wAAlwnkse en UnqstRMtse couRant Uit d® Lais^straiai VLIJMEN Vijfde parochie van Waalwijk - parochie van de H. Bernadette - officieel gesticht WASPIK Sprang-Capelle Sportpark „Èlzenhoven" officieel aan R.W.B. overgedragen Vrijh.-Capelle Capelle Raamsdonksveer Raamsdonk Ogen vragen brillen van STASSAR Haarsteeg Sprang Goed gebruik Lang geduurd Grote voldoening afscheiding Grenzen parochie H. Bernadette MAANDAG 16 SEPTEMBER 1963 De tcho van het Zuiöen Abonnement 85e JAARGANG No. 74 Uitgever BinalwijkschP Stoomdrukkerij Wa Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 plt blad verschijnt 2 x per week Ongericht 1878 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief nrntpstraat. 205. Waalwijk Tel. 04160 - 26~imEaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167- 2002 VOETBAL. RKSVA I - Vlijmense Boys I 1 - 1. Zondag speelden de Vlijmense Boys een uitwedstrijd tegen RKSVA uit Schijndel. In het begin van de wedstrijd pakte Schijn del flink aan en de Boys-achterhoede kreeg het zwaar te verduren, maar stopper Diep straten en linksachter Parijs weerden zich goed en zette met lange trappen de voor hoede van de Boys aan het werk, maar ook Schijndel stond haar mannetje, vooral de doelman deed goed werk; het spel golfde goed op en neer, maar de verdediging bleef de baas en doelpunten bleven uit, zodat de stand dubbel blank was met de rust. 0-0. Na de rust hetzelfde op en neer gaand spel; Schijndel werkte hard en probeerde de Boys te overrompelen, maar dit lukte niet. Toen wist de Boys-verdediging 't spel te verplaatsen, maar voor het doel wilde het niet lukken; de schoten van Ekels en van v. Esdonk gingen juist over en naast. Schijndel kwam weer in de aanval, de bal kwam bij de midvoor, deze rende op het doel af, de achterspelers van de Boys wach ten te lang met aan te vallen en het schot kwam in de uiterste hoek in doel, 1-0. De Boys werden door de vele Vlijmense supporters aangemoedigd en kwamen weer ten aanval, maar het duurde even eer de verdiende gelijkmaker tot stand kwam; doot een goede combinatie van Dekkers en van Esdonk werd het 1-1. Beide partijen pro beerden alles op alles te zetten en ieder dacht dat de Boys nog tot winst zouden ko men. Ekels stond op 5 meter vrij voor het doel, loste een keihard schot, maar de doel man van Schijndel stompte de bal uit het doel. Schijndel kwam nog enkele malen voor het Boys-doel, maar telkens werden de aan vallen afgeslagen en met de stand 1-1 kwam het einde en Vlijmen sleepte een kostbaar punt mee naar Vlijmen. Vlijmense Boys 2 - TOP 2 1-1. Vlijmense Boys 2 speelde haar eerste wed strijd in de nieuwe afdeling tegen Top 2 uit Oss In het begin van de wedstrijd zag het er voor Top niet mooi uit, Vlijmen was voortdurend in de aanval en van Heivoort en Maas weerden zich geducht in de Boys voorhoede, maar de verdediging van Top kon stand houden en wist zelfs het spel te verplaatsen, maar de Boys-verdediging weerde 't gevaar en kwam de rust met 0-0. Na de rust zetten Top een flink offensief in. de Boys-verdediging kreeg volop owerk maar het ging haar goed af. Bij een snelle uitval van Top, kwam de bal bij de links binnen, die geen fout maakten en het was 0-1. Dit was het sein voor de Boys om er nog een schepje op te doen en de Top- verdediging kreeg het moeilijk, maar Merkx wist de gelijkmaker te scoren, 1 -1met welke stand het einde kwam, waarmee Vlij men