I 1 De Echo van het Zuiden POLAROID Waalwijk I, lijken Ge. J.Tausch Waalwijk Nieuwe aanwinsten Openbare Leesbibliotheek Waalwijk UITSLAGEN ST. MIQHAËL-ULO J.B.CJL Sprank benoemd tot directeur Gewestelijk arbeids bureau te Waalwijk 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 JULI 1963 15 Nieuwe mogelijkheden voor meerbegaafde leerlingen aan Waalwijkse L.T.S. Biljarten Korte berichten Adverteert in dit blad „Er wordt gestreefd naar een zo evenredig mogelijke verdeling woonhuis J. L. Koopman burgemeester van 's-Gravenmo@r Grote partij binnendeuren Betontegeis Sein uil keten Prima bard- en zachtboard Restant rietmatten Badinghout Tel. 04160 - 3674 bij geen gehoor 04165 - 370 Aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken zal per 1 september van dit jaar de zogenaam de A-stroom in het leven worden ge roepen. Het in het leven roepen van dit systeem houdt in, dat ook aan meer begaafde groepen van leerlingen on derwijs zal kunnen worden gegeven. Hierdoor wordt de mogelijkheid ge schapen om leerlingen die in deze groep onderwijs genieten in aanmer king te laten komen voor toelating aan de U.T.S. LANGERE DUUR AVONDCURSUS Een en ander is besloten tijdens de vergadering van het bestuur van de L.T.S. "Nijverheidsschool voor Waal wijk en Omstreken". Tijdens deze vergadering gingen de aanwezigen tevens accoord om in verband met de opheffing van de Schoenmakers Vakschool te Drunen de leerlingen over te nemen, die on derwijs volgen aan de dagschool, avondschool en de cursus schoenher steller, die opleidt voor het diploma A. Per 1 september zal ook de heer H. flensen, voorheen leraar machi naal schoenmaken aan de Vakschool in Drunen, worden aangesteld aan de L.T.S. in Waalwijk. Over de vraag of ook de machi nerieën en de overige inventaris zal worden overgenomen, is het overleg nog gaande. De jaarcursus, die 's avonds aan deze school wordt gegeven, zal wor den omgeschakeld, hetgeen inhoudt dat in de toekomst deze cursus in plaats van zes maanden acht maan den gaat duren. Deze omschakeling heeft reeds in ■fftSaEP^ r" "r "1 UITSTÉKEND GESLAAGDE BILJART WEDSTRIJDEN BIJ 'T VOSJE. Ter gelegenheid van de plaatsing van een fraai nieuw biljart (Princess) in het club lokaal van de B.V. 't Vosje, werden dins dagavond in dit lokaal biljartwedstrijden gehouden, waaraan door een zestal voor aanstaande biljarters uit Waalwijk en om geving werd deelgenomen, o.a. door K. Dekkers uit Den Bosch, C. v. d. Loo uit Haarsteeg en Ad van Cromvoirt, Berry v. Cromvóirt, C. Teurlings en A. v. d. Ven uit Waalwijk. Er werden cadre, libre en driebandwedstrijden gespeeld. Alle spelers waren vol lof over het uitstekende mate riaal en er werden dan ook fraaie resulta ten bereikt. De voorzitter van het district Waalwijk van de KNBB was bereid gevonden om de opening te verrichten. Op de eerste plaats verheugde de heer Burmanje zich over de plaatsing van de prachtige nieuwe tafel, die door de firma Dekkers uit 's-Bosch is ge plaatst, zodat men van de kwaliteit verze kerd kan zijn. Hij feliciteerde de heer en mevr. Heeren hiermede, doch ook de in 't Vosje gevestigde vereniging. Door de plaatsing van een biljart van dit formaat, zullen voortaan alle voorkomende kampi oenschappen van het district ook hier kun nen, worden gespeeld, hetgeen op een bil jart van kleiner formaat niet mogelijk