KAATSHEUVEL Mr. Marijnen premier Geen deelname aan Landencompetitie Ir. van Lammeren reikte aan 11 MAS meisjes diploma uit Diploma uitreiking Schoenstiksterscursus DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 12 JULI 1963 18 Raamsdonk Raamsdonksveer Loon op Zand Begin volgende week misschien nieuw Kabinet? Een typisch vrouwelijk beroep DISTRICT WAALWIJK K.N.B.B. Tom Burmanje legt voorzittershamer neer GESLAAGD Voor het door de stichting r.k. ULO afgenomen examen slaagden de heren T. Adriaanse en P. Bayens. Op het FNZ-examen te 's-Bosch slaagde onze dorpsgenoot dhr. P. C. v. Strien voor het diploma fabriekscontroleur. SKELTERWEDSTRIJDEN Voor de skelterraces die zaterdag en zon dag op het plein van de r.k. meisjesschool ten bate van de rkw Raamsdonk en de harmonie St. Bavo zullen worden gehou den, blijkt een ennorme belangstelling te bestaan. Bij de heer Kuysters a. d. Schans straat kwamen zich bij de voorinschrijving reeds niet minder dan 40 ploegen melden, benevens een zeer groot aantal individuele rijders. Wanneer de grote stroom van in schrijvingen blijft voortgaan als tot op dit moment, is het zeer waarschijnlijk, dat za terdag de inschrijving reeds gesloten zal worden. Op de wedstrijden in Raamsdonk, die worden verzorgd door de Shell, wordt in derdaad iets bijzonders geboden. Deelge nomen wordt o.a. door Nederlands jongste skelteraar, die 5 jaar oud is, en door de grootste stuntman in Nederland op de skelter, de skelterende kolenboer. Bij de teams heeft het 5-tal Damen uit Waspik goede kansen op de overwinning. Uniek in Nederland is bovendien de gelegenheid die harmonie en voetbalver, menen te moeten geven aan de schoolgaande kinde ren. Niet minder dan 3 uur van het pro gramma, n.l. zaterdagmiddag van 1-4 unur, en een groot aantal extra prijzen zijn door het comité uitgetrokken voor de jeugd. Om half 7 zaterdagavond vangt men aan met de ploegenwedstrijden. Als le ploegen zul len formaties uit harmonie en voetbalver, tegen elkaar uitkomen. Zondagmiddag 1 u. wordt 't programma voortgezet. De fina les worden zondagavond verrreden. BOERENJEUGDDAG Een van de grootste evenementen in de agrarische jeugdverenigingen, de jaarlijks terugkerende boerenjeugddag, zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 13 juli a.s. De wedstrijden vinden plaats op de wei landen naast de zuivelfabriek Raamsdonk- Waspik. Het programma vermeldt o.a. een veebeoordelingswedstrijd, een kalveropfok- wedstrijd, een tuinbouwwedstrijd die zal worden gehouden op het bedrijf van de heer J. van Hooren te Waspik, een trekkers- wedstrijd, een ponnywedstrijd en sport wedstrijden. Daarnaast zal woensdag- en donderdagavond een machine-melkwed- strijd worden gehouden. De officiële ope ning vindt plaats om 10 uur zaterdagmor gen. Voor de dames zijn er om half twee wedstrijden in de r.k. huishoudschool. Na dat de genodigden om 18 uur hebben aan gezeten aan een koffietafel, vindt om 7 u. in hotel Nieuwenhuizen de prijsuitreiking plaats. De dag wordt besloten met een ca baretvoorstelling door het gezelschap Mal- lens uit Goirle. VEERSE BOYS 2. Veerse Boys 2 heeft het gepresteerd om 5 jaar achtereen het kampioenschap in zijn afdeling te behalen en heeft daardoor de reuzensprong gemaakt van de 2e klas BVB naar de res. le klas KNVB. Vorig jaar wer den re reserves van Veerse Boys in de promotie om een plaats in deze klas terug gewezen door Eindhoven 3. Nu werd ook deze stap op de ladder betreden door een overwinning op