wAAlwi]kse en UnqstRAAtse courath Kermis Kaatsheuvel 1963 Automobielclub Kaatsheuvel Kon. Harmonie Sophia'a vereniging te Loon op Zand installeerde raad N van bestuur Biedt la! van ontspanningsmogelijkheden 4 PIET VAN ROOY Kermistijd Geschenkentijd de Brouwer P. v. Rooijj- Grandioos avondconcert MAANDAG 1 JULI 1963 85e JAARGANG No. 52 V r De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p Advertentieprijs: 10 cent per m.ra. Contractadver ten ties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" Kaatsheuvelse kermis staat voor de deur. Nog een paar dagen en het jaarlijks terugkerend festijn vangt aan. Reeds zijn de voorbereidingen getroffen en de eerste kermiswagens gearriveerd. De fabrieksarbeid komt voor 'n groot gedeelte stil te liggen. De kermispotten, die nog steeds wekelijks hun inlage krijgen, worden uitgekeerd en met het devies, dat de boog niet altijd gespannen kan zijn, eist de burgerij zijn vrijheid om kermis te vieren 0p. Nu is het met dat gespannen zijn van die boog wel niet hetzelfde meer, als 25 of 50 jaar geleden, toen de werktijden veel langer waren en van vakantie nog geen spra ke was. Maar de arbeid is momenteel veel intensiever, veel jachti- ger en meer inspanning vergend dan vroeger, waarom ook deze da gen nog wel hun verantwoording kunnen dragen. En dan, wat er op de Markt en omgeving wordt opgebouwd, de mu ziek in zaal en café zijn voor eenieder een uitnodiging om niet thuis te blijven, maar te genieten van wat de kermis weer biedt. En dat is niet weinig. Met het jaar stijgen de vermakelijkheden op het kermisterrein. Een bewijs, dat de exploitanten nog geen slechte zaken in Kaatsheuvel maken. En dat zal dit jaar zeker niet minder zijn, nu de kermis van Loonopzand naar een vroegere tijd verplaatst is en de Loonopzanders, zonder hun eigen viering tekort te doen, rustig ook in Kaatsheuvel een kijkje kunnen komen nemen. In zalen en café's zal weer de dansmuziek nodigen tot een entree en is deze kermispret meer speciaal voor de jongeren bedoeld. In de zaal van Euphonia treden twee orkesten op, n.l. het bekende en attractieve instuif-orkest „Te All Stars en het teenager-orkest The five Chums. Zaterdag en zondag kan er genoten worden van een matinee. Zaterdag treden niemand minder op dan de bekende televisie-krachten „De Mounties", met als zangeres Sandre Reemer, terwijl op het zon dag-matinee „De Wama's" en het accordeon-duo „Les deux Jeateurs" verschijnen. Een voorrecht voor vele autobezitters is, dat Euphonia over een eigen parkeergelegenheid achter de zaal beschikt. Bij Hotel Smits in de Apollo-zaal wordt de dans verzorgd door „The Duke City-Sextet", dat een klinken de naam heeft bij de kenners. Za terdagavond wordt een grote Dans en Showavond geboden m.m.v. de gevierde radio-zangers Inca Marina en de radio-imitator Frans van Dus- schoten. Muzikale omlijsting is in handen van George Amelung. De BESTEEDT UW GELD NUTTIG Bij de juwelier-horloger Gasthuisstraat, Kaatsheuvel, vindt ge een keur van waar devolle geschenken voor uw meisje, voor uw jongen, voor moeder en vader, voor doch ter en zoon. Ge koopt er prettig en vertrouwd Sint Germain des Pres-bar zal even eens blijken een attractie te zijn. De stijgende belangstelling voor de Gildenbondzaal zal zeker wel 'n groot deel van de kermisviering voor zich opeisen. Dagelijks vanaf 7 uur is daar gelegenheid voor dans met op zaterdag en zondag al reeds van af 4 uur. Anneke Grönloh en de conferencier Harry Touw, terwijl zondag de „Zangeres zonder naam" en Fred. Perrier, alias Dorus II op treedt. In het café muciseren „De twee Gerto's", terwijl de dans ver zorgd wordt door „Henri and his Bleu Stars". De zaal van Piet van Dun, waar de harmonie St. Jan thuis is, wordt weer ingericht als een grote snack bar, waar het heerlijk is te genie ten van de gerenomeerde keuken van Piet. Als attractie kunnen we daar kennis gaan maken met het nieuwe Hammond-orgel, waarop Fr. Kamp zijn kunnen zal laten horen. Zondagmorgen wordt er een matinee gegeven m.m.v. de Wama's en de zangeres Anita Berrie. Dit matinee is bedoeld voor de vele St. Jan-do nateurs. Wanneer we even een wandeling maken langs de café's die ons een advertentie opgaven, dan treffen we bij Café „De Efteling" van de heer A. Vugts op de Horst, het Ca- baret-dans-orkest The Flying Stars o.l.v. de heer Bert Rozenbrand. 