wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraitc DE KONINKLIJK ERK. HARMONIE ST. JAN BESTAAT VEERTIG JAAR KAATSHEUVEL Nieuwe wijkgebouw Wit-Geie-Kruis ingezegend VLIJMEN Uit do Langstraat Enkele grepen uit haar na-oorlogse geschiedenis mËSÊmÊËmSËiBêËÊÊm &t/*/3ggr ARTIKELEN Haarsteeg MAANDAG 17 JUNI 1963 85e JAARGANG No. 48 e tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielei: Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.ra. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" Drie getrouwen van St. Jan, die vanaf de oprichting lid zijn. Van links naar rechts: Piet van Gulik, Bertus van Gulik en Dorus Musters Werden de jaren vóór de laatste wereldoorlog niet gekenmerkt door grote muzikale successen, met het vertrek van het Herrenvolk brak voor St. Jan een nieuwe periode aan, waarin de prestaties van het korps een stijgende lijn bleven ver tonen. In deze achttien jaren, na melijk van 1945 tot heden, wist men zich op te werken tot de op een na hoogste afdeling, want St. Jan komt momenteel uit in de Ere-afdeling. De eerste twee na-oorlogse jaren kenmerkten zich door het zoeken naar een nieuwe richting, een her groepering van leden, een nieuw samensmelten van vriendschap en harmonie. Onder leiding van de heer J. v. d. Nieuwenhuizen uit Loon op Zand werden de muzikan ten klaar gestoomd om hun latere successen te gaan behalen. Eind 1946 kwam de heer P. B. Bisselink als directteur en dgze toog meteen met zijn mensen naar een zogenaamd „wild" concours te Geertruidenberg, waar men een 2e prijs behaalde. Rond die tijd werd ook de Katholieke Federatie opge richt, waarbij St. Jan zich als Katholieke vereniging onmiddellijk aansloot. Het eerste concours, waaraan door St. Jan in de R.K. Federatie werd deelgenomen, was te Berg aan de Maas. Meteen kenmerkten zich de zware eisen, welke deze Federatie stelde, want verder dan een derde prijs kwam men jammer genoeg niet. St. Jan had hieruit lering ge- troken. en bleef niet bij de pakken neerzitten Datzelfde jaar, 1950, trok men naar Soesterberg, waar men een trapje hoger kwam door een tweede prijs te behalen in de eerste afdeling. Vanaf het jaar 1951 volgde het ene succes op het andere en be haalde St. Jan op acht concoursen steeds een eerste prijs. Begonnen werd te Nuenen met 274 punten, in 1952 te Goirle met 268 punten, ver volgens in 1953 te Vessem en te Boxtel met respectievelijk 2641/2 en 269 punten. Daarna volgde promo tie naar de afdeling uitmuntend heid. Inmiddels had de heer P. Bisse- ling afscheid genomen van Kaats heuvel en dus ook van St. Jan, om te Zevenaar van een welverdiend pensioen te gaan genieten en daar terug te zien op een welbesteed, rijk muzikaal leven. De heer Chr. Kuijten te Waspik werd in 1952 aangezocht als direc teur, en dat betekende een bijzon der gelukkige keuze. De grote suc cessen, die vanaf dat jaar tot stand kwamen, kunnen gevoegelijk wor den toegeschreven aan de ijver en kunde van deze geboren müzikale leider. De heer Kuijten heeft in de afgelopen twaalf jaar een team ge smeed, dat zowel op muzikaal ter rein als in het verenigingsleven van Kaatsheuvel 'n zeer vooraanstaande plaats inneemt De afdeling Uitmun tendheid werd in één jaar doorlo pen, dank zij de buitengewoon fraaie prestatie in 1958 te Den Dun- gen, waar men met maar liefst 312 punten werd gehonoreerd en naar de