wAAlwijkse en lanqstRAAtse coimnt KAATSHEUVEL De ouden van dagen op reis Sprang-Capelle Uit do Langstraat Eerste streekdag te Sprang- Capelle trok veel publiek „De Luxe" Nieuwkuijk Elshout MEER DAN 200 HOOG TEVREDEN MENSEN Wilt U autorijden leren Autorijschool Sprang Vrijh.-Capelle Capelle Drunen Loon op Zand MAANDAG 23 SEPTEMBER 1963 85e JAARGANG No. 76 De tcho van het Zuióer» Uitgever: Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Telegram-adres: ,,ECHO" 't Is donderdag j.l. weer 'n mooie dag geweest voor onze oudjes. Er Was weer één roep over de goed georganiseerde prettige reis met maar één, maar dan ook één alge mene opmerking: 't volgend jaar moet het een hele dag worden. Waarom kan dat overal, behalve m Kaatsheuvel? Wij willen wel helpen om aan het nodige geld te komen wanneer het daarom gaat. Zo n hal ve dag is wel prettig, maar veel te kort. Dergelijke opmerkingen en nog veel andere, kregen de comité-leden te horen wanneer de oudjes onder een hartelijk „dankje voor de mooie reis" weer uitstapten op de plaats waar ze op het middaguur door de comité-leden met de bus werden af gehaald. Ja en als men dan die blije dankbare gezichten ziet van die mensjes die dan toch met zo'n klei nigheid tevreden zijn, dan gaat men zelf ook denken dat het toch ook voor Kaatsheuvel wel mogelijk moet zijn te doen wat een ander ook doen kan. In ieder geval is het zeker dat voorzitter Tuerlings op de eerstko mende vergadering, waarop het te kort van deze reis ter tafel zal ko men, met het gedurfde voorstel komt om het volgend jaar groter te boeren. Hij is er van overtuigd dat niet aleen de oudjes, doch ook de gehele burgerij sympathiek tegen over dit voorstel zal staan. En nu maar afwachten hoe dat voor elkaar te brengen is. Ja, 't was donderdag een echte feestdag voor de Kaatsheuvelse mensjes boven de 68 jaar, De leeftijdsgrens is niet te laag maar desondanks moesten vijf grote auto. in LUXE VOLKSWAGEN Vraag voor Kaatsheuvel dan inlichtingen bij B. van Wijgerde Marktstraat 7 - Telef. 3097 A. Govers „Purfina" Tankstation v. Heeswijkstraat - Tel. 3099 A. BERGMANS Teisterbantlaan 37, Waalwijk Telefoon 2160 bussen gecharterd worden om de 215 reizigers een plaatsje te bieden. Een compliment aan onze reizigers, die zich keurig en stipt aan de orde maatregelen hielden, die werden af gekondigd. Niemand, maar dan ook niemand was te laat of liet bij het vertrek uit „Dennenoord" of „De Engel" op zich wachten, al was dan de aantrekkelijke muziek van het grote pierement in „Dennenoord" nog zo verleidelijk en al smaakte 'ty borreltje in „De Engel" nog zo heer lijk. Om half twee, nadat alle bussen op de Markt verzameld waren, ver trok de stoet om over Loon op Zand door de Ringbaan-west in Tilburg, via Hilvarenbeek, Esbeek, Reusel, de Belgische grens in Arendonk te be reiken, waar het met de formalitei ten gesmeerd ging, om dan via Weelde, Turnhout en Vorselaar de grote Dancing „Dennenoord" te be reiken, waar voor het eerst halt ge houden werd. Door het comité wer den de reizigers daar getracteerd op een heerlijke tas koffie, waarbij de Coöperatie „Broederhulp" uit Kaatsheuvel, de traditie getrouw, alle reizigers vergastte op twee lek kere ovenverse spritskoeken. Voor zitter Tuerlings bracht hiervoor aan het bestuur van de Co-op hartelijk dank, daarbij vermeldend dat de voorzitter van de Co-op had