waaLwijkse en lAnqstRAatse cour an t KAATSHEUVEL Huishoudschool besloot schooljaar met diploma-uitreiking VLIJMEN Sprang-Capelle Uit de Lan GERO cassettes Baby-Paradijs Kinder-Paradijs Heusden Abonnement Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieïer. 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Contractadvertenties: speciaal tarief Dit blad verschijnt 2 x per week Telegram-adres: „ECHO Tel. 04167 - 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Opgericht 1878 Maandagavond heeft weer de jaar lijkse diploma-uitreiking van de Huishoud- en Industrieschool "St. Angela" plaats gehad. In een goed gevulde, maar tropisch warme zaal, kon mevrouw Rijnders-Beijersdi rectrice van deze school, om 8 uur de aanwezigenwelkom heten. Ze was bijzonder verheugd te kunnen meedelen, dat niemand op het exa men was afgewezen, zodat aan alle meisjes het diploma kon worden uitgereikt, waarbij er twee met lof waren geslaagd. De directrice had veel lof voor de meisjes en ook voor de ouders, met wie zij in het afgelopen studiejaar plezierig had samengewerkt. Het deed haar goed dat wederom twaalf meisjes van de groep, die nu de pri maire opleiding heeft voltooid, zich heeft aangemeld voor de assistenten opleiding. Tot slot deed zij de meis jes de toezeggingdat zij ook in de toekomst steeds gerust bij haar te recht konden, indien zij daaraan be hoefte mochten hebben. Hetzelfde gold uiteraard ook voor ouders. De voorzitter van het schoolbe stuur, de heer J. Reijnen, sprak er zijn voldoening over uit dat zoveel ouders - elk jaar al meer - deze prachtige zomerse avond hadden wil len vrijmaken om de diploma-uitrei king aan hun kinderen mee te ma ken. Dit duidde er volgens hem op, dat zij het belang van deze vorming voor hun kinderen goed inzien. De meisjes wees hij er op, dat zij op dit moment weer staan aan een mijlpaal in hun leven, het voltooien van hun huishoudelijke opleiding die hen eens in hun latere leven bijzonder van pas STASSAR Waalwijk Schellen, Ria Velthuizen, José Ver- duijn, Lia van Wanrooij, Thea van Wanrooij, Ria Weeterings, Ans Wou ters, Lies IJpelaar, Ria Bergmans, Hetty van Berkel, Dini van Corstan- je, Marian Donders, Lenie Groot- swagers, Marly Hagnauer, Anny v. d. Heijden, Ans van Huiten, Nelly v. d. Hout, Zus v. d. Hout, Henri- ette Klijn, Maria Matthijs, Gerry Mo lenschot, Truus Molenschot, Ans van Noije, Mientje Pulles, Tini Verbo- ven, Lia Vloemans, José van Wan rooij, Herma van Wezel, Mia IJpe laar, Gerry Opperman, Tonny Faes- sen, Angelien van Hilst. Assistenten-opleiding Nelly Go- vers, Riki Groenendaal, Elly v. Gu- lik, Jeannet Matthijs, Elly Kampen, Nelly Smulders, Toni van Wezel, An- nemieke de Wilde, Ciska v. Woen- sel, Dini van Woensel, Corry Wij- gerde. Middagcursus naaien; einddiplo ma derde jaars: Nel. Matthijssen, Ria Grootswagers. Getuigschrift tweede jaars; Dirk je van Beek en Margo van Loon. Getuigschrift eerste jaars: Marlies van Beek, Nel Kroot, Henny Ver- duijn. speciaal wiegen en baby-uitzetten speciaal kinderwagens TILBURG zal komen. Bovendien sluiten de meesten hun studietijd af en gaat ieder z'n eigen weg, de een thuis in het gezin, op kantoor, in de winkel of op de fabriek, en ongetwijfeld zullen de lessen van de huishoud school ook daar hun vruchten kun nen opbrengen. Vervolgens bracht hij bijzonder dank aan directrice en docenten voor de uitstekende sfeer en het grote enthousiasme waarmede men het pro gramma gedurende het afgelopen