WAALWIJK Gemeenteraad Waalwijk Gemeenteraad Drunen Aanleg zwembad gaat 175 werkdagen vergen „9e Klinkaertboekte - voor het eerst in zes jaar - winst OP HET SPOOR VAN K.K. Geen afzonderlijke rijwielpaden langs de Kloosterweg Ogen vragen brillen van STASSAR DE ECflO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 SEPTEMBER 1963 komt donderdag 26 september bijeen. Rijweg wordt verbreed 2 Abonneert U op dit biad Onderwijs Aan- en verkoop van grond Uitbreidings plannen 33 i Kampeercentrum „tïe Klinkaert9" Verdere kredieten De gemeenteraad van Waalwijk zal op donderdag 26 september des avonds om half acht op het gemeen tehuis in openbare vergadering bij een komen ter behandeling van on derstaande agenda. 1. Vaststelling notulen van de openbare vergadering van 25 juli 1963. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het van een straatnaam. vaststellen 4. Voorstel tot onbewoonbaarver- klaring van een zevental woningen. 5. Voorstel tot vaststelling van een nieuw uitbreidingsplan in hoofd zaak. 6. Benoeming van de leden van de commissie van advies inzake uit voering der woonruimtewet 1947. 7. Voorstel tot wijziging van de verordening op de destructie. 8. Nadere behandeling plan re constructie Kloosterweg. 9. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer C. J. G. van Hal als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. 10. Voorstel tot afgifte van een beperkte garantieverklaring t.b.v. een te houden pluimvee- en konij nententoonstelling 400. 11. Voorstel tot toekenning van een subsidie aan het retraitehuis Loyola (eenmalige subsidie van 20.000). 12. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Zomerdijkweg van H. W. M. Piggen, de Erven van Spaandonk, J. A. Verhoeven, de wed. Claesen, H. H. Thomassen, C. W. A. Laurijssen en G. J. van den Broek. (In totaal een aankoop van 10.22.80 ha.). 13. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Haven van J. A. v. d. Broek en W. C. M. Sweens- Vermeer (in totaal 2.87.50 ha.). 14. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van de Zanddonk- weg van de Maatschappij ter Be vordering van Welstand voorname lijk onder landlieden (in totaal 1.89.00 ha.). 15. Voorstel met betrekking tot aankoop van grond ten westen van de Zomerdijkweg van Th. M. Bra- bers, de Erven D. J. H. van Tussen broek, P. J. van Mensvoort en A. P. M. en P. J. van Loon (in totaal 57570 m2). 16. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de Klooster- weg van A. Ophorst (in totaal 2080 vierkante meter). 17. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Bernhardstraat van M. W. Th. v. Bracht (45 m2). 25. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag tot hetwelk door burgemeester en wethouders kasgeld kan worden opgenomen ge durende de maanden september t/m december. 26. Behandeling nota van aanmer kingen van G.S. op de begroting 1963. 27. .Voorstel om akkoord te gaan met het ontwerpbesluit van G.S. tot wijziging van 't bezoldigingsbesluit ambtenaren van de burgerlijke stand m.i.v. 1 jan. 1962 en 1 jan. 1963. 28. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende het toe- kennen van een tegemoetkoming in bovenmatige ziektekosten aan en kele groepen van deelnemers in t instituut ziektekostenvoorziening ambtenaren. 29. Wijziging begroting. 18. Nader voorstel tot overname ïn eigendom beheer en onderhoud van een gedeelte van de Dijkweg in Besoijen van het Waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal. 19. Voorstel tot verkoop van een industrieterrein aan de Winterdijk aan de N.V. Bloch Stibbe - Hol- landia. 20. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Weth. Smolders- straat t.b.v. de uitvoering van een bouwplan door de N.V. Couwen- bergh's Aannemingsmaatsehappij. 21. Voorstel tot verkoop van bouwterrein aan de Kloosterweg aan L. Th. P. en C. P. Ziggenhorn (885 m2). 22. Voorstel tot verkoop van vijf woningwetwoningen. 23. Voorstel tot uitgifte in erf pacht van bouwterrein ten zuiden van de Zanddonkweg aan de Stich ting Dierentehuis Waalwijk. 24. Voorstel tot vestiging van op. stalrecht op gemeentegrond aan de Valkenvoortweg ten gunste van A. Bink te Elshout. Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad Waalwijk middels een door het college samengesteld pre-advies, opnieuw voorstellen ge daan inzake de reconstructie van de Kloosterweg. Tijdens de raadsver gadering van 25 juli werd besloten, nadat hierover een grondige gedach- tenwisseling had plaatsgevonden, waarbij de heer v. Eijl, K.U., zich een fel tegenstander toonde van het aan de westzijde van de Kloosterweg aan te leggen fietspad, het bestaan de reconstructieplan van de Kloos terweg niet te herzien, omdat hier voor niet voldoende aanleiding was. Wel werd toen gesteld, dat te zijner tijd technisch nog altijd de moge lijkheid aanwezig zou blijven om aan de westzijde van de Klooster weg een voetpad aan te leggen. In een nieuw pre-advies, gericht aan de leden van de raad, stelt het college van B. en W., dat na 'n her nieuwde oriëntatie ter plaatse en na een hernieuwd technisch onder zoek bij het college de opvatting is gerijpt, dat het aanbeveling ver dient het bestaande plan alsnog enigermate te wijzigen. Deze nieu we wijziging houdt in, dat het aan wezige wegdek van 6 meter ver breed zal worden tot 6,60 m. door inkrimping van de bestaande groen, stroken met 0,60 m.; verder zullen de aan de oostzijde geprojecteerde parkeerhavens komen te vervallen, om plaats te maken voor een par- keerstrook van 2 meter breed over de volle lengte van de Kloosterweg. Tot slot zal aan beide zijden van de weg een vrij liggend voetpad wor den aangelegd, terwijl het in het oorspronkelijk plan geprojecteerde fietspad zal komen te vervallen. Deze nieuwe herziening houdt in, dat het rij wiel verkeer in de toe komst van de rijbaan gebruik moet gaan maken, omdat het tot nu toe geprojecteerde rijwielpad komt te vervallen. Het college van B. en W. zegt de mening te zijn toegedaan dat dit, nu de rijweg een breedte krijgt van 6,60 meter, geen enkel bezwaar inhoudt. Bovendien, zo wordt gesteld, zal door deze nieuwe opzet de mogelijkheid worden ge schapen dat de situering van de ver lichtingsarmaturen in de Klooster weg beter een samenhangend geheel gaat vormen met de noordelijker gelegen straten in de richting van het stadhuis. De raad zal donderdagavond te vens te beslissen krijgen over een voorstel tot onteigening van een 7- tal woningen, die in dusdanige staat verkeren dat zij ongeschikt geacht moeten worden voor verdere be woning. Het zijn de panden Grote straat 165 a en b, Groenstraat 2, Laageinde 102, 104, 106 en 108. De ontruimingstermijn is gesteld op 6 maanden. De nieuwe weg die is aangelegd ter ontsluiting van het recreatie terrein bij het gemeentelijk zwem bad „Het Hoefsven" en die om de roeivijver heen is aangelegd heeft bij het zwembad aansluiting gekre gen op de Hoefsvenlaan zodat een ringweg is ontstaan. De Hoefsven laan houdt de bestaande naam, ter wijl het nieuw aangelegde wegvak vanaf het parkeerterrein bij het zwembad om de roeivijver heen tot de Akkerlaan een afzonder lijke naam gaat krijgen en wel „Vijverlaan". Bij het gemeentebestuur van Waalwijk is een