't Is daar vrij entree en gezellig zitten na een frisse wandeling. Bij de Steenbakker is het dage lijks dansen vanaf 7 uur n.m. en op zondag ook van 12 tot 2. „Hij en Hetzelfde", reeds jaren daar het ge vierde orkest, kunt u ook dit jaar weer aantreffen, en het kost er niets om binnen te komen. Ook bij „De Drie Kabouters" is 't vrij entree om te komen luisteren naar de accordeon-solist Gerard Ro vers en de bassoliste met Rein Ma- trona, bekend om zijn vele gramo- foonplaten. Terwijl elke dag de mu ziek aanvangt om 6 uur, wordt er op zondagmorgen ook een matinee ge geven om 12 uur. Maar de mens leeft ook met ker mis niet van muziek alleen. Op het kermisterrein en tevens in het pand Hoofdstraat 20, kunt u bij de Vo- lendammer Vishandel van A. Rij nen-Tol de heerlijkste verse Paling en andere smakelijke visgerechten, zoals de Hollandse Nieuwe, Rolmops enz. enz. bekomen. Aan huis is de zaak geopend tot 's nachts half 2. Ook bij P. de Jong-de Jager zijn dezelfde smakelijke gerechten te krijgen, terwijl deze zaak daaren boven het heerlijkste gebak van de banketbakkerij van Ad de Jong en verder alle mogelijke kermissnoepe- rijen en chocola, bonbons etc. te koop biedt. Ook in diverse dranken en Hors d'oeuvres en slaatjes is het een adres om niet te vergeten. Voor de mensen, die het devies: „Besteed uw geld nuttig" huldigen, moeten we even wijzen op de an nonce van de Horloger-Juwelier P. van Rooij, die alle mogelijke waar devolle cadeautjes presenteert, voor uw meisje, uw jongen, vader en moeder, in zoveel verschillende mogelijkheden, dat opnoemen on mogelijk is. Maar. wat ge geeft is van blijvende waarde. Laat het minder waardevol zijn, maar daarnaast wij zouden haast zeggen behoorlijk bij de tijd verzorg uw voorkomen. Dit tegen de dames gezegd, wat feitelijk wel niet nodig is. De drogisterij van Amels- voort heeft alles voor een verant woorde make-up. Zie maar eens in onze annonce. Waar we wel op mogen wijzen, is de advertentie van ons Kleding en Modehuis Magazijn „De Zon", fa. Tuerlings-v. Mierlo. Die U met de kermisdagen graag ziet lopen in een echt kermispak, bij te verwach ten echt zomerweer, licht en luchtig, sportief en toch gekleed. Met extra 10 korting slaagt U daar in di verse artikelen, tijdens deze dagen. Ook het Schoenenmagazijn Jan Kroot, presenteert deze zelfde kor ting op alle zomerschoenen, die u gaat dragen, wanneer het weer ons ook maar een weinig gunstig gezind is. Niets lekkerder, dan met die da gen 'n gemakkelijk zittende schoen. We mogen niet vergeten te wijzen op de geregeld terugkerende expo sitie, die Muskens Woninginrichting met de komende kermisdagen weer presenteert. De expositie-ruimte is uitgebreid tot meer dan 1000 m2, met een afzonderlijke afdeling voor sta len meubelen, die zeer zeker een bezoek overwaard zal zijn. De toe gang is vrij en er is voor iedereen heel wat te zien, zonder verplich ting van kopen. Even wijzen wij nog op de an nonce van Smit's woninginrichting, die voldoende spreekt voor wie ze leest. En wij sluiten met te wijzen op de Efteling-annonce, die de waarheid inhoudt, dat de voordeligste en ge zelligste kermisdag steeds nog een Efteling-dag is.. Voor alle automobilistenneem kennis van de parkeervoorschriften tijdens de kermisdagen. Tot slotprettige kermis