de rug kreeg en dat werd de tegenpartij meteen duidelijk gemaakt. Onmid dellijk na de aftrap ontsnapte het Oisterwijkse doel op het nippertje aan doorboring, toen een hard schot tegen de onderkant van de lat be landde. Onophoudelijk zaten de gast heren voor het Nevelo-doel, maar de afwerking liet allies te wensen over, terwijl men veel te lang met het afspelen van de bal wachtte. Zodoende kwam er van dat over wicht voorlopig niets terecht. Het was tenslotte meer toeval, dat Em mers een mislukt schot nog juist met z'n hoofd wist te bereiken en daardoor de achterstand wist te ver kleinen. De tegenpartij zat intussen ook niet stil en hun schaarse uitval len waren in ieder geval beter van opzet en daardoor niet ongevaarlijk. Uit een hiervan wisten zij hun voor sprong namelijk weer een gunstiger aanzien te geven. Even later wist Berkdijk echter uit een corner op nieuw succes te boeken, toen de bal via de voet van een Nevelo-verdedi- ger in het doel belandde; 34. Meer kwam er uit het overwicht echter niet uit. En met het verstrijken van de tijd verdween ook de energie bij sommige Berkdijk-spelers, terwijl de anderen zich vastliepen in uitzicht loze solo-acties. Het ging er in deze periode soms bikkelhard toe, maar daar bleef het gelukkig bij. In de stand kwam echter voor Berkdijk geen gunstige verandering meer, en dat kwam de ploeg, gezien het ver toonde spel, ook niet toe. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL The Gunners is zaterdag kam pioen geworden van de le klas van de afdeling Brabant door een 31 zege op WHS uit St. Annaland. De laatste weken begon langzamer hand duidelijk te worden dat de Bredase ploeg de race zou winnen. £n zo kan The Gunners zich weer 4e klasser noemen. Onderaan is nog geen beslissing gevallen, want Good Luck 2 moest in Zevenbergen met 32 de eer aan Seolto laten. Olympia plaatste zich achter de kampioen door een 3—2 zege op Sprang 2. DESK-JEUGDTOTO De afgelopen week werd voor de Desk-jeugdtoto 245.10 ingelegd. De eerste prijs, 36.77, kwam terecht bij A Voets, Loon op Zand. Voor de tweede prijs kwamen in aanmerking H. de Laat uit 's-Hertogenbosch en H. Nieuwdorp uit Kaatsheuvel, bei den 12,25, terwijl P. v. d. Velden en H. Voogd, beiden Kaatsheuvel, voor hun derde prijs ieder 6.13 kregen. BERKDIJK—NEVELO Door een veel betere spelopvatting is deze ontmoeting in een volkomen verdiende 34 overwinning voor de Oisterwijkers geëindigd. In de eerste helft hadden deze 't voordeel van de vrij sterke van doel tot doel staande wind, en hiervan werd een nuttig gebruik gemaakt. Het Berkdijk-doel stond dikwijls onder hoge druk, maar in deze pe riode weerde de invaller-doelman zich zeer verdienstelijk, terwijl ook stopper Kemmeren enorm veel wérk verzette. En zoals dat meer gebeurt, waren het desondanks de gastheren die na een kwartier spelen bij een uitval door linksbinnen Verduijn de leiding namen. Door stug verdedi gen wisten zij deze voorsprong nog lang vast te houden, maar toen de Stand le klas The Gunners 19 Olympia 18 Wit Zwart 19 HNC 18 ONI 18 WHS 18 Seolto 20 Sprang 2 19 Vrederust 19 Good Luck 2 18 Roda 18 Uitslagen: 1g klas The GunnersWHS Sprang 2Olympia ONI—HNC SeoltoGood Luck 2 VrederustWit Zwart 2e klas Dinteloord 2PTT Thol. BoysVVN 2 SSC 2—The Gunners 2 3e klas C Good Luck 