wAAlwrjkse en LAnqstRAAtse couRAnt DRUNEN N.C.B. afd. Drunen-Elshout had geen ongunstig jaar VLIJMEN ANTOON VERHUIST Langstraat* Elftal „Eendracht Aalst" Tal van onderafdelingen boekten ledenverlies mamljo-bongo-samba in de nieuwe kleuren de leren zool" S Filmjournaal NYLONS REEDS VANAF 1.95 DAMESMODE Elshout Waalwijks Belang starten Haarsteeg K.S.C. Raamsdonk VRIJDAG 7 JUNI 1963 85e JAARGANG No. 45 De tcho van het Zui6en Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contra ctad verten ties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Nagenoeg alle afdelingen van de N.C.B. Drunen-Elshout, hebben in 1962 moeten aanzien dat hun leden aantal langzaam terug is gaan lo pen. Dit is tot uiting gekomen in het jaarverslag van de secretaris van de N.C.B. afdelinv Drunen-Els hout, waarin de activiteiten van de verschillende onder-afdelingen on der de loupe ziin genomen. De Boerenbond is een van de weinigen geweest, waarbij het aan tal leden gehandhaafd kon blijven. Deze afdeling telde aan het eind van het jaar 286 werkende leden en 18 deelnemende leden. De RKJB moest toezien dat het ledenaantal met vier terugliep en wel van 45 op 41 leden. De RKJB Drunen tel de op 31 december 58 leden hetgeen een kleine achteruitgang ten op zichte van 1961 betekende. Ook de Boerinnenbond moest eind 1962 tot eenzelfde conclusie komen. Hier bedroeg het aantal leden per 31 de cember 1962 293 leden. De Rijvereniging telde op genoem de datum 31 leden, waarvan even wel het merendeel niet in actieve dienst is. Een uitzondering op deze gang vUn zaken vormde de tuinbouwver- eniging die van een vermeerdering van twee leden kon kennis geven, waardoor het totaal aantal leden aangesloten bij de tuinbouwvereni- ging op 68 is komen te staan. OVERSCHAKELING Deze langzame stijging in de tuinbouwvereniging is in overeen stemming met het beeld van deze streek, waar steeds meer gemengde bedrijven overschakelen op het zuiver tuinbouwbedrijf. De plaatse lijke veiling bereikte in 1962 een recordomzet van ruim 5.000.000.-. De Boerenleenbank in Drunen bereikte in 1962 een omzet van 94.621.760, een stijging t.o.v. het vorig jaar van 13.100.000.-. De to tale inleg bedroeg 3.727.586,86, terwijl 'n bedrag van 2.539.241,10 werd terug betaald. Door de leden van de Zuivelfa briek werd in 1962 9.698.540 kg. melk aangevoerd. Hiervoor is reeds 1.799.615,32 uitbetaald, terwijl er nog een nabetaling en bijschrijving ledenkapitaal te verwachten is. Hierdoor zal het totaal bedrag, dat voor aangevoerde melk wordt uit betaald, op 1.848.394,50 komen te staan. Naast deze uitbetaling hebben de leden nog een toeslag ontvangen uit het Landbouw Egalisatiefonds en uit het Zuivelfonds. De prijs die per kg. kon worden uitbetaald, liep hierdoor op tot 25,93 per kg. bij een vetgehalte van 3,7%. De garan tieprijs lag op 25,80. De kwaliteit van de aangevoerde melk bestond voor 44,7% uit eerste klas melk, voor 37,7% uit tweede klas melk en voor 17,6% uit derde klas. Het totale premie inkomen bij de verzekeringen van de N.C.B. be droeg over 1962 14.750.000. Hierbij nam de ziekenhuisverzekering het grootste bedrag voor haar rekening n.l. 4.700.000. De onderlinge paardenverzeke- ring heeft over 1962 eveneens een teruggang in haar ledenaantal moe ten constateren, terwijl daarente gen het aantal verzekerde paarden ongeveer hetzelfde bleef. Het jaarverslag van de veeverze- kering St. Isidorus maakt melding van een groot aantal verzekerde dieren n.l. 1705 stuks. MINDER GUNSTIG De fokvereniging „De Vooruit gang" die nog 48 leden telt had in 1962 532 koeien onder controle, ter wijl de fokvereniging „De Toe komst" 95 leden telt en 765 dieren hield. De varkensfokvereniging heeft een minder gunstig jaar gehad. Ofschoon de varkensfokkerij