WASPIK KAATSHEUVEL Bel 2457 MnoMRia Gemeenteraad Loon op Zand Comité zette prachtige autotocht voor de Ouden van Dagen in elkaar Blanca Hoffmans zwainkampioene van Waalwijk Onderwijsmogelijkheden in Kaatsheuvel wederom uitgebreid Ogen vragen brillen van SÏASSAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 AUGUSTUS 1963 een daverend applaus voor Loon op Zand Te koop VOLKSWAGEN Te koop Frans van Loon klasseerde zich als eerste bij de heren IVSarktfoezoekers NETTE HULP gevraagd Wil ruilen W„ V. d. Heijden schilders „DE PAUW" Gevraagd Q O FRANS SEVERS IN DE PRIJZEN De Waspikse nieuweling Frans Severs heeft als wielrenner een succesvol weekein de achter de rug. Zaterdag in de ronde van Woudrichem ging hij 38 ronden voor het einde met een Amsterdammer aan de liaal. Zijn vluchtpoging slaagde, ondanks het feit, dat er pas 8 ronden waren afge legd. Het tweetal liet zich niet meer inlo pen, hoe hard er ook aan de kop van het peloton getrokken werd. Een fraaie twee de plaats was de beloning voor zoveel on dernemingsgeest van Frans Severs. In Ter- heyden ging het zondag iets stroever, maar dat neemt niet weg dat Severs zich ook hier in de prijzen reed. In de eindrang schikking bezette hij de 13e plaats. INTERKRINGSPORTDAG Dank zij de prachtige prestaties welke de Waspikse sportvereniging van de Jonge Boeren op de beide kringsportdagen van het afgelopen seizoen leverde mag de Was pikse RKJB zondag 1 sept. a.s. uitkomen op de Interkring-sportdag die in Helmond wordt gehouden. Tijdens selectie-wedstrij den welke onlangs in Oisterwijk plaats von den werkten zich ook enkele Waspikse ver tegenwoordigers naar het voorste plan op de individuele nummers. Zo mogen Piet, Jos en Jan Verschuren de kring vertegen woordigen bij de Hink-stap-sprong, terwijl Piet verschuren tevens op het nummer ver springen kon worden ingeschreven. De nieuwe leider van de sportclub weet zijn vereniging kennelijk te bezielen. POLYMNIA. Een dicht bevolkte zaal van café De Sta tie stak bij het optreden van de gemengde zangvereniging Polymnia haar waardering voor het koor niet onder stoelen of ban ken. Polymnia opende traditiegetrouw de Waspikse kermis met een vocaal matinee. De voorzitter mocht er zich in zijn ope ningswoord dan over beklagen dat het aan tal leden de laatste tijd terug loopt, dit deed aan de kwaliteiten van het koor kennelijk weinig afbreujc. Het was in een woord hart verwarmend dit gezelschap te horen musi ceren. De reacties van de talrijke toeschou wers waren dan ook veelzeggend. Mede door het grandioze succes werd aan de op roep zich bij de vereniging aan te sluiten daadwerkelijk gehoor gegeven. De heer Kees van Iersel, dirigent van Polymnia, slaagde er ten volle in zijn muzikale be gaafdheden op het koor over te dragen. Er werd spontaan en fris gezongen, waarbij de fraaie koorklank opviel. Het geheel maakte een uiteTst verzorgde indruk. Dat men bij een concert als dit het accent legde op de lichtere operette melodiën bleek een juiste greep uit het uitgebreide repertoir. Veel lof komt ongetwijfeld toe aan de pia niste van het koor mej. Finy Coesmans, die waarlijk op frappante wijze het grootste deel van het programma begeleidde. SPORTDIPLOMA ogen te gaan gooien op het nieuwe sport velden-complex aan de Stadhoudersdijk. De nieuwe velden, de verlichte oefenstrook en het keurig clublokaal maken het mogelijk het gemeentelijk gymnastieklokaal voor de training minder intensief te gaan gebruiken hetgeen meer ruimte laat voor de grotere financiële uitgaven voor de huur van het