wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Grote waardering voor 40-jarige harmonie St. Jan VLIJMEN TIENERS TWENS Antoon Verhulst BANK 4 Koninklijk zilver voor drie jubilarissen w SetterSet De Koninklijk erkende harmonie St. Jan te Kaatsheuvel heeft zater dag op grandioze wijze de feestelijke viering van haar veertig-jarig bestaan ingezet. Tijdens de 's middags in het verenigingslokaal, zaal P. van Dun, gehouden receptie heeft wethouder J. C. Beerens 3 leden van dit korps de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst gespeld. Het zijn de heren Lambert van Gulik, Piet van Gulik en Dorus Musters, die vanaf de oprichting lid zijn. Even later werden deze steunpilaren van St. Jan opnieuw verrast, toen de heer v. d. Meer namens de diocesane bond van muziekgezel schappen 's-Bosch naast dit koninklijk zilver de gouden draagspeld van deze Katholieke Federatie aanbracht, terwijl een achttal leden het zilveren insigne wegens 25-jarig lidmaatschap ontvangen. Het jubile rende gezelschap zelf deelde tenslotte ook in de vele verrassingendie hierna nog volgden, want onder de aangeboden geschenken bevonden zich een kostelijk nieuw vaandel, een niet minder fraaie vlag voor de drumband en als laatste surprise een mascotte in de vorm van een sierlijk uitgedoste pony. Genoemde cadeaus waren het schitterend re sultaat van een actie door een dames-comité. Dit waren de hoogtepun ten van deze feestelijke bijeenkomst, tijdens welke vele sprekers in alle toonaarden de loftrompet over St. Jan hebben gestoken, terwijl de vele bloemstukken in de stemmingsvol aangeklede zaal getuigden van de sympathie, die dit gezelschap bij verenigingen en particulieren ge niet. Nadat de feestvierende harmonie, die met haar drumband op het po dium, gezien de lange zitting wel een wat krap plaatsje had gekregen, on der leiding van haar dirigent Chr. Kuijten een pittige mars ten beste had gegeven, werd door de voorzitter van het feestcomité, de heer W. Soe- terboek, als eerste spreker ingeleid, wethouder Beerens. Deze accentueer de de plaats welke St. Jan in het ver enigingsleven te Kaatsheuvel in neemt, hetgeen de pessimisten bij de oprichting nimmer gedacht zullen hebben. „St. Jan heeft haar levens vatbaarheid bewezen, getuige de vele muzikale successen en haar opmars naar de top van de katholieke fede ratie", aldus de heer Beerens, „maar zij heeft ook haar plaats in het maat schappelijk leven begrepen, want nimmer werd op haar een vergeefs beroep gedaan." Hij hoopte dat St. Jan op dezelfde wijze zou voortgaan en spoedig de superieure afdeling zou bereiken. Zich tot de drie jubi larissen richtend, nadat hij hen de de coratie had opgespeld, belichtte hij het werk van deze heren voor de harmonie, waarvoor het gemeentebe stuur, getuige de onderscheiding, grote waardering had. Hij hoopte dat hun werk stimulerend zou werken op de jongere leden. De heer J. Bisseling, voorzitter van St. Jan, haastte zich om blijk te geven van zijn verrassing over deze onderscheiding, want hij meende deze ook te moeten beschouwen als een onderscheiding voor de gehele har monie. Hij dankte de heer Beerens voor z'n waarderende woorden en vroeg deze namens de jubilarissen H.M. de Koningin te danken voor de onderscheiding. Hij gaf het ge meentebestuur de verzekering dat zijn vereniging altijd tot medewer king bereid zou zijn. Vice-voorzitter P. van Gulik, penningmeester