verzoek binnen ge komen van de N.V. Nederlandse Schoenenunie Bloch en Stibbe - Hollandia om het terrein dat is ge legen tussen het reeds aan de N.V. verkochte industrieterrein ten noor den van de Winterdijk en de Laag-' eindse Stoep eveneens aan de N.V. te verkopen. Wanneer dit terrein van ongeveer 7370 m2 in het bezit zal zijn gekomen, beschikt de N.V. over een afgerond geheel van in dustrieterreinen, dat zich uitstrekt vanaf de Groenstraat tot aan de Laageindse Stoep. Aan de Aannemingsmij. F. Cou- wenbergh in Waalwijk zal een bouwterrein van ongeveer 1543 m2 verkocht worden. De bedoeling van de aannemingsmij. is, om op dit terrein, dat is gelegen ten zuiden van de Wethouder Smoldersstraat een zestal woningen te bouwen. mogen vissen met alle geoorloofde sportvistuigen, uitgezonderd de peur. Naar aanleiding van een ingeko men schrijven van de heer A. van Liempt te Waalwijk aangaande het vissen in zijn viswater, de zgn. „De Nol" .aan de Oude Dijken onder Els- hout, wees de voorzitter er uitdruk kelijk op dat men op dit viswater niet mag vissen. Om de leden duidelijk te maken waar men in de nieuwe wateren nu wel mag vissen, zullen hiervoor op al deze wateren bordjes worden geplaatst, waarop duidelijk staat aangegeven dat het betreffende vis water is verhuurd aan „Vissers- lust". Bovendien zullen aan de leden kaarten worden verstrekt waarop deze viswateren staan aangegeven en hoe men er het beste kan ko men. Uitdrukkelijk werd er door de voorzitter op gewezen dat er in het vervolg door de plaatselijke politie proces-verbaal zal worden gemaakt voor vissen in wateren die niet door „Visserslust" zijn gehuurd. Wat het vissen aan de zgn. Ko- ningsvliet betreft, die is gehuurd door „Visserslust" en de vereniging „Maar geduld hebben" uit Waal wijk, wees de voorzitter er op dat de leden van „Visserslust" vanaf heden alleen maar mogen vissen op dat gedeelte van de Koningsvliet, dat op de groene vergunning staat aangegeven. In dit verband deelde de voorzitter nog mee, dat op het gedeelte van de Koningsvliet dat door „Visserslust" is gehuurd, mach tiging zal worden verleend aan die verenigingen, die betrokken waren bij de oprichting van de Federatie „De Koningsvliet" en dat bij de op richting van genoemde Federatie uitdrukkelijk is toegezegd dat men met de hierbij aangesloten vereni gingen gezamenlijk de wateren van de ruilverkaveling Heusden-Vlijmen zal gaan bevissen. Alhoewel achteraf bleek dat deze wateren onmogelijk konden worden gehuurd in federatief verband, voelt „Visserslust" zich moreel ver plicht om reeds gedane beloften na te komen en zullen dus alle vereni gingen, met uitzondering van „Maar geduld hebben" te Waalwijk, zo spoedig mogelijk een machtiging ontvangen voor dat gedeelte van de Koningsvliet, dat door „Visserslust" is gehuurd. Voor de wateren gelegen in het ruilverkavelingsgebied in 't Land van Heusden en Altena, liggen de is ver. zaken geheel anders, aldus Ho fitter. Hierin bestaan geenC°r- lijkheden en heeft de Federatie n" Alm" deze wateren kunnen huf6 Aangezien ook „Visserslust" van deze Federatie, krijgt onze enigmg er hier alleen maar Wat bij en behoeft geen viswateren f brengen of af te staan. Dit beh J« trouwens bij geen van beide fefe? ties, al spelen bij beiden heel 1 dere motieven een rol en iU deze motieven weinig steekhoudend zijn, dient men er nu eenmaal reke ning mee te houden. De voorzftl hoopt en vertrouwt echter dat?S wel m kannen en kruiken zal kn men. 1 K°- Doordat „Visserslust" sterk in 1» dental is toegenomen, is het vlnt 1 het „Stukske" evenals de aante? steiger van de