televisie Huub v. d. Hout Zeer geslaagd waterpolotournooi W.Z.V. Wacantie - Heisprogramma MOSA-EXPRESS Ogen vragen brillen van STASSAR Jan Derksen stopt met wielrennen gesleten gesloten 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 AUGUSTUS 1963 Wielrennen Wereldkampioenschappen Rocourt weaw*' Acht van Chaam belooft weer groots te worden een net meisje Verloren Bureau Jan TsierlSngs extra verrassing koopkrachtig en kooplustig publiek Adriana Remigius-Nelis Ze zijn er raog Rectificatie van Reisbureau Reisbureau i¥2 USA-Express A. H. MULDERS-SARS IF' dig was opgelost, waarna hij alle medewer kers, als scheidsrechters e.d., zeer hartelijk dankte voor de goede opkomst, de prettige deelname en de grote sportiviteit. Mede hieraan is het te danken, zo zei hij, dat geen ernstige blessures zijn opgelopen en dat geen enkele speler behoefde te worden gestraft. Het is jammer dat door de huidige be palingen van de KNVB niet meer bedrijven konden deelnemen, doch hoogstwaarschijn lijk is er het volgende jaar een soepeler re geling waardoor grotere deelname moge lijk zal zijn. De wisselbeker, die in het bezit was van Ovito uit Vlijmen, kon wederom aan hen worden uitgereikt, daar deze vereniging wederom onbetwist de sterkste is gebleken, alleen Anita was bekwaam genoeg om hen een gelijk spel en het enigst verliespunt af te dwingen. Ovito de kampioen ontving naast de wis selbeker nog een prachtige beker als le prijs en een beker die door de heer Heems- kerk( café Elzenhoven) voor de kampioen beschikbaar was gesteld. De 2e prijs kon mede door de grote spor tiviteit van de fa. Rosé (Slaats) aan de fa. Anita worden uitgereikt, terwijl Rosé zelf onder groot applaus de derde prijs in ont vangst mocht nemen. Alle overige deelne mers ontvingen verder nog een aandenken aan deze prettige competitie. De fa. Ovito zal op 31 aug. haar Bra bantse wisselbeker, die zij vorig jaar in Eindhoven wist te veroveren, in Roosendaal gaan verdedigen, terwijl het Combinatie elftal Wedo (v. Doorn de Greeff en de fa. van Wees) op 24 aug. in de voorronde zal starten voor de kampioenschappen van het zomeravondvoetbal. De eindstand is als volgt Ovito 10 9 1 0 19 34- - 6 Anita 10 6 4 0 16 27- - 8 Rosé 10 7 2 1 16 22- -13 Wedo 10 5 2 3 12 22- -20 A J de Kort 10 4 3 3 11 20- -15 Blok v. Heijst 10 4 2 4 10 19- -15 Rouwmaat 10 3 1 6 7 15- -30 Verhulst 10 3 0 7 6 9- -20 Landis en Gyr 10 1 3 6 5 18- -21 Amstel 10 1 2 7 4 12- -33 de Kort-Wing. 10 1 2 7 4 5- -22 AANRIJDINGEN. Op het Westeinde had zaterdag een aanrijding plaats tussen een bromfietser A. P. S. D. uit Tilburg en een tweewielig motorrijwiel be stuurd door L. A. S. R. uit Den Haag. D. kwam uit een inrit rijden, waardoor de motorrijder met hem in botsing kwam, die beide voer tuigen beschadigden. Er waren ech ter geen persoonlijke ongelukken. In de Stationsstraat had Zater dag een aanrijding plaats tussen 'n stilstaande personenauto, eigendom van v. I. uit Waalwijk en een per sonenauto, bestuurd door J. de S. uit Den Haag. Laatstgenoemde wil de zijn auto parkeren achter de J stilstaande auto, waardoor de aan rijding ontstond, die echter alleen lichte materiële schade veroor zaakte. Een tweede aanrijding in de Sta tionsstraat had zaterdag plaats ter hoogte van v. Gend en Loos tussen een geparkeerd staande auto, ei gendom van mej. J. Strijk en de bromfietser L. S. uit Kaatsheunvel. De aanrijding ontstond, doordat de bromfietser met te grote snelheid draaide, waardoor hij met de per sonenauto in aanraking kwam. Beide voertuigen werden bescha digd, doch er waren geen persoon lijke ongelukken. 