L. van Gulik en Th. Musters als de man van de donateurs-acties, feliciteerde hij evenals hun echtgenoten met deze onderscheiding. Hij hoopte dat zij op dezelfde voortvarende wijze hun werk voor St. Jan zouden blijven doen en dat de jeugd hieruit lering zou trek ken. Een klein cadeautje en bloemen voor de echtgenoten waren het stof felijk bewijs van waardering der le den. Namens het feestcomité en bur gerij van Berndijk en Kaatsheuvel sprak de heer W. Soeterboek, die zich op de eerste plaats met waarde ring en gevoelens van dankbaarheid uitliet ten opzichte van de oprichters, meer speciaal wijlen pastoor v. En- schot. Vervolgens gaf hij een breed voerig historisch overzicht, rijkelijk doorspekt met humoristische voor vallen, van het veertig-jarige leven van St. Jan, dat vrijwel steeds een stijgende lijn heeft gekend. Na gewe zen te hebben op de goede geest, hechte kameraadschap en aparte sfeer, die er in dit korps steeds heeft geheerst, feliciteerde spreker St. Jan met het bereiken van deze mijlpaal. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat ieder lid zich zou blijven bekwamen voor zijn korps en de gemeenschap, dat deze volkscultuur niet zou ver vlakken in pure zakelijkheid, en dat de vele successen met een promotie naar de hoogste afdeling bekroond zou mogen worden. Als verrassing had de heer Soeterboek nog de me dedeling, dat de gemeenteraad voor de viering van dit jubileum een ga rantiebedrag van f 2000, - had ge voteerd, en last but not least een fraaie oorkonde met de namen van ere-begunstigers, die er voor hadden gezorgd dat de kas van St. Jan met f 2840 werd verrijkt. De gedachten van de heer van En- schot, beschermheer van St. Jan, gin gen terug naar het zilveren priester feest van zijn heeroom, dat aanlei ding werd tot de oprichting. Hij had nooit kunnen denken dat dit handje vol mensen van toen zou uitgroeien tot dit keurkorps. Hij meende dat dit te danken was aan de moederver eniging Euphonia, de voorzitters, de leden die de ruggegraat vormden, in structeur Kuijten, en de uitstekende teamgeest. Wanneer met 't zelfde saamhorigheidsgevoel wordt doorge gaan, zou dit zeker met een bekro ning in de hoogste afdeling worden beloond. Hij was er trots op be schermheer te mogen zijn. De heer v. d. Meer wees op de mooie jaren, die de diocesane bond met St. Jan had beleefd. Deze orga nisatie had de grootste bewondering voor de opgang van dit korps na de oorlog en hij wenste St. Jan van harte een promotie naar de hoogste afdeling toe. Na de uitreiking van de gouden insignes aan de drie jubi larissen, spelde hij de heren A. van Wanrooij, G. Klijndijk, B. Ooster waal, C. Labee, G. v. d. Wouw, Th. Zeebregts, A. Klijndijk en C. Oos terwaal de zilveren draagspeld op de borst in verband met hun 25-jarig lidmaatschap. Namens de stichting muziekschool voor de Langstraat sprak de heer van Loon met waardering over de deel name hierin van St. Jan. Acht hun ner leden ontvangen hierin hun op leiding, waarvan vijf binnenkort exa men zullen doen. Gelukwensen waren er vervolgens van Apollo's voorzitter, de heer A. Ververs, wiens korps zioh aan het slot hiervan op het balcon vertoonde en met enkele opgewekte marsen deze hulde onderstreepte. De heer W. van Nieuwstadt, voor zitter van het Kon. muziekgezelschap Euphonia, had een bijzondere reden om trots te zijn op St. Jan, want de rib, welke veertig jaar geleden