Ere-afdeling promoveerde. Ten gevolge van deze prestatie bezocht Chr. Kuijten met St. Jan in dat zelfde jaar de kampioenschappen te Breda, waar wederom met 305 pun ten een stevige eerste prijs werd be haald. In de Ere-afdeling kwam men verder nog tot twee opmer kelijke verrichtingen, namelijk te Tilburg in 1959 een eerste prijs met 288 punten en tenslotte te Neerkant een eerste prijs met 297 punten. St. Jan kan derhalve op een keu rig verenigingsleven terugzien, waarin lief en leed samen werd gedeeld onder deskundige muzikale leiders en een vooruitstrevend en bekwaam bestuur. Naast de viering van dit 40-jarig bestaan zullen er ook nog drie ju bilarissen gefêteerd worden, die vanaf de oprichting in 1923 lid zijn, namelijk Lambertus en Piet van Gulik, alsmede Theodorus Musters. Piet van Gulik bekleedt de functie van vice-voorzitter, zijn broer L. v. Gulik die van penningmeester, en Th. Musters is bestuurscommissaris. Tegelijkertijd zijn deze heren als werkend lid grote steunpilaren van het korps en als zodanig een stimu lerend voorbeeld voor de jongere garde. Vanaf de oprichting heeft St. Jan vijf directeuren gekend, namelijk Lamb, van Gulik sr. van 1923 tot 1928, Adr. Stravers van 1928 tot 1940, J. v. d. Nieuwenhuizen gedu rende 1945 en 1946, P. B. Bisselink van 1946 tot 1951 en tenslotte Chr. Kuijten van 1951 tot heden. Als voorzitters zijn in de kronie ken van St. Jan achtereenvolgens geboekstaafd: mr. de Bruijn in 1923, F. Heijs 1923-1925, P. van Valderen 1926-1927, W. Dirksen 1927-1930, P. Robben 1930-1945, P. Joosten 1945-1947, G. Meert 1947-1953, P. Soethout 1953-1957, J. van Dijk 1957-1959, J. Bisselink vanaf 1959. Niet-ingewijden zouden uit de vele voorzitters-mutaties, vooral na de bevrijding, misschien de verkeerde gevolgtrekking maken, dat betrok kenen op grond van interne moei lijkheden in de vereniging hun con gé namen. Niets is echter minder waar. Overlijden, dan wel verande ring van werkkring en daarmee vertrek uit Kaatsheuvel, waren oorzaak dat deze mensen aan St. Jan ontvielen. Het korps bewaart aan hen de beste herinneringen, omdat zij aan hen uitstekende lei ders had, die zich met hart en ziel voor hun vereniging gaven en zich daarin best thuis voelden. Want de geest bij St. Jan was en is nog steeds in alle opzichten voor beeldig, en daarom is dit korps niet alleen muzikaal, maar ook als ver eniging een sieraad voor Kaatsheu vel. Rest ons nog te vermelden, dat in 1948 de heer G. van Enschot uit Goirle, een neef van een der op richters, wijlen pastoor Van En- schot, bereid gevonden werd het beschermheerschap te aanvaarden. Het feestprogramma op 22 en 29 juni Om de feestelijkheden op boven genoemde data voor te bereiden is er een comité samengesteld, be staande uit de heren W. Soeterboek voorzitter, M. Oosterwaal, secreta ris, C. van Rooij, penningmeester, alsmede H. Pooters, J. Annegarn, M. van Boxtel, A. van Laarhoven en J. van der Kaa. De namen van deze mensen staan er borg voor, dat het feest van St. Jan een dave rend succes zal worden. Zij hebben het volgende programma samenge steld: Zaterdag 22 juni: 's Middags om drie uur, feestelijke receptie in het verenigingslokaal van P. van Dun, Markt, 's Avonds om acht uur, ju bileumbal voor leden en genodig den. Maandag 24 juni: feestelijke rondgang door Kaatsheuvel. Zaterdag 29 juni: feestdiner voor leden en