DRUNEN UW «H\IH 125 jaar welkom in Voorjaar 1964 ingebruikname huishoudschool? POLAROID J.Tausch Waalwijk 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 JULI 1963 14 Verse haantjes „FAZANT" Vlijmen 42 Meisjes ontvingen begeerde diploma Filmjournaal Haarsteeg Waspik Raamsdonksveer Antoon v. d. Water WORSTEBROOD lief net meisje Op vakantie met uw auto Ford Garage Waalwijk de stichting waarvoor hij zich steeds zozeer heeft beijverd. In de stemmig in rouw gestoken St. Jans kerk, droeg deken Dr. B. van de Hurk de plechtige requiem mis op, waarbij het zangkoor op voortreffelijke wijze de Gregori aanse gezangen uitvoerde. De be langstelling in de kerk was groot. Op het kerkhof werd de absoute eveneens verricht door deken van den Hurk. Na afloop hiervan verlie ten allen diep onder de indruk de dodenakker, waar zij 'n man moes ten achterlaten die zich niet al leen grote verdiensten heeft ver worven in het maatschappelijk le ven, doch zich daarnaast volledig inzette voor het parochieel werk, waarvan „De Stille Omgang" en de Sacramentsprocessie in de parochie steeds zijn grote belangstelling had den en waarvoor hij zich tijdens zijn leven zozeer heeft beijverd. Dat hij ruste in vrede. WAALWIJKSE KAPPERSZAKEN 's MAANDAGS GESLOTEN Blijkens bekendmaking van de Waal wij kse kappers in dit nummer zullen hun zaken, met ingang van a.s. maandag voortaan 's maandags de gehele dag gesloten zijn. Ook de kappers en hun personeel hebben dus voortaan hun 5-daagse werkweek, waarbij de vrije dag aansluit aan de zondag. GILDE ST. AMBROSIUS HIELD STATIEDAG Zoals ieder jaar, hield het Gilde „St Ambrosius" te Baardwijk tij dens de Waalwijkse kermis de tra ditioneel geworden statiedag. Des morgens om 8.30 uur kwamen de Gildebroeders in het Gildehuis (ca fé 't Vosje) bijeen, en van daaruit werd een tocht door de gemeente, dit maal door Baardwijk, gemaakt met vliegende vaandels en slaande trommen. Vanzelfsprekend trok de fleurige stoet langs de gehele route grote belangstelling. Tijdens de tocht werd bij pastor van den Brekel van de St. Clemens- parochie de vaandelgroet gebracht, terwijl op het plein voor het ge meenschapshuis, aan de koning van het Gilde eveneens de vaandelgroet werd gebracht. Deze folklorische gebruiken vor men steeds weer hoogtepunten van deze dag. Van ouds werden tijdens de tocht ook enkele heilige huisjes bezocht, waardoor de stemming niet weinig werd verhoogd. Na afloop van de tocht, verenigden de Gilde- broeders zich aan een welvoorziene koffietafel in het Gildehuis, die alle eer werd aangedaan, waarna men zich gereed maakte voor de onder linge schietwedstrijden, die een prachtig en sportief verloop hadden en waaraan ditmaal een wedstrijd was vastgeknoopt voor leden, ouder dan 65 jaar, en waaruit bleek, dat de oudjes van het gilde, hun man netje nog uitstekend kunnen staan. Zoals ieder jaar werd de dag ver der in feestelijke stemming doorge bracht, zodat St. Ambrosius ook dit maal weer op een buitengewoon geslaagde statiedag kan terugzien. Uitslag schietwedstrijd. Bertus Kleijberg le prijs, Ger van Heesbeen 2e prijs, Fr. Rekkers 3e prijs, Wouth Pullens 4e prijs, L. van Huiten 5e prijs, J. van Leijden 6e prijs, Jan Bijnen 7e prijs, Henk Pul lens 8e prijs, Theo van Dalen 9e prijs, Mevr. van Huiten 10e prijs, J. v. d. Water 11e prijs, J. van