De heer A. Zonneveld te Berkel en Rodenrijs benoemd tot gemeente-secretaris Zeer geslaagde 3e lustrumtocht bejaarden Sprang-Capelle en Kaatsheuvel Smidje Verholen en de rare alchimist Gemeenteraad Sprang-Capelle drie Kinderspeelplaatsen Mi w v Ogen vragen brillen van STASSAR Vrijh.-Capelle 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 JULI 1963 3 Provinciaal nieuws Bi Het belangrijkste punt van de agenda van de vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle van j.l. vrijdagavond was zonder twijfel de benoeming van de heer A. Zonneveld, thans hoofdcommies ter secretarie Berkel en Rodenrijs. Ten einde de waardering voor de verdiensten van wijlen burge meester Smit tot uitdrukking te brengen, werd besloten de aan te leggen straat, die zal lopen vanaf het Molenplein naar de Burgemeester Van Dijkstraat, te noemen „Burgemeester Smit straat", en verder werd een krediet van f 12.750 voor de aanleg van drie speelplaatsen verhoogd tot f 24.750, waarbij de voorzit ter een beroep deed op de ingezetenen om te komen tot op richting van Speeltuinverenigingen, die het beheer daarvan zou den moeten oefoefenen. Afwezig waren de heren M. M. Vos en H. Winkelman. Na opening vah de vergadering door burgemeester M. van Prooijen en gebed, stelde de voorzitter de goedkeuring van enkele notulen van vorige vergaderingen aan de orde, waarjrij door de heer Ros werd opgemerkt, dat in de notulen van 10 juni zijn naam ontbreekt bij de daarin genoemde aanwezige leden. De voorzitter zegde toe deze aanvul ling alsnog te zullen doen aanbren gen. De ingekomen stukken werden zender hoofdelijk,e stemming aan genomen. VASTSTELLING STRAATNAMEN. HIK' Bij de vaststelling van straatna men,! zei de beer Kuijsten het een prachtig idee te vinden om een straat te noemen naar wijlen bur gemeester .Smit en hij informeerde naar de juiste ligging van deze toe komstige straat. De voorzitter gaf hierop een duidelijke toelichting; de heer Genuit vroeg zich af of be doelde straat inderdaad wel i zo'n prachtig idee is, omdat hij meende dat het .eigenlijk een - doodlopende straat wordt, waarop de voorzitter antwoordde dat het een mooie en ruime straat zal worden, al zal de uitmonding op het Molenplein uit enkel een voetpad bestaan. Wat betièft de wijziging van de naam van de Marijkestraat in Chgis- tinestraat; toohdé de heer Genuit zich hiërnieë' biet' ingériomen eri hij vroeg 'of jfultó vari pVerheidswqge was gevraagd waarop de voorzit ter ontkennend antwoordde; Wel was kennisgeving ontvangen dat prinses Marijke haartweede 'ridam, itGhrótime, ging voeren. Bi en W; hadden gemeend, de naam te moe ten wijzigen, temeer daar1 deze straat'thans '.och nog niet ik' volge- boawcl en het dus thans nog geen bezwaar oplevert voor zakenmen sen. hfa deze toelichting legde dg heer (Genuit zich bij het voorstel neer, Ïïioewel hij het nut ervan niet hon inlzien. SUBSIDIES -rev eb iu spo.» ■jjr..'.yp>» Het voorstel tot het verlenen van een subsidie aan het Kraamcentrum -te Sprang-Capelle - niet-, ingang van 1963 f 2.— per verzorgingsdag -T- wordt aangenomen, waarmee be kend naar het aantal verzorgings- dagen van 19£2 een bedrag van on-; geveer.-if 1500.gemoeid zal zijn. Eveneens 'verd besloten de ht zen Ros en Rijken wensten ge acht te worden te hebben tegenge stemd subsidie te verlenen aan de Stichting Bureau voor Medische Sportkeuring te Waalwijk en Om streken, tot een bedrag van f 434,23 Voor 173 personen over 1962. Ten behoeve van de Lagere Land en Tuinbouwschool te Breda werd aan de Opvoeiings- en Onderwijs- stichting Sint Marie te Bergen op Zoorri een subsidie verleend van f 20.