en goe de zaken. Op maandagavond j.l. heeft de A.C. Kaatsheuvel haar tweede com petitie-rit verreden. Het was ver heugend een aantal nieuwe gezichten te zien, ofwel oude bekenden, die naar hun eerste liefde terugkwamen. De betreffende rit was een oriënta- tierit van 42 km, uitgezet door de heren J. Schellekens en J. Vloe mans. De simpelheid waarmee de rij ders van start werden gestuurd bleef niet bestendigd en in Dongen- vaart ontbrandde de strijd voor goed los. De stille weg tussen Donge- vaart en de Moer werd finaal een race-circuit, natulruijk om met zo weinig mogelijk tijdverlies uit de puzzles te komen die de heren uit zetters daar de meute voorschotelden. Met een uitlopertje over Dongen, ging het terug naar Kaatsheuvel, waar de meesten strandden in het zicht van de haven en,door een on voorziene omstandigheid. De heren uitzetters namen daarom ook het ver standige besluit de rit te laten ein digen bij bovengenoemd geval Na een gezellig onder-onsje, waarbij aan stof natuurlijk geen ge brek was, werd de uitslag bekend ge maakt, die als volgt luidde 1 W Musters-B. de Wijs Kaats heuvel 47 strafp. 2 Th. v. Beek-L. Stein Sprang- Capelle 72 strafp. 3 Heer en mevr. v. d. Ven Loon opzand 77 strafp. 4 P. Zoontjens-Fr. de Vries Til burg 80 strafp. 5 H. v. Nieuwstadt-P. Bortsen Kaatsheuvel 83 strafp. 6 Heer en mevr. Moonen Loon opzand 116 strafp. 7 Heer en mevr. Verbunt Tilburg 120 strafp. 8 C. Schoenmakers-W. Noevers Kaatsheuvel 134 strafp. 9 J. v. d. Hoven-de Jong Sprang- Capelle 141 strafp. 10 Heer en mevr. de Kort Kaats heuvel 143 strafp. 11 J. Pooters-v. Dongen Kaats heuvel 150 strafp. 12' Mevr. Huninck-mevr. de Wijs St. Oedenrode 150 strafp. 13 J Hamers-L. Mateysen Kaats heuvel 166 strafp. 14 Heer en mevr. P. Schoenma kers Kaatsheuvel 172 strafp. 15 J. v. Oversberg-mej. v. Loon Waalwijk 175 strafp. 16 H. Trommelen-C. v. Gils Don gen 178 strafp. 17 G. C. v. d. Aa Elshout 180 strafp. 18 Verboven-Gubbens Kaatsheu vel 195 strafp. 19 J. Scheerders-T. de Haar Don gen 196 strafp. 20 P. Sweep-A. Huninck Engelen 198 strafp. 21 L. Ververs-Mevr. v. Oversteeg Kaatsheuvel 210 strafp. 22 J. Mutsaers-v. Wanrooy Loon opzand 210 strafp. 23 J. Torremans-A. Torremans Tilburg 210 strafp. Tenslotte vermelden we hierbij ook weer graag de goede beurt die de A.C. Kaatsheuvel heeft gemaakt in de jaarlijkse „Midsummernight- rit" in Esbeek, een nachtrit van 170 km, die van zaterdag op zondag 1.1. is verreden in Midden-Brabant. Uit een veld van 100 deelnemers, werden door leden van de A. C. Kaatsheuvel, de volgende plaatsen bezet. 4 Th. van Beek-C. van Beek met 24 strafp.; 6 A. van Oversteeg-C. v. Gils 25 strafp.; 10 D. Varga-Bor- sten 33 strafp. DUIVENSPORT Voor de grote wedvlucht van St. Vincent had de Kaatsheuvelse post duivenvereniging 93 duiven in con cours. Deze werden vrijdagmiddag om drie uur gelost. De eerste duif, die de ruim duizend km achter de veren had, werd zatderag om 16-3- 34 uur geconstateerd. De uitslag was Zaterdag: L Hamers 1; W v d Ven 2; Th v Riel 3; W v Heijst 4; J Evers 5; zondag; M Ververs 6; Jac Duquesnoij 7; L Hamers 8, 12, 23; L v d Ven 9; G v d Linden 10, 14, 19, 20; C v Ree 11; Jo Hamers 13; A Couwenberg 16; M Klijn 17; A Voermans 21; J Ligtvoet 22. VERKEERSBRIGADIERTJES INGEZEGEND Zaterdagmiddag heeft pastoor P. van de Spijker 34 jongens en meis jes van de lagere school als ver- keersbrigadiertjes ingezegend. Deze ongewone gebeurtenis vond plaats vóór het gebouw van de rijkspolitie in tegenwoordigheid van gemeente bestuur, bestuur van de afd. Kaats heuvel van het Verbond voor Veilig Verkeer, onderwijzend- en politie personeel. Na de plechtige inzegening dank te wethouder J. C. Beerens op de eerste plaats de heer J. de Wilde, wachtmeester der rijkspolitie, die 'n belangrijk aandeel heeft gehad in de opleiding van