wAAlwnkse en lanqstRAAtse couraiu koaabi Diamanten Bruiloft te Sprang Uit de Langstraat MIJLPAAL 100 Plechtige Eerste H. Mis van Neomist Marius Brands Drunen MAANDAG 7 OKTOBER 1963 85e JAARGANG No. 80 brand Afwezig P. J. Vb d. Wouw Sprang CapeiSe Loon op Zand bedetocht De Koninklijke Harmonie SOPHIA's VEREENIGING te Loon op Zand gaat haar eeuwfeest vieren Haarsteeg Vlijmen IgeröKzilmeta WARENHUIS JAARVERGADERIN G ST. HUBERTUS UJViiiöEiiv j-öuo j|Briiiiiiiiii^?ay van het Zuiöen Abonnement Hoofdredacteur Gironummer Antoon JAN TIELEN 1069887 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04167 - 2002 Dr. van Beurdenstraat 8 Kaatsheuvel; 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p Advertentieprijs: 10 cent per m.ra. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO" 04160 - 2621 Zaterdagmorgen rond 7 uur moest in Drunen de brandweer uitrukken voor de bestrijding van een brand ba C v Delft aan de Bosscheweg. Daar was brand ontstaan in een op slagplaats van diens winkelbedrijf. Door het zeer spoedig aanwezig zijn van de brandweer en het zeer snel ingrijpen, kon de brand worden be perkt tot bedoelde opslagplaats, die aan het woonhuis was aangebouwd. K.A.B. De K A.B.-afdeling Drunen is voornemens haar winterprogramma vriidag 25 oktober a.s. te openen met een algemene ontspannings avond, toegankelijk voor iedereen Op genoemde avond zal tevens net winterprogramma bekend worden gemaakt. Men is voornemens deze winter een aantal vormingsavonden te geven, waarin vooral veel aan dacht zal worden besteed aan de eigen Drunense omgeving. Aan de eerste avond zullen dan ook 'n aan tal Drunense verenigingen meewer ken. Arts van 12 t/m 20 oktober. Voorgeschreven medicijnen tijdig aanvullen s.v.p. Praktijk wordt waargenomen door Dr. Verhaak, telef. 223. Boodschappen vóór 9 uur. Spreekuur: van 1 tot 2 uur, uitgezonderd op zaterdag. STROPER GEPAKT Reeds geruime tijd heeft de Dru- nense Rijkspolitie aandacht besteed aan het stropen nabij de z.g. Lange Wiel. Deze week is het de Rijkspo litie gelukt een berucht stroper, K. uit Waspik, te arresteren. K. was bezig met de lichtbak, toen de Dru nense politie na een wilde jacht hem te pakken kreeg. CARNAVAL 1964 Op een vergadering van de Raad van Elf welke deze week werd ge houden, werd besloten om op zon dag 10 november een balavond te houden. Op deze avond zal de Car navalsprins voor 1964 worden geko zen, terwijl deze dan tevens 't Car naval 1964 zal openen. AANRIJDING Ter hoogte van de voormalige Re mise had donderdagavond een bot sing plaats tussen de personenwa gen van M. uit Drunen en de vrachtwagen van R. uit Waalwijk. De materiële schade was vrij groot. De heer M. uit Drunen werd ge wond, maar zijn verwondingen ble ken achteraf nogal mee te vallen. SCHOUWBURGBUSSEN De belangstelling voor de schouw burgbussen blijkt behoorlijk te zijn. Wij willen in dit verband nog eens wijzen op de datum van 18 oktober. De toneelgroep „Ensemble" geeft dan de première van „De Markiezin van Arcis" met in de hoofdrollen Mary Dresselhuis en Ko van Dijk. 19 Oktober speelt eveneens de toneelgroep „Ensemble" „Met Grote Eer", onder regie van Gilles Leger en in de hoofdrollen Ina Faassen en Jan Retèl. Verder willen wij nog wijzen op de datum van 25 oktober als Het Brabants Orkest in de Stadsschouwburg een concert zal verzorgen. Het programma vermeldt o.a. het Pianoconcert no. 1 van Tsjaikowski; solist is Daniël Wayen- berg. Verder