Onbewoonbaar verklaring woning J. v. Laarhoven leidde tot uitvoerige discusie J. Hoevenberg benoemd tot boofd O.L. school Smidje Verholen en de rare alchimist Gemeenteraad Drunen NIEUWE VERBINDINGSWEG VANAF WAALWIJK NAAR DRUNEN OP HET SPOOR VAN K.K. Gemeenteraad Loon op Zand 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JUNI 1963 2 VERPACHTEN Afgehaald brood kost stuiver minder in den Bosch Ballingen melden invasie op Cuba Juwelen-transactie De raad der gemeente Drunen, in openbare vergadering bijeen, heeft een groot deel van de vergadertijd besteed aan het bespreken van de Jacht-Pacht, die weer opnieuw voor 6 jaar moest worden verpacht. Hierbij kwamen verschillende principe-kwesties omfrent het verpach ten van de Jacht om de hoek kijken en kreeg men weer eens een in zicht in deze uitermate moeilijke materie. Verder nam de raad nog enkele belangrijke besluiten, waaronder o.a. de aanleg van een verbindingsweg tussen Drunen en Waalwijk- Zuid, waarbij vooral van Drunense zijde i.v.m. de ruilverkavelings- werken met voortvarendheid wordt gewerkt. Onderwijs kwam natuurlijk weer op de agenda voor, terwijl de bouwgrondprijs in het uitbreidingsplan Noulanden werd vastgesteld. ONDERWIJS Op het gebied van het onderwijs werden weer een aantal credieten verstrekt, terwijl met de Mater Amabilisschool een rekeningcou rant-overeenkomst werd gesloten. Blijkens de mededelingen van de heer van Lammeren, voorzitter van de Stichting Schoolbelangen wordt het werk van de Mater Amabilis school voor 90% gesubsidieerd door net Rijk, terwijl 10% uit andere bron. Over de grootte van deze bedragen hoopt men op korte ter mijn een reëel inzicht te hebben. De rekening-courant-overeenkomst zal 10.000.bedragen. Voor de op te richten U.L.O.- school te Drunen werd voor de aanschaf van meubilair 15.091. verstrekt. Voor de St. Paulusschool werd voor aanschaf van meubilair 18.287.beschikbaar gesteld. Verder kreeg de U.L.O.-school een voorschot van 1200.zijnde voor 48 leerlingen 75.per jaar voor een tijd van 4 mnd. AANLEG VERBINDINGSWEG WAALWIJK—DRUNEN. In het kader van de ruilverkave- lingswerken wordt in Drunen-zuid een verbindingsweg aangelegd en al spoedig is men tot de conclusie gekomen dat dit tevens een goede gelegenheid zou zijn een betere ver binding tot stand te brengen tussen Drunen en Waalwijk-zuid. Hier over is ook met de gemeente Waal wijk alsmede met de Provinciale Waterstaat overleg gepleegd. Het fietspad langs de tegenwoor dige provinciale weg zal moeten vervallen. Voor fietsen en brom mers, zal er dan geen verbinding met Waalwijk mogelijk zijn of er moet een andere mogelijkheid ge schapen worden. De nieuwe weg is gepland vanaf de Grotestraat, ongeveer tegenover de Burgemeester van der Heij den straat tot aan de Voorste Dwerg, daarna in westelijke richting tot de Zeine in Waalwijk en zal derhalve een zeer korte verbinding met Waalwijk-zuid tot stand te brengen. De totale lengte tot aan de ge meentegrens bedraagt 1470 m. Hiervan zal door de ruilverka veling Heusden-Vlij men 990 m2 aarden baan worden aangelegd met een bijdrage van de gemeente van 51.150.—. De totale kosten worden geraamd op 193.950.in welke kosten de ruilverkaveling een bijdrage zal verlenen van 28.950.