5 mf De Echo van het Zuiden DEZE WEEK sis" OPEL KADETT DEMONSTRATIEWAGEN door WAALWIJK en omstreken Automobielbedrijf WAVEEM N.V. OP HET SPOOR VAN K.K. Korte berichten 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 OKTOBER 1963 verloren en gevonden. auto in sloot gevonden doorgereden Pluimvee van deze krant wil men niets missen, geen lette* Waar U hem ook tegenkomt, houd deze wagen aan en vraag een proefrit. Hij is er voor! Of bel ons anders voor een afspraak. Maak in ieder geval nog deze week uw proefrit in een Opel Kadett! OPEL KADETT OPEL KWALITEIT OK feuilleton van „De Echo van het Zuiden" Waalwijk f 542,75; C. vanJHest, Roelof Kranenburgplein 12, Tilburg f 542.75. Intussen zijn de formulieren voor de nieuwe week weer in omloop. U lt wat U kunt winnen. U steunt de leugd-afdeling van WSC. De Jeugd commissie blijft op U rekenen. Verloren Heren portemonnee met inh.; sier raad' bruine boekentas; meisjesvest; Duitse herder; fietstas; aktetas; vij bankbiljetten van f 10; sjaal ;Ierse setter' schoolmaandkaart; reistas. 100 postzegels a 4 cent; zilveren ro zenkrans in doosje; dekzeil; week loonzakje met f 103- inl^°U,d;tk"l" dervestje; Schotse collie; Ned. taai- Gevonden Jonge Boxer; herenhandschoen; sleutels; wit kinderschoentje; 2 bank biljetten; blauwe muts; portemonnee met inh.; houten step; Frans taal boek. VERENIGING VAN POST ZEGELVERZAMELAARS. Bijeenkomst op donderdag 17 ok tober te 8 uur in Hotel Moonen, te genover het station. Toegang vrij. VFR VAN LICHAMELIJK GE HANDICAPTEN „ST. LIDUINA HIELD le CONTACTAVOND In de zaal van „de Gecroonde Teersse" te Waalwijk die door de heer J. de Nijs voor deze gelegen heid geheel gratis was afgestaan heeft de pas opgerichte afdeling van „St. Liduina" haar eerste con- tiirtavond gehouden. Ongeveer 30 leden uit Waalwijk, Drunen, Was- nik en Kaatsheuvel woonden de avond hij. De voorzitter, de heer van Duin, heette allen hartelijk welkom, waarna het woord werd gevoerd, door kapelaan Lempens, de geestelijke adviseur van de ver eniging. Hierna zette de directeur van het landelijk bureau van „St. Liduina" de doelstelling uiteen die de vereniging beoogt. Een en ander werd met behulp van dia s verdui delijkt. De heer Timmermans be lichtte de financiële zijde van de af deling en kon f 700.- in het laadje brengen, die het resultaat van de donateurs-actie waren. De leden werd vervolgens gevraagd, zeil voor ideeën te zorgen voor de vol gende avonden. Zo is men o.a van plan om met St. Nicolaas en Kerst mis weer avonden te houden. Een aantal helpers en helpsters van het Rode Kruis verleende de invaliden assistentie bij hun eerste geslaagde bijeenkomst. Donderdagavond rond 7 _uur werd in een sloot nabij het West einde een auto gevonden, die bij na der onderzoek bleek te zijn verla ten. Nadat de politie ter plaatse was geariveerd, kwam spoedig de bestuurder van de auto opdagen, die J. de W. uit Tilburg bleek te zijn. De W. verkeerde onder invloed en vermoedelijk is hij in de sloot gereden, waarna hij er uit is kun nen kruipen. Hij werd ter ontnuch tering op het politiebureau ingeslo ten. NA AANRIJDING In de nacht van zaterdag-op zon dag is in de Mr. van Coothstraat n geparkeerde auto aangereden. De geparkeerde auto, eigendoin van Zr. W. uit Waalwijk, werd 7 a 8 m. meegesleept, waarna hij weer los kwam. De bestuurder van de an dere auto reed echter gewoon door, doch enkele toevallige voorbijgan gers konden het autonummer no teren, waarna de politie werd ge waarschuwd. Bij nader onderzoek bleek de eigenaar van de auto H. A. uit Drunen te zijn. Met mede werking van de Rijkspolitie te Dru nen kon A. van zijn bed worden gelicht, waarna hij bekende de aan rijding te hebben veroorzaakt. Te gen hem is proces-verbaal opge maakt. De beide auto's werden aan zienlijk beschadigd. Zondag werd nog een geval van doorrijding geconstateerd, en wel op het Westeinde, waar een brom fietser A. J. R. uit Waalwijk, door een passerende personenauto werd aangereden. Hij kwam hierdoor te vallen, en liep enkele schaafwon den op. Ook zijn vrouw, die achter op zijn bromfiets zat, bekwam een gekneusde arm. De bestuurder van de auto reed echter door en bleef tot op heden onbekend. AGENDA WOENSDAG 8 uur: repetitie da meskoor in „De Twee Kolommen Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen op 100 doden bij de laatste natuur rampen. - Zaterdag is de Stichting van de Arbeid bijeen geweest en heeft