tevreden kan zijn. WIELRENNEN. thuis in geslaagd om het bezoekende Berk dijk een 4-1 nederlaag toe te brengen. De bezoekers, die de eerste competitie wedstrijd op eigen veld verloren, maakten ook hier geen sterke indruk. De wedstrijd was nog enkele minuten oud, toen iedereen kon waarnemen dat de thuisclub de boven toon zou gaan voeren. Aangevoerd door rechtshalf Wim Walk ging Haarsteeg in 't offensief en goed samenspelend schepte de voorhoede zich direct talrijke kansen. Na 10 min. spelen was het reeds raak, rechts binnen Theunissen pikte op het middenveld de bal op, omspeelde enkele tegenstanders en schoot onhoudbaar in, 1-0. Haarsteeg bleef doorgaan en bracht het tot enkele cor ners die door Peulen achter werden ge plaatst, Theunissen kwam bij een aanval vrij voor doel, maar schoot naast. Beter deed het Wim Walk en maakte 2-0. De gasten werden toen toch wel enigszins wak ker geschud en slaagden er in het spel te verplaatsen en zij wisten de achterstand tot 2 - 1 te verkleinen. Maar Haarsteeg kwam terug en de druk werd zo zwaar dat meer dere doelpunten konden worden verwacht, maar tot ieders verbazing uitbleven. Vlak voor de rust slaagde v. d. Bosch er nog in om uit een door Wim Walk fraai genomen corner met een kopbal de stand op 3 1 te brengen. In de 2e helft deden beide partijen het wat kalmer aan, maar toch ontstonden er aan weerszijden meerdere kansen en omdat vooral de Merkdijk achterhoede vaak vee) te ver opdrong, kregen vooral de Haarsteeg voorwaartsen verschillende kansen om tot verhoging van de stand te komen en was het tenslotte v d Bosch die vlijmscherp in schoot, 4-1, waarmee het einde kwam. KORFBAL. Het le 12-tal van de korfbalclub Haar steeg, dat uitkomt in de le kl. van de R.K. Dameskorfbalbond distr. Den Bosch, heeft de nieuwe competitie ingezet met een da verende 11-0 zege op het bezoekende Al- tior uit Dinther. Het was van het begin af aan een spel van kat en muis en de Haar- steegse dames domineerden over alle linies. In de eerste helft boden de bezoekende da mes nog wel fel tegenstand, maar zij kon den toch niet verhinderen dat het in de eerste helft door toedoen van Tini van Bla- del 3 x en Marjan Achten, 4-1 werd. In de tweede helft slaagde de thuisclub er in om nog 7 maal de bal door de korf te werpen en daarvoor zorgden de dames Le- ny van Engelen 3 x, Tini van Bladel 2 x en Jana Kok en Marjan Achten elk 1 x. Als de voortekenen niet bedriegen zullen de Haarsteegse dames weer gevaarlijke con- currenten gaan worden voor het behalen van de afdelingstitel. OP CONCOURS. Door de Kon. Harmonie St. Cecilia zal op zondag 29 sept. a.s. in Oisterwijk wor den deelgenomen aan een groots opgezet muziek- en zangconcours, dat aldaar door de harmonie Asterius wordt georganiseerd. Cecilia komt uit in de Vaandelafdeling en heeft als verplicht nummer de Rapsodie Norvégiënne 3 van Joh. Svendsen arr. Joh. Pala en als vrij nummer de ouverture Solen- nelle van Glazounouw, arr. Balay. Indien Cecilia hier een le prijs met lof zou kunnen behalen, zal zij weer gerech tigd zijn om deel te nemen aan het top- concours van de Ned. Federatie dat in fe bruari 1964 in Arnhem wordt gehouden. Sinds enige tijd zijn de repetities in volle gang en directeur Sef Pijpers laat dan ook niets aan het toeval over en zijn mening is nu reeds dat de voorbereidingen van dien aard zijn dat hij het concours met het vol ste vertrouwen