4Olympia 3 De laatste vijftig jaar heeft de sport een revolutionnaire ontwikkeling doorstaan. Van tijdpassering is zij uitgegroeid tot een noodzakelijk deel van opvoeding en gezondheid, als zo danig erkend door de overheid. Het jachtende tempo, de gespan nen atmosfeer, zijn mede oorzaak, dat de mens zijn toevlucht zoekt in iets, dat plezier en vriendschap biedt, waarbij hij toch z'n eerzucht kan behouden. Dit vindt hij in de sport. Ongeacht, of het nu de visser is, die rust zoekt, de gewichtsheffer, die z'n spieren staalt, of de athleet, die z'n conditie verhoogt; allen heb ben zij één doel: de verhoging van vreugde, sportiviteit en prestatie. Iedere stad, hoe klein ook, bezit tegenwoordig een sportvereniging. Hoe groter de plaats, hoe sterker de behoefte naar variatie wordt. Zij wil niet alleen „actief" sport beoefenen, zij wil het zien - zo interessant mo gelijk. Zij wil binnensport, maar ook de weg en het veld. Inderdaad „op weg en veld"! Het is triest te bekennen, dat een centrum als Waalwijk - dat betref fende sportaccomodatie zb'n gunsti ge plaats heeft veroverd - reeds en- kele jaren vergeefs wacht op actie van sportlui, die onze ex-wieler- en athletiekvereniging heroprichten. M.a.w., sportmensen, die er zorg voor kunnen dragen, dat a. talenten een eerlijke plaats in eigen plaats krijgen; b. honderden enthousiasten niet worden teleurgesteld; c. Waalwijk meer aanzien als sportcentrum krijgt. Wij durven een beroep te doen op de Waalwijkse sportgemeenschap. Het betreft hier n.l. een zaak, die iedere Waalwijker nauw aan het hart ligt. Een zaak die kan worden opge- klaart met een grondige en serieuze aanpak van hen, die hart en begrip tonen, voor datgene, waar sportmin- nend Waalwijk - als moderne stad - reeds enkele jaren recht op heeft. Een zaak ook, die met de volledige (financiële) medewerking van over heid en industrie, alleen maar kan slagen. A. C. H. TE KOOP Te bevragen A. J.v. d. Broek, 2e Zeine 41a, Waalwijk 30 24 24 22 20 17 18 16 15 11 7 3—1 2—3 3—0 3—2 2—1 6—0 8—1 4—2 4—2 I FOUNDATIONS RECEPTIE. In verband met het feit dat de v.v. SSC gepromoveerd is naar de 3e klasse afdeling Zuid, zaterdagvoetbal, zal men recipiëren op zaterdag. 1 juni a.s. van 7 9 uur in het clublokaal café Het Bruggetje. Beha... Elégance in geborduurde Sanfor poplin. Accentueert uw vrouwelijke charmes. B, C en D cups 6.95 Voorgevormd in nylon 8.95 Gaine van luchtig tule-elastiek. Geeft dankzij 2- Zijdige rek de steun, die u ervan verwacht. Kruipt niet op door vernuftige pasvorm ('n Wala-geheim!) 12.50 V FQUI FQUNDATIONS KIJK BIJ WAALWIJK ERNSTIGE BOTSING Vrijdagavond circa elf uur reed een personenauto, die op weg was naar Kaatsheuvel, even ten noorden van het Wilhelminakanaal in Til burg op een langs het trottoir staan de vrachtwagen. Op het laatste mo ment kon de bestuurder, de verte genwoordiger J. uit Tilburg, nog iets naar links uithalen, waardoor de botsing minder fatale gevolgen had. Desondanks boorde de linker achterzijde van de vrachtwagen zich in de auto, die vrijwel geheel werd vernield. De bestuurder liep slechts een hoofdwond op. Van de drie an dere inzittenden, 't.w. twee broeders van de Congregatie der Broeders v. Liefde en arch. P., allen uit Kaats heuvel, werd een der broeders, die naast de bestuurder zat, met