nieuwe sportcomplex. De activiteiten voor de aanvang van de nieuwe competitie om vatten nog een heel programma. Een nieuw gezichtspunt in verband met de training le vert mogelijk de in oprichting zijnde sport raad. Dit orgaan wil o.m. voor alle Was pikse sportverenigingen een trainer aan trekken voor een gezamenlijke grond- en conditietraining. Door het groot aantal le den en de verscheidenheid van Waspiks sportverenigingen ziet de heer v. d. Rijken nog geen oplossing voor de verwezenlijking van deze plannen, maar een feit is nu dat er in breder kringen gewerkt wordt en dit is in elk geval reeds een winstpunt, waaruit mettertijd iets positiefs geboren kan worden. Drie leden van de Waspikse RKJB de den op de athletiek sportdag van de kring Breda van zich spreken. Piet en Jos Ver schuren voldeden aan de zware eisen wel ke werden gesteld voor het behalen van een A-diploma. Piet Kamp Bzn. wist een B- diploma in de wacht te slepen. NIEUW SPORTTERREIN WH. BOYS. Zaterdag werd met een stijlvolle plech tigheid het nieuwe, of beter het vernieuw de sportveld van de voetbalvereniging The White Boys officieel in gebruik genomen. Na een H. Mis zaten de leden aan een goed verzorgde koffietafel aan. Bij de plechtige inzegening 's middags om 2 uur door pater rector Servatius waren o.m. tegenwoordig burgemeester Van Erp, pater prior Roma- nus, wethouder van Hooren en afgevaar digden van de v.v. Waspik en de Waspikse Jeugdraad. De heer Chr. van Turnhout, voorzitter van White Boys, sprak een ope ningswoord waarbij hij o.m. de genodigden welkom heette. Pater rector Servatius spoorde de leden aan tot grote sportiviteit sprak de hoop uit dat Gods zegen op deze terreinen zou mogen rusten. Burgemeester van Erp toonde grote bewondering voor het geen hier door eigen mankracht tot stand werd gebracht. De eigen leden n.l. egali seerden het veld dat daarna opnieuw werd ingezaaid, brachten een afrastering aan en vangnetten en vernieuwden de entree van 't terrein. Een dikke uitroepteken, aldus bur gemeester van Erp, dient geplaatst achter hetgeen hier tot stand werd gebracht. Het bestuur van White Boys mag er haar gedachten nog eens over laten gaan welk geschenk het van het gemeentebestuur voor deze gelegenheid wil ontvangen. Namens de v.v. Waspik sprak de voorzitter de heer van der Rijken. Hij zei o.m. het niet belangrijk te vinden of men nu lid is van Waspik of van White Boys, als men maar een eerlijke sportbeoefenaar is. Na afloop van de plech tigheden traden de elf White Boys aan te gen een team van Holthees-Smakt. White Boys stelde de supporters niet teleur en won de ontmoeting met 8-3. EEN BLOEIENDE VERENIGING. De voetbalclub Waspik is momenteel een der bloeiendste verenigingen uit het dorp van die naam. Het groot aantal leden maakt het mogelijk met niet minder dan 10 elf tallen aan de komende competitie deel te nemen, t.w. 4 senioren elftallen, 2 junioren teams en 4 formaties van pupillen. De heer A. Kerst zal speciaal de leiding op zich ne men van het eerste elftal, hetgeen hem overigens niet zal verhinderen ook aan de andere actieve spelers zijn kunnen over te dragen. Hij wordt daarbij gesteund door een technische commissie, waarin momen teel zitting hebben de heren N. Smits, H. de Wit, B. Kuyten en C. Donks. Wat be treft de jeugdteams en de pupillen elftallen ondervindt de heer Kerst ook de bijzon dere medewerking van de gedipl. jeugd leiders de heren C. Vervoort, M. Feyne- man en W. Langermans. De heer N. v. d. Rijken, reeds vanaf de oprichting praeses van de