tegemoet ziet. Na het succes van B. v. d. Ven in de Tour du Nord namhijdeel aan een grote wegwedstrijd op zaterdag 14 sept, in België. De grote bazen waren er allemaal present; na 150 km wisten zij zeven renners van het peloton los te maken en bouwde geleidelijk aan een mooie voorsprong op van ruim 2 min.; het peloton gaf zich gewonnen en er werd niets gedaan om de vluchtenden in te lopen, behalve B. v. d. Ven, die zijn rug krom zette en uit het peloton wegvluchtte. Moedig werkt v. d. Ven de voorsprong weg en wist tenslotte de 7 uitlopers in te halen, waarvoor hij van het talrijke publiek een gul applaus kreeg. In de sprint werd hij 8e; hij had zicht teveel in moeten spannen, om zich nog hoger te klasseren. Toch een mooi succes voor de Vlijmense prof. Mooie successen van Fried Libregts. Zaterdag nam de Vlijmense amateur Fr. Libregts deel aan de ronde van Breda; hij wist met nog enkele renners weg te komen en in de sprint werd hij 2e. Zondag startte hij in de ronde van Liempde; heel de wed strijd was hij in de voorste gelederen te vinden. Toch wisten 5 renners te ontsnap pen; 10 ronden voor het einde begon het peloton zich te roeren en Libregts deed veel kopwerk en haalde de uitlopers teurg. In de laatste ronde sprong Libregts alleen weg en wist een kleine voorsprong op te bouwen, die hij niet meer af gaf en hij won verdiend. DE ZWALUW. Zondag 15 sept. hield de Postduivenver eniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Ghislain België, afstand 173 km; los half 11, eerste prijsduif 13-19-10, laatste prijswinnende duif 13-45-18. Uitslag als volgt: P v Bers 1, 7, 9, 15; Jo v d Hout 2; M v Heeswijk 3, 10, 11; L Klerkx 4; G v d Hout 5, 6; J v d Dungen 8; M v Dal 9; Chr v Esch 12; K Kivit 13; C Ketels 14; Dit is de laatste vlucht voor de Zwa luw. Zondag 22 sept. wordt nogmaals St. Ghislain gevlogen, maar door de geringe deelname wordt met de vluchten gestopt. Nu komen de voorbereidingen voor het winterseizoen: de tentoonstelling. DAMESKORFBAL Het Vlijmense Never Down I is voor de competitie ingedeeld in de eerste klas, met Haarsteeg, Blauw Geel, Deuteren 2, JCH, Celeritas, Altior, Avantie. Never Down 2 is ingedeeld in de derde klas, met Avanti, Be Quick, Deuteren 3, SCMH, Celeritas 2, Blauw Geel 2; JCH 2, Haarsteeg 2. HAARSTEEG - BERDIJK 4-1. Een zeer goed spelend Haarsteeg is er BEGIN VAN BRAND. Donderdagavond omstreeks half 9 ging hier de brandsirene. Er bleek begin van brand te zijn ontstaan in een schuurtje achter de woning van v. Z. aan het Oost- eind. De brandweer was spoedig ter plaatse en had het vuur spoedig geblust. BEDANKT. Ds. W. B. van der Meulen, predikant bij de Geref. Kerk, heeft voor het beroep naar Haamstede bedankt. ORGELCONCERT A.s. zaterdagavond zal in de Ned. Herv. Kerk wederom een zang- en muziekavond worden gehouden, waaraan o.m. zal mede werken de bekende organist Piet van Eg- mond uit Amsterdam. SCHITTEREND SUCCES VAN DRUMBAND "MARIJKE" Zaterdag 14 september j.l. nam de drumband van de Harmonie Marijke deel aan het Federatief Concours van de Kon. Ned. Federatie, te Apeldoorn en wel in de Ere-afdeling. Onder leiding van de heer van Best wer den verschillende door Marijxe uit te voe ren nummers correct gespeeld, zodat met belangstelling de uitslag kon worden afge wacht. De jury, bestaande uit de heren Gerard Boedijn (die zelf een der uit te voeren marsen geschreven heeft)Oscar