bootjesbezitters te klem geworden. Er werd beslot^ hieraan de grootste aandacht te he steden en zo mogelijk de sanies' steiger verder uit te bouwen raf4 der gemeente Drunen kwam vrijdag in openbare vergade ring bijeen en had weer enkele voorname punten op het program ma. Naast het verlenen van verschillende kredieten, o.a. voor on- v«nWd?Só If 00k het l,unt voor het verlenen van een krediet .i gulden voor aanleg van een zwembad. Over dit nunt ^„e deze avond ook de beslissing genomen omtrent de gunning van het werk aan de Fa. Vissers uit Drunen, terwijl deze 't bouw werk zal onderaanbesteden aan de firma Gebr. De Wit uit Drunen MlatrchMidi v°rd!f Ult5eVoerd onder directie van de Ned. Heide ;;f ,^1PJ"-,Voor de uitvoering van het werk zijn 175 werkbare werkdagen uitgetrokken, zodat de mogelijkheid bestaat dat het bad volgende zomer in gebruik kan worden genomen. Hierover kon ui teraard nog geen toezegging worden gedaan. Verder verleende de raad nog een krediet voor de aanschaf van 'n motorspuit voor de vrijwillige brandweer, terwijl ook een belangrijk voor verbeteringen aan het kampeercentrum „de Klinkaert Bij het vaststellen van de jaarrekeningen van het 6ariarCrde kt\ m°i»ht dC raad constateren dat voor net eerst na 6 jaar „de Klinkaert met een positief saldo uit de bus kwam Vervolgens verleende de raad nog een krediet voor verbetering'van goedgekeurd!^ Torenstraat en werden grond aan- en verkopen LEZING VAN BERNARD KRUYSSEN VOOR LEDEN VAN DE K.O.B. Het bestuur van de Katholieke Onderwijzersbond, afd. Waalwijk Heusden, heeft voor vrijdag 27 sep tember in hotel Royal in Drunen 'n algemene ledenvergadering belegd, die om half zeven zal aanvangen. Op de agenda komt o.m. de ver kiezing voor van een drietal leden voor het hoofdbestuur en de ver kiezing van een lid voor het eigen bestuur. Na de vergadering zal Bernard Kruyssen, fotograaf en cineast, een causerie houden en zelf opgenomen films en dia's laten zien over „De jacht onder water". De heer Kruys sen zelf is een verwoed aanhanger van het diepzeeduiken, waarin hij tijdens een van de gehouden inter nationale wedstrijden het kampioen schap behaalde. HENGELSPORTVERENIGING „VISSERSLUST" In het clublokaal bij de heer J. de Nijs (Gecroonde Leersse) hield de hengelsportvereniging „Vissers lust" een algemene ledenvergade ring, die slechts door 90 van de 800 leden werd bezocht. Hierover druk te de voorzitter, de heer Blom, dan ook zijn misnoegen uit en vroeg zich af wat het bestuur doen moet om het vergaderingbezoek te sti- muieren. Tevens drong hij er bij de leden op aan om tijdens de ver gaderingen over verenigingsbelan- gen te praten, doch dit niet te doen op kantoor of werkplaats. De notulen der vorige vergadering werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Van de Kamer voor de Binnenvisserij waren enkele stukken ingekomen, w.o. het goed gekeurde huurcontract voor de wa teren in de Heerlijkheid van Dr. Verhoeven te Vlijmen, alsmede een door de Kamer goedgekeurde mach tiging voor de zusterverenigingen ter plaatse, hetgeen inhoudt, dat ook de beide plaatselijke zustervereni gingen op de Haven van Waalwijk De agenda van de raad zou niet volledig zijn als er geen punten op stonden betreffende het onderwijs. Voor aanschaf van schoolborden voor de lagere school in Elshout, een bedrag uitgetrokken van j 984. Voor aanschaf van werk tuigen voor lichamelijke oefening de ?,rot' Christelijke School I lüOö.Voor aanschaffing over gordijnen en rijwielstandaards kreeg de kleuterschool in Drunen 2089.