schooljaar had uitgevoerd. Woorden van afscheid wijdde hij tenslotte aan de leraressen Van Laarhoven en Bel- mers, respectievelijk vijf en vier ja ren aan de school verbonden, die binnenkort hun ambtelijke loopbaan zullen verwisselen voor hun entree in het huwelijk. Hij deed deze woor den vergezeld gaan met het aanbieden van bloemen. Vervolgens reikte hij aan alle meisjes het diploma uit, waarbij enkelen als extra nog hun zwemdiploma kregen overhandigd. Daarna werd door de meisjes op een geïmproviseerd toneel en onder hoge temperatuur, met enthousiasme en onbevangenheid een leuke operet te opgevoerd, welke onder leiding van de heer Paulissen was ingestudeerd en door mej. van Dommelen aan de piano werd begeleid. De aanwezigen genoten zichtbaar van het kleurige schouwspel. Met een slotwoord van de voor zitter, die de jeugdige toneelsterren en hun regisseur dankte, kwam het einde van deze avond, die met recht het hoogtepunt van het schooljaar werd genoemd. Het diploma ontvingen de volgen de leerlingen Tweedejaars Tonny de Beer, Wies Beerens, Nelly van Bijnen, Paula v. Bijnen, Gonny van Esch, Corry van Gorkum, Riki Groenendaal, Sjaan- tje Kemmeren, Truus Kemmeren, Tonny van Kuijk, Erie de Kort, Ton ny van der Linden, Anny de Nijs, Greta Siekman, Riki Stans, Ria DE STAKING DER BELGISCHE DOUANEN. Aan de Belgisch-Nederlandse grens was dinsdag de toestand prak tisch weer normaal, zo verklaarde de minister. De grootste vertragingen deden zich voor bij enige posten aan de grens met Duitsland. Aan de Bel gisch-Franse grens waren vergele ken bij vorige week vrijdag verbete ringen te constateren. Het aantal stakende douane-amb tenaren was dan ook geslonken en 900 tot 600, op een totaal van 7000. Ook bij de belastingdiensten nam de werkwilligheid toe, hoewel niet in dezelfde mate als onder het dou ane-personeel. Dinsdagmiddag werd aan alle hogere categorieën ambtena ren van financiën het bevel gegeven woensdagochtend het werk te hervat ten op straffe van een voorlopige schorsing uit de dienst. SPORTDAG VOOR VKAJ EN KAJ VAN GEWEST DEN BOSCH Op zondag 28 juli wordt in het sportpark „de Vliert" een sportdag gehouden voor werkende jeugd van Den Bosch en omliggende plaatsen, t.w. Vlijmen, Nieuwkuijk, Elshout, Waalwijk, Loonopzand, Vught, Den Dungen, Berlicum, St. Michels-Ges- tel, Rosmalen, Maliskamp, Ammer- zoden en Zaltbommel. Aan deze wedstrijden wordt deel genomen door ongeveer 180 meisjes en jongens in de leeftijdsgroepen van 14-16 jaar en 17 - 23 jaar. De wedstrijden vangen aan om 11 uur en eindigen om ongeveer 17.30 uur. 's Avonds vindt in de "Citadel" te 's-Bosch de prijsuitreiking plaats door de heer Schuurmans, wethouder van Sociale Zaken te 's-Bosch. Te vens wordt er 's avonds een song festival gehouden waaraan door di verse jongens en meisjes wordt deel genomen. Zij verzorgen een program ma van ongeveer een uur, waarna de avond met een gezellig dansje be sloten wordt. Sprang Raamsdonk Elshout VRIJDAG 26 JULI 1963 85 JAARGANG No. 59 De ïcho van het Zuiöen ijj. 1 Heuvelstraat 85, Telef. 