kaatsheuvel Burgemeester Teijssen zal donderdag uniek gelegen „Lido" openen Jeugdvacantieweek in de St. Jan parochie uitstekend geslaagd voor Rosagaerde vierde 10-jarig bestaan Jeugd-Songfestival besluit „Vacantievreugde Waalwijks Jeugd" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 SEPTEMBER 1963 de rwb jeugd ging op reis Nieuwe aanwinst voor recreatiecentrum „Hoefsven" 2 Regen deed geen afbreuk aan laaiende enthousiasme Goede verwachtingen Speciale bar T oekomstplannen BORSTONDERZOEK h^gelsportvereniging jaarvergade ring EN HOUDT ONDERLING CONCOURS Voetbalsport w. s. c. rr»**C RECTIFICATIE In ons vorig nummer werd een artikeltje gewijd aan het 25-jarig bestaan van Thas N.V. alhier, waar tevens melding werd gemaakt van de benoeming van de heer L. van öluisveld tot procuratiehouder In tegenstelling tot dit bericht kunnen wij thans melden dat ook de heer L. van Sluisveld, evenals de heer J. Verschuur Jr. tot direc teur is benoemd. JONGEMAN AAN VERWON DINGEN BEZWEKEN In het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg is de 21-jarige Piet van Ba- vel uit Kaatsheuvel bezweken aan de verwondingen, die hij opliep bii een verkeersongeval, dat op 15 augustus in het Loons Hoekje plaats vond; De heer van Ba vel werd toen samen met zijn broer aangereden, door een auto die hen passeerde. Piet van Bavel is na het ongeluk niet meer bij kennis ge weest. OPENBARE LEESZAAL Vanaf 2 september a.s. kunnen de leden van de Openbare Biblio theek de abonnementsgelden voor het leesjaar oktober 1963 - oktober 1964 voldoen. Vanaf woensdag a.s. zal er weer iedere woensdagmiddag voorgele zen worden. Jongens en meisjes die hiervoor belangstelling hebben kunnen dan van half 4 tot 5 uur komen luisteren. DIERENBESCHERMING WAALWIJK EN OMSTREKEN Het bestuur van de Dierenbe scherming is voornemens een cur sus EHBO voor dieren te organi seren. Enkele tientallen behaalden reeds het diploma. Wij roepen alle dierenvrienden op om deze interes sante cursus, die eind september zal aanvangen en gedurende 3 maan den wordt gegeven, te volgen. Met de op handen zijnde bouw van ons dierentehuis, welke plannen naar wij hopen zeer binnenkort zullen verwezenlijkt worden, vragen wij dringend cursisten om eventueel later eens assistentie te kunnen verlenen als met de polikliniek kan worden begonnen. Zie elders de advertentie in dit blad. j teellaan een brommer en een auto met elkaar in botsing. De brommer, bestuurd door v. Z. uit Waalwijk! kwam uit de Kasteellaan en ver leende geen voorrang aan de auto. Deze, W. v. O. uit Waalwijk, kon toen geen botsing meer vermijden met als gevolg, dat v. Z. met een flinke hoofdwond en vermoedelijk een beenbreuk per ambulance naar het ziekenhuis moest worden over- gebracht. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd.. Op de Langstraatweg had zon dagmiddag een aanrijding plaats tussen een V.W.-bestelauto en een personenauto, bestuurd door S. uit Weesp. De Volkswagen, bestuurd door L. uit Eindhoven, reed in wes telijke richting over de Langstraat- weg en sloeg plotseling linksaf, waarbij hij werd aangereden en de wagen begon te kantelen. S. liep enkele gebroken ribben op, terwijl de overige inzittenden van de bei de auto s zonder letsel vrij kwamen. De bestelauto werd flink bescha digd, doch de personenauto werd volkomen vernield. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Gouden damespolshorloge, knip- beurs met inh. 40.-, zwart ge streepte rijwieltas, portemonnee m. inh., paar regenpijpen, wit kinder- vest. Verloren: Bedeltje, bruine zakkam, zwarte portemonnee m. inh., rode step, dolkmesje in etui, zakradio, 2 plas tic regenjassen. I AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". Zaterdag j.l. toog de RWB-jeugd tot de 14 jaar, in de richting van Amsterdam, waar ditmaal van het jaarlijkse uitstapje zou worden zo noten. Eerst ging het naar Schiphol, na een mooie rit langs de Vinkenveen- se plassen en door Aalsmeer. Op Schiphol had men met het opstij gen en landen van de vliegtuigen blijkbaar gewacht tot de Besoijense jongens aanwezig waren, want juist in de tijd dat zij er waren was het een komen en vooral gaan van de grote vogels. En dat alles bij prachtig weer. Ook de rond vaart in Amsterdam werd met mooi weer gemaakt, maar toen men goed en wel in Artis was, het volgende punt op het programma, begon het om ongeveer 4 uur flink te rege nen. Het werd jammer genoeg niet meer droog en het bezoek aan de speeltuin Anna-Hoeve in Hilver sum viel wel een beetje in het wa ter, al vermaakte men zich in de overdekte attracties, zoals de auto- baan en de doolhof toch ook uit- stekend, en de paar natte haren die de jeugd daar opliep, mocht de pret allerminst drukken. Bij de thuiskomst om 9 uur in Besoijen bleek iedereen, zowel lei ders als de jeugd, in elk geval uiterst voldaan over de gezellige en goed geslaagde reis, die weer werd gemaakt met twee bussen van de firma Kivits uit Vlijmen, die mede door het prima materiaal en de uit nemende service tot het welslagen van de reis bijdroeg. t" s:_r 'i ikEfj i -»*?! «£-• WAALWIJKSE ZWEMVERENI GING EN REDDINGSBRIGADE De 8e jeugdtoto had een inzet van 170,60 en de prijswinnaars waren le prijs: C. M. Pelders, Adri- aan Poirterstr. 19, Waalwijk en M. van Hooff, Lido-Rekreatieoord, al hier, met 170,60. Zij ontvangen elk 12,80. 2e prijs: A. Mahieu, Mr. v. Cooth- str. 19, met 170,57. De 2e prijs be draagt 17,06. 3e prijs: H. van Amstel, Boekelaar- str. 54 met f 170,55 en Th. Hellings, Kasteellaan 15 alhier met 170,55. Zij ontvangen elk 4,27. De voorlaatste toto van 7 sep tember e.k. zal waarschijnlijk een hogere inzet te zien geven. Ook voor deze toto rekenen we op de steun van alle medewerkers. Er zal nog met man en macht gewerkt moeten worden voor de laatste hand kan worden gelegd aan de voltooiing van het uniek aL de roei! ooke!iegehegen AeStaurant "Lido"- Niemand maakt zich echter zorgen geLester jeL P MT®°°ff "'dag, wanneer bur-' Si. M' reiJssen cafe-restaurant-bar-dancing „Lido" offi- Hn! !,e? OI!enfn' met ailes Piekfijn in orde zal zijn. r-> CCIi «.orte ope- feheei'k deze aanwinst, niet alleen voor Waalwijk, maar voor ning?plechtigheid onder het zingen geheel midden-Brabant is, moge blijken uit het feit, dat burgemeester w ;n;~J TI7;; pe SiH/r gelegenheid speciaal zijn vakantie onderbreekt om persoonlijk de opening te verrichten. landdeaSten week werd in de parochie St. Jan, onder auspiciën gehouden ™miCT anfn-' V00r,het eerst een jeugdvacantiewerk luXt nl 7 fr ^6Ze msteI,lng vele ouders aan zich heeft ver plicht. De laatste loodjes wegen altijd het zwaarst. Hiermee bedoelen we nu de