vereniging, ziet de komende compe titie met vertrouwen tegemoet. Hij baseert zijn optimisme op het feit dat op het einde van de vorige competitie een bijzonder jeugdig binnentrio werd ingespeeld, terwijl ook in de andere linies eujgdig talent kon worden opgesteld. En waren de laatste wed strijden door louter domme tegenslag niet zoveel spelers verhinderd geweest hun diensten beschikbaar te stellen, dan was de vorigee competitie wellicht al het kampi oenschap binnen bereik geweest. Nu eindig de Waspik als vierde op de ranglijst met als compensatie een kampioenstitel bij de A-jeugd. Waspik is dus vast van plan hoge Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon-op-Zand op woensdag 28 augustus 1963, te 19.30 uur, in de bodega van het restaurant ,,De Ff teling". Agenda 1. Vaststelling notulen van de vergade ring van 21 juni 1963. 2. ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van enige wijzigingen van de gemeentebegroting 1963 t.w.: 22e wijziging: noodlokaal St. Emiiius- school; 23e wijziging: verwarming kleuter school De Moer; 24e wijziging: voorzienin gen kleuterschool van Besouwstraat; 25e wijziging: diverse posten gewone dienst; 26e wijziging: diverse posten gewone dienst. 4. Voorstel tot het stellen van zeker heid als bedoeld in artikel 7 van het Be sluit Bevordering Eigenwoningbezit. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woningen Antoniusstraat 19 en Ke- gelaarsstraat 1 te Kaatsheuvel. 6. Voorstel tot wijziging van de „Ga rantieverleningsregeling Loon op Zand 1961 voor de aankoop van woningwetwoningen". Voorstel van B. en W. is het rente-gam ma te laten vervallen. 7. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex artikel 72 van de Lager On derwijswet 1920. Voorstel van B. en W. om aan het be stuur van de ULO-school Pius X voor het verven van de betonraamomlijstingen van de school aan de Vossenbergseiaan een be drag van f 300 toe te staan. Verzoek is het uitbreiden der speelplaats met 500 m2. B. en W. stellen voor 200 m2 toe te staan, zoals de L.O. wet aangeeft. B. en W. stellen voor: a. met het schoolbestuur van de St. Jansschool een overeenkomst aan te gaan waarbij aan de gemeente ten behoeve van de noodlokalen het recht van opstal wordt verleend op het perceel kadastraal bekend gemeente Loonopzand, sectie M 375; b. van Houtbouw "Jarino" N.V. te Roden aan te kopen en onder toezicht van architect Prins te Kaatsheuvel bij de St. Jansschool aan de Dr. van Beurdenstraat te laten plaatsen een twee-klassige houten noodschool; c. aan het schoolbestuur voornoemd me dewerking te verlenen ingevolge art. 72 van de L.O.-wet 1920 en daartoe de gekochte noodschool in bruikbleen af te staan. Voor de rest moet schoolbestuur zorgdragen. 8. Voorstel tot het voeren van rechts gedingen. Bij Kon. Besluiten van 27 dec. 1962 nr. 12, 28 dec. 1962 nr. 14, 19 dec. 1962 nr. 44 en 19 dec. 1962 nr. 45 werden resp. goedgekeurd de onteigeningsplannen Kaats heuvel 1, Kaatsheuvel 2, Kaatsheuvel 3 en Kaatsheuvel 4. De in deze onteigeningsplannen gelegen gronden zijn allen nodig ter realisering van de eerste herziening van het uitbreidings plan in onderdelen kom Kaatsheuvel. Met enige eigenaren van in deze plannen gelegen gronden is overeenstemming bereikt over de aankoop van het door de gemeente be nodigde. Met de andere eigenaren is na ver schillende onderhandelingen geen overeen stemming bereikt om hun eigendom via een minnelijke overeenkomst aan de gemeente in eigendom over te dragen. Aangezien alle in de onteigeningsplannen gelegen gronden ter realisering van het uitbreidingsplan persé benodigd zijn, zullen b. en w. ter verkrijging een gerechtelijke procedure moeten instellen, waartoe de goedgekeurde onteigeningsplannen als basis dienen. De rechtskundig adviseur, prof. W. J. I .van Wijmen te Breda, adviseert bij schrijven van 10 juli 1963 tot het voeren van de onteigeningsgedingen. 