-. Aan de firma Van Oyen en Zn. te Vlijmen werd in uitbreidingsplan west grond verkocht voor de bouw van een Bungalow. Aan de zuidzijde van de Norbertijnenstraat te Els hout werd aan de firma v. d Aa bouwgrond verkocht voor de priis van 7.50 p. m2, terwijl aan deze fa eveneens grond werd verkocht op 't binnenterrein achter het Raadhuis plein voor het plaatsen van een 5- tal auto-boxen. De benodigde grond voor deze autö-boxen is 126 m2 en de prijs welke hiervoor gevraagd werd is 14.75 per m2. Van de heer A. v. Drunen, Grote, straat 4, kocht de gemeente, ver- ®p.reid over een aantal percelen, 7.15.55 ha pachtvrije landbouw grond, met de bedoeling deze aan te wenden als inruilgronden voor I eventuele straks in uitbreidings- plannen aan te kopen landbouw gronden. De raad juichte deze trans actie van harte toe. Voor het reeds eerder door de w ovastgestelde uitbreidingsplan West 2 werd op deze vergadering net onteigeningsplan goedgekeurd. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Douglas Grey Vertaling gierman Antonsen Maar ik heb mijn regenjas ergens anders voor nodig. Wil je misschien een der bedienden gaan vragen die jas voor me van mijn kamer te ha len?" De chauffeur was al uitgestapt voordat Flint met zijn opdracht klaar was. De wagen stond buiten de garage, maar nog niet in de op rijlaan, die van het huis naar het grote inrijhek voerde. Flint leunde op zijn gemak achterover in de kus sens en koos met zorg een sigaar uit de koker. Hij zag de grote ge stalte van zijn chauffeur in zijn keurig uniform halverwege de grote waranda lopen, toen hij, na zijn sigaar aangestoken te hebben, de lucifer wegwierp. „Die jongen loopt hard voor zo'n zwaar postuur," dacht Flint, genie tend van de eerste trekjes. „Maar eigenlijk is dat niets bijzonders. Shorty Furer is nog heel wat groter en hij beweegt zich als een jongen van Een lichtflits schoot zijn ogen voorbij, de sigaar werd hem uit de mond geslagen en een eigen aardig trillend geluid deed hem naar het linkerportier kijken. In het houtwerk stak een glim mend voorwerp, dat merkwaardig veel overeenkomst vertoonde met een Maleise kris en met het wapen waarmee Lin Kitura in de Grand Street was vermoord. Blijkbaar was het op zijn hoofd gemikt en had hem slecht op een haar gemist: hij had het langs zyn lippen voelen strijken, toen de si gaar hem uit de mond gerukt werd. HOOFDSTUK XXV Plannen Flint trok het lemmet uit 't hout werk van zijn wagen en bekeek het met grote aandacht. Het geval kwam hem hoogst belangwekkend voor en het door hemzelf gelopen gevaar raakte daardoor eigenlijk op de achtergrond. Zonder het hoofd noemenswaardig om te draaien he keek hij de muur van het huis ter rechterzijde van zijn wagen. Het wapen was natuurlijk uit een van de vensters geworpen. De vraag Hoewel, naar de voorzitter meedeel de, de realisering van het uitbrei dingsplan West 2 nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, meende men er toch goed aan te doen dit onteigeningsplan nu reeds te laten goedkeuren, zodat het gemeentebe stuur met het verwerven van de no dige gronden een aanvang kan ne men. Bij de bespreking over dit punt deelde de voorzitter nog mee, dat in het najaar zal worden be gonnen met de nodige werkzaam heden in het uitbreidingsplan „De Noulanden", dat zal worden uitge voerd voor het uitbreidingsplan West 2. Inmiddels worden, indien mogelijk, ook gronden aangekocht in uitbreidingsplan Zuid. Op deze vergadering werden ook de jaarrekeningen van 't Kampeer centrum „de Klinkaert" ter goed keuring voorgelegd. Uit deze reke ningen bleek, dat het centrum voor het eerst na 6 jaar gewerkt heeft met winst. Hierover