opge merkt dat hij deze beau-geste aan de mensen verplicht meende te zijn, die zo spontaan het bedrijf steunen. De twee uurtjes in „Dennenoord" waren niemand te lang, maar a la minute waren toch allen weer in de bus gezeten, om dan weer via Turn hout, Baarle-Nassau te bereiken, waar in „De Engel" bij de heer Ver- heijen een goed verzorgde koffie tafel klaar stond. De heerlijke broodjes, goed belegd en gesmeerd, gingen er vlot in en er wordt dan wel eens gezegd dat oude mensen minder eten, slechts sporadisch was er een bordje te vinden waarop nog een kleinigheid achterbleef. En dan volgde nog een vrij uurtje waarop verschillende reeds zolang gewacht hadden. De heer Verheijen deelde mee, dat hij de consumptie voor het gezelschap met een dub beltje had verlaagd en dat werd met een hartelijk applaus begroet, met als gevolg dat velen zich het borreltje na de kofietafel lekker lie ten smaken. Men strekte de benen eens, ging eens rechts en links rond kijken, maar toen verzamelen werd geblazen, waren allen weer in een paar minuten present. De terugreis ging even vlot als de heenreis en circa half tien werden allen weer afgeleverd op de plaats waar be gonnen was. In Hotel Smit bracht de voorzit ter een kort woord van dank aan de „hulpen" voor hun medewerking en aan de chauffeurs voor de ver zorgde bustocht. En nu wachten wat het volgend jaar geeft. JEUGD-TOTO HANDBALVER. „DESK" Ook de inzet voor jeugd-toto nr. 2 van de Handbalvereniging „DESK" was zeer bevredigend. Nadat jeugd-toto nr. 1 van start was gegaan met een mooie inzet van 242,80, gaf die voor toto nr. 2, waarvan de inzet d.d. 20 sept. 1963 werd bepaald, een bedrag te zien van precies 248. Geen grote vermeerdering van inzet dus, maar toch wel een ver hoging, waarmee de toto-commissie van de Handbalver. „DESK" erg blij is en waarvoor zij de deelne mers hartelijk dank zegt. Deze eerste resultaten geven het vertrouwen dat deze toto, welke met vereende krachten wordt ge voerd en nog 10 weken zal duren, een volledig succes zal worden en straks de jeugd-afdeling van de Handbalver. „DESK" er wel bij zal varen. De prijswinnaars van de jeugd- toto nr. 2 waren: le prijs: L. Pijnenburg, Drunen, 37,20 met precies 248,2e prijs mej. Th. v. d. Eerden, Waalwijk, 24,80 met 248,05; 3e prijs H. Goedhart, J. Schrauwers, H. van Wanrooy, Th. v. Woensel (allen te Kaatsheuvel), T. v. Dongen te Loon op Zand, M. v. Drunen te Drunen en H. v. Dongen te Waalwijk met 247,90 resp. 248,10. Zij delen 'n bedrag van 12,40 en ontvangen ie der 1,77. Uitreiken der prijzen is in han den van de heer A. v. d. Ven, Jul. v. Stolbergstraat 11 te Kaatsheuvel. BERKDIJK—G.S.B.W. 2—8 Vanaf het beginsignaal hadden de gasten uit Goirle een duidelijk over wicht en de cijfers waarmee zij uit eindelijk beslag op beide punten legden, waren beslist niet geflat teerd. De aanvallen werden vrij aardig opgebouwd, meestal met steun van de beide uitstekende half- spelers, en de Berkdijk-verdediging kreeg het daardoor meteen bijzon der zwaar te verduren. Enkele ma len ontsnapte haar doel op het nip pertje aan doorboring, terwijl ook doelman v. d. Hout met een paar fraaie reddingen erger wist te voor komen. Mede doordat er van de Berkdijk-aanval totaal niets uit ging, was het begrijpelijk dat de verdediging zich op de duur niet zou handhaven. Toch duurde 't nog een half uur voordat de