I een kerko blouse DRUNEN WASPIK VERS VAN DE PERS van zelf strijkend Bel O-fast ANTOON VERHULST WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Korte berichten Cj eb ootte.-aankondigingen. e.d. Doelwit van waarderende blikken: 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JUNI 1963 7 JUDO-DEMONSTRATIE IN DE HOGE BRAKEN Sprang Provinciaal nieuws BRABANTS LANDSCHAP KOCHT LANDGOED ziekenhuis worden opgenomen. Deze reed in zuidelijke richting door de Stationsstraat en wilde ter hoogte van de Irenestraat links af slaan. Hij verzuimde daarbij echter de tegemoetkomende v. d. W. voor rang te verlenen waardoor een bot sing niet meer te vermijden was. Dr. de Blois verleende eerste hulp en liet het slachtoffer per ambu lance naar het St. Nicolaaszieken- huis overbrengen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: wit handschoentje, paar plastic san- ROND DE RAAD Het was de Jachtpacht welke vrijdagavond de raad geruime tijd bezig hield. Het voorstel van B. en W. om de gemeentelijke jachtgron- den, vernoemd in 11 punten in het pré-advies wederom te verpachten aan de vorige pachters en weer voor een tijd van 6 jaar, zou geen discussie ontlokt hebben indien niet de heer M. van Drunen uit Drunen aanvrage had gedaan voor 40 ha. pachtgrond in de Honderd Bunder en thans in pacht van mr. v. d. Heyden, oud-burgemeester van! Drunen. Deze 40 ha. is een gedeelte van de 105 ha. die mr. v. d. Heyden daar heeft gepacht en welke pacht thans verlengd diende te worden. Volgens de mening van het groot ste gedeelte van het college van B. en W. hebben bepaalde pachters historische banden met de ge meente en weer andere hebben be paalde verdiensten tegenover de ge meenschap, waardoor een toewij zen van de pacht tegenover een aanvrager uit de gemeente zelf verantwoord is. Het feit dat de heer van Drunen speciaal de 40 ha. uit het jachtge bied van mr. v. d. Heyden wilde hebben en mr. v. d. Heyden dit volgens hem beste deel niet wilde afstaan maakte deze zaak tot een onverkwikkelijke. Hoe verder de raad deze zaak deze avond ging uit diepen, hoe verder men verzeild raakte in de details van de jagers- sport, welke zoals elke sport zijn eigen kennis en zijn eigen kring kweekt. Het punt van aanvraag van de heer M. van Drunen werd dan ook aanleiding tot een zo diepgaande bespreking dat de principe-kwes ties aan de orde kwamen, waarbij de standpunten wel zeer ver uit elkaar lagen. Enerzijds was er het standpunt „Jan met de pet moet ook een kans hebben" (v. d. Veer) en nog wat beter geformuleerd door ae heer van Lammeren „vrije ver pachting", tussen het standpunt van B. en W. „men kan toch niet Jan Rap en zijn maat het jachtterrein insturen" (hiermee was volstrekt niet bedoeld de aanvrager M. van Drunen). Het ergste van alles was nog dat de raad wel wist dat zij het voorstel van B. en W. niet kon accepteren, maar zelf niet wist wat zij nu precies wel wilde en het was tenslotte de voorzitter die een te- GESLAAGD. De heer M. Langerwerf te Waspik slaag de voor het eindexamen lagere tuinbouw school. JEUGDVORMING Bij Kon. besluit werd burgemeester Van Erp benoemd tot lid van de landelijke raad voor de jeugdvorming. WEDVLUCHT ORLEANS. De uitslag van de vlucht op Orleans^ door de postduivenverenigingen Waspik, R donk dalen, 2 badhanddoeken met 2 zwembroeken en badmuts, poppen wagen, muntbiljet, licht blauwe vulpen, contactsleutel van auto nr. MX 95-76, kinderringetje, wit blau we hoofddoek. Verloren: lederen jas, bos sleutels, rode por- temonnaie, hondepenning, verpleeg stersinsigne, rode plastic portemon- naie met inh., boeketas met studie boeken, bruine leren portemonnaie met inhoud f 120.