— per leerling (momenteel be zoekt 1 leerling uit deze gemeente deze school). Bij het voorstel tot het verlenen van subsidie ran de Fok- en Con- trolevereniginj De Vooruitgang, meende de heer Minnaard dat er meer fokverenigingen in de gemeen te zouden bestjan en achtte hij het beter de subsdie toe te kennen voor elke goedgekeurde melklijst. De voorzitter zei dat B. en W. me nnen de subsidie alleen te moeten verlenen bij eventueel tekort; dan zit er voor de vereniging een stimu lans ih tot actititëit. De hëer de Bie lichtte de heer Minnaard uitvoerig in omtrent de "ereniging en zei dat er in het verleien verschillende ja ren geen teko-t was en dus ook geen subsidie was ontvangen. Bij het subsidiëren naar goedgekeurde melklijsten zor deze ook moeten worden uitbetrald al had de.ver- eniging geen teiort op de begroting. Het voorstel verd daarna aange nomen. KORTE NIEUVSTRAAT Bij het voorstel tot onderhandse aanbesteding van de verbetering van de Korte Nieuwstraat aan de fa. van Leijdei te Dongen, vroeg de heer Rijkenof ook aan de west zijde een trottrir zal komen. De voorzitter zei dat zulks thans niet de bedoeliig is, omdat door de bewoners van enkele panden be zwaar werd genaakt een strook af te staan van hm tuintje; door één werd zelfs f 10 per vierk. meter ge vraagd. De mcgelijkheid is echter opgelaten om (it alsnog als meer- werk te laten verrichten. De heer Rijken meende dat hierin niet erg tactvol was opgetreden en hij ver zocht de burgemeester hierover persoonlijk conact met de betrok kenen op te nenen. Het voorstel werd aangenomen, nadat de heer de Raat nog had ge vraagd of, waar geen trottoir wordt aangelegd toch een pad naar de ..woningen zal worden aangelegd, waarop dé voorzitter bevestigend antwoordde, en de heer van Peer was gerust gesteld dat de bewoners van de Korte Nieuwstraat toch geen overlast van hemelwater meer zou den hebben, omdat er wel trottoir banden en riolering ".zal worden aangelëgd. Dé aannemer zal zulks naar aanleiding van een opmerking van de heer van Peer dat bij de betrokken aannemer de uitvoering zo lang duurt er op worden ge wezen dat, wanneer hét wérk wordt aangevangen, dit ook met spoed af gewerkt dient te worden; voor de heer Dekkers was dit laatste even eens aanleiding betreffende de Poolsestraat dezelfde klachten te uitten. De voorzitter beloofde er aandacht aan të zullen besteden, ligt. Het werk wordt aan de fa. P. C. van Leijden gegund vooi- de sóm van f 44.914: Aan dè heer R. P. van Drongelen werd een perceel grond aan de Bur gemeester Yermeulenstraat ver kocht voor de bouw van een wo ning voor f 5.25 per c.a. Het voorstel tot wijziging van het garantiebesluit. d,d, 31 mei j.J. .be treffende de bouw van 25 premie woningen door de Woningstichting Sprang-Capelle, werdaangenomen, wat betekent dat de garantie kon Worden verlaagd 'tot f. 435.000, of zoveel riïinder ajS door de Minister Vrih' Volkshuisvesting en Bouwnij- verheid bij dè toekenning van dé rijkspremie is berekend. 