Oyen 12e prijs, Sjef van Huiten 12e prijs J. Bay ens 14e prijs, Fr. van Tuijl 15e prijs. Aan de schietwedstrijden namen 34 schutters deel. De wisselprijs voor schutters bo ven de 65 jaar werd behaald door Sjef van Huiten. CAFÉ 'T VOSJE ORGANISEERT BILJARTWEDSTRIJDEN Ter gelegenheid van de plaatsing van een prachtig nieuw biljart van 2.30 bij 1.15, in café 't Vosje in Baardwijk worden dinsdag 23 juli grote biljartwedstrijden georgani seerd, waaraan de navolgende pro minente spelers uit Waalwijk en omgeving zullen meespelen. K. Dekkers uit Den Bosch, C. v. d. Loo, Haarsteeg, Ad en Berry van Cromvoirt en A. v. d. Ven en C. Teurlings uit Waalwijk. De wedstrijden vangen om 8 uur aan. De navolgende partijen zullen worden verspeeld: A. van Crom voirtK. Dekkers, cadre; A. v. d. VenC. Teurlings, drie banden, C. v. d. LooB. van Cromvoirt, libre. Door de plaatsing van dit biljart is het district Waalwijk weer ver rijkt met een tafel waarop alle wedstrijden kunnen worden ge speeld. Voor bilj artliefhebbers is dinsdag een gang naar 't Vosje dub bel waard. Zie ook de advertentie elders in dit blad. BURGERLIJKE STAND Geboorten: Johanna M dv C G Hamers-van Noije; Adriaan zv W J Pruijssers- Strikkers te Loon op Zand; There- sia M dv J Heeffer-de Gouw; Jo hannes H M zv J H Opperman- Pennings; Carla C dv H J Lamers- de Rooij; Johanna M T dv J M Zwetsloot-Kreike; Paulina A A dv A P A van Hulten-Baelemans; Jo hannes M H C zv C P J Veraa- Thijssen; Michiel A en Paul W zo nen van J C J van Drunen-Dumou- lin; Petrus A H M zv J P M Akker- mans-van Noije. Overlijden: Hendrikus van der Putten, 74 j. echtgenoot H J Cales te Drunen; Wille J Koppe, 74 j, echtgenoot C van der Graaf. Huwelijks-aangiften: F L Le Noble, 31 j. te Gouda en M T Demmers, 22 j. te Waalwijk; J S van der Sluijs, 27 j. te Made en Drimmelen en C A Verdoorn, 28 j. te Waalwijk. Huwelijken: W H Hanegraaf, 23 j. te Rosmalen en P M C Maas, 21 j. te Waalwijk; J A G de Rooij, 26 j. en F A M van Daelen, 24 j. beiden te Waalwijk. steeds voorradig. POELIERSBEDRIJF Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk Ingekomen: H Waltemathe van Heidelberg; J H Trossel en gezin van Zeist; H L Becker van Berlicum; M N H De- rex van Arnhem; H C van de Griendt van 's-Bosch; L von der Linnepe van Duitsland; A Homan en gezin van Leek; A Klappenburg en gezin van Purmerend; J J H M Ver hulst van St. Michielsgestel; J M Verreijt van Vlijmen; M A van der Heijden van Vlijmen; P J C Merkx van Goirle; J Soffner van Uden. Vertrokken: A C C Thijssen naar Amsterdam; J P M de Jong naar Oosterhout; C J M van Gurp naar Eindhoven; W B Schouten naar Nijmegen; J Robbers en gezin naar 's-Graven- hage; J P E M Pols naar Ouden bosch; W A A Boot naar Eindho ven. MISLUKTE INBRAAK Toen in de nacht van dinsdag op woensdag, de waker van de nacht veiligheidsdienst, de heer Schalken, in dê Victoriestraat voorbij de pa- tates-frites wagen van de heer de Brouwer kwam, zag hij daar en kele personen die nogal verdacht handelden. Hij ging eens pools hoogte nemen en toen hij in de buurt van de wagen kwam sloegen zij op de vlucht. Het bleek dat zij bezig waren in de wagen in te bre ken. Mede door de aanwijzingen die de heer Schalken aan de recher che die met de opsporing van de inbrekers werd belast kon geven, kon spoedig worden over gegaan