-, bruine leren he ren portemonnaie met inhoud. O gen voorstel mocht formuleren. Over wat vrijdag tenslotte uit de bus gekomen is, moet men het eens zijn, over het hoe, minder. Waarom M. van Drunen nu juist de 40 ha. moest hebben van mr. v. d. Heyden, die op grond van zijn verdiensten voor Drunen gelijke rechten had als een inwoner van Drunen is ons niet duidelijk. Want dit maakte de zaak juist moeilijk. Over de diverse andere punten hadden de leden maar weinig op te merken. Over de kredieten voor het onderwijs knikte men instem mend. Men kocht een maaimachine voor- de plantsoenen voor een be drag van 2735.-. De verkoop van 4 woningwetwoningen plm. 2000.- duurder dan 5 jaar geleden keurde men ook goed en over de uiteinde lijke grondprijzen in het uitbrei dingsplan „Noulanden" werd men het ook gemakkelijk eens. Een belangrijk besluit was ook nog de aanleg van een tweede weg (voor het langzame verkeer) Dru- nen-Waalwijk. De nieuwe weg is gepland vanaf de Grotestraat te genover de Burg. v. d. Heyden- straat in zuidelijke richting tot aan de Eerste Dwerg en daarna weste lijk naar Waalwijk. Deze weg wordt aangelegd in samenwerking met de ruilverkaveling. Voor een brug over het afwateringskanaal zal de provinciale waterstaat zorgen ter wijl de gemeente Waalwijk voor de aanleg zorgt op haar grondgeibéd. De weg zal een kortere verbinding worden met Waalwijk zuid en het initiatief tot de aanleg hiervan kan dan ook algemeen worden toege juicht. De onlangs in Drunen opgerichte Judoclub zal a.s. zondagmiddag in de Hoge Braken voor het eerst naar buiten treden met een judo-demon stratie en het houden van enkele wedstrijden. Deze judomiddag staat onder leiding van de heer v. Gent. In het najaar van 1962 werd in Drunen op initiatief van de r.k. Jeugdcentrale de jeugdjudoclub op gericht. Men startte toen met 35 leden, een ledental dat inmiddels is uitgegroeid tot 60. Het enthou siasme onder de Drunense jeugd is zeer groot en in het najaar hoopt men te kunnen starten met een vijfde judogroep. en R'veer luidt als volgt: 1, 15, 57 C J de Rooy W; 2, 36, 46 C Blok Rv; 3, 41 J Smits Rv; 4, 7, 10, 14, 19, 23 C Broeders Rv; 5, 62 J v Onzenoort R; 6, 8 R Broe ders Rv; 9, 70 J Verschuren Rv; 11 H Ne- rings W; 12 W Verhagen Rv; 13 H IJpe- laar Rv; 16, 17, 35, 65 P de Graauw W; 18 G Boom R; 20, 52 M Bax W; 21, 49 T de Ruyter Rv; 22 A Leeggangers R; 24, 31, 34, 55, 63, 66; J Timmers W 25; H Rolffs Rv; 26, 30 jac v d Kieboom R; 27 C Arense sr Rv 28; C Hommel Rv 29, 45; B oOmen Rv 32 ;N v Kuik Rv; 33 L de Wit Rv; 37 R v d Kieboom Rv 38; F v Onzenoort W 39; M C Oome Rv 40, 72; P d Wit Rv; 42 Ant Smits W; 43 C Ligt- voet R; 44, 48, 60, 73 H Treffers W; 47, 68 KI Schmietz W 50, 77; M v d Kruys- sen Rv 51; A Faro W 53; Chr v d Biezen R; 54 A v Kuijk Rv 56, 71; C v Eyl Rv 58; J v Strien Rv; 59 A Broeders Rv; 61 P Arendse Rv 64; H de Rooy Rv; 67 C Lo- dewikus Rv; 69 D v Dongen Rv; 74 W Donks W; 75 C de Bont R 78 A Broeken Rv; eerste overduif Chr Schapers R, 2e A Weeland Rv. Re le en 22e prijzen van de series 2, 3 en 4 gingen naar C. Broeders Rv. AFSCHEID In de blokhut aan de Bernhardstraat werd het afscheid gevierd van de leidster der gildsen, mevr. J. van Iersel-Akkermans. Ruim 4 jaar is mevr. v. Iersel