deze kinderen tot verkeersbrigadiers, verder het be stuur van de plaatselijke afdeling van het Verbond voor Veilig Ver keer en het sehoolpersoneel voor hun bijdrage. Hij hoopte dat het in schakelen van deze eerste verkeers- GASTHUISSTRAAT 48 TEL.2187 - KAATSHEUVEL brigadiertjes, waarvan de noodzaak door het steeds toenemend aantal verkeersongevallen voldoende is be wezen, zou bijdragen tot bevorde ring van het veilig verkeer. Hij gaf de verzekering dat het gemeentebe stuur hieraan gaarne ten allen tijde z'n medewerking zou verlenen. Namens het Verbond voor Veilig Verkeer dankte de heer P. van den Biggelaar pastoor v. d. Spijker voor de inzegening en het gemeentebe stuur voor de financiering van de kleding der verkeersbrigadiertjes. Tot deze laatsten sprak hij een op wekkend woord nu het menens gaat worden met hun nieuwe taak. Ten slotte hoopte hij dat velen zouden toetreden tot de plaatselijke afde ling van het Verbond voor Velig Verkeer en gebruik zouden maken van de verkeerscursussen, waar mee men over enige tijd van start hoopt te gaan. Voorafgegaan door de jeugddrum band „De Tirolers van St. Bernard", maakten de jeugdige verkeersbriga diers hierop een propagandatocht door Kaatsheuvel. NIEUW MASSAAL ONDERZOEK NAAR TBC VAN 26 AUGUSTUS T.M. 12 SEPTEMBER. In 't verleden heeft in Kaatsheuvel en Loonopzand al bij herhaling een massaal onderzoek van de inwoners op tuberculose plaats gehad. Het is echter noodzakelijk, dat dit onder zoek regelmatig herhaald wordt, zij het dan ook dat er alleen maar van tijd tot tijd een nieuwe zogenaamde schermbeeld-foto van de bevolking gemaakt wordt. Zo'n onderzoek zal in Kaatsheuvel en Loonopzand weer plaatsvinden van 26 augustus tot en met 12 september a.s. Iedereen die onderzocht is krijgt bericht of hij al dan niet nader on derzocht dient te worden. Tot nu toe is de opkomst van de bevolking zeer bevredigend geweest. Er wordt echter naar gestreefd om een op komst van honderd procent te be reiken.. Aangenomen kan worden dat iedereen op de hoogte is van de schade welke de tuberculose aan de volksgezondheid toebrengt, en dat ieder iets beseft van het leed dat deze ziekte berokkent aan de lij ders en hun familie. Tijdige ontdek king van eventuele verschijnselen die op t.b.c. wijzen kan daarom im mers enorm belangrijk zijn. Er kan dan ook niet aan worden getwijfeld dat iedereen, maar dan ook zonder uitzondering, bereid is om aan de bestrijding van deze ziekte mee te werken. De beste bestrijding is het deelnemen aan het onderzoek dat zal worden ingesteld; dan pas is men verantwoord tegenover zichzelf en tegenover z'n medemens. Kosten. Ofschoon het gemeente bestuur het grootste deel van de kosten voor zijn rekening neemt, dienen de inwoners der gemeente nog f 1.25 per persoon bij te beta len. Zou dit eventueel niet moge lijk zijn, dan kan men ook koste loos onderzoch tworden. Aan de werkgevers zal worden gevraagd of zij bereid zijn dit be drag voor hun personeel te voldoen. Alle voor een onderzoek in aanmer king komende personen hebben een enquete-formulier ontvangen, dat inmiddels al geretourneerd dient te zijn. De terugzending van dit for mulier is zéér belangrijk, daar het de grondslag vormt voor de verde- Met een Brabantse gemoedelijk heid en met een waardigheid, die van een Koninklijke Harmonie mag worden verwacht, werden de leden van de te installeren Raad van Be stuur met hun dames zaterdag middag om 3 uur op het kasteel ontvangen, dat door de Bescherm vrouwe van genoemde vereniging, mevr. Ten Horn, geb. Jonkvrouwe E. Verheyen en haar echtgenoot voor die gelegenheid graag beschikbaar werd gesteld. Deze charmante gast- vrouwe wist al direct de juiste sfeer te scheppen. De kennismaking tus sen de Raad van Bestuur en het ge zamenlijk bestuur van Harmonie en Drumband was, mede daardoor, bij