KAATSHEUVEL 1 Sprang-Capelie OP HET SPOOR VAN K.K. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 JULI 1963 Sprang Vrëjh.-Cap@il@ Capelle Voetbalsport Korte berichten Waalwijk I kuijk met 110 gram de eerste prijs had be haald; 2e werd Huub de Wijs uit Vlijmen met 105 gram, 3e Tonny v. d. Wiel uit Nieuwkuijk met 90 gr., 4e Th. v. Zon uit Nieuwkuijk 60 gr en 5e en 6e Jan Ver boord en Cor v. Bladel Nieuwkuijk met 60 gram. HERDENKING TINI VAN BEURDEN In de afgelopen week was het 25 jaar geleden dat 0112e plaatsgenoot dhr. Tini v. Beurden, die als directeur van het kerk koor, van de mannenzangvereniging Vrien denkring en van het dameskoor Levens vreugde tevens om zijn grote vocale en muzikale talenten een voorname persoon lijkheid was, door een noodlottig ongeval om het leven kwam. Een aantal van zijn oude vrienden heeft nu het plan opgevat om deze eminente oud-directeur bij deze droeve mijlpaal te herdenken. Zo zal er a.s. zondag in de parochiekerk ter zijner nage dachtenis een plechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen en zal na afloop op het kerkhof eveneens een passende herden king plaats hebben. AANLEG SPORTPARK. De gemeenteraad van Groot Vlijmen keurde in de vorige week gehouden ver gadering een voorstel van B. en W. goed dat vooral door sportminnend Haarsteeg met grote vreugde is begroet, n.l. om van de heer J. v. d. Lee, in wiens café de v.v. Haarsteeg is gevestigd, een perceel grond aan te kopen van 1.21.30 ha voor de aan leg van een bescheiden sportpark. Hoewel op de Vliedberg een fraai sporjtarpk in aanleg is, was de mening van het gemeen tebestuur dat Haarsteeg te ver van dit park verwijderd ligt en daarom over een eigerf sportpark dient te beschikken. Het Is bekend dat de Haarsteegse sportvereni gingen kampen met een tekort aan speel- en oefenterreinen. Hierin zal door de aan leg van het sportpark verandering komen, want het voornemen bestaat om te komen tot de aanleg van een hoofdterrein met een bijterrein voor de v.v. Haarsteeg, verder een speelveld voor de dameskorfbalclub en nog een terrein ten gerieve van de overige sportverenigingen. Indien spoedig tot reali sering zal worden overgegaan, zal een lang gekoesterde wens eindelijk in vervulling gaan. Ook met het uitbreidingsplan in Haar steeg gaat het crescendo, de eerste 10 wo ningen die er in aanbouw zijn, zullen over ca. 2 maanden door de bewoners kunnen worden betrokken en tevens is door het gemeentebestuur bouwterrein ter beschik king gesteld voor de bouw van woningen in de z.g. vrije sector. De straat die in het uitbreidingsplan reeds klaar is gekomen zal de naam krijgen van de grote boerenapos- tel, n.l. Pater van den Elzenstraat. L RESTAURATIE GEREF. KERK De restauratie van het Geref. Kerkge bouw nadert de voltooiing, zodat met en kele weken de ingebruikname kan worden tegemoet gezien. Dezer dagen zullen de nieuwe kerkbanken worden geplaatst en zal een aanvang worden genomen met het op bouwen van het nieuwe kerkorgel door de fa. Pels uit Alkmaar. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Corbeil, afstand 388 km, deelname 145 duiven, los om 8.35 uur; eerste duif 1-23-10, laatste prijsduif 1.40 uur: A v d Schans 1, 18, 5; P v Don gen 2; D v Tilborgh 3, 5; W Nieuwenhui- zen 4, 34; J v Zeist 6; A v Zeist 7, 17, 31; P Meter 9, 10, 23; C Broeks 8, 24; A Brouwers 11; P Hendriks 12, 19; M Mesch 13, 14, 27; M Treffers 15; Jac Ophorst 16, 30, 32; A J Ophorst 20; M Netten 21, 33; A Spuijbroek 22, 29; D v Os 26, 28. A.s. dinsdag tussen half 8 en half 9 in- manden voor Angalème en a.s. vrijdag van 7 - 8.30 uur inmanden jonge duiven voor Vilvoorde. ZEER GESLAAGDE ORANJEDAG O.V. WILHELMINA. Hulde aan hen die de regen trotseerden en