wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt N.V. JAL - en Cowboy Schoenfabrieken huidioden 5 jubilarissen FILMJOURNAAL Schoenwinkeliers deden goede zaken in Pinksterweek 305 Ondernemingen verschaffen werk aan 18.202 persnnen Musis Sacrum Luxor Stassar Waalwijk I Enorme drukte op concours hippique te Raamsdonk PUROL Gezondere huid is mooiere huid GEDACHTEN VAN EEN BOUWPASTOOR ZONNEBRILLEN VRIJDAG 7 JUNI 1963 85e JAARGANG No. 45 De tcho VAD het Zuiöen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" op de voet KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING VOOR A. MICHIELSE EN W. RIEMSLAG Niet minder dan vijf jubilarissen zijn bij de N.V. JAL- en Cowboy- Schoenfabrieken in Dongen door de directie in de bloemetjes gezet. Onder hen bevonden zich drie „grote jubilarissen"die vanwege hun lange diensttijd bij deze N.V. uiteraard bijzonder in de belangstelling kwamen te staan. De heren Antoon Michielsen en Willem Riemslagkregen voor hun veertig jarige diensttijd door burgemeester Eikhuizen uit Oosterhout de bronzen medaille opgespeld. De overige jubilarissen waren M. de Jong, 50 jaar, P. Michielsen en H. van Stëenhoven, beiden 25 jaar. Zaterdagmorgen 1 juni werden de vijf jubilarissen op het kantoor van het bedrijf door de directie ont vangen. De heer G. Ligtenberg, die namens de directie het woord voerde, schetste de jubilarissen als toegewij de en ervaren krachten, die in de af gelopen jaren getoond hebben trouw te zijn aan het bedrijf, niet alleen in voorspoed, maar tevens in minder gunstige dagen. Hierbij werd speci aal de Tweede Wereldoorlog in de herinnering geroepen, toen door over macht gedwongen, het totale pro ductieproces een abnormaal verloop kreeg. Ook in de jaren na de Twee de Wereldoorlog, waarin het be drijfsleven een zeer snelle en tech nische ontwikkeling doormaakte, die haar einde nog niet heeft gevonden, bleven de jubilarissen hun beste krachten aan het bedrijf besteden. De heer Ligtenberg zei de jubilarissen hiervoor bijzonder erkentelijk te zijn. Hij wenste hen van harte geluk met deze lange reeks van jaren, waarbij hij de hoop uitsprak, dat zij nog vele jaren in goede gezondheid als mede werker aan het bedrijf verzonden zouden mogen zijn. Namens de di rectie bood hij de jubilarissen een cadeau onder couvert aan, terwijl ieder van hen bovendien nog een week extra vacantie kreeg toege zegd. In deze huldiging werden even eens de echtgenoten van de jubilaris sen betrokken, die, zoals de heer Lig tenberg het uitdrukte, immers al die jaren ook het wel en wee hebben meegemaakt vanuit het gezin. Het hoogtepunt van deze viering werd gevormd, toen burgemeester Eikhuizen van Oosterhout en wet houder Brouwers van Dongen respec tievelijk de heren Antoon Michielse en Willem Riemslag de Koninklijke onderscheiding in brons opspelden. Dit ceremoniëel ging gepaard met een bijzonder huldigingswoord, waar in de jubilarissen werden geprezen om hun trouwe werklust en goede voorbeeld. Het was de heer P. Ligtenberg, die namens de directie burgemeester Eikhuizen en de heren Brouwers en Peeters dank bracht voor de moeite die zij hadden willen nemen om tot de uitreiking van de onderscheiding te kunnen komen. Mede hierdoor kreeg deze huldiging een wel zeer bij zonder cachet. Hierna bleven de aanwezigen nog geruime tijd bijeen om in een geanni- meerd gesprek de talrijke herinnerin gen uit de voorbije jaren op te halen. Na afloop werden de jubilarissen en echtgenoten met wagens naar huis gebracht, waar talrijke collega's, me