Best Vooruit 2. In een competitie van niet minder dan 26 wedstrij den is het een ware nek- aan nek-race ge worden tussen deze twee ploegen. Beide clubs hadden na 25 wedstrijden een gelijk aantal punten bereikt. Als laatste wedstrijd stond nog op het programma Veerse Boys -Best Vooruit 2. Na een zeer spannende en zenuwslopende wedstrijd wisten de Ve- renaren met het kleinst mogelijke verschil, 1-0, te zegevieren. Er volgt nu een auto- matische promotie naar de res. le klas KNVB. DRUMBANDCONCOURS De jeugddrumband van de Veerse Trom- melaere organiseert a.s. zondag een groot uw MËiinio i i Vrijheid en recht. Het zijn pei lers die in de geestelijke onder grond van ons volksleven worte len. We hebben er acht op te lsaan, dat eventuele uitwassen die uit schieten buiten de grenzen door wet en evangelie gesteld, uitgewied worden. Juist in deze periode van nationaal herdenken hebben we in ons vaderland met zijn gemengd godsdienstige bevolking elkander op te scherpen, ook door middel van de pers, dat ten nutte van het ganse volk vrijheid en recht hand in hand gaan. Zoals bekend hebben b.v. ver schillende protestanten tegen de wet van minister Cals gestemd. Dat is ten slotte hun recht waarover niemand hen een verwijt maken mag. Ik wil echter niet verhelen dat ik hoop, dat er bij de huidige kabinetsformatie straks een protes tantse minister van onderwijs uit de bus komt. De wet Cals behoort n.l. een onbekrompen uitvoering ten deel te vallen. Daar heeft deze wet recht op. Het ligt thans op de weg van de protestantse tegenstem mers e laten zien dat dit, ook al heeft men, er tegen gestemd, in on ze samenleving in de weg van vrij heid en recht wel degelijk en zon der enige moeite kan. Er moet voor gewaakt worden, dat we in deze sector van volksopvoeding te veel in hoeken komen te zitten. Hieraan maakt zich naar mijn ge voelen de voorzitter van de afd. Waalwijk van de Ver. Volksonder wijs schuldig als hij, blijkens te le zen in het laatste nummer van dit blad, de openbare school voor de practische naastenliefde die onze moderne tijd vraagt, alleen zalig makend verklaart. Ik heb er totaal geen behoefte aan, ook maar iets van de verdienste van het open baar onderwijs in onze samenleving af te doen, maar met deze zaak zo te stellen is deze zaligmakende verklaring niet anders dan een schot in de lucht omdat men eigen zaak te groot en die van de naas tenliefde te klein ziet. Als de voorzitter verder nog zegt en dit wel aan het adres van de twee tegenstemmers in de raad, dat de zaak van een openbare kleuter school krachtens wet en moraal volkomen in orde is, waaraan ik helemaal niet twijfel, dan daagt hij mij hierbij toch uit om hem de vraag te stellen wat voor boodschap hij dan heeft aan de twee tegen stemmers in de raad toen het en nog maar pas om een christelijke school ging waarvoor de aanvraag toch ook wettelijk en moreel wa terdicht was. De geestelijke en zedelijke onder grond van ons volksleven moet ge zond en intact blijven wil ons volk althans in de ontwikkeling van onze moderne tijd ook in wereld- verband meespreken en staande blijven. Daartoe mede gedreven uit liefde tot de naaste moge de bijbelse wijs heid in ons volksleven leidingge vend zijn. „Een ieder achte de an der uitnemender dan zich zelf". Abonnee drumbandconcours. Dit concours zal gehou den worden op het trrein van de Veerse Boys. De opening zal om 2 uur geschieden door burgemeester Prinssen. Er zullen 8 verenigingen deelnemen, n.l. de