speciale PERSOONLIJKEJf voor CENTRALE B R.K.C. in grootse receptie hartelijk gehuldigd WAALWIJK Boeren en tuinders hielden hun algemene jaarvergadering Ogen vragen brillen van STASSAR St. Nicolaas gaf acte de presence SUNIL blauwt voor u èn SUNIL Is nylon-actief SUNIL WAST STRALEND WIT District Langstraat van N.K.S. opgericht 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 4 JUNI 1963 Drunen Voor de aanschaffings- en installatiekosten van een centrale verwarming kunt u bij de N.H.M. een Persoon lijke Lening aanvragen. Onze gratis folder "C.V.-P.L." licht u volledig in over de aantrekkelijke voorwaarden waarop deze speciale P.L.'s worden verstrekt. NEDERLANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ, N.V. Adverteert in dit blad r- De N.C.B., afdeling DrunenEls- hout, hield deze week haar algemene jaarvergadering, waarop de jaar stukken van de N.C.B., de C.A.V. en de diverse onder-afdelingen ter tafel kwamen. Ondanks de groei van de omzetten van de diverse af delingen en de activiteiten welke door de diverse onder-afdelingen aan de dag werden gelegd, liet de voorzitter, de heer C. Verhoeven, aan het begin van de vergadering in z'n openingswoord een pessimistisch geluid horen, speciaal over de finan ciële uitkomsten van de boeren- en tuindersbedrijven. De zwakke finan ciële toestand maken het kweken van reserve, die nodig zijn voor de noodzakelijke investeringen, onmo gelijk. In een zeer zwakke toestand zullen de boeren en tuinders in de concurrentiestrijd worden gewor pen en het is dus geen wonder dat de boer en tuinder de toekomst somber inziet en dat onder de boer en tuinder grote ontevredenheid heerst. Dit alles verhinderde de boe ren en tuinders in Drunen toch niet om het vertrouwen in hun eigen coöperatie-verenigingen te verlie zen. Zo kreeg op deze vergadering het bestuur zelfs de machtiging om het pakhuis van de NCB aan de Stationsstraat verder te verbeteren en uit te breiden met een winkel en kantoor. De totale verbouwingskos- ten zijn begroot op 75.000.De winkel zal gebouwd worden aan de Stationsstraat. De boeren en tuin ders kregen op deze algemene ver gadering ook gunstige berichten te horen. Zo steeg o.a. de omzet van de C.A.V. met 22% en van de gemaak te winst werd 12.142.— in contan ten uitgekeerd aan de leden, zijnde 1% van het bedrag der afgenomen goederen. Opening door de voorzitter. De voorzitter, de heer C. Verhoe ven, heette aan het begin van de vergadering allen van harte wel kom, speciaal de geestelijk adviseur Deken Werner. Bij deze opening zei de heer Verhoeven nog het volgen de Mijne heren, hoewel het jaar 1962 alweer bijna een half jaar achter ons ligt, wil ik bij het begin van deze vergadering toch nog even een terugblik werpen op dat jaar. En wel speciaal omdat 1962 voor vele van onze gemengde bedrijven, fi nancieel gezien, een zeer slecht jaar is geweest. Bijzonder dan die bedrij ven, welke met pluimvee en mest- varkens zaten. De slechte tot zeer slechte prijzen voor eieren in de tweede helft van 1961, hielden ook in 1962 aan, waardoor deze mensen een deel van hun overig inkomen bij de kippen moesten leggen, iets wat natuurlijk voor niemand is vol te houden. De prijzen van mestvarkens kon den al evenmin goed genoemd wor den, met hierbij dan nog de op het eind van het jaar sterk stijgende prijs voor mengvoeder, waardoqr hieruit ook al geen winst was te halen. De slechte ruwvoeder-positie op vele bedrijven door de geringe gras- groei in het voorjaar voor hooiwin- ning en het uitvallen van de stop pelgewassen, noopten velen om vee af te zetten in een tijd waarin de vleesprijzen zeer sterk waren ge daald. De toch al aan de lage kant vastgestelde melkprijs was dus niet in staat om dit alles voor onze boe ren goed te maken. Dit alles dan in een tijd waarin