en de varkenshouderij in deze afde ling een flinke vooruitgang boekte, is vooral door de heersende mond en klauwzeerziekte, die met zich 'n vervoersverbod voor varkens bracht, de algemene gang van za ken niet omhoog gelopen, waar door het financieel overzicht over 1962 een bedenkelijk saldo te zien gaf. De Eiervereniging Drunen lever de in 1962 126.566,6 kg. eieren voor 'n bedrag van 200.172,71 hetgeen neerkomt op een gemiddelde prijs van 1.58 per kg. In vergelijking met 1961 is het aantal kg. met on geveer 6500 gestegen, de omzet in geld daarentegen is sterk gedaald. Het aantal leveranciers is iets te ruggelopen, doordat verschillende kleinere pluimveehouders door de slechte gang van zaken hun pluim veehouderij aan de kant hebben gedaan. In de loop van 1962 werd door de leden aan de Coop. Brabantse Vee- en Vleescentrale in Boxtel ge leverd: 1221 varkens voor een be drag van 201.494,08. Door niet- leden werden 90 varkens binnen gebracht zodat het totaal kwam op 1311 varkens voor een bedrag van 215.494,08. Aan runderen werden 28 stuks geleverd. Over de levering van 1960 werd een nabetaling gedaan van 1,4% gedeeltelijk contant en gedeeltelijk op de ledenschuldrekening. Deze nabetaling kwam op ongeveer 2.- per varken neer. Over de levering van 1962 werd een nabetaling van 1.75 per varken gedaan. Aangezien de boeken en de bij behorende bescheiden van het pak huis betreffende het boekjaar 1961- 1962 nog niet zo lang geleden zijn gecontroleerd kon hierover nog 7.30 uur Middenstandscursus R.K. Jongensschool. Woensdag 12 juni: 8.30 uur: „De overval" 3 uur: Balletschool. Donderdag 13 juni: 7.30 uur Mid denstandscursus, R.K. Jongenssch. 7.30 uur: Hobbyclub handenarbeid. DE HOGE BRAKEN „DE OVERVAL" Kunt u zich nog verplaatsen naar die bange oorlogstijd van '40-'45? Kunt u zich die barre hongerwin ter nog herinneren? Waarschijnlijk is u die tijd van geweld en onder drukking nog niet vergeten en le ven in u ook steeds nog de angstige nachten voor de bevrijdingsdagen, al gaan ze misschien steeds minder gestalte aannemen. Maar beseft de jeugd eigenlijk wel wat het begrip „oorlog" inhoudt? Is het voor de genen die niet hebben geleefd in die dagen van angstige spanning niet wat moeilijk om zich dit toe stand voor te stellen? Ongetwijfeld en om ook de jeugd in de gelegen heid te stellen kennis te maken met de historie van het vaderlands verzet werd de toelaatbaarheid van de film „De overval" gesteld op alle leeftijden. Breng daarom ook uw kinderen mee naar een van de vijf voorstellingen van deze WILHELMINASTRAAT 19 - WAALWIJK geen volledig verslag worden uit gebracht. De totaalomzet van het pakhuis bedroeg 5.953.786 kg. in geld uitgedrukt 1.354.836. Ten op zichte van het boekjaar 1960-1961 betekent deze omzet een vermeer dering van 179.948.-. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst. Dr. Verhaak. RKJB VEEBEOORDELINGS- WEDSTRIJD De Jonge Boeren in Drunen hiel den een veebeoordelings wedstrijd waar zwart-bont en rood-bont apart werd beoordeeld. De uitslagen wa ren als volgt: Zwart: 1. J. Bink 53% pnt.; 2. A. van Dal, 53 pnt. 3. H. van Hui ten, 52 pnt., 4. B. de Wit 49 y2 pnt., 5. André van Huiten 47% pnt. Rood: 1. C. Moonen 56 pnt., 2. B. de Wit 55 pnt., 3. A. Vugts 53pnt., 4. M. Keetels 52 pnt., 5. G. van Oyen 52 pnt. AGENDA Vrijdag 7 juni: 5 uur Jeugdjudoclub Hoge Braken. Zaterdag 8 juni: 8.30 uur „De over val". Zondag 9 juni: 4 uur „De overval". 