r wAAlwijkse en UnqstRAAtse couratu DRUNEN kaatsheuvel Sprang-Capelle Filmjournaal AFWEZIG Nieuwe figuren in 't kabinet VRIJDAG 36 JULI 1963 85 JAARGANG No. 59 e tcho van het Zuióen Abonnement Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredacteur JAN TIELEN 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.ra. Gironummer 1069687 Contractadvertenties: speciaal tarief Dit blad verschijnt 2 x per week Telegram-adres: „ECHO" Tel. 04167 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Opgericht 1878 ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Dienst: Dr. v. d. Wouw. GESLAAGD IN DE AFDELING SNIJDEN EN MODELEREN Voor het in het kader van het leer lingenstelsel gehouden examen slaag de in de afdeling snijden en mode leren H. v. d. Wiel, werkzaam bij Ves- ters in Drunen; in de afdeling schoenstikken, W. de Hart, werkzaam bij Durea Dru nen. Voor het examen onderwerk slaag den W. v. d. Lee en G. Oerlemans, eveneens werkzaam bij Vesters Dru nen. De heer H. v. d. Wiel slaagde te vens voor het examen schoenstikken. GESLAAGD Mej. C G M I Elshout, alhier, slaagde voor het diploma secreta resse. Zij genoot haar opleiding bij de Leidsche Onderwijsinstellingen in Leiden. Voor het diploma onder rijks- toezicht gediplomeerd schoenher- jsteller slaagde te Nijmegen: Alb. Berens, Drunen, D. Corten en B. de Geer, 's-Bosch. Zij genoten hun opleiding aan de techn. school voor de schoenindus trie te Drunen. Voor het examén Nijverheids onderwijs acte NJ (leraar bank werker) slaagde onze dorpsgenoot F. J. M. Rechters, Drunen. Dit exa men werd 23 juli in Den Haag af genomen. EINDGETUIGSCHRIFTEN AAN DE TECHN. SCHOOL VOOR SCHOENMAKERS TE DRUNEN Deze week werden aan de Techn. school voor schoenmakers een aan tal eindgetuigschriften uitgereikt aan hen die met goed gevolg de drie-jarige dagcursus aan deze school hebben gevolgd. Het predicaat „goed" kregen: Tini de Munnik, Drunen, Ad Ver hagen, Waalwijk; Jan Termeer, St. Oedenrode. Ruim voldoende: Jos van Spijk, Drunen Ad van Lokven, Oister- wijk; Kees Altorf, 's-Bosch; Jan Span, Drunen. Voldoende: Fr. v. d. Brandt, Dru nen; Ger Brok, Drunen; R. Swaag- man, Vlijmen. MET SPORTWAGEN OP TOER In de nacht van zondag op maan dag is in Drunen van een alhier overnachtende matroos uit Den Helder een sportwagen ontvreemd. De dief of dieven had kennelijk de bedoeling een rondrit je te gaan ma ken. Ver zijn zij echter niet geko men, want maandagmorgen werd de wagen even buiten Drunen na bij de overlaat beschadigd aange troffen. Bloedsporen wezen er op, dat er gewonden waren. De politie heeft de zaak in onderzoek. S.H.J. In de finale van de jeugdcompe- titie van het district Tilburg wer den de junioren uit Drunen no. 3. In de maand augustus zullen de oefenavonden van SHJ niet door gaan i.v.m. de vakantie. Per 1 september zullen deze avonden weer normaal worden her vat. AGENDA Vrijdag 26 juli: 5 uur: Judoclub Zaterdag 27 juli: 8.30 uur „Flaming Star", 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 28 juli: 11.15 uur: Parochie bibliotheek, achter de Hoge Braken. 4 uur: „Flaming Star", 14 jaar. 6.15 uur: „Ik zal mij op uw doch ter wreken", 18 jaar. Hoge Braken. 