Wed. Kuijsten en Zn. BINNEN- EN BUITENLAND verse jonge haantjes Nieuwe industiie-nota NATIONALE BIERTAPWEDSTRIJDEN VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN WERD GRANDIOOS SUCCES m Elshout IS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 31 MEI 1963 18 Schoolvoetbaltournooi gaat eerste lustrum tegemoet Wielrennen 3.20-3.50 uur nummers 3 tegen Voor ai uw Korte berichten KALTER MANNENMODE 196B Zuiver wollen kostuums 119.- 't Broekenhuis Pluimvee Het is woensdag een hele drukte geworden in zaal De Gecroonde Leersse, waar hoe later het werd, hoe hoger de spanning steeg en hoe meer ook men de rook kon snijden. De Nationale Biertapwedstrijden voor Waalwijk en omgeving geor ganiseerd door het Centraal Brou werij Kantoor voor verschillende Horecabedrijven, die afnemers zijn van Nederlands bier, hebben een tweetal kampioenen opgeleverd die straks begin januari naar Amster dam zullen reizen om daar met veel biertappers een gooi te gaan doen naar de titel landskampioen. Dank zij veel biertechnisch ver nuft heeft de heer v. d. Sterren van café „De Ster" uit Nieuwkuyk en het team mej. B. Verboven en de heer H. Coenen van café ,,'t Ho- ventje" zich als kampioen van deze biertap wedstrijd weten te klasse ren. Of zij inderdaad letterlijk een gooi zullen doen naar de landstitel in Amsterdam valt wel te betwijfe len. Bij zo'n biertap wedstrijd moet je iets speciaals in je vingers heb ben wil je het bier zo doen schui men dat het de jury behaagt, bo vendien komt er bij het serveren van het bier nog heel wat kundig heid en vakmanschap aan te pas, zodat de terminologie „gooien" op zo'n dag zeker niet op zijn plaats is. De wedstrijden droegen een bij zonder geanimeerd karakter, waar bij de spanning een flink woordje meesprak. Het geringe onderlinge punten verschil bij de strijd duld de geen enkele fout meer bij de deelnemers, wilden zij althans aan spraak gaan maken op de kam pioenstitel. Het kampioenschap is beklonken! Het gerstenat heeft rijkelijk ge stroomd en - hoe kan het ook an ders - tijdens deze wed strijden een allesoverheersende rol gespeeld. Het gouden team mej. B. Verbo ven en de heer H. Coenen (café ,,'t Haventje" Kaatsheuvel) die straks naar Amsterdam zullen gaan om mee te dingen naar het landskampioen schap "opper schenkster en opper schenker" t ziet u hier op een alles zeggende foto verenigd. TEENAGER-BADMODE-1963 •ii llul clltlio ollollii cyiicittcij |lIciilli Ion limi Hol dlilio ciHoHu <y1lci||ci ||t lol cllilic* ollollii cyuollo iilloiilio yllo Stationsstraat 51a Waalwijk Voor een bronzen medaille kwa men tenslotte in aanmerking: mevr. G. M. van Eeten-Salomon, Bar „Kakatoe", Waalwijk, mej. A. Maas, „Corina-bar", Don gen. M. van Bracht, „Thalia", Waalwijk, mevr. H. Cové-v. d. Haart, café „De Witte Brug", Capelle. mej. D. v. d. Pluijm, café „Het Oude Schippershuis", Waalwijk. H. Akkermans, café ,,De Vier sprong" Dongen, J. Timmermans, café „Wilhelmina" Dongen, R. van Dinteren, café „Biesbos- zicht" Hank, Bij de teams werd de bronzen me daille behaald door de heer en me vrouw P. van Vugt-Bastianen Ho tel „Delitia" Dongen, en De heer W. v. d. Made en mej. M. van Boekei „Steenbakker" Kaats heuvel. Op het zilveren insigne wis ten beslag te leggen: 1. A. v. d. Sterren cafe „De Ster" Nieuwkuijk 379 pt. 2. C. Doorakkers zaak ,De Heuvel' Gilze 376 pt. 3. Mej. S. de Nijs „Gecroonde Leerse" Waalwijk 369 pt. Bij de teams: 1. Mej. B. Verboven