tot de aanhouding van twee kermislui van B. en H., die na een verhoor op het politiebureau be kenden, getracht te hebben in te breken. Door de tijdige tussen komst van de heer Schalken kon den zij echter niet in de wagen komen en bleef de schade beperkt tot enkele lichte beschadigingen aan de deur. AGENDA donderdag: Middelbare Vakschool 2-5 uur tentoonstelling. vrijdag: Musis Sacrum: 8 uur „De spook rijders", 14 jaar. Luxor: 8 uur „Lemmy houdt van dames", 14 jaar. Middelbare Vakschool: 9-12 uur en 2-5 uur tentoonstelling. zaterdag: Musis Sacrum: 8 uur „De spook rijders", 14 jaar. Luxor: 8 uur „Lemmy houdt van dames", 14 jaar. Middelbare Vakschool 9-12 uur en 2-5 uur tentoonstelling. zondag: Musis Sacrum: 3 uur „De koning der raketmannen", 14 jaar. Musis Sacrum: 6 en 8.30 uur „De spookrijders", 14 jaar. Luxor: 6 en 8.30 uur „Lemmy houdt van dames", 14 jaar. Twee Kolommen: 12 uur repetitie mannenkoor „Oefening en Ver maak" maandag: Musis Sacrum: 8 uur „Aanranding" 18 jaar. Luxor: 8 uur „Een getuige moet verdwijnen", 18 jaar. woensdag: Musis Sacrum: 8 uur „Aanranding" 18 jaar. Luxor: 8 uur „Een getuige moet verdwijnen", 18 jaar. zelfs de toorn der Goden. Zaterdag 8.30 en zondag 4 uur. Toegang 14 jaar. THE HELLIONS Als Luke Billings bij een ruzie met een boer hoort dat zijn vijand sergeant Sam Hargis in het dorp verblijft, trekt de hele Billings- bende, die bestaat uit Luke en zijn vier zonen, er op uit om met Sam af te rekenen. Rond 1860 zijn de Billings de schrik van het Wilde Westen en daarom is het geen won der dat er een grote angst door de straten gaat als zij in het dorp ko men. Zondag om 6.15 en 8.30 uur Toegang 18 jaar. In totaal 42 meisjes hebben woens dagavond uit handen van burge meester mr. H. Stieger, in de func tie van voorzitter van de plaatse lijke raad van toezicht van de r.k. Huishoudschool het getuigschrift van de huishoudschool mogen ont vangen. Het betrof hier ofwel het getuigschrift van de opleiding voor huishoudassistenten, ofwel voor de tweejarige primaire opleiding. Het eerstgenoemde diploma kon aan tien meisjes worden overhan digd, terwijl 32 meisjes het diploma van de primaire opleiding in ont vangst mochten nemen. BOUW VORDERT SNEL Burgemeester Stieger, die voor dat hij over ging tot de uitreiking van de diploma's eerst nog het woord voerde, zei dat verwacht mocht worden, dat met Pasen de nieuwe huishoudschool in gebruik genomen zal kunnen worden. Met de aanvang van de nieuwbouw is dit jaar een aanvang gemaakt. Uit de woorden van de burgemees ter viel op te maken, dat de aan nemer zelfs vooruit is op het bestek, waaruit dus geconcludeerd kan worden, dat de bouw buitengewoon snel vordert. Een tweede positieve kant aan deze school is, dat het aantal mel dingen dit jaar weer groter is dan vorig jaar, waaruit blijkt, dat deze school in een bestaande behoefte voorziet. Ook mej. Schoenmakers, direc trice van de huishoudschool, richtte nadat zij de meisjes met het beha len van het diploma had gefelici teerd, de aandacht van de aanwe zigen, waaronder talloze ouders, op de nieuwbouw van de huishoud school. Mej. Schoenmakers zei te veronderstellen dat de toename van het aantal leerlingen zeker ook te danken is, aan het feit dat de huis houdschool volgend jaar in een nieuw gebouw zal zijn onder ge bracht. Het nieuwe