3;: or. i!.";.:: noon TSnu1 14 Mjx öuys j BENOEMING GEMEENTE-SECRETARIS 1 li IMtilfc»I 5 De heer de Bie vraagt naar aan leiding van een suggestie van de voorzitter een besloten zitting om ,11-, i I ,.w. TJ i making met de, candidaten mogelijk te maken. Na opheffing van de geheime zjt- ting werd overgegaan tot stemming en werd met 7 stemmen tot ge meente-secretaris gekozen de heer A. Zonneveld te Berkel en Rode- rijs; 4 stemmen waren pp de heer H. J. Luymes no. 2 van dë aan- bevoling uitgebracht. Tot 2e arrtbtenaar van de burger lijke stand werd 'behoemd! de nieuw benoemde gemeerite-secl-etaris, en tot 4e: mej. van Rijswijk, adjunct- commies le klas ter secretarie. KINDERSPEELPLAATSEN De wijzigingen gemeentebegrotin gen 1962 en 1963 werden goedge- PROVINCIALE MONUMENTEN COMMISSIE IN HET LEVEN GEROEPEN. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant hebben een adviescommissie in het leven geroepen om hen bij te staan in zaken betreffende de monu mentenzorg en de Monumentenwet. De (nieuwe) Monumentenwet geeft aan de provinciale besturen een taak in de procedure die voorafgaat aan de vaststelling van de lijsten van be schermde monumenten en bescherm de stads- en dorpsgezichten door de minister van O.K.W., alsmede in be roepszaken. Ook anderszins krijgen de provinciale besturen steeds meer bemoeiingen met betrekking tot de monumentenzorg in het algemeen. Tot leden der Provinciale Monu mentencommissie hebben G.S. be noemd Jhr. L. van Bonninghausen tot Herinckhave te Terheijden, ir. C. Geenen te Eindhoven, Rector H. v. Heivoort te Nuland, C. Slootmans te Bergen op Zoom, Mr. P. van Vlijmen te Eindhoven, Jhr. mr. E. van Wee- de van Dijkveld te Vught, P. H. van Kessel te 's-Hertogenbosch en J. Willems te Oisterwijk. Mr. O. Ass- mann, referendaris ter Provinciale Griffie is secretaris. De commissie, die dezer dagen door de Commissa ris der Koningin is geïnstalleerd, heeft tot haar voorzitter gekozen de heer Willems. keurd. Deze behelsen o.m. de toe gestane subsidies voor sportkéuring, kraamcentrum en landbouwschool en voorts een subsidie van f 2500 voor de herdenking van het 150-ja rig bestaan van het Koninkrijk (aandenken en tractatië schoolkin deren); f 500 voor een excursie van de raad en f 2500 voor sloping enz. van de noodschool aan het Raad huisplein. De voorzitter wenste aan de agen da toe te voegen het voorstel van B. en W. om het crediet van f 12.750 voor drie kinderspeelplaatsen, dat gedeeltelijk reeds werd verbruikt, te verhogen tot f 24.75Q. Over de hoofden van de raadsle den heen richtte de voorzitter zich in dit verband tot de ingezetenen der gemeente, met de opwekking tot het oprichten van drie Speel tuinverenigingen, welke zich zou den moeten belasten met het be heer van de speelplaatsen en het toezicht daarop. De gemeente maakt dan de speel plaatsen in orde en geeft daarna 't beheer over aan de verenigingen. De voorzitter achtte het belangrijk dat de ouders zelf de speelplaatsen beheren, want voor het gemeente bestuur is dit bijzonder moeilijk. De burgemeester meende dat b.v. wel krasse ouden te vinden zouden zijn voor toezicht. De ouders zullen zich moeten inzetten voor de zorg van de kinderspeelplaatsen, want wij aldus de burgemeester kun nen dit van hieruit beslist niet. De voorzitter deelt nog mede wel voor voorbeelden van reglementen enz. te kunnen zorgen, terwijl hij gaarne op de oprichtingsvergade ringen aanwezig zal willen zijn om een en ander toe te lichten. De heer Ros zou gaarne zien dat de voorzitter hiervoor vergaderin gen zou uitschrijven, waartoe deze zich bereid verklaarde. De heer Dekkers gaat met het voorstel accoord en hoopt dat dit zal gebeuren, want nu spelen de kifideren op straat met al de narig heid van dien gewaarschuwd werd echter de zaak niet al te groot op te zetten. De heer de Raat vroeg waar de speelplaatsen zullen komen, waar op de