van He mel en Alar Ogier, waren unaniem en eens gezind in het waarderen van de uit te voe ren marsen en kenden voor de beoordeling van alle nummers het cijfer negen toe, ter wijl het hoogste te behalen cijfer tien is. Marijke behaalde alzo met prachtige punten, n.l. in totaal 72, een eerste prijs. Voorwaar een pracht prestatie, waarop men zeer trots kan zijn, temeer daar er, voordat Marijke optrad, slechts één eerste prijs was behaald en wel in de 3e afdeling. Het was dus wel een zware opgave om hier tot dit succes te komen; enkele verenigingen, die reeds voor de derde maal dit jaar deelna men, moesten zich met 'n tweede prijs te vreden stellen. Marijke heeft er zich dan ook schitterend doorheen geslagen en had de bewondering van de zeer grote schare belangstellenden voor dit muzikaal festijn. Het succes van de drumband Marijke is in de eerste plaats te danken aan de zeer kundige en strakke leiding van de heer van Best uit Kaatsheuvel, die vanaf de opricht- ting van Marijke met het instructeurschap belast is. Wanneer Marijke in de toekomst op de ingeslagen weg voortgaat, en de wijze raad gevingen van de heer van Best ter harte neemt, zullen verdere successen zeker niet uitblijven. Wij feliciteren onze drumband van harte met dit mooie succes. De harmonie Marijke stond bij thuis komst van de gelauwerde drumband gereed om de drumband onder muzikale begelei ding naar de repetitielokaal te brengen, waarvoor begrijpelijkerwijze van de zijde der burgerij veel belangstelling bestond. RIKCONCOURS. Evenals vorig jaar hoopt de Supporters vereniging van NEO weer enkele rikcon- coursen te organiseren. Naar wij vernemen zal het eerste rikconcours gehouden worden op vrijdagavond 27 september. Wij komen hierop nog nader terug. P.V. NOOIT GEDACHT. Uitslag luxe prijzen-vlucht vanuit St. Ghis lain. Los 1.55 uur, eerste duif 2,34 uur, laatste duif 3 uur. 1 de Jong 1, 9; P de Meter 2, 10, 65; A v d Schans 3, 17, 22, 36, 39; W Nieuwenhuizen 4, 32; Jan Spie- rings 5, 10a, 19, 25, 46; M Netten 6, 8, 63; A Brouwers 7, 29, 35, 41; Jac Ophorst 11, 49; D v d Schans 12; N Treffers 13, 55; C Broeks 14; M Mesch 15; Spuijbroek 16, 20' A Spierings 18, 52; A Florijn 21, 30, 42 45; M Treffers 23, 56, 57; G Rozen- brand 24, 32, 44, 48, 54; J Kramer 27, 54, 62; A Tactor 28, 50; C Pullens 31; G Janson 37, 38, 53; Gebr. v Os 26, 34, 56; F Tactor 40; C v Tilborg 43, 58; A M de Jong 47; G Molegraaf 51; J Sterrenburg 59; Snaphaan 61; G Genen 64. De hoofdprijzen werden gewonnen door T de Jong 1; M Netten 2; P de Meter 3; A v d Schans 4; W Nieuwenhuizen 5; A Brou wers 6 Jac Ophorst 7; A Florijn 8; G Ro- zenbrand 9; Gebr v Oss 10. A.s. vrijdag inmanden voor de laatste vlucht vanuit Essen. Hierop zijn nog enkele extra prijzen te verdienen. HNC - NIEUWS. Zaterdag j.l. speelde het le elftal van HNC zijn 2e competitiewedstrijd van dit seizoen tegen ONI te 's-Gravenmoer. Deze wedstrijd werd door de HNC-ers met 4-2 gewonnen. ONI trapte af en kwam meteen gevaarlijk opzetten en het duurde wel 10 min. voor HNC het spel enigszins wist te verplaatsen, doch het was ONI dat met een fraai doelpunt van zijn linksbinnen de lei ding wist te nemen. Het was vooral het schitterende werk van doelman Hommel en spil Zwart dat men stand wist te houden; 1 min. voor de rust wist de hardwerkende midvoor van HNC G. de Bie de stand op gelijke voet te brengen. Na de rust nam HNC het initiatief over en wist dat vrijwel de gehele tweede helft te behouden. HNC kon zodoende geleidelijk aan tot 1-4 uit lopen door doelpunten van linksbinnen Man- demakers, die tezamen met de invallers Sprangers en Verduijn een schitterende wedstrijd heeft gespeeld. Voor het einde van de tweede speelhelft kon ONI nog een maal het net vinden, zodat deze wedstrijd op verdienstelijke wijze door HNC met 2-4 had gewonnen. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart alhier hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit Ct. Ghislain, afstand 164 km. De uitslag wos als volgt: P v Raamsdonk 1, 9, 25; H v Campen Sr 2, 6, 14, 15, 26; A Tactor 3; A v Oos terhout 5, 28; R v Raamsdonk 7, 18, 29; A v Iersel 8, 10, 19; F v Tilborgh 11, 22, 32; J Meter 4, 12, 24; H v Campen Jr 13, 23; A Versteeg 16; P Nieuwenhuizen 17, 20, 21; M v d Galiën 26; J IJpelaar 30; H Dalmaijer 31. A.s. zondag wordt de z.g. kas-vlucht ge houden, eveneens vanuit St. Ghislain. In- manden zaterdag voormiddag, 21 sept. tus sen 10 en 11 uur. Inleg f 0.50 per duif. BRAND. Vrijdagmiddag ontstond brand in de wo ning van de heer R. aan de Dreef. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur te bedwingen, doch de schade aan de woning is aanzienlijk. De brand schijnt ontstaan te zijn doordat 'n schort van mevr. R. bij een oliestel vlam vatte en zij deze buiten trachtte te doven. Tengevolge daar van schijnen vonken op het met riet ge dekte dak terecht te zijn gekomen en deze deden het dak vlam vatten. EHBO-VERENIGING OP REIS. Begunstigd door heerlijke zonneschijn maakten de leden van de plaatselijke EH BO-vereniging j.l. zaterdag het jaarlijkse uitstapje. Ditmaal toog men naar de Dom stad, alwaar het Rijks-Laboratorium voor Anatomie en Embryologie werd bezocht. Hier viel nog heel wat te leren en dank zij de duidelijke toelichting van een aan de Rijksuniversiteit verbonden arts zou men dit niet gaarne gemist hebben. Vervolgens toog men over de Veluwe richting Arn hem. Toen men in Aerongen de inwendige mens in het Berghuis ging versterken, kwam men onverwacht nog te staan voor een uit 1813 daterend monument, dat thans zeer de aandacht trok i.v.m. het 150-jarig Ko ninkrijksherdenking. In Arnhem aangekomen, waar een gidse van de VVV de EHBO-ers rondgeleide deed, voerde hun weg ook naar Oosterbeek, waar het Airborne kerkhof bezocht werd, alwaar ongeveer 2500 parachutisten begra ven liggen, wat hen deed terugdenken aan de zonnige 17e september 1944, toen de zon als het ware verduisterde van de vlieg tuigen, maar die daar de dood moesten vinden. Alles was daar weer in gereedheid ge bracht om de familie, die bij dit jaarlijks herdenken naar Nederland komt, op waar dige wijze te ontvangen. Vervolgens toog men via Nijmegen en Berg en Dal richting 's-Bosch, waar in het Casino de operette Frühling in Wien (das Schwarswaldmadel) bezocht werd. Zo had men op deze dag het nuttige met het aange name verenigd en togen allen hoogst vol daan huiswaarts, alwaar men even voor middernacht arriveerde. meenteraad, waarna een ontmoeting met de plaatselijke geestelijke overheid. Het voor- middag-programma wordt afgesloten met een rondrit, waarbij enige objecten in ogen schouw worden genomen. In de namiddag volgt nog een bespre king ten gemeentehuize. Om kwart voor 5 brengen de beide .jeugddrumbands een se renade. AUTO OVER DE KOP. Dezer dagen kwam