schooljaar zal worden gestart met drie klassen eerste jaars primairen, drie klassen tweede jaars en een assistentenklas. Mej. Schoenmakers deelde tot slot nog mee, dat in het komend jaar in de assistentenklas speciaal de nadruk zal worden gelegd op de huishoudvakken, dit in tegenstel ling met het afgelopen schooljaar, toen in deze klas de naaldvakken grote aandacht kregen. Bovendien zullen in het kader hiervan de meisjes een morgen in de week te werk worden gesteld in een gezin om zodoende de praktische kennis te vergroten. Zonnebrillen Grotestraat 231 DE GESLAAGDEN Voor het getuigschrift huishoud assistenten zijn geslaagd de dames E. van Emmerik, A. de Gouw, G. Klerks, N. Knippels, J. Luypen, C. Musters, D. van Rooy, A. van Rooy, C. Vughts en C. van Wezel. Het getuigschrift van de twee jarige primaire opleiding ontvin gen de dames: M. v. d. Lee, H. van Broekhoven, M. van Delft, R. Dol- lekens, M. de Kruyf, C. Lambrechts M. Lommers (met lof), J. Mimpen, A. Melis, A. van Son, R. Smits, A. Smits, D. Smits, M. v. d. Velden, dl. van der Sanden, L. Melis, C. van Ravenstein, A. Berkelmans, J. van Beijnen, T. van Bijnen, M. Klomp, E. van Engelen, C. van En gelen (met lof), I. Lambrechts, C. Lommers, S. Loriaux, Gr. v. Mook, A. van Spijk, C. van Amelsfoort, Th. Floris, Ign. Pullens, (met lof) en M. van Rijn. Jeanne van Halder die niet de gehele opleiding heeft kunnen volgen, ontving een rap port. GESLAAGD Aan de H.T.S. in Den Bosch slaagde voor de afdeling Bouwkun de W. Luijpen uit Drunen. Voor de afdeling Werktuigbouw kunde A. van Delft en voor de af deling Electrotechniek E. Lemaire en H. Vermeer. RKDVC NAAR DE 4e KLAS In de beslissingswedsrtijd tegen Vlijmense Boys is RKDVC gede gradeerd naar de 4e klasse van de KNVB. RKDVC verloor van Vlij men met 42. De wedstrijd werd gespeeld op het RKJVV-terrein te Den Bpsch. AGENDA Vrijdag 18 juli: 5 uur: Judoclub Zaterdag 20 juli: 8.30 uur: „De wraak van Hercules" 14 jaar. Hoge Braken. Zondag 21 juli: 11.15 uur: Parochiebibliotheek, ach ter Hoge Braken. i 11.30 uur: Repetitie meisjeskoor. Hoge Braken. 4 uur: „De wraak van Hercules". 6.15 uur: „The Hellions", 18 jaar 8.30 uur: idem Maandag 22 juli: 4 uur: Balletschool, Hoge Braken. Woensdag 24 juli: 2 uur: Parochiebibliotheek, achter Hoge Braken. 3 uur: Balletschool, Hoge Braken. Donderdag 25 juli: 7.30 uur: Hobbyclub handenarbeid. Hoge Braken. HOGE BRAKEN DE WRAAK VAN HERCULES Zodra Hercules uit het rijk der doden, van de hem opgedragen ta ken is teruggekeerd, wacht hem een adembenemende strijd. Eurystheus, de regent van Oecalis, die de stad Thebe wil veroveren, beschouwt Hercules als zjjn grote hinderpaal. Ook is hij, evenals II- lus, de zoon van Hercules hevig verliefd op Thea, de prinses van Oecalia. Ook Hercules verzet zich tegen deze verbintenis omdat hem is voorspeld, dat indien zijn zoon Illus met Thea trouwt, zijn vrouw Dejanira zal sterven. Als Eurys theus dan bovendien nog wordt op gestookt door zijn raadsman Tin- dare, begint voor Hercules de grote strijd. Maar Hercules trotseert alles VOLLEYBAL-TOURNOOI De Vlijmense Volleybalclub Ever Ready nam deel aan het Volleybaltournooi in Oss èn met succes; in de A-klasse, zonder één set te verliezen, werden zij winnaar en kwa men in het bezit van de wisselprijs, want Ever Ready won dit tournooi voor