onze boeren wordt gevraagd om door investeringen, o.a. voor verbetering van bedrijfsgebou wen, mechanisatie of welke verbe tering van productie-omstandighe den dan ook, te zorgen straks met onze nabuurlanden te kunnen con curreren. Op deze manier zullen on ze bedrijven in zeer zwakke toe stand in de concurrentiestrijd wor den geworpen. Geen wonder dan ook dat onze mensen ontevreden zijn en met angst de toekomst inzien. Dit hebben de jongste verkiezin gen dan ook duidelijk laten zien. En hoewel wij van de boerenpartij natuurlijk niets verwachten en deze gang van zaken geheel afkeuren, kan het aan het adres van onze K.V.P. toch een waarschuwing zijn om ook voor onze boeren terdege de vinger bij de wond te houden en te zorgen dat door een redelijke beloning voor hun prestatie en arbeid ook onze boeren delen in de algemene wel vaart van ons land. We hopen dan ook van harte voor de komende jaren hierop te mogen rekenen en wij zullen dan met Gods beste zegen werken voor een gezon de boerenstand tot heil van onze be drijven en gezinnen, wat ik u allen van harte toewens. Hierna bracht de secretaris, de heer M. v. d. Hoven, verslag uit van het jaar 1962 van de N.C.B. en de diverse afdelingen. (Zie hiervoor het nummer van vrijdag aanstaande). Al deze verslagen geven een groei en vooruitgang te zien in de pro ductie en omzetten. Alleen 't leden tal van de R.K.J.B. geeft een terug gang te zien en terecht merkt het jaarverslag op dat dit over enkele jaren in de N.C.B. ook te zien zal zijn. Desondanks zal moeten worden geprobeerd om met een kleiner aan tal datgene wat is bereikt en opge bouwd niet alleen te behouden, maar nog verder uit te bouwen. Het financieel verslag sloot met een ba tig saldo van 689.51. Zoals gebruikelijk, werd aan het verslag van de aan- en verkoop vereniging der C.A.V., n.l. de afde ling welke rechtstreeks onder de N.C.B. ressorteert, veel aandacht be steed. In ons volgend nummer van vrij dag a.s. publiceren wij dit verslag, dat eveneens door de secretaris werd uitgebracht. Door de vergadering werden al deze verslagen goedgekeurd. Het voorstel van het bestuur om 1% van het afgenomen bedrag uit te keren van de gemaakte winst en 't overige bij te schrijven bij de reserve, werd goedgekeurd. Ook werd goedgekeurd het voorstel van het bestuur de ver bouwing van winkel, kantoor en magazijn van de C.A.V. Door architect J. Verhagen is een plan tot deze verbouwing opgesteld. Het bestuur werd gemachtigd de verbouwing, welke een bedrag van 75.000.zal vergen, te laten uit voeren. Op deze vergadering werd ook 't woord gevoerd door de geestelijk adviseur, Deken Werner, die speci aal de vernieuwing, welke op alle gebied doordringen, belichtte. Spr. spoorde aan, zich tijdig van alles op de hoogte te stellen en open te blij ven staan voor deze vernieuwingen. De aftredende bestuursleden C. Verhoeven en Adr. Pulles, werden bij acclamatie herkozen. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar H. Kivits 76 en G. Timmermans 77, vierde donderdag onder grote belangstelling zijn gou den bruiloftsfeest, samen met hun 6 kinderen en 19 kleinkinderen, ter wijl ook de buurtbewoners zich niet onbetuigd lieten. De heer Kivits, Hoofdkantoor: Amsterdam, Vijzelstraat 32 reeds zeer vele jaren in Drunen woonachtig, is oorspronkelijk af komstig uit Vlijmen, terwijl zijn vrouw afkomstig is uit Hedel. De heer Kivits was vele jaren tuinder en groentehandelaar en had in Dru nen en speciaal in de buurt van de Bosseweg vele vrienden. Dit is don derdag dan ook wel gebleken toen deze buurtschap dit feest op een grootse wijze meevierde. 's Morgens werd het gouden paar in een prachtig versierde wagen, vergezeld van een grote schare bruidjes, familieleden en buurtge noten naar de kerk gebracht. 