1) Op de Langstraatweg had zater dag een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers, A. P. R. uit Waalwijk en v. E. uit Heusden. Op het rijwielpad reden twee brom fietsers naast elkaar, toen een der de achter hen aanrijdende brom fietser het tweetal wilde passeren. Bij het passeren week een der be rijders naar links uit, waardoor 'n botsing ontstond, die de bromfiet sen van R. en v. E behoorlijk be schadigde. Ook hier brachten de bestuurders het er goed af. Zondag jl. had op de kruising Wilhelminastraat-Irenestraat een aanrijding plaats tussen een bestel auto, bestuurd door J. H. uit Den Haag en een bromfietser B. K. uit Kaatsheuvel. De aanrijding ont stond, doordat K. geen voorrang verleende aan de van rechts uit de Wilhelminastraat komende bestel auto. Beide voertuigen werden be schadigd. Zondag om omstreeks 19.00 uur had op de kruising Stationsstraat- Grotestraat een aanrijding plaats tusen een personenauto, bestuurd door Th. D., militair te Keizersveer en de bestuurder van een scooter H. v. B. uit Waalwijk. De bestuur der van de personenauto reed ach teruit vanuit de Stationsstraat de Grotestraat op, op het moment dat v. B. vanaf de richting Besoijen naderde. Door krachtig remmen wist v. B. een ernstige aanrijding te voorkomen, doch kwam te val len, waardoor hij licht gewond werd aan arm en been, terwijl ook zijn scooter werd beschadigd even als zijn kleding. Er waren echter geen persoonlijke ongelukken. AGENDA. Theater Musis Sacrum. Maandag 5 aug. en woensdag 7 aug. 8 uur: „Satan lokt met liefde". 18 jaar. Luxor Theater Maandag 5 aug. en woensdag 7 aug. 8 uur: „Guns in the afternoon" 14 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: Kinderarmbandje, militair zak boekje, bedelarmbandje, kinder jas je, step, step met gele spatborden, rode step met beige spatborden, zonnebril, blauwe pet, pakje (inh. damesschoenen), bovengebit, cein tuur van regenjas, rood-wit kinder tasje, wit wollen vest. Verloren: Doublé dameshorloge, drie zwem- kaarten, badhanddoek met zwem broek, bankbiljet van 25 gld., zwembroek, zwarte portemonnee m. inh., wieldop Fiat, bruine por temonnee met inh..werphengel met molen, tas met schoenen, badtas m. 2 zwemabonnementen en rijwiel- stallingskaart, zwarte damesporte monnee m. inh., lichtblauw meis jesjack, zwart-witte step, rijbewijs, bruin lederen damesportemonnee met inh., jongensbril, wit wollen vest, huissleutel. Zondag 4 augustus organiseerde de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbrigade in het gemeentelijk zwembad 't Hoefsven het jaarlijks Waterpolotournooi, dat ook ditmaal weer uitstekend geslaagd mag wor den genoemd, hoewel de enkele zwa re omweersbuien er oorzaak van wa ren, dat de belangstelling, hoewel be vredigend, niet zo groot was als an dere jaren .Bij de heren was Neptu- nus uit Schijndel wederom onbetwist de sterkste, wat vooral tot uiting kwam in het snelle spel. De dames van W.Z.V. hielden de eerste prijs in eigen vereniging. De uitslagen waren als volgt: Heren 1 Neptunus Schijndel 3 6 10-4 2 BRB Den Bosch 3 3 11-11 3 WZV Waalwijk 3 3 5-6 4 Baronie Breda 3 0 6-11 Dames 1 WZV Waalwijk 2 4 11-0 2 BRB Den Bosch 2 1 2-6 3 Neptunus Schijndel 2 1 2-9 De Waalwijkse aspiranten speel den twee wedstrijden tegen de jeugd van BRB en wisten beide wedstrijden te winnen. Na afloop werden in het pavil joen bij het zwembad de prijzen uit gereikt, waarna dit zwemfestijn met een gezellig samenzijn werd besloten. Nederland boekt alleen maar -JfiKk&i ELl 1 teleurstellingen Het eerste weekeinde van de we reldkampioenschappen heeft voor de Nederlanders louter teleurstellingen