zegt het pre-advies: Het college van B. en W. heeft de eer de raad hierbij ter vaststelling aan te bieden de jaarrekening 1962 van het Kampeercentrum „de Klin kaert" te Drunen. Üit de jaarrekening 1962 bleek, dat de exploitatie 1962 gunstig is geweest. Over de gehele linie is '62 gunstiger geweest dan 1961 en te genover een verlies van 3.022,92 in 1961 staat thans een winstsaldo van 3.530,09. Teneinde een juist inzicht te verkrijgen omtrent de ex ploitatie 1962, dient bovengenoemd winstbedrag nog te worden ver hoogd met 10.000,welk bedrag in 1962 voor het eerst door de ge meente in rekening werd gebracht als huur voor de aan de Stichting in gebruik gegeven gemeentegronden Ook heeft in 1962 een extra-afschrii- ving plaats gevonden van 10.000.- op de kosten van vernieuwing en verbetering van de electrische in stallatie der bungalows, zodat 1962 ten opzichte van 1961 een gunstiger resultaat heeft opgeleverd van 3.022,92 3.530,09 -f 20.000- 26.553,01. De totale Qpbrengsten stegen ten opzichte van 1961 met 22%, terwijl de totale kosten gestegen zijn met ■18%. Aan inventaris werd t/m 1962 ge ïnvesteerd 121.748,89. De boek waarde op 31 december 1962 be droeg 38.818,—. In gebouwen en installaties werd t/m 1962 geïnves teerd 491.923,56, waarvan bijna 98.00Q,werd afgeschreven. De onderhoudsfondsen bedroegen op 31 december 1962 26.772,76. De raad was over deze cijfers 'wel tevreden en na een korte en criti- sche beschouwing keurde men deze rekeningen goed. Aansluitend op de behandeling van de jaarrekeningen, werd de raad ook een krediet gevraagd voor het aanbrengen van de nodige voor zieningen in het Kampeercentrum zelf. Het totale krediet was 5714.-. De voorzieningen houden o.a. in: 't plaatsen van een gebouw dat ge bruikt kan worden als conferentie zaal, studie-ruimte voor studiegroe pen en schoolgroepen, alsmede voor kapel. Verder een belangrijke ver betering van toiletgebouwen, aan brengen van verwarming in de bun. galows en het aanbrengen van en kele nieuwe kampeerterreinen. De raad gaf hieraan vlot zijn toe stemming en was van mening dat niets mocht worden nagelaten om het centrum goed te ouderhouden en modern in te richten. Inmiddels werden op deze verga dering de tarieven voor het kam peren op „de Klinkaert" voor 1964 met pl.m. 8% verhoogd. De raad had deze avond diverse kredieten goed te keuren. Zo werd o.a. nog goedgekeurd een krediet van 31.043,voor 't aanbrengen van een goede straatverlichting in de Torenstraat. De masten, welke thans in de Torenstraat staan, zul len worden gebruikt voor verbete ring van de verlichting op de Hoge- schijf. Een krediet van 7.665.— werd verstrekt voor de aanschaf van een nieuwe motorspuit voor de vrijwil lige brandweer, terwijl de raad bij de behandeling van dit punt ook aandacht vroeg voor de trekker, dit bij monde van de heer v. Huiten, terwijl de heer v. d. Wiel ook wees was maar, uit welk venster? Het weer was voor december on gewoon zacht geworden in de laat ste dagen. De slaapkamerramen stonden dan ook vrijwel allen open, maar de gordijnen verborgen het inwendige van de vertrekken. Me vrouw Farrington hield blijkbaar heel veel van frisse lucht, daarom zorgde Matsu ervoor, dat de ramen ten minste een deel van de dag, als de zon erop scheen, open stonden. „Laat nu eens kijken!" mompelde Flint. „De kamers op de tweede verdieping worden uitsluitend ge bruikt door Farrington, zijn vrouw en zijn dochter. Niemand komt dus ooit die gang door, behalve de dienstboden, die de kamers moe ten schoonhouden. Me dunkt, de tweede verdieping kan ik dus wel buiten beschouwing