-, zodat 165.000.ten laste van de ge meente zal blijven. De raad stemde spontaan in met het voorstel en verleende het ge vraagde crediet. Verschillende ruilverkavelings wegen kregen op deze vergadering op voorstel van B. en W. ook een naam. De weg lopende vanaf de Zeedijk tot aan de Stationsstraat kreeg de naam van Noulandseweg. De weg lopende vanaf de Stations straat tot aan het Schanspad kreeg de naam van Mayweg. De nieuwe verbindingsweg Kerkstraat-Schei dingstraat kreeg de naam van Th. Rijkenstraat. Theodoor Jac. Rijken is stichter van de Congregatie van de Broeders van de H. Franciscus Xaverius. Hij is in 1797 te Elshout geboren. De Congregatie is tot op de dag van heden nog steeds zeer actief en telt ongeveer 840 leden. GRONDPRIJZEN IN UITBREI DINGSPLAN DE NOULANDEN Hierover kreeg de raad de vol gende berekening voorgelegd: De kosten van bouwrijp maken worden thans geraamd op f 867.000 tegen 785.500 voor het vorige plan terwijl de totale kosten 1.380.000 zullen gaan bedragen. In totaal krijgt de gemeente 79.800 m2 grond te verkopen, waar door de gemiddelde prijs op 17.50 komt. Het College stelde voor de prijs voor het industrieterrein te bepalen op 10.per m2 en die voor de flatbouw op 24.per m2, waar door de gemeente aan grondver- koop een bedrag van 358.672 bin nen krijgt. De prijs voor grond, bestemd voor arbeiders- en middenstandswonin gen zal 16.65 per m2 gaan bedra gen. Hoewel de grondprijs dus moet stijgen van 14.75 tot 16.65 per m2 is door een betere verkaveling bereikt, dat de gemiddelde prijs per te verkopen kavel is gedaald, omdat de gemiddelde grootte der percelen kleiner is geworden. Het is voor toekomstige bewoners dus iets aantrekkelijker geworden. Men was het er over eens dat het een eenvoudige rekensom was, welke tenslotte de prijzen vast stelde. De prijzen waren hoog, maar tegenover diverse gemeenten nog bijzonder gunstig. Op de vraag van de heer van Lammeren of men bij de verkoop van grond bezwaren van de zijde der kopers kreeg, ant woordde de voorzitter dit niet te merken. Speciaal de bouwmaat schappijen maakten geen bezwaren. VAN DE JACHT Het verpachten van, de jacht voor de tijd van 6 jaar, maakte de ton gen los. Het betrof hier de aange legenheid dat de heer M. v. Drunen aanvraag had gedaan voor 40 ha. van het jachtterrein van Mr. Th. v. d. Heijden. Oud-burgemeester v. d. Heijden weigerde echter het terrein met de heer v. Drunen te delen, temeer omdat de heer Van Drunen juist de beste jachtgrond vroeg. Een minnelijke schikking bleek niet mogelijk te zijn, omdat de heer v. d. Heijden op het standpunt bleef staan het gehele terrein te wil len behouden. Waar oud-burgemees ter v. d. Heijden op grond van de verdiensten welke hij voor Drunen heeft gehad, volgens de mening van B. en W., evenveel rechten had als de heer v. Drunen, had men ge meend het terrein aan Mr. Van der Heijden te moeten laten. Ook in 't college van B. en W. was hierover geen volledige overeenstemming be reikt en op de vraag van de heer Fortuin wie tegen was geweest, werd wethouder v. Herpt aangewe zen, die hierna zijn tegenstem ook motiveerde met de opmerking dat de heer v. Drunen als ingezetene van Drunen, die een klein gedeelte opvroeg van het grote jachtgebied van Mr. v. d. Heijden, daarop zeker wel recht had. Hij had van Mr. v. d. Heijden een royaler standpunt ver wacht. Uitvoerig werd over dit punt van gedachten gewisseld, met als resul taat dat een stemming werd gehou den over het voorstel van B. en W. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen De detective keek de kale wacht kamer rond en stapte het daarach ter gelegen privé-kantoor binnen. ,Is er iemand in die kamer, Cramp vroeg hij. „Kijk zelf maar," was het korte antwoord. Flint deed het en kwam daarop bij Cramp binnen. Maar hij zat nauwelijks tegenover hem, toen de lift weer zoemde en het deurtje met een smak dicht gegooid werd. Het volgende ogenblik trad een vrij grote man gekleed als welgesteld zakenman, met handschoenen en dure hoed, binnen, knikte tegen Cramp en begaf zich naar een zij kamer. Gezien dat het twee uur 's nachts was, leek 't wel een beetje vreemd, dat zo iemand binnen kwam, alsof het midden op de dag was. „Och, Basil!" riep Cramp, terwijl hij op gong naast zijn bureau sloeg. De grote man, die jas en hand schoenen