opgeleverd. In de sprint konden Jan Derksen bij de profs en Aad de Graaf bij de amateurs het niet tot de laatste vier brengen, de sterk geachte achtervolgingsploeg, bestaande uit Oudkerk, Schuuring, Koel en Nikke- sen, werd in de kwartfinales door de Denen met gering verschil naar huis gereden en onze amateur-stayer Henk van Campen, liet in de herkansing een zeer slechte indruk achter. Het is met de Nederlandse baansport maar droevig gesteld. In een specifiek nummer als de sprint, waarin Neder land gedurende tientallen jaren tot de grote wielernaties heeft behoord, zijn wij op het diepste punt aange land. De enige overgebleven troef uit de glorietijd, de 44-jarige Jan Derk sen, die zijn partij in het internationa le gezelschap nog altijd meeblies, heeft nu ook besloten zijn actieve loopbaan als wielrenner te beëindi gen en een opvolger is nog niet in zicht. Er is maar één oplossing om uit deze impasse te geraken op kor te termijn zal ergens in ons land, maar het liefst centraal gelegen, een win- terbaan moeten komen, waar de ster ren van de toekomst ook buiten het zomerseizoen zullen kunnen trainen. Dan pas zal Oranje de draad van successen weer kunnen opvatten, want teveel jonge coureurs hebben thans te weinig startgelegenheid en zijn daardoor ook niet meer bereid alles voor hun sport opzij te zetten. Door Ad Vingerhoets Er is door de organisatoren van de Acht van Chaam, met aan het hoofd de matchmaker van het Ant werpse Sportpaleis de eeuwig jonge Theo Baelemans, weer enorm veel werk verricht om de eerste woens dag in augustus andermaal met iets aparts te komen. De resultaten van dit noeste werken liggen nu op ta fel: 375 coureurs zullen van start gaan voor Nederlands belangrijkste wielerevenement. De beroepsrenners vragen de meeste aandacht. Wij be ginnen echter met een blik te wer pen op de deelnemerslijsten van de nieuwelingen, 150 in getal. Naast reeds naam hebbende kleppers als Wimke Prinsen, Toon Hollemans, Wim du Bois, Jules van de Flaas, Gaby Minneboo, stuk voor stuk reeds meerdere overwinningen op hun naam, vinden we ook heel wat knapen uit ons verspreidingsgebied: Severs (Waspik), de Wit (Vlijmen), Ketels (Haarsteeg), van de Griendt (Vlijmen), v. Vught (Vlijmen), v. Sambeek (Drunen), v. Son (Haar steeg). Bij de amateurs, eveneens 150 deelnemers, verschijnen naast 12 Belgen, alle Nederlandse renners van naam aan de start. Wij doen een greep Theo Nikkesen, Piet Braspenninx, Leo v. Dongen, Jan Pieterse (winnaar ronde van Oos tenrijk), Dies Kosten, Martin v. d. Lee uit Drunen, Piet Deenen uit Vlijmen, Bart Zoet, het jonge Rot terdamse talent Evert Holman, Jan v. Veen uit Werkendam, vorig jaar winnaar bij de nieuwelingen, v. d. Assem uit Kaatsheuvel, Arie den Hartog, Leo Hermens, Mar. v. Gin- neken, teveel om op te noemen. Professionals. 75 Internationale professionals zijn aan start. Rik v. Looy komt met 7 makkers van de G.B.C.-ploeg, w.o. Huub Zilverberg, Piet Damen, Ludo Janssens en het jonge talent Edu- ard Seis. Bart v. d. Ven verschijnt met zijn Caballero-makkers v. d. Putten, Steenvoorden, Lute, Sijt- hoff en Biemans. Oud winnaar Rik v. Steenbergen is present. Wereld kampioen Jean Stablinsky komt met zijn ploegmaten Ab Gelder mans, Bas Maliepaard, Jan Hugens, Jo de Roo, Michel Stolker. De winnaar van BordeauxParijs Tom Simpson, komt aan start met Jo de Haan en de winnaar van '62 Willy Vannitsen. Cees Snepvangers, Bart Solaro, Huub Harings en Jan Schroder ver dedigen de Locomotiefkleuren. Pe ter Post, Piet en Wim v. Est, Theo Verschuren en de winnaar van '61 Rik Luyten komen voor Dr. Mann aan start. Jan