9. Voorstel tot benoeming van leden van de commissie tot wering van school verzuim. Voorstel van B. en W.: dhr. J. Tuerlings, Dr. v. Beurdenstraat 8, Kaatsheuvel; dhr. Fr. Elshout, Mgr. Völkerstraat 16, Kaats heuvel; dhr. A. Ververs, Pr. Irenestraat 23, Kaatsheuvel; dhr. G. Eykemans, v. d. Hum melstraat 48, Loon op Zand; dhr. Fl. C. Oosterwaal, Vossenbergseiaan 27, Kaats heuvel. De benoeming geschiedt voor drie jaren. Deze heren hebben zich allen bereid verklaard. 10. Voorstel tot wijziging van de Destruc tieverordening. 11. Voorstel tot wijziging van de verorde ning op de heffing en invordering van een baatbelasting nummer 3. 12. Voorstel tot wijziging van een raads besluit tot het verstrekken van een geldle ning. 13. Voorstel tot het van toepassing ver klaren van de verordening baatbelasting op wegen op een perceel dat deel uitmaakt van het industrieterrein. Bij het realiseren van de geldende par tiële uitbreidingsplannen, waarvoor als eis geldt dat alle te maken kosten ten laste van de grondenexploitatie worden gebracht stui ten b. en w. in bepaalde gevallen op de moeilijkheid, dat één of meer percelen niet in eigendom kunnen worden verkregen. Een gevolg hiervan is, dat de kosten van bouw- rijpmaken van deze percelen niet middels de verkoopprijs kunnen worden verhaald. Teneinde nu te voorkomen, dat de an dere gronden ook deze kosten zouden moe ten dragen, is het heffen van een baatbe lasting het enig aanvaardbaar alternatief. Een situatie als hiervoor omschreven doet zich voor bij het langs de Jan de Rooij- straat te Kaatsheuvel geprojecteerde indu strieterrein. De eigenaar van een binnen de grengen van dit gebied gelegen perceel, dat ook is opgenomen in de exploitatie-opzet, is niet bereid gebleken de ingevolge deze opzet aan de gemeente te. betalen bijdrage in de kosten van bouwrijpmaken vanzijn perceel te voldoen. Voorstel is het heffen van een baatbelas ting. 14. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 13 november 1962 inzake mate- rieelvoorziening ten behoeve van de vrijwil lige brandweer. De navolgende voorzieningen waardoor het aanvankelijk beschikbaar gestelde cre- diet niet wordt overschreden, zouden thans moeten worden getroffen A. Loonopzand: De thans aanwezige bluseenheid wordt vervangen door een nieu we trekker-manschappenwagen, type Land rover, met als aanhangmotorspuit één van de thans beschikbare Dennis motorspuiten. B. Kaatsheuvel. 1. De thans aanwezige gecombineerde hoge- en lagedrukspuit hand haven, doch slechts in dienst houden als ho- gedrukeenheid; 2. Naast deze hogedruk- eenheid wordt een nieuwe tankautospuit (lage druk) aangeschaft, benevens een aan- hangpoederblusaggregaat voor het doelma- tig bestrijden van gas- en vloeistofbranden. 