uit Euphonia was genomen, had, getuige haar ontwikkeling, getoond levens kracht te bezitten. Hij wenste het korps nog vele jaren en successen. Het dames-comité presenteerde zich in de persoon van de echtgeno te van St. Jans voorzitter, mevr. Bis- selink-Mosseveld, die gewaagde van de spontane reactie bij de dames om St. Jan bij dit jubileum iets te pre senteren, dat het korps meer kleur en fleur zou geven. Er was hiervoor gul gegeven bij de gehouden inzameling, en het resultaat hiervan ontvouwde zij door aanbieding van de hierboven beschreven geschenken. Daarnaast waren er nog handschoenen voor de dragers van vaandels en schellebo- men, alsmede het restant van de col lecte, dat onder couvert werd geof freerd. De heer M. van Esch, voorzitter van Sophia's vereniging te Loonop- zand, feliciteerde en sprak tevens namens de fanfare St. Joachimsmoer, terwijl de heer Snoyink de gevoelens van Concordia te Loonopzand ver tolkte, en een gratis concert van dit korps in het vooruitzicht stelde. De heer J. Reijnen dankte namens de Kaatsheuvelse schoenfabrikanten- bond voor de opluistering van be paalde evenementen, en overhandig de een geschenk onder couvert voor dit feest. De heer W. van Kuyk, sprekend namens Berndijk's Belang, drukte z'n leedwezen uit over de verhuizing van St. Jan naar Kaatsheuvel. Hij hoopte nog eens op terugkeer. De voorzitter van de V.V.V. te Kaatsheuvel, de heer J. Tuerlings. dankte voor de dienstbaarheid en medewerking, die St. Jan aan de ge meenschap had bewezen, en onder streepte dit met de aanbieding van een geschenk onder couvert. Ook diverse oud-voorzitters wa ren aanwezig en een hunner, de heer Meert, feliciteerde namens deze, ter wijl hij met genoegen nog een greep deed in het verleden. Tot besluit van deze buitengewoon geslaagde receptie kwam de voorzit ter van het jubilerende St. Jan, de heer J. Bisselink, naar voren, die in een keurige toespraak de verschillen de sprekers beantwoordde en dankte. In het bijzonder richtte hij woorden van erkentelijkheid tot het gemeente bestuur, de diocesane bond, het da mescomité, dat dit feest in de onge looflijk korte tijd van veertien dagen had voorbereid, de ere-begunstigers en de meer dan duizend gezinnen, die St. Jan dit jaar hadden gesteund. Een speciaal woord van dank was er voor beschermheer v. Enschot en diens echtgenote, die vooral ver antwoordelijk waren voor de unifor men en nieuwe instrumenten, en voor dirigenten Chr. Kuijten als muzikaal leider en joviaal mens. Deze dank baarheid kreeg gestalte in de vorm van fraaie bloemen voor mevr. v. En- schot, mevr. C. Oosterwaal, te wiens huize de dames altijd vergaderden, en mevrouw Kuijten. Dat er na dit alles op het 's avonds gehouden feesthal een uitstekende stemming heeft geheerst, behoeft nauwelijks betoog. Haarsteeg Volg het voorbeeld van tienduizenden andere Nederlanders die een spaarrekening hebben geopend bij de N.H.M. Uw spaargelden zijn er volkomen veilig. Andere belangrijke voordelen zijn: 3j% rente soepele opvragingsregeling uw belastingschulden op tijd betaald, niet te vroeg, niet te laat geen kosten spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M. rmit en dragen NYLONS Want Setter Set heeft extra slanke, extra lange flnaten, dus voor jonge, ranke benen. Voor twens normale damesmaten. Sterke nylons met vol maakte pasvorm in de nieuwe 1.95 MAANDAG 24 JUNI 1963 85e JAARGANG No. 