KAJ-drum- band uit Zevenbergen, St. Bavo R'donk, Were di Breda met 2 groepen, Liniekwar tier Breda, Door oefening sterk Dussen; Hercules Made en de Veerse Tromme- laere buiten mededinging. De prijsuitreiking zal om ca. half 8 plaats hebben. AGENDA Vrijdag: Musis Sacrum: 8 uur „Als twee druppels water", 14 jaar. Luxor: 8 uur „Ontsnapping onder spervuur", 14 jaar. Zaterdag: 4 uur: opening kermis. Vredesplein. Musis Sacrum: 8 uur „Als twee druppels water", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Ontsnapping onder spervuur". Zondag: Musis Sacrum: 12 uur Matinee „Oefening en Vermaak". 12-2 uur: diverse matinees. Musis Sacrum: 3 uur „Marina" a.l. Musis Sacrum: 6 en 8.30 uur: „Als twee druppels water". Dinsdagavond j.l. had een verga dering plaats van het bestuur van 't district Waalwijk van de K.N.B.B. met de vertegenwoordigers van de bij dit district aangesloten vereni gingen in het clublokaal van B. V. „Nooit Volleerd" bij de heer L. van Cromvoirt. Alle contact-mensen waren aanwezig, toen de districts voorzitter de heer Tom Burmanje de vergadering opende en allen hartelijk welkom heette. Het doel van deze vergadering was, om de meningen van de diverse clubs te horen over het al of niet deelne men aan het landskampioenschap zoals dat door het hoofdbestuur van de K.N.B.B. is voorgesteld. Over dit punt liepen de meningen nogal uit een, zodat werd besloten tot stem ming over te gaan. Hieruit bleek dat de meeste verenigingen er niets voor voelden om aan de wedstrij den van het landskampioenschap, waaraan vanzelfsprekend, districts- en Gewestelijke kampioenschappen moeten vooraf gaan, deel te nemen. Volgens deze verenigingen zijn aan de deelname te grote bezwaren ver bonden. Het zou ons te ver voeren deze bezwaren te publiceren, in ie der geval was de uitslag van de ge houden stemming zodanig dat het district Waalwijk van deelname zal afzien, en de competitie op de oude voet voort zetten. Vooral de samen stelling der teams stuitte op grote bezwaren van de zijde der meeste verenigingen. Met het besluit van het district Waalwijk zal het hoofd bestuur in kennis worden gesteld. Bij de rondvraag deelde de heer TWEEDE JAARS VAN LEVENS SCHOOL NAAR RENESSE Vijf jaar achter elkaar zijn de jon gens, die de Levensschool gingen ver laten, tot slot van hun tweede jaar op excursie geweest naar de kazerne in Maastricht. Dit jaar zijn er andere plannen. De tweede jaars gaan namelijk op woensdag 24 juli een heel andere kant op naar Renesse, op het eiland Luxor: 6 en 8.30 uur „Ontsnapping onder spervuur". Kermis Vredesplein. Maandag: Musis Sacrum: 8 uur: „Als twee druppels water". Luxor: „Wolven in de schaapskooi" 18 jaar. Dinsdag: Musis Sacrum: 8 uur „Als twee druppels water" Luxor: 8 u. „Wolven in de schaaps kooi". Woensdag: Musis Sacrum: 8 uur „Als twee druppels water" Luxor: 8 u „Wolven in de schaaps kooi". Kermis Vredesplein. Burmanje mee, dat hij besloten heeft, het voorzitterschap van het district tot de a.s. jaarvergadering op 4 september te zullen blijven Vervullen, doch dan de leiding gaarne aan een jongere kracht toe vertrouwd zou willen zien. Hij ver zocht dan ook om uit te zien naar een jongere voorzitter die zijn plaats zal kunnen innemen. Candidaten voor deze functie kun nen voor de jaarvergadering bij de secretaris worden ingediend. De voorzitter hoopte dat de leden begrip zouden hebben voor zijn be sluit en hun uiterste best zouden doen een geschikte kandidaat voor te dragen, waarbij hij de