15. Rondvraag. Reeds vele jaren blijkt het Ulo B- diploma voor veel jongeren, die pro motie willen maken in het steeds meer technisch wordende bedrijfs leven, een grote aantrekkingskracht te bezitten. Het bedrijfsleven eist immers in zijn leidinggevende func ties mensen, die zowel wiskundig als theoretisch technisch zo breed mogelijk geschoold zijn. Ons inziens is niet alleen voor deze personen 't Ulo B-diploma zo aantrekkelijk, ook voor hen die zich, hetzij op H.T.S. of elders willen bekwamen, is het bezit van dit B-diploma een veilige ruggesteun. Het is vooral hierom dat wij een dergelijke opleiding in Kaatsheuvel van harte toejuichen. De leraren Wiskunde en Fysika van onze Pius X-Ulo hebben zich bereid ver klaard de Avond B-cursus te ver- de morgen het loonzakje van haar man in het dressoir miste, kwam men tot de bevinding dat een in breker aan het werk was geweest. Dit was trouwens z'n enige buit, want z'n inspectietocht door de wo ning, waarbij niets overhoop werd gehaald, leverde verder niets op. In dezelfde nacht is er door in drukken van een raam ingebroken in een verkooptent, staande in de speeltuin van het natuurpark „De Efteling". Naast een bedrag van naar schatting 140.werd hier een grote hoeveelheid sigaretten door de inbreker (s) meegenomen. De plaatselijke rijkspolitie heeft beide inbraken in onderzoek. Konden wij in het nummer van vrijdag j.l. melden dat het comité, dat jaarlijks de autotocht voor de Ouden van Kaatsheuvel organiseert, met zijn werk voor dit jaar is go- start, thans kunnen we reeds mee delen, dat de plannen voor 't over groot deel al vastliggen. Zoals de deelnemers aan de tocht weten, wordt de reis jaarlijks voor gereden door een paar comite-leden, om de contracten vast te leggen en de route juist uit te stippelen. Za terdag is dit reeds geschied, zodat de route reeds geheel vaststaat en de pleisterplaatsen bekend zijn. Vanuit Kaatsheuvel gaat de tocht over Tilburg, Hilvarenbeek, Esbeek, Lage Mierde en Hoge Mierde naar Reusel, een prachttrip dus door onze mooie Kempen. Bij Arendonk pas seren we de grens, om door te rij den door Turnhout naar Antwer pen. In Vorselaar wordt een pauze gehouden en het prachtige Dennen- ZIL VEREN DIENST JUBILEUM BIJ „N.V. STOCKO" In het kantoor van de N.V. Stoc- ko-schoenfabriek werd vrijdagmid dag de werknemer P. van Zeist uit Raamsdonksveer gehuldigd in .ver band met zijn zilveren dienstjubi- leum. De directeur van het bedrijf, de heer A. J. Stokkermans, complimen teerde de jubilaris en dankte hem voor de toewijding en trouw, waar mee hij het bedrijf gedurende 25 jaar had gediend. Als blijk van waardering bood hij een geschenk onder couvert aan, terwijl hij de echtgenote van de jubilaris in de hulde liét delen door haar bloemen te offreren. De heer A. v. d. Anker, afdelings chef, feliciteerde en dankte de heer v. Zeist voor de prettige samenwer- oord en attractie-gelegenheid be zocht, waar het grootste orgel staat uit geheel België, een instrument dat maar liefst 400.000 B. fr. heeft ge kost, dus meer dan 21.000. Vanuit Dennenoord gaat het ver der over Merksplas naar „De En gel" in Baarle-Nassau, een dagelijks trefpunt van duizenden Belgen, Fransen en Nederlanders. In Engel" wacht de oudjes een goed verzorgde kofietafel, waarna nog even tijd gegeven wordt om een „borreltje" te drinken, wat er nu eenmaal bij hoort. Dan wordt de tocht naar huis aanvaard over Chaam en Gilze. Nu hangt verder alles af van de bevolking, en we weten zeker dat die ons niet teleur stelt, al zijn de kosten, wat het comité zaterdag on derweg reeds ondervond, alweer hoger. Maar het comité is niet bang dat het teleurgesteld wordt. king tijdens deze jaren en bood hem namens het personeel van de afde ling eveneens een geschenk onder couvert. Na een dankwoord van de jubila ris volgde, zoals gebruikelijk, nog n kort gezellig samenzijn. INBREKER(S) AAN HET WERK In de nacht van zaterdag op zon dag heeft een ongewenste bezoeker van de afwezigheid der bewoners gebruik gemaakt om zich toegang te verschaffen tot de woning van de familie M. v. d. V., Mgr. Völker straat 7. De insluiper is aan de ach terzijde via het openstaande W.C.