genodigden, waarna ge zellig samenzijn. In het najaar zullen de muziek liefhebbers aan hun trekken ko men, aangezien men voornemens is een grandioos concert te organi seren, waaraan meerdere korpsen van naam zullen deelnemen. In tegenwoordigheid van het be stuur, doktoren en verpleegsters, heeft de geestelijk adviseur van het Wit-Gele Kruis te Kaatsheuvel, pastoor P. van de Spijker, zondag middag het aan de Vossenbergse- laan gelegen fraaie wijkgebouw van deze instelling ingezegend, hetgeen tevens de officiële ingebruikneming inhield. In zijn welkomstwoord herdacht de voorzitter, de heer Th. van der Linden, eerst het overleden be stuurslid, de heer L. Hamers, door wiens activiteiten o.a. ieder jaar weer een belangrijke som geld in de verenigingskas kwam, middels de plaatselijke duivensport. Vervol gens memoreerde hij de vele moei lijkheden en tegenslagen, welke aan de totstandkoming van dit riante en goed geoutilleerde wijkgebouw wa ren voorafgegaan. Hij uitte z'n dank baarheid aan de gemeentelijke over heid en het uitvoerend bureau van de provinciale bond van het Wit- Gele Kruis, van wie de grootst mo gelijke medewerking was ontvan gen bij de voorbereidende bespre kingen en wier adviezen en be moeiingen om de benodigde vergun ningen te krijgen, voor hem steeds een stimulans waren geweest om ondanks alle tegenslagen door te zetten. Aan de medewerking van 't Bondsbestuur dankte men ook de royale bijdragen voor de inrichting en medische apparatuur van het ge bouw in de vorm van 4000.uit het kinderpostzegelfonds en 7125.- uit het preventiefonds. Met groote waardering gewaagde de heer v. d. Linden verder van de spontane geste van het district Kaatsheuvel van de Kon. Ned. Bil jartbond, dat uit het batig saldo van het in 1962 te Kaatsheuvel georga niseerde Europese kampioenschap driebanden 1200.beschikbaar had gesteld om het meubilair in de dokterskamer te bekostigen. Het be stuur was door deze schenking, waaruit de waardering in deze sportkring voor het sociale doel der vereniging sprak, bijzonder getrof fen en heeft dit laten blijken door het aanbrengen van een kleine ge denkplaat in de betreffende kamer. Dank bracht hij ook directie en personeel van de schoenfabriek fir ma W. van Nieuwstadt, die 750. bijeen spaarden voor de inrichting der verpleegsterskamer, alsmede aan de St. Vincentiusvereniging voor haar daadwerkelijke steun. Speciaal richtte hij zich nog tot dokter P. Wijtenburg, die zo'n be langrijke steun was geweest bij de uitvoering van het gebouw. Er waren vervolgens nog twee ju bilarissen, n.l. mevr. A. Schalken- v. d. Schaaf en de heer C. Nouwens, die 12y2 jaar als bestuurslid hun medewerking aan 't Wit-Gele Kruis hadden gegeven en daarvoor naast woorden van lof een stoffelijk blijk van waardering van de voorzitter ontvingen. Tenslotte sprak deze nog z'n vertrouwen uit in het team wijk verpleegsters en wij kkraamverzorg sters, dat met dit doelmatig inge richte wijkgebouw belangrijk pro pagandistisch werk zal kunnen doen voor het Wit-Gele Kruis. 