verzeke ring gaf de nieuwe functionaris met raad en daad te zullen bijstaan in het belang van het district Waal wijk, dat in de loop der jaren een uitstekende naam in de biljartwe reld heeft verworven en ook bij het hoofdbestuur hoog staat aange schreven. En hiermede was dan het einde gekomen van deze zeer belangrijke vergadering, waarvan we alleen maar hopen, dat een waardige op volger voor de huidige voorzitter de heer Burmanje die het dis trict Waalwijk van de KNBB zo vele jaren op voortreffelijke wijze heeft geleid en mede door diens toedoen het district tot grote bloei heeft gebracht. Zijn heengaan zal door velen worden betreurd, doch ook hier geldt 't spreekwoord „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan". Schouwen-Duiveland in Zeeland. Daar ligt een prachtig kasteel, het kasteel Moermond, waarin is geves tigd de enige Outward Bound-school van Nederland. Wat dat voor een school is? Out ward Bound is een zeemansuitdruk king, die wil zeggen, dat het schip los van de wal klaar is voor de grote reis. Op de Outward Bound-sohool wor den maandelijkse cursussen gegeven voor jonge mensen tussen 15 en 21 jaar. Er kunnen maximaal 96 jon gens tegelijk zijn. Na een cursus van 26 dagen gaan ze weer naar huis en komen er weer nieuwe. Het doel van die cursussen is de jongens in een kleine maand prachtige kansen te geven om hun ka rakter te ontwikkelen door allerlei stevige opdrachten, door prima sa menwerking, door inspanning en doorzettingsvermogen aan te kweken. Op die cursus wordt o.a. het vol- Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel gende gegeven zwemmen, kanoën, roeien, zeezeilen, reddingswerk, sport, gymnastiek, hindernisbaan, touwenbaan, dijkbewaking, brandbe strijding, EHBO, onderhoud van het park van het kasteel, muziek, lectuur, filmvertoning, forumavonden, wan delingen in duinen en vogelreservaat. De tweede jaars krijgen dus de ge legenheid daar eens een kijkje te gaan nemen, hetgeen ongetwijfeld niet al leen interessant, maar ook leerzaam zal zijn. Mogelijk dat er interesse ont staat om een cursus van een maand te gaan volgen. ONDERZOEK NAAR TBC Van bevoegde zijde werd ons ver zocht de aandacht er op te vestigen, dat de enquête-formulieren, welke de ingezetenen hebben ontvangen in verband met een massaal onderzoek op tuberculose, deze week ingevuld dienen te worden geretourneerd, zulks voor een vlotte administratieve or ganisatie van het onderzoek. De for mulieren moeten in de brievenbus van het gemeentehuis of van het postkantoor worden gedeponeerd. DIPLOMA-UITREIKING HUISHOUDSCHOOL De jaarlijkse diploma-uitreiking aan de leerlingen van de R.K. Huishoud en Industrieschool St. Angela, zal ditmaal plaats vinden op maandag 22 juli, 's avonds om half acht, in de aula van deze school. Voor de eerste maal zullen hierbij diploma's wor den uitgereikt aan meisjes, die de assistenten-opleiding in de huis houding hebben gevolgd. Degenen, die zich nog willen op geven voor deelname aan de middag en avondcursussen koken en naaien, kunnen dit doen bij de administratie van de school in de Van Heeswijk straat. BOTSING Woensdagmorgen omstreeks half negen werd een Citroen-personenwa gen, bestuurd door v. Z. uit Raams donksveer, in de Gasthuisstraat in de flank gegrepen door een Volkswagen bestuurd door v. O. uit Bladel, en daarbij ernstig beschadigd. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De Rijks- en Verkeerspolitie stelden een onderzoek in. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel wor den waargenomen door dokter A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, L.- op Zand, tel. 04166 - 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkel man te Sprang worden waargenomen door zijn collega K. van Tuijn, Vos- senbergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 -2006. AGENDA Apollotheater zaterdag 13 juli, 8 uur en zondag 14 juli, 6 uur De Noor mannen komen. 14 jaar. zondag 14 juli, 8.30 uur Op het altaar der liefde. 18 jaar. P.V. DE LUCHTBODE Wedvlucht vanuit Duffel d.d. 7-7-'63, deelname 523 duiven: A J v Dongen 1, 11, 16, 68, 80, 109; A Aarts 2, 8, 19, 37, 39, 102; W Ven 3, 23; P v Dongen 4; J Mon- sieurs 5, 81, 115; K v d Ven 6, 57, 99; K v Esch 7, 13, 55, 59, 76; J v d Velden 9; A Beerens 10, 31, 118; Gebrs IJpelaar 12, 36, 79, 114, 120, 128; Jos v Dongen 14, 15, 121; Jo v Broekhoven 17, 24; B v Iersel 18, 58, 96, 104, 107; H v d Linden 20, 44, 47, 52, 56, 62 70, 89; H Coomans 21, 95, 112; H M v d Velden 22, 48; B War- tenberg 25, 41; P v Gompel 26; M Goud- ziers 27, 118; Mvd Ven 28, 35„ 69; A Kuijten 29, 33, 50, 87; M Vera 30, 32, 34, 42, 60, 84; C v Gompel 38, 90; Hvd Velden 40, 90, 93, 124; J Vera 43, 65; Jo Aarts 45, 75, 78; Sjef v Dongen 46, 131; P Hooijmaijers 49, 53, 54, 67, 102; Gebr. Boons 51, 83, 126, 129; H Leermakers 61, 85; A Maas 63; C v Dongen 64, 94, 110, 113; P v Noye 66; A Spapens 71, 72, 88, 98, 100, 117, 119, 130; L Beerendonk 73; G Schoenmakers 77, 106; ACvd Velden 82, 92; J v Seters 86; A v d Velden1 91, 101; Jac Vriens 103, 107; P v d Velden 105; M Maas 125; H Dekkers 111; M Broers 116, 123, overduif; Broeks 74. Wedvlucht vanuit Corbeil d.d. 6-7-'63; 39 duiven: M Vera 1, 9, 10; A Beeren donk 2; J Vera 3; J v Broekhoven 4; M Goudziers 5; A Aarts 6, 7; M Maas 8. ST. HUBERTUS Op het gehouden bondsconcours van de kring Udenhout en omstreken, georgani seerd door St. Maurits te Udenhout behaal de St. Hubertus de volgende prijzen 2e prijs H. Akkermans, 3e Jan Bink, 5e Ad Hooijmaijers; 1 lé J. Bruurmijn. COMMANDO VERDRONK BIJ OEFENING Bij een overbruggingsoefening in het openluchtbad „Zonneland" tus sen Rucphen en Nispen is woensdag middag de ongehuwde dienstplich tige soldaat G. J. L. Theeuwen (19) uit Maasbree (L.) verdronken. Het ongeval gebeurde tijdens de vijfde oefenweek die hij bij het corps commandotroepen gelegerd in Roo sendaal meemaakte. Het slachtoffer was sinds 3 april 1963 onder de wa- wapenen. Voor de overbruggingsoefening was een lijn over het diepe deel van het zwembad gespannen. De com mando's moesten zich gekleed en met wapenuitrusting hangend aan het touw naar de overkant begeven. Hun onderlichaam bevond zich daarbij in het water. Op een gegeven ogenblik was sol daat Theeuwen als enige met de overgang bezig. Aan beide kanten zag een instructeur toe. Op twee meter van de kant kwam Theeuwen plotseling in moeilijkhe den en liet hij los. Een van de in structeurs dook hem na en greep hem vast. Bij de worsteling die ontstond met de naar adem snakkende soldaat, die niet kon zwemmen, gingen beiden onder water. De instructeur moest toen ze weer boven kwamen loslaten. Zwemmers die langs de kant ston den doken hierna naar de jongen, die voor de tweede maal onder water ging en brachten hem op de kant. Een arts die als cursist aanwezig was, trachtte de levensgeesten weer op te wekken, maar het bleek reeds te laat te zijn. NEDERLANDSE MILITAIREN j WEER IN LA COURTINE De eerste Nederlandse militairen