wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt Samenwerking K.L.M en Amerikanen? Het Ivo van Haren - concern huldigde wederom 11 zilveren jubilarissen SCHOOLNIEUWS VOOR MOEDER Kfeuterschoolpantoffeltjes Overschoenslofjes Regenlaarsjes Gymnastiekschoenen Basketbalschoenen Capelle Volg het voorbeeld van tienduizenden andere Nederlanders die een spaarrekening hebben geopend bij de N.H.M. Uw spaargelden zijn er volkomen veilig. Andere belangrijke voordelen zijn 3rente soepele opvragingsregeling uw belastingschulden op tijd betaald, niet te vroeg niet te laat geen kosten spaar veilig, spaar modern, spaar bij de N.H.M 85e JAARGANG No. 68 MAANDAG 26 AUGUSTUS 1963 Abonnement 22 cent per week per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.rn. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieter. Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 it innn Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 vervolgens met de grond gelijk moeten maken", zo had hij ver klaard. Hij had voorts de commandanten verweten, dat zij nog geen passende voorzorgsmaatregelen hadden ge nomen om het hoofd te bieden aan een staatsgreep en hij had daarbij in het bijzonder gewezen op de ver bindingen. Naar bekend heeft de campagne van de boeddhisten de laatste we ken geleid tot een crisis waarbij de gemoederen te meer worden verhit doordat verscheidene monniken en een non zelfmoord pleegden door zichzelf in brand te steken. Paus Paulus deed de vorige week een beroep op president Ngo om naar vrede en onderling begrip in zijn land te streven. Ook de aartsbisschop van Zuid- Vietnam heeft het staatshoofd tot matiging gemaand. Ondertussen heeft hij alle boeddhistische pago des door militairen laten bezetten en monniken en nonnen gevangen laten zetten. President Kennedy bemoeit zich ook met deze godsdienststrijd. De herdenking „18131963" in Noord-Brabant is 30 oktober 's mid dags om half drie in de aula van de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg. De plechtige bij eenkomst zal worden geopend door de voorzitter van het Provinciaal Genootschap voor Kunsten en We tenschappen (dat de herdenking in Noord-Brabant organiseert) mr. W. Ariens. Er worden voordrachten gehouden door prof. dr. J. Boog man, hoogleraar aan de Rijksuni versiteit te Utrecht over „De be vrijding van 1813 in historisch per spectief" en door prof. dr. H. v. d. Eerenbeemt, hoogleraar aan de Kath. Hogeschool over „1813 een keerpunt in het economisch leven?" Het slotwoord wordt gesproken door de commissaris der koningin in Noord-Brabant, dr. C. Kortmann. De zitting zal worden bijgewoond door kerkelijke, wereldlijke en mi litaire autoriteiten uit de gehele provincie, voorts hoofden van dien sten, Brabantse Kamerleden, ver tegenwoordigers van het bedrijfs leven en sociale organisaties en de leden van het Provinciaal Genoot schap voor Kunsten en Weten schappen. Na afloop van de zitting begeven zij zich naar het Paleis- Raadhuis waar dan officieel de ten toonstelling „Noord-Brabant 1813- 1963" zal worden geopend. De ten toonstelling, die in de vier grote gemeenten van Brabant te zien zal zijn, zal daar worden toegelicht door de Rijksarchivaris dr. L. Pi- renne. De historische ontwikkeling van Noord-Brabant vanaf de Bataafse republiek zal hier in negen perio den worden behandeld die in negen kabinetten zijn ondergebracht. Centrum van ieder van die afdelin gen is een zgn. historisch kernele ment waarvan het centrale punt wordt gevormd door een verlichte kaart van de provincie. Aan de hand van velerlei voorwerpen en schilderijen, tekeningen en foto's wordt telkens een beeld gegeven van de situatie in de betreffende periode. Daarbij zal aan talrijke fa cetten aandacht worden besteed, zoals werken, wonen, mode, handel en nijverheid, kunst, enz. in enorme verscheidenheid, vanaf in plastic of rubber, vanaf verschillende modellen, vanal met niet afgevende zolen, goed voor gebruik in gymzalen, vanaf Dr. ir. F. Q. den Hollander van de K.L.M. heeft in de loop van het jaar een belangrijk rapport ontvangen. Het rapport ontvouwt namelijk het idee door de uitbouw van het vlieg veld Deelen, ten Noorden van Arn hem, een wereldluchthaven te ma ken. Volgens dit plan dat geïnspi reerd is op een Nederlands-Ameri- MARKT 2 - WAALWIJK - TELEFOON 04160-2816 ordening tot regeling van de bezoldiging van de vrijwillige brandweer". Voorstel B. en W. verhoging salaris brandweer: commandant f 360; onder commandant f 180; monteur f 270; gez. personeel f 1350; hulpverleners van f 3 - f 3.50. 22. Benoeming van een bestuurslid van de Gemeentelijke Instelling voor Maat schappelijke Zorg. 23. Wijziging gemeente-begroting voor het dienstjaar 1963. 24. Mededelingen. 25. Rondvraag. 