21625 Jul. v. Stolbergstraat 10 Telefoon 32909 C. VAN DONGEN GEHULDIGD in verband met 50-jarig dienstverband bij de Ned. Spoorweg. Het jubileum werd zondag, de eigenlijke dag, in de familiekring gevierd, maar j.l. maandag kwamen de afgevaardigden van de Ned. Spoorwegen de jubilaris huldigen. De heer Mol, stationschef te 's-Bosch en lid van de inspectie der N.S. te Breda en twee chefs uit 's-Bosch boden hun geluk wensen aan en overhandigden een kostbaar geschenk. Vele Vlijmenaren kwamen die dagen, zondag en maandag, hun gelukwen sen aanbieden. De harmonie Concordia bracht een serenade, waarbij de voorzitter de heer v. d. Meerendonk de jubilaris en familie hartelijk toesprak. GESLAAGD. Aan de UTS te 's-Bosch slaagden Adeling bouwkunde A. van Oosterhöut; Afd. Werktuigbouwkunde 3 jarige cursus: A. de Hart en J. van E rijnen. Examens LTS 's-Bosch Metaalbewerker II met 1: G. Gohlike, H. v. d. Wiel, met 2: F. Gohlike, H. v. d. Wiel. Autotechniek: A. van Kessel, A. v. d. Wiel. Fijnmetaalbewerker: C. Joosten. Elektrotechniek: H. van Beijnen, J. van Dal, J. Kuijs. Koper-, lood- en zinkbewerker: Fr. van Bokhoven, M. van Grinsven, W. Kuijs. Timmeren: H. v. d. Linden. Timmeren II-2: A. Nicols. Meubelmaker: M. Kuijs, A. v. d. Wiel. Metselen: H. v. Engelen. Schilderen: L. van Spijk. Metaalbewerker: Lips, H. Merkx. Metselen: J. Teeuwen. Elektrotechniek 4-j. cursus: G. Luijben, G. v. d. Ven. Timmeren, 1, dagonderwijs: A. van En gelen; allen uit Vlijmen. de grote derbyvlucht met de CCK 's-Bosch, Waalwijk, Vlijmen. Prachtige serie-prijzen. P.V. DE REISDUIF Wedvlucht vanuit Neufvilles; uitslag als volgt: P Vermeulen 1, 4, 9, 10, 11; L de Laat 2; H Boom 3, 13, 15; P v Dal 5; P Diepstraten 6; Kuis 7, 8; G v Esdonk 12; B v Esdonk 14, 16, 18, 20; W Broeren 17; A v d Heuvel 19. Sprint gewonnen door J Kuis; extra prijs door H. Boom. Zondag 28 juli wedvlucht vanuit Ghislain B., afstand 170 km. Inkorven zaterdagmid dag in clublokaal H. Boom. mermans was overleden, die zoveel voor de gemeente en het plaatselijk verenigingsleven deed. Hij dankte God voor wat de gemeente in hem had mogen' ontvangen en herinner de aan de prettige samenwerking die hij van hem mocht ondervinden en zei namens het gemeentebestuur en het personeel der gemeente dat de overledene bij hen steeds in dankbare herinnering zal blijven voort leven. Herinnerend aan het overlijden vóór 15 jaar van de heer C. B. Timmermans, destijds eveneens wethouder der gemeente, dankte hij God voor deze mannen en wenste hij tot besluit de familie Gods nabijheid toe. De heer J. van de Hoven, sprekend na mens het college van kerkvoogden, zeide dat hier Gods Woord weer bewaarheid wordt, dat wij hier geen blijvende stad hebben en herinnerde aan het vele werk dat de overledene voor de kerk heeft ver richt en hoe ook de jeugd zijn volle belang stelling heeft gehad. Hij mocht 28 jaar de kerk dienen, waarvan de laatste 11 jaar als president kerkvoogd. Het woord werd verder nog gevoerd door de heer B. Maijers, namens de directie, bestuur en commissarissen van de Zuivel fabriek De Toekomst, die grote waarde ring uitsprak voor zijn werk in het bedrijf. De heer Groteboer uit Roosendaal sprak namens de Kring Noordbrabant van de bond van zang- en oratoriumverenigingen, waarvan de overledene bestuurslid was; de heer W. van Beek namens de zangvereni ging Excelsior en het kinderkoor; de heer Minnaard sprak namens de afd. Sprang- Capelle van de C.H.U. Nadat de kist in de groeve was neerge laten sprak Ds. Bos woorden van troost en bemoediging en werd door Excelsior Ps. 89 7 gezongen, waarna een broer van de overledene, de heer B. Timmermans uit Zaandam, dankte voor het medeleven en de belangstelling. De begrafenis werd in de aula door Ds. Bos besloten met het lezen van Gods Woord en dankgebed, waarna ieder de gelegenheid kreeg de familie hun medeleven te betui gen, waarvan