uitgetrokken had, kwam uit de zijkamer terug. „Mag ik even voorstellenMeneer Basil van Duylemeneer FlintMeneer van Duyle heeft zich kortgeleden met mij geassocieerd U kunt even vrijuit met hem praten als met mij.' Van Duyle glimlachte en stak de detective zijn blanke hand toe. Met welluidende, beschaafde stem zei hij: „Iedereen kent meneer Flint natuurlijk, zeker hier in New York, waar iedereen van zijn werk op de hoogte is. Ik verheug me ten zeer ste, voorgesteld te mogen worden aan een meester in het vak, waar in ik me heb durven indringen. Ik voel hartstochtelijk veel voor het oplossen van grote criminele raad sels, al ben ik daarin slechts een amateur. Het zal me 'n groot voor recht zijn, al is het ook slechts van verre, met hem mee te mogen wer ken." Hij liet de hand van Flint los en boog hoffelijk. En toen Flint weer was gaan zitten, nam hij een stoel en zette die zo, dat hij Flint in het gezicht kon zien. Cramp had zijn elegante compagnon ietwat onge duldig aangekeken en hij begon kortaf: „Je weet immers ook van de moord, vannacht op Kitura ge pleegd, Van Duyle?" Van Duyle knikte en streek met om Mr. v. d. Heijden de gevraagde pacht te verlenen en v. Drunen's aanvraag af te wijzen, en het voor stel om de heer v. Drunen 40 ha. toe te wijzen, gehoord hebbende Mr. 'v. d. Heijden, met dien verstande dat v. Drunen pertinent 40 ha. zou worden toegewezen. De raad verwierp met 11 stemmen het voorstel van B. en W. en nam daarbij het laatst geformuleerde voorstel aan. Besloten werd de pachtprijs met 3.per ha. te ver hogen. DIVERSEN Woningwetwoningen werden ver kocht aan een viertal personen die deze woningwetwoningen bewonen, o.a. Th. Kouwenberg, P. J. Aerts, C. A. Verhoeven en G. Bax. In 't vervolg kan ook in de raad zaal een huwelijksvoltrekking plaats Vinden. Het tarief zal dan met 35.- worden verhoogd. Bij vier Bossche bakkers kan men het brood voor vijf tot acht cent minder krijgen dan bij hun colle ga's, mits men het afhaalt. Onmid dellijk is fel gereageerd op dit be sluit door een, grote Tilburgse on derneming, die in Den Bosch veel klanten heeft. Dit bedrijf heeft de broodprijs een dubbeltje per brood thuisbezorgd omlaag gebracht. De bestuursleden van de Neder landse Katholieke bakkerspatroons bond St. Honoratus hebben ver klaard, dat de besluiten van de 4 bakkers een gevolg zijn van de hui dige welvaart, die een toenemend personeelstekort heeft opgeroepen. De „rebellerende" bakkers hebben maanden over deze kwestie gepraat en geen ander oplossing gevonden dan een verlaging van de brood prijs. Hun bedrijven zijn veelal uit gerust met de modernste kostbaar ste installaties voor massaproductie, maar de producten kunnen niet meer worden afgezet nu het per soneel naar anderre bedrijven vlucht, waar wèl de vrije zaterdag bestaat en waar regelmatig gewerkt wordt. Ondanks de seer sobere agenda, heeft de gemeenteraad vrijdagavond toch nog vrij veel tijd nodig gehad om zich hier doorheen te werken. B. en W. brachten namelijk een voorstel ter tafel om afwijzend te beschikken op een verzoek van J. van Laarhoven te Loon op Zand, waarin deze om intrekking van het raadsbesluit tot onbewoonbaarver klaring van zijn woning verzocht, waartegen hij overigens niet bij Ge deputeerde Staten in beroep was gegaan. Hij meende dat dit besluit voor hem een zeer nadelige invloed zou kunnen hebben. In hun voor stel wezen B. en W. op een advies van de inspecteur van de volksge zondheid, die reeds in 1957 tot on bewoonbaarverklaring had geadvi seerd. Aangezien de woning door de eigenaar wordt bewoond, hadden B. en W. hieraan nog geen uitvoe ring gegeven. Toen evenwel in het begin van dit jaar bleek, dat het pand gevaar voor de omgeving kon gaan opleveren, achtten zij het niet verantwoord nog langer te