8.30 uur: idem Woensdag 31 juli: 2 uur: parochie bibliotheek, ach ter de Hoge Braken. Donderdag 1 augustus: 7.30 uur: Hobbyclub handenarbeid. IK ZAL MIJ OP UW DOCHTER WREKEN. Zodra Max Cady ontslagen is uit de gevangenis en terugkeert in het stadje, begint voor de advocaat Sam Bouden, zijn vrouw Peggy en hun 12- jarig dochtertje Nancy, een zenuwslo pend avontuur. Cady had zijn straf wegens aan randing met moord vooral te danken aan de getuigenis van Sam, die voor de rechtbank zeer bezwarende ver klaringen aflegde. Cady suggereert Sam dat hij zich bovenal zal wreken en hij ziet kans om Sam te doordringen van de we tenschap dat hij niet hèm zal kiezen als slachtoffer van zijn wraaklustige plannen, maar zijn 12-jarig dochter tje Nancy. Zoals iedereen zal begrijpen volgt hierop de hevigste zenuwoorlog die u ooit zag. Sam, Nancy en Peggy wa ren overgeleverd aan de meest onver wachte wendingen en angstige drei gingen. U voelt de spanning die uw hart beklemt als een schroef! Zondag 28 juli, 6.15 en 8.30 u. in de Hoge Braken. Toegang 18 jaar. FLAMING STAR Deze film is een western van de bovenste plank. Een dramatisch schouwspel van de eerste rang, dat de strijd beschrijft tussen de India nen en de Blanken. Pacer Burton en zijn halfbroer Clint rijden op een avond in het be gin van de 19e eeuw naar de boerde rij van hun ouders. Als zij bij hun aankomst geen lichten zien branden, vrezen zij eerst, dat de Indianen een overval hebben gedaan, maar als zij het huis binnenkomen worden zij plotseling verwelkomd met de kreet: "hartelijk gefeliciteerd". Hun familie en buren zijn bijeen gekomen ter ere van Clints verjaardag en hebben de beide jongens in het donker opge wacht om hen te verrassen. De aan wezigen zijn Doslyn Pierce, haar broer Angus, Will en Dorothy Ho ward en de ouders van Pacer en Clint Neddy en Sam Burton. Het feestje duurt tot laat in de nacht. Dan gaan Roslyn en Anges terug naar de nederzetting Crossing, terwijl de Hawards naar hun eenzame boer derij gaan. Hier worden zij opge wacht door een groep Kiowa-India- nen en vermoord. Deze wrede over val versterkt de haat der boeren je gens alle Indianen. Een haat, die zich nu ook tegen het gezin Burton keert, omdat Sam Burton's vrouw Neddy een volbloed Kiowa en zijn zoon Pa cer een halfbloed is. De houding der boeren jegens de Burtons wordt al gauw openlijk vij andig en Sam wil dan, dat zijn zoon Clint zich voor zijn eigen viligheid bij de blanken in Crossing voegt. Clint weigert echter. Hij is vast besloten onder alle omstandigheden partij te kiezen voor zijn stiefmoeder en halfbroer. Aan de andere kant probeert Buffelhoorn, het Kiowa- opperhoofd, Pacer er van te overtui gen dat Pacer's plaats bij de Kiowa's is; zijn moeder is immers een volle Indiaanse. Als Pacer weigert wordt de houding van Buffelhoorn jegens Burton vijandig. Het gezin is nu tus sen twee vuren ingeraakt. Neddy en Pacer besluiten daarom naar het Kio- wa-dorp te gaan om te proberen een wapenstilstand tussen blanken en In- rianen te bewerkstelligen. De onder handelingen mislukken echter en te leurgesteld rijden Neddy en Pacer huiswaarts als plotseling een blanke boer vanuit een hinderlaag een paar schoten op Neddy lost. Pacer brengt zijn ernstig gewonde moeder naar huis en gaat dan met Clint naar Cros sing om hulp te halen. De boeren daar weigeren echter hun medewer king en beletten de dokter naar Ned dy te gaan. Tenslotte weten Pacer en Clint de dokter te ontvoeren met hulp van