- raampje binnengedrongen. Hoewel de bewoners na hun thuiskomst de achterdeur geopend vonden, werd niet aan inbraak gedacht. Pas toen de vrouw des huizer in de loop van AANRIJDINGEN Vrijdagavond werd de wielrijder, de heer V., directeur van het plaat selijk agentschap van v. Gend Loos, ter hoogte van „De Vier sprong", aangereden door de brom fietser v. L. uit Loon op Zand, waardoor hij verwondingen en een hersenschudding opliep. Zaterdagmiddag ontstond in de Huygensstraat een aanrijding tussen een autobus en een vrachtwagen, waarbij beide voertuigen werden beschadigd en geen persoonlijke on gelukken ontstonden. BEDEVAART NAAR KEVELAER A.s. zaterdag vertrekt weer de jaarlijkse bedevaart van Kaatsheu vel naar Kevelaer. De animo voor deze bedevaart is weer zo groot, dat vier bussen ingeschakeld moe ten worden. Na een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan, vertrek ken de pelgrims om 9 uur nabij het patronaat. Zondagavond hopen deze weer thuis te zijn. GESLAAGD Voor het praktijdexamen Boek houden, gehouden in de maand juni, slaagden te Tilburg: Jan Coomans uit Loon op Zand, Gerard Tolboom en Sjel van Laarhoven, beiden uit Kaatsheuvel. Geslaagden genoten hun opleiding bij de heer W. Peters, Beatrixstraat 7 te Kaatsheuvel. R.K.V.V. DESK HIELD JAARVERGADERING De voetbalvereniging Desk hield zondagmorgen, nadat men eerst in de St. Jozefkerk de H. Mis had bij gewoond en gezamenlijk het ontbijt had gebruikt, in het clublokaal café „de Steenbakker" haar jaarverga dering. De opkomst liet nogal te wensen over, waaraan het feit dat een paar elftallen een uitwedstrijd moesten spelen, wel debet aan zal zijn geweest. De vergadering kende geen belangrijke punten. De jaar verslagen van secretaris en penning meester kregen de goedkeuring, ter wijl de aftredende bestuursleden A. v. Boxtel, P. v. Laarhoven, M. Soe- terboek, J. Verhiel en H. Vis wer den herkozen. Aangezien geen can- didaten voor de elftalcommissie wa ren gesteld, moest dit agendapunt onafgewerkt blijven. Behoudens het eerste en tweede elftal, die door de trainer worden geformeerd, zullen de lagere elftallen zoals voorheen door enkele bestuursleden worden samengesteld na eventueel advies van de trainer. Met een opwekkend woord van de geestelijk adviseur, werd deze bijeenkomst besloten. OOST- PRIESTERHULP In onze parochiekerk zijn twee offerblok ken voorzien van het opschrift „Voor Tran- zorgen. Gezien hun examensucces sen in het afgelopen jaar met de ei gen B-candidaten lijkt ons de op leiding in veilige en bekwame han den. De avondcursus zal gaan op leiden voor het aanvullend examen Ulo B. De toelatingseisen zijn: het bezit van het Ulo A-diploma met wiskunde, terwijl het in de bedoe ling ligt tot de cursus zowel dames als heren toe te laten. Tot slot willen wij iedere belang hebbende graag attenderen op de grote waarde van het B-diploma in verband met verdere studiemoge lijkheden en met de eisen die het huidige bedrijfsleven stelt. Verdere inlichtingen omtrent deze cursus zijn in te winnen bij een der leraren van deze opleiding: de heer Vermeer, Mozartstraat 5, alhier. sistors". Mgr. Eugenio van Natal in Bra zilië, welke de bouw van zijn kathedraal heeft stopgezet om hierdoor op een andere manier zijn parochianen te bereiken in zijn zeer uitgebreid diocees, wil deze gelden aanwenden om door middel van de radio met