met veel interesse het programma volgden. De jl. zaterdag gehouden Oranjedag ge organiseerd door de O.V. Wilhelmina mag zeer geslaagd genoemd worden. Ondanks de regen waren vele honderden naar het ter rein aan de Nieuwevaart gekomen om de vele radio- en televisie-sterren aan te horen. Het programma werd 's middags geopend met het optreden van de bekende gooche laar Monsieur Pierre uit Baarn. Deze goo chelaar wist zeer spoedig de kinderen op zijn hand te krijgen en wat hij vertoonde was voor de schoolkinderen zeer boeiend Het bestuur heeft met het optreden van Monsieur Pierre een zeer goede greep ge daan. De kinderen werden bovendien nog verrast met een tractatie, hetgeen ook zeer op prijs werd gesteld. Het avondprogramma werd aangevangen te 6.45 uur met een optreden van de mu ziekvereniging Kunst na Arbeid. De heer Moors heeft met zijn vereniging een zeer mooi programma uitgevoerd en wat ons 't meest opviel was, dat Kunst na Arbeid zijn programma geheel had aangepast aan deze Oranjedag. Het optreden dezer vereniging is een groot succes geworden voor de O.V. Wilhelmina. Om 8 uur ving het groot avondprogramma aan. Na een kort ope ningswoord door de voorzitter der O.V., de heer L. Poldervaart, was het de beurt aan de artisten van het theaterbureau Frij- ters uit Tilburg. Het programma werd geopend met het optreden van het accordeon-duo Les deux jeateux. Dit duo mocht voor het optreden een warm applaus van de bezoekers in ont vangst nemen. Dit duo begeleidde ook An neke Grönloh bij haar optreden. Het Iaat zich indenken, dat de bezoekers natuurlijk in grote mate waren opgekomen om het op treden van de zangeres Anneke Grönloh en The Mounties, bekend van de Rudy Carrell- show. Hun optreden was dan ook het hoog tepunt van deze Oranjedag. Anneke Grön loh heeft met haar optreden de harten van vele aanwezigen gestolen. Na afloop van haar optreden werd haar een zeer fraai bouquet anjers aangeboden door Elsje en Febe Deug, hetgeen Anneke zeer op prijs stelde. Het programma werd verder gevuld met het optreden van de Dutch Rolling Stars, en wat deze de aanwezigen vertoon den dient ten zeerste vermeld te worden. Ook het optreden van de jongleurs op de kogel Gery en Jaine werd met veel inte resse door de aanwezigen gevolgd. De ar- tisten-begeleiding was in handen van Tony van Eijk en de aankondiging van de diverse nummers werd verricht door de bekende conferencier Harry Touw. De O.V. Wil helmina heeft met het engageren van deze bekende radio- en televisie-artisten zeer veel waardering gehad. Het was in één woord af. Geen enkel woord van kritiek kon op dit programma worden aangemerkt. Het optreden van de diverse artisten was zeer beschaafd en stond op een zeer hoog peil. Zeer jammer was het, dat 's avonds de regen in zekere zin roet in het eten gooide. Doch desondanks hebben vele hon derden genoten van deze Oranjedag. En met een zekere trots mag daarom wel ge zegd worden: hulde aan deze vele honder den, die ondanks de regen, rustig het ge hele programma hebben gevolgd. De voorzitter der O.V. kon dan ook in zijn sluitingswoord getuigen van veel dank. Hij bracht dank aan allen die hadden bij gedragen om deze dag te doen slagen en vooral roemde hij de wilskracht van hen, die ondanks de gestadige regen, toch op hun post waren gebleven om het optreden van de diverse artisten aan te horen. Tot slot mogen wij ook dank brengen aan het in stallatiebureau A. L. van Wijlen, dat voor een zeer goede verlichting had zorg gedra gen. Bestuur en leden van de oranjever. Wilhelmina kunnen met veel trots terug zien op deze Oranjedag en wij spreken van af deze plaats de hoop uit, dat nog veel dergelijke avonden zullen volgen. Men trekt de mens een ogenblik