als leidster aan het jeugdwerk verbonden geweest. Aal moezenier Ras, groepsleider van Dongen, leden van de jeugdraad en de leidsters en leiders van het jeugdwerk woonden dit af scheid bij. Burgemeester van Erp en de heer R. van Dongen resp. voorz. van jeugd raad en groepsleider, spraken woorden van dank en waardering tot de scheidende Vori. Voor het grandiose afscheid haar bereid sprak mevr. van Iersel haar oprechte dank uit. POLYMNIA OP CONCOURS ÉS i> De Waspikse gemengde zangvereniging Polymnia zal zondag a.s. deelnemen aan 't intern, zangconcours te Varseveld Gld. Het koor dat onder leiding staat van de heer C. van Iersel zal als verplicht werk uitvoeren Der Greiss van Haydn en als vrij werk O salutaris van B. Ligthart. Polymnia zal uit komen in de Superieure afdeling. SPORTDAG Dinsdag 25 juni a.s. zullen de leerlingen van de 5e en 6e klas der drie lagere scho len en de meisjes van de v.g.l.o.-school deelnemen aan de jaarlijkse schoolsportdag. De jongens en meisjes zullen naar gelang hun prestaties, bij hoogspringen, hardlopen, ballengooien en een behendigheidseis een A, B, C, D of E-diploma kunnen behalen. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN De bejaarden van Waspik zullen dinsdag 25 juni een reisje maken per touringcar. Een en ander werd georganiseerd door het comité Tocht Ouden van Dagen. Dit jaar zal de trip leiden door West-Brabant, waar o.m. de Wouwse Plantage wordt bezocht. Vertrek 9 uur; 's avonds om half 9 zullen de bejaarden door de harmonie worden op gewacht. GESLAAGD ATAK-TOURNOOI. Ruim 20 teams verdeeld over 4 klassen, hebben op het groot volleybaltournooi dat door Atak werd georganiseerd, fel en en thousiast gestreden voor een eervolle plaats in de eindrangschikking en de daaraan ver bonden ere-tekenen. Het geheel was een machtige demonstratie van sportiviteit en en een ongezochte maar daarom niet min der grootse propaganda voor de sport in het algemeen en voor de volleybalsport in het bijzonder. Het festijn werd door burgemees ter van Erp geopend, waarna al spoedig bleek hoe dit evenement organisatorisch volmaakt in elkaar stak. In café De Statie reikte na afloop burgemeester van Erp de prijzen Uit. Hij stelde daarbij voor het ko mende jaar een wisselbeker van het ge meentebestuur in het vooruitzicht. De uitslag, waarbij moet worden aange tekend dat Atak al haar teams één klas ho ger had ingeschreven dan zij in compe titieverband uitkomen, luidt als volgt: Overgangsklasse. 1 LVC Breda; 2 Ever Ready 2 Vlijmen; 3 EBVC Breda; 4 Atak Waspik; 5 Minenenco Tilburg. Eerste klas: 1 LVC 2 Breda; 2 Olymphus Made; 3 Olympia Tilburg; 4 Willem II HBS Til burg; 5 Red Stars Tilburg. Tweede klas: 1 Madju Tilburg; 2 LVC 3 Breda; 3 Favo- rita Goirle; 4 Atak 2 Waspik; 5 Red Stars 2 Tilburg. Derder klas: 1 Luctor I Ooster hout; 2 Olymphus Made; 3 Willem II HBS Tilburg; 4 Atak 3 Waspik; 5 Olympia II Tilburg; 6 LVC 4 Breda. WIELRENNEN. De Waspikse wieleramateur Henk Se vers heeft in wedstrijden nogal eens met pech te kampen. In Prinsenbeek, waar het kampioenschap van Brabant en Zeeland werd verreden, moest hij na 60 km door een valpartij uit de strijd. Zondag, in de omloop van de Baronie, een bijzonder zwa re cours over 163 km, was het ernstiger. Als gevolg van een lelijke val liep hij een gapende vleeswond op aan zijn knie. Hij moest zich in het ziekenhuis laten behande len. De eerste weken zal er van fietsen niets kunnen komen. Frans Severs