zonder hartelijk. Onder het drinken van een heerlijk kopje thee werd deze kennismaking nog een uurtje voortgezet, waarna de heren zich af zonderden voor een eerste vergade ring. Dr. C. Ten Horn van wie het initiatief uitging tot het instellen van een Raad van Bestuur, schilder de de overwegingen, die tot het in stellen van genoemd orgaan hebben geleid. O.m. zei hij, dat de voor naamste taak van de Raad van Be stuur zal bestaan in het uitdragen van de roem van onze Kon. Harmo nie buiten haar dorpsgrenzen en bij te dragen tot bescherming en ver steviging van haar culturele en eco nomische status. De voorzitter van de Kon. Har monie, de heer M. M. J. van Esch, gaf een overzicht van de muzikale prestaties vanaf haar oprichting, met als hoogtepunten het behalen van de wisselbeker, het vaandel, het in ternationaal vaandel en het bronzen borstbeeld van wijlen Jhr. van der Poll, oprichter van de N.K.F. Daarnaast gaf spr. een duidelijk beeld van de financiële offers, die moeten worden gebracht om zulk 'n topcorps in stand te houden. Dan vond de installatie plaats van de Raad van Bestuur, waarin zitting hebben Mr. J. Faure, burgemeester van Geertruidenberg; Mr. J. v. d. Heu vel, advocaat en proc. te Oisterwijk; Mr. E. Baron Hövel tot Westerflier, burgemeester van Helvoirt; dhr. J. D. E. v. d. Heuvel, oud-voorzitter, Loonopzand; dhr. A. van Hilst, dir. Levensmiddelenconcern Waalwijk; Dr. C. Ten Horn, Loonopzand; Dr. P. Melief, Geneesheer-dir. Enschede; Drs. H. van Opstal, Dir. Ned. Boek- druk-Inr. Vught; Mr. A. de Rooy v. Zuidewijn 's-Bosch; Jhr. Ch. Ver- heijen Zeist; Mr. H. Zinnicq-Berg- man Vught; dhr. M. M. J. van Esch, voorzitter Kon. Harm. Sophia's Ver. Loonopzand. Tot voorzitter van de Raad werd bij acclamatie benoemd de heer J. D. E. van den Heuvel. Een illus ter gezelschap noemde de heer van Esch de Raad en zei hierop zeer trots te zijn. Merkwaardig noemde de heer J. D. E. van den Heuvel het, dat de ge boorte van de Sophia's Ver. plaats vond op het kasteel op 19 febr. 1864 op de verjaardag van wijlen Koning Willem III en dat de installatie van de Raad van Bestuur geschiedde op het kasteel op 29 juni 1963, op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard, Prins der Nederlanden. Ver der zei hij er een eer in te stellen, zulk een eminent gezelschap te mo gen voorzitten en hij sprak de ver wachting uit, dat zeer vruchtbaar werk zal mogen worden verricht. Na deze zeer geanimeerde verga dering zaten Bestuur en Raad van Bestuur met hunne dames aan aan een welvoorziene koffietafel in het verenigingslokaal bij dhr. W. Ver meulen. Om half acht werd een concert aangeboden in de grote zaal van het R.K. Parochiehuis. Bij de aanvang van het concert, dat mede werd aan geboden aan de ere-donateurs, werd de Kon. Harmonie Sophia's Ver. voorgesteld aan de Raad van Be stuur, door de heer M. van Esch. Na een hartelijk welkomstwoord sprak hij de verwachting uit, dat de heer Kotter met zijn muzikanten zouden bewijzen, dat hij in geen en kel opzicht de uitzonderlijke muzi kale kwaliteiten van zijn korps had overdreven en wenste dirigent en leden veel succes en de aanwezigen een zeer mooie avond. Met een plechtig Wilhelmus en een statige Mars der Medici, opende het zware concertprogramma met de Petite Suite de Concert van C. Tay lor. Na een levendig en briljant ca price, leverden klarinetten en bari ton een muzikaal vraag- en ant woordspel van uitzonderlijk gehalte. Met een fraaie uitvoering van het Sonnet d'amour en de Farantelle werd deze suite het bewijs, dat dit korps nog steeds met recht tot de beste gerekend mag worden. De vertolking van de Verkaufte Braut, van Smetena, waarin vooral de kwa liteit van de kopergroep opviel in 't Sextet stond eveneens op hoog mu zikaal peil. Na een virtuoos luchtig intermezzo - het Menuet