liggen er later in oktober nog enkele hoogtepunten, waarop wij nog nader terugkomen. r De orkaan Florida heeft in het Carabische gebied enorm veel scha de aangericht; alleen op Haïti zijn 430 doden en ook op Zuid-Cuba is de toestand ernstig. In dit weekeinde zijn weer 10 doden in het wegverkeer te betreu ren. het uitstapje een succes, want de mooiste plaatsen in Duitsland werden bezocht en Köningswinter werd niet overgeslaan. Wel laat maar hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. Het fraaie diploma zal in het clublokaal zaal de Witte worden opgehan gen, zodat dit voor eenieder die er belang in steld te bezichtigen is. Wij wensen het orkest onder leiding van dhr. W. van Hirtum uit Eindlhoven veel suc- ses voor de toekomst. NIEUWE PREDIKANT voor Vlijmen en Hedikhuizen. Zondagmiddag werd Ds. J. Fritzsche uit Meppel in Vlijmen bevestigd als dominee voor Vlijmen en Hedlikhuizen. Om half 3 was er in de Ned. Herv. Kerk alhier een dienst; als bevestiger trad op Ds. K. A. Oskam uit Den Bosch. Er was een over weldigende belangstelling. DE ZWALUW. Zaterdag 5 oktober hield de Postduiven vereniging De Zwaluw haar maandverga dering in café Ant. Klerks-Boom. Daar in de zomer weinig vergaderingen worden ge houden had men een grote opkomst ver wacht, maar deze was niet groot toen de voorzitter de aanwezigen verwelkomde, maar geleidelijk kwamen de leden nog op dagen. Met alg. stemmen werden enkele nieuwe leden aangenomen en werden deze speciaal welkom geheten Na de notulen werden de kampioenschappen nog eens be kend gemaakt en mededelingen gedaan betreffende ringnummers, jaartal en diplo ma's, alsook voor de bekerwinnaars. Hierna kwam de tentoonstelling aan de orde en werd besloten deze te houden als vorig jaar; een comité werd benoemd en de leden werden aangespoord voor de prijzen te zorgen. De bedoeling is 14 dagen na de tentoonstelling een feestavondje te houden met de dames :n dan de prijzen van de tentoonstelling uit te reiken. Voor de schoonste jonge en oude doffer en duif werd. een beker beschikbaar gesteld. Een lid werd uit de vergadering gekozen voor de kascom- missie. De ringen voor seizoen 1964 moe ten op de a.s. jaarvergadering worden be steld en betaald. Hierna rondvraag en slui ting met dank voor de opkomst. ken. De rij van sprekers werd gesloten door de heer Sef Pijpers, die zijn pupillen har telijk dankte voor de grote ijver en volg zaamheid en door do voorzitter de heer v. d. Plas, die nog een dankwoord sprak. Het was een alleszins geslaagde receptie, die met een gezellig samenzijn werd besla ten. GOUDEN BRUILOFT. Op woensdag 20 november a.s. hoopt het echtpaar Adriaan Krol en Jacoba Broeks, Molenstraat, de dag te herdenken dat het vóór 50 jaar in het huwelijk werd verbon den. Het ligt in de bedoeling van de buurt bewoners deze dag voor het gouden paar niet onopgemerkt te laten voorbijgaan en deze zo mogelijk tot een onvergetelijke te maken. Uit de buurtbewoners heeft zich reeds efen comité gevormd, waarvan de heer L. A. de Jong de leiding op zich heeft ge nomen, terwijl de heer J. Zwart zich be last heeft met het secretaris-penningmees- terschap. Het comité zal zorgdragen voor een passende versiering van (Je woning van het nog krasse gouden paar, terwijl het m de bedoeling ligt namens de buurt, waar toe de gehele Molenstraat wordt gerekend, aan het gouden echtpaar een waardig ca deau aan te bieden; hiervoor zal dezer da gen