uit zijn drukke en harde werken. Laat men een vol gende maal hopen op beter weer. PLATTELANDSVROUWEN Vorige week vergaderden de plattelands vrouwen van de afd. Sprang-Capelie in de Huishoudschool. Bij ontstentenis van de pre sidente stond de vergadering onder leiding van mevr. van Prooijen. In haar welkomst woord heette zij speciaal welkom mej. Voor- steegh, die de leden een en ander zou ver tellen over het Katoeninstituut. Nadat het bondslied was gezongen, wer den enkele huishoudelijke zaken afgewerkt en verkreeg mej. Voorsteegh gelegenheid om haar inleiding te houden over het Ka toeninstituut. Aan de hand van vele dia's kregen de dames een inzicht over de ka toenindustrie. Meegedeeld werd, dat mej. Voorsteegh in november nogmaals een le zing zal houden voor de afd., waarbij de dames dan een inzicht zal worden gegeven FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen 12 „Hij heeft me verteld, dat jullie de matroos weten te vinden, die moet weten, waar die bronzen schaal is," fluisterde Flint omzich tig, „Maar ik weet nog niet, wat jullie van plan zijn." „Shorty woont op een kamer aan de binnenplaats van Tsjing Lo," antwoordde Judson, zo onopvallend mogelijk met hen meelopend, „maar daar is hij op het ogenblik niet." „Waar is hij dan?" „Hij is aan het opium schuiven in de kit van Tsing Lo," zei Norton grinnikend. „We zijn daar allebei nog niet lang geleden geweest." „Voorzichtig Roy. niet zo luid!" waarschuwde Judson. „We zijn als klanten naar binnen gegaan, maar daar van idee veranderd. Ik wist het wachtwoord en zo was het ge makkelijk genoeg om binnen te ko men." „Maar wat bereiken we ermee?" vroeg hij, toen ze bij een verba zend smerige winkel kwamen, waar kisten thee en specerijen, rissen ge- djroogde buitenlandse vruchten, zakken pinda's en andere oosterse heerlijkheden uitgestald stonden. „Hier hebben we de kruideniers zaak van Tsing Lo moeten we daar zijn?" „Niet nodig zei Norton. „Ik ben bij Shorty geweest, terwijl hij in de onderverdieping op zijn krib lag met de pijp in zijn mond en het was helemaal geen kunstje de sleutel van zijn kamers uit zijn zak te ha len. Hij stak er trouwens een heel eind uit: het leek wel een gevange nis sleutel zo groot." Norton gleed een donker steegje in gevolgd door zijn metgezellen, haalde een grote sleutel te voor schijn en liet die zien in het vale licht van een verre straatlantaarn. „Pas maar op, dat ze je niet we gens zakrollerij oppakken," ver maande Flint lachend. „Vooruit nu maar!" Ze kwamen in een smalle, lange gang, die hoe verder ze ook kwa men, benauwder en donkerder werd. Drie mannen, aan hun blau we hemden en vilten schoenen te herkennen als Chinezen, kwamen over de mode van het a.s. voorjaar. Door enkele dames werden de aanwe zigen getracteerd i.v.m. de viering van en kele jubileua. Aan het eind der bijeenkomst dankte mevr. v. Prooijen de inleidster voor haar zeer duidelijke uiteenzetting over de hing. SCHOOLREISJE OPENBARE KLEU TERSCHOL. De kinderen van de openbare kleuter school Prinses Beatrix maakten vorige week een reisje naar Oisterwijk en omgeving. Men bezocht het poppenspel van Cia van Boort en maakte vervolgens een wandeling in de bossen rond Oisterwijk. Men ging vervolgens naar Oosterhout, waar men de speeltuin bezocht. Dat de kinderen zich hier naar hartelust vermaakten behoeft geen be toog. Bij aankomst in Capelle werden de kinderen natuurlijk opgewacht door hun ouders. Dank wordt gebracht aan alle helpsters en aan de kleuterleidster mej. Engelenburg, voor alle goede zorgen be steed aan de kleuters op deze dag. JAARLIJKSE PERSONEELSREIS VAN DE FA. KERST EN OERLEMANS. Uitermate begunstigd door de weergo den verlieten Rembrandt en de zijnen vrij