de heer P. van W. Telegram-adres: „ECHO" uit Gilze met zijn luxe wagen met grote vaart vanaf de richting Gorkum R veer. Tussen de Keizersveerse brug en R'veer voerde P. v. W. een inhaalmanoeuvre uit in een flauwe bocht, op 't ogenblik dat er van tegenovergesteld richting een vracht wagen naderde. De wagen van v. W. raak- te de vrachtwagen en sloeg daarna over de kop. De bestuurder en zijn echtgenot wer den uit de wagen geslingerd. Zij moesten ernstig gewond overgebracht worden naar 't ziekenhuis te Raamsdonksveer. De per- sonenauto werd totaal vernield. stellen van deze voetbalvelden" Dit zei zondagmiddag burg®™®®s.t®r Teiissen tijdens de officiële overdracht van het sportpark „Elzenho ven aa'ndeBesoijense voetbalvereniging R.W.B. De overdracht werd o m bijgewoond door de wethouders van Heeswijk, v. Laack, en door verschillende leden van de voetbalvereniging. dat het bijzonder lang had geduurd voordat R.W.B. zijn nieuwe sport park in gebruik kon nemen. „Dit is evenwel de schuld van R.W.B. zelf" zo veegde hij ieder misver- Burgemeester Teijssen sprak te vens de hoop uit, dat R.W.B. een lange reeks van jaren een goed ge bruik van het sportveldencomplex zou maken. „Het gemeentebestuur heeft er in het verleden met alle mogelijke middelen naar gestreefd om naast het bestaande sportpark aan de Olympiaweg nog een tweede sportpark in Besoijen te krijgen Burgemeester Teijssen betoogde dan ook, dat er in de voorbije jaren talrijke besprekingen over de no den en zorgen van R.W.B. de revue waren gepasseerd. „Het gemeente bestuur had hier begrip voor en gij hebt van uw kant begrip getoond voor het gemeentebestuur van Waalwijk toen men voor de moei lijkheid stond nog 'n tweede sport park te creëren." Burgemeester (Teijssen zei voorts de overtuiging te zijn toegedaan, dit sportvelden complex met een gerust hart aan R.W.B. te kunnen overdragen. „R.W.B. heeft op het gebied van organisatie en verzor ging een uitstekende naam" zo on derstreepte hij deze overtuiging. De heer Teijssen richtte tevens zijn aandacht op de aanwezigheid van een tweetal senioren van de voetbalvereniging R.W.B. Zich spe~ ciaal richtend tot de heer v. Vught, betoogde hij: „U bent een van de velen, die voor het belang van R.W.B. steeds op de bres heeft ge staan. Gij beiden moogt^nu getui gen zijn van het succes." De voorzitter van de voetbalver eniging R.W.B. de heer Snels zei stand weg, „want het gemeente be stuur heeft destijds de goede wil getoond ons een sportpark te ge ven, maar toen was de plaats voor ons wel erg bezwaarlijk" De voor zitter meende, dat het voor de op richters van R.W.B. wel een bijzon dere ervaring moet zijn nu de ver eniging de beschikking heeft ge kregen over een dergelijke sport veldencomplex. Bij wijze van ac centuering schetste hij de oude toe standen waaronder R.W.B. zijn wedstrijden in de voorafgaande ja ren moest spelen. Hij bracht dank aan het gemeen tebestuur aan de directie van de Gemeentewerken Waalwijk. „Ook aan hen hebben wij bijzonder veel te danken" zo betoogde hij. „Wij weten op het ogenblik niet waar we aan toe zijn en hoe we het heb ben" Hij zei burgemeester Teijssen toe, het sportveldencompler, steeds in goede staat te zullen houden, waarbij hij nog een beroep deed op de leden van R.W.B. hieraan mee te werken. „Ik hoop dat de leden een juist gebruik van velden en gebouwen zullen weten te maken en ik reken