voorzitter antwoordde dat in Sprang de speelplaats zou worden ingericht op het terrein aan de Mo lenstraat, waar aanvankelijk de brandweergarage was gepland; in Vrijhoeve zou 'zulks mogelijk zijn achter het geplande dorpshuis, ter wijl wat Cape.lle betreft aanvanke lijk gedacht wqs aan de hoek Schre- velstraat naar Poolsestraat, maaï in het uitbreidingsplan Capelle is deze plaats aangewezen voor de bouw van bungalows erinu is ge dacht aan overblijvend terrein tus sen de huizen, vrin de nieuwbouw, aldaar, hoewel dit laatste nóg niet definitiefis. Tenslotte werd nog aan de agen da toegevoegd het voorstel van B. i. en W. tot onderhandse aanbeste ding van de verbetering van de Oudestraat, aan de fa. van Leijden, voor een bedrag van f 158.450, welk plan thans door Ged. Staten is goed gekeurd. Dit voorstel werd goed gekeurd, waarna de voorzitter de vergadering sloot. ■tv ilJlXi iF.t' ar id unrtft :lA' 'I PI3V Woensdagmorgen 26 juli jl. om streeks reden, een 50-tal auto's met i 173 bejaarden, ki totaal 235 perso nen naar de startplaats pabij de Ko ningin Juljanaschool, jyaar de kin deren van déze school gereed ^ton- den met denummersvan. de auto's en met eèh tweetal verrassings pakketten voor de, chauffeurs, bej- schikba'ir gesteld door hei'vulcanii- seërbèdrijfA.' Waarts e'n de rij scHooï J. A. Braat. Dank zlij de zorgvuldig ge voorbereiding door het comité ge ontvangst op Paleis Soestdijk, Nagewuifd door talrijke inwoners, vertrok de lange stoet in de rieh- ting Waspik- Via Raamsdonksveer werd de Gorkiar.se brug gepasseerd en zette men koers naar Vianen, waar enkele leden van de rijkspo litie gëreëd stonden om een vlotte gesteld itoor de plaatselijke scfioen- doortocht. te verlenen. Na Utrecht en Bilthoven bereikte 1 riiën het „Souster Natuurbad", Waar koffie tyerd gebruikt in het prachtig gele gen restaurant. Enkele comitéleden reikten dè chauffeurs een aanden ken uit in de vorm van een vaantje mét opdruk .,15é autotocht Bejaar den Sprang-Capelle", alsmede een afbeelding van Paleis Soestdijk met dezelfde woorden als op het Vaan tje, welke geste zeer werd gewaar deerd. De verkeerspolitie uit Baarri kwam daar de stoet ophalen om opgesteld, te worden voor het défilé langs., Hare Majesteit de Koningin. Tevoren waren tweeleden van het comité, t.w. (Je heer en mevr. Pol dervaart, alsmede de bejaarden mej. Uijthoven en de heer Chr. de Rooij j vergezeld door de burgemeester van Sprang-Capelle, de heer M. van Prooijen, naar Paleis Soestdijk ver trókken om hun opwachting te ma ken bij H. M. de Koningin. Na zich vervoegd te hebben bij het secreta riaat in de linkervleugel van Paleis Soestdijk, werden deze afgevaar digden van het Bejaardencomité naar de plaats geleid, waar de Ko ningin gereed stond de delegatié te ontvangen. Nadat deze deputqtië aan H. M. was" voorgesteld, bood mej. Uijthoven een bouquet bloe men aan. Vefvolgéns bood dé' h:eer „L. Poldervaart, .voorzitter yap het bejaardèricomité, aan. H.M. een prachtige in zwart boxcalf uitge- voerde tas taan, vervaardigt door (de bekende Waalwijkse schoenfa briek Blok van Hoijsi X.V. Mej en- kelë toepasselijke woorden,werd dit frkaië geschenk, dat doof mevrouw Gerlach keurig was verpakt en met anjers versierd, overhandigd 'aan 11. M, de Koningin, die zich ver rast toonde met dit fraaie geschenk. Vervolgens was het de beurt aan de heer M. van Prooijen, burge- meestér van Sprahg-Capelle. Deze schonk flare Majesteit een paar zeer luxe uitgevoerde schoenen. Deze schoenen waren