gasten het eerste doelpunt lieten aantekenen. Twee minuten later werd de Berk dijk-doelman verrast door een on verwacht schot dat via z'n handen doel trof. Voordat de eerste helft werd afgesloten, greep een van de Berkdijk-verdedigers foutief in en trapte de bal in eigen doel; 03. De tweede helft was een getrou we copie van de eerste. Even veerde Berkdijk op, toen een verre bal de GSBW-doelman verraste; 1-3, maar vijf minuten later, toen de Berk dijk-doelman uit z'n doel moest om erger te voorkomen en daarbij ge wond raakte, konden de gasten nr. 4 in het verlaten doel deponeren. Berkdijk was toen duidelijk aange slagen, terwijl de gasten geen mo ment verslapten. Een hard schot van dichtbij wist de Berkdijk-doel man nog wel af te weren, maar toen de bal opnieuw werd ingeschoten, was hij machteloos. De doelpunten volgden elkaar nu snel op. Bij de stand 17 konden de gastheren met een tweede doelpunt nog even pro fiteren van een verslapping in de Goirlese verdediging, maar toen de gasten vlak daarop hun achtste doelpunt scoorden, was de afstand weer even groot en daarna geloof den beide partijen het wel. HENGELCONCOURS H.S.V. Tomatensorteerwedstrijd; le prijs H. G. Rijken, 2e B. van Kemmeren, 3e L. Fran sen, allen Sprang-Capelle. Bloemenschikken: le prijs mej. C. Kuijs- ten, 2e dhr. R. Dekkers, 3e mej. N. Rozen- brand allen Sprang-Capelle. Touwtrekken: le prijs Gymn.ver. Pro Pa- tria, 2e Jonge Boeren; dames: le Platte landsmeisjes, 2e Pro Patria allen Spr.-C. Kogelstoten: Dames: le prijs N. Rozen- brand, 2e R. v. Beek, 3e A. Kuijsten; heren: le W. Timmermans, 2e J. v. d. Schans. Hoogspringen dames le pr. M. Ophorst 1.30 m. en A. van Pelt 1.30 m.3e N.Ro- zembrand 1.25 m; heren le W. Timmer mans 1.60 m. Parenkruien: le prijs P. Ro- zenbrand en J. de Rooij. Warenkennis: le prijs T. Kuijsten, 2e A. v. Oversteeg. BERNDIJK Onder opnieuw uitstekende weers omstandigheden heeft de hengel- club H.S.V. Berndijk haar vijfdaag se concours in de Bergse Maas voortgezet. Er werd ook nu over 't algemeen uitstekend gevangen, waarbij de jeugdige Louk Snoeren met 33 stuks tot de beste prestatie kwam en dus winnaar werd van de dagprijs, terwijl M. v. Boxtel tweede werd met 23 stuks. De leiding in 't persoonlijk klassement van de A- xlasse is nog stevig in handen van Ant. Snoeren met 102 stuks en er zal een soort wonderbare visvangst voor nodig zijn om hem die eerste plaats te ontnemen. Hij wordt op vrij grote afstand op de tweede tweede plaats gevolgd door zijn hierboven gesignaleerde en veelbe lovende zoon Louk met 70 stuks. Ook in het ploegenklassement heeft de ploeg A. Snoeren met 166 stuks nog de leiding, gevolgd door de ploeg G. van Boxtel met 162 stuks. In de B-klasse werd J. v. d. Berg nr. 1 met 26 stuks en M. Groenen- daal tweede met 22 stuks. A.s. zondag komen de hengelaars om 10 uur weer aan de start voor de laatste krachtmeting van dit con cours. DUIVENSPORT Zondag hield de Kaatsheuvelse duivensportvereniging haar laatste wedvlucht van dit seizoen, ditmaal vanuit St. Ghislain. De uitslag van de oude duiven was: Fr. v. d. As sem 1; J. v. Heeswijk 2; M. Klijn 3, 10, 11; G. Ligtvoet 4; H. v. Helvoirt 5, 9; H. Robben 6; L. de Bondt 8. Late jonge duiven: M. v. Boxtel 1, 16, 17; L. v. Geel 2, 11, 14; M. Ververs 3; Fr. v. d. Linden 4, 15; P. Ligtvoet 5,6; M. v. Corstanje 7, 10; H. Robben 8, 