zijn neergestreken in het Franse La Courtine, waar in de komende maan den weer intensief geoefend zal wor den. Zoals bekend zullen dit jaar vier brigades van de Kon. Landmacht naar het hoogland van Auvergne trekken. Drie daarvan maken deel uit van de eerste divisie 7 december, die onder commando staat van generaal majoor E. C. van Hootegem. In to taal gaan er van de eerste divisie ongeveer 12.000 man naar Frankrijk. Elk van de brigades oefent er onge veer achtien dagen. Op 15 juli be ginnen er de manoeuvres van de eer ste van die drie brigades. Het grote militaire kampement in La Courtine zal dit jaar ook gastvrij heid bieden aan ongeveer 5000 „her- halers". Tegen de herfst wordt na- de er in zijn toespraak aan hoe pas toor Kamp van de parochie De Vlied berg in 1961 de eerste suggestie gaf om te komen tot een Mater Amabilis- school en een Jongeren-Cursus voor de Oostelijke Langstraat. De heer van Lammeren memoreer de dat ook hier gold dat alle begin moeilijk is, maar overigens zei hij de mening te zijn toegedaan, dat alles melijk een brigade van de onder steuningsstrijdkrachten opgeroepen voor oefeningen in Frankrijk. Twee pantserinfanteriebrigades van de an dere parate divisie van het eerste Ne derlandse legerkorps (de vierde) zul len dit jaar (maar pas in de herfst) eveneens over de grens trekken, maar dan in oostelijke richting. wel zo op zijn pootjes terecht zou komen zoals het hoorde. De heer van Lammeren betrok ook de ouders bij het werk door er bij hen op aan te dringen de Jonge ren-Cursus en Mater Amabilisschool bij hun dochters te stimuleren. Bijzonder dankbaar toonde de heer van Lammeren zich ten aanzien van het werk dat door mej. van der Heij den wordt verzet. Ook mej. Schoen kers, docente van de huishoudschool, en werkgevers werden in zijn dank woord betrokken. Hieronder laten wij de elf namen volgen van de meisjes die het ge tuigschrift van de Jongeren Cursus ontvingen: E. v. d. Lee, R. van Dru- nen, A. Leytens, A. Steenbergen, E. Bekkers, R. Jehoel, R. Klerks, J. de Graaff, D. Odems en F. van Broek hoven. Het ligt in de bedoeling dat de Jongerencursus die in september start, tweejarig wordt. De 30 meis jes, die het overgangsgetuigschrift van de M.A.-school in ontvangst mochten nemen, kunnen in septem ber aan het tweede jaar in de M.A.- school deelnemen. Zij krijgen 't eind- getuigschrift na drie jaar. Formateur prof. De Quay heeft na de „gevetode" prof. Zijlstra een nieuwe premier gevonden, de demis sionaire minister van Landbouw, mr. V. („Vic") Marijnen (46 jaar). Prof. De Quay en mr. Marijnen werken nu samen verder aan de verdeling van de portefeuilles. Slaagt hun opzet, dan zou er in het begin van de volgende week een nieuw ka binet kunnên zijn. Voor dat het zover is zullen er echter nog heel wat hindernissen overwonnen moeten worden. De nog op te lossen problemen, zowel rond de zetelverdeling als betreffende het program zijn zó complex, dat men in parlementaire kringen nog steeds re kening houdt met de mogelijkheid dat ook de formatie-De Quay zal mislukken. Veel zal afhangen van de houding van dr. Veldkamp. De demissionaire minister van Sociale Zaken, woens dag formeel uitgenodigd aan te blij ven, heeft de formateur laten weten dat zijn „ja"-woord zal afhangen van de vraag of het nieuwe kabinet bereid zal zijn algemene middelen be schikbaar te stellen voor de verdere uitbouw van de sociale zekerheid. Naar verluidt zou dr. Veldkamp hier denken aan een bedrag in de