Janssen, Dick Ent hoven, Leo Knops, Cees v. Amster dam en Jos Linders, ze zijn er al lemaal. Het besluit is gevallen. De 44-ja- rige Jan Derksen, die in een lange wielerloopbaan drie wereldtitels en vijftien nationale kampioenschappen heeft veroverd, gaat afscheid nemen als actief wielrenner. Bij de revan ches van de wereldkampioenschappen op 12 apgustus in het Olympisch Stadion te Amsterdam, zal Derksen voor het laatst voor eigen publiek op de fiets zitten. Daarna zal hij zijn actieve loopbaan afsluiten met wed strijden in Kopenhagen, waar Derk sen een zeer gevierd man is, in Parijs en Zuerich. De schrale Derksen, die alles voor zijn sport over heeft en ook nu nog voor elke wedstrijd zo nerveus is als een beginneling, gaat echter niet ver loren voor de wielersport. Hij zal zich meer dan tevoren kunnen toeleggen op het managerschap van het Olym pisch Stadion en hoopt bovendien door de KNWU belast te worden met de training van jonge baanrenners. In verband met dit laatste zal men Derksen nog wel eens in weer en wind langs de Noordhollandse pol derwegen kunnen zien trainen, want hij is van plan de opleiding straf ter hand te nemen en „dat kan alleen als je zelf meedoet". Met het heengaan van Jan Derk sen is een streep gezet onder een roemruchte periode in de Neder landse wielersport. De ouderen her inneren zich nog wel de namen van de mannen die na de eerste wereld oorlog de Nederlandse driekleur in de sprint aan de top brachten Piet Moeskops, Arie van Vliet, Jef van der Vijver, Sjaak van Egmond en Jan Derksen. De jonge Derksen, wiens spurt-capaciteiten waren ontwikkeld op het baantje in Alkmaar, maakte TE KOOP: een in prima staat zijnde tegen elk aannemelijk bod. Brieven onder nr. 4061 aan 't bureau van dit blad. Wij hebben voor de vakantie alle soor ten en merken Zonnebrand- crèmes, Badtassen, alle voor komende plasticartikelen. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt - Kaatsheuvel Telefoon 2286 GEVRAAGD voor halve dagen Jac. Moonen Grotestraat 274, Waalwijk in 't centrum van Waalwijk DOUBLÉ ARMBAND MET MUNT Tegen beloning terug te be zorgen: Kerkstraat 117, Waalwijk vlak voor de tweede wereldoorlog zijn intrede in het internationale gezel schap. In 1938 bereikte hij bij de amateurs achter Jef van der Vijver en de Italiaan Loatti de derde plaats. Een jaar later werd Jan Derksen in deze categorie wereldkampioen in Milaan. Hij was de eerste en de laat ste die dat jaar een regenboogtrui veroverde, want midden in het toer nooi sloeg de vlam in Europa. In het eerste na-oorlogse toernooi debuteerde Derksen bij de profs. En na een sensationele finale tegen de Fransman Senftleben en Arie van Vliet, kwam de inmiddels naar Am sterdam verhuisde Derksen op de hoogste trede. Nog éénmaal zou hij zo hoog kunnen reiken, dat was in 1957 op dezelfde baan in Rocourt waarbij Derksen nu zijn moeilijke be sluit heeft genomen. Niemand die er bij is geweest zal die glorieuze zon dagmiddag vergeten, toen de twee veteranen van de sprint, Derksen en van Vliet, die samen bijna tachtig jaar oud waren, de finale betwistten. Zij waren er nu weer. Van Vliet als chef d'équipe en coach van de baanploeg. Derksen om nog eens te proberen tenminste bij de laatste vier te komen. Op een titel had Derksen niet gerekend, maar hij zou zo graag nog eens op het schavotje hebben ge staan. Het mocht niet lukken en toen Derksen zaterdagmiddag door Gaiar- doni in het kwartfinales werd uitge schakeld, stond zijn besluit vast. De rol van Nederland bij de profsprin ters is voorlopig uitgespeeld. Mis schien kan Jan Derksen er als trai ner toe bijdragen dat er weer een op volger wordt gevonden om ons land ook dit onderdeel van de wielersport weer op het eerste plan te brengen. Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te KAATSHEUVEL Dr. v Beurdenstr. 8, tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen v/orden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau Dr, v. Beurdenstraat 8 KERMIS TILBURG Bij een Woensdagmarkt - Waalwijk Let op onze Ver koop wagen! Uw advertentie in DE ECHO VAN HET ZUIDEN bereikt een Zacht en kalm ontsliep mijn lieve vrouw en onze lieve moeder echtgenote van Hendrik Cornelis Remigius in de leeftijd van 47 jaren. Vijanden had zij niet, wel veel goede vrienden. Bovendien één goede Vriend Die haar nu in Zijn grote Rust heeft' opgenomen. H. C. Remigius Geertje Jacobus Juliana Neeltje Waalwijk, 2 augustus 1963 Beatrixstraat 26 De teraardebestelling zal plaats vinden op dinsdag 6 augustus a.s. om 11.00 uur op de Ned. Herv. Be graafplaats te Waalwijk (Centrum). U wordt beleefd uitgenodigd om 10.15 uur in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk (Centrum) aanwezig te zijn om de over ledene de laatste eer te bewijzen. JOHAN VAN ENGELEN VERSE POELEIEREN vanaf 12 voor 1 gulden Onderstaande woninginrichtingen FREDERIKS, Hoofdstraat 50 MUSKENS, Gasthuisstraat 176 zijn wegens vacantie van 4 tot en met 11 augustus. SMIT's Woninginrichting Huygensstraat 6 van 11 tot en met 18 augustus. DINSDAG 6 AUGUSTUS naar Monschau en het Eiffelgebergte 11.90 DONDERDAG 8 AUGUSTUS naar Ardennen - Luik - Spa - Coo - Gileppe 11.50 naar Namen - Dinant - Brussel 11.25 naar Keulen, Königswinter en Ahrtal13.50 Kinderreis naar Eurostrand 4.50 kinderen 3. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 't Gooi, Schiphol, Volendam, Amsterdam 8.25 naar Giethoorn en N.O.-polder 10.80 naar Kaasmarkt Alkmaar en kop van Noord-Holland 9.75 Kinderreis naar Rotterdam 5.25 kinderen 3.50 naar Grot van Han n.go ZATERDAG 10 AUGUSTUS naar Rotterdam, Den Haag, Scheveningen 7.25 naar Antwerpen 6.85 naar Antwerpen en Brussel met rondrit 8.85 Bergisch land, Wuppertal en Düsseldorf 12.25 naar Namen - Dinant - Brussel 11.25 ZONDAG II AUGUSTUS naar Monschau en het Eiffelgebergte11.90 MAANDAG 12 AUGUSTUS naar Zuid-Limburg, Vaals - Valkenburg 9.35 naar Walcheren - Middelburg - Vlissingen 8.80 DINSDAG 13 AUGUSTUS naar Monschau en het Eiffelgebergte 11.90 naar Rotterdam, Den Haag, Scheveningen 7.25 Kinderreis naar Rhenen - Arnhem 5.70 kinderen 3.80 naar Veluwe en Holterberg 8.80 naar Ardennen - Luik - Spa - Coo - Gileppe 11.50 naar Deltawerken en Rotterdam 6.70 WOENSDAG 14 AUGUSTUS naar Luxemburg, Clervaux - Vianden 13.— naar Belgische kust, Brugge - Gent10.95 naar Zuid-Limburg, Vaals - Valkenburg 9.35 Bergisch land, Wuppertal en Düsseldorf 12.25 Rhenen, H. Veluwe, Apeldoorn, Arnhem 7.55 naar Aalsmeer - Haarlem - Zandvoort - Amsterdam 8.45 DONDERDAG 15 AUGUSTUS naar Ardennen - Luik - Spa - Coo - Gileppe 11.50 naar Keulen, Königswinter en Ahrtal13.50 naar Namen - Dinant - Brussel 11.25 VRIJDAG 16 AUGUSTUS Kinderreis naar Rotterdam 5.25 kinderen 3.50 naar Giethoorn en N.O.-polder 10.80 naar Kaasmarkt Alkmaar en kop van Noord-Holland 9.75 naar Antwerpen 6.85 naar Antwerpen en Brussel met rondrit 8.85 Kinderreis naar Overloon en Speeltuin Limbra te Elzendorp 4.95 kinderen 3.30 ZATERDAG 17 AUGUSTUS 't Gooi, Schiphol, Volendam, Amsterdam 8.25 naar Rotterdam, Den Haag, Scheveningen 7.25 Bergisch land, Wuppertal en Düsseldorf 12.25 naar Namen - Dinant - Brussel 11.25 STATIONSSTR. 97 - WAALWIJK - TEL. 04160 - 2051

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 2