's Middags maakten velen van de gelegenheid gebruik om het in terieur van deze nieuwe Kaatsheu- velse aanwinst te bezichtigen. Een gedeelte van het wijkgebouw is ingericht voor het werk van de verpleegsters. Naast een wachthal zijn hierin ondergebracht de ver- pleegsterskamer, een magazijn met uitleenartikelen, een ruimte waar deze artikelen worden gedesinfec teerd en een overkapte ontluchtings- plaats, alsmede een keuken. Het consultatiebureau voor zuige lingen en kleuters, resp. onder lei ding van de doktoren Lobach en Vos, wordt bereikt via de grote cen trale wachthal. Meteen valt het oog hier op een aparte hoek met speel goed, waarmee de kleuters zich tij dens het wachten rustig kunnen ver maken. Een zeer gelukkige gedach te om de kleuters op hun gemak te stellen. Vanuit de hal komt men in de kleedruimte met een aantal ver warmde boxen. Vandaar komen de moeders met hun kinderen in een kamer, o.a. voor de gewichtscontro le en waarin zich verder nog een ultra moderne hoogtezon voor vol wassenen en kleinen bevindt. Aan sluitend daarop is de doktersspreek kamer die men via een gang verlaat om weer in de kleedruimte te be landen, waardoor een efficiënte en vlotte werkwijze wordt verkregen. Het gebouw wordt verder gebruikt voor polio- en ander inentingen, di verse medische onderzoekingen, zie- kentriduum, cursussen voor moe ders, zwangerschapgymnastiek en E.H.B.O. Ongetwijfeld zal dit riante wijk gebouw een prachtig hulpmiddel vormen voor de verdere groei en ontwikkeling van het Wit-Gele Kruis-werk. GUNNING Na een gehouden onderhandse aanbesteding voor het bouwen van een service-station aan de v. Hees wijkstraat te Kaatsheuvel voor re kening van de N.V. Mafina te Den Haag, onder architectuur van de heer H. Prins te Kaatsheuvel, is dit werk gegund aan de laagste inschrij ver, de aannemersfirma J. Smeul- ders en Zn. te Tilburg, voor een be drag van 39.500. VERDIEPINGSDAG Op donderdag 20 juni zal in huize Bouvigne te Breda een verdiepings dag worden gehouden. De plaatse lijke zelatricen van de St. Pieters penning hebben een bijzondere ac tiviteit ontplooid om tot deelname aan deze dag op te wekken. Dank zij deze actie, die we, gezien de bin nengekomen opgaven, als geslaagd kunnen beschouwen, hebben zich tachtig dames hiervoor opgegeven. Om kwart voor negen zullen deze vanaf het patronaat met een twee tal bussen naar Breda afreizen. Naast de gebruikelijke conferenties is er op deze dag voor de deelneem sters ook nog een ontspanningspro gramma. Om circa 7 uur worden de dames weer in Kaatsheuvel terug verwacht. GILDE ST. JAN Zondag hield het gilde St. Jan haar vijfde schietwedstrijd voor de competitie op de schutsboom. De stand na 50 schoten is thans: 1. P. v. Nieuwstadt sr. 48 pnt.; 2. P. v. Nieuwstadt jr. 48 pnt.; 3. P. Schoenmakers Pzn. 48 pnt.; 4. P. Schoenmakers Czn. 47 pnt.; 5. M. v. Nieuwstadt 46 pnt.; 6. H. v. Balkom 46 pnt.; 7. H. Mijgerde 43 pnt.; 8. A. Verhoeven 39 pnt.; 9. C. Sips 35 punten. SUCCESSEN AUTOMOBIELCLUB Na de prachtige resultaten, be haald in de laatst verreden Brabant- Grensrit, heeft de A.C. Kaatsheuvel opnieuw van zich laten horen bij de 1.1. zaterdag verreden Radio-Rallye. In de senoren-klasse plaatste de équipe M. Ver bunt—A. de Wijs zich veertiende. In de junioren-klasse plaatste de équipe L. VerversA. v. Oversteeg zich vijfde en de équipe W. AussemsC. Schoenmakers zich zevende, waardoor dit kranige trio, dat het clubteam vormde van de A.C. Kaatsheuvel, beslag wist te leg gen op de derde club team-prijs. Dit is een prachtige prestatie in dien men weet dat een dertigtal sterke clubteams hadden ingeschre ven, zowel van de R.A.C. Zuid, Noord, Oost en West. Dus een fe licitatie waard. Bovendien wisten in dezelfde Radio-Rallye de équipes J. Vloe mansJ. Schellekens zich in de toe ristenklasse als negende te klasse ren en de équipe J. HamersL. M.