gratis beschikbaar 'fabriek Kerst en Oerlemans. fabri kanten van de bekende Rembrandt- sehoenen en bestemd voor Prins Bernhard. Hare Majesteit toonde zich hogelijk ingenomen met dit bij zondere geschenk en vroeg aan de burgemeester hoe deze aan de maat van de schoenen van Z jt-H. was ge komen. De burgemeester antwoord de: „Majesteit/ wij Mjri zo brutaal geweest daar naar te informerend De Koningin vroeg nog aan mej. Uijthov,en,: of zij niet moe was van het staan. Zij mocht dan plaats ne men op de daarvoor bestemde stoel. De voorzitter antwoordde, dat mej. Uijthoven altijd onvermoeid was en bovendien de avond tevoren nog mee, had geholpen met het smeren van 750 broodjes. De heer de Rooij antwoordde toen flink, terwijl hij Hare Majesteit nog een extra hand gaf: „Ik zij al acht en tachtig". Hare Majesteit vroeg verschillen de dingen over de tocht en over de plaatsen die werden aangelegd. De ongekunstelde wijze, waarop de-Ko ningin zich met de deputatie onder hield en onderwijl toch steeds naar de bejaarden wuifde en knikte toen het défilé voorbij trok, trof ieder een. Dit défilé van de bejaarden uit Sprang-Capelle e.o., bestaande uit 50 wagens en een grote bus, reed intussen voorbij, voorafgegaan door beide ordonnansen de heren Th. v. Beek en Jac. Rozenbrand. Na afloop van het défilé werd af scheid genomen van Hare Majes teit en terwijl de heren Dr. N. L. Gerlach en de adjudant der Rijks politie D. Mullender nog vlug hun laatste plaatje „schoten", verzamel de de stoet zich weer op de rijks straatweg Soestdijk - Hilversum, waarna in rustig tempo naar Hil versum werd gereden, waar in ho tel-restaurant „De Karseboom" de warme maaltijd werd gebruikt. Dat het „lossen" van 50 auto's en een bus in de drukste straat van Hilversum op een spitsuur en op marktdag veel problemen met zich meebracht, laat zich begrijpen. Dank zij de medewerking van de Hilver- sumse verkeerspolitie verliep echter alles zonder moeilijkheden. Tijdens de maaltijd, waarover ieder zeer content was, werd het woord gevoerd door de voorzitter van het bejaardencomité, de heer Poldervaart. Hij gaf een kort resu mé van de ontvangst op Paleis Soestdijk en betuigde zijn dank voor de medewerking van alle chauffeurs, waaraan het vlotte ver loop van de tocht tot nu toe te dan ken was. Daarna voerde burgemees ter van Prooij en het woord, die de leiding dank bracht voor alles wat zij gedurende deze 15 jaren voor de bejaarden had gedaan. „Het ge meentebestuur", aldus de burge meester, stelt het zeer op prijs dat elk jaar een dergelijke tocht wordt georganiseerd. Hij roemde vooral de degelijke voorbereiding en de uit stekende organisatie". Vervolgens liet de voorzitter een viertal bejaarden op het podium ko men, n.l. de heren Chr. de Rooij, A. van Dommelen, M. van Esch en Th. de Rooij. Deze personen zijn de enige bejaarden die alle 15 tochten hebben meegemaakt. Hun werd als aandenken aan de jubileum-tocht een mooie portemonnaie overhan digd. Ook de chauffeur van de bus, de heer P. Klerks van de fa. Mul- der-Sars, ontving een kleine atten tie wegens het feit dat hij reeds 10 maal deze tocht had meegemaakt als chauffeur. Ongeyeer drie uur werd de tocht voortgezet via de 's-Gravenlandse weg .naar Korténhoef en de Loos- drechtse plassen, om vervolgens langs Lage Vuursehe en kasteel Drakesteyn Ie arriveren in Groot- Kicvitsdal. waar (ie thee werd 'ge bruikt. Na hier een poos vertoefd te hebben werd de terugreis aan vaard.. jNg een prachtige, rit door ve le bosrijke, gedeelten