de derde maal. WEDVLUCHT DE ZWALUW Zondag 14 juli hield de P.V. De Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven uit Vil voorde, afstand 102 km, los 9 uur, eerste duif 10-08-49, lgg.tste prijswinnende duif 10-19-25; uitslag eerst 50 als volgt M v Dal 1, 10; C v Heivoort 2; H van Bladel 3; H de Laat-Parijs 4, 5, 29; H Pelders 6, 8, 31, 33, 42; P v Gestel 7; K Kivit 9, 11, 35, 41; H Mommersteeg v. B. 12, 16 19, 49; P v Bers 13, 14, 26, 34; Sj v d Wiel 15, 17; M Libregts 18; L Meesters 20, 43; J Oosterwaal 21; J Merkx 22, 32; M Nicols 23; H v Overdijk 24; J v d Dun- gen 25; Fr v Uden 27; J de Vaan 28, 36; H Zeeuwen 30; C de Ronde 37; P Wijk- mans 38; H Oosterwaal 39; Th v Bokhoven 40, 47; Gebr v Bladel 44, 48; J v Engelen 45; A v d Broek 46; Gvd Hout 50. P. V. De Reisduif Einduitslag Zes daagse: 1 W v Ravensteijn-L Vermeulen; 2 B v Esdonk-P v Dal; 3 Jo v d Heuvel- Nic v Dal; 4 J Kuijs; 5 G v Esdonk; 6 P Vermeulen-J Wilhard; 7 P Diepstraten- L de Laat; 8 W Broeren; 9 Th v Over- dijk-Jos Kuijs; 10 A v d Heuvel-G v d Wiel. Uitslag wedvlucht Vilvoorde, 102 km W Broeren 1, 12, 15, 17, 33; J Kivits 2, 5, 7, 9, 21, 37; P Vermeulen 3, 4, 8, 10, 29 32, 34, 46, 48, 49; W v Ravestijn 6, 25, 27; J Kuis Vliedberg 11, 28, 47; P Diepstraten 13 38; P v Dal 14, 31, 39; A v d Heuvel 16, 40; J Wilhard 18, 24, 41; B v Esdonk 19, 42, 43; B Herman 20, 23; Gvd Wiel 22, 45; J v d Heuvel 30, 44; Nic v Dal 35, 36. GESLAAGD. Bij de door de Stichting Raad van Be stuur Bouwbedrijf gehouden examens voor het Vakdiploma Aannemer Burgerlijke- en Utiliteitsbouw slaagde voor de Aannemers cursus te 's Bosch: A. C. van Oosterhout te Haarsteeg. BILJARTEN Om te komen tot het weer organiseren van de Onderlinge Biljart-Competitie kwa men bestuur en afgevaardigden van de deel nemende clubs in vergadering bijeen. Het verzoek van de biljartclubs De Poedelvrees alhier en de club uit café van Beijnen uit Vlijmen om in de a.s. winter aan de compe titie te mogen deelnemen werd ingewilligd. Aan de nieuwe competitie die half okto ber aanvangt, nemen de volgende clubs deel: 't Hoekje, De Poedelaars, Avantie en De Muntel uit Haarsteeg en van Bijnen, ONA, 't Centrum, De Knoeiers, Onzen- oort, De Gevertjes en BW uit Vlijmen. De inzet is weer de wisselbeker die voor het kampioenszestal ter beschikking is. Aan de H.T.S. in Den Bosch slaagde voor de afdeling Bouwkunde A: A. de Graauw uit Waspik. WASPIKSE JONGENSSCHOOL VIJFDE BIJ KINDERZANGWEDSTRIJD VAN K.R.O. Veertig jongens van de Waspikse lagere jongensschool die als schoolkoor mochten uitkomen in de halve flnaie van de lande lijke KRO-zangwedstrijd zijn als vijfde ge klasseerd. Het koor opende met een drie stemmige bewerking van 't lied „Kip Miep" het programma, dat gisteren door de Ne derlandse televisie werd uitgezonden. Bert de Graauw die bij de solisten in de halve finale was doorgedrongen wist zich met zijn liedje „Als het regent" naar de finale te zingen. Voor hen is er dus nog een tv-optreden in het verschiet op 27 juli. Zaterdag zal het programma nog eens via de radio te beluisteren zijn vanaf 14.05 u. over Hilversum I. Aan de kinderzangwed strijd hebben dit jaar 400 scholen deelge nomen. 