dewerkers, kennissen en familie van de gelegenheid gebruik maakten om de jubilarissen geluk te wensen. Dank zij het feit, dat ^eindelijk het weer is omgeslagen en eigenlijk niet op tijd is omgeslagen, hebben talloze schoenwinkeliers handen vol werk gehad tijdens de Pinksterweek. Nu het er de laatste dagen voor Pinkste ren alle schijn naar had, dat de drie vrije dagen gepaard zouden gaan met mooi weer, werd klaarblijkelijk alle schroom bij de dames, om de schoen winkel binnen te stappen, wegge werkt. Het feit, dat Pinksteren on middellijk na het einde van de maand - uitbetaling salarissen - viel, kwam de verkoop alleen maar ten goede. Niet alleen de schoen winkeliers maar ook de schoenfabrikanten laten betere geluiden horen. Tal van bedrij ven zijn druk bezet met de fabricage van binnengekomen orders voor het aanstaande najaar. De vraag naar voetbalschoenen, schaatslaarzen en, zoals te verwachten was, naar dames laarsjes, voldoet aan de verwachtin gen. Deze gang van zaken heeft tot gevolg gehad, dat zowel de vraag naar overleer als naar zoolleer weer begint op te leven. Door het bestuur van het Bedrijf s- schap voor de Schoenindustrie werd in 1962 besloten, om bij de reeds ge registreerde ondernemingen een aan tal gegevens op te vragen, die betrek king hadden op de personeelsbezet ting in deze bedrijven. Van de 345 aangeschreven ondernemingen werd van 40, ook na een herhaald schrij ven geen antwoord meer ontvangen. Uit de gegevens van het resterend aantal bedrijven bleek dat per 1 ok tober 1962, 14 mannen beneden de 21 jaar, 560 mannen en 19 vrouwen ouder dan 21 jaar, werkzaam waren in een bedrijf als bedrijfshoofd, dus als eigennaar, firmant of directeur van een N.V. Deze bedrijven gaven op genoem de datum aan 74 mannen ouder dan 21 jaar emplooi als adjunct-directeur en procuratiehouder, aan 162 man nen en 2 vrouwen boven de 21 als bedrijfsleider en aan 4 mannen en 1 vrouw beneden de 21 jaar. 317 Mannen en vijf vrouwen bo ven de 21 jaar vonden werk als staf functionaris (personeelschef, in- en verkoopleider, modeleur, arbeids- technicus etc.) Als werkmeester en hulpwerkmees ter waren werkzaam 3 mannen bene den de 21 en 786 mannen en 14 vrouwen boven de 21 jaar.* In de sector van het kantoor- en handelspersoneel werd door deze 305 bedrijven aan 81 mannen en 367 vrouwen beneden de 21 jaar en aan 423 mannen en 271 vrouwen boven de 21 jaar werk verschaft in de func tie van administratief personeel (in clusief chef de bureau Als reizigers waren dagelijks 6 mannen jonger dan 21 en 406 man- (ook op eigen sterkte geslepen) nen en 3 vrouwen ouder dan 21 op pad. In de snijderij en stanzerij waren 479 mannen, 26 vrouwen jonger dan, en 1614 mannen en 22 vrouwen ou der dan 21 jaar werkzaam. De stikkerij gaf het volgende beeld te zien. 537 mannen en 1667 vrou wen jonger dan 21 jaar en 605 man nen en 1014 vrouwen ouder dan 21 jaar. Als portier, monteur, of in de ex peditie werd werk verschaft aan 99 mannen en 18 vrouwen jonger dan 21 jaar en 517 mannen en 61 vrou wen ouder dan genoemde leeftijd. En tot slot als thuiswerkers regel matig voor een of meer ondernemin gen werkzaam 3 mannen jonger dan 21 jaar, 204 vrouwen jonger dan ge noemde leeftijd en 136 mannen en 204 vrouwen ouder dan 21 jaar. In totaal waren per 1 okt. op deze 305 bedrijven werkzaam 2229 man nen, 2441 vrouwen, jonger dan en 10026 mannén en 3506 vrouwen ouder dan 21 jaar. De totale om vang van het personeel bedroeg 18.202. De bovengenoemde veertig onder nemingen, die geen gegevens hebben verstrekt