van de buurtbewoners een bijdrage worden gevraagd. BEROEP. Ds. W. B. van der Meulen, predikant bij de Geref. Kerk, ontving een beroep naar Doezum. JEUGDAPPÈL. Zaterdag a.s. des avonds half 8, zal in de zaal van de Chr. Volksbond door de Herv. jeugd van Sprang een jeugappèl ge houden worden, waarin Ds. K. J. Jansen van Schelluinen zal spreken over „Welk spoor trekken de jongeren?" Door een grote groep meisjes en jongens zal een declamatorium worden uitgevoerd, getiteld „Zij trokken een spoor." merendeel jeugd, hebben zeker van deze rolprent genoten; jammer dat voor deze film spéciaal van de zijde der ouderen zo weinig belangstelling bestond. WELKOMSTDIENST. Op zondagavond 13 oktober 1963, des avonds om 7.30 uur, zal in de Geref. Kerk aan het Bruggetje een korte welkomstdienst worden gehouden. Deze dienst geldt voor iedereen, maar in het bijzonder ook voor de jeugd. Voorganger in deze dienst is Ds. H. J. van Duinen uit Zwijndrecht, een goede bekende van vroegere welkomstdiensten. Zijn thema voor deze avond luidt: Wij weten... nee, Gij moet". Medewerking zal worden verleend door de Chr. Gem. Zang vereniging Looft dén Heer uit Sprang. Zoals de term "welkomstdienst" reeds uitdrukt is eenieder van harte welkom, ook, ja juist, zij die zelden of nooit in de kerk komen. Probeert U het die avond maar. Het duurt niet lang en U zult er beslist geen spijt van hebben. VEILIGVERKEERSRIT Er zijn thans meer bijzonderheden be kend geworden omtrent de veiligverkeersrit die zaterdag 12 oktober a.s. in de gemeente Sprang-Capelle wyrdt verreden. De aard van de rit is, oriëntering volgens op de routebeschrijving vermelde regels, die zeer eenvoudig zijn gehouden. Het doel van de rit is het oefenen van de deelnemers in het juiste volgen van een beschreven route, met bijzondere inachtneming van de geldende verkeersvoorschriften. Na afloop van de rit worden de deelnemers aan een kort ver- keersexamen onderworpen. De start vindt plaats bij café De Witte Brug vanaf 2.01 u. De routkaart wordt 5 min. voor de off. starttijd uitgereikt. Er kan deelgenomen worden in 2 klassen; 1 Auto's, motoren en scooters; 2 Fietsers en bromfietsers. De inschrijving staat open vanaf 1.30 uur n.m. De lengte van de rit in kl. 1 is ongeveer 35 km, te rijden in IV2 uur en in kl. 2 ong. 15 km, te rijden in IV2 uur. In de rit ko men voor route-, tijd- en verkeerscontroles. Het inschrijfgeld is voor fiptsers gratis. Bromfietsers leden van de V.V. en de mo torclub gratis, niet-leden f 1. Deelnemers met auto's, motoren en scooters, leden wan V.V. en Marijke f 1.50, niet-leden f3.-. Een zeer uitgebreide prijzentafel met aparte prijzen voor de twee klassen, een extra prijs voor de algemene winnaar en een extra prijs voor het beste resultaat bij verkeerstest is aanwezig. De rit is uitgezet door de heren Th. van Beek van de motorclub Marijke en de heer H. L. Stein, secretaris van de afd. Sprang- Capelle van het Verband voor Veilig Ver keer. Het verkeerstechnisch gedeelte door de heer D. Muilender, Adjudant der Rijks politie te dezer plaatse. 