doet het bij de nieuwelin gen beslist goed. In de wedstrijd om het kampioenschap van Brabant en Zeeland speelde hij een dominerende rol en klas- I seerde zich uiteindelijk als 14e. BEGRAFENIS WIJLEN W. VAN HERWIJNEN. Onder grote belangstelling had j.l. zater dagmiddag de teraardebestelling plaats van wijlen de heer W. van Herwijnen, die j.l. woensdag in de ouderdom van 52 jaar overleed. Aan het sterfhuis werd de rouwdienst ge-a leid door Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. pre dikant, die naar aanleiding van Psalm 71 vers 3 a, woorden van troost richtte tot de achterblijvenden. Op de begraafplaats werd in de aula door Verschillende sprekers het woord gevoerd, n.l. door de heer B. Blok uit Waalwijk, namens de firma Blok van Heijst, waar de overledene vele jaren een vooraanstaande plaats in het bedrijf innam, waarbij spr. de grote vakbekwaamheid en prettige omgang van de heer Herwijnen memoreerde. De heer W. Spuijboek, voorzitter van de School voor C.V.O. en van de Chr. Kleu terschool, sprak namens de besturen van de ze scholen waarderende woorden ter nage dachtenis van de overledene, die 15 jaren bestuurslid en vele jaren penningmeester van het schoolbestuur is geweest. Het hoofd van de Chr. school, de heer H. J. Overweel, sprak namens het perso neel van de school woorden van dank en medeleven. Ds. Bos sprak naar aanleiding van Je- saja 53 en wees in treffende bewoordingen op de lijdende Knecht des Heeren, die als een lam geslacht, nu als overwinnaar staat voor de troon van God. Aan de geopende groeve dankte de heer C. Nieuwenhuizen namens de familie voor het betoonde medeleven. Verschillende kransen en bloemstukken, o.a. van directie, collega's en personeel van de fa. Blok van Heijst dekten het graf. In het gebied tussen de plaatsen de plaatsen Berkel-Enschot, Moer gestel en Oisterwijk heeft de stich ting „Het Noordbrabants Land schap" thans een landgoed aange kocht van 50 hectaren. Een prach tig bosrijk gebied met fraaie lanen en paden, dat de naam „Ten Braak loop" draagt. Dit werd zaterdag meegedeeld door de voorzitter van de stichting de heer P. H. F. Huenges uit Uden- hout op de jaarvergadering in het kasteel-raadhuis te Dussen. In 1961 kon de stichting de eer ste terreinen aankopen in midden- Brabant. Thans heeft zij ruim 80 hectaren natuurgebied in eigendom. Veel steun ondervindt het Noord brabants Landschap bij haar aan kopen van de dienst van Staatsbos beheer te 's-Hertogenbosch. Het doel van de stichting is het schep pen en behouden van natuur- en landschapsschoon en het bevorde ren van de recreatie in de vrije na- tuur. Ondanks de bijstand van rijk, provincie, gemeenten en particu- j lieren noemde de heer Huenges de financiële positie van het Noord brabants Landschan allesbehalve gunstig. Reeds werden verschillen de acties gevoerd om de bijdragen van particuliere zijde te vergroten. Het circa 100 personen tellende gezelschap maakte 's middags een boottocht door de Biesbosch. Italiaanse steden. Jacob Joh. Hollandia Baarn. In een bijzonder prettig leesbare druk en voorzien van 48 foto's en 27 tekeningen, is bij Hollandia Baarn een uitzonderlijk in teressant boek verschenen over de Italiaan se steden. Speciaal voor hen, die deze zomer een reis naar het zonnige Italië wil len ondernemen, zal dit boek een graag ge hanteerde gids blijken te zijn. De auteur heeft in zijn boek een greep gedaan uit de ontelbare bouwkundige mo numenten die Italië