zijn, op een enkele uitzon dering na, kleine tot zeer kleine on dernemingen. De totale personeelsbe zetting van deze veertig bedrijven wordt geschat op circa 450 personen, waarvan 50 bedrijfshoofden én fir manten. EDDIE SCHIET MET SCHERP Charlie Pattison, een Amerikaan die een paardenfokkerij in Frank rijk bezit, wordt door zijn vriend in Griekenland uitgenodigd naar Athene te komen en hij gaat op de invitatie in. Als hij echter in Athe ne is, is er geen Maurice om hem af te halen. Hij gaat naar hem zoeken en ontmoet dan een zekere Capin die wel wat met Maurice heeft te maken. Hij ontmoet ook een andere vriend van Maurice die hem ook zoekt, die weet te vertellen, dat hij wel eens met een meisje Stella ge naamd mee kon zijn, daar deze naam hem de laatste tijd op de lip pen lach. Hij ontmoet een groep Duitse artisten die ook weer met Capin in verbinding staan en die deze doodschieten. Het laatste woord dat hij uitroept isStella. Na allerlei avonturen komt hij te voor de radio geschikt acht. Zij zen den daarom hun programma's uit via een klandestien zendertje. Dit is volgens de Berlijnse politie tegen de wet en daarom gaan zij vlijtig op zoek naar de plaats waar de rit mische klanken worden voortge bracht. Het orkest met niemand minder dan Rocco Granata, Jan en Kjeld en vele andere beroemde sterren komen met elkaar in con tact en vormen een pittig program ma met de nieuwste schlagers en de nodige amoureuze verwikkelin gen. Zondagmiddag dus om 3 uur voor iedereen een prachtige ont- spannings-programma. DE NACHT VOOR DE GELOFTE Voordat de jonge novice Rita Pas- si de sluier zal opnemen, komt zij zo onder de indruk van de waar schuwende woorden, dat zij besluit weer haar wereldse bestaan op te nemen? Hoe moeilijk dit ook voor haar zal zijn. Stukje bij beetje biecht zij haar verleden op. Haar vader was dood en kon het land goed niet beheren, zodat het er zeer onderkomen uit zag. Bovendien had haar moeder omgang met een 12 jaar jongere man Giuliano Verdi. Nu werd ook Rita verliefd op deze Giuliano. Zij stelde hem voor te trouwen, waardoor zij meerderja rig wordt. Zij kan dan het land goed verkopen en van de opbrengst kunnen zij in het buitenland roy aal leven. Giuliano vertelt dit ech ter aan haar moeder en als Rita verneemt dat haar moeder van alles op de hoogte is, schiet zij Giuliano eigenhandig dood. Om de justitie te ontvluchten gaat zij dan een klooster in. Nu zij echter weer te rug keert in de wereld, moet zij te recht staan. Bij gebrek aan bewijs wordt het slechte meisje dan vrij gesproken en kan zij een nieuwe toekomst opbouwen. Maandag en woensdag, Toegang 18 jaar, LX IV De zielzorger die zich alleen de vraag stelt „Wat is goed voor de mens?", desnoods „Wat bevalt de mens?", en zich niet af vraagt „Wat is goed voor de eer van God?", stelt zijn werk aan twee gevaren bloot. Allereerst geeft hij zijn zielzo rgwerk een verschraling, een ver enging. Want hij beperkt zijn inspanning tot het welzijn van de mens, zonder dit welzijn te zien in het licht van God die alleen het geluk wer mensen kan zijn. H ij draait de waarden om alsof de mens er niet voor God, maar God er voor de mensen is. Het le vensdoel van de mens, dat tevens zijn eigen geluk inhoudt, is en blijft „God dienen en daardoor hier en hiernamaals gelukkig a zijn Vervolgens zal een zo denkende zielzorger zijn zielzorgelijke aktiviteit ontwaarden hij zal ze verlagen tot een puur-sociale ak- tiviteit. Zij krijgt zo een zuiver humanitair karakter, laat dan mis schien het karitatieve element