o.a. vermoedelijk een bekkenfractuur naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn collega had een gapende hoofdwond, doch kon evenals de heer P., na ver bonden te- zijn, naar huis worden vervoerd. GUNNING Het bouwen van een woonhuis voor rekening van de heer Koekkoek te Dussen, onder architectuur van de heer Prins te Kaatsheuvel, is gegund aan de aannemer W. Dekkers te Kaatsheuvel. DAMMEN Zaterdag speelde de damvereni ging C.E.O. in haar clublokaal, café Th. van Boxtel, een vriendschappe lijke wedstrijd tegen de vereniging D.V.S. uit Waalwijk, waarbij van enkele spannende partijen te genie ten viel. G.E.O. won deze ontmoe ting tenslotte met 8 tegen 4 punten. De uitslagen van de partijen wa ren: G.E.O. D.V.S. J. KokxP. Heuveling 02 H. HeuvelingH. Moonen 20 A. v. BoxtelP. Wijkmans 20 A. EmmersHooijmaijers 20 Th. v. Boxtelv. Iersel 02 D. NettenBoelen 20 Op vrijdag 21 juni brengt G.E.O. een tegenbezoek aan D.V.S. in diens clublokaal, café Hooijmaijers, Sta tionsstraat, Waalwijk. BILJARTEN Persoonlijk kampioenschap biljartvereniging H.G.L. De biljartvereniging H.G.L. houdt als nuttige voorbereiding voor de komende wintercompetitie onderlin ge wedstrijden om het persoonlijk clubkampioenschap, waarmee een groot deel van het zgn. stille seizoen gemoeid zal zijn. Er moeten door de deelnemers jnamelijk niet minder dan 17 partijen worden gespeeld. COPl RIGHT STUDIO AVAN 7. Waarom smidje Verholen het zo leuk vond uit te kijken op het Knekelwoud, zullen we nu gauw merken. Hij wilde namelijk dat woud eens inlopen om op zoek te gaan naar dë Zwarte Kludde. En hij wilde dat oude kasteel van Bal- derik de Woeste ook wel eens zien. En nu stond hij voor het raam van zijn kamer en keek naar de rand van het Knekelwoud. Het zag er werkelijk bar griezelig en donker uit. Nog steeds striemde de régen neer en de smid mompelde: „Echt zo'n avond, waarop bange mensen denken dat ze spoken zien. Maar ik zal die Kludde wel eens laten zien, dat ik niet bang voor hem ben. Al wordt het nog zo donker, ik ga naar het bos. En dadelijk!" Nog geen tien tellen later stond hij al buiten de herberg. De waard had nog gezegd: „Doe het nu niet meneer Verholen! Zelfs al zijn die verhalen over de Zwarte Kludde maar half waar, dan is het nog erg genoeg! Blijft U toch liever bin nen!" Maar smidje Verholen had spottend zijn schouders opgehaald en was tóch weggegaan. Het ruiste boven zijn hoofd van de regen en de wind orgelde dreunend door het donkere woud. En terwijl hij daar zo liep, hoorde hij de naargeestige kreten van uilen en andere dieren. Doch daar trok hij zich niets van aan. „Wie zich door een uil aan het schrikken laat maken, is geen vent," mompelde hij. „Er moet heel wat anders gëbeuren, willen ze mij bang krijgen!" Eilaas, had hij dat maar niet gezegd, want nauwelijks had hij die woorden uit de mond, of voor zijn ogen dook een onheil spellende,zwarte gedaante op, die in een gillend lachen uitbarstte. „Hahahahahaü! Kludde! Kludde!" gilde hij. Het bloed stolde smidje Verholen in de aderen. „Help!" riep hij uit en meteen zette hij het op een lopen. Hij rende of er zijn leven van afhing en als hij wat be ter had uitgekeken, dan zou er den kelijk niet zijn gebeurd wat er nu gebeurde

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7