hierbij op de medewer king van iedereen. Hierna gaf burgemeester Teijssen zich langs een haag van R.W.B. junioren naar het roocï-wit-blauwe iint, waar Jeanne Mandemakers de schaar overhandigde. Een enkele knip met de schaar was voldoende om de overdracht een feit te doen zijn. KAMPIOENSTEAM AMICITIA GEHULDIGD. Een grote wisselbeker en een beker voor eigen kastje waren de trofeeën, welke de Waspikse dames-korfbalclub Amicitia van uit Tilburg mee voerden; eretekenen voor een ferme prestatie in de afgelopen korf balcompetitie. Na het behalen van het kampioenschap in de tweede klas van distr. Tilburg n.l. werd Amicitia door de kring afgevaardigd om een gooi te doen naar het kampioenschap van Brabant. Altior uit Dinther van distr. 's Bosch, DES uit Vier lingsbeek, distr. N.O. Brabant en Concor- dit St. Oedenrode, distr. Z-O Brabant wa ren de andere kampioenen, waartegen Ami citia het moest opnemen. Dat Amicitia uit eindelijk als Brabants kampioen uit deze slag naar voren kwam, zo meende het distr.- bestuur, was een huldiging waard. Zo ver- schenen de Waspikse dames zondag in Til- burg op het podium om de felicitaties van de bond, uitgesproken door de presidente van het district mej. Waayers, in ontvangst te nemen. De huldigingsplechtigheid werd door een kinderkoor van mevr. Smulders op plezierige wijze omlijst. Zigo - Amicitia 1-6. De eerste wedstrijd in de competitie van de eerste klas, kring Tilburg, is voor de Waspikse dameskorffbalclub Amicitia in een grootse overwinning geëindigd. Ami. citia versloeg in Tilburg bet 12-tal van Zigo met 6-1. Voorwaar een goede start na de promotie aan het eind van het vorige sei- WASPIK - BOEIMEER 2-1. Toen in de 16e min. van de wedstrijd Waspik - Boeimeer de Bredanaars de Was pikse doelman met een boogbal verrasten, zag het er voor de thuisclub niet bepaald rooskleurig uit. Niet dat Waspik haar te genstanders geen partij kon geven, maar 't zat de gastheren aanvankelijk niet erg mee. Willy Vervoort miste na een kwartier spelen in de eerste helft een geheide kans om zijn ploeg aan de leiding te brengen door een toegekende strafschop jammerlijk naast te schieten. Dit feit drukte 'n stempel op zijn spel gedurende de rest van de aantrekke lijke wedstrijd. Boeimeer daarentegen putte moed uit deze meevaller en lanceerde een aantal niet ongevaarlijke aanvallen. De ver dediging van Waspik gaf voorlopig echter geen krimp en bleef tot in de 60e min. heer en meester in haar domein. Ondanks het stuwende werk van de beide halfspelers de Graauw en Smits, die verdedigend assis teerden en regelmatig ook mee ten aanval trokken, kwam de voorhoede voorlopig niet tot doelpunten. Een kwartier voor het ein de kwam de verlossende kopstoot van Dick Sprangers die met een gewaagde duik een boogbal van Vervoort achter de doelman werkte. Drie minuten later slechts stond de thuisclub gewonnen. Een gevaarlijke aan val van Waspik kon slechts met de hand door de Boeimeer achterspeler worden on derbroken: Penalty. De eer om dit vonnis over Boeimeer te voltrekken kwam niemand anders toe dan de benjamin van het elftal Cor Smits, die vandaag een waarlijk mag nifieke wedstrijd speelde. Met een schijn beweging stuurde hij de doelman naar de linker paal, terwijl hij de wal in de uiter ste rechterhoek prikte, 2-1. WERKBEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN. Dinsdag 17 september a.s. brengt de