's-GRAVENMOER WIJDING. Vandaag, donderdag 18 juli, wordt fr. Godefried Claessen in de Karmel te Smakt, Venraay, door Mgr. Moors tot diaken ge wijd. GESLAAGD Aan de Katholieke Universiteit in Nij- meken slaagde voor het kandidaatsexamen eerste deel J. M. M. van Zwol uit R'veer. Te Breda slaagden voor Mulo de heren C. van Parijs en C. Romme, R'veer en A. Broeders. Aan de Mater Amabbilisschool te G'berg slaagden mej. Corrie Zijlmans R'veer en mej. Adje van Helvert Raamsdonk. Te Breda slaagden voor het Mulo-dipl. de dames N. de Groot, M. Thijssen en G. Oort. PRIMA PRESTATIES DRUMBAND Op het door de Veerse Trommelaere uit geschreven drumbandconcours werden door de leden van de drumband van de harmonie St. Bavo uitstekende resultaten behaald. Door de jury werden aan De gar de defileert en aan Accentué, resp. de lo pende en stilstaande marsen, niet minder dan 258'/2 pt. toegekend. Op iVi pt. na be tekende dit lof van de jury. Bovendien wist de tambour-maitre de heer H. v. d. Plas, beslag te leggen op de tambour-maitre-prijs. De prijzenkast van de drumband werd door I A Het zou me wat waard zijn geweest in dien ik de redactie van dit blad niet had behoeven te vragen om opname van dit ar tikel in de kolommen van dit orgaan. Het zou me nog wat waard zijn indien deze zaak in de geruisloze weg van redelijke, zedelijke en doorslaande argumenten tot een bevredigende oplossing had kunnen ko men en krantengeschrijf achterwege had kunnen blijven. Er kan echter een verkeren zijn in een situatie van een „heilig moeten" en dan helpt daar geen vader en geen moe der meer aan. Nu iedere argumentering als het waren aan dovemansoren gesproken is en wordt, nu hoop ik ook dat dit betoog de werking zal hebben als het gebrul van een leeuw, die oprijst uit het kreupelhout, d.w.z. dat het een klankbodem mag vinden hoog op de bergen en diep in de dalen. Ik hoop dat het de uitwerking zal hebben gelijk aan een jonge leeuw onder de schaapskudden, wanneer hij doorgaat, zó vertreedt en ver scheurt hij, dat niemand redt. Zelden heb ik nog een verslag in dit blad gelezen, waarbij als het ware mijn hart in mijn binnenste omdraaide, zoals het ver werken van de inhoud over de zogenaam de officiële opening van 't bejaardencen trum „Achter de Hoven" in Sprang. Ik heb me moeten bedwingen om onder 't lezen die krant niet aan flarden te scheuren en ze daarna als het ware de grond in te trappen of in de kachel te gooien. Als hervormd protestant protesteer ik in de kolommen van dit blad tegen dit we zenlijke drama, dat daarbij onder het mom van een aantal mooie woorden, niet anders dan voor een slechte zaak, is opgevoerd. U moet, ter motivering van deze tenlaste legging dan weten, dat ondergetekende voor jaren terug, als toenmalig ambtsdrager van de Ned. Herv. Kerk te Besoijen, uitgaande van de ring Waalwijk (waaronder Sprang ressorteert en waarvan hiervoor het initia tief was uitgegaan), o.a. met de kerkeraad van Sprang en o.a. met de kerkeraad van Waalwijk (Centrum) in onderlinge vrede en in eendracht verbonden, in de Herv. Kerk van Sprang, het éénstemmig principebesluit mede genomen heb, om in het hart van Brabant, oftewel Midden-Brabant, waarin wij het voorrecht hebben te wonen en te werken, een rustoord voor bejaarden ten behoeve van de protestantse bevolking in het leven te roepen en wel voor de Lang straat en omgeving. Dit complex zou dan in Sprang aan de hoofdweg Den Bosch - Tilburg via Waalwijk, moeten