een groot aantal transistoren hen te bereiken. Als monseigneur de H. Mis op draagt kunnen de gelovigen zijn woorden horen op de meest afgelegen plaatsen. Het is immers niet mogelijk dat zij allemaal naar de kerk kunnen komen, daarom wil hij dit doel bereiken door een grootscheepse actie van Oost Priesterhulp. In de „Echo der Liefde" is een uitgebreid artikel hierover verschenen. Onze pastoor wil graag enige transistors van de Loonse parochianen aan mgr. Eu- gino zenden. De gelovigen zullen de pries ter in dat grote diocees niet in de steek laten, daarop vertrouwt pastoor Mommers. P.V. DE LUCHTBODE De uitslag Kampioen Jonge Duivèn 1963 is als volgt: Duif kampioen: 1 Gebr. IJpelaar met ringnr. 384594 pt. 763 ;2 B v Iersel ringnr. 384667 pt. 7501/23 K v Esch ringnr. 384696, pt. 710. Kampioen Aangewezen Hok: 1 H v d Linden pt. 1436%; 2 C v Dongen 1373%. Kampioen onaangewezen Hok 1 H v d Linden pt. 3061^2; 2 M Vera 2827%!. PLEISTERACTIE EHBO. 47,8 sec.; schoolslag jongens 14 t. m. 16 jaar: Ad Hulst 41,5 sec.; schoolslag' dames: Marionne de Hart 45,6 sec.; schoolslag heren; Piet van Oss 38,5 sec.; rugslag meis jes t.m. 13 jaar: Inneke van Osch, 58,1 sec.; rugslag jongens t.m. 13 jaar: Ad van Well 1 min. 11,2 sec.; rugslag meisjes 14 t.m. 16 jaar: Je anne Pulles 47,6 sec.; rugslag jon gens 14 t.m. 16 jaar: Jos Snels 42 sec.; rugslag dames: Blanca Hoff- mans 41,4 sec.; rugslag heren: Frans van Loon 39,5 sec. De beste van deze kampioens prestaties was die van Harry v. d. Meijdenberg, die een nieuw club record op de vlinderslag tot stand bracht. Voor alle all-round-prestaties werden bovendien nog prijzen ter beschikking gesteld: bij de jongens t.m. 13 jaar won Ad van Well met 125,3 pnt.; bij de meisjes Inneke van Osch met 113,1 pnt. In de leeftijdscategorie 14 t.m. 16 jaar werd Ad Hulst bij de jon gens eerste en Jeanne Pulles bij de meisjes. Zij behaalden resp. 119,5 en 138,7 pnt. Na afloop van het zwemfeest, dat als vanouds prettig en goed verliep, reikte de voorzitter, de heer J. J. M. van Heeswijk, de prijzen uit. De plaatselijke vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken heeft zondag j.l. een pleisteractie gehouden. De verkoop van pleisters bedroeg dit jaar voor Loonopzand 2750 en voor de Moer 500. De opbrengst is f 359. - en mag bijzonder goed genoemd worden. MATER AMABILISSCHOOL Meisjes die 17 jaar zijn geworden kun nen zich opgeven voor de Mater Amabilis- school. Ook jongeren - ook meisjes - van 14 jaar kunnen zich melden voor de Jongerencursus. Tot en met vrijdag is daar voor gelegenheid in de R.K. Huishoud school te Kaatsheuvel aan de Van Hees wijkstraat, van 7 tot 8 uur n.m. GOUDEN BRUILOFT Donderdag na 't verschijnen van ons blad had bij de huldiging van het gouden paar Dannenberg-v. d. Velden een serenade plaats door het Jongenskoortje. Tijdens de ze serenade bood de voorzitter van het buurtcomité dhr. M. van Esch-Brands een gedenkbord aan dat door Henk Potters uit Goirle was vervaardigd, waarop symbolisch de levensboom was weergegeven, met drie vogeltjes (kinderen). Het is een fraai kunstwerk, uitgevoerd in oranjekleurig ce ramiek. Moge het nog lang de huiskamer van het gouden paar sieren, was de wens van de gehele buurt. PRIJSUITREIKING TBC-VLUCHT Op 15 aug. j.l. had de grote prijzenvlucht plaats, waarvan de opbrengst ten goede kwam van de plaatselijke TBC-vereniging, Kinderuitzending, Polio-patiënten enz. Een grote loterij completeerde deze vlucht. In zaal „Echo der Duinen" had de uit reiking plaats van de prijzen. In de ope