velen gebruik maakten. P.V. DE ZWALUW. Zondag 21 juli hield de P.V. de Zwaluw een wedvlucht vanuit Neufvilles B., afstand 153 km; los 8 uur, eerste duif 10-30-15, laatste prijswinnende duif 11-02-29. Uit slag als volgt: K Kivit 1, 3, 6, 21, 26, 38, 51, 91, 92; M Nicols 2, 96; de Laat-Parijs 4, 7, 49, 55, 62, 78; A L v Heivoort 5, 69; Gv Hei voort 8; L Meesters 9, 42, 47, 73; P van Bers 10, 15, 71, 74, 76, 82, 86, 88; H Mommersteeg 11, 28, 33, 90, 97; J v d Dungen 12, 67, 93; H Oosterwaal 13, 36; Chr v Esch 14, 60; Gebr de Vaan 16; M Libregts 17, 20, 29, 56, 80, 81; H Pelders 18, 25, 30, 31; Fr v Uden 19, 98; M v Dal 22, 27, 57; J de Vaan 23, 61, 70; H Zeeuwen 24, 66; R v Esdonk 32, 34, 43, 44, 59, 65; Gebr. v Bladel 36, 48, 77, 85; H v Beijnen 37, 53; Sj v d Wiel 39, 41; J Oosterwaal 40; Th Stupers 45, 79; P Wijkmans 46, 68, 94; J v d Wiel 50; M v Heeswijk 52; L Klerks 54, 84; J v Engelen 58; H v Bladel 63; J v do Hout 64, 87, 95; C de Ronde 72, 89; M Laros 75; Gvd Hout 83. Zondag 28 juli grote wedvlucht van de Zwaluw vanuit St. Chislain B., afstand 170 km. Inkorven zaterdagmiddag in clublo kaal bij Ant. Klerks-Boom. Dit is tevens DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter H. Winkelman voor spoed gevallen worden waargenomen door dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel, Vossenbergse- laan 21, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 28 JULI 1963 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur Ds. W. B. van der Meulen en half vijf Ds. N. W. van den Hout van Hazerswoude. GESLAAGD Op het te Rotterdam gehouden examen machineschrijven volgens 't blind tienvin- gersysteem slaagden Annie Maijers en Tea Bouwman, die hun opleiding genoten aan de eerste Sprangse stenotypeschool. N. E. O. A.s. zaterdag speelt NEO wederom met twee elftallen vriendschappelijke wedstrij den en wel tegen Uno Animo uit Loon- op zand. Het tweede elftal speelt om half vijf, het eerste elftal om half zeven. De wedstrijden worden gespeeld op het terrein van Uno Animo. Zaterdag neemt NEO deel aan het door SSC uitgeschreven jeugdtournooi. Vertrek van het elftal om 1 uur vanaf de viersprong. BEGRAFENIS WETHOUDER W. A. TIMMERMANS Maandagmiddag had onder grote belang stelling de begrafenis plaats van wijlen de heer W. A. Timmermans, in leven wet houder der gemeente Sprang-Capelle, die vorige week woensdag op 71-jarige leeftijd in het ziekenhuis te Waalwijk overleed. Onder leiding van Ds. P. J. Bos had in de Ned. Herv. Kerk vooraf een rouw dienst plaats, waarbij naast de familie van de overledene aanwezig waren wethouder Jac. Vos en de waarnemend gemeente-se cretaris de heer Meijer en vele leden van de gemeenteraad. Tevens waren tegenwoor dig de colleges van Kerkvoogden en No tabelen, van welk eerste college de over ledene vele jaren deel uitmaakte en de laatste jaren de ijverige president was, en verder het personeel van de secretarie der gemeente en het personeel van de buiten dienst, bestuurders van de Zuivelfabriek De Toekomst en deputaties van verschil lende plaatselijke verenigingen als Harmo nie Marijke en v.v. NEO, en vrijwel alle leden van de Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior, waarvan de heer Timmermans meer dan 35 jaar voorzitter was, alsmede de leden van het kinderkoor dezer vereni ging. Nadat de kist met het stoffelijk omhul sel door leden van Excelsior in de kerk was gebracht, terwijl de organist óp het kerkorgel „Boven de