Roslyn, maar hij komt te laat. Bij zijn aankomst bij de Bur tons is Neddy overleden. Verbitterd besluit Paces zich nu toch bij Buf felhoorn aan te sluiten om zich op de boeren in Crossing te kunnen wreken. Hij zweert Buffelhoorn trouw, nadat deze hem belooft heeft, dat zijn vader en Clint niet door de Kiowa's lastig gevallen zullen wor den. Voordat Buffelhoorn alle leden van zijn stam van zijn belofte op de hoogte heeft kunnen stellen, overvalt een groep Kiowa's echter Clint en zijn vader. Pacer snelt te hulp, maar komt te laat om zijn vader te redden. Wel weet hij na een gevecht met de Kiowa's Clint uit zijn benarde posi tie te redden en hem in Crossing in veiligheid te brengen. Pacer zelf is zwaar gewond. Toch weigert hij on danks Clint's ^peekbeden in Cros sing te blijven om zich te laten ver plegen en hij rijdt alleen de heuvels in. Deze spannende western toont u de meedogenloze gevechten en ver bitterde achtervolgingen van de blanken en Indianen in het begin van de 19e eeuw. De wrede strijd van de Mesties, een verschoppeling van twee rassen draait voor u op zaterdag 27 juli om 8.30 uur en op zondag 28 juli om 4 uur, in de Hoge Braken. Toegang 14 jaar. Voor de jeugd tot 16 jaar een speciale jeugdrang. STUDENT UIT SPRANG-CAPELLE NAAR INDONESIË. Zaterdag 3 augustus vertrekt de heer J. de Cloe, afkomstig uit Sprang, en stude rende aan de Vrije Universiteit in Amster dam, met nog 37 Nederlandse studenten, voor een verblijf van enige weken per K. L. M. naar Indonesië. Deze reis staat in het kader van een stu dentenuitwisselingsprogramma, zoals ook 't oriënterend werkbezoek aan Nederland van de 40 Indonesische studenten, die op 9 september op Schiphol arriveren, op hun beurt als gast van Nederlandse studenten organisaties. Deze uitwisseling kon tot stand komen door het voorbereidend werk van Mr. J. N. Scholten, voorzitter van de Ned. Staatkundige Studenten Federatie, en de steun die het ministerie van O. K. en W., de N.S.S.F. en de Ned. Studentenraad, en andere studentenorganisaties, alsmede het Nederlandse bedrijfsleven, w.o. ook de KLM, aan dit project hebben verleend. De Nederlandse studenten blijven zes weken in Indonesië; tijdens de eerste drie weken zullen zij gezamenlijk een rondreis op Java maken. Zij zijn uitgenodigd voor de viering van de Indonesische onafhan kelijkheidsdag op 17 augustus. Voor de laatste drie weken splitst de delegatie zich in groepjen die Sumatra, Borneo en Celebes zullen bezoeken. De delegatie gaat niet als geheel terug. Een aantal leden zal op de terugreis nog Aziatische landen bezoeken. Mr. Scholten keert reeds na vier weken naar Nederland terug om de Indonesische stu denten te kunnen begroeten. DIPLOMA-ZWEMMEN EN ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE LAGERE SCHOOLJEUGD. Maandag werden in het zwembad van het natuurpark "De Efteling" de examens afgelegd voor het zwem diploma door leerlingen van de la gere school. Voor het eerste diplo ma, waarvoor de eisen bestaan uit 7 5 meter schoolslag, 50 meter rugslag en 1 minuut watertrappen, slaagden 100 leerlingenterwijl 45 leerlingen voldeden aan de eisen voor het twee de diploma, welke bestaan uit 75 m gekleed zwemmen, waarvan 50 meter school- en 25 meter rugslag, 100 m schoolslag, waarvan zeven meter on der water, 50 meter rug met handen gekruist over de