's Middags werd een zeer druk be zochte receptie gehouden, waarbij o.a. burgemeester en wethouders, alsmede Deken Werner, blijken van belangstelling gaven. 's Middags hielden de buurtbewoners feest met feen optocht, terwijl in de vooravond de buurt 't gouden paar kwam hul digen en een fraai geschenk aan boden. Hierbij voerde de heer v. Wezel, 't woord waarna de bruidjes een zangnummer ten beste gaven. Het huis was fraai versierd en de harmonie Drunen kwam het gouden paar deze avond nog een serenade brengen. Voor het gouden paar was het een onvergetelijke dag. POLITIEHONDENWEDSTRIJD De politiehondenvereniging „De Verdediger" te Drunen, organiseert op zondag 9 juni a.s. een kringwed strijd voor de kring „Oss en Om streken" op het terrein aan de Steeg- erf te Drunen. Onder meer zal aan het praktijkprogramma worden ge werkt door de heer Breeman uit Rotterdam met zijn gecertificeerde hond „Nero". TINI VAN DER LEE TWEEDE IN DE RONDE VAN HANK In de ronde van Hank werd Tini v. d. Lee 2de Pinksterdag nr. twee. Een mooie prestatie van v. d. Lee, die 8 dagen heeft moeten rusten. Er startten in Hank pl.m. 100 ren ners. Zelfs de meest hartstochtelijke R.K.C.-supporter zal er zaterdag middag van versteld gestaan hebben dat zovelen naar het R.K.C.-paviljoen waren gekomen, om daar het bestuur van R.K.C. en de spelers van het kampioenselftal, geluk te wensen met deze prachtige prestatie. Er was evenwel alle reden om de spelers en het bestuur geluk te ko men wensen, omdat het behalen van het kampioenschap 3e klas ook een promotie naar de tweede klas ama teurvoetbal met zich bracht. Twee uur lang stroomden deputa ties van verschillende voetbalvereni gingen, supporters en sportenthou- siastelingen naar voren, om met het bestuur, de spelers hartelijk geluk te wensen met dit waardig resultaat. Van al die honderden zijn er maar weinig geweest die met lege handen kwamen afzakken, of die hun felici tatie niet vergezeld lieten gaan van een hartelijk woord van medeleven. De heer G. Brokx, bestuurslid van de landelijke Bond van amateur voet bal Zuid I, was een van de eersten, die acte de presence gaf. Aan zijn fe licitatie verbond hij de hoop, dat het met het elftal van R.K.C. ook in de tweede klas steeds crescendo zou blijven gaan. Daar was de oud-voorzitter van W.S.C., de heer Spijkerman, die in zijn felicitatie-woordje, doelde op de vriendschappelijke houding tussen de Waalwijkse voetbalverenigingen en uiteraard was een van de eersten de heer Lammers, oud-voorzitter van het gepromoveerde R.K.C. De heer van Heeswijk, vice-voor- zitter van R.K.C., die bij afwezigheid van de heer C. Dekkers, die later in de middag op andere wijze zou uit schitteren, de honneurs waar moest nemen, zag zich even genoodzaakt aan de andere kant van de tafel te komen staan om mede het gemeen tebestuur van Waalwijk te vertegen woordigen. Burgemeester Teijssen had andere bezigheden in Den Haag en wethouders van Laack en van den Hoven, waren beiden op vakantie, zodat alleen de heer van Heeswijk in zijn hoedanigheid van wethouder van Waalwijk, samen met de heer Kobben en de vervangend gemeente-secreta ris de heer Tijssen, het gemeentebe stuur moest vervangen. De heer van Heeswijk kon als wet houder zichzelf in de hoedanigheid van vice-voorzitter van R.K.C. een pracht van een voetbal namens het gemeentebestuur overhandigen. De heer Kobben voerde in zijn functie van directeur van het sport park het woord. Hij uitte zijn waar dering voor de wijze waarop R.K.C. het sportpark wist te beheren. Hij wees er in het bijzonder op, dat het gemeentebestuur kosten noch moeite spaart om de velden en alles wat er bij hoort zo goed mogelijk te onder houden. De jeugd van R.K.C. presenteerde zich in de vorm van enkele jeugd voetballers, die na een gedicht op gezegd te hebben, hun oudere