dagmorgen 5 juli j.l. hun woonsteden om zich ditmaal te spoeden naar het Noorden en Westen des lands, een streek welke tot dusverre in het reisprogramma stiefmoeder lijk behandeld was. Via Gorinchem, Utrecht, Amsterdam, Broek in waterland (waar het land schijn baar bestaat uit drijvende eilandjes) werd in vlotte vaart Volendam bereikt met zijn schilderachtige decors, waar men de koffie met cake alle eer aandeed, om kort nadien de ditmaal bepaald niet woelige baren op te gaan teneinde Marken op deze aloude wijze te bereiken. Als bijzonderheid zij vermeld dat de overtocht gedeeltelijk met eigen krachten werd verzorgd. De stuur manshanden van L. Vos brachten ons naar de overkant zonder averij te hebben opge lopen al scheelde het dan ook niet veel. Hongerig van de oude Zuiderzeelucht (al is ze dan ook niet zilt meer) liet men, (e- ruggekeerd in Volendam, zich de voor treffelijk verzorgde koffiemaaltijd goed smaken. Via het wijde polderland van de Beemster en de Schermer en Alkmaar werd de duinenzoom bereikt en Bergen/Binnen zowel als -Buiten met buitengewone belang stelling bezien, vermoedelijk wel het hoog tepunt van het op deze dag bezichtigde na tuurschoon. Voorts ging de route beurte lings door of langs bos en duin, een boeiend landschap dat even onderbroken werd door de fraaie, moderne Velzer tunnel. Het cir cuit van Zandvoort werd gereden (buiten mededinging en wel langs Bloemendaal en Aerdenhout terug), waarbij een consump tiepauze op de Zuid Boulevard werd ge houden met uitzicht op een zonnige zee. Langs Vogelenzang en Noordwijk werd de bos- en duinrit voortgezet naar Schevenin- gen, waar „gepierewaaid" alias de Pier bezocht werd. Op deze plaats met een uniek uitzicht (Scheveningse boulevard, de zee en... Veronica) werd een consumptie gebruikt. De inwendige mens werd daarna op uiterst prettige wijze gesterkt door een goed verzorgd diner in Drievliet bij Rijs wijk. Daar kon het spelelement in de mens tot gelding komen door het daarna volgend bezoek aan de speeltuin. Schokkende bots autootjes stimuleerden in sterke mate de spijsvertering. Om ruim 9 uur werd de terugtocht aan vaard, welke onderbroken werd - men mag immers toch niet te vroeg thuiskomen! - in Oosterhout, een laatste pleisterplaats waar men lange tijd heel gezellig bij el kaar geweest is om een heel gezellige reis af te sluiten, waaraan Rembrandt en de zijnen nog lange tijd met genoegen zullen terugdenken. KIND GEDOOD DOOR ELECTRISCHE STROOM Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is het 9-jarig zoontje van de fa milie P. J. Klijn te St. Joachimsmoer door de stroom van een electrisohe grasmaaimachine gedood. Terwijl de vader van het jongetje in zijn tuin werkzaam was, hoorde hij plotseling een gil. Omkijkend zag hij z'n kinds dat, zoals wel vaker ge beurd, met de-machine aan het gras- maaien was, levenloos op de grond liggen. Een ijlings gewaarschuwde dokter kon slechts de dood vaststel len. Vermoed wordt dat het snoer van de machine klem is geraakt, waardoor dit is doorgesneden en het apparaat onder stroom is komen te staan, met het noodlottige gevolg. Het onderzoek naar de juiste toe dracht is nog gaande. AANRIJDINGEN Zaterdag vonden hier enkele aan rijdingen plaats, 's Morgens rond half 12 kwamen op de hoek Jan de Rooijstraat - Hoofdstraat twee per sonenwagens met elkaar in botsing, waarbij alleen materiële schade ont stond. 