en de heer H. Coenen ,,'t Hoventje" Kaatsheu vel 801 pt. 2. De heer en mevrouw Lambregts Vetjens cafe ,,De Witte Leeuw" Raamsdonksveer. De heer v. d. Sterren, Mej. B. Verboven en H. Coenen zullen dus straks naar Amsterdam vertrekken om als het enigszins mogelijk is met de landelijke kampioenstitel terug te keren. Dinsdag 4 en woensdag 5 juni worden op het RKC-terrein de voet balwedstrijden in het kader van het schoolvoetbaltournooi verspeeld. Dit jaar zal het tournooi een bijzonder karakter dragenomdat men toe is aan het eerste lustrum. De eerste dag, dinsdag 4 juni, wordt er in twee poules gespeeld en wel in een halve competitie. Op de tweede dag komen de elftallen, die in de beide poules dezelfde plaats in nemen, tegen elkaar uit, zodat de winnaar van poule I tegen de win naar van poule II zal spelen om resp. de le of 2e prijs. De eerste dag zal die club tot win naar van de poule worden uitgeroe pen, die het meeste aantal punten heeft weten te behalen. Mochten 2 clubs met evenveel doelpunten de top bereikt hebben, dan zal middels een strafschop de beslissing worden ge nomen. Brengt ook deze strafschop nog geen uitkomst dan spreekt het doelgemiddelde een woordje mee. Eindigt op de tweede dag een wed strijd met gelijk spel, dan wordt on middellijk na de wedstrijd door ieder van de spelers van het hele elftal een strafschop genomen. Deelnemers Hieronder laten wij de deelnemen de scholen volgen 1 St. Aloysiusschool 2 Openbare lagere school Waalwijk 3 School v. Chr. Onderwijs Sprang 4 St. Petrusscholen B 5 School met de Bijbel Capelle. Bovenstaande scholen spelen in Poule I. In Poule II spelen 6 Pastoor Kuijpersschool 7 Christelijke school Besoijen. 8 St. Petrusschool A. 9 St. Jozefschool 10 St. Clemensschool. Proeramma Het programma voor dinsdag 4 ju ni is als volgt van 9.00 - 9.30 uur nummers 1 tegen 2 en 6 tegen 7; 9.40 - 10.10 uur nummers 3 tegen 4 en 8 tegen 9; 10.20 - 10.50 uur nummers 5 te gen 1 en 10 tegen 6; door Ad Vingerhoets Van 30 mei tot 3 juni draait de ronde van België voor onafhantóelijken. Negen Neder landers zullen in deze laatste selectiekoers voor de Tour de l'Avenir van de partij zijn. Jef Janssen trekt er heen met Bart Solaro, Cees Snepvangers, Jan Schroder, Ah van Egmond, Kees de Jongh, Eugène Beckers en Huub Harings. Dit 7-tal zal uitkomen voor Wolmat. Jaap de Waard rijdt voor Groene Leeuw en Lex van Kreuningen voor Labo - Dr. Mann. De Bosschenaar Ad Russens heeft in de Vierdaagse van Berlijn uitstekend werk ver richt. In het eindklassement nam deze ta lentvolle knaap de achtste plaats in. Dick Enthoven was bijzonder actief in de omloop van Midden-Brabant. Reeds na 47 km sloeg hij op de vlucht en samen met de hem nagesprongen Belgen Jos de Wit en Jef Michiels kon hij deze voorsprong tot aan de finish houden. Tegen het sterke eind- schot van zijn gezellen had „puncher" Ent hoven geen verweer, zodat hij als 3e eindig de. De uitslag: 1 Jos de Wit 197 km in 6 u. 40 min., 2 Jef Michiels, 3 Dick Entho ven. In het peloton dat op de 13e plaats terecht kwam, zaten onze landgenoten Jo de Haan, Huub Zilverberg, Piet Damen en Cees van Amsterdam. In de door Albert Covens gewonnen wed strijd te Turnhout eindigde Werner Swa- neveld als lie, Leon Sebregts als 12e, Ad Biemans als 14e, Jac v. d. Klundert als 18e, Martin v. d. Borgh als 22e. Dick Groeneweg, Piet Damen en Huub Zilverberg zullen van 3 tot 9 juni deelnemen aan de Dauphiné Libéré. 