is. De heer Burmanje heet de deelnemers har telijk welkom en is blij dat zij aan dit ge beuren een enigszins feestelijk tintje heb ben willen geven. Tenslotte spreekt de districtsvoorzitter de wens uit, dat de wed strijden sportief en vriendschappelijk zul- Zonnebrillen Grotestraat 231 /SAiVVVV>AA^A/VVW»V»AiWVVS het gehele land plaats gevonden, zo dat Waalwijk hierin niet achter kon blijven. In verband met de overname van leraar, leerlingen etc. had het dage lijks bestuur van de Nijverheids school van Waalwijk en Omstreken, reeds contact opgenomen met het ge meentebestuur van Drunen, dat te vens als schoolbestuur van de Schoenmakers Vakschool in Drunen fungeerde. Een Nederlandse straaljager is in Denemarken bij gebrek aan ben zine neergestort. De piloot wist zich met zijn schietstoel te redden. Een vertegenwoordiger uit Bus- sum is bij Woerden dodelijk ver ongelukt toen hij door een andere auto werd aangereden en over de kop sloeg. Uit Deurne en andere plaatsen worden weer verdrinkingsgevallen gemeld. Mr. Marijnen tijdens persconferentie len verlopen en dat de overwinningen te recht zullen komen bij de spelers die hier op het meeste aanspraak zullen kunnen maken. Hierna namen de wedstrijden een aan vang. De eerste partij ging tussen de heren K. Dekkers uit 's-Bosch en Ad v. Crom voirt Waalwijk, die een partij cadre van 300 car. speelden. Uit deze partij bleek dat bei de spelers elkaar op dit gebied weinig toe gaven. De heer Dekkers werd winnaar in 48 beurten, doch ook Ad van Cromvoirt bereikte een aantal van 299 car., zodat de Waalwijker eervol verloor met slechts 1 car. verschil, 300 - 299. In een driehanden- partij traden vervolgens C. Teurlings en A. v. d. Ven tegen elkaar aan. Ook dit werd een partij van twee gelijkwaardige krachten, die door C. Teurlings in 49 beurten werd gewonnen. De uitslag was hier 30 - 26. De laatste partij (libre) ging tussen C. v. d. Loo en Berry van Cromvoirt. Ook dit werd een spannend duel, waaruit tenslotte C. v. d. Loo zegevierend te voorschijn kwam, door zijn partij van 500 car. in 7 beurten te beëindigen, een gem. dus van 71,4. Doch ook de jonge Waalwijkse crack Berry van Cromvoirt kon op een prachtpartij terug zien. Hij behaalde een gem. van 56,4 en in totaal 395 car. Al met al hebben de vele belangstellenden kunnen genieten van hoog staand spel. De organisatie was bij de B.V. 't Vosje in uitstekende handen. Na afloop reikte de voorzitter der organiserende ver eniging de fraaie prijzen uit. Het zijn in alle opzichten zeer geslaagde biljartwed strijden geworden, waarop de heer en mevr. Heeren, de B.V. 't Vosje en de deelnemers met genoegen kunnen terugzien. De nieuwe ministerpresident mr. V. G. M. Marijnen tijdens een pers conferentie verklaarde, dat bij het aanstellen van staatsecretarissen gestreefd zal worden naar een zo evenredig mogelijke verdeling over de politieke richting. Bij financiën zal in elk geval dr. W. H. van den Berge terugkeren. De staatsecreta ris van Buitenlandse Zaken mr. van Houten (VVD) steld zich niet meer beschikbaar. De nieuwe bewindslieden zullen zich op hun appartementen moeten oriënteren alvorens hun wensen voor staatsecretarissen kenbaar te maken. Dit geldt ook voor twee, eventueel drie staatssecretarissen op defentie. De ministerraad heeft, aldus premier Marijnen een coör dinerende