wachten. Teneinde de belangen van de eige naar zo min mogelijk te schaden, had de raad in zijn besluit van 9 april 1.1. bepaald, dat ontruiming voorlopig niet behoefde plaats te vinden, zolang de bewoning door de eigenaar voortduurde. De heer v. Noije meende dat de raad destijds te rigoureus had in gegrepen in het eigendomrecht van een ander. De voorzitter, loco-burgemeester v. Rooij, bestreed dit door te wijzen op de eventuele nadelige gevolgen voor aangrenzende bewoners, en dat het gemeentebestuur de mogelijk heid moet hebben te allen tijde te kunnen ingrijpen. De consequenties om deze toestand te laten voortbe staan, kunnen niet worden overzien. De heer v. Noije bleef echter op zijn standpunt dat het niet juist was op deze wijze in te grijpen. Boven dien vond hij dat hiermee de be langen van derden werden gediend. Op de vraag wat hij hiermee bedoel de, wenste hij zich niet uit te laten, maar hij zou dit geval in de toe komst scherp in de gaten houden. In ieder geval wenste hij stemming over het voorstel van B. en W., dat echter met 12 tegen 4 stemmen werd aangenomen. Het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van 27 woningen in de Berndijksestraat lichtte de voorzit ter aldus toe, dat het hier op de eerste plaats krotwoningen betrof, die tot verdwijnen gedoemd waren. Tevens liggen zij in het sanerings plan van deze straat en tenslotte hoopt men hiermee in de toekomst meer woningen toegewezen te krij gen. Overigens zal ontruiming pas geschieden als voor de bewoners andere woonruimte beschikbaar is. Daarna had de raad geen enkel be zwaar tegen het voorstel. Op voorstel van B. en W. benoem de de raad met algemene stemmen de heer J. Hoevenberg te Enschede tot hoofd van de openbare lagere school aan de Lage Zandschel te Kaatsheuvel. Verder werd aan de fa. L. v. d. Wouw een perceel grond verkocht in het industrieterrein, en voor het uitbreidingsplan te Loon op Zand een grondtransactie aangegaan met G. van Berkel aldaar. Aan de harmonie St. Jan werd 2000.garantie verleend voor haar jubileumfeesten, terwijl aan 't bestuur van de kleuterschool te De Moer medewerking werd verleend voor het aanbrengen van centrale verwarming, en de kleuterschool in de St. Jozef-parochie voor een berg plaats qn rijwielstalling. RONDVRAAG Bij de rondvraag drong de heer Elshout aan, nieuwe straten zo spoe dig mogelijk namen te geven. Ver der informeerde hij naar een leeg staand huis in de Sprangsestraat, dat, volgens de voorzitter, de eige naar tot bedrijfsruimte wil bestem men, maar dat feest zal niet door gaan. Tenslotte vroeg hij inlichtin gen omtrent het ophalen van niet tot het normale huisvuil behorende zaken door een aparte gemeente wagen. Over dit laatste merkte de voorzitter op, dat het gewone huis vuil beslist niet door deze wagen zal worden opgenomen. De bewoners zullen door middel van een circu laire worden ingelicht. De heer v. d. Lee drong aan op een definitieve verbetering van de Molenstraat te Loon op Zand, het geen thans maar lapwerk was. De voorzitter stelde hem in deze ge rust. Dit laatste kon hij nog niet doen tegenover de heer Soeterboek, die nog eens de aandacht vroeg voor 't gevaarlijke kruispunt Crispijnse- straatVossenbergselaan, waar de laatste tijd herhaaldelijk aanrijdin gen hebben plaats gehad met geluk kig tot heden zonder ernstige per soonlijke ongelukken. Hoewel de autobestuurders zelf de meeste schuld dragen door te weinig aan dacht te schenken aan de borden „gevaarlijke kruising", hoopte de voorzitter een betere oplossing te kunnen vinden. Tenslotte wees de heer v. Noije op de slechte toestand van de Ger- lachusstraat te Loon op Zand, waar mee de voorzitter het roerend eens was, zodat dit wel spoedig beter zal worden. Daarna maakte de raad zich ge reed om een kijkje