daarbij naar voren springen. Voor dit soort „zielzorgwerk" - als dit dan nog zo genoemd mag wor den - is geen priester nodig; dit kan ook geschieden door elke sociale werker of werkster. Daarom richt elke Zielzorger zijn ijver op het bovennatuurlijk heil van de mens en daardoor op de eer van God. P. STEVENS, Bouwpastoor St. Thomasparochie, Amatastraat 2, Eindhoven Giro 110.33.79. GIRLS! GIRLS! GIRLS! Ross heeft met zijn vader, die in middels overleden is, een pracht jacht de „West Wind" gebouwd. De best is verkocht en zijn vurigste wens is, dat hij de boot eens terug zal kunnen kopen. In een nachtclub maakt hij kennis met een meisje aan wie hij zijn moeilijkheden ver telt. Zij is de dochter van 'n steen rijke vader maar ze vertelt hem dat ze hem ook niet kan helpen. Ross gaat nu op een scheepswerf werken om daar zoveel geld te ver dienen dat hij de boot terug kan kopen. Dat schiet echter niet hard op en daarom komt zijn vriendin netje hem te hulp en koopt de boot voor hem. Als zij Ross vertelt dat de boot weer van hem is, is hij te trots om dat te aanvaarden en gaat naar een eenzaam eiland waar hij zijn vrienden heeft. Het meisje gaat hem dan achterna, en omdat zij de boot niet kan bedienen, vraagt zij aan Johnson, de man die haar de boot heeft verkocht om haar naar het eiland te brengen. Johnson maakt van de situatie aan boord gebruik en gedraagt zich zeer op dringerig. Zij zijn het eiland dan al dicht genaderd en door een kijker ziet een van Ross' vrienden de wor steling aan boord en waarschuwt Ross. Deze gaat onmiddelijk met 'n motorboot naar het jacht en slaat Johnson knock-out. Elvis Presley is de grote man van deze film met naast hem het Amerikaanse sterre tje Stella Stevens. Voor iedereen die van leuke en gezonde ontspan ning houdt is deze film zeker de moeite waard om hem te gaan zien. Bovendien ontvangt iedere bezoe ker (ster) een prachtige kleuren foto van Elvis. Vrijdag t/m zondag, a.l. VOGELVRIJ VERKLAARD Na jaren keert Jacob Wade in zijn dorp terug, waar hij wordt be schouwd als een verschoppeling, omdat hij eens een sheriff heeft ge dood en er ook van verdacht wordt zijn vrouw vermoord te hebben. Hij vindt daar ook zijn zoon die inmid dels volwassen is geworden. Na veel aarzelen van de jóngen weet hij hem zo ver te brengen, dat hij met hem mee gaat. Maar overal waar zij komen worden zij verjaagd tot zij bij de boerderij van Ada een bekende van Jacob komen, en waar zij gastvrij worden onthaald. Zij beginnen hier samen met 'n andere man, Ben, die vroeger ook bende lid is geweest, een paardenfokkerij. Op een dag komen er echter enkele schurken die. de paarden van Jacob willen hebben in ruil voor een aan deel in de winst, die zij willen be halen door 'n roofoverval. Hij wei gert echter resoluut en als de boe ven hen bedreigen en Jacob en zijn zoon Riley overmeesteren, weet hun medehelper Ben hen weer te bevrijden en de boeven op de vlucht te jagen. Als Ben nu weer eens de prairie in gaat om wilde paarden te vangen, wordt hij door de boeven vanuit een hinderlaag doodgeschoten. Zij openen in de stad een speelbank en nu gaat Ja cob naar hen toe om de dood van Ben te wreken. Riley gaat met hem mee en samen roeien zij het hele boevennest uit, hoewel de prijs'1 die zij ervoor moeten betalen zeer hoog is, want bij dit gevecht wordt Jacob zodanig gewond dat hij sterft. Samen met Ada gaat Riley nu een nieuwe toekomst tegemoet. Maandag en woensdag om 8 uur voor 14-jarigen. weten dat de naam Stella de naam is van een oud beeld dat door een groep