1&.L! ACCORDEONCLUB DE CON BRIO'S OOGSTTE VEEL SUCCES IN BONN. Zaterdag vertrokken de Con Brio s met 3 volle bussen van het Touringcarbedrijf J. Kiviets en Zn. alhier naar Bonn, voor een optreden. Deze vererende uitnodiging is voor de Con Brio's een succes geworden, want hun optreden met enkele mooie num mers, als Schoolmars, Violetta en Kermis- tanz sloegen in bij de talrijke bezoekers en toenx na afloop van de 15 deelnemers uit Engeland, België, Spanje, Frankrijk, Italië, Duitsland en Nederland het diploma werd overhandigd werd nog een extra com pliment gebracht voor het jeugdigste or kest uit Vlijmen, de Con Brio's. Ook werd RECEPTIE HARMONIE. Stijlvol, keurig verzorgd, druk bezocht en aan de gestelde verwachtingen beantwoord, zo zou men de receptie die door het Actie comité zaterdagavond in de zaal De Har monie werd gehouden het beste kunnen samenvatten. Uit de overgrote belangstel ling zal het 't bestuur, directeur en leden van St. Cecilia wel duidelijk zijn geworden hoe intens de bevolking van Haarsteeg en ver daarbuiten meeleeft met de prestaties van Haarsteegs Kon. Fanfare. In de stem mingsvol versierde zaal, gedrappeerd met 1 beide vaandels en een aantal prachtige bloemstukken en geflankeerd door de m uniform gestoken muzikanten, zaten achter de tafel de directeur met echtgenote en t voltallig bestuur, en zij mochten bijna an derhalf uur lang een stroom van felicitaties in ontvangst nemen. Uit de aangeboden ge lukwensen bleek nog eens overduidelijk welk een warm hart iedereen het korps toe draagt. Na een groot aan'al deputaties van plaatselijke verenigingen, "namen ook vele particulieren de gelegenheid te baat om di recteur, bestuur en leden met dit grandiose kwam niet met lege handen en de voorzit ter van St. Cecilia 'de heer van der Plas mocht vele cadeaus, de meeste onder cou vert, in ontvangst 'nemen. Zo was er het geschenk van het gemeentebestuur; Haar steegs wethouder v. d. Heijden viel de eer te beurt om namens burgemeester Schweit- zner, die verhinderd was aanwezig te zijn, de gevoelens van waardering en dank te betuigen voor de prestatie. De heer v. d. Heijden deed de mededeling dat het korps op kosten van de gemeente tot een bedrag van f 100 aan muziekstukken mag aan schaffen, een attentie die met applaus werd begroet. Verder liet hij uitkomen dat het gemeentebestuur uitermate trots is op zo n korps en sprak de hoop uit dat het St. Ce-; cilia zou gelukken om in febr. in Arnhem kampioen van Nederland te worden van de Ned. Federatie. Hierna was het pastoor Serrarens die de gelegenheid te haat nam om te laten blijken hoe Intens hij met de harmonie meeleeft. Mede namens kap. Vijt- eiken feliciteerde de pastoor het kranige korps en liet uitkomen dat de harmonie nog een godsdienstige strekking heeft, om dat zij meewerkt aan de geestelijke verhef- fing van de mens. Namens de Langstraatste Bond van Har monieën sprak vervolgens de heer Jansen uit Elshout woorden van waardering; spr. noemde St. Cecilia de parel van de Lang straat op muzikaal gebied en zeide te wen sen dat de overige bij de hond aangesloten korpsen eveneens dezelfde hoogte zouden gaan bereiken. Als voorzitter van de even eens in café J. van Oyen gevestigde tonee - vereniging Ernst en Luim en de tatel- nisclub Victoria '51 nam hierna de heer Tini van Beurden het woord. Na het over brengen van de nodige gelukwensen liet spr. uitkomen dat Ernst en Luim zo'n 35 jaar ge leden uit de harmonie is voortgekomen. Namens het actie-comité richtte zich de heer Th. v. d. Heijden tot bestuur en leden en deed de mededeling dat door de heren J. de Laat en M. de Vaan het concours nummer voor Arnhem zal worden geschon ken en het actie-comité offreerde een for midabel cadeau in de vorm van een contra bas. Ook de directeur werd in de bloeme tjes gezet, voor hem