50 e tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p, Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstr^a^ 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: „ECHO" VOETBAL RKDVC - RKJVV 1 - 1. Zondag 23 juni werd op het terrein van de Vlijmense Boys de wedstrijd gespeeld RKDVC Drunen en RKJVV 's-Bosch om het behoudt van het 3e klasserschap. Voor deze wedstrijd was enorme belangstelling; ruim 2000 toeschouwers, die vooral voor de rust een spannende wedstrijd zagen. Dru nen was het meest in de aanval, maar RK JVV was door beter technisch spel voor het doel het gevaarlijkste. Vele prachtige aan vallen werden door Verhoeven van Drunen en ook en ook door de doelman van Dru nen, die actief was, afgeslagen. In het begin golfde het spel goed op en neer, beide partijen werkten hard en aan spanning was geen gebrek. In de 20e min. had Drunen succes door T v d Wiel, die met een goed schot de doelman van RKJVV verrastte. RKJVV kwam hierna flink op zetten en de DVC-verdediging had han den vol werk om deze aanvallen af te slaan en Drunen had over geluk niet te klagen, toen een hard schot tegen de paal kwam. Drunen wist het spel weer even te verplaatsen, maar RKJVV kwam weer terug, de bal kwam bij de rechtsbuiten, die zich mooi vrij speelde, twee tegenstanders passeerde en fraai inschoot, 1 - 1 RKJVV bleef toen sterker en had het beste van het spel, maar doelpunten bleven uit en met 1-1 kwam de rust. Na de rust dacht eenieder aan een sterk overwicht van RKJVV, maar de verdediging van Drunen was paraat en zette de voorhoede steeds aan het werk, maar deze zag geen kans om de RKJVV-verdediging te omspelen en de linksachter van RKJVV ruimde alles op. RKJVV kwam ook niet meer tot hoog staand spel en zo zakte het spelpeil en tempo, zodat de vele supporters blij waren dat de goed leidenden scheidsrechter voor de laatste maal het eindsignaal gaf en beide partijen met een gelijk spel tevreden kun nen zijn. SPORTDAG VAN DE MICHELIN- FABRIEK De jaarlijkse sportdag van de Michelin- fabriek Den Bosch had zondag 23 juni plaats. Voor de middag werd er in de wa teren van de visclub De Hut een hengel- wedstrijd gehouden, waaraan prachtige prij zen verbonden waren. Na de middag werd een voetbalwedstrijd gespeeld en daarna biljartwedstrijden. Alles was goed georga niseerd en na afloop werden de prijzen aan de gelukkige winnaars uitgereikt door de leider van de sportdag, die tevens een dank woord sprak aan de kastelein H. Boom- v. d. Wiel, voor de bijzondere medewer king en voor de prachtige prijzen die hij aan deze sportdag had geschonken. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland De Ronde van Zwitserland is weer ge ëindigd en is succesvol verlopen voor onze Vlijmense prof B. v. d. Ven, die 13e werd in het algemeen klassement. De laatste etappe werd hij zevende, de voorlaatste be zette hij de 8e plaats. Een mooi succes. Ronde van Helmond. De jeugdige W. Nicols nam zondag deel aan de ronde van Helmond vooï aspiran ten. Nicols werd in de massasprint 12e. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 23 juni hield de postduivenver. De Zwaluw een wedvlucht vanuit Noyon Frankrijk, afstand 283 km; los 6.30 uur, eerste duif 9-58-22, laatste prijswinnende duif 10-21-36. Uitslag als volgt: M Liebregts 1, 8, 10; P v Gestel 2, 20; C v Heivoort 3, 7, 28; J v d Dungen 4, 18, 21; H Pelders 5, 29; K Kivit 6, 13; de Laat- Parijs 9, 15, 17; L Klerks 11; M v Hees- wijk 12, 22; A L v Heivoort 14, 23; Gebr. van Bladel 16; Th v Bokhoven 19; J Oos terwaal 24; J v Engelen 25, 26; H v Beij- nen 27. Africhtingsvlucht jonge duiven dinsdag 25 juni; inkorven van half 8 tot 9 uur n.m. Zaterdag wedvlucht vanuit Charteau, fondvlucht. Inkorven donderdagavond van 7 tot 8 uur. Wedvlucht St. Vincent. IPWfSW"' Voor de wedvlucht St. Vincent van de ZNB, werden in Vlijmen verschillende dui ven nationaal gezet. De eerste duif van Vlij men werd geconstateerd om 17,30 uur door C. van Heivoort, die de eerste prijs be haalde van de CCB en Omstreken; 2e werd J. Oosterwaal, die om 18 uur draaide. Deze duif die al enkele jaren drie fondvluchten maakt, heeft nog niet gemist en neemt tel kens haar volle poul mee, een echte fond duif. Klein maar dapper, het was de 60e gemelde duif van de 7000 duiven. Zondag kwam er geen duif in Vlijmen meer door. P.V. DE REISDUIF Uitslag 6-daagse, 3e etappe, van Orleans. 1 B v Esdonk-P v Dal; 2 W v Raven- steijn-L Vermeulen; 3 W v Vugt-W Broe- ren; 4 J v d Heuvel-Nic v Dal; 5 Jan Kuis- H v Vugt; 6 P Diepstraten-L de Laat; 7 G v Esdonk -Cv Vugt; 8 P Vermeulen-J Wilhard; 9 A v d Heuvel-G v d Wiel; 10 Th v Overdijk-Jos Kuis. Wedvlucht St. Vincent. De Brabantse Duivenbond Tilburg, Den Bosch, Oss, hield een wedvlucht vanuit St. Vincent, afstand ruim 1000 'km. Van De Reisduif Vlijmen werden 30 duiven inge- korfd, die vrijdagmiddag om half 1 gelost werden. Het was C. van Vugt en Zn. die zaterdagmorgen de eerste duif klokte om 8.30 uur en naar de melding de eerste duif VERGADERING K.A.V. De leden van de K.A.V. kwamen j.I. donderdagavond in café M. Reuser bijeen. De voorzitster mevr. v. d. Wiel-Montee kon een groot aantal leden begroeten en ook de geestelijk adviseur kap. Vijfeiken gaf van zijn aanwezigheid blijk. Besloten werd om op dinsdag 9 juli a.s. een uitstapje te ma ken naar Arnhem om omgeving. Op een nader te bepalen datum in augustus zal in samenwerking met de fa. J. Koks-van der Heijden een excursie worden gemaakt naar de Brabantia-fabrieken in Aalst. Hierna gaf de geestelijk adviseur nog een uiteen zetting over het leven en het werk van de onlangs overleden Paus Joannes XXIII. TOERNOOI OM DE SPARCOUPE. In het voor deze gelegenheid zo stijl vol versierde café van de heer W. v. d. Loo, wiens beide zoons op het gebied Van de biljartsport zo'n grote bekendheid genie ten, begon vrijdagavond het invitatietoer- nooi om de Sparcoupe. Het eerste toernooi, dat vorig jaar juni plaats had, leverde een persoonlijke triof op voor onze dorpsge noot P. v. d. Loo, die er in slaagde voor een jaar beslag op deze coupe te leggen en nu voor de zware taak staat hem te verde- NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ was; om ruim half 12 was het weer C. van Vugt die een duif thuis kreeg en dit werd de 2e gemelde duif van het concours, een unicum in de duivensport, om van deze grote vlucht, afstand ruim 1000 km de le en 2e prijs te behalen. De derde duif van de Reisduif werd zondagmorgen door van Esdonk geklokt om ongeveer 7 uur. Van de ruim 400 duiven van de BCC waren er om 12 uur zondag 40 gemeldt. kleuren Herenmode - Kinderconfectie Damesmode Wilhelminastraat 17-19 WAALWIJK Tel. 2791 maken. Naast de fraaie coupe en nog ver schillende andere bekers zijn zij er in ge laagd nog een groot aantal prijzen in na- tura ter beschikking te