13; J. v. Heeswijk 9, 12. BEROEP. Ds. P. J. Bos, predikant bij de Ned. Herv. Kerk, ontving een beroep naar Maarssen. JEUGD-APPÈL. Voor de Herv. jeugd zal op zaterdag 12 oktober a.s. in het gebouw van de Chr. Volksbond een jeugdappèl gehouden wor den. KERKCONCERT. Vanwege het Brabants Muziek Centrum te Waalwijk werd j.l. zaterdagavond in de Ned. Herv: Kerk een concert gegeven, waaraan medewerkten de bekende organist Piet van Egmond en een dubbel gemengd kwartet onder leiding van de heer Frans van Tilburg uit Werkendam. Het concert werd opgedragen aan de fa milie van wijlen de beer W. Timmermans, in leven president-kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk te Sprang. Nadat Ds. P. J. Bos de concertavond had geopend met Schriftlezing en gebed, her dacht de voorzitter van het Brabants Mu ziek Centrum in waarderende woorden wij len dhr. W. Timmermans; hij had veel dank voor de medewerking die het B. M. C. van hem had mogen ontvangen, waarom men gemeend had dit concert aan zijn na gedachtenis te wijden. Zijn naam zal aldus spr. - bij ons steeds in ere en her innering blijven. Na samenzang van Psalm 103 8, open de de organist Piet van Egmond het concert op het schitterende kerkorgel, met een Fan tasia en Fuga in g-mol van Joh. Seb. Bach. Onder leiding van de heer Fr. van Til burg zong een dubbel gemengd kwartet n tweetal composities van de dirigent, n.l. Roept uit aan alle Stranden, en Schoonste Heer Jezus, waarvan vooral het laatste uit stekend werd vertolkt. Piet van Egmond speelde vervolgens nog het Orgelconcert in Bes-dur van G. F. Han del en Trio Sonate van Joh. Stanley, afge wisseld met kwartet- en samenzang. Piet van Egmond besloot zijn schitterend orgelconcert met een improvisatie, waarbij zowel de hoedanigheden en de mogelijkhe den van het mooie instrument als de kwali teiten van de organist duidelijk naar voren kwamen. Ds. Bos dankte aan het slot de medewer kenden aan deze mooie avond. De belangstelling was jammer genoeg niet bijzonder groot. NEO-NIEUWS. De v.v. NEO start a.s. vrijdagavond weer met een serie rik-avonden, in het café van de heer Huijbs aan de viersprong.. Dat deze avonden weer een succes zul len worden staat bij voorbaat wel vast, daar reeds vele rikkers zich lieten inschrijven. Er zijn weer een aantal prachtige prijzen beschikbaar gesteld en ook is er een fraaie beker beschikbaar voor de winnaar van de vier avonden. Al met al dus de moeite waard om de vier avonden vrij te houden en te gaan rikken bij de heer Huijbs. Heren rikkers, veel succes. P.V. NOOIT GEDACHT. Concours vanuit Esschen. Deelname 80 duiven; los 9 uur; eerste duif 9.51 uur, laatste duif 10.31 uur. M. Netten 1, 2, 4, 8, 11; M Treffers 3; A Spierings 5; C Pullens 6; A M de Jong 7 19; Jac Ophorst 9, 10, 16; J Kramer 12, 17; P Meter 13, 18, 20; C Verhagen 14', 15. A.s.' zaterdag half 8 prijsuitreiking van de kasvlucht en om 7 uur uitbetaling poule- gelden. GEREF. GEMEENTE. A.s. dinsdag 24 september des avonds half acht hoopt voor de Geref. Gemeente, in het kerkgebouw Julianalaan 8, voor te gaan Ds. H. van Gils. VOORLICHTINGSBIJEENKOMST. Dinsdagavond om half 8 zal in de zaal van de heer P. Pruijssers een voorlichtings bijeenkomst worden gehouden voor de tuin ders. Op deze bijeenkomst, die uitgaat van de Coöp. Landbouw Aankoopver. Sprang- Capelle en omstreken, zal door de heren ir. de