11.00- 11.30 uur nummers 2 te gen 3 en 7 tegen 8; 11.40- 12:10 uur nummers 4 te gen 5 en 9 tegen 10. 2.00 - 2.30 uur nummers 1 tegen 3 en 6 tegen 8; 2.40-3.10 uur nummers 2 tegen 4 en 7 tegen 9; 5 en 8 tegen 10; 4.00 - 4.30 uur nummers 4 tegen 1 en 9 tegen 6; 4.40 - 5.10 uur nummers 5 tegen 2 en 10 tegen 7. In het programma van woensdag 5 juni komen tegen elkaar uit 10.00 - 10.50 uur nr. 5 poule I tegen no. 5 poule II om de negende en tiende plaats. 11.00- 11.50 uur nr. 4 poule I tegen nr. 4 poule II om de zevende en achtste plaats; 12.00- 12.50 uur nr. 3 poule I tegen nr. 3 poule II om de vijfde en zesde plaats. 6.00 - 7.20 uur nr. 2 poule I te gen nr. 2 poule II om de derde en vierde plaats. 7.20 - 8.30 uur nr. 1 poule I tegen nr. 1 poule II om de eerste en twee de plaats. Direct na afloop van de beslissings wedstrijd heeft de prijsuitreiking plaats. met de feestdagen naar het bekende en vertrouwde adres Ie Zeine 27 POELIERSBEDRIJF WAALWIJK Telefoon 3264 0F-' De regering heeft voor 1964 vijf tien miljoen op de ontwerpbegroting voor het departement van Economi sche Zaken uitgetrokken voor af ronding en aanvulling van 't lopen de infrastructuurprogram ten be drage van 130 miljoen. Tevens heeft zij aan de provincia le besturen verzocht om een over zicht samen te stellen van provin ciale en gemeentelijke infrastruc tuurwerken, welke naar hun oordeel ter bevordering van de industriali satie voor een versnelde uitvoering in de komende vier jaren in aan merking zouden kunnen komen. Nagegaan wordt in hoeverre een verdere aanvulling van het lopende speciale rijkswaterstaatsprogramma ten behoeve van de probleemgebie den het noodzakelijk maakt, daar toe een aanvullend bedrag op de be treffende begrotingspost van de Rijkswaterstaat voor het jaar 1964 op te voeren. Vervolgens heeft de regering besloten voor het aanvul lende beleid ten aanzien van de so ciale en maatschappelijke voorzie ningen voor 1964 en 1965 jaarlijks 5 min. ter beschikking te stellen. De noodzaak yan continuïteit sluit aanpassing van de in het kader van het regionale beleid gehanteerde middelen aan zich wijzigende om standigheden evenwel niet uit. Deze aanpassing betreft met name de spe cifieke stimuleringsmaatregelen (de premie- en prijsreductieregeling) en de landsdelen, waarop zij van toe passing zijn. Het zou denkbaar zijn dat, onder handhaving van het concentratie beginsel, ten aanzien hiervan een meer flexibel beleid zou worden ge voerd, waardoor op dit punt een grotere slagvaardigheid zou kunnen worden verkregen. Nagegaan zal moeten worden op welke wijze dit het beste kan worden bewerkstel ligd. Daarbij ware er van uit te gaan dat de ontwikkelingslijn, die zich sinds 1950 in het regionale indus trialisatiebeleid aftekent, verder wordt doorgetrokken. Dit alles wordt medegedeeld in de achtste Industrialisatienota. ZATERDAG WINKELEN EN VEEL TV-KIJKEN V rijetijdsbesteding Van het weekend (vrijdagavond tot en met zondag) wordt de zaterdag morgen in sterke mate bepaald door de arbeid. Ondanks de invloed van de vijfdaagse werkweek is toch nog ruim twee derde gedeelte der bevolking van 12 jaar en ouder werkzaam in beroep, huishouding of op school. Deze gebondenheid aan het werk geldt in het bijzonder voor de ge huwde vrouwen van 18-39 jaar, van wie op zaterdagmorgen 90 pet. haar gewone, dus meest huishoudelijk werk doet, de helft met kinderen be zig is en een derde boodschappen doet, alles