te gaan nemen bij de brandweer- en zelfbescher mingsoefening in de omgeving van de Markt. De Cubaanse revolutionaire raad in Miami (Florida) heeft donder dag meegedeeld, dat 500 Cubaanse commando's op twee verschillende plaatsen in Cuba zijn geland. De in vasietroepen hebben „oorlogscom muniqué nummer 1" uitgegeven, waarin staat, dat de landingen zon der moeilijkheden zijn verlopen en dat de troepen de volle medewer king van de plaatselijke, boeren krijgen. De woordvoerder voor de revolutio naire raad, Varona Manuel Antoni- ode deelde mee, dat de commando's onmiddelijk contact hebben ge maakt met de Cubaanse onder grondse strijdkrachten en hun „mo derne wapens en goederen" hadden geleverd. Borgtocht bleek schijntje waard Door onder de ogen van twee ui terst voorzichtige juweliers een sta peltje van 180 biljetten van 100 Amerikaanse dollars slinks te ver wisselen voor een stapeltje van 178 biljetten van een dollar en twee van honderd dollar, heeft een Frans sprekende „klant" de juweliers Bouwmeester en Gerrand aan de Heiligeweg te Amsterdam bena deeld voor ongeveer 63.000 gulden. De man is namelijk verdwenen met een collectie juwelen van ruim die waarde. 15. Smidje Verholen liep op die boom af, maar zorgde er netjes voor, dat hij buiten de stralenreeks bleef. De Zwarte Kludde zou hem nu niet te pakken nemen! En wat hij gedacht had, bleek waarheid te zijn. In de bedoelde boom weer een gat met een zendlamp, en honderd meter verder was weer een ont- vangertje opgesteld. „Nu hoef ik niet verder te zoeken," mompelde hij. „Ik heb die Kludde door. Ik zal eens een schetsje maken van de situatie." Hij ging op de grond zitten, haalde zijn notitieboekje uit de zak en tekende precies, wat er op het plaatje te zien is. In het mid den zette hij het oude kasteel en daar rondomheen tekende hij het Knekelwoud. En daar weer rond omheen bracht hij een krans van bomen aan. Aan beide kanten kwa men er gaten in die bomen en ook zette hij er lettertjes bij. Z bete kende zender en O betekende ont vanger. Nu nog pijltjes van Z naar O en voor iedereen kon het nu dui delijk zijn hoe die stralen liepen. „Zo zo," mompelde smidje Verho len tevreden. „Dit is dus het alarm systeem van meneer Kludde. Ieder een die het bos inloopt, moet ergens de stralenreeks onderbreken. Maar nu zal smidje Verholen toch eens laten zien, dat hij slimmer is dan de Kludde!" Hij borg zijn boekje weer op, wierp zich plat op de grond en kroop voorzichtig op zijn buik onder de stralenreeks door. Tien meter verder stond hij weer op en lachte: „Zie zo, Zwarte Klud de! Smidje Verholen is in het Kne kelwoud en jij weet er niets van! En nu zal die zelfde smidje Verho len eens trachten uit te zoeken waarom jij die malle fratsen alle maal uithaalt, want daar steekt wat achter!" Hij zette er nu flink de pas in en wandelde lijnrecht naar het oude slot van Balderik de Woes te toe. Eerst moest immers de pijp gevonden worden. Maar bij het oude slot was ook iets vreemd aan de hand. „Wel sakkerloot!" mom pelde de smid. „Gisterenavond zag ik duidelijk licht branden achter de raampjes, en nu zijn alle ven sters met luiken afgesloten! Hoe kan dat?" een geparfumeerde zakdoek langs zijn voorhoofd, als had hij het erg warm. „Meneer Flint is er al geweest," vervolgde Cramp. „Hij en inspec teur Stone hebben de misdaad be praat en een zekere Lewis Mullins zit in de cel. Stone acht hem schul dig. Meneer Flint niet." Flint keek onwillekeurig naar de kleine man, die op zo'n geheimzin nige manier op de hoogte was ge komen, van wat er in de antiquit- teitenwinkel voorgevallen was en zelfs wist hoe Stone en hijzelf tot geheel verschillende conclusies wa ren gekomen. Cramp vervolgde met onbewogen stem: „Mullins had bij zijn arres tatie een paar gouden horloges