Starren" speelde, werd de rouwdienst geopend met het zingen van Psalm 121 1 en 2, waarna Ds. Bos ge deelten uit de H. Schrift voorlas, n.l. Psalm 90 en Openbaringen 1 12-20. Zich richtend tot de wed. Timmermans en familie, zei Ds. Bos dat hun man en vader uit hun en ons midden is wegge nomen. Met grote dankbaarheid willen wij, aldus Ds. Bos, zijn werk voor onze kerk gedaan, gedenken. Met inzet van zijn hele persoon heeft hij zich gegeven om de kerk mee te bouwen, niet het minst toen het kerkgebouw gerestaureert is, en hij iedere dag klaar stond met zijn hulp en adviezen, waardoor de kerk hem zeer veel dank ver- schuldigd is. Herinnerend aan de vergankelijkheid van het leven zegt Ds. Bos dat dit sterven ons allen predikt dat ook wij allen gaan sterven. De dood is onze vijand, die ons tegenstaat en die om onze zonden in de wereld gekomen is. De gerechtigheid en heerlijkheid van God gedoogt onze zonden niet, maar Hij stelt onze heimelijke zonden in het licht Zijns aanschijns. Moeten wij dan eeuwig omkomen, zijn wij daarvoor geschapen, vraagt Ds. Bos. Ja!tenzij wij wederom geboren worden; tenzij wij Jezus Christus als onze borg en zaligmaker, als onze Verlosser kennen. Als wij door de ge nade van de H. Geest onze zonden leren kennen en weten wat het is een hartelijk leedwezen te hebben dat wij God vertoornt hebben, dan mogen wij met Ps. 90 gelovig onze schuld belijden en tot nieuw leven ko men door Jezus Christus, over wie de dood geen heerschappij meer heeft, maar Die heeft gezegd: Ik heb de sleutels van hel en dood. Voor allen die in Christus zijn is de dood geen verschrikking meer, maar een doorgang tot het eeuwige leven. Ds. Bos riep zijn gehoor op tot bekering en geloof in Jezus Christus en wekt daartoe op tot onderzoek van Gods Woord. Nadat de rouwdienst met Psalmgezang en dankgebed was beëindigd, werd het stoffelijk overschot door leden van de zang vereniging de kerk uitgedragen en werd de rouwstoet opgesteld, waarin een groot aantal kransen werden meegedragen, o.a. van de familie, van het gemeentebestuur, van het personeel der gemeente, van Excel- sir, Kinderkoor, Kring Noordbijrabant van de bond van zang- en oratoriumverenigin gen, van kerkvoogden en notabelen, van de harmonie Marijke, de v.v. NEO enz. Op de begraafplaats werd het stoffelijk overschot in de aula opgebaard en werd eerst het woord gevoerd door wethouder Jac. Vos, die zei dat ieder diep ontroerd was bij het vernemen dat wethouder Tim- GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op vrijdag 26 juli 1963 des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek van "Heusden-Koopstad- Vereniging" om een eenmalig subsidie in kosten hertenkamp. 5. Verzoek van Retraitehuis Loyola te Vught, om een eenmalig subsidie in kos ten nieuwbouw van een retraitehuis. 6. Voorstel van B. en W. om toe te treden tot de Stichting Het Streekorgaan in het Land van Heusden en Altena. 7. Verzoek van het schoolbestuur om beschikbaarstelling van gelden voor aan schaffing van nieuwe meubelen voor de meisjesschool. 8. Wijziging algemeen ambtenaren reglement en arbeidsovereenkomstenveror dening. 9. Wijziging van de wachtgeldregeling. 10. Vaststelling verordening regelende het toekennen van een tegemoetkoming in bovenmatige ziekte kosten aan enkele groe pen van I.Z.A. deelnemers. 11. Wijziging verordening op de heffing en invordering van keurlonen. 12. Benoeming A. J. Fitters tot gemeen tearbeider op arbeidscontract. 13. Wijziging gemeentebegroting 1962. 