broe ders in de voetbalwereld een voetbal aan het bestuur overhandigden. Ook de K.A.B. en de spaarvereni- ging van R.K.C. lieten geen verstek gaan. Broeder Hendrik en broeder Theodosius waren er om mede de beste wensen voor de toekomst aan te bieden. De heer Meijs en de heer A. Tie- len vertegenwoordigden Waalwijks Belang, terwijl de heer v. d. Dobbel steen uit Tilburg namens de Tilburg- se jeugdcommissie acte de presence gaf. De geestelijk adviseur van de N. K. S., rector Machielsen, een deputa tie namens de jeugdsportraad en be- drijfszomeravondvoetbal, de scheids- rechtersvereniging uit de Langstraat en omgeving, 't bestuur van D.V.S.Y., een afvaardiging van de politie Waalwijk, een deputatie van de K. A. J.-drumband, zij allen waren pre sent om ieder op eigen wijze, woor den van geluk en waardering naar voren te brengen. De heer M. Hooff liet zijn feli citatie vergezeld gaan van ettelijke dozen sigaretten, een koffietafel voor bestuur en spelers en de daarbij be horende consumptiebonnen. Het zou teveel worden om op te noemen wie behoorden tot de vele honderden die deze middag tussen vier en zes uur het clubpaviljoen bin nenstroomden vergezeld van de beste wensen. We hebben met deze sumiere opsomming een enkele greep willen doen uit de velen, die in deze twee uur present waren. Iemand die men zeker in dit jaar getijde niet verwacht zou hebben was St. Nicolaas. Hij zei helemaal - vergezeld van zijn echtgenote en zwarte Piet - uit Spanje te zijn ge komen, om zo te tonen hoezeer hij meeleeft met het wel en wee van R.K.C. Sinterklaas zou Sinterklaas niet geweest zijn, wanneer hij zijn overweldigende goede wensen niet vergezeld liet gaan van geschenken. En die waren er bij de vleet. Toch hebben wij een sterk vermoedendat èn het bestuur èn de spelers van R.K.C. hun kampioenschap met de promotie niet zouden hebben willen laten schieten voor de vele „goede gaven" van deze heilige man. Hoe dan ook O.O.G. liet op een bijzon der originele wijze blijken dat R.K.C. hen na aan het hart ligt. Eerst na de komst van de goed H. Man hebben wij begrepen waarom de heer Dek kers, voorzitter van R.K.C., niet achter de tafel had plaats genomen, tijdens deze voor R.K.C. onvergete lijke middag. ■7 T, 1. 'WIW! Donderdagavond heeft in de zaal van café Moonen de oprich tingsvergadering plaats gehad van 't district Langstraat van de N.K.S. Tot nu toe ressorteerden de Ka tholieke sportclubs in Waalwijk en omliggende gemeenten onder het District Tilburg van de N.K.S. Ter bevordering van de activiteit leek het gewenst een afzonderlijk district Langstraat op te richten. Daardoor zouden de vele katholieke sportclubs, in deze omgeving met de steun van de N.K.S. meer eigen initiatieven kunnen ontplooien. Het nieuwe District Langstraat zal de navolgende gemeenten omvatten: Waalwijk, Drunen-Elshout, Loon-op- Zand-Kaatsheuvel en Waspik. Er bleken in deze 4 gemeenten een 20-tal katholieke sportclubs te be staan, die 9 verschillende takken van sport omvatten, n.l. voetbal, gym nastiek, athletiek, hockey, volleybal, korfbal, handbal, zwemmen en tafel tennis. Van elke tak van sport behoort er een vertegenwoordiger in het distr.- bestuur te worden opgenomen. De dagelijkse leiding van het district zal berusten bij een 3-tal personen (voor zitter, secretaris en geestelijk advi seur), bij voorkeur mensen die niet tot een der aangesloten sportclubs behoren, doch wel sport-minded zijn. Als geestelijk adviseur is door Z. D. H. de Bisschop reeds benoemd de weleerw. heer Meeuwesen, kapelaan der St. Clemens-parochie. Voor de overige bestuursfuncties zullen verschillende personen alsnog worden aangezocht. Wel is op deze oprichtingsvergadering overeengeko men, dat de voorzitter en secretaris bij voorkeur buiten de verenigingen zal worden