en de onder-directeur had hij een bedrag onder couvert in petto en aan mevr. Pijpers werd een boeket bloe men aangeboden. Ook de ijverige secreta ris de heer W. v. d. Heijden en de biblio thecaris dhr. J. v. d. Heijden uit Drunen ontvingen eveneens ieder een groot aanden- veto"* WAALWIJK CHR. FILMACTIE. Ter opening van het nieuwe seizoen werd zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond, vanwege de Afdeling Sprang- Capelle van de Cefa, de eerste filmavond gegeven, die door de voorzitter van de af deling de heer Kiviet, met een welkomst woord werd geopend. De héér Kiviet sprak een propagandistisch woordje voor het werk van de Cefa en zette het doel van de Chr. Filmactie uiteen, en wekte tenslotte op. de afdeling te steunen door de filmavonden te bezoeken en donateur van de afd. te wor den. Als voorprogramma werd een interessan te film over leven en werken van Ram- brandt gegeven. Als hoofdfilm werd ge draaid "Vraag 7", een spannende film, die een duidelijk beeld geeft van de problemen waarvoor de Kerk in Oost-Duitsland ge plaatst is; de geschiedenis ,van een predikant en zijn zoon wordt in deze film op treffen de en vaak ontroerende wijze uitgebeeld. De pl.m. 100 belangstellenden, voor het Negentien februari was honderd jaren geleden voor Loonopzand een mooie dag, want toen vierde de bevolking de verjaar dag van Z. M. Koning Willem de Derde; maar dat was niet alles, toen is ook de op richting van de Fanfare Sophia s Vereni ging een feit geworden. Jhr. Arnold Verheijen, toenmalig burge meester van Loonopzand, wist met vereen de kracht van zijn broer Jhr. Jan Ver heijen de beide muziekcorpsen, die Loon toen had, te verenigen. Het Hoornmuziek en het Veldmuziek, beiden stammende uit de rumoerige tijden werden samengevoegd onder de naam van SOPHIA, de naam van de Moeder van de twee jonkers. Een heel bewogen geschiedenis heeft de ze honderdjarige achter de rug, want het is niet gebleven bij een dorpsharmonieke. Door de geweldige stimulans welke van binnenuit ging op de krachten in zo'n ver eniging te binddn, is de fanfare uitgeroeid tot een harmonie welke aan de spits staat in haar Federatie. In 1910, toen de Ned. Federatie werd op gericht, werd het muziekleven in de har monieën geregeld en het is door haar toe doen gekomen, dat Sophia s Vereniging op de muzikale ladder begon te stijgen. Dit begon al in 1913, toen de Harmonie aan haar eerste ^concours deelnam met als re sultaat een eerste prijs; het was in Den Bosch. Verder klom deze vereniging en veroverde voor goed de grote wisselbeker van de Ned. Federatie; in 1938 bemach tigde zij het Federatievaandel in de aller hoogste afdeling. Dat ging zo door tot op het onlangs internationaal concours te Lu xemburg, dat zij wist te winnen met 119 pt. Bij haar 75-jarig bestaan in het Jaar 1939 werd aan Sophia het predikaat "Ko ninklijk" verleend, op grond van haar mu zikale verdiensten. Het zou te ver voeren alle successen te vermelden. We willen het laten bij het voe gende "Goede wijn behoeft geen krans Dit is echter niet op zijn plaats, want bij een eeuwfeest behoort zeker uitbundigheid en daarom is zojuist een feestcomité samen gesteld, dat een en ander feestelijk zal doen herdenken. Het comité bestaat uit de heren G. Eijkemans, voorzitter; G. de Jong, pen ningmeester; Frater M. Arnoud, secretaris, K. van Rooij, 2e secr.; J. Huijbrechts, vice- voorzitter; en de leden J. Geboers, P. v. d. Elzen, J. van