6.15 uur idem. 8.30 uur idem. 11.30 uur Repetitie meisjeskoor in Hoge Braken. Maandag 10 juni: 4 uur: Ballet school. film van de dappere strijd in bange oorlogstijd. Na maandenlange pro longaties in de grote steden, komt de ware geschiedenis die het steeds weer moedige volhouden toont van onze mannen, op zaterdag 8 juni om 8.30 uur, op zondag 9 juni om 4, 1.15 en 8.30 uur en op woens dag 12 juni om 8.30 uur in de Hoge Braken tot uitdrukking. KONINGSCHIETEN Voor de leden van de handboogschutterij Victoria, gevestigd in café Klerks, had het gebruikelijke koningschieten weer een span nend verloop. Hoewel de oude koning, de heer A. Fitters, alle mogelijke moeite deed om de titel te prolongeren, kon hij zich toch niet handhaven. Hendrik van Logten Jzn. wist als eerste uit de strijd te komen. Die 4 best geplaatsten waren Hendr. v. Logten Jz. in 10 pijlen 86 pt.; L. v. d. Sanden 79; Ad de Haan 77; A. Fitter 75. GOUDEN BRUILOFT. Op echt Brabantse wijze heeft de buurt schap Schanswijk, Norbertijnerstraat, Heus- denseweg en Kerkstraat, het gouden paar Spierings-van Balen gehuldigd met een niet alledaags voorkomend feest. Om 6 uur werd de buurtschap wakker geblazen en in minder dan geen tijd was men op de been voor het aanbrengen van een passende versiering. Om half 10 bracht men het gouden paar, voorafgegaan door talrijke bruidjes, naar de kerk, waar door pastoor Versteeg een plechtige H. Mis werd opgedragen. Na de H. Mis stond een drumband uit de buurt opgesteld met enkele praalwagens, om bruidspaar en familie naar het adres van de dag te brengen. Door een bruidje werd een wensje gedeclameerd en werden bloemen aangeboden. Van 2 tot 3 had een druk be zochte receptie plaats, waar behalve de geestelijke en wereldlijke autoriteiten alle buurtbewoners en vele kennissen hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Om 8 uur werd door de buurt, de kerkelijke fanfare en de gemengde zangvereniging een serena de gebracht, die bijzonder op prijs werd ge steld. Door de voorzitter van het feest comité de heer Joh. van Venrooy, werd na mens de buurt het cadeau, een trap- en gangloper, aangeboden. De voorzitter van de fanfare en zangvereniging spraken namens hun leden woorden van gelukwensen aan 't paar en de familie. Terwijl het familiefeest werd voortgezet in café Klerks, vermaakten de buurtbewoners zich met zang en dans in café van Oorschot. ZATERDAG 15 JUNI 6.30 uur terrein W.S.C. GEMEENTERAAD De gemeenteraad van Vlijmen komt van avond om half acht in het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen ter behande ling van onderstaande agenda 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 22 april 1963. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Vaststelling van een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van de raad. 4. Vaststelling van de „Bezoldigingsre geling 1963 voor het personeel der ge meente Vlijmen." 5. Medewerking ex art. 72 der L.O.- wet 1920 voor de aanschaffing van een stencilmachine en een schrobmachine t.b.v. de jongensschool te Vlijmen. 6. Aankoop van diverse strookjes grond t.b.v. de aanleg van trottoir aan de west zijde van de Meester Prinsenstraat. 7. Aankoop van 'n 4-tal percelen grond van A. van Son, Kloosterstraat 36 Nieuw- kuijk t.b.v. de realisering van het uitbrei dingsplan De Vliedberg. 8. Aankoop van een perceeltje land van H. P. M. Merkx, Heistraat 19 te Vlijmen t.b.v. de realisering van het uitbreidings plan in onderdelen voor de kom Vlijmen. 9. Verkoop van een perceel bouwter rein, gelegen aan de westzijde van de Eke- laarlaan, aan W. J. v. d. Heuvel, Konijnen bergstraat 19, t.b.v. de bouw van een en kele woning. 10. Verkoop van een perceeltje grond, ge legen aan de westzijde van de prov. weg naar Helvoirt, aan de N.V. Waterleiding mij. Oost Brabant te 's-Bosch t.b.v. de bouw van een venturimeterput. 11. Verkoop van woningwetwoning Voor straat 5 aan de bewoner P. Kivits. 