taak bij het aanstellen van staatssecretarissen. Op een vraag over het beleid in zake NAVO-, EEG-, en Atlantische ontwikkelingen verklaarde mr. Ma rijnen de voorkeur te geven aan 'n beantwoording via een tegen vol gende week woensdag af te leggen regeringsverklaring. Wel wilde hij zeggen, dat verdere investering van contacten, ook tussen staatshoofden, nodig zal zijn. Het optreden van premiers ten behoeve daarvan acht te hij niet uitgesloten. Nederland zal een vorm moeten vinden om aan deze nieuwe contacten mede werking te verlenen. In ons bestel is het optreden van premiers daar bij mogelijk. Op de vraag of een beleid inzake Europese zaken en de NAVO het zelfde zal blijven als bij het kabi net de Quay antwoordde mr. Ma rijnen met een volmondig „ja". Het oprakelen van het VVD-oor- deel, dat 'n departement van maat schappelijk werk overbodig zou, zijn, noemde mr. Marijnen bepaald verouderd. Deze uit 1952 stammen de opvatting zou niet meer met de Libralen inzichten van vandaag overeen komen, zo meende hij. Mr Marijnen, die ondanks het zware werk van de laatste week 'n opgewekte en frisse, zij het wat vermagerde indruk maakte, kon op tal van vragen inzake het komende beleid geen antwoord geven, omdat die thuisbehoren in de komende re geringsverklaring. Hij zei echter zonder enige terughouding, dat de nieuwe regringsploeg is omge bouwd op basis van het Convenant van Wassenaar, dat onder presidi um van dr. Beel tot stand kwam. Hij wenste zich pertinent niet uit te laten over zijn welslagen en het mislukken van de formatie de Quay op deze zelfde basis. „Iedere forma teur heeft zijn eigen verantwoor delijkheden" zo zei mr. Marijnen. De nieuwe premier kondigde wij zigingen in de structuur van de werkzaamheden aan, die echter niet Romans: Aken, P. van. Canaway, W. Christie, A. Del-Rivo, L. Dreux, D. Eekhout, J. Funke-Bordewijk, N. Gallico, P. Gavin, C. Gheorghiu, C. Graham, W. Graham, W. Griffin, G. Gulik, R. van Gulik, R. van Plaar-Kruize, J. ter Heeresma, H. Heinrich, W. Hofdorp, P. Jones, J. Jong-Keesing, E. de Kampen, A. van Llewelyn, R. Lofts, N. Luursema, L. Marshall, J. Maschmann, M. Molenhof, I. Narayan, R. Neijssel, A. Oosterloo, J. Pauwels, F. Renes-Boldingh, M. Rinser, L. Roche, M. de la Roche, M. de la Rochefort, Chr. Russell, R. Salminen, S. Smith, B. Söderholm, M. Spark, M. Spencer, E. Spicehandler, D. Valentin, Th. Weil, G. Wilson, C. Yates, R. Young, Ph. Brett Wilkinson, G. Ontwikkelings-boeken Baaren, Th. Craciunas, S. Delfgaauw, B. Diggelen, J. van Dillard, D. Hermans, H. Hillary, E. en D. Doig Hilton, C. Jong, G. de Kramer, J. Kruijf, Th. de Lane, R. Norel, K. Pearsen, C. Petersen, K. Piccard, J. Polak, E. Rek, J. de Scholte, H. Tak, M. Toland, J. De verraders Sammy wil naar Durban Het Listerdale-mysterie De kamerbewoner Des konings glorie De duivelstoren Silhouet in schemer De glazen deur De cactus en de kroon Rendez-vous in het oneindige Demelza, mijn vrouw Het fortuin is eerf vrouw De gezagvoerder Het Chinese lakscherm De parel van de keizer Zwijg, mijn hart! Een dagje naar het strand Gods tweede keus Bloed in de branding De dunne rode draad De blinde spinners Terug naar Calvi De vlam van Hercules Een geur van kruidnagels Adieu Nick De vuurdoop Sporen van as Geluk is in de mode De mensen-eter Spelen met geld Onder het puin stierf het