- Teysen zich als twaalfde te plaat sen. Alles bij elkaar weer een goede beurt van de A.C. Kaatsheuvel. Het was dan ook niet te verwon deren dat vele sportvrienden op de gezellige Bal-avond die 't sluit stuk vormt van de Radio-Rallye hun grootste bewondering uitten voor de snelle opkomst van de jong ste club van heel de K.N.A.C. Moge het zo doorgaan. P.V. DE REISDUIF Uitslag 2e etappe zesdaagse 1 B v Esdonk-P v Dal; 2 W v VugtW Broeren; 3 W v Ravenstijn-L Vermeulen; 4 J v d Heuvel-Nic v Dal; 5 P Vermeulen- J Wilhard; 6 G v Esdonk-C v Vugt; 7 J Kuis-H v Vugt; 8 P Diepstraten-L de Laat; 9 A v d Heuvel-G v d Wiel; 10 Th v Over- dijk-Jos Kuis. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zaterdag 15 juni hield de postduiven vereniging De Zwaluw een wedvlucht van uit Orleans Fr., afstand 484 km; los 7.45 uur, eerste duif 16-19-04, laatste prijswin nende duif 10-05-07; uitslag als volgt L Klerkx 1, 2, 10; 13; P v Bers 3, 5; C v Heivoort 4, 15, 20; Th v Bokhoven 6, 16; M Nicols 7; K Kivit 8, 9, 12; Chr v Es 11; R v Esdonk 14; J v d Dungen 17, 18; H Zeeuwen 19. Beker voor eerste prijswin naar de Haus Mommersteeg, gewonnen door L. Klerkx. Zondag hield de Zwaluw een wedvlucht vanuit Chrislain België, afstand 170 km, los 8 uur, eerste duif 9-55-37, laatste prijs winnende duif 10-01-24; uitslag als volgt: J v d Dungen 1, 16, 19; H de Laat 2, 15; H Pelders 3, 5; Th v Bokhoven 4; C v Hei voort 6, 9, 11, 12; K Kivit 7; M Libregts 8, 14, 17; Fr v Uden 10; M Nicols 13; P v Gestel 18. Africhting jonge duiven Zaterdagmorgen zal de eerste africhtings jonge duiven plaats vinden. Inkorven vrij dagavond in café Ant. Klerks. VLIJMENS MANNENKOOR VIERT 40-JARIG BESTAAN Zangersdag in café De Witte Zaterdag begon de receptie in hotel Het Zwarte Schaap, waar vele verenigingen ver tegenwoordigd waren; vele oudzangers, ook van buiten Vlijmen toonden belangstelling, evenals H.H. Geestelijken en de Burge meester, merendeels vergezeld van bloe men. Zondagmiddag was er rond het Plein reeds 'n grote drukte; vele bussen en auto's stonden op het grote plein geparkeerd; het waren de zangers en belangstellenden die dit grote gebeuren in Vlijmen niet wilden missen. Om 2 uur was de ontvangst op het gemeentehuis. Burgemeester Schweizer sprak de aanwezigen toe en verwelkomde de vele verenigingen. Om 3 uur werd begonnen met de zang; zeven koren werkten daaraan mee en het was voor de zangliefhebbers een genotvolle middag, om de koren uit Breda, Helmond, Princenhage, Eindhoven en niet te vergeten 't Vlijmens Mannen-, Da- mes- en Gemengd Koor te horen. De zan gers en zangeressen, deden hun best, want de toonkunstenaar, componist en dirigent Jacques Reuland uit Almelo, van het Ned. Zangersverbond, was aanwezig. Hij beoor deelde de koren en bracht een opbouwend rapport uit, waar de koren uit kunnen op maken tot welke prestatie zij in staat zijn. Alles bijeen was het een mooie zangersdag, die zeker door het slagen, op 23 juni nog grotere belangstelling zal trekken, want als men begint met de opvoering in concert- vorm van Lotring's opera Zar und Zim- mermann, onder leiding van Louis Sars uit Waalwijk, is het zeker de moeite waard. Negen