laatste dagen van een lange vacantie, waarin de jeugd zich soms hartgrondig zit of loopt te vervelen en de ouders reikhalzend uitzien naar het heropenen van de schoolpoorten. Het plan om de bezig te" houden Zm netWeCk ;n/eorganiseerd verband aangenaam geklonken hebbem US V°°ral m°ederS als muziek in de OVERGROTE DEELNAME concours 'li-P r,„_. spreking het onderling dat op de eerstvolgende vijf 2r)>1Z' gehouden! Ma9S 291 iZ0ndag. werd dit concours inge. De heer M. van Hooff heeft goe- de verwachtingen van „Lido". Hii meent zijn grote kracht te moeten zoeken m de perfectie. „Alleen wanneer je met iets goeds voor de dag komt heb je in deze tijd nog kans van slagen", zo vertelt hij. Dat hy werkelijk meent wat hij zegt, blijkt uit de afwerking van zijn nieuwe aanwinst aan de roeivijver. Er zijn kosten noch moeite ge spaard om het straks de bezoekers zo aangenaam mogelijk te maken, hetzij in het café, de bar, het res taurant of de eet-danszaal. un»v r"aximum capaciteit van „Li do ligt boven het gangbare in Bra bant. Niet minder dan 700 perso nen kunnen tegelijkertijd aan tafel zitten, terwijl ook de hypermoderne keuken op dergelijke gezelschappen geheel is ingericht. Hierin schuilt ook het belang voor het Brabantse recreatieleven, om- dat naar de heer M. van Hooff ons meedeelde, geen enkel restaurant in Brabant dergelijke gezelschap- pen kan ontvangen. De danszaal waar tevens con gressen, shows en dergelijke ge houden kunnen worden heeft een oppervlakte van 25 bij 12 me ter Hier kunnen 320 personen ge zellig onderdak vinden. De heer van Hooff heeft de zaken dan ook maar dadelijk goed aange pakt. Iedere zaterdag- en zondag avond zal in „Lido" gelegenheid worden geboden een dansje te ma ken, terwijl iedere zondagmiddag de danszaal is gereserveerd voor The-Dansant. Aan de zijde van de roeivijver komt een overdekt terras te liggen terwijl onmiddellijk aan de water-' kant een niet overdekt terras een plaats heeft gekregen. Het café kan middels een schuif wand worden afgesloten van het restaurant, terwijl tussen restau rant en danszaal eveneens 'n schuif wand is geplaatst. De bar heeft de bijzondere aandacht van de heer M. van Hooff gekregen. De beste en duurste materialen zijn aange- trokken om dit gedeelte van „Lido" tot een zo gezellig mogelijk ont spanningsgelegenheid te maken. De bar krijgt een zogenaamd Fran se acnterwand, die voor een bijzon dei e sfeer moet gaan zorgen. De bar is door middel van bloemen- en plantenbakken van het café afge scheiden. De keuken is niet alleen uitge rust met het beste materiaal en hulpmiddelen, hier zal ook een van Nederlands beste koks de scepter komen zwaaien. Met het gereedkomen van „Lido" is het enthousiasme van de heer JVt. van Hooff niet uitgeblust. Ondanks het feit, dat „Lido" op dit moment nog op zijn voltooiing wacht, koes tert de h^er van Hooff al weer nieuwe plannen. Erg royaal met zijn gegevens was hij nog niet maar zo af en toe liet hij tussen neus en lippen blijken dat er weer andere grote plannen op stapel staan. Zo zal het recreatie-oord „Het Hoefsven" dat ook van ge meentewege alle aandacht krijgt, binnen niet al te lange tijd worden uitgebreid met een bungalowpark. De heer van Hooff hoopt dat de eerste bungalows volgend jaar ge reed zullen zijn gekomen. Tot op heden heeft hij toestemming