minstens een uur lang. Dit zijn enkele conclusies uit een zojuist door het centraal bureau voor de statistiek uitgebracht rapport, dat over tijdbesteding gedurende het weekend een aantal voorlopige uit komsten bevat van een onderzoek dat in november 1962 werd gehouden. Wat de vrije-tijdsbesteding betreft hebben gedurende het weekeinde rust, lezen, visites en televisiekijken de meeste betekenis. Het op zichzelf grote aantal bezoekers van de ver- maakcentra als bioscoop, café, dans gelegenheid e.d. valt daarmee verge leken in het niet. Overigens is dit be zoek méér een mannelijke dan een vrouwelijke aangelegenheid, evenals het sport- en verenigingsbezoek. Vooral voor sportbezoek op zondag geldt dit 11 pet. van de mannen kan men dan als toeschouwer langs de sportvelden aantreffen, tegen 2 pet. van de vrouwen. Vrouwen vinden daarentegen vaker dan mannen gele genheid tot het ontvangen of afleg gen van visites e.d. Het winkelen en boodschappen doen is nog een typi sche zaterdagmiddagbezigheid. In tegenstelling tot de vrijdag- FIETSEN OP RIJKSWEG GELEGD ,,Eens kijken wat er gebeurt „We wilden eens zien wat er zou ge,beuren als er een auto over de fietsen vloog". Dit hebben twee door de politie aangehouden jongeman nen uit Oegstgeest als reden opgege ven voor het feit dat ze op 17 en 18 maart 's avonds gestolen fietsen op de door Oegstgeest lopende rijksweg 4 hadden gelegd. Een automobilist uit Den Haag merkte de fietsen te laat op en reed er op in, waarbij zijn auto over de kop sloeg. Wonder bo ven wonder kwamen de twee inzit tenden met de schrik vrij. De auto liep zware schade op. Ook de auto van een Amsterdam mer werd zwaar beschadigd door de op de weg gelegde fietsen. De daders, de 18-jarige C. A. en de 21-jarige A. Z., zijn aangehou den. Ze bekenden in de loop van een verhoor een reeks van diefstallen en vernielingen, waaraan zij zich in sa menwerking met anderen hebben schuldig gemaakt. WA-VERZEKERING MOTORRIJTUIGEN Ook door Senaat goedgekeurd Strenge sancties tegen wets- ontduikers De Eerste Kamer heeft dinsdag zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aansprakelijkheidsverze kering motorvoertuigen aanvaard. Dit wetsontwerp voorziet in een verplichte verzekering voor wettelijke aansprakelijkheid op grond van een Benelux-verdrag, dat 8 jaar geleden gesloten is. Nederland is, met uitzondering van Spanje, Portugal en Italië, het enige land in West-Europa waar nog geen verplicht WA-verzekering is inge voerd. De WA-verzekering zal de schade moeten dekken die een bestuurder veroorzaakt, ook al is hij niet de eigenaar van het motorvoertuig. Bij de verplicht te stellen verze kerde som gaat de gedachte uit naar een bedrag van 250.000 gulden per ongeval voor alle categoriën van mo torrijtuigen. Minister mr. Beerman somde een indrukwekkend arsenaal van sancties op die zijn opgesteld voor degenen die zich aan de verplichte verzeke ring onttrekken en later tegen de lamp lopen. Deze sancties houden onder meer in een hechtenisstraf van maximaal drie maanden of een geld boete van maximaal duizend gulden plus ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van een jaar of een maximum-boete van 3000 gulden, te storten in 't waarborgfonds plus ver beurdverklaring van 't motorvoertuig. Vooral de ontzegging van rijbevoegd heid was een straf die mogelijke ont duikers van de nieuwe wet wel tot andere gedachten zou brengen, aldus mr. Beerman. - De toestand