van Het Gooi werd ook weer via Bilthoven Utrecht en Vianen naar Raams- donksveer gereden, waar, iri de zaal van hotel „Den'Deyl" 'd;é koffiei- maaltijd wérd genuttigd. Hier hièld de. voorzitter 'n. krachtige .toespraak tot de bejaarden, waarbij hij d.e na druk legde op de grote sociale ver anderingen die zich ten aanzien van de bejaarden hadden voltrok ken. Het woord werd hier ook ge vóeld 'door nötatis Waverijn, die op merkte, dat 's morgens een viertal personen was gehuldigd i.v.m. het feit, dat zij reeds voor de 15e maal de tocht hadden meegemaakt, doch dat er ook nóg een tweetal perso nen wareri die ditmaal niet woch- ten worden vergeten, n.l. de heer en mevr. Poldervaart, die de motor genoemd mochten worden vah 'het comité. Na een geestige toespraak werd hun als blijk van waardering een enveloppe met inhoud aangebo den, ingezameld door bejaarden en chauffeurs, terwijl mevr. Polder vaart tevens een bouquet bloemen in ontvangst mocht nemen. Deze at tentie van bejaarden en chauffeurs werd door de fam. Poldervaart zeer op prijs gesteld. Vervolgens werd door allen met grote interesse de TV-uitzending van het défilé der bejaarden en de ontvangst van de deputatie op Paleis Soestdijk ge volgd, waarna aan de laatste etap pe -werd begonnen. Na een rondrit via Vrijhoeve, waar men werd ver welkomd door de muziekvereniging Sirena, werd Capelle bereikt, waar de muziekvereniging Kunst na Ar beid gereed stond om de aankomst Van de bejaarden op te luisteren. In zijn dankwoord betrok de voor zitter allen die aan deze tocht op enigerlei wijze hadden meegewerkt, waarbij hij de hoop uitsprak, dat 't comité ook in de toekomst op aller medewerking zou mogen rekenen. Met een krachtige uitroep: „lang leve de Koningin", gevolgd door 'n muzikale ovatie van Kunst na Ar beid, werd deze schitterend ge slaagde tocht besloten. ORANJEDAG 1963 DER O.V. WILHELMINA De Oranjevereniging Wilhelmina organiseert op zaterdag 6 juli a.s. wederom de jaarlijkse oranjedag. Men heeft beslag weten te leggen op zeer vooraanstaande radio- en televisiesterren. Zo komen de teena gers volledig aan hun trekken, want niemand minder dan de bekende zangeres Anneke Grönloh komt naar Capelle. In de show-wereld is deze zangeres met grote sprongen naar de hoogste top geklommen. Haar gromofoonplaten worden bij dui zenden verkocht. Verder treden op The Mounties, bekend uit de Rudi Carrel-show. Dit duo zal zeer zeker de lachspieren losmaken. Dan tre den op het gezellige accordeon-duo Les deux Jëateux. Ook het rol- schaatsen-duo van topklasse The Dutch rolling Stars zullen de aan wezigen vermaken met hun optre den. Verder komen nog voor het voetlicht Gerry en Jaine, dè beken de jongleurs op de kogel; de beken de conferencier Harry Touw. Ar- tistenbegeleiding is in handen van Thny van Eijk. Des middags is er een groot kin derprogramma. Van half drie tot vijf uur zal voor de kinderen nl. op treden de bekende goochelaar Mon sieur Pierre. Het avondprogramma zal geopend worden met een con cert door de plaatselijke muziekver eniging Kunst na Arbeid onder lei ding van de heer H. A. Moors. Indien het weer zich van zijn beste zijde laat zien, belooft het een prachtige oranjedag te worden. Op het terrein zijn diverse consumptie gelegenheden. De feestelijkheden worden gehouden op het terrein van de heer A. v. Achterberg, gelegen aan de Nieuwevaart. M.A.C. MARIJKE. J.l. vrijdagavond hield de motor club Marijke een avond-oriëntatie- rit. Aan deze rit hebben een zeer