14. Rondvraag. 15. Sluiting. GEMEENTERAAD Majella-kweekschool te Dongen is met in gang van 1 september a.s. benoemd de heer F. Niessen. De heer Niessen is thans werk zaam als onderwijzer aan de r.k. jongens school te Raamsdonksveer. 35 ITALIAANSE LANDBOUW- SPECIALISTEN OP BEZOEK f-. - Maandagmorgen werd onze gemeente ver gast op het bezoek van een 35-tal Italiaanse specialisten op het gebied van de veeteelt. De groep maakt op uitnodiging van Calvé te Delft een 3-daagse excursie door Neder land, waarbij bezoeken worden gebracht o.a. aan bedrijven die zijn gespecialiseerd in bepaalde takken van de veefokkerij. Maandagmorgen werd een bezoek ge bracht aan een tweetal kalvermesterijen n.l. in Raamsdonk aan het bedrijf van de heer H. de Bont en te R'veer aan dat van de gebr. Zijlmans. Na de zeer geslaagde rond leidingen door deze bedrijven werd de lunch gebruikt in hotel De Witte Leeuw. 25 JAAR WIT-GELE KRUIS IN RAAMSDONK Zondag 28 juli vindt de officiële herden king plaats van het feit dat in Raamsdonk 25 jaar geleden een Wit-Gele Kruis-afde- ling werd opgericht. De oprichting vond plaats op 6 febr. 1938. Voor deze oprich tingsvergadering waren door de initiatief nemer, de Z.E. heer pastoor van Heeswijk uitgenodigd alle gezinshoofden en de voor zitter en secretaris van de diocesane fede ratie van het Wit-Gele Kruis in Noord- Brabant dr. van der Heyden en de heer Matthee. Op deze vergadering werd een voorlopig bestuur gekozen dat bestond uit de heren L. C. Klijn, voorzitter, J. P. Snijders, se cretaris, A. Rovers, penningmeester en me vrouw H. J. Kamp-de Bont en mevr. M. Schoenmakers-Muskes, leden. Op de eer ste ledenvergadering op 20 febr. 1938 werd dit bestuur nog uitgebreid met de he ren P. Boons-Gabriëls en C. Kanters. Met dé orde van Schijndel was men in middels overeengekomen dat deze zou zor gen voor een wijkverpleegster. Deze over eenkomst betekende het begin van een zeer prettige en vruchtbare samenwerking met deze orde, die in Raamsdonk een klooster heeft. Niet alleen heeft deze orde tot op heden toe gezorgd voor een wijkzuster, bo vendien werd het magazijn, waarvoor men jarenlang geen lokaliteit had, tot 1959 toe opgeborgen in het St. Adrianusgesticht, na dat het eerst enige tijd ondergebracht was geweest bij mej. C. van den Berg. Juni 1959 was voor de afdeling Raams donk van het W.G.K. een bijzondere maand. In die maand kreeg de afd. voor het eerst de beschikking over een eigen wijkgebouw. Het werd een prachtig, ruim, in Italiaanse stijl opgetrokken gebouw, dat via het Ram penfonds kon worden verwezenlijkt met een subsidie van het Italiaanse Rode Kruis. Het gebouw is geheel aangepast aan de hoge eisen die deze tijd daaraan stelt. Gedurende de 25 jaren van bestaan zijn de werkzaamheden zeer toegenomen. Aan vankelijk werd er slechts gezorgd voor de ziekenverpleging en de bestrijding van de tuberculose. Later werd daar achtereenvol gens aan toegevoegd de zuigelingenzorg, de kleuterzorg en de uitzending van kinderen naar vakantiekolonies. Voor de officiële viering van het 25- jarig bestaan heeft men op zondag 28 juli een bescheiden feestprogramma vastgesteld. Om 10.30 uur wordt in de parochiekerk een plechtige Hoogmis opgedragen. Hierop aansluitend wordt om kwart voor 12 in het W.G.K.-gebouw een bijeenkomst gehouden voor genodigden, waarop ongetwijfeld de beide zilveren bestuursleden de heer L. C. Klijn en mevrouw J. Kamp-de Bont in het zonnetje zullen worden gezet. Om 1 uur vindt de receptie plaats, waarop de inwo ners van Raamsdonk gelegenheid wordt ge geven tot persoonlijke felicitatie. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk op donderdag 25 juli 1963 des avonds half 8 uur. Agenda 1. Goedkeuring van de notulen van de openbare vergadering gehouden op 6 juni 1963. 2. Ingekomen stukken. 3. Verzoek van J. J. M. Schoenmakers om eervol ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand met ingang van 1 sep tember 1963 met voorstel en ontwerp-be- sluit. 4. Verzoek van het bestuur der r.k. school voor uitgebreid lager onderwijs te R'veer, om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van jalouzieën en ver- duisteringsmateriaal met voorstel en ont- werp-besluit. 5. Verzoek van het bestuur der r.k. school voor gewoon lager onderwijs te Raamsdonk-dorp, om beschikbaarstelling van gelden voor aanschaffing van leer- en hulpmiddelen met voorstel en ontwerp-be- sluit. 6. Voorstel met ontwerp-besluiten tot toekenning aan de woningbouwvereniging "Volksbelang" van een voorschot ter ver betering van het complex woningwetwonin gen aan de Koningstraat, Julianalaan en Raadhuisstraat, onder intrekking van de raadsbesluiten van 10 juli 1959, nrs. 230, 231 en 232. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot ver koop van bouwterrein in de Nieuwe Polder. 8. Voorstel met ontwerp-besluiten tot aankoop van diverse percelen grond in het complex „Nieuw-Sandoel". 9. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeente-begroting voor 1963. BENOEMD Op het provinciaal kapittel van de Min derbroeders Kapucijnen in Den Bosch is tot definitor gekozen pater Chrysostomos te Bont uit Raamsdonk. Tot leraar Nederlands aan de Gerardus CONCOURS-HIPPIQUE A.s. zondag 28 juli zal door de lande lijke rijvereniging "De Echo" te Drunen- Elshout een groot concours-hippique geor ganiseerd worden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der vereniging. Dit con cours wordt gehouden op een bij uitstek schitterend gelegen terrein aan de Bossche weg en voor de liefhebbers van de edele paardensport zal er volop te genieten zijn. De officiële opening zal geschieden om 2 uur door de burgemeester van Drunen de E.A. heer Mr. Stieger, maar een gedeelte van het programma zal dan al afgewerkt zijn. Niet minder dan 200 paarden van 32 deelnemende verenigingen zullen aan de verschillende oefeningen en wedstrijden deelnemen. Om half 12 zullen de dressuur- wedstrijden een aanvang nemen. Het pro gramma vermeldt 6 achttallen klasse zwaar, 4 achttallen klasse midden en 4 acht tallen klasse licht; 3 viertallen kl. zwaar, 2 viertallen kl. midden en 13 viertallen kl. licht 18 springers B-klasse; 20 springers klasse licht, midden en zwaar; 12 deelne mers "klavertje drie"; 5 deelnemers aange spannen landbouwtuigpaarden open klasse. Tijdens het concours zal de trekking plaats hebben van de loterij, die wordt ge houden om de grote onkosten te dekken. De hoofdprijs is een Shetland-ponyveulen. DIPLOMA-UITREIKING Burgemeester Mr. H. Stieger heeft aan de leerlingen der vijfde klas die aan het ver- keersexamen hadden deelgenomen en allen geslaagd waren de diploma's uitgereikt. Hij feliciteerde de betrokken leerkracht en de leerlingen met het behaalde succes en hoop te dat de verworven kennis ook in de prak tijk zou worden gebracht, zodat het aantal verkeersongelukken tot het minimale be perkt zou blijven.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 9