grootte van rond 250 miljoen gulden. Zijn voorwaarde druist evenwel in tegen het „akkoord van Wassenaar", en is daarom voor de V.V.D. moei lijk aanvaardbaar. Dr. Veldkamp is echter niet bereid voor de V.V.D. te zwichten. Ir. Th. van Lammeren, voorzitter van het bestuur van de Mater Ama bilisschool in Drunenheeft woens dagavond in de zaal van de gezus ters van Elshout aan elf meisjes het diploma van de één-jarige jongeren cursus en aan dertig meisjes het overgangsgetuigschrift naar het tweede jaar van de MAS uitgereikt. De heer van Lammeren herinner- In de aula van de r.k. Huishoud- en Industrieschool in Waalwijk zijn woensdagavond de diploma's uitgereikt van de schoenstiksterscursus, die op deze school wordt gegeven. Deze plechtigheid werd bijgewoond door deken Dr. B. v. d. Hurk, de wethouders van Heeswijk en van Laack, drs. G. J. de Vries, P. de Kort, voorzitter van de adviescommissie voor de opleiding van schoenschik- sters, en de heer Nuyten, consulent van de VAS. Verder waren hierbij tegenwoordig verschillende werkgevers uit Waalwijk en Kaatsheuvel. Hij noemde het stikwerk het meest BEROEP OP OUDERS Deken v. d. Hurk heette de aanwe zigen hartelijk welkom, terwijl hij zijn gelukwensen liet uitgaan naar de ge slaagden en de aanwezige ouders. De heer P. de Kort memoreerde, dat dit jaar op de huishoudschool enkele bijzondere feiten gevierd wa ren enwel het zilveren bestaansfeest van de school en het zilveren jubi leum van drs. de Vries. Hij bracht speciaal dank aan drs. de Vries, vooral ook omdat het mede aan hem te danken is geweest dat deze cur sus in Waalwijk tot stand kon wor den gebracht. De heer de Kort bracht naar vo ren, dat ook het afgelopen jaar door de school weer alles in het werk is gesteld, om de meisjes zoveel moge lijk mee te geven. Hij deed een beroep op de ouders belangstelling te tonen voor het meis je en haar taak op het werk. De heer de Kort onderstreepte tevens de be langrijkheid van het contact tussen ouders en bedrijf. De voorzitter van de adviescom missie gaf de geslaagden nog een vermaning mee, door hen er op te wijzen dat zij met het behalen van het diploma nog lang niet aan de eindstreep toe zijn. Hij stimuleerde hen ook straks in het bedrijf alles op alles te zetten om vooruit te komen. belangrijke onderdeel van de schoen. "Het is bovendien een typisch vrou welijk werk", aldus de heer de Kort. De heer de Kort bracht tot slot dank aan mej. Brent. "Zij is het ge weest, die voor of na werktijd er op uittrok om alles zo goed mogelijk te Tegelen. Hij belichtte speciaal de manier waarop mej. Brent met de meisjes weet om te gaan. Als blijk van waardering mochten mej. Gedden, directrice van de r.k. Huishoud- en Industrieschool en mej. Brent, een geschenk ontvangen. Mej. Gedden richtte zich speciaal tot de meisjes, die zij alle goeds voor de komende tijd toewenste, speciaal hen die de school gaan verlaten. „Laat ook op het bedrijf zien, dat je werkelijk iets meer bent en toon dat je een goede stikster bent", zo benadrukte zij. Ook mej. Gedden sprak bijzonder waarderende woor den voor de wijze waarop mej. Brent ook dit jaar weer de cursus heeft geleid. Na de diploma-uitreiking - voor de namen van de geslaagden zie de rubriek „Op de voet gevolgd" - voerden de meisjes nog een korte show op, waarbij mej. Brent door de meisjes van de cursus hartelijk werd gehuldigd en waarbij zij tevens nog enkele geschenken mocht ontvangen.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 18