borst, en een minuut watertrappen met polsen boven wa ter. Dinsdagmorgen vonden in het zelfde bad de jaarlijkse zwemwed strijden voor de lagere schooljeugd plaats, die dank zij het uitstekende weer bijzonder goed geslaagd zijn. De representanten van de diverse scholen werden door hun klasgeno ten natuurlijk op een enthousiaste wijze aangemoedigd. Bij de jongens was de eindstand en winnaars van hun scholen 1 Tiny van Dun St. Jansschool, 2 Martin Schalken St. Bernardusschool, 3 Laurent de Leijer St. Emiliusschool, A. W. F. Wooning Tandarts KAATSHEUVEL van 27 juli t/m 17 augustus. Voor spoedgevallen nemen waar: tandarts MINKE en tandarts STEENS te Waal wijk. 4 J. Bergmans St. Leonardusschool, 5 Lucas Mulder St. Petrusschool, 6 J. Oerlemans Pr. Wilhelminaschool. De eindstand bij de meisjes was 1 W. van Beek Mariaschool, 2 H. Smit Theresiaschool, 3 A. v. d. Made St. Gerlachusschool, 4 C. Maas Ma riaschool, 5 M. Snaphaan Theresia school, 6 M. v. d. Hout Gerlachus school. De viermaal 25 meter schoolslag estafette, met als inzet de wissel beker, was voor de Mariaschool, die deze trofee daarmee voor de tweede maal in de wacht sleepte. Dit zelfde nummer bij de jongens bracht opnieuw het team van de St. Jansschool als eerste aan de finish, waarmee deze school liefst voor de vierde maal de wisselbeker in triomph mee naar "huis" voerde. INLEVERING ENQUÊTEFORMULIEREN BORSTONDERZOEK. Nog steeds blijkt, dat vele ingezetenen nalatig zijn geble ven om de hen toegezonden 'enquêteformulieren voor het in september a.s. te houden borst onderzoek ingevuld ter ge meente-secretarie in te leve ren of op te zenden. Van bevoegde zijde verzoekt men ons op deze nalatigheid nog eens de aandacht te vestigen en de nalatigen aan te sporen een en ander alsnog ten spoedigste te doen, opdat het administra tieve apparaat niet voor extra moeilijkheden zal worden ge plaatst. Men retournere het formulier derhalve alsnog de ze week. mevr. van der Wee-Brenninkmeyer, kon op deze bijeenkomst naast de leerlingen diverse ouders en verloof den van de meisjes verwelkomen. Na een kort overzicht over het afgelo pen cursusjaar te hebben gegeven, bracht zij vervolgens dank aan de do centen en in het bijzonder aan de leidster mej. Buys, voor de uitsteken de verzorging van het werkprogram ma. Zij feliciteerde de meisjes, aan wie het eindgetuigschrift kon wor den uitgereikt en sprak de hoop uit dat de genoten opleiding in hun ver dere leven vruchtbare resultaten zou afwerpen. Hierna reikte zij de ge tuigschriften uit aan de volgende meisjes Jo Dingemans, Ria van Venrooij, Jopie van der Velden, Ria de Brou wer, Jo Heijmans, Ria Klijn, Nelly Smits en Nelly van der Velden. Na een korte pauze, tijdens welke in verband met de warmte van een welkome verfrissing werd genoten, kwamen een aantal meisjes van de Mater Amabilisschool voor het voet licht met een toneelstuk, getiteld "Knoedeltje". Onder regie van mej. Verhoeven werd dit blijspel in drie bedrijven op uitstekende wijze ten to nele gevoerd. Enkele meisjes kwa men zelfs verrassend goed voor de dag en met name Marian v. d. Els- hout toonde toneelbloed in haar ade ren te hebben door een frisse en on gekunstelde vertolking te geven van de haar toegewezen rol. De aanwe zigen genoten met volle teugen van dit kostelijk gegeven en dankten de meisjes voor