gezocht en dat de Waal wijkse verenigingen vertegenwoordi gers voor voetbal, gymnastiek en voor zwemmen zullen aanwijzen; de Kaatsheuvelse vertegenwoordigers voor handbal en hockey, de Waspik- se voor volleybal en korfbal en de Drunense voor athletiek. De N.K.S. bemoeit zich niet met de technische sport-aangelegenheden maar heeft een meer vormende taak. Zij organiseert o.a. in het gehele land cursussen voor jeugdsportleiders, voor voetbaltrainers voor de jeugd, bestuurskadercursussen, enz. in to taal 20 verschillende cursussen. Zij verleent haar bemiddeling om in de districten met filmvertoningen, voor- lichtings. en discussieavonden, spreekbeurten e.d. de sportieve op vattingen en de geestelijke en morele vorming van de leden te bevorderen, alles in het belang van de katholieke sportverenigingen. Van de activiteit van het te kie zen dagelijks- en districtsbestuur en de medewerking van de aangesloten clubs zal het afhangen of de N.K.S. in dit district even vruchtdragend werk zal kunnen verrichten als zij reeds in vele andere districten tot stand heeft gebracht. PROMOTIE DOCTOR VOSSEN Zoals wij in ons vorig nummer aankondigden, heeft Dr. A. F. Vos sen, leraar Engels aan het Dr. Mol- ler-college alhier, 1.1. vrijdag aan de r.k. Universiteit te Nijmegen in het openbaar zijn proefschrift verde digd en daarmee de graad van doc tor in de letteren mef succes be haald. Het proefschrift van Dr. Vossen handelt over de uitsluitend in ma- nuscriptvorm bestaande „Two books of the Histories Ireland" van Ed mund Champion, over zijn leven, over Ierland zelf en diens bewoners, enz. Promotor was prof. Birell van de Universiteit te Nijmegen als pa- ranymphen fungeerden de zeereer- waarde heer E. L. C. J. A. v. d. Bergh en Drs. P. A. Hermans ter wijl de plechtigheid o.m. werd bij gewoond door de echtgenote van de jonge doctor, mevrouw Vossen-Her- mans (dochter van wijlen doctor Hermans, de zeer geziene en ge waardeerde leraar in geschiedenis aan het Dr. Mollercollege), voorts de rector en een aantal leraren, af gevaardigden uit de klassen en de eindexamenklassen van het college. Dhr. Vosen werd geboren in Ne der weert en deed zijn middelbare studies aan 't bisschoppelijk college te Weert; daarna behaalde hij de acte Engels m.o. aan de r.k. Leer gangen te Tilburg. Van 1947-1949 studeerde de heer Vossen aan de Nijmeegse Universiteit en een jaar in het Engelse Bristol, waarna hij in 1950 het doctoraal examen aflegde en in welk jaar hij benoemd werd tot leraar Engels aan 't dr Moller college alhier, welke functie hij ook thans nog bekleedt Voor zijn doctorale studies heeft hij meermalen Engeland en Ierland bezocht, ter naspeuring van bijzon derheden over Edmund Champion, waaraan zijn proefschrift is gewijd en die zich van Angelicaans diaken tot het katholieke geloof bekeerde. Hij stierf in 1581 bij zijn bekerings werk als Jezuiet in Engeland als martelaar. Wij feliciteren dr Vossen van harte met deze promotie, alsmede zijn echtgenote en niet minder het dr Mollercollege, dat deze gebeur tenis zeker niet onopgemerkt zal laten voorbijgaan. GESLAAGD. Willem van Oranjecollege, Voor het eindexamen m. m. s.; slaagden de volgende candidaten: J. L. Boomkamp, Aalst; H. M. Brouwers, Meeuwen; H. M. Derck- sen. Waalwijk; H. A. Eugster, Den Bosch; A. N. C. Gravelijn, Waal wijk; B. L. Kleinloog, Sprang-Ca- pelle; C. B. van der Kolk, Gende- ren; J. M. van der Kolk, Eethen; A. E. M. Langhout, Brakel; J. F. Lek- kerkerker, Kaatsheuvel. Afgewezen: geen. VIJF DUITSE ZWEEFVLIEG TUIGEN LANDDEN IN WAALWIJK Een drietal zweefvliegtuigen, die hadden deelgenomen aan de club wedstrijden, georganiseerd door de zweefvliegtuigclub „Akarflieg Braunschweig" in Duitsland, streken vrijdagmiddag om ca. 17.30 uur in Waalwijk neer. Een der toestellen, de D 6217, landde vlak achter het R.K.C.