van Bolzi- ni - werd de Landelijke Suite van G. Boedijn uitgevoerd. Afgezien van enkele rythmische ongelijkheden werd deze bijzonder moeilijke suite met de nodige bravour en tempera ment ten gehore gebracht. De Wood land Pictures van Percy Fletcher, die na de inspirerende woorden van Dr. Melief het concert op zijn hoog tepunt brachten, besloot met de ra zend snelle Humoresko, die het uiterste aan technische vaardigheid vereiste, als een sprankelend vuur werk het zware gedeelte. Een zwierige Gold- und Silberwals van Fr. Léhar was voor orkest en toe hoorder een aangename afwisseling. In de Kleine Suite voor Harmonie Orkest van Schorer, waarbij de dui delijke toelichting van de heer Kot ter zeer werd geapprecieerd, trad ook het koper bijzonder op de voor grond. Jammer, dat in deel A de ak koorden niet helemaal rein klonken. Met de mars Washington Graces werd dit prachtig concert besloten en bracht het publiek het orkest staande een minutenlange ovatie. Sophia heeft ons gebracht een avond van hoog muzikaal genot, waarin de enkele kleine schoon heidsfoutjes niet in het minst af breuk hebben gedaan aan deze lof waardige prestatie. Na afloop van het concert was er nog een gezellig samenzijn in het verenigingslokaal. re administratieve organisatie van het onderzoek. Men dient o.a. aan te geven of men al of niet wenst deel te nemen aan het onderzoek, en of men aan een speciale tijd, 's mor gens, 's middags of 's avonds de voorkeur geeft. In dit verband wordt er op gewezen, dat de avon den gereserveerd zijn voor hen die overdag onmogelijk kunnen komen. Ook als men om de een of andere aan het onderzoek, dient het formu- reden niet hoeft of wil deelnemen lier teruggestuurd te worden. De betaling van de kosten geschiedt bij het onderzoek. Tenslotte wordt er op gewezen, dat a.s. moeders niet doorgelicht worden, tenzij met schriftelijke toestemming van de huisarts. TOEDIENEN H. VORMSEL Dinsdagavond a.s. om half zeven zal Z.H. Exc. Mgr. Ors. J. W. M. Bluyssen, hulpbisschop van 's-Bosch, in de parochiekerk van St. Jan aan de kinderen van de vierde en vijf de klas der lagere scholen het Sa crament van het H. Vormsel toe dienen. Na afloop van deze plech tigheid zal de bisschop een H. Mis opdragen tot intentie van de ge- vormden. Het is de bedoeling dat de ouders van deze kinderen een en an der zoveel mogelijk meemaken. VERKEERSREGELING TIJDENS KERMIS In verband met de a.s. kermis van 4 tot en met 7 juli heeft het ge meentebestuur de navolgende ver keersmaatregelen getroffen. a. Het gedeelte van de Gast huisstraat gelegen tussen de Dr. v. Beurdenstraat en de Peperstraat, 't gedeelte van de Huygenstraat gele gen tussen de Peperstraat en de Berndijksestraat, gesloten te ver- klare^ voor het verkeer met alle voertuigen, rij- ien trekdieren en vee in beide richtingen, met uit zondering van de voertuigen, rij- en trekdieren welke worden gebezigd door kermisexploitanten, die een staanplaats is toegewezen en door de bewoners van de genoemde straatgedeelten; b. voor het gedeelte van de Hoofdstraat gelegen tussen de Dr. van Beurdenstraat en de Jan de Rooijstraat, met uitzondering van de parkeerhaven gelegen voor de R.K. Pastorie aldaar, een wachtverbod in te stellen. In een wolkenkrabber in het centrum van de Braziliaanse stad IRio de Janeiro heeft vrijdagochtend een hevige brand gewoed, die zeven tien slachtoffers heeft geëist. Vijf tien mensen die het dak van het 21 verdiepingen hoge gebouw waren opgevlucht, werden met zes heli copters in veiligheid gebracht. Zeven vielen vanaf de twintigste ver dieping op straat te pletter. Prinses Margriet is in 't kas teel van haar grootmoeder te Die- penheim van de trap gevallen en heeft een hersenschudding opgelo pen. Ze wordt in Soestdijk ver pleegd.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 7