verrijzen. In die vergadering verhief zich een stem, die er voor pleitte de overige protestantse ker ken in de ring Waalwijk daarin ook op te nemen. j Met dit eendrachtiklijk besluit werd niet anders beoogd, dan een gezonde, zelfstan dige ontwikkeling van een protestants ker kelijk leven en diaconaat in dit rayon en dat wel in een volledige vrijheid, zoals die binnen de grenzen van wet en evangelie is gesteld en wordt geboden. De in die verga dering aan de dag getreden en in een prin cipebesluit tot uiting gekomen eenheid en verbondenheid is, wil dit besluit een ge lukkige uitvoering hebben, uit te drukken in de naam „Brabantia Nostra", èn dit dan te verstaan in reformatorische zin, zodat er geen plagiaat ten laste gelegd kan worden. Op dat principebesluit kom ik ook niet terug. Daar heb ik die avond in de Sprang- se kerk mijn hand op gegeven en daar heb ik ook nu nog geen spijt of berouw van. Het doet dan ook niet alleen droevig aan, maar het is, veroorloof mij voor dit maal de uitdrukking, om er onpasselijk on der te worden, in dit blad te lezen, hoe bij die opening met een als ambtsdragers ge geven woord omgesprongen wordt. Met een veelvuldig uitdelen van een on derling kloppen op de schouder, wordt dit jong, levensvatbare principebesluit ver woest en verslonden, mijn ziel weigert dan ook deze laffe kost aan te raken. Een woord van meeleven over de in dit rayon aan de dag getreden breuk van Jozef, komt er he lemaal niet aan te pas. Dat kan ook niet, omdat de stof over de geest heerst. In een dergelijke dode vormendienst is de offerzin behouden gebleven, wijl, zoals in dit verslag te lezen staat, de gemeente in deze zaak trapt met het inwerking zetten Van een bliksemactie, en die slaagt. Men zou eens moeten zien, wanneer de Nederlandse Bank een schuldbekentenis niet zou honoreren, omdat de minister die de lening uitgaf afgetreden of overleden is, hoe de aangezichten van velen dan ver anderen zouden in bleekheid. Wat zich hier voltrekt is in wezen eigenlijk niets anders. Het tragische van dit geval is echter dat hier het volksdeel in 't geding is, waarvan telkens blijkt dat op medisch advies de laatste pillen geslikt zijn, en dan „Achter de Hoven", 't welk niet anders dan je reinste napraterij is, imdat die naam zó ergens weggehaald kan zijn, het slachtoffer met een dergelijk leentjebuur spelen het riet in, de laan uit en de grens over ge stuurd wordt. Laten we toch niet vergeten: Er moeten ook heilige reden zijn, Wil het hiernamaals vrede zijn. Daar de Kerkeraad van Besoijen in deze zaak doet wat hem ten strengste verboden en nalaat wat hem klaar en duidelijk bevo len is, waardoor de breuke is op Hervormd Besoijen, en in deze ellendige en heilloze positie niet berust mag worden, maar de aanwezige middelen ter genezing behoren gebruikt te worden, zo eis ik vanaf deze plaats, van de Kerkeraad van Sprang en de Kerkeraad van Waalwijk, dat zij van de Kerkelijke overheid, met de meeste spoed, hierin een uitspraak vragen, waarbij macht en recht hand in hand gaan, en het bij de hierboven gereclameerde opening begraven éénstemmige levensvatbare principebesluit uit het graf tot nieuw leven geroepen wordt. In de vorming van dit besluit heb ik in de Sprangse kerk destijds deze Langstraatse Samaritaanse, als prot. geesteskind van Midden-Brabant, mede