Lier, C. Wouters en P. Baeten. In 't kort passeren de "groten" van So phia's Vereniging de revue. Qprichter was Jhr. Arnold Verheyen, eerste beschermheer Jhr. Jan Verheyen, eerste voorzitter Nota ris J. Bosschers, vervolgens A. Cools, A. H. Verster tot 1917, J. D. E. v. d. Heuvel tot 1963 en thans staat het corps onder de leiding van M. M. J. van Ësch. Een feest zal 't worden, dat staat al vast, waaraan iedereen zal kunnen deelnemen, onjg en oud. Het comité heeft tot taak dit feest te organiseren. We zullen hierover nog wel een en ander vernemen. Vast staat dus dat het groots wordt. De jaarlijkse bedetocht van het gehele dorp naar het kapelletje aan de Tilburgse weg zal dit jaar op zondagtniddag 20 oktober worden gehouden. In verband met diverse omstan digheden zal de jaar- en ledenver gadering van het Gilde St. Huber- tus worden gehouden op vrijdag avond 11 oktober a.s. in zaal Coo- mans. Het bestuur vertrouwt er op dat iedereen zal deelnemen, ondanks dat dit keer deze vergadering door de week wordt gehouden. KAARTCONCOURS De Vrolijke Vissers zullen in zaal „Rust Wat" van de heer J. Hendriks een kaartconcours houden op zater dag 12 oktober om 8 uur. Regle menten zijn in de zaal aanwezig. Vele mooie prijzen zijn ter beschik king gesteld. De kaartvereniging „Tot On derlinge Vriendschap" houdt een concours op zaterdag 26 oktober in zaal Vermeulen, waaraan mooie prijzen zijn verbonden. Het bestuur verwacht dat de opkomst zal zijn als zaterdag 5 oktober 1.1., want toen was het buitengewoon. Op" zaterdag" 23 november volgt een avond voor het Gilde St. Ani- brosius, dat met de kaartvereniging T.O.V. wordt gehouden. „TOT ONDERLINGE VRIENDSCHAP" De uitslag van het kaartconcours van bovengenoemde kaartvereniging van zaterdag 5 oktober was als volgt 1. Henk Steer, 2. J. v. Dongen, 3. L v. d. Velden, 4. G. Pijnenburg, 5. C. v. d. Hoven, 6. A. Vermeulen, 7. Dekkers, 8. F. Vera, 9. M. Broe ders, 10. P. Broeders, 11. J. v. d. Velden, 12. Mevr. v. Loon, 13. Jac. Vermeulen, 14. C. Broeders, 15. Me vrouw Rokven. De damesprijs werd gewonnen door mevrouw Brands. Kerkelijk feesi gevierd door de gehele Loonse bevolking B. OPHORST EN J. OPHORST-VAN DER SCHANS. Het echtpaar Bastiaan Ophorst en Jozij- na van der Schans, tot voor kort woonach tig in de Jan de Rooijstraat, maar sinds enige tijd inwonend bij hun dochter in de Burg. van Dijkstraat, hoopt op 17 novem ber a.s. hun 65-jarige echtvereniging te herdenken. Hoewel het echtpaar zich nog in een goede lichamelijke gezondheid mag verheugen, zal dit feit vermoedelijk alleen in de familiekring herdacht worden en zal alle uiterlijk feestvertoon achterweg blijven. Wij twijfelen er echter niet aan of het zal D.V. het diamanten paar op die dag toch niet aan blijken van medeleven ontbreken. Onder stralend weer heeft zich de plechtigheid voltrokken, waaraan de gehele Loonse bevolking heeft deelgenomen. Men vreesde dat alles in duigen zou vallen, gezien het bar slechte weer van zaterdagavond. Gelukkig was het niet zo, want om 10 uur trok de Neomist, Marius Brands, en zijn gehele familie naar de parochiekerk om daar zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen. Deze werden vergezeld door bruidjes en comité van voorbereiding en een flinke deputatie, welke werd ge vormd door de drie Loonse Gilden, waarbij de gildevaandels, tambours, koningen en vendelier vertegen woordigd waren. Vóór dit alles reed de Garde