om twintig van deze vakantie- en weekend-bungalows te gaan bou wen. Ook zal de onmiddellijke om geving van „Lido" nog met enkele voorzieningen worden uitgebreid. Ook de Triobar in de Stations- sti aat zal binnenkort een uitbrei- ding ondergaan. Maar op het mo ment dat wij dit schrijven, loopt de heer van Hooff nog met een kri tische blik door „Lido" hier en daar aanwijzingen gevende, omdat straks wanneer de eerste bezoekers zich zullen aankondigen, alles perfect in orde zal moeten zijn. De gemeente is intussen nog drukdoende de weg vanaf de Ak kerlaan richting „Lido" voor don derdag gereed te hebben. Maar ook de kinderen zelf waren voor dit welkome verzetje best te porren, getuige het aantal (130 meis jes en 110 jongens) dat zich voor deelname aan deze vacantieweek had opgegeven. Zowel de jongens als de meisjes waren tot groepjes ge vormd, die voor de goede orde res pectievelijk met een dieren- en bloemennaam waren aangeduid en onder leiding stonden van 25 leid sters en leiders. Dagelijks om negen uur kwamen deze groepen op de Markt bij el kaar, vanwaar na een korte ope van het strijdlied „Wij zijn uit, ka meraden op de wijs „hand in hand" werd vertrokken naar de voor die dag bestemde plaats. Een aantal jongelui had zich met de samenstel ling van een gevarieerd programma belast, dat ook rekening hield met minder gunstige weersomstandig heden. En dat dit goed gezien was, bleek al op de eerste dag, die als wandeldag was aangeduid met een tocht door de bossen en duinen in de omgeving. Prompt tegen negen uur diende zich een malse regen bui aan, die de hoofdleiders nood zaakte een dikke streep door de Bij het bevolkingsonderzoek op tuberculose, dat in Kaats heuvel tot en met woensdag a.s. in het Wit-Gele Kruisge- bouw plaatsvindt, blijkt dat diverse opgeroepene in ge breke blijven op de voor hen bepaalde datum en tijd op te komen. Wij herinneren deze nalatigen er aan, dat zij dus tot woensdag nog terecht kunnen, terwijl het voor de goede orde ook gewenst is, dat men de oproepingskaar- ten van degenen, die om het een of ander, b.v. ziekte, niet kunnen komen, door een an der onder opgave van rede nen laat inleveren. Met een Jeugd-songfestival, waarvoor zaterdagmiddag en -avond blieke belangstelling béstauMn Zl-" gZ van croonde Leersse, en met de uitreiking de prijzen aan de winnaars van de ver- schillende wedstrijden, is het prachtige werk voor de schooljeugd, onder de naam Vakantievreugd voor Waalwijks Jeugd" besloten. Voor dë verschillende wedstrijden en activiteiten waren niet minder dan 4000 inschrijvingen binnengekomen, wel een be wijs dus van het feit, dat dit vakantiewerk bij de jeugd zeer in trek is. De organisa- Rr!"' 'v" deJherfn De Waal. Van Nuenen, Brom Van der Velden, Van Hal en Van der Veen, geassisteerd door een zeer groot aantal leiders en leidsters, hebben, dunkt ons, voor de vele moeders de zwaarste we ken van de vakantie aanmerkelijk verlicht. Met ons zullen al die moeders waardering nebben voor hun werk. PROPVOLLE ZALEN Daar was geen plaatsje meer onbezet, zelts met op de verwarmingsradiatoren, toen zaterdagmiddag het Jeugd-songfestival begon voor deelnemers van 8 tot 10 jaar, en mogelijk was het 's avonds nog drukker, toen musici van 11 tot 16 jaar hun beste beentje kwam voorzetten. In het totaal wa ren er een 