12. Vestigen van een erfdienstbaarheid op een drietal de gemeente Vlijmen in eigendom toebehorende percelen t.b.v. het leggen, hebben en onderhouden in die per celen van een ondergrondse waterleiding buis en electrische kabels door de N.V. Waterleidingmij. Oost-Brabant te 's-Bosch. 13. Vestiging van een zakelijk recht, als bedoeld in art. 5, lid 3 sub b, van de Be- lemmeringenweg Privaatrecht t.b.v. de aan leg en instandhouding van een bovengrond se 150 kV-hoogspanningslijn Geertrui den - berg-'s-Hertogenbosch door de N.V. PNEM te 's-Hertogenbosch. 14. Garanderen van de tijdige betaling van rente en aflossing van een door een drietal eigen-bouwers onder verband van eerste hypotheek aan te gane geldlening. 15. Instemming met het verzoek van het Bureau Ruilverkaveling te Breda de mede eigendom van de gemeente in een aantal kadastrale percelen niet op te nemen in de Lijst van Rechthebbenden. 16. Instellen van een verordening bij de Pachtkamer van het Kantongerecht te Den Bosch tot ontbinding van de pachtovereen komsten met G. P. van den Brandt, G. van Eggelen en H. van Beurden, allen wonende te Vlijmen. 17. Treffen van een minnelijke schikking inz. te betalen schadevergoeding en ver koop van een perceel grond aan H. M. Reuzer, Meester Prinsenstraat 31 Vlijmen. 18. Geven van naam aan de 2e straat in het uitbreidingsplan kom Haarsteeg. 19. Verlenen van een aanvullend crediet t.b.v. de bouw van een clublokaal met kleed ruimte op het sportveldencomplex De Vlied berg. 20. Verlenen van een crediet voor een sociaal-economisch en stedebouwkundig on derzoek. 21. Verlenen van een crediet voor de bouw van 4 noodlokalen voor het lager on derwijs op De Vliedberg. 22. Begrotingswijzigingen. KRUISBOOGSPORT Zondag j.l. werd in Brussel de Interland België - Nederland gehouden. Twee Lang- straatse schutters maakten deel uit van het Nederlandse 12-tal. Nederland dat op de helft der wedstrijden nog een achterstand van 11 pt. had, wist dit in winst om te zetten. Het was een zeer spannende strijd, de laatste schoten brachten de beslissing. Uitslag: België 453 pt., Nederland 461 pt.; elke schutter schoot 10 pijlen, de 2 laagsten werden niet meegeteld. De schutters van de Langstraat, J. v. Bijnen en P. van En gelen schoten resp. 44 en 46 pt., wat op deze interland een goede prestatie was. JEUGD-VISCONCOURS. Zondag 9 juni Jeugd-visconcours van Groot Vlijmen in het Viswater te Nieuw- kuijk. In Vlijmen hebben vele jeugdvissers zich opgegeven. Wie zal de grote kampioen worden? DOMIJN VAN GENT GAF VISIE OP DE KUNST. Domijn van Gent heeft tijdens de Pink sterdagen de parochianen en vele andere belangstellenden uitleg gegeven van de vele kunstwerken die de kerk op de Vliedberg rijk is. De heer van Gent gaf zijn visie op de kunst in het algemeen, als uiting van de sterk bewogen mens, die de moed heeft ge dachten en ideeën en gevoelens naar voren te brengen en deze op eigen wijze tot uit drukking te brengen. Spr. besteedde veel aandacht aan de befaamde ramen van het kerkgebouw. De ramen hebben volgens hem behalve' waarde in de betekenis van de kunst, ook een praktische functie. MGR. BEKKERS. Zondagmiddag om 4 uur zal Mgr. Bek kers de plechtige consecratie verrichten van de nieuwe kerk, die toegewijd is aan de H. Geest. Na de consecratie zal Mgr. Bekkers een H. Mis opdragen, waaronder hij een toespraak houdt. COLLECTE R.K. GEZINSZORG. Zondag 9 juni zal in alle H. Missen worden gecollecteerd voor de R.K. Gezins zorg. Verder zal in de loop van 14 dagen huis aan huis worden aangeklopt voor een bijdrage voor de Gezinszorg. MAANDVERGADERING DE ZWALUW Zaterdag 8 juni maandvergadering van de Postduivenvereniging in café A. Klerks. Belangrijke agenda. Alle leden worden ze ker verwacht. Aanvang 8 uur. WEDVLUCHT DE REISDUIF Zondag hield de P.V. De Reisduif een wedvlucht vanuit St. Denis, afstand 370 km. Uitslag als volgt: M C v Dal 