en zilveren lepels bij zich. Er was ech ter een bronzen offerschaal in de safe geweest met een grote sma ragd, een antiquiteit van onnoe melijke waarde. Die schaal is ver dwenen en Mullins beweert er niets van af te weten." Edgar Cramp hield even op om te turen op een stelletje letters, cij fers en, tekens op een strookje pa pier dat voor hem lag, blijkbaar een soort geheimschrift en richt te zijn volgende opmerking weer tot van Duyle. „Ik heb je op zo'n ongelegen tijd uit je huis gehaald, van Duyle, om dat ik meen, dat jij die schaal kunt vinden. Jij hebt dat ding of ten minste een, dat er op lijkt gezien en je bent op de hoogte van Chine se oudheden, zodat ze je niet kun nen bedotten met een nagemaakte." „Bestaat er dan een imitatie van?' vroeg Flint. „Hier in New York?" „In China zullen er wel een stel bestaan," merkte Cramp op. „Doch voor zover ik weet, is er tot nu toe hier in de stad slechts één." Flint knikte en wachtte op ver dere mededelingen. „Warren Farrington, de bankier van Wall-Street, die zoveel curiosi teiten bezit, dat hij er een soort mu- zeum voor gebouwd heeft op zijn buiten aan de Hudson, is twee jaar geleden in het bezit gekomen van een copie. Hij was daarmee niet te vreden, maar wilde graag het ori gineel bezitten. Lin Kitura heeft dat voor hem in orde gebracht. De originele schaal is op een vracht boot overgebracht, op de Forbidden uit Shanghai hier aangekomen is. Een der matrozen had het onder zijn bewaring bij zijn eigen bagage in het vooronder." „En die matroos heet?" vroeg Flint bedaard. Edgar Cramp bekeek alvorens te antwoorden zijn papier met letters en cijfers. „Die matroos is een grote kerel van bijna twee meter lengte. Hij heet Matthew Furer, maar zijn bij naam is Shorty." „Zo," zei Flint achteloos, „dan hebben ze hem vermoedelijk daar na Shorty Furer genoemd. En, ben je van mening, dat die bronzen schaal vannacht in de brandkast van Kitura zat?" „Ik kan wel zeggen dat ik het ze ker weet," antwoordde Cramp. „Is het zo niet, Basil?" Van Duyle stak een sigaret uit een luxueuze gouden koker op en en antwoordde: „Volgens Kitura zelf was het ding er vannacht in. Ik heb hem nog gesproken na dat eerste bezoek van Mullins en ver moedelijk nog geen uur voordat hij werd vermoord. Ik had met hem afgesproken dat ik het ding in de morgen persoonlijk zou komen ha len om het naar Farrington te bren gen. Heb je me nog iets te zeggen, Cramp?" vroeg hij, opstaande. „Ja, natuurlijk dat je graag hebt, dat die schaal teruggevonden wordt. Ik zal mijn best doen. Wat erg, dat Kitu ra vermoord is! Ik heb hem altijd wel gezegd, dat hij te zorgeloos was en dat de een of andere ban diet hem nog eens te pakken zou krijgen." „U hebt er zeker geen vermoeden van, wie Kitura vermoord kan heb ben, wel meneer van Duyle?" vroeg Flint plotseling. „U weet niet, of hij vijanden had?" „Niemand anders dan K.K. Die had het op Kitura gemunt. Maar ik zou niet graag beweren, dat hij de dader is. Ik geloof zelfs, dat K.K. momenteel in India zit." „Ik weet zeker dat hij daar niet zit," zei Flint met grotere beslist heid dan gewoonlijk in dergelijke gevallen. „K.K. bevindt zich op het ogenblik in New-York en ik geloof, dat hij Kitura vermoord en die bronzen schaal gestolen heeft." ,Ik geloof niet, dat U gelijk hebt,' zei van Duyle, aandachtig van zijn sigaret genietend. „Dat heb je mis Basil! K.K. is in New York. Dat heb ik zelf aan me neer Flint verteld, en juist omdat ik van mening ben dat hij iets met die moord heeft uit te staan, heb ik jou er bij geroepen, om er met me neer Flint over te kunnen praten." Basil van Duyle wierp het eindje van zijn sigaret in een asbakje. „Nou, ik zou niet weten, hoe ik je moest helpen in dit moordgeval. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2