rijk is. In het boek zijn de volgende kleinere steden beschreven Como, Bergamo en Brescia, Pavia, Parmo en Piacenza, Cremona, Sirmione, Verona, Mantua, Modena, Bologna, Ferrara, Padua, Vicenza, Navenna, Rimini, San Marino, Pisa, San Gimignano, Siena, Orvieto, As- sisi, Aquila, Monte Cassino, Benevento, Melfi, Eboli, Bari, enkele steden op Sicilië, en de tempel van Segesta. Jacob Job, die reeds verscheidene reisboeken op zijn naam heeft staan, biedt de lezer met dit boek een ontmoeting met de rijke bouwkundige er fenis van Italië. Zo leefden de Etrusken. Jacques Heur- gon. Hollandia Baarn. Jacques Heurgon heeft in zijn boek „Zo leeden de Etrusken" een interressante be schouwing gegeven over het leven, het doen en laten van dat volk, dat bij ons, West Europeanen, nagenoeg geheel onbekend is gebleven. Het enige wat ons over dit volk is blijven bijhangen is afkomstig uit de stu die van de klassieke talen. Jacques Heur gon nu, biedt aan eenieder, die meer van dit volk wil afweten, een uitstekende gele genheid. Zijn boekwerk is gebaseerd op diepgaande studies en onderzoekingen, waardoor "Zo leefden de Etrusken" een een verantwoorde populair wetenschappe lijke inslag kreeg. Druktechnisch keurig verzorgd en voorzien van een 16-tal foto pagina's zal dit boek voor talrijken een kostbaar bezit blijken te zijn. Zo leefden de Weners. Marcel Brion. Hollandia, Baarn. Marcel Brion doet de gouden eeuw van dq "gelukkige stad voor ons herleven", zo lezen wij in de binnenlap van het boek "Zo leefden de Weners". Vooral voor de liefheb bers van kunst, zoals toneel en opera, zul len in dit boek tal van bijzonder interessan te gegevens terugvinden. Wenen ten tijde van Mozart en Schu bert, biedt voor een ervaren auteur vol doende stof om de lezer uren geboeid te houden. Marcel Brion blijkt een dergelijk auteur te zijn. De manier waarop hij de ge schiedenis van Josehp II tot aan Metter- nich weergeeft, is meer dan prijzenswaardig. In het boek dat 278 pagina's telt zijn 16 pagina's met foto's opgenomen. Het bed des konings. Margaret Campell Barnes. Zuid-Hollandsche Uitgeversmij. Margaret Campell Barnes, op 1 april '62 in Engeland overleden, heett in haar leven talrijke vrienden rond haar weten te bin den, die ieder boek dat van haar hand ver scheen beslist moesten lezena. In het boek „Het bed des Konings" te kent zij op meesterlijke wijze een van de belangrijkste perioden van de Engelse ko ningshuizen en wel de tijd van koning Ri chard. Zij beschrijft deze koning, als hij tegen zijn rivaal Hendrik Tudor Earl van Richmond optrekt en in Leicester zijn kwar tier betrekt in de herberg „Het witte ever zwijn", waar hij ook zijn bed, dat hij steeds bij zijn veldtochten placht mee te nemen, laat opslaan. Rond dit bed spelen de ver schillende avontuurlijke verhalen zich af. Een in het bed van de koning verborgen goudschat lokt een moord uit, hetgeen weer aanleiding geeft tot talrijke moeilijkheden. Het boek is een reeks van spannende en boeiende avonturen, waaraan tarlijke lezers hun plezier beleven. Als op Tyrsta de lente komt Mar git Söderhalm. Zuid-Hollandsche Uitge versmij. Het boek „Als op Tyrsta de lente komt..." kan beschouwd worden als een niet onbe langrijke aanwinst in de geliefde Anckar- berg cyclus. Overigens kan het boek aange merkt worden als een geheel op zichzelf staand werk, waarin het landgoed van de Anckarbergs, "Tyrsta", een belangrijke rol vervult. Het boek geeft de bewogen