d'honneur van de Pony club van de Rijvereniging R.O.S. Het was een bijzonder kleurige stoet. De H. Mis werd opgedragen door de Neomist met assistentie van de confraters van Pater Brands, t.w. Pater De Knegt diaken, Pater Don ders als subdiaken en de eerwaarde heer Pastoor Mommers als presby ter-assistent. Het parochieel zang koor, o.l.v. de heer v. Loosdrecht, zong de „Missa Brevis in C" van Mozart, Die Spatzenmesse. De feest predikatie werd gehouden door Pa ter De Knegt, die als inleiding had genomen: „De priester is genomen uit de mensen en aangesteld voor de mensen". „Ieder priester is een der onzen", aldus pater De Knegt, „en werkt door middel van zijn uitverkoren roeping van het priesterschap onder alle mensen. Hij wil niet alleen blij ven en dat doet hij ook niet, als hij het H. Offer opdraagt, bidt en liefde geeft voor ziel en lichaam. Hij ver langt geen afzondering; hij wil zijn roeping waar maken door zich te geven in de dienst van God". De pater feliciteerde ook nog de familie van pater Brands en zei, dat God hun kind had geroepen voor ZIJN dienst en we konden dan ook niet dankbaar genoeg zijn voor de ze uitverkiezing. Onder de H. Mis bracht de ven delier de groet aan de Allerhoogste. Na de H. Mis stelden de gilden zich op het kerkplein op om de jon ge priester de vendelgroet te bren gen, de aloude vendelgroet, die hier een hernieuwing was; van de eed van trouw aan de kerk en geeste lijke overheid. Onder tromgeroffel en met vliegend vaandel werd de Neomist naar de ouderlijke woning begeleid. HULDIGING Om half één had de huldiging plaats door de inwoners van Loon. Als eerste bracht de zangvereniging „Echo der Duinen" een serenade en bij monde van de heer Harrie v. d. Heuvel werden mooie woorden ge sproken tot de nieuwe priester. Hij sprak over het priesterschap in het algemeen. Vervolgens trad het Jon genskoor van Frater Angelico naar voren. Met enige toepasselijke liede ren lieten ook deze kinderen hun dankbaarheid blijken. De Frater wist pater Brands op een hem eigen manier te feliciteren. Immers, de pa ter was een oud-leerling van hem in de eerste klas van de lagere school. Zo kwamen er enkele his torische feitjes naar voren. Hij ging er groot op weer een priester uit zijn jongens te hebben mogen be groeten. Om de rij te besluiten, sprak de heer Q. de Jong als voorzitter van het comité bij dit feest. Spr. schetste in zijn toespraak het priesterschap in de geschiedenis. Bij de opkomst van het christendom moesten zij veelal als bloedgetuigen hun leven beëindigen; in de middeleeuwen hadden zij menige dwaling te door staan, waarvoor zij moesten strij den; thans is het gemakkelijker en gaat alles vrijer dan voorheen. Toch blijft het priesterschap een strijd, welke gestreden wordt met God. De priester gaat hierbij de mensen voor. Na zijn rede mocht hij namens de gehele bevolking aan pater Brands een koffer schrijf machine en een fototoestel aanbieden. Bij al deze huldigingen moest pa ter Brands allen hartelijk danken voor de spontaniteit welke hierbij aan de dag is gelegd, vooral het comité dat alles heeft geregeld. Ook dankte hij de zieken van het dorp die hij graag bij dit mooie feest be trok en hen die de laatste weken voor hem hebben gebeden i.z. zijn H. Wijding. Deze dag was voor hem en zijn familie onvergetelijk. Voor zijn verder leven vroeg de pater steun van iedereen, omdat zo zei

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 1