laten. Uit een van die ramen is die dolk niet ge komen." Hij haalde een andere sigaar uit zijn koker, na de door de dolk door boorde voorzichtig naast zich op de kussens gelegd te hebben. „Nu de derde verdieping. Gerekend van 't tweede van deze hoek af, behoren drie ramen tot de kamers van Jud- son, Roy en mij. Dan zijn er nog vier vensters. De twee naast de ka mer van Norton staan leeg. Basil van Duyle woont in de derde ka mer en de vierde is ook onbewoond. Denkelijk is dus iemand een van die kamers binnengegaan en heeft van daaruit op me gemikt. Maar wie?" Hij dacht er even over na, of het werptuig misschien van de derde verdieping afkomstig kon zijn. Zijn eerste opwelling was natuurlijk op onderzoek uit te gaan. Maar hij be greep ook dat de moordenaar, wie het ook zijn mocht, hem wel in het oog zou houden en gemakkelijk elk onderzoek verijdelen kon. Op dat ogenblik kwam de chauf feur, die niets van het gebeurde be merkt had, met zijn regenjas naar hem toe. Niemand in huis, behalve dan de dader, scheen er iets van af te weten. Daarvan was hij over tuigd. „Dank je!" zei hij vrij luid, om te maken, dat iemand, die achter de gesloten gordijnen van een der kamers stond, hem kon horen. „Nu gauw naar New-York." „In orde, mijnheer!" De detective legde de regenjas naast zich neer over de dolk en de eerste sigaar heen en nestelde zich op zijn gemak in de kussens. Hij scheen recht voor zich uit te staren, maar zijn scherpe ogen bleven ge vestigd op de buitenzijde van het huis en hield vooral 't vierde raam op de derde verdieping in de gaten. Maar hij zag niets verdachts. Be halve dan dat de gordijnen in de wind heen en weer bewogen, was er niets te zien. De chauffeur was intussen de oprijlaan uitgereden en draaide de hoofdweg op. Daar gaf hij gas en spoedig reden ze met een honderdkilometervaart zonder op onthoud een vol uur door. Flint was natuurlijk niet van plan, de aanslag op zijn leven zonder meer voorbij te laten gaan. Hij twij felde er niet aan, of K.K., of een van zijn medeplichtigen, had de aanslag gepleegd. Het verbaasde hem eigenlijk dat hij niet eerder aangevallen was. Hij was wel twee maal door een slag van achteren neergeveld, maar geen van beide slagen had hem ernstig verwond. En hij zou aan die slagen nauwe lijks meer gedacht hebben, als nu dat stalen werptuig niet langs zijn hoofd gevlogen was, dat, ware het beter gericht geweest, in zijn sche del gedrongen zou zijn. Plotseling boog hij zich voorover en tikte zijn chauffeur op de schou der. „Stoppen!" De auto kwam langs de weg tot stilstand en de chauffeur bleef rus tig op verdere orders wachen. „We gaan terug, Joe." „Ja, mijnheer?" „Wie heb je gezien, toen je in huis was om mijn regenjas te ha len?" „Matsu en Roy. Ze waren allebei in de kamer van de butler. En daar was die Shorty ook." „En wie heeft die regenjas ge haald?" „Matsu, meneer." „Is hij naar mijn kamer gegaan om die jas te halen?" vroeg Flint verwonderd. „Was er geen livrei knecht of een dienstbode die hij naar boven kon sturen?" „Dat weet ik niet, meneer" ant woordde de chauffeur. „Ik bedoel; ik weet niet, waarom hij niet een van de bedienden naar boven ge stuurd heefd. In de grote hal zat 'n lakei en dan was er nog een die me had opengedaan. Maar Matsu kwam, zodra ik in de hal kwam, uit zijn kamer en tpen ik hem ver teld had waarvoor ik kwam, zei hij dat hij wel even die jas zou gaan halen. Hij nam de lift en was bin nen een paar minuten terug." „En je hebt Norton en Shorty ge zien nietwaar? Wat wisten die te vertellen?" (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 6