Klerk en Timmer worden gesproken over de C.O. 2 voorwaarden in de tuinbouw. een drukke afscheidsreceptie plaats. Aller eerst werd door de heer G. Muskens als oudste kerkmeester onder toepasselijke woorden het cadeau van de parochie over handigd. De burgemeester Mr. Stieger, sprak na mens het gemeentebestuur. Hij schilderde de pastoor als een voorvechter voor de pa rochie Elshout met wie hij, ondanks de vele niet altijd te verwezenlijken wensen, steeds prettig had kunnen samenwerken. De bur gemeester was blij 1 dat de pastoor de ge meente niet ging verlaten, maar van een welverdiende rust ging genieten in het Ja- cobushof. De pastoor dankte en het gemeentebe stuur èn vooral nogmaals de parochianen, en speciaal kapelaan Raaymakers, die dit afscheid zo keurig had geregeld. Daarna was het een gedrang van de pa rochianen en oud-parochianen, die allen nog eens persoonlijk van pastoor Versteeg af scheid wilden nemen. Het défilé werd mede afgenomen door deken Werner uit Drunen, de heer en me vrouw Stieger en het comité dat tijdens het gouden ujbileum verzorgde en nu ook de voorbereidende werkzaamheden had ver richt. Nog verschillende jaren van een welver diende rust zijn pastoor Versteeg van harte toegewenst door al zijn parochianen. Gezellig en sfeerrijk evenement Gezellig en sfeerrijk was de eerste Sprang- Capelse streekdag, die zaterdag op een ter rein aan de Julianalaan werd gehouden. En dat het zo druk zou worden hadden de or ganisatoren stellig niet verwacht. Het pro gramma van veekeuringen, demonstraties en wedstrijden was met zorg voorbereid. Aan de keuringen werd met bijna 100 stuks vee deelgenomen. Tastbaar. Burgemeester M. van Prooijen vestigde In zijn openingsspeech de aandacht op het nut van zo'n dag voor Sprang-Capelle, om dat ook de niet-agrariërs er bij betrokken zijn. "En het gaat er tenslotte om te komen tot een hoger welvaartspeil vöor de gehele gemeente", aldus de Jieer van Prooijen. Hij juichte het toe dat de streekverbeterings- commissie het initiatief had genomen tot het houden van een streekdag. Met zo'n dag wordt immers het streekverbeteringswerk tastbaar. Burgemeester van Prooijen hoopte vooral dat de ruilverkaveling in Sprang- Capelle niet te lang meer op zich zou laten wachten, omdat, wil het goed zijn, streek - verbetering en ruilverkaveling nu eenmaal samen moeten gaan. Stands. In een grote tent waren verschillende stands ingericht, onder andere van enkele Sprang-Capelse middenstandszaken, de Bra bantse Mij. van Landbouw, de voorlichting etc. Ook de leerlingen van de huishoud school en de plattelandsvrouwen hadden een keurig verzorgd "hoekje". De trekkersbe- hendigheidswedstrijden trokken veel be langstelling, evenals het touwtrekken, ko gelstoten, hoogspringen en dergelijke, en de demonstraties van de gymnastiekvereniging Pro Patria.. In de tent bekampten de dames elkaar in het bloemenschikken, cadeautjes inpakken etc. En onderwijl was er af en toe muziek van de plaatselijke fanfares. In de avonduren genoten honderden van een fijn verzorgd programma van wedstrij den en de monstraties van de ruitervereni- gingen Prinses Irene uit Zevenbergen, De Giessenruiters uit Hoornaar en De Mar- grietruiters uit Sprang-Capelle. Uitslagen. Kampioenskoe: A. van de Corput, Spr.- Capelle; reserve-kampioen: A. van Pas te Waspik. Koe met beste uier, idem. Groepen van 3 of 4 koeien van één be drijf: A. van de Corput le prijs, D. van der Schans Spr.