1; W v Ra- venteijn 2, 11, 25; P v Dal 3, 21; C van Vugt en zn. 4, 19, 22, 23; B v Esdonk 5, 10, 15, 24; P Vermeulen 6, 8, 12, 14, 16, 29, 31; P Diepstraten 7; Jo v d Heuvel 9, 17, 20, 26, 28, 32; G v d Wiel 13, 27; Jan Kuijs 18; W Broeren 30; extra prijs B van Esdonk. Vergadering De Reisduif. Zaterdag 8 juni maandvergadering van de Reisduif in café H. Boom-v. d. Wiel. Aan vang 8 uur. RONDE VAN BRABANT. Aan de Ronde van Brabant die zaterdag en zondag wordt gehouden, zal de Vlijmen- se amateur Fried Liebregts deelnemen. De start zaj plaats vinden te Etten, verder naar Veldhoven, Zundert. P. Post, J. de Roo, J. Jansen, M. Stolker, W. en P. v. Est, B. Maliepaard, A. Biemans, P. Rentmeester, Seneca, enz. enz., allen ZONDAG 9 JUNI te RIJEN in D Vooraf 'n nieuwelingenwed strijd met alle streekrenners. SCHAATSEN Wim van Heijst definitief opgenomen in de kernploeg van de KNSB Blijkens een uitgebreid bericht in de lan delijke dagbladen zal de kernploeg van de KNSB begin december de ijstraining in eigen land hervatten. Uitgekozen is hiervoor de Deventer-kunstijsbaan en met de trai ning van de rijders wordt belast de Arn hemmer Henk Lamberts, die eerder al door het Duits Olympisch Comité werd aange zocht om de toprijders voor te bereiden. Het ligt in de bedoeling dat de leden van de kernploeg in Deventer worden onder gebracht. Aan Deventer werd de voorkeur gegeven boven de Amsterdamse Jaap Eden- 2e Nationale België 1 Entrée alle rangen ƒ1. Militairen en jongenskaarten 50 cent baan, omdat de rijders in de IJselstad zich rustiger kunnen voorbereiden dan in de hoofdstad. De conditie-training van de kern ploeg is op het CIOS te Overveen al ge start. Drie nieuwe rijders zijn aan de ploeg die door de heer Holleboom wordt voorbe reid toegevoegd, n.l. Am. Schenk uit Anna Paulowna, Piet Modder uit Warmenhuizen en onze dorpsgenoot Wim van Heijst. De ploeg bestaat verder uit Rudi Lie bregts, Henk van der Grift, Arie Zee, Cees Verkerk, Peter Nottet, Gerben Karstens, Joop v. d. Berg en Jan Halfweg. Het was in de afgelopen winter reeds be kend dat Wim van Heijst en Jq v. Hees- wijk waren gekozen als leden van de se- lectieploeg van de KNSB, dat is dan de ploeg waarin rijders worden opgenomen die vanwege hun prestaties de aandacht van de bestuurders trekken en daaruit maakt men dan een kans om in de kernploeg te worden opgenomen. Eén van de Neder landse schaatsenrijders die wel degelijk de aandacht op zich wist te vestigen, was zeer zeker Wim van Heijst, die in de afgelo pen winter de ene fraaie overwinning na de andere behaalde en zo'n 20 belangrijke wedstrijden op zijn naam wist te brengen. Onze dorpsgenoot is met zijn uitverkie zing zeer verheugd en is voornemens om zich terdege op het komend schaatsseizoen voor te bereiden, om dan als de tijd daar is, danig van zich te doen spreken. HAARSTEEG 2 - TGG 2 1-1. 2e Pinksterdag speelden de reserves van Haarsteeg op eigen terrein de laatste com petitiewedstrijd tegen TGG 2. Voor de aan vang werden de reserves vanwege het be haalde kampioenschap door de aanvoerder van TGG hartelijk toegesproken en kreeg aanvoerder van Heijst een fraai boeket bloemen aangeboden. De Bossenaren toon den zich in de wedstrijd het strijdlustigst en trachtten van het windvoordeel gebruik te maken om tot een voorsprong te komen. Hierin slaagden zij door toedoen van H.- achterhoede, In de 2e helft heeft Haarsteeg doorlopend getracht om de bakens te ver zetten. Er werd een grote veldmeérderheid verkregen, maar de afwerking liet veel te wensen over. Het zag er naar uit dat de bezoekers met de volle buit huiswaarts zouden keren, maar enkele minuten voor tijd gaf Cor v. Engelen een fraaie voorzet, die Jan Theunissen met een kopstoot be nutte en daar bleef het dan bij. Haarsteeg 4e elftal behaalde een over winning met 3 - 2 op BMC 5. Programma voor Zondag. De kampioen in de 4e klas B, waarin ook Haarsteeg uitkomt, is bekend. Het is Rho- da dat afd.