archeologen is opgegraven. Nu heeft Charlie weer 'n spoor en via dit spoor verdenkt hij een van de Duitsers als een oorlogsmisda diger. Maurice heeft inmiddels een vluchtpoging met de dood moeten bekopen. Nu gaat Charlie zich bij de groep archeologen aansluiten om de oorlogsmisdadiger te vinden. Hij vindt dan al spoedig dat een van de leiders van de groep het moet zijn. Hij vindt dan de juiste persoon en weet met een zuiver gericht schot de wereld van een van de grootste misdadigers te ontdoen. Vrijdag t/m zondag. Toegang 14 j. MARINA Zondagmiddag is er weer een tin telende showfilm te zien vol met klinkende namen en muziek. Ma rina is de naam van het meisje, dat in Berlijn met een amateurbandje, dat, naar hun mening, voldoende heeft gerepeteerd en 'n optreden Ruim 2000 toeschouwers waren op 2e Pinksterdag aanwezig op het concours-hip- pique, dat door de plaatselijke rijvereniging Juliana werd georganiseerd ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Tijdens de offici ële opening had burgemeester Prinssen voor de rijvereniging Juliana een alleszins pret tige verrassing in petto. Hij zegde n.I. toe dezer dagen in het college van B. en W. voor te zullen stellen om Juliana te gaan steunen door het verlenen van subsidie. Namens de jubilerende vereniging werd het woord gevoerd door de heer A. A. Schoenmakers, voorzitter. Aan de officiële opening was voorafgegaan de dressuur voor achttallen, viertallen en de individuele dressuur. Hiervan werden de uitslagen Achttallen klasse zwaan 1 De Cevalie- ren Berkel-Enschot 106 Vè pt., 2 Volharding 1 Zundert 105V2 pt., 3 Prins Bernhard Rijen 103VS pt., 4 R.M.B. Teteringen 101V2 en 5 DES Rijsbergen 93 V2 pt. Achttallen klasse middel. 1 Spona Til burg IO6P2 pt., 2 Juliana Raamsd. 102V2, 3 Niervaartruiters Klundert 101V2, 4 St. Lambertus Udenhout 981/2, 5 De Paarden vriend Alphen 89 pt. Achttallen klasse licht: 1 Volharding 2 Zundert 991/2, 2 Prinses Marijke Dongen 98 3 DES 2 Rijsbergen 93 pt. Viertallen klasse zwaar, middel en licht: 1 DWS Ulvenhout 107 V2, 2 Spona Tilburg 102V2, 3 en 4 Volharding 3 Zundert en Ju liana Raamsdonk 102, 5 L.o.Zand 101 Vl. Individuele dressuur klasse zwaar 1 en middel 2: 1 W. van Pas met Tolanto, Ber kel-Enschot 119, 2 J. Jansen met Wiza Princenhage 1081/2, 3 W. van Pas met Pi raat Berkel Enschot 104 Vh, 4 J Robben met Otilla idem 103 V2, 5 J. Wouters met Wa- poliena Rijen 101 pt. Individuele dressuur klasse middel 1: A v. Haperen met Rudolf Teteringen 110, 2 P. Oomen met Utosca Rijen 109 V2, 3 A. v. Meer met Deo Klundert IO8V2, 4 F. Stok- kermans met Ben Udenhout 107V&, 5 C. Neefs met Polly Princenhage 106 pt. Ind. dressuur klasse licht 2: 1 A. Klijn met Walsdroom Drunen-Elshout 113; 2 Sj. van Gorkum met Willie B.l-Enschot 112Vk; 3 J. Huijbrechts met Wanolie Rijsbergen 109Ji; 4 en 5 mej. B. v. d. Wiel met By- azzo Klundert en A. Voermans met Maris- ka Gilze 109 pt. Ind. dressuur klasse licht 1. 1 A. van Loon met Zerda Dongen 106; 2 J. v. Meer met Voske Princenhage 100; 3 J v d Brug gen met Wimmie B.