's Middags omstreeks half 3 kwa men op de provinciale weg tussen Kaatsheuvel en Loonopzand eveneens twee personenwagens met elkaar in botsing. Hier kwam de klap harder aan, want beide voertuigen werden zeer ernstig beschadigd. Tenslotte was er 's avonds om half 9 nog een aanrijding tussen twee auto's op het kruispunt Hilsestraat- Akkerstraat, die zich eveneens tot materiële schade beperkte. KERMIS KAATSHEUVEL. De Kaatsheuvelse kermis zit er weer op. Hoewel zaterdagavond de regen ernstig spelbreker was bij dit jaarlijkse feest, heeft alles toch een zeer uitstekend verloop gehad. De belangstelling was over het algemeen een deur uit en schuifelden naar de straat toe. Ze toonden geen verras sing bij de ontmoeting van Flint en zijn gezellen. In de Chinezen- stad bemoeit ieder zich in der ge-5 lijke huizen met zijn eigen zaken. Toen ze dachten te stikken van be nauwdheid, gooide Norton 'n deur open en gingen ze langs een trap naar een bestraat binnenplaatsje. Ze stonden voor een houten ge bouwtje met een trap aan de bui tenkant en een bordes voor elk der drie verdiepingen. Uit een deur op de tweede ver dieping kwamen twee Chinezen, schuifelden de trap af en verdwe nen in het sousterrain, dat zoëven door Flint en zijn helpers verlaten was. Daarop verscheen een vrouw met een kind en twee andere vrou wen hingen de was op aan over de binnenplaats gespannen drooglij - nen. Alles ging blijkbaar zijn ge wone gang en niemand maakte zich druk over de drie blanken. Men veronderstelde blijkbaar dat ze niet zouden komen als ze er geen zaken te doen hadden. „Op de derde verdieping", zei Norton zachtjes. Hij ging hen vóór de houten trap op, tot ze op het bordes van de derde verdieping stonden. Daar opende hij een deur en ze kwamen zeer bevredigend met als hoogtepunt de zondag, toen er tot laat een enor me toeloop heerste en de bezoekers j^ich slechts schuifelend langs de ver makelijkheden konden verplaatsen. Ook in de café's en vooral de dans gelegenheden had men niet over ge brek aan klandizie te klagen, terwijl de belangstelling voor de zondag- matinées zo groot was, dat velen zich met een staanplaatsje tevreden moes ten stellen en laatkomers teleurge steld moesten worden. Zowel de ker mis-exploitanten als de café- en zaal houders hebben dan ook weer uitste kende zaken gedaan. Wanklanken hebben zich niet voorgedaan, zodat de politie het in dit opzicht gemak kelijk heeft gehad. Wel heeft deze extra veel werk gehad en heel wat bonnetjes uitgeschreven voor auto bezitters, die tijdens deze dagen geen aandacht hadden geschonken aan het parkeerverbod in de Hoofdstraat. GEMEENTERAAD OP EXCURSIE Vrijdag maakten de leden van de gemeenteraad hun jaarlijks uitstapje. De tooht ging eerst naar Deventer, waar een bezoek werd gebracht aan de Ned. Fittingfabriek en het gezel schap een koffietafel werd aangebo den. Vervolgens werd de reis voort gezet naar Malden, waar een kalk zandsteenfabriek werd bezichtigd. Tot besluit van deze interessante en geslaagde excursie genoten de vroe de vaderen van een diner in restau rant De Plasmolen te Mook. SPORTDAG LEVENSSCHOOL Onder prima weersomstandigheden en niet minder prima stemming wer den zaterdag voor deelnemers en ouddeelnemers sportwedstrijden ge organiseerd. De uitslagen zijn als volgt Senioren Wielrennen: 1 Dré de Nijs, 2 Frits in een gang, die over de gehele breedte van het huis liep. Norton haalde zijn zware sleutel te voor schijn en opende een deur aan zijn rechterhand. Vlug slopen de drie naar binnen waarop Norton de deur weer sloot en de zware gren del er bovendien opschoof. Ze ston den in het halfduister, want de houten luiken waren gesloten. Nor ton liep naar het raam, schoof het een eindje op en draaide de latjes der blinden wat open. Het licht viel in een vreemdsoor tige kamer, geheel in overeenstem ming met de oosterse omgeving van Tsjing Lo's erf. Er stond een rust bed waarvan het hoofdeinde ver sierd was met een gesneden dra kenkop. Het was bekleed met tot vaal oranje verschoten rode zijde. Een grote leunstoel in dezelfde stijl als het rustbed stond ernaast en bij een ebbenhouten met ivoor inge legde tafel stonden twee stoelen eveneens met ivoor ingelegd Bi zarre Chinese voorstellingen hin gen aan de wanden en op het bu reau en hier en daar op voetstuk ken, prijkten vreemde afgodsbeel den. „Shorty woont als een Chinese prins", zei Norton grinnikend. „Maar kijk eens hier. dit is wel het pronkstuk!" v. d. Linden. 