solisten werken er aan mee uit Al melo, Waalwijk en Vlijmen. Begeleiding Fr. Wilmont uit Waalwijk, voor Vlijmen geen onbekende, evenmin als Nel Dupont. JUBILEUMCONCOURS Zondag 16 juni werd op de banen van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht een ju bileumconcours gehouden in verband met het 65-jarig bestaan. Alvorens de banen werden geopend sprak de voorzitter van Rozenjacht een welkomstwoord tot de schut tersverenigingen en vooral tot die uit Lim burg. Het weer was niet gunstig voor bui tenbanen. Het laatste uur kon niet meer geschoten worden. Er heerste overi-' gens een sportieve strijd en om 19.45 kon den de prijzen worden uitgereikt. Hierbij was de burgemeester aanwezig, die de ge lukkige winnaars de prijzen overhandigde, die bekend werden gemaakt door de voor zitter van de Alg. Ned. Kruisboogbond de heer Smolennaars, die ook de burgemeester ter dankte voor het uitreiken van de prijzen en namens Rozenjacht een gesloten couvert aan bood, waarvoor de burgemeester dank te en het voor een goed doel zou besteden. De prijzen werden behaald als volgt: Korps ere-afd.: 1 Heidebloem Schijndel 177 pt. 2e prijs; Sta Mattheas Weert 171 pt. 3e prijs; TOS Weert 165 pt. Korps A: 1 Spruit wordt een boom Ois- terwijk 171 pt., 2e prijs Heidebloem Schijn-1 del 167 pt., 3e prijs Diana Eindhoven 166 pt., 4e prijs AVK Veldhoven 161 pt. Korps B: 1 Willem Teil Vlijmen 169 pt., 2e prijs Diana Eindhoven 164 pt., 3e prijs TOS Weert 161 pt., 4e prijs Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 156 pt. Personele A: 1 T Tillemans Weert 25 pt„ 2 J Jansen Oisterwijk 25 pt., 3 M v d Broek Schijndel 25 pt. Extra ere-afd.: 1 TOS Weert 55 pt, 2 Heidebloem Schijndel 53 pt., 3 St. Matthias Weert 53 pt. Extra aanbieding: 1 TOS Weert 55 pt., 2 St. Matthias Weert 53 pt, 3 Heidebloem Schijndel 53 pt.; extra aanbieding B: 1 Wil lem Teil Vlijmen 52 pt., 2 TOS Weert 50 pt., 3 Recht door Zee Schijndel 50 pt. Corps C: AVK Eindhoven 155 pt., 2 Spruit wordt een boom 154 pt., 3 Willem Teil 153 pt. Koningskruis: G. Tilmmer- mans St. Matthias Weert. WIELRENNEN Bart v. d. Ven in grote vorm. De successen van Bart v. d. Ven, onze Vlijmense prof, zijn de laatste weken zeer goed; in België werd hij 2e, maar kreeg extra bloemen voor deze prestatie voor ruim 100 km met nog een renner, die de kop STATIONSTRAAT 51* i WAALWVK overnam, tegen het sterke peloton, dat 2 mi nuten achter lag, stand te houden en met 2 min. voorsprong de finish bereikte; 3e werd Peter Post. In Reijen werd v. d. Ven 4e en nu zit B. v. d. Ven in de Ronde van Zwit serland, waar hij de eerste set 10e, 2e set 12e, 3e 10e, 4e 12 werd in het alg. klasse ment de 9e plaats inneemt. Een mooi suc ces. De aspirant W Nicols, die aan de ronde van Veghel deelnam, werd weer goede 6e. Deze sterke jeugdrenner doet het zeer goed om van de 10 wedstrijden 7 maal in de prijzen te rijden en drie maal door een val partij werd uitgeschakeld. Ga zo voort. GEMENGD KOOR GELAUWERD Aan het zangconcours dat op zaterdag 15 en zondag 16 juni bij gelegenheid van het 750-jarig bestaan van Oisterwijk aldaar door de R.K. Zangvereniging Oisterwijk werd georganiseerd en waaraan in totaal 21 zangverenigingen deelnamen, werd ook deel genomen door Haarsteegs Gemengd Koor. Dit koor trad voor het eerst naar buiten op en kwam uit in de derde afdeling met als verplicht