-kampioen werd. Met nog één wedstrijd te spelen staat Haarsteeg op de 5e plaats en kan niet hoger meer komen. Eén wedstrijd staat er nog op het pro gram en wel tegen DSC in Kerkdriel. Deze ploeg staat op de 6e plaats met evenveel punten als Haarsteeg, zodat er van krachts verschil geen sprake is. Het terreinvoor deel en de eer om te winnen zou hier wel eens het meest doorslaggevend kunnen zijn, maar dan ten gunste van de thuisclub,. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk op donderdag 6 juni des avonds om half acht uur. Agenda 1. Goedkeuring notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel met ontwerp-besluit tot: a. het vaststellen van de vergoeding voor scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs, als bedoeld in artikel 101 der Lager-onderwijswet 1920, over 1962. b. bepaling der over dat jaar voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven. 4. Voorstel met ontwerp-besluiten tot a. het vaststellen der vergoedingen voor vakonderwijs (nuttige handwerken en licha melijke oefening), als bedoeld in art. 101 bis der L.O.-wet 1920, over 1962. b. bepaling der over dat jaar voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot vast stelling van het totaal-bedrag der vergoe ding aan de besturen der bijzondere lagere scholen over de jaren 1958 t.m. 1962 en het totaal-bedrag van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven, alsmede het verschil tussen die twee totalen, als be doeld in art. 103, 3e lid, der L.O.-wet '20. 6. Verzoek van het bestuur van de Her vormde school voor uitgebreid lager onder wijs te Raamsdonksveer om beschikbaarstel ling van gelden voor inrichting van de spreekkamer met voorstel en ontwerp-be sluit. 7. Verzoek van het bestuur van de r.k. meisiesschool voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonksveer om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van leermid- lelen met voorstel en ontwerp-besluit. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot on bewoonbaarverklaring v. d. woning Smids- steeg 2. 9. Voorstel met ontwerp-besluiten tot le wijziging van de tarieven en le wijziging van het reglement voor het gebruik van het gemeentelijk zwembad. 10. Voorstel met ontwerpybesluit tot het bij voorbaat aangaan van vaste leningen met de Bank voor Ned. Gemeenten gedurende het 2e halfjaar 1963. 11. Voorstel met ontwerp-besluit tot toe kenning van een jaarlijkse subsidie aan de Rijvereniging Juliana te Raamsdonk-dorp. 12. Voorstel met ontwerp-besluit tot wij ziging van het raadsbesluit van 29 maart 1963, nr. 63, inzake a. het aanvaarden van steun uit 's rijks kas en een rijksvoorschot; b. overdracht von bouwterrein aan de woningbouwvereniging; c. het toekennen van een voorschot aan de woningbouwvereniging ten behoeve van de bouw van 16 woningwetwoningen, in die zin, dat de onder ,a, b en c bedoelde aan vragen, overdracht en toekenning wordt aangepast en gedaan voor de bouw van 17 woningwetwoningen. 13. Voorstel met ontwerp-besluit tot ver koop van bouwterrein aan de Cornelis Oo mestraat. 14. Voorstel met ontwerp-besluit tot aan koop van 2 woningen met erf in het com plex Nieuwe Polder. 15. Voorstel met ontwerp-besluit tot aan koop van enige percelen grond in het com plex Nieuw Sandoel. 16. Goedkeuring van de wijziging van de begroting van de gemeentelijke instelling voor Maatsch. Hulpbetoon voor 1962. 17. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de begroting van het grondbedrijf en de ge meente voor 1962 en 1963.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13