26. Sluiting. stellen voor de streekdag op zaterdag 21 september op een terrein aan de juliana- laan. Het programma bevat o.m.: In de morgenuren: fokveekeuringen, vee- beoordelings- en kalveropfokwedstrijd en wedstrijden voor jongeren; in de middag uren trekkersbehendigheidswedstrijd, to- maten-sorteerwedstrijd, gymnastiekdemon- straties en een muziekuitvoering; in de avonduren: ruiterdemonstraties met mu ziekuitvoering. Bovendien zullen op het ter rein stands te bezichtigen zijn van de voor lichtingsdiensten, de standsorganisaties en de middenstand. 9. Vaststelling exploitatie-vergoedingen ex art. 101 der L.O.-wet 1920 en de be dragen der voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven der bijzondere scholen voor g.l.o. en u.l.o. over het jaar 1962. 10. Vaststelling der vergoeding ex art. lOlbis der L.'O.-wet 1920 over 't jaar 1962 t.b.v. de bijzondere school voor u.l.o. 11. Wijziging Alg. Politieverordening voor de gemeente Sprang-Capelle. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de politieverordening tot het tegengaan van het storten van vuil en afval op de ge meentelijke vuilnisstortplaats, het verbieden van het houden van nertsen e.d., met verlof voor bestaande houders gedurende 3 maan den. 12. Wijziging van de Verordening op de heffing van een hondenbelasting in de ge meente Sprang-Capelle. Voorstel van B. en W. tot vrijstelling van hondenbelasting voor honden der vereniging „Geduld overwint", die opgeleid worden voor politiehond. 13. Aankoop grond in het uitbreidings plan "Nieuwevaart". 14. Reconstructie van de hoek School- straat/Hoofdstraat te Capelle. Voorstel B. en W. reconstructie Hoofd straat, kosten f 3200. Binnenkort worden de woningen ontruimd en de bedoeling is een ruime bocht te maken, verbreding en doortrekking van trottoir en verder een plantsoen. 15. Sanering Kerkplein te Sprang. 16. Beschikbaarstelling krediet voor par tiële uitvoering van het rioleringsplan. 17. Onderhandse aanbesteding van de aanleg van een drietal straten in de uitbrei dingsplannen "Sprang", "Vrijhoeve" en "Nieuwevaart". 18. Beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaffing van plantmateriaal t.b.v. de gemeentelijke plantsoenen. Voorstel B. en W. krediet aanschaffing bloembollen enz. voor een bedrag van f 5000. 19. Beschikbaarstelling van een krediet voor stoffering raadzaal en enkele andere kamers van het gemeentehuis. Voorstel B. en W. beschikbaarstelling van f 6500 voor opknappen gemeentehuis, vloerbedekking, gordijnen enz. 20. Vaststelling van een "Verordening regelende het toekennen van een tegemoet koming in bovenmatige ziektekosten aan enkele groepen van I.Z.A.-deelnemers 21. Vaststelling van een nieuwe „Ver- GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle op donderdag 29 augustus a.s., des nam. te 7.30 uur ten ge meentehuize. Agenda 1. Opening. 2. Beëdiging lid van de raad. 3. Benoeming wethouder. 4. Notulen. 5. Ingekomen stukken. 6. Toekenning subsidie aan de Stichting „Het Noord-Brabants Landschap". Voorstel B. en W. f 0.05 per inwoner te geven. 7. Toekenning subsidie aan de afdeling 's-Hertogenbosch van de Kath. Reclasse- ringsvereniging. Voorstel B. en W. f 25 per geval te ge- ven' v n 8. Verlening van garantie aan het „Co mité Streekdag Sprang-Capelle. Voorstel B. en W. voot f 500 garant te PLOTSELING STERFGEVAL De heer A. Brouwer was j.l. vrijdag voor zaken op reis; na het bezoek van een cliënt in Zeist heeft hij zich vermoedelijk niet wel gevoeld, want tegen de afsp'raak met zijn zoon, is hij reeds voor de middag in Utrecht in de trein gestapt om zich naar huis te be geven. In de buurt van Zaltbommel geko men zakte hij ineen en overleed plotseling. Te 's-Bosch werd het stoffelijk overschot naar het Carolus-ziekenhuis overgebracht. Men kan zich de ontsteltenis van familie, vrienden en kennissen voorstellen. De heer Brouwer bereikte de leeftijd van 65 jaar. CHR. GEM. ZANGVER. HALLELUJAH. Nu de vakantie voorbij is gaat de Chr. zangvereniging Hallelujah en het kinder koor de repetities weer hervatten en wel op a.s. dinsdag 27 aug. Nieuwe leden voor beide koren zijn hartelijk welkom. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart hield j.l. zondag ,een wedvlucht vanuit Duffel, afstand 83 km, met oude en late onjge duiven. Uitslag oude duiven: J IJpelaar 1, 12, 28; C Boer 2; E Haverhals 3; H Verduijn 4, 27; A v Oosterhout 5, 18, 23, 25; A v Iersel 6, 7, 14; M v d Galiën 8; G le Sage 9; F Huijps 10; A Klootwijk 11, 15; A Versteeg 13; H Dalmaijer 16, 19, 22; H v Campen Sr 17, 20; A Tactor 21; M v Peer 24; R v Raamsdonk 26. Late jonge duiven C Boer 1, 5, 12, 13, 16; J IJpelaar 2, 3, 14, 20; B Pols 4, 17; H v Campen Sr. 6, 7, 8, 9, 10, 18; Jac Rozenbrand 11; P Nieuwenhuizen 15; A Versteeg 19; H Rozenbrand 21. A.s. zaterdag inkorven voor een wed vlucht vanuit Vilvoorde. OPENBARE KLEUTERSCHOOL PRINSES BEATRIX De lessen aan de openbare kleuterschool Prinses Beatrix, aan de Schrevelstraat, zul len a.s. dinsdag 28 aug. 1963 wederom wor den hervat. CONCERT Het fanfarekorps Kunst na Arbeid hoopt bij gunstig weer a.s. zaterdagavond een concert te verzorgen aan de Nieuwevaart. Waarschijnlijk zullen ook enkele zangver enigingen hun medewerking verlenen. NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 3