100 meter: 1 Dré de Nijs, 2 Her man v. d. Landen, 3 Johan Akker mans. Hindernisloop: 1 Dré de Nijs, 2 Frits v. d. Linden, 3 Herman v. d. Landen. Ver springen: 1 Dré de Nijs, 2 Jo han Akkermans, 3 Frits v. d. Linden. 1500 meter: 1 Dré de Nijs, 2 Frits v. d. Linden, 3 Herman v. d. Landen. Algemeen klassement: 1 Dré de Nijs (nu in het bezit van de wissel beker), 2 Frits v. d. Linden, 3 Her man v. d. Landen. Junioren Wielrennen: 1 Jac. Kemmeren, 2 Henk van Esch, 3 Theo Voogd. 100 meter: 1 Herman van Gooi, 2 Johan van Heeswijk, 3 Johan Wer- ther. Hindemisloop: 1 Henk Netten, 2 Mertus de Man, 3 Theo Steer. Ver springen: 1 Henk Netten, 2 Harry Muskens, 3 Anton Damen. 1500 meter: 1 Harry Muskens, 2 Wim van Dongen, 3 Ad Voogd. Algemeen klassement: 1 Jac Kem meren 31 pt., 2 Henk van Esch 22 pt., 3 Henk Netten 20 pt. Voetbalwedstrijden Eerste jaars I - Tweede jaars I 2-5; Eerste jaars II - Tweede jaars II: 8 3; Eerste jaars III - St. Jans- school: 0-11. Om kwart voor vijf had in de Le vensschool de prijsuitreiking plaats, waar de jongens van de St. Jans- school vol trots hun overwinnings vaantje in ontvangst mochten nemen en ook de andere fraaie prijzen wer den verdeeld. Voor de winnaar van het alge meen klassement junioren stelde de V.V.V. Kaatsheuvel een fraaie be ker ter beschikking, terwijl de VVV ook bijdroeg in de kosten van de op het terrein aanwezige geluidswagen, belangrijk voor de gezellige stem ming èn de organisatie! Het initiatief van de Levens school om tijdens de kermisdagen 'n dergelijke gezonde activiteit voor de grotere jeugd te ontwikkelen ver dient alle lof. WANDELSPORT-SUCCES. Een groep van de wandelsportver eniging Prins Maurits nam zaterdag onder leiding van de heer M. Smits met succes deel aan een tocht, geor ganiseerd door de wandelsportver eniging De Nachtegaal te Eindhoven, waar de jongelui op de 10 km een eerste prijs behaalden. HANDENARBEID- TENTOONSTELLING. Tijdens de kermisdagen (en ook hedenavond nog van 7.30-9 uur) was in de Levensschool een tentoon stelling te bezichtigen van werkstuk ken, die de jongens in het afgelopen jaar in het handenarbeidlokaal heb ben gemaakt. Een deskundige jury, bestaande uit de volgende personen: mevrouw Wennekes, de heer Broek (directeur Levensschool Waalwijk) en Pater van Esch (Missiehuis Kaatsheuvel), be oordeelde alle werkstukken en kende de volgende prijzen toe Eerste jaars: 1 Ad Joogd, 2 Jan Verboven, 3 Jos v. d. Ven, 4 Ben van Beers, 5 Peter Broeders, 6 Bertus van Gulik; 7 Harry Muskens, 8 Mar- ijn de Kort, 9 Henk v. d. Hout, 10 Jan v. d. Bijgaart, 11 Willy Damen, 12 Gerard van Heumen, 13 Johan Werther, 14 Bennie Hamers, 15 Jo ke van Boxtel, 16 Jan van Riel. Tweede jaars 1 Herman v. Gooi, 2 Evert Pol, 3 André Timmers, 4 Willy Brekelmans, 5 Henk Damen, 6 Johan Akkermans, 7 Piet Leemans, 8 Wim Pfundt, 9 Henk Dingemans, 10 Jac Hoevenaar, 11 Wim v. Don gen, 12 Jan Witteveen, 13 Jan van Gorcum, 14 Jos Dankers. Vele ouders en werkgevers van de jongens hebben van de geboden ge legenheid gebruik gemaakt om deze tentoonstelling te bezichtigen. Deed U dat nog niet? Hedenavond kunt U nog terecht! UITSLAGEN Beslissingswedstrijd om een plaats in de le divisie: HVCBW (na verlenging) 12 AMATEURVOETBAL Kampioenschap van Nederland: UnitasNeptunia 00 de ValkAFC 73 WilhelminaQuick