-Capelle, 2e prijs. Vaarzen: le pr. a Dira, A. v. d. Corput, lp pr. b Liesje, H. Paans; Drachtige vaar zen le pr. a Addi, A. Verhagen, allen Spr.- Capelle. Melkgevende koeien: le pr. a, Jo ke, A. v. Pas Waspik; le pr. b Lena, mevr. B. Timmermans, Sprang-Capelle; Melkge vende koeien geb. april 1958 maart 1959: le pr. a Gonda, H. van Os Kaatsheuvel; le pr. b Aaltje, mevr. B. Timmermans. Droog staande koeien: le pr. a Mientje, Jac. Craa- yo, Sprang-Capelle. Melkgevende koeien ge boren jan. 1957 febr. 1958: le pr. a Ton- ny, Ant. v. d. Corput; le pr. b Aaltje, Ad Timmermans Sprang-Capelle. Melkgevende koeien geb. okt. 1955 tot jan. 1957: le pr. a Willy, D. v. d. Schans, le pr. b Nellie, H. Paans Sprang-Capelle. Droogstaande koeien geb. 1954-1958: le pr. a Margriet, J. Craayo Sprang, le pr. b Jennie, A. van Pas Waspik. Melkgevende goeien geb. 1951 -1955 le pr. b H. Paans, Sprang-Capelle. Veebeoordeling: le prijs L Snijders, 2e P. Snijders, 3e W. de Bie; dames le prijs H. Ophorst, 2e B. v. Heijst Waalwijk, 3e A. Kuijsten. Cadeautjes inpakken: le prijs D. Kuijs ten, 2e B. v. Heijst, 3e A. Kuijsten. Kalveropfokwedstrijd: le prijs G. van Achterberg, 2e J. van Baardwijk, 3e J. v. Achterberg allen Sprang-Capelle. Trekkerbehendigheidswedstrijd: le prijs B. Schelle, 2e R. Rijken, 3e W. de Bie al len Sprang-Capelle. MEJ. E. VAN DOOREN 12% JAAR BIJ HOLLANDIA IN DRUNEN Voor de tweede keer in een week kon de directie en het personeel van de Hollandia Schoenfabrieken een jubilaresse huldigen bij haar 12%-jarig dienstverband. Ditmaal was het mejuffr. Liesje v. Dooren, werkzaam op de afdeling Stikkenj in Drunen. In de rijkelijk van bloemen voor ziene cantine, bood de heer C. Tho mas haar als blijk van waardering voor haar werk een gouden horloge aan. Hij zei mej. v. Dooren te ken nen als een zeer prettige werk kracht, die altijd voor iedereen klaar stond en hij wenste haar veel geluk in haar komend huwelijk. Namens het gehele personeel overhandigde de heer H. Mommer- steeg (lid van de Ondernemings raad) haar een cadeau onder cou vert. In de eveneens feestelijk inge richte Stikkerij werd Liesje van Dooren gehuldigd door haar naaste collega's. Als chef van de Stikkerij dankte de heer P. Schalken haar voor de prettige samenwerking en wenste haar verder alle goeds toe. Namens de jubilaresse dankte haar verloofde, de heer J. v. d. Wiel, alle sprekers voor hun goede wensen en sprak de hoop uit dat zijn aanstaan de vrouw als thuiswerkster nog lang bij Hollandia zou kunnen zijn. 40 JAAR PRIESTER. Op zondag 22 sept. j.l. herdacht de abt van de Cisterciënser-abdij Mariënkroon al hier, dom. Joannes van Engelen, zijn 40- jarig priesterfeest. Van de bij deze gelegen heid gehouden receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. Dom. Joannes van Engelen werd in 1897 te Haarsteeg geboren. Hij kwam in 1914 alhier bij de Cisterciënsers en werd in 1915 geprofest. Op 30 sept. 1923 werd hij te Versailles door kardinaal Dubois tot pries ter gewijd. Toen Mariënkroon tot zelfstan dige priorij werd verheven, kwam hij in 1929 als eerste prior uit Versailles. Van 1935 tot 1957 was hij hier op Mariën kroon sub-prior en bij de verheffing van Mariënkroon tot abdij in laatst genoemd jaar werd hij als eerste abt gekozen. Het volgende