nummer Tanzen und Springen en als vrij werk Lueus-Isete. Dit eerste optreden werd een ongekend groot succes; onder leiding van de direc teur, de heer J. Potters uit Oisterwijk, wer den beide nummers op sublieme wijze uit gevoerd en de jury, bestaande uit Theo v. d. Bijl, W. Goedhart en A. Brekelmans, kende Haarsteeg Gemengd Koor maar liefst 389 punten toe, waardoor een eerste prijs met lof werd behaald en promotie naar de tweede afdeling. Dat de zangers en zange ressen een uitstekend figuur sloegen, moge blijken uit het feit dat slechts één zangver eniging in puntenaantal Haarsteeg Gem. Koor overtrof n.l. met 402 punten. Vanzelfsprekend heerste er na het be kendmaken van de uitslag grote vreugde bij de leden en de alleszins bekwame direc teur mocht dan ook heel wat felicitaties in ontvangst nemen. Vreugdevol werd de terug reis aanvaard en bij thuiskomst in café van der Lee, heerste er al spoedig een gezellige stemming, die de hele avond bleef voort duren. Vanwege het late uur van thuis komst zal de huldiging van het kranige koor op een nader vast te stellen datum plaats hebben. WIELRENNEN Onze dorpsgenoot Bernard van Bladel, die zich de laatste maanden geheel wijdt aan de wielersport en dank zij een intense training tracht in deze tak van sport iets te bereiken, heeft in de afgelopen week een ongekend groot succes geboekt. Momenteel in dienst zijnde, nam hij deel aan een drie daagse wedstrijd, die voor de militairen van de land-, zee- en luchtmacht op het vlieg veld Valkenburg werd gehouden en sloeg daar een uitstekend figuur. De eerste twee dagen bestond de wedstrijd uit een tijdrit die hij beide dagen wist te winnen. De derde dag werd een wedstrijd gehouden over 50 km, waarin hij als 3e eindigde. In het alg. klassement bezette hij vanwege zijn prestaties op de eerste twee dagen de eer ste plaats. Door zijn meerderen werd deze kranige wielrenner hartelijk gehuldigd en kwam hij in het bezit van een prachtige bromfiets ter waarde van f 750 en een flink aantal andere prijzen. Ongetwijfeld een unieke prestatie van deze nog jeugdige wielrenner. HANDBOOG. Op de banen van de handboogschutterij Van Knop tot Bloem, had zondag het jaar lijks koningschieten plaats. Na een felle strijd was het schutter Jac. Couwenberg die met 604 punten voor jaar tot koning kon worden uitgeroepen. Tweede werd Sjef van Drunen met 598 pt. en 3e Rudi van Esch met 580 pt. Na afloop verenigden allen zich in het clublokaal, waar de nieuwe koning door de voorzitter de heer Th. Ketels werd gehuldigd en hem het koningskruis op de borst werd gespeld. TIEN JAAR GELEDEN: OPSTAND IN OOST-DUITSLAND Dit weekend is het tien jaar ge leden dat tachtig Oosberijnse bouwvakarbeiders een staking be gonnen die uitliep op een opstand. De staking brak uit uit protest te gen de eis van de regering om de produktiviteit te vergroten. De ar beider moest harder werken en 10- procent meer produceren. De eis werd spoedig ingetrokken. Op 16 juni 1953 trokken de tachtig arbei ders naar de regeringsgebouwen om hun eisen voor te leggen. De ontevredenheid nam snel toe en op 17 juni was er opstand in heel Oost- Duitsland. In de straten werd ge vochten tussen arbeiders en politie. Toen greep het Russische leger in. Het einde kwam met een golf van arrestaties en terechtstellingen.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5