geschie denis weer van de eigenaar van het land goed, die getrouwd is met een spilzieke vrouw, die hem bovendien ontrouw is. Het gaat dan ook steeds bergafwaarts met het landgoed. De grootste slag wordt toege bracht, wanneer de eigenaar door een on geluk met zijn geweer om het leven komt. Het is een boek vol van diepgaande ver wikkelingen in deze familie, met als ach tergrond het oude Zweden. Dokter in Bolivia. H. Eric Mautner. Forum Boekerij, Den Haag. H. Eric Mautner, die zijn medische op leiding in Wenen ontving, maar zich in '38 genoodzaakt zag door de felle nazi-terreur Oostenrijk te verlaten, waarna hij naar Z. Amerika vertrok en verscheidene jaren als medicus in het hart van de Boliviaanse jungle werkte, geeft in zijn werk een boeiend beeld onder welke moeilijke om standigheden hij daar zijn functie als arts uitoefende. Niet alleen als medicus in de meest uit gebreide zin van het woord leren wij hem kennen, maar ook als mens, die zich ge plaatst ziet tegenover schijnbaar niet tb overwinnen moeilijkheden. Keurig verzorgd en in een prettig lees bare druk is dit werk een boeiende con frontatie geworden met tal van markante mensentypen en toestanden. Zo verdient men de sporen. Horst Stern. Forum Boekerij, Den Haag. „Zo verdient men de sporen", is een leer boek geworden voor hen die hun vrije tijds besteding hebben gevonden in de paarden sport. De leerling in het paardrijden wordt met zakelijke feiten, afgewisseld met hu moristische opmerkingen, gebracht tot het werkelijk kundig paardrijden. Het boek gaat verder uitvoerig in op de investering aan geld en tijd aan deze sport, de keuze van een juiste manége, de kleding en de verdere uitrusting. In het boek wordt geen wetenschappelijke uiteenzetting gegeven van de hogere rijkunst, terwijl men tevens ver geefs zal zoeken naar het springen van paarden. Het boek vermeldt wel de be langrijkste grondbeginselen, terwijl vooral ook de foto's zeer instructief zijn. Dit boek zal door alle waardenvrienden als geschenk in dank worden aanvaard. Zo leefden de Egyptenaren in de Oud heid. Pierre Montet. Hollandia, Baarn. Tot slot van deze reeks een korte be schouwing over een boek van de hand van Pierre Montet: "Zo leefden de Egyptena ren in de Oudheid." De auteur heeft uit het hem ten dienste staande bronnenma teriaal, dat een periode van meer dan drie duizend jaar vertegenwoordigt, met voor zichtigheid zijn gegevens geput. Zijn boek is een boeiende schildering van het Egypte der Ramsessiden. Nadat de Nederlandse bisschoppen voor de gelovigen hun blijdschap hebben betuigd over de benoeming van Paus Paulus VI, heeft Z.H. za terdag zijn dankrede gehouden tot de Italianen en de wereld, waarin Z.H. speciaal deed uitkomen dat het concilie wordt voortgezet, het ker kelijk recht zal worden herzien en vooral eenheid en vrede zal worden nagestreefd. Paus Paulus VI zal zondagavond op het plein van de basiliek van St. Pieter worden gekroond. Er was groot enthousiasme toen de Paus zijn eerste rede uitsprak. Kennedy is gisteren in Keulen aangekomen en wild-enthousiast ontvangen. Hij sprak verschillende redevoeringen uit, waarin hij be toogde Duitsland en Berlijn steeds te zullen verdedigen. Vandaag gaat hij in Bonn besprekingen houden en dan naar Berlijn. In Frankrijk is men zeer gebelgd dat hij wel naar Duitsland en Enge land gaat, maar niet naar Frankrijk. De twee kosmonauten zijn za terdag in Moskou geweldig gehul digd. - Vandaag zullen de