provinciaal kapittel koos hem tot abt-praeses. Als abt-praeses werd dom. van Engelen door paus Joannes uitgenodigd om deel te nemen aan het Concilie. Hfj ver trekt hiervoor rond 25 sept. naar Rome, waarom de viering van dit priesterfeest op zondag 22 sept. werd gesteld; de eigenlijke datum is 30 sept. DE LUCHTBODE. De postduivenvereniging De Luchtbo de hield zondag haar vlucht vanuit St. Ghislain. Deelname 30 duiven, gelost 11.30 uur met wind. Aankomst eerste duif 13-48-49 uur. De uitslag is als volgt: M Maas 1, 4; H v d Linden 2, 5, 7; Gebr. IJpelaar 3, 6; J. Seters 8; Overduif M. Vera. GILDE St. Crispijn. De periode van 6 jaar voor de koning van St. Crispijn, de heer Mar. v. d. Velden, raakt ten einde. Het gilde zal zaterdag 28 sept. a.s. in haar gildezaal van dhr. P. Coo- mans met de kruisboog om de nieuwe ko ning gaan schieten. Alvorens er geschoten wordt zal de oude koning door de besturen van de beide andere gilden (St. Ambrosius en St. Hubertus) en het gehele eigen gilde worden afgehaald aan zijn woning om zo gezamenlijk naar de zaal te gaan. Hiermede is een oude traditie weer in ere hersteld, welke jarenlang niet meer is toegepast. Het gilde St. Crispijn zal nu weer door de an dere gilden worden begeleid naar de "schutsboom" - zoals het heet. Nadat de nieuwe koning zal zijn bekend gemaakt zullen de leden van het gilde naar diverse prachtige prijzen kunnen schieten. Dit gilde zal op zaterdag 12 oktober haar jaarlijkse Statiedag houden. PRIESTERWIJDING Op zondag 29 september zal onze dorps genoot de weleerw. heer Mar. Brands in Gemert zijn plechtige Priesterwijding ont vangen. De Neomist zal op 6 okt. d.a.v. zijn Eerste H. Mis in onze parochiekerk opdra gen. Wij komen'hierop nog nader terug. SKELTERWEDSTRIJD. Door de K.A.J. werd zondag op de speelplaats van de jongensschool een mooie skelterwedstrijd gehouden. Van 2 tot 10 uur n.m. zijn velen daar bezig geweest en hebben evenveel personen de skelters kun nen berijden en geprobeerd de schitterende prijzen te bemachtigen, waarom fel werd gestreden. Het parcours dat op de speel- wikkeling en een sociaal-godsdienstige cur sus. Deze cursussen zullen in afdelings- of rayonverband georganiseerd worden. Besloten werd verder om een stalwed- strijd, een wedstrijd onderhoud trekkers en een kalveropfokwedstrijd te houden. Komende -winter wil men weer traditie getrouw een toneelstuk opvoeren. Een cul turele club werd opgericht met het doel zich te bekwamen in het spreken in het open baar en het declameren. De scheidende voorzitter de heer N. v. Drunen dankte de leden voor de ondervon den medewerking tijdens zijn ambtsperiode. Door de heer C. Klijn werd hem een cadeau aangeboden. In de ontstane bestuursfunctie werd gekozen de heer M. van Weert. """^OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor pater R. van Engelen voor zijn missiegebied in India, heeft in 10 maanden ruim f 3400 opgebracht. Bij intekening hadden de parochianen op zich genomen maandelijks een vaste bijdrage te geven. De dames collectricen zal voor hun moeit een gezellig avondje worden aange boden. AFSCHEID PASTOOR. Zondag heeft pastoor Versteeg officieel afscheid genomen van de parochie Elshout, die hij bijna 25 jaar heeft bestuurd. Daar zijn gezondheidstoestand vooral de laatste maanden sterk achteruit was gegaan en het parochiewerk duidelijk te zwaar voor