van Z.H. de Paus is iets beter. Kardinaal Alfrink heeft uit Lourdes een brief aa nZ. H. ge schreven en de Ned. katholieken ver zocht voor Z. H. te bidden. - Mr. Romme blijft ijverig bezig met zijn informaties. Hij heeft de lei- Kostuums in continental style. Slank vallende pantalon - Jasje iets korter met één of twee splitten. Gepaspoileerde zakken. Naar keus met manchetten of stofknopen. In opvallend mooie modieuze effekt-kleuren, waaronder Golden Beige en Bleu Espagnol. Heren- en Jongenskleding Heuvelstraat 24, Tilburg tel. 22212 avond, die het wat dubbele karakter heeft van enerzijds veel werk en an derzijds veel televisiekijken en lezen, vertoont de zaterdagavond het beeld van een vrije of ontspanningsavond. Deze avond is voor ruim een derde deel der bevolking een bezoekavond; voorts is hij een topavond voor de televisie: 40 pet. van de bevolking zit dan lange tijd aan 't televisietoe stel. 's Zondags gaat de helft van de bevolking een of meermalen naar de kerk. Yan degenen die bij een kerk genootschap zijn aangesloten, gaat ruim een derde gedeelte niet. De helft van de Nederlanders slaapt minstens een uur uit, tegen bijna een kwart op zaterdagmorgen. ders der vijf grootste partijen zijn richtlijnen gezonden en na bespreking met hem, zal hij vandaag hun ant woord ontvangen. Naar verluidt lo pen de conclusies van K.V.P. en P. V. d. A. nogal veel samen. Mr. Rom me hoopt spoedig de Koningin rap port uit te brengen. - Na 5 juli zal consumptie en verblijf in Horeca-bedrijven iets duurder worden, ongeveer 2 - President Soekarno zal 2 juni in Oostenrijk aankomen. - Op 'n onbewaakte overweg tuss sen Boxtel en Liempde heeft woens dag een botsing tussen een sneltrein en een auto, het leven gekost aan twee Duitsers. Nog waren dinsdag en woensdag 6 doden op de weg te betreuren. VOORGENOMEN HUWELIJK Mensen, die gaan trouwen, sturen kaarten rond, waarin ze hun familie en vrienden kennis geven van hun voorgenomen huwelijk huwelijksin zegening zo en zo laat in die of die kerk, receptie, dagadres. Misschien gaat u zelf binnenkort zulke kaarten rondsturen voor uw eigen huwelijksdag. Een grote dag in uw leven. Maar grote feesten moeten dege lijk worden voorbereid. Waarschijn lijk bent u al een heel eipd op weg wat betreft huis, uitzet, meubels e.d. Hebt u ook gedacht aan een andere voorbereiding? Een gelukkig huwe lijk vraagt meer dan een aardig in gericht huis het eist het hechte fun dament van wederzijdse liefde voor elkaar. Wellicht zou u daar samen eens over kunnen spreken met de Heer van de Liefde zelf. Hij weet wat u nodig hebt en zal u gaarne helpen. Vele tientallen verloofde paren vonden dit jaar reeds de gelegenheid hiertoe in het Retraitehuis "Loyola" te Vught. Er is nog zo'n verloofden retraite van vrijdag 5 juli tot zondag 7 juli. Inlichtingen en opgaven aan het Retraitehuis "Loyola" te Vught, tel. 04100-37973. U ontvangt daarna een bevestiging. GOUDEN BRUILOFT A.s. dinsdag 4 juni zal de buurtschap Schanswijk, Norbertijnerstraat, Heusdense- weg en een gedeelte van de Kerkstraat, op luisterrijke wijze het gouden huwelijksfeest vieren van de heer en mevr. G. Spierings van Balen. Al weken is de buurtschap in de weer geweest om 4 juni voor het gouden paar tot een onvergetelijke dag te maken. Ijverig is er gewerkt voor een passende ver siering en naarstig is er gerepeteerd door een buurtkoortje om met de gebruikelijke zanghulde goed voor de dag te kunnen ko men. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit Om 6 uur zal er reveille geblazen worden. 6.30 uur aanbrengen der versiering. 9.30 uur samenkomst der buurtbewoners bij de woning van de feestelingen, om die met bruidjes en muziek naar de kerk te be geleiden, waar om 10 uur de plechtige H. Mis wordt opgedragen. Na de H. Mis toe spraak door een bruidje en bloemenhulde. 13 uur Rondgang der kinderen door de buurt, hulde bij het Gouden Paar, waarna de kinderen getracteerd worden. Van 14 tot 15 uur receptie. 19.30 uur Samenkomst van alle buurtbe woners in café van Oorschot. 20 uur Zanghulde door de buurt en aan bieding van het cadeau. Serenade door de kerkelijke fanfare en van de gemengde zangvereniging. Na af loop samenzijn in de buurtcafé's, waar ge legenheid zal zijn om te dansen. KALKOENENTOOM De heer W. F. v. d. K., Enschede, wil gaarne ingelicht worden omtrent het fok ken van kalkoenen. Hieromtrent bereikten ons meerdere vragen. Het lijkt doodgewoon en eenvoudig! Als men kalkoenen wil gaan fokken, dan schaft men zich wat fokdieren aan of koopt broed- eieren of kuikens en gaat daarmee dan in het volgende seizoen zelf broeden. Vaak wordt er niet eens op gelet of de zogenaam de fokhaan en de hennen ook familie van elkaar zijn. De kalkoenen worden toch maar voor de aardigheid gehouden! Maar als de overtollige jongen met Kerstmis als slachtdieren verkocht, in eens een aardige som in huis brengen, dan is dat wat fijn! Je houdt wel eens meteen wat jonge hen nen daarbij aan en gaat met hen en met de oude dieren verder fokken. Omdat het dit jaar winst bracht kan het op die manier volgend jaar nog meer brengen. Maar wacht eens! Dit jaar kwamen bijna al de kuikens groot en werden mooie, zware dieren. Het volgend jaar wil het echter helemaal niet. Men krijgt maar een derde van al de kui kens groot en die zijn nog veel kleiner dan' de ouden ook. Misschien waren de eerste jongen al kleiner dan de oude fokdieren, omdat ze uit dieren gefokt zijn met welke al jarenlang inteelt bedreven werd. Maar nu is het al heel treurig om ten slotte krijgt degeen, die de oorspronkelijke fokdieren geleverd heeft, alleen de schuld. Omdat er dikwijls met pluimvee geknoeid wordt is men er steeds gauw bij om de ander alleen alle schuld op zijn conto te schrijven. Maar het kalkoenenfokken gaat best en het is heus niet zo'n grote kunst als men het maar goed weet aan te pakken. De eerste vereiste, om met succes kal koenen te fokken, is de foktoom goed en doelmatig samen te stellen. Van groot belang is het bij de kalkoenen teelt, evenals bij iedere andere veeteelt, dat de fokdieren gezond en krachtig zijn. Men kan,' ook wel eens bij uitzondering van jon ge dieren fokken, maar krachtiger en gro tere kuikens fokt men beslist uit tweejarige en oudere. Vooral als men kalkoenen zo groot mogelijk wil fokken, moet men geen jonge fokdieren gebruiken, tenminste zeker geen jonge hennen! De kalkoen ontwikkelt zich pas tot zijn volle grootte en breedte na zijn eerste jaar. Eerst lijken de dieren, die later juist prachtexemplaren worden, meestal erg hoogbenig, smal en mager. Het gewicht en de breedte komen er pas in het tweede jaar bij. Daarom moesten op ten toonstellingen, waar hier kalkoenen meestal in de eerste plaats alleen naar het gewicht gekeurd worden, nooit oude en jonge in één klasse beoordeeld worden! De beste jongen

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 18