stellen en in laatste instantie zorgt de gastvrije fam. v. d. Loo er wel voor dat de deelnemers aan het ver blijf in hun zaak de aangenaamste herin neringen bewaren. Zo begon vrijdagavond voor de tweede maal de strijd om deze wisseltrofee, die twee weekends zal duren en waarvan niet kan worden voorspeld wie winnaar zal wor den. Eerst speelde J. Suiskens tegen G. de Werdt en beide spelers gaven zich ten vol le; laatstgenoemde won op overtuigende wijze en presteerde het om een serie van 81 car. te scoren. Hierna kwamen de beide DES-spelers tegen elkaar uit en na een spannende strijd moest P. v. d. Loo met 6 car. verschil het hoofd buigen. De laatste partij van vrijdagavond tusens Sj Berg mans en Chr Doomernik eindigde in een zege voor eerstgenoemde. Aller belangstelling ging zaterdagmiddag uit naar het treffen tussen de Waalwijkse deelnemers R. Maas en P. van Comvoirt. Deze spelers gaven elkaar weinig toe, maar in de slotfase sloeg van Cromvoirt toe en won met gering verschil. P. v. Cromvoirt zorgde direct hierna voor de verrassing van de dag door onze dorpsgenoot P. v. d. Loo gedecideerd te verslaan. Van Cromvoirt presteerd het om vanaf de afstoot een serie van 110 car. te scoren en kennelijk hier door raakte v. d. Loo zijn zelfvertrouwen kwijf en slaagde er niet meer in terug te komen. Deze winnaar van 't vorig jaar heeft reeds 4 verliespunten en kan wel als uitge schakeld worden beschouwd. De derde partij ging tussen de Bossche naren Suiskens en Bergmans, een partij waarin eerstgenoemde de toon aangaf en met duidelijk verschil won. Des-speler A. Treuren versloeg de Waalwijker R. Maas en door deze prestatie stond Treuren za terdagavond het beste geklasseerd. Ten slotte won Doomernik nog van de Werdt en was de tweede avond ten einde. De diver se uitslagen luiden car. brt. h.s. gem. G. de Werdt 250 17 81 14,70 J. Suiskens 119 17 33 7,00 P. v. d. Loo 244 24 47 10,41 A. Treuren 250 24 47 10,41 J. Bergmans 250 28 41 8,92 Chr. Doomernik 165 28 28 5,89 R. Maas 247 37 37 6,67 P. v. Cromvoirt 250 37 73 6,75 P. v. Cromvoirt 250 24 110 10,41 P. v. d. Loo 219 24 36 9,12 J. Suiskens 250 27 78 10,41 J. Bergmans 143 27 24 5,95 A. Treuren 250 29 51 8,62 R. Maas 208 29 43 7,17 Chr. Doomernik 250 33 49 7,35 G. de Werdt 188 33 40 5,52 digen. Aan dit toernooi, waarvoor Neder lands grootste levensmiddelencentrale deze coupe beschikbaar stelde, nemen deel Sj. Bergmans, Chr. Doomernik en J. Suiskens uit 's-Bosch, G. de Werdt Vught, R. Maas en P. v. Cromvoirt Waalwijk en A. Treu ren en P. v. d. Loo van de organiserende vereniging. Het bestuur van DES heeft met de leden alles gedaan om het toernooi voor de deelnemers zo aantrekkelijk mogelijk te BOSSCHE BOYS I - HAARSTEEG 2 6-0 De eerste promotiewedstrijd van Haar steeg 2, gespeeld in het stadion De Vliert te 's-Bosch tegen de kampioen van de 2e klas A van de Brab. Voetbalbond, is op 'n volledig debacle voor de bezoekers uitge lopen. De kampioenen van bovengenoemde klasse waren over alle linies een klasse be ter en omdat de gasten er maar weinig voor deden, werd het hun nog vrij gemak kelijk gemaakt om een grote zege te be halen. Voor de aanvang werden de Har- steegreserves door de voorzitter van de Bossche Boys hartelijk gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap en werden bloe men aangeboden. De wedstrijd nam hierna

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5