ten doop gehouden. Velen mijner daarbij aanwezige toenmalige medegenoten zijn reeds verzameld tot hun- het een en ander wederom verrijkt met een tweetal bekers. VOGELVRIEND In café H. Bouwens werd een zeer druk bezochte ledenvergadering gehouden van de kanarievereniging Vogelvriend. De ver eniging blijkt nog steeds veel attractiefs te hebben voor de vogelliefhebbers, gezien het aantal leden dat nog steeds stijgende is. Op de vergadering werd besloten in het ver volg op tentoonstellingen een aparte klasse in te stellen voor bastaard-kanaries. De eerstvolgende tentoonstelling die Vogel vriend gaat organiseren zal plaats vinden op 16 en 17 november a.s. Als keurmees ter is bereid gevonden de heer Bakker uit Vught. Loeffstraat 89 - Waalwijk Telefoon 2985 Uw Banketbakker 2 voor fijn 1 ne volken. Mij is het leven nog gelaten en daardoor voel ik mij gebonden openlijk deze eis te stellen. De statuten dienen gewijzigd, waarbij Waalwijk en Besoijen daarin opgenomen worden en dit stuk protestants kerkelijk leven en diaconaat verlost wordt uit de wurgende greep om de strot, door de boeien van de staat. Mogelijk vraagt een lezer Maar hoe moet dat dan met Waalwijk/Besoijen. Heb daar maar geen zorgen over, dat zal de tijd wel leren. Dat zal allemaal dermate meevallen, dat de arme en behoeftige, on verschillig van welke conditie of staat hij of zij is, daar zich nog in zal verblijden. Zou de vraag dan rijzen: Moet die z.g. Hervormde Stichting in Waalwijk dan van de baan? Zonder ook maar enige aarze ling luidt het antwoord daarop: Ja, natuur lijk, wat anders? Begrijp me nu goed lezer. Hiermede wil niet gezegd zijn, dat de zorg in een rust oord voor bejaarden onder de naam „Bra bantia Nostra" in ons woongebied alleen zaligmakend zou zijn. Neen, de kern van de zaak is, dat de geestelijke en zedelijke ondergrond van ons volksleven gezond en intact blijft. Daartoe is eenieder, van wat staat of kwaliteit hij of zij ook zijn moge, geroepen er de verschuldigde medewerking aan te geven en wel in de eerste plaats om als eerlijk mens een gedane belofte of ge geven woord, ongeacht tijd en omstandig heden na te komen en te houden. J. BUDDINGH. GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk S*jr- dat zorgen kan voor kleuter van 2 jaar. Veel vrij. Bloemenmag. „ALPINA" Stationsstraat 38, Waalwijk Privé-adres (na 6 uur) Stationsstraat 52, Waalwijk (p««rn Wij kunnen U nog aanbie den, vrijblijvend: Consul 1955- 1957 - 1960 Taunus 12MX 1955 Taunus 17M 1961 - 1962 Zodiac 1958 Fairlane Sedan 1959 Renault Dauphine 1960 Opel Rekord 1957 1959 Fiat 1100 1958 Citroën Ideal 1960 Citroën 2CV Opel Caravan 1957 Scooter Zündapp Bella 1957 tegen elk aannemelijk bod VERDER VOOR UW BEDRIJF: Taunus Combi 1957 Taunus 1 tonners 1955 1959 Taunus bestelwagen 1955 Thames bestelwagen 250 kg. Thames 800 1 tons 1959 D.K.W. bestelwagen 1958 Renault bestelwagen 1957 Volkswagen Bestel 1961 Volkswagen Pick Up 1954 Austin Truck-chassis Tempo Viking 1956 Thames Trader „55„ Diesel 1961 in prima staat. Laadvermogen 550 kg. Gesloten. Grotestraat 349 Tel. 04160 -2113 - 2409 Er is veel nieuws, maar alle goede oude be kenden zijn er ook: bruine en witte beren, kamelen en olifanten, giraffen, zeeleeuwen, papegaaien, okapi's ende apen! artis

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 14