hun spel met 'n warm applaus. SLUITING JONGERENCURSUS OVERHEIDSPERSONEEL VOETBALDE. Op de speelwei van het natuurpark "De Efteling" vond dinsdagavond een voetbal-krachtmeting plaats tus sen een team, samengesteld uit ad ministratief personeel van secretarie, gasbedrijf en gemeentewerken, en een team van de provinciale griffie te Den Bosch. "Krachtmeting" is in deze feite lijk een te groot woord, want de ge- legenheidsploeg van de gemeente be vatte feitelijk maar een paar mensen die al eens meer tegen een bal bleken te hebben getrapt, terwijl de rest er meer als figuranten en voor spek en bonen bij liep. Zulks in tegenstelling met de provinciale ploeg, die enkele krachten bevatte, die in menige club geen slecht figuur zouden slaan, ter wijl de overigen zich hierbij vol doende aansloten. Het wekte dan ook geen verwondering, dat de mensen van de griffie de score met de regel maat van een klok tot 11-0 op voerden, terwijl de gemeentelijken en kele fraaie kansen lieten liggen om tenminste de eer te redden. Alleen aan het heroïsche verdedigen van doel man van Gennip, die zich soms met doodsverachting in de strijd wierp en zich als een leeuw weerde, was het te danken dat de score niet nog hoger werd. Na afloop volgde nog 'n kort samenzijn in café De Steenbakker, tijdens welke de "botsing" met een koele dronk werd begraven. SLUITINGSAVOND MATER AMABILISSCHOOL Dinsdagavond j.l. werd in de zaal van de Gildenbond de sluiting van het cursusjaar 1962/1963 voor de Mater Amabilisschool gehouden. De presidente van het schoolbestuur, Woensdagavond had in dezelfde zaal een gelijksoortige bijeenkomst plaats in verband met de sluiting van de jongerencursus voor meisjes. Ook nu kon de presidente, mevr. van der Wee-Brenninkmeyer, verschillende ouders verwelkomen, en daarnaast enkele vertegenwoordigers van werk gevers. Deze laatsten dankte zij in het bijzonder voor hun bereidwilligheid om de meisjes een halve dag per week in e gelegenheid te stellen de ze jongerencursus te volgen. Zich speciaal tot de ouders richtend, spoorde zij deze aan om hun doch ters, die thans de jongerencursus hebben beëindigd, in de gelegenheid te stellen de cursus aan de Mater Amabilisschool te volgen. Deze is namelijk een verlengstuk van de jon gerencursus en van groot belang voor hun verdere en algemene vor ming. Ook hierbij bracht zij dank aan de leidster, mej. Buijs, en deelde ten slotte mede, dat tijdens de bedrijfs- vacantie in augustus 23 meisjes onder leiding van mej. Buijs voor een week naar Zuid-Limburg gaan, het geen naast een uitstekende vacantie- besteding hun algemene ontwikkeling en de onderlinge geest ten goede zal komen. Hierna reikte zij het getuig schrift uit aan: Anny Bergmans, Ria IJpelaar, Ria Dewaele, Tiny Voogd, Gonny van Gurp, Antoinette Voogd, Henny Wagemakers, Francien Laros, Joke van de Wiel, Willy Lugters, Willy van Wanrooij en Ria Maas. Ook op deze avond was de toneel groep van de Mater Amabilisschool present om de aanwezigen te laten genieten van bovengenoemd blijspel "Knoedeltje". FIETSENRALLY Op zondag 28 juli a.s. organiseert O.T.V.K. een fietsenrally over onge veer 30 km in de omgeving van Kaatsheuvel ten bate van het Blinden instituut te Grave. Naast het genot van een sportieve krachtmeting, als mede de mogelijkheid om winnaar te worden van een der fraaie prijzen die hiervoor beschikbaar zijn gesteld, kunnen de a.s. deelnemers er van overtuigd zijn, dat zij hiermee een goed doel steunen. Verdere inlich tingen zijn verkrijgbaar op de adres sen Antoniusstraat 10a, Peperstraat 24 en Hoofdstraat 189. De start is om 1 uur bij Antoniusstr. 