geluk De madonna van Juan-les-Pins Terug naar Milaan De volmaakte blijdschap Finch's fortuin Finch keert terug naar Jalna Kindertjes van deze eeuw Een engel vangen Een spoor op aarde Liefde kent geen grenzen Als op Tyrsta de lente komt De vrijgezellen Stem aan de achterdeur Het brandoffer De hel van een kind Naar het eind van de wereld Bohémiens in Soho Keerpuntlaan De tijd zal het leren Apen blijven apen Bezielend beelden Beeldhouwkunst v d M.E. tot heden Verloren voetstappen De jonge Marx Buurland maan Het economisch stelsel van Keynes Oude meesters van de propaganda Hoog in de ijle lucht Gastheer in het groot Waar Gods voeten gingen De goede zeiler De Bijbel over sexualiteit Meester der Japanse 'vertelkunst Blauwe boten in de branding Praktisch tuinieren in woord en beeld Prehistorische dieren Zeven mijlen onder zee De weg omhoog Pas gisteren Griekenland Onder de bomen van het plein Zonder waarschuwing viel de vijand aan. Vrachtvaarders van de wereld World press photo '62 als een „herverkaveling" dienen te worden beschouwd. Het staatsecre- tariaat van PRBO en bezitsvorming gaat van algemene zaken naar dr. G. Veldkamp op sociale zaken en Volksgezondheid. De zaken betref fende Antille en Suriname blijven in handen van de vicepremier. Zij gaan dus in wezen over var. de oud minister van Verkeer en Waterstaat drs. H.A. Korthals, tevens vicepre mier, naar de vice-premier en mi nister van Landbouw Mr. B. W. Biesheuvel. Op de te 's-Hertogenbosch gehou den examens van de Stichting „Het R.K. Mulo-examen" slaagden van bovenvermelde school 45 leerlin gen. Voor het z.g. aanvullend B-diplo ma slaagden: B. Bakkers, J. van Bergen, N. N. van Bladel, R. Sars allen uit Waal wijk. S. van As, J. Smits beiden uit Heus- den. Deze kandidaten slaagden in 1962 voor het A diploma. Voor het B-examen midden stand slaagden: P. de Bonth, T. de Laat beide uit Vlijmen. A. de Bont uit Waalwijk. Voor het A-diploma slaagden: PI. Bohnen, M. v. d. Broek, L. Brok, H. van Drunen, A. Duquesnoy, S. Roosmalen, H. de Ruiter, J. v. d. Ven, G. J. Verwiel, V. Couwenberg, A. de Folter, A. de Kloe, B. Knepflé M. Kolsteren, J. Marks, C. Verhoe ven, K. v. d. Wiel, P. de Cock allen uit Waalwijk. J. van Delft, F. Kempenaars, G. Koeman, L. Melis uit Drunen. H. van As, R. Bruysten uit Heus- den. W. Verhagen, R. de Hart, A. Ver boord, uit Vlijmen. Deze kandidaten behaalden ook het z.g. Middenstandsdiploma. Voorts slaagden alleen voor het A-diploma. P. Eibers, A. Embrechts, M. van Leeuwen, J. Leytens, E. Verhoeven allen uit Waalwijk. J. Brok uit Drunen; M. Verharen uit Heusden; J. van Meel uit Hil- varenbeek; G. Schalken uit Kaats heuvel. TE KOOP GEVRAAGD: te Vlijmen of omgeving. Brieven onder no. 4050 aan het bureau van dit blad. AFSCHEID EN WELKOM OP ALGEMENE ZAKEN Gouden, penning voor prof. De Quay In aansluiting op de officiële overdracht van de portefeuille van algemene zaken heeft woensdagmid dag op het kabinet van de minister president een bijeenkomst plaats gevonden waar afscheid werd ge nomen van dr. J. E. de Quay en drs W. K. N. Schmelzer en waarbij te vens de nieuwe minister-president mr. V. G. M. Marijnen door de se cretaris-generaal van dit ministerie Jhr. Mr. A. J. M. van Nispen tot Pannerden wérd welkom geheten. Bij deze plechtigheid waren me de aanwezig de echtgenoten van dr. de