ning, welke dhr. Hornman, voorz. van het Wit-Gele Kruis verrichtte, memoreerde deze het grote goed dat de duivenvereniging voor de afdeling van het Wit-Gele Kruis doet. Kosten noch moeite worden gespaard om deze vlucht tot een succes te brengen. Dit jaar werden er meer loten verkocht dan an dere jaren, n.l. 1730 in totaal. De pdjs- winnaars gingen tevreden huiswaarts. Bij deze gelegenheid was het bestuur van W.G. Kruis en TBC-commissie aanwezig. Tot be sluit dankte de heer Hornman voor de gulle vrijgevigheid van de Loonse bevolking voor dit mooie doel betoond, waarbij de volksge zondheid gebaat is. De prijzen die na 31 aug. niet zijn aige- haald, vervallen aan de TBC-commissie. Nog af te halen prijzen kan geschieden bij A. de Leeuw. MINDER HULP VAN DE V.S. AAN HET BUITENLAND De president noemde dit :„Kort- zichtig en onverantwoordelijk" Het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft vrijdag de rege ring Kennedy een zware nederlaag toegebracht door het voor hulp aan het buitenland gevraagde bedrag van 4,1 miljard dollar met 1.025 miljoen dollar te besnoeien. Het amendement inzake deze vermin dering werd met 222 tegen 188 stemmen aanvaard, waarbij vele democraten uit de zuidelijke staten de zijde van de republikeinen ko zen. Slechts een gering aantal re publikeinen stemde tegen de be snoeiing. GESLOTEN BESTEL 1957 Telefoon 04160 - 3017 bij N. VAN KUIJK Erasstraat 7, Kaatsheuvel ZWARE SLACHTKIPPEN en een TOOM BESTE BIGGEN Wij hebbenvoor diabetici suikervrije zuurtjes, choco lade, repen, bonbons, ovaal- tjes, flikken, hagel, cacao, vruchten op sap, jams, enz. Drogisterij Van Amelsvoort Aan de Markt, Kaatsheuvel Telefoon 2286 Bij een temperatuur om koud van te worden heeft de Waalwijkse Blanca Hoffmans het gepresteerd zich te klasseren als zwemkampioe- ne van Waalwijk. Zondag heeft zij onder zeer slechte weersomstandig heden drie van de vier zwemnum- mers op haar naam weten te bren gen en wel de vlinderslag, de vrije slag en de rugslag. Bij de school slag wist zij zich als tweede te klas seren. Hiermee heeft Blanca Hoff mans aan de verwachtingen beant woord die zij sedert enkele jaren heeft gewekt, namelijk kampioene te worden van de Waalwijkse zwemwereld. Frans van Loon, die in het begin van de afgelopen zomer een ernstig auto-ongeluk kreeg, wist zich als eerste bij de heren te klasseren. De uitslagen waren als volgt: De kampioenen op de verschil lende nummers werden: (alle num mers over 50 meter) Blanca Hoff mans vlinderslag dames in 41,8 sec. vlinderslag heren: Harry v. d. Meij denberg 36,1 sec.; schoolslag meis jes: Corry v. Tuyl 53,7 sec.; school slag jongens t.m. 13 jaar: Ad van well 54,1 sec.; vrije slag jongens 14 t.m. 16 jaar: Jos Snels 32,4 sec.; vrije slag meisjes 14 t.m. 16 jaar: Jeanne Pulles 40,9 sec.; vrije slag dames: Blanca Hoffmans 33,9 sec.; vrije slag heren: Peter van Bracht, 30,6 sec.; schoolslag meisjes 14 t. 16 jaar: Annemarie Stemers m Voor kaas en vleeswaren prima kwaliteit en lage prij zen. Goedkope boter voor onze klanten. De bekroonde KAASKEIZER voor 1 dag per week Mevrouw Akkermans v. Assendelftstraat 10 Waalwijk Telef. 3720 Heb flat in Besoijen (centrale verwarming) 3 slaapkamers tegen eengezinswoning. Brieven onder nr. 4088 aan 't bureau van dit blad. SCHILDERSBEDRIJF Stationsstraat 158 Waalwijk telefoon 2413 vraagt voor direct volslagen en half was Uitsluitend voor particulier werk. Stomerij Stationsstr. 120 Waalwijk n Markt 2 WAALWIJK Telefoon 04160 - 2817

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5