hem werd, heeft hij vooral op medisch advies be sloten als pastoor te bedanken. De activiteiten die hij in de loop der ja- r- - ren van zijn pastoraat heeft ontwikkeld zijn plaats was uitgezet, voldeed goed aan de velerlei geweest en dat hij zich bij de pa- -was pen 2oe" I(iee van TAFELTENNIS. Aan het Devade-tafeltennistournooi te 's-Bosch werd door 10 leden van Smashers deelgenomen. Behalve de wisselprijs, wisten zij nog 16 persoonlijke prijzen mee naar Elshout te brengen. H.E. 2e klas H. v. d. Heuvel le prijs, 3e klas W. Jansen le pr. D.E. Jo van Son le prijs, Jo Pulles 2e pr. H.D. le klas H. v. d. Heuvel en G. Oerle mans 2e prijs, 2e/3e klas W. Janssen en J. Schapendonk 2e prijs. D.D. Jo Pulles en Ger Pulles le prijs, Jo van Son en A. Jans sen 2e prijs. Mixed Dubb. Jo van Son en P. Janssen le prijs, Jo Pulles en J. Scha pendonk 2e prijs. R. K. J. B. In een algemene ledenvergadering van de RKJB afd. Elshout, hebben bestuur en le den het actie-program voor het komende seizoen weer vastgesteld. Besloten werd dat de volgende cursussen doorgang zullen vin den. Een tuinbouw-economische cursus, een cursus opvoeringk bodemproduktie, een cur sus contractteelt, een cursus algemene ont- rochianen erg bemind heeft gemaakt, is niet alleen bij zijn 40-jarig en 50-jarig priester jubileum gebleken, maar ook nu hij af-, scheid heeft genomen. Werd hem bij zijn gouden jubileum verzorgde en nu ook de nen een televisietoestel aangeboden, nu werd hem weer een enveloppe met f 750 over handigd. u In de plechtige hoogmis die hij voor het laatst voor het welzijn van de parochianen heeft opgedragen, heeft hij de parochie be dankt voor de ondervonden steun en mede werking en het medeleven dat de parochi anen steeds hebben betoond. Hij erkende zelf dat hij natuurlijk ook fouten had ge maakt, maar vroeg daarvoor begrip hij de parochianen, omdat ook een priester een mens is en mens blijft. Niet alleen de pas toor had een brok in de keel, maar de ge lovigen waren door de woorden van hun scheidende herder diep ontroerd. Van half 2 tot 2 uur had een défilé van de parochiegemeenschap plaats langs de pastorie. Zichtbaar geroerd zag de pastoor neer hoe of de verschillende verenigingen zo keurig voor de dag kwamen en hem een laatste groet brachten. Van 2 tot 3 uur had in het parochiehuis verwachtingen. Het was een goed idee van de organisatoren, want het geld kwam ten goede aan de Loonse jeugd. Een groot pu bliek was hij het evenement aanwezig. BRIEF VAN MGR. BEKKERS Alle diocesanen in het bisdom Den Bosch hebben voor de tweede keer een brief in huis gekregen van hun bisschop, mgr. W. Bekkers. De vo rige keer was het schrijven er op gericht, de financiële zaken te rege len; de voorstellen van de bisschop hebben toen grote weerklank ge vonden en het systeem van vrijwil lige bijdragen heeft de meest opti mistische verwachtingen overtrof fen. Dit keer is het een brief van geestelijke aard: onder de titel „God dienen in het nieuwe leven van de Geest", geeft de bisschop zijn gelo vigen een begeleiding bij het chris ten-zijn in deze tijd. De brief is uit gegroeid tot een kleine brochure. In het voorwoord vraagt de bisschop om reacties, die hij na de tweede zitting van het Concilie zal bestu deren. „Dan gaan we in ons bisdom „concilie houden", zo schrijft hij.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 1