Commissaris der Koningin Dr. C. N. M. Kortmann een werkbezoek aan de gemeen, te. Dit bezoek vangt om 9 uur v.m. ten ge meentehuize aan met een bespreking tussen de Commissaris der Koningin en het colle ge van burgemeester en wethouders, gevolgd door een informele bespreking met de ge- „De grote uitbreiding in het zie len aantal, die heeft plaats gevon den in de parochie van de H. Jo hannes de Doper en de parochie van de H. Clemens in Waalwijk, brengt zo'n grote vermeerdering mee van de herdelijke werkzaamheden ter behartiging van de geestelijke be langen, dat wij gemeend hebben, te moeten overgaan tot het stichten van een nieuwe parochie." Dit staat te lezen in een schrijven van Mgr. Bekkers, bisschop van 's-Hertogenbosch, dat zondagmor gen in de kerken van de parochie St. Jan en H. Clemens tijdens de kerkdiensten is voorgelezen. In dit schrijven wordt tevens de grote voldoening van de bisschop naar voren gebracht, dat de kerk besturen van beide parochies graag de helpende hand willen bieden, om tesamen met het bisdom en het rijk dit grote werk ook financieel tot stand te brengen. De bisschop doet bovendien een dringend be roep, vooral ook op de parochianen van de nieuwe parochie, om zoveel als dat in hun vermogen ligt, de nieuwe pastoor en het kerkbestuur te steunen bij de sichting van de nieuwe parochie en de totstandko ming van een nieuw kerkgebouw. Dit houdt in, dat ongeveer 1000 pa rochianen van de St. Jan en ca. 600 van de parochie St. Clemens naar de nieuwe parochie zullen over gaan. De parochie St. Jan behoudt dan nog een zielenaantal van ca. 4000 parochianen en de parochie St. Clemens van ongeveer 2900. Tot kerkmeesters van de nieuwe parochie zijn benoemd de heren H. Schilders en P. Aerts. Omdat de gelovigen, die tot de nieuwe parochie behoren eerst wer kelijk aan het parochie leven gaan De nieuwe parochie die met in gang van 15 september is opgericht zal de naam dragen van parochie van de H. Bernadette. De nog te bouwen kerk zal dan ook worden toegewijd aan deze heilige, terwijl de parochie zelf de H. Johannes de Doper - de patroon van Waalwijk - zal gaan vereren. De parochie zelf zal tot het dekenaat Waalwijk gaan behoren. Tot pastoor van de nieuwe pa rochie is benoemd de zeereerwaarde heer J. A. Oomens. De oprichting van de nieuwe pa rochie brengt met zich mee, dat een gedeelte van de parochies H. Jo annes de Doper en de H. Clemens zal worden afgescheiden, om tot de nieuwe parochie te gaan behoren. deelnemen, wanneer de nieuwe kerk is gerealiseerd, heeft Mgr. Bekkers bepaald, dat zij tot dan toe als parochianen van hun tegen woordige parochie beschouwd zul len blijven en dat tot dan toe ook hun plichten en rechten zullen blij ven. De nieuwe parochie van de H. Bernadette zal o.m. omvatten: De evennummers 2 t/m 82 en de oneven nummers 1/103 van het Laageinde, de huizen aan de Win terdijk die achter de nos 1 t/m 103 van het Laageinde liggen, de Thor- beckelaan; voorheen par. St Cle mens. De Ambrosiusweg; Van de parochie St. Jan; de Mgr. Prinsenstraat, de Mgr. Zwijsenstraat, de Zijlmansstraat, het Oranjeplein, de Mgr. Luyben- straat, de Pater v. d. Elzenstraat, de Pieter Vredestraat, het Hoek- einde en de Nieuwstraat. Opgemerkt wordt nog dat de nos. 82a, 82b van het Laageinde en de hogere nos. aan deze gelegen, bij de. St. Clemensparochie blijven.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 3