Provinciale Staten van Noord-Brabant een beslis sing nemen over de oprichting van een nieuw waterschap, n.l. ,,de Maas- en Dieze polders", waarbij 18 andere waterschappen worden opgeheven; De Heer en Mevrouw J. van Gool-cSe Jager geven met grote vreugde en dankbaarheid aan God ken nis van de geboorte van hun zoon CESCO Ili Bij het H. Doopsel zal het de namen ontvangen Franciscus Johannes Waalwijk, 24 juni 1963 Kasteellaan 55 een en ander staat in verband met de ruilverkaveling Heusden - Vlijmen. Onder de waterschappen die wor den opgeheven zijn o.m.: de gecom bineerde buitenpolder van Vlijmen, de binnenpolder van Vlijmen, de Hei- of Meerdijk en Polder van Drunen. - De voorzitter van de P.v.d.A.- fractie, prof. dr. ir. A. Vondeling, heeft gistermiddag in de Tweede Ka mer gezegd, dat het „op zijn minst vreemd is, wanneer de heer Toxopeus optreedt als voorzitter van de Kamer fractie, zonder lid van de Kamer te zijn". GEHEIM BERAAD TUSSEN FORMATEUR EN ZIJLSTRA Formateur De Kort heeft zater dagmiddag, enkele uren nadat hij door de Koningin was ontvangen, een geheim overleg gevoerd met prof. Zijlstra, de anti-revolutionaire voorman die in het aftredende kabi net minister van Financiën is. Het overleg was belangwekkend, omdat prof. Zijlstra wel wordt genoemd als formateur voor het geval dr. De Kort zou streven naar een kabinet met so cialisten erin en daarbij zou stran den op het verzet van de protestantse partijen. ,i I Enige tijd na zijn onderhoud met minister Zijlstra liet formateur De Kort weten, dat hij gekomen was tot het bepalen van een keuze. Hij is er echter in geslaagd verborgen te hou den, wie de uitverkorene voor de toe komstige samenwerking' is de PvdA of de VVD. Vanochtend ontving dr. De Kort tegelijk de drie fractieleiders van de „christendemocratische partij en: KVP, ARP en CHU. Hij zal hen dan inlichten. Morgen vergaderen de fracties van de drie groepen om hun houding te bepalen tegenover de keu ze van formateur De Kort. FELLE AANVALLEEN OP SOVJET-UNIE. „Zeri il Popullit", het blad van de Albanese communistische partij, heeft zondag met kracht stelling ge nomen tegen wat het de „grote sa menzwering" tussen de Sovjet-Unie plus haar satellieten en het Westen noemt. Vrijwel tegelijk met deze pu- blikatie verscheen zondag in Peking een gemeenschappelijk communiqué van communistisch China en Noord- Korea, waarin een heftige aanval wordt gedaan op de theorie van de vreedzame coëxistentie, die Kroesjef verdedigt. Op de voorrangskruising Churchil- laan-Haagweg in Leiden is de 19- jarige W. C. van der Poel uit Voor schoten zondagmiddag dodelijk ver ongelukt. Hij kwam met zijn motor in botsing met de auto van een tui- ner uit Pijnacker. Een broer van de verongelukte motorrijder, de 27-ja- rige slager van der Poel, brak een been en kreeg een hersen schudding Geef U eens de moeite onze modelboeken van lottekaattfes te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. ~Üetboolngs-kaatt}et, On2iittlouiok.aatte.it en llieoen, Goetlifèarts-aankondigingen, TSidptentjef e.2. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 WAALWIJK Allercharmantste Kerko-creatie in briljante kleuren en dessins. In vier uitvoeringen lange mouw, f en J mouw en mouwloos. Van Bel-O-fast poplin dus yfi r\ 90 strijkt de blouse zichzelf in de was. Vanaf J 1 -Z. HERENMODE - KINDERCONFECTIE - DAMESMODE Wilhelminastraat 17-19 Tel. 2791 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7