-terrein, een tweede ten noor den van de Akkerlaan en een derde bij de Kanaaldijk. De piloot van de D 6217, de heer Ulrich von Meier, vertelde ons dat men om 11 uur vanuit Dusseldorf was vertrokken, zodat de toestellen in 5 uur onge veer 300 km. hadden afgelegd. La ter zijn de toestellen geborgen door de Zweefvliegtuigclub uit Gilze- Rijen. Bovendien landden zaterdag en le Pinksterdag 2 zweefvliegtuigen aan het Richtpad na de Sprangse- weg. WAALWIJKSE ZWEM VERENIGING EN REDDINGS BRIGADE Dinsdag 28 mei j.l. werd een be gin gemaakt met de zomerpolocom- petitie van de K.N.Z.B. Afd. Noord- Brabant. Het herenzevental moest in Den Bosch aantreden tegen DRB. Hoewel de watertemperatuur nog zeer laag was (16° C), werd het een aardige wedstrijd, die met 21 ge wonnen werd. De dames speelden donderdag j.l. in Tilburg tegen T.Z.V.I. en verlo ren in een gelijk opgaande strijd met 21. Vanavond speelt het herenzeven tal om 8 uur in het Hoefsven tegen P.S.V. 4. Voor de komende weken staan nog vele zwemontmoetingen op het programma, waaronder de twee kamp tegen Emden (Duitsland) op 16 juni wel de belangrijkste is. DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Finale persoonlijk kampioenschap driebanden hoofdklasse Van 5 tot. en met 9 juni a.s. zul len in het clublokaal van de B.V. van den Brandt, bij de heer Henny de Ruyter de finalewedstrijden wor den gespeeld om het persoonlijk kampioenschap Driebanden Hoofd klasse van het district Waalwijk van de K.N.B.B. Aan deze wedstrij den zullen de volgende spelers deel nemen: M. v. Bracht en M. Teur- lings van ,,'t Zwaantje", G. Brok en G. Roomer van O.O.G., M. Slaats en A. v. d. Ven van B.S.V., J. Pas sier van Ons Genoegen en C. Teur- lings van Nooit Voleerd. Het aantal carambols is 25. Het programma is als volgt: Woensdag 5 juni: 7.00 u.: M. v. Bracht-M. Teurlings 8.15 u.: G. Brok-G. Roomer 9.45 u.: J. Passier-C. Teurlings 11.00 u.: M. Slaats-A. v. d. Ven Donderdag 6 juni: 7.00 u.: M. v. Bracht-J. Passier 8.15 u.: C. Teurlings-M. Teurlings 9.45 u.: G. Roomer-M. Slaats 11.00 u.: G. Brok-A. v. d. Ven Vrijdag 7 juni: 7.00 u.: M. Teurlings-J. Passier 8.15 u.: M. v. Bracht-G. Brok 9.45 u.: G. Roomer-A. v. d. Ven 11.00 u.: C. Teurlings-M. Slaats Zaterdag 8 juni: 11.00 u.: J. Passier-M. Slaats 12.00 u.: G. Roomer-M. Teurlings 13.00 u.: M. v. Bracht-A. v. d. Ven 14.00 u.: C. Teurlings-G. Brok 15.00 u.: J. Passier-A. v. d. Ven 16.00 u.: M. Slaats-M. v. Bracht 17.00 u.: M. Teurlings-G. Brok 18.00 u.: G. Roomer-C. Teurlings 19.00 u.: M. Teurlings-A. v. d. Ven 20.00 u.: M. Slaats-G. Brok 21.00 u.: J. Passier-G. Roomer 22.00 u.: C. Teurlings-M. v. Bracht Zondag 9 juni: 13.00 u.: M. Slaats-M. Teurlings 14.15 u.: G. Brok-J. Passier 15.30 u.: G. Roomer-M. v. Bracht 16.45 u.: C. Teurlings-A. v. d. Ven De spelers worden verzocht allen op tijd aanwezig te zijn en de vast gestelde partijen te spelen. Na af loop zal de kampioen door het dis trictsbestuur worden gehuldigd. Het districtsbestuur behoudt het recht om de laatste dag, in verband met de spanning voor de laatste partij, eventueel partijen te verzetten. OTTO VON HABSBURG MAG TERUG NAAR OOSTENRIJK Een administratieve rechtbank in Wenen heeft aartshertog Otto Von Habsburg, de verbannen Oos tenrijkse troonpretendent, verlof gegeven om naar Oostenrijk terug te keren. De rechtbank de hoog ste gerechtelijke instantievoor ad ministratieve zaken in Oostenrijk - bepaalde dat er geen reden meer is voor uitvoering van de wet van 3 april 1919, nu Otto von Habsburg zich verplicht heeft om van al zijn prerogatieven afstand te doen. De wet van 3 april 1919 bepaalt, dat leden van het Habsburgse huis nooit meer naar Oostenrijk mogen terugkeren.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7