-Enschot 99; 4 J. Oost vogels met Astrid Zundert 98 Vè5 P. Taks met Sola Teteringen 98 pt. Ind. dressuur klasse licht 1: 1 W. Schoen makers m. Hans Rijsbergen 120; A Verhees met Florinette Rijen 113 Vè3 T. Manders Princenhage met Ohlina UOVè; 4 J. Rom- bouts Rijsbergen met Rianda 109Vt; 5 A. Biemans met Vannie Rijen 107 Vè Doos f1A0en90ct Ind. dressuur klasse licht 1: 1 J. Wil- lemse met Rinco Huiten 102; 2 A. Kime- nai met Ugerda Dongen IOIV2; 3 mej. N. Moermans met Mariska Gilze lOOkk; 4 A. Nooren Gelder 99; 5 H. Versteege Tilburg 981/2. Ind. dressuur kl. licht 1: 1 J. de Hoon met Bento Rijen 109; 2 H. Bastiaan- se met Tilly Tilburg 108; 3 N. v. d. Heij den met Pacha Klundert 105V£; 4 P. Oo men met Urena Teteringen 105; 5 B. van Beek met Aaltje Teteringen 103Vè en H. Verschure met Karonie Raamsdonk 103V2. Springen klasse B: 1 A. van Bragt met Ineuza Dongen o ft. 60,5 sec.; 2 C. van de Corput met Tarina-Lady Dongen 0 ft. 64,3 sec.; F. Aarts met Zonneglans Huiten 66,1 sec.; 4 J. van Meer met Voske Princenhage 0 ft. 67,5 sec.; 5 P. Geerts met Wienie Rijen 0 ft. 68,1. Eénspannen landbouwtuigpaarden lemiet- klasse: 1 mevr. Boomaarts met Rudi Bavel; 2 C. v. d. Burgt met Willem Eindhoven; 3 Th. de Wert met Tiny Oorschot; 4 M. Ver schure met Dientje Raamsdonk; 5 S. An- sems met Uberdina Hulten. Springen klasse L: 1 S. Meeuwissen met gravin Ajax Bavel 0 ft. 57,3 sec.; 2 A. v. Dongen met Reina Hulten 0 ft. 57,8; 3 F. Stokkermans met Romeo Udenhout 0 ft. 60,8 sec; 4 A Goos Hulten 0 ft. 63,1 sec.; 5 P. Voskens Tilburg 0 ft. 65,4 sec. Eénspannen landbouwtuigpaarden open kl.: 1 mevr. Boomaarts met Ruli Bavel; 2 W. Verstappen met Jikko Eindhoven; 3 C. v. d. Burgt met Willem Eindhoven; 4 De Wert Oorschot; 5 M. Verschure met Dien tje Raamsdonk. Klavertje drie: 1 De Echo Drunen-Els hout; 2 St. Lambertus Udenhout; 3 Vol harding 1 Zundert; 4 Volharding 2 Zun dert; 5 Tavenu Tilburg. Springen klasse M en Z. P. Aarts met Corina Hulten 0 ft. 63 sec.; 2 P Verhees met Pukkie Rijen IV2 ft. 82,2 sec.; 3 H. Voskens met Wiessa Tilburg 4 ft. 60 sec.; 4 P. Aarts met Poeby Hulten 8 ft. 66,7 sec.; 5 C. v. d. Heyde met Verona Klun dert 8 ft. 76,5 sec. In zijn geheel genomen kan Juliana te rugzien op 'n uitstekend geslaagd concours. Met uitzondering van de klasse M en Z bij de springruiters en van de éénspannen, waarin de deelname in verband met enkele andere concoursen elders wat gering was, waren voor alle nummers voldoende rui ters van klasse aanwezig om te zorgen voor een spannende strijd. De prijzen op dit concours werden uitgereikt door dokter van der Werf, die indertijd een van de oprich ters was van de rijvereniging Juliana. HARMONIE. De harmonie St. Bavo staat in de ko mende weken een druk programma te wach ten. Tweemaal zullen harmonie en drum band nog gaan deelnemen aan een Caval cade in België en wel op 7 juli in Balieux bij Kortrijk en op 11 aug. in Brussel-Lae- ken. Op 12 juni zullen harmonie en drum band de ouden van dagen afhalen, die op die dag hun jaarlijks uitstapje maken. De drum band zal gaan deelnemen aan een 3-tal drumbandconcoursen, n.I. op 16 juni te Dongen, 14 juli te Raamsdonksveer en naar een concours dat wordt georganiseerd door De Juweeltjes te Geertruidenberg. Op 15 aug. neemt de harmonie deel aan het festi val dat wordt georganiseerd door de har monie Apollo. VEERSE TROMMELAEREN De jeugddrumband van de Veerse Trom- melaeren namen 2e Pinksterdag deel aan een concours in Zevenbergsehoek, georga niseerd door de drumband Die Trommel- ghezellekes. De Veerse Trommelaeren kwa men uit in de A-klasse, waar zij met 211 pt. de le prijs behaalden. Dit was het hoog ste aantal punten dat de jury toekende. Bij de showwedstrijd kregen zij 'n eerste prijs met 49 Vè pt. De tamboer-maïtre de heer Kieboom kwam met 16 pt, 2e prijs, uit de bus. De le prijzen bestonden uit bekers. Zondag gaat de jeugddrumband naar Bredene bij Ostende in België. Zij zullen daar deelnemen aan de muziekfeesten.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5