Quay, drs. Schmelzer en mi nister Marijnen. Zij kregen ieder 'n boeket rozen. De aftredende minis ter ontving namens alle ambtena ren een gouden penning, geslagen door de rijksmunt ter herinnering van het pontificaat van paus Jo hannes XXIH en aan het tweede Vaticaans concilie. Na afloop spraken de oude en de nieuwe minister-president en de af getreden staatssecretaris voor be zitsvorming en PBO woorden van dank voor de hartelijke toespraken, die tot hen werden gehouden. Drs. Schmelzer deelde daarbij mee dat het staatssecretariaat voor de bezitsvorming en PBO van het mi nisterie van algemene zaken zal overgaan naar het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. TBC IN LÏESSEL De gemeenteraad van Deurne heeft een krediet van 3000.- be schikbaar gesteld voor een algeheel bevolkingsonderzoek. Tijdens een routine-onderzoek van schoolkinde ren is namelijk gebleken, dat in het onder Deurne ressorterende Peel- plaatsje Liessel zeven kinderen met t.b.c. besmet zijn. De geneeskundige inspectie voor de volksgezondheid in 's-Hertogen bosch heeft het gemeentebestuur geadviseerd tot dit onderzoek, on danks 't feit dat alle inwoners van Liessel (2500) jaarlijks worden doorgelicht. Dit is ook vorig jaar in oktober-november geschied. Met 't bevolkingsonderzoek zal in de loop van augustus worden begonnen. De schoolgaande kinderen zullen door de schoolarts onderzocht worden, inwoners van 15 tot 30 jaar zullen een mantou-injectie krijgen en de rest van de bevolking zal worden doorgelicht. Op deze manier hoopt men de ziektehaard nauwkeurig te kunnen vaststellen. Naar wij vernemen is per 1 sept. a.s. door de directie van de Arbeids voorziening benoemd tot directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Waalwijk de heer J. B. C. M. Spronk, wonende te Zandvoort aan Zee. De heer Spronk is 47 jaar en R.K. De nieuwe directeur, die reeds 20 jaar in dienst is bij het Rijksar beidsbureau, is thans nog werkzaam als chef van de Sectie administra tieve en commerciële beroepen op het Gewestelijk Arbeidsbureau te Amsterdam. Met ingang van 16 augustus 1963 is benoemd tot burgemeester van 's Gravenmoer de heer J. L. Koop man uit Wadinxveen. De heer Koopman is gehuwd en 45 jaar oud, tot voorheen was hij hoofdcommies van de gemeente secretarie in Wadinxveen. De heer Koopman is Ned. Hervormd. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK WORDEN GEVRAAGD: GRAFISCHE NIJVERHEID Zetters en drukkers BOUWNIJVERHEID Timmerlieden en 1.1. Metselaars en 1.1. Betontimmerlieden vanaf 5.per stuk 0.38 per stuk 2.20 x 2.00 m. 135.- 2.20 x 4.00 m. 270.- geheel uitneembaar, uitstekend geschikt voor schuurtjes, kippenhokken, fietsenbergplaats, etc. in alle voorkomende lengten 3.50 x 2,20 m. 4.p. st.uk ribben, stroken, latten, plin ten en planken SJjOOPHOUTHANDEL Le Zeine 4 Waalwijk ledereen In de omgeving heeft hel gelezen. De familie Hendriksen - U weet wel, vlak bij de bushalte, - heelt een baby gekregen. De geboorte-aankondiging stond in het plaatselijk nieuwsblad en dan kan men er zeker van zijn, dat het algemeen bekend is. Elke advertentie in deze krant wordt gelezen. Vandaar dat steeds meer adverteerders er gebruik Yan maken. van deze krant wil men niets missen, geen letter Pubtikatle van do Nedarlondscho Nieuwsbladpers J

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 15