groot aantal motor- ën autorijders deelgenomen. De rit werd gewon nen doof dë heer van der Aa met 53 strafp.; 2e werd dg heer Th. van Beek met 54 strafpunten. DE LUCHTVAART De P.V. De Luchtvaart organiseert a.s. zondag een wedvlucht vanuit Corbeil, afstand 389 km. Met jonge duiven wordt een vlucht georgani- seert vanuit Duffel, afstand 83 km. DE ROZEKNOP OP REIS De gem. zangvereniging 't Roze- knópje maakt a.s. dinsdag een uit stapje naar Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. PERSONEELSREIS KERST Sc OERLEMANS. Het gezamenlijk personeel van de schoenfabriek Rembrandt, Kerst Oerlemans maakt a.s. vrijdag 5 ju li een uitstapje naar Marken, Vo- lendam en Alkmaar. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Chateau- roux. Deelname 58 duiven, los om 5.45 uur, eerste duif 12.27 uur. M. Mesch 1 4; Jac. Ophorst 2; P. Hendriks 3; M. Treffers 5; Joh. Sterrenburg 6 8; A. Spierings 7; A. Florijn 9; H. Hendriks 10; H- Ver duin 11; C. Verhagen 12; C, Broeks 13; G. Rozenbrand 14. Uitslag concours Noyon. Deelname 102 duiven. Los 10 uur, eerste duif 15 uur. C. v. Tilborg 1; A. Heiblom 2 3 22; W. Nieuwenhuizen 4; J. v. Zeist 5 6; A. Brouwers 7 19; H. Vos 8 11 17; M. Mesch 9; M. Treffers 10; P. de Meter 12 23; A. Spuibroek 13; D. v. d. Schans 14; G. Rozenbrand 15; A. v. Tiggelen 16; A. v. Zeist 18 24; Jac. Ophorst 20; A. v. d. Schans 21. Donderdag a.s. inmanden voor Corbeil en vrijdag voor jonge dui ven, oefenvlucht vanuit Putten. SPAARKAS De Spaarkas „Vele kleintjes ma ken één grote", gevestigd in café Cové-v. d. Haart, houdt a.s. vrijdag avond 5 juli uitkering tussen 8.30 en 9.30 uur. 17. „Ik ben een boon, als ik daar iets van snap," mompelde smidje Verholen. „Er is hier iets raars aan de hand, dat staat vast. Een of an dere kerel maakt de mensen uit de buurt vreselijk bang door voor Zwarte Kludde te spelen en hij heeft het zover gekregen, dat dé meeste mensen geen stap meer iq het Knekelwoud durven te doen. En nu denk ik, dat die geheimzin nige snijboon, die zojuist het ka steel binnenging, er ook wat mee te maken heeft. Nou, dan zal ik mijn schoentjes eens even uitdoen en hem voorzichtig achterna lopen. Daar gaat ie, jongens." Even la ter was hij al onhoorbaar op de poort van het kasteel afgeslopen. „Kijk, kijk," lachtte hij. „Die spook jes hier hebben de scharnieren van de deur keurig in de olie gezet. Dat hebben ze zeker van de fietsenma ker af gekeken. Zal ik dan maar eens duwen?" Voorzichtig zette hij zijn hand tegen de deur, duwde en volkomen geruisloos ging de poort open. Onhoorbaar sloop hij naar binnen en kwam terecht in een gro te ruimte. Zware, eeuwenoude bal ken droegen de zoldering en een grote schouw, waarin een vuur brandde, was zichtbaar. Oude wa pens en half vergane tapijten hin gen aan de muren en dit zou wel de ridderzaal zijn. „Daar is een deur," mompelde de smid. „Ik zal er eens op afgaan om te kijken wat er zich achter bevindt." Ge ruisloos ging de smid er op af en nu kon hij in een lange gang kij ken, die er erg middeleeuws uitzag. Maar er hingen geuren, die hele maal niet oud en middeleeuws wa ren. „Nou, nou," dacht de smid. „Die spoken hier, of wat ze ook mogen zijn, weten wat lekker is, hoor! Gebraden varkensvlees!" Sluipend op zijn kousenvoeten be gaf smidje Verholen zich een eindje de gang in, doch toen sloeg er in de verte een deur. „Daar komt iemand aan," siste de smid. „Ik kan zijn schaduw op de muur al zien! Wat nu?"

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 3