40-tal deelnemers. De jury, be staande uit mevr. Guenther en de heren Wilmont, v. d. Velden en Suoss, had geen eenvoudige taak, maar enslotte werd Riki de Haan als winnares van de jongste groep uitgeroepen, Henriëtte van Nuenen werd - - tweede en Treesje Westenburger derde Coothstraat tegen elkaar, toen v. R. Df. „n.i, j uit Zwijndrecht, de bestuurder van ai i J. Va" avondwedstrijden was Mat^opmerkte.j b ^lsemb'es: 1 Jrio van Tuyl; 2 De Al- links om een botsing te vermijden, ÏXTvanXuijk Lab°rduS doch de inmiddels ook naar links - - uitgeweken auto reed toen tegen: de oplegger en deze werd flink be schadigd. Zaterdagmiddag kwamen op de AANRIJDINGEN Op de kruising Grotestraat- Markt, kwamen een brommer en een scooter met elkaar in botsing, toen de bestuurder van de brom mer K. uit Waalwijk bij het oprij den van de Markt geen voorrang verleende aan de scooter, die be stuurd werd door B. uit Waalwijk. De brommer werd licht beschadigd terwijl de scooter aanzienlijke schade opliep. - Doordat A. P. met zijn auto van uit de Loeffstraat de Baardwijkse- straat indraaide en daarbij niet vol doende ruimte openliet, kwam hij in botsing met een andere auto, die ook over de Loeffstraat reed, en die bestuurd werd door v. d. S. uit Sprang-Capelle. Beide voertuigen werden aanzienlijk beschadigd. Een trekker met oplegger en 'n auto botsten op de kruising Mr. v. kruising Burg. Verwielstraat-Kas- links 1 Zang1 Jeanne Knippel; 2 Netty de Brouwer. Instrumenten 1 Tiki de Haan; 2 Dini Pullens. Er zijn in de loop van de avond nog veel prijzen uitgereikt. Oriëntatierit: 1 Kees van de Leur; 2 Jan Spapens; 3 Willy van Haaren; 4 Annie van Dongen. Veilig Verkeersrit 1 Adri v. d. Schans; 2 Fetra Schuurmans; 3 Rini Wagemakers. Roeien: Jongens 7-10 jaar: 1 Casper Maesen; 2 Tini Klerks ;3 Joost Gragtmans; Jegens 11 13 jaar: 1 Jan Boom; 2 Harry Rijken; 3 Karei Duyster; Meisjes: 1 Leny van Dongen; 2 Nieke van Delft; 3 Diny v. Dongen. Zwemmen jongens: 1 Henk Dudok; 2 Peter v. d. Sanden; 3 Sjef v. d. Zanden. Meisjes 1 Ans Pullens; 2 Mitke van Delft; 3 Corry Bruurmijn. De winnaars en winnaressen van verschil lende andere wedstrijden hebben wij reeds gepubliceerd en zij hadden al eerder hun prijzen ontvangen. KIST GOUD UIT KLM-ZENDING VERDWENEN Uit een vrachtzending van de KLM, afkomstig uit Zwitserland en be stemd voor Bangkok, is een kist ruw goud verdwenen ter waarde van on geveer een kwart miljoen gulden. Voor zover bekend raakte de kist zoek in de douaneloods op het vlieg veld in Bangkok. GEEN VERVROEGDE AFSCHRIJVING VOOR GE BOUWEN MEER De minister en de staatssecretaris van Financiën hebben bij beschikking bepaald dat voor gebouwen welke na 28 augustus zijn verworven, verbe terd, besteld of aanbesteed, de be staande faciliteit van de vervroegde afschrijving wordt geschorst. wandeltocht te trekken en de groe pen naar de Levensschool, Patro naat en Gymnastiekzaal te dirige ren, waar men zich met balspelen vermaakte. 