N. 01 NeptuniaUnitas 02 AFC—de Valk 4—2 Quick N.Wilhelmina 22 Neptunia de Valk Quick N. AFC Unitas 8 4 3 1 11 8—5 8 4 1 3 9 21—17 8 3 2 3 8 16—15 8 3 1 4 7 17—18 8 3 1 4 7 6—16 Wilhelmina '08 8 2 2 4 6 1411 Promotie 4e klas: Corn. BoysOns Vios 56 NSV—SET 2—5 Ons ViosCorn. Boys 41 SET—NSV 2—0 Beslissingswedstrijd 3e klas B RKJVVVlijmense Boys 14 De portier van de Poolse am bassade in Kopenhagen heeft po litiek asiel gevraagd voor zichzelf en zijn twee zoons. De man had in structie gekregen terug te keren naar Warschau. Op een massa-vergadering in Chicago van de vereniging ter be vordering van de belangen van kleurlingen zijn onder luid applaus een serie resoluties aangenomen voor grootscheepse nieuwe acties tegen de rassendiscriminatie in vakbonden, scholen en theaters. Minister Luns zal het komende halfjaar het voorzitterschap bekle den van de ministerraad van de E.E.G. en Euratom. Inbrekers hebben tijdens het weekeinde de brandkast van het station in Delft geforceerd. De buit bedroeg 13.985.-. TRAGISCH OVERLIJDEN Vanmorgen had op het zwembad een bijzonder trachisch ongeval plaats. Daar overleed n.l. de heer Sterrenburg, employee, in dienst der Gemeentewerken. De heer Ster renburg die bij het zwembad aan het gras maaien was, zakte plotse ling in elkaar en bleef levenloos liggen. Dr. Lenglet, wiens hulp werd ingeroepen, en die spoedig ter plaat se was, kon toen nog slechts de dood constateren. Vermoedelijk is het slachtoffer aan een hartverlamming overleden. De heer Sterrenburg, die woonachtig is in Sprang-Capelie, is getrouwd en heeft geen kinderen. Hij stond naast een vreemd, mas sief ledikant, dat door zijn eigen aardig model en groteske drape rieën een griezelige indruk maakte. „Ik snap er niet veel van", zei Judson, „hoe zo'n ruwe klant als Shorty zo'n kamer kan bewonen tijdens zijn verblijf in New-York. Die kerel heeft tapijten liggen, die zeker evenveel kosten als een twaalf cylinder „Ik weet ook niet, hoe hij 'm dat lapt", erkende Norton. „Maar kijk eens naar dat ledikant." Flint was al zo vrij geweest de laden van het bureau te doorsnuf felen, want hij hoopte de offer schaal in dit vertrek te vinden. Nu Norton zijn aandacht op het ledi kant vestigde, liep hij er snel heen. Misschien was die schaal wel tus sen de matrassen van dat grote béd verborgen. Het was een ledikant met 'n hemel en vier stijlen, waar tussen zwaar geborduurde gordij nen hingen, die de bewondering van de kunstzinnige Flint opwek ten, te meer, nu ze in een kamer van een ruwe zeebonk hingen, die meestal in een vooronder sliep. Maar het vreemdste van het ledi kant was de bekroning van de stij len, die gevormd werd door ivoren, griezelig gebeeldhouwde doods hoofden, met tanden van ingelegde parels en glanzende rode stenen in de oogholten. „Als ik in zo'n bed moest slapen, kreeg ik zeker een nachtmerrie", verklaarde Norton. „Maar als cu riositeit is het een prachtstuk." Flint zei daar niets op. Zijn scher pe ogen hadden iets ontdekt aan de stijlen, dat blijkbaar aan Jud son en Norton was ontgaan. „Ga eens wat van dat raam weg, Judson", zei hij. „Je staat net in 't licht." De detective haalde zijn zakmse te voorschijn en tikte er voorzichtig mee tegen de schedel die het dichtst bij hem was. „Wat is ermee, meneer?" vroeg Judson, opkijkend van een voeten bankje, dat een kistje bleek te zijn, doch slechts een paar oude schoe nen bevatte. „Luister maar eens", antwoordde Flint. Hij klopte weer op de sche del. „Die is hol", zei Judson verbaasd en nieuwsgierig. „De schedel van sommige men sen klinkt nog holler", zei Norton. „En dat is geen echt ivoor." „Probeer niet zo grappig te zijn", snauwde Judson. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6