10 a. LEVENSSCHOOL-NIEUWS De jaarlijkse sluitingsavond met uitreiking van getuigschriften en di ploma's zal vrijdag 26 juli om acht uur in de Gildenbond plaats hebben. Na de pauze zullen de aanwezigen kunnen kennis maken met de beken de schrijver Toon Kortooms, die met een gezellig programma onder de ti tel "humor in Brabant" zal optreden, Ongetwijfeld wordt dit voor de jon gens met hun ouders een gezellige avond. SENIOREN HANDBALVER. DESK OP REIS Bestuur en senioren van de hand balvereniging Desk gaan zondag 28 juli a.s. weer hun tot traditie gewor den uitstapje maken. 's Morgens om negen uur zal de reisbus voor het patronaat gereed staan om het gezelschap naar het fraaie Zuid-Limburgse land te bren gen. Het einddoel van de tocht is Maastricht, waar men om half twee bij de Tapijnkazerne hoopt te arri veren en ontvangen te worden door de zustervereniging "Mosam". Om 2 uur speelt men tegen deze vereni ging een wedstrijd. Daarna zal' een bezoek aan de stad worden gebracht, besloten met 'n diner. Via Valken burg zal tenslotte de terugreis weer worden aanvaard. DUIVENSPORT Zondag hield de Kaatsheuvelse postduivenvereniging met 1360 dui ven een wedvlucht vanuit Neufvilles. De uitslag was A Grootswagers 1; Chr v Hees- wijk 2, 4, 12, 18; J Ligtvoet 3; M Voogd 5, 8, 51; J v Heeswijk 6, 46, 48, 53; M v Boxtel 7 19, 20, 21; K Schaafstra 9; P Ligtvoet 10; J Da- men 11; F v Woensel 13; A Brou wers 14; A Couwenberg 15, 42, 45; P v d Velden 16, 50; C de Bondt 17; A Pijnenburg 22, 58, 62; N v d Vel den 23, 27; J Voogd 24, 33, 49, 59, 60, 67; J Damen 25, 61; M Klijn 26; Paul Ligtvoet 28; J Laros 29; J Mui- zelaar 30, 35; H. de Man 31; C v Ree 32; Jac Klerkx 34; A Priems 36, A Zacht 37; P v Bijnen 38; A Mon- tee 39, 67; L v Mosselveld 40; W v Mosselveld 41; J v Riel 43, 54; Th v d Hout 44; H v d Pas 47, 55; H Klis 52, 69; J v Dongen 56; J Brou wers 57; A Verhoeven 63; W v d Ven 64; G Schrauwers 65; L Ver vers 66; J v Beers 70. Dagelijks verse GEBRADEN HANEN Ook aan huis bezorgd. CAFÉ-REST. P. VAN DUN Kaatsheuvel AANRIJDINGEN Dinsdagmorgen om half twaalf reed in de Van Heeswijkstraat een Belgische personenwagen op een stil staande auto, terwijl om een uur op de provinciale weg bij café De Vier sprong twee personenwagens met elkaar in botsing kwamen. In beide gevallen beperkten de aanrijdingen zich tot materiële schade. 's Avonds om half zeven kwam de heer O. uit Kaatsheuvel met z n Wegens misstelling volgt hier het eerste gedeelte van Nederland heeft tien weken na de verkiezingen een nieuw kabinet. De laatste moeilijkheid, die nog overwonnen moest worden, de constituerende verga dering in de Trèveszaal op het binnenhof, heeft verder geen problemen meer opgeleverd. Drie uur duurde t beraad van de kandidaat-ministers. Toen was men het eens over het ontwerp-programma en de samenstelling van het kabinet. Minister Marijnen heeft woensdag j.l. verslag uitgebracht aan de koningin. Woensdagmiddag zijn de nieuwe bewindslieden beëdigd.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 13