's Namiddags was er een film in de bioscoopzaal van de heer W. Smit, die zich wel bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt door deze zaal gedurende drie dagen gratis beschikbaar te stellen. De tweede dag stond in het teken van de sport op de speelplaats ach ter het Missiehuis, waar een soort tienkamp werd gehouden met als onderdelen, lopen, werpen, korfbal, hoog- en verspringen, spijkerslaan, zaklopen, hindernisbaan, trefbal en hinkelen. Aan het slot van deze dag werd een dertigtal prijzen uitge reikt. De voormiddag van de derde dag werd besteed aan een speurtocht in de bossen rond de ijsbaan en de Ef- teling, die ondanks de regen een uitstekend verloop had, en 's mid dags genoten de kinderen van een film. De vierde en laatste dag, aange duid als „dag der manifestaties", werd na de traditionele opening in gezet met een ballonwedstrijd op de Markt, waarna de groepen zich naar de diverse lokaliteiten begaven om voorbereidingen te treffen voor de slotmanifestatie. Van twee tot vijf uur was er een filmvoorstelling, aangeboden door de Coca-Cola-fa- brieken, waarbij de kinderen tij dens de pauze op een flesje Cola werden getracteerd. De slotmanifestatie van deze uit stekend geslaagde jeugdvacantie week bestond uit een grootse op tocht en een sfeervol kampvuur. Voorafgegaan door verkeersbriga- diertjes en uitgedost in de meest vreemdsoortige costuums (is hier mee ongewild de grondslag gelegd voor een toekomstig jeugdcarna val?), trokken de kinderen onder 't lawaai van fluitjes, deksels enz. 's avonds in een bonte stoet door de straten naar het voetbalveld van 't Missiehuis. De diverse borden met opschriften, o.a. „wij doen volgend jaar weer mee", bewezen hoe de jeugd zich deze dagen had geamu seerd. Met de ervaren kampvuurleiders, de gebr. v. d. Ven, als gangmakers, vermaakten de kinderen zich rond om het kampvuur met zang en spel letjes, waaraan het natte gras geen afbreuk kon doen. Het was een waardig besluit van een prachtig voorbereide en ondanks Pluvius goed verlopen vacantieweek, waar voor de organisatoren met hun help sters ,en helpers een dikke pluim toekomt. Alle kinderen kregen als herinnering een leuke ballpoint met als inscriptie „jeugdvacantiefestijn, St. Jansparochie, Kaatsheuvel". Mo gelijk kan dit werk de achtergrond vormen voor verdere jeugd-acties in deze parochie. PRIJSWINNAARS De prijswinnaars in de groepen van de sportdag waren: Jongens Groep beren: 1. Henk Matthijssen, 2. Dickie v. Gooi, 3. Tiny v. Dongen. Groep panters: 1. René v. d. Ven 2. Cor Rombouts, 3. Hans Pulles. Groep olifanten: 1. Wim Matthijs sen, 2. Frans Steer, 3. Adje v. Gurp Groep tijgers: 1. Gerard Kemme- ren, 2. Willy v. Meer, 3. Jan v d Hoven. Groep leeuwen: 1. Dré v. Laar hoven, 2. André Brok, 3. Ton Ves- ters. Meisjes Groep lelies: 1. Maria Voogd, 2. Armie Damen, 3. Tiny Dingemans. 9 Tvr°e^ rttzen.I- Janny Oosterwaal, Broos"6 v' d" Ven> 3- Maria Groep margrieten: 1. Harriët van ■Boxtel, 2. Annemieke Smit, 3. Etty Roestenberg. y Groep tulpen: 1. Marie Louise v d. Linden, 2. Mario Vesters, 3. Maria v. Woensel. Groep anjers: José Smits, 2. Loes v. Boxxtxel, 3. Gonny Schoones. De hengelsportvereniging HSV gevestigd in café Th. van Boxtel! zaterdag haar jaarvergade ring. Nadat de gebruikelijke agen dapunten waren behandeld, waar onder o.a. bestuursverkiezing in verband met de periodieke aftre ding van de heren Jac. Kemmeren vice-voorzitter en M. van Boxtel secretaris, die beiden met algemene stemmen werden herkozen, volgde als belangrijkste punten van be- zet, waarbij een aardige vangst boekt werd. De heer Ant. Snoeit werd met 31 stuks nummer 1 daarmee aanvoerder van het ki sement. Dat leverde hem na aX nog een aardig karweitje op waI ieder is verplicht zijn vangst schoon te maken, die daarop centraal in een koelcel zal worden opgeslagenn Na afloop van c.a v zondagen zal de totale vangt, fc,- de eertaard broeders worden gcoakken en til dens een feestdag met prijsuitre king gezamenlijk worden opgepeu. AANRIJDING IN BAZEL De heer M. van Nieuwstadt ep meentesecretaris, die met zijn écht genote en beide kinderen na een vakantie in Italië per auto op tP rugreis was, werd in de omgeviné van Bazel, terwijl zijn wagen s stond, van achter door een vrach wagen uit Wiesbaden aangereden Mevr van Nieuwstadt liep hierbii een hersenschudding op, waarde® zij ter plaatse in een ziekenhuis moest worden opgenomen. De heer van Nieuwstadt en zijn kinderen bleven ongedeerd, terwijl de auto flmk werd beschadigd. Een en an der had tot gevolg dat de vakantie ongewild een minder prettig ver lengstuk kreeg. R.K.V.V. DESK Het eerste en tweede elftal van de R.K.v.v. DESK benutten de laat ste zondag voor de start in de com- petitie der amateurs om een bezoek te brengen aan de westelijke twee de klasser EB OH te Dordrecht voor het spelen van de oefenwedstrijd In de ontmoeting van de beide eerste elftallen waren de jongens hetgeen zij met de cijfers 6-2 tot uit Kaatsheuvel verre superieur velse reserves waren echter in be' uitdruking brachten. De Kaatsheu- langrijke mate de minderen van hun Dordtse collega's. De DESK-junioren maakten za terdag met twee bussen onder 'toe zicht van een aantal jeugdleiders een uitstapje naar Antwerpen, dat ondanks de regen uitstekend is ge slaagd. Met enkele tussenhalten werd via Poppel en Turnhout de Sinjorenstad bereikt, waar o.a. een bezoek werd gebrach aan de Die rentuin en verdere bezienswaardig heden van destd werden bekeken De DESK-jeugd was na thuiskomst over deze trip best tes preken. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het bejaarden-centrum hebben de bewoners van het hoofd gebouw en de erbij behorende wo nmgen voor bejaarden, Vrijdag 30 augustus feest gevierd, dat klonk als een klok. Na de H. Mis in de kapel, volgde een drukbezochte receptie, waar de voorzitter van het bestuur der stich ting, de heer A. J. Wennekes, de ge lukwensen in ontvangst nam. A Hiermede was het officiële gedeel de beëindigd en volgde om half een e?n J?.Per autobus naar Arnhem via Nijmegen. De route liep om door het prachtige heuvelland Berg en Dal, hetgeen voor velen, die van de schoonheid van ons eigen land nog niet veel hadden gezien een openbaring was. In Arnhem werd uitgestapt in het mooi gelegen park Sonsbeek, waar °P de terassen van het paviljoen onder het genot van een muziekje de aangeboden consumptie kon wor- den gebruikt. Verscheidene dames en heren genoten van 'n korte wan- deling door het door de zon over goten park. Om 5 uur werd de terugtocht door de Betuwe na het passeren van de Pic bl-j Rhenen, aanvaard, met 2,1 ??nddoel bet restaurant van de Efteling, waar om 7 uur een ieder een plaats in de bovenzaal had in genomen. Na een aperatief volgde om 8 uur een welverzorgd en uitge breid feestdiner, dat het hoogtepunt van de feestdag zou worden. De aangeboden wijn liet zich lekker smaken evenals de gebraden kip Dat de stemming er goed in zat, bleek al spoedig nadat zuster Canero als gangmaakster alle tafels, met in totaal 130 personen, al zingende wist te passeren en de liederen, al of niet conventioneel, met enthousiasme werden meegezongen. Toch werd de pret even onder broken, toen voorzitter Wennekes memoreerde wat er aan de organi satie van het feest aan arbeid nodig was. Aan de verschillende personen die daartoe hadden bijgedragen werd hartelijk dank betuigd, in de eerste plaats aan de directrice van Rosegaarde, mej. B. W. M. Venmans, die het leeuwenaandeel van 't werk voor haar rekening had genomen. Ook zuster Canters werd hierbij niet vergeten, terwijl ook het per soneel van de keuken en van de wasserij evenals de meisjes die onder leiding van de volijverige Nel Dingemans gedurende de rit voor versnapering hadden gezorgd, in de hulde werden betokken. Om even over tienen was de teestdag, zonder een druppel regen ten einde en konden de slecht-lo- penden per bus en particuliere au- bereiken Woningen en kamers weer Bij allen zal deze, in alle opzichten geslaagde feestdag, nog lang in herinnering blijven. d„D"*'S'C .we.rd op zaterdag en zon dag met twee junioren-elftallen deelgeno men aan het ter gelegenheid van het 40-ja- ng bestaan door de v.v. Dongen georgani- seerde internationale jeugdtournooi. Naast een Belgische- was ook een Duitse vereni ging uitgenodigd. Het tournooi had een uit stekend verloop, waaraan op zaterdag al leen door de regen enige afbreuk werd ge- daan Er werd in twee poules gespeeld waarbij op zaterdag voor de C-junioren de volgende eindstanden werden bereikt Poule A DVVC 4 DHL Delft 4 Kapelle (België) 4 RKC 4 Baardwijk 4 Poule B WSC 4 2 Dongen 4 2 Duinoord 's Hage 4 1 Worringen Did. 4 0 SET 4 o De finale tussen DWC en WSC werd in het voordeel van WSC beslist, zodat onze junioren in het bezit kwamen van een fraaie eerste prijs. De eindstanden in de poules op zondag voro de A-junioren waren Poule A Poule B Straelen Did. RKC Duinoord Baardwijk Dongen B DVVC 5 5 5 5 5 5 4 3 2 2 1 0 1 1 2 2 0 0 0 1 1 1 4 5 9 7 6 6 2 0 3 2 2 1 0 0 1 '1 1 1 2 1 2 4 1 1 1 1 2 3 0 1 1 0 3 DHL Dongen A Kapellen SET WSC Worringen 5 5 5 5 5 5 4 4 3 1 0 0 1 0 1 1 2 1 0 1 I 3 3 4 De finale tussen DHL en Straelen werd ijl het voordeel van DHL beslist. RKC werd derde, Dongen vierde. TAFELTENNIS Op zaterdag 24 aug. j.l. werden in de cantme van de n.v. "Cowa" te Waalwijk tafeltenniswedstrijden gehouden om het t-owa ciubkampioenschap. De uitslag was als volgt: 1 J. Dörner; 2 C. v. d. Wiel; 3 A. van Bladel. De tafeltennisvereniging "Cowa" werd enkele maanden geleden opgericht en gaat met twee seniorenteams aan de komende competitie van de NTTB deelnemen. Clubs die interesse hebben om voor de aanvang van de competitie nog enkele oefen wedstrijden te spelen, kunnen contact opne men met het secretariaat van de t.t.v. "Co wa Loeffstraat 101 te Waalwijk. Van de 539.474 deelnemers aan de sporttoto van deze week, die een bruto be drag van 641.812 gulden inlegden, hadden zich zondagavond 16 met dertien goede uit slagen gemeld. Zij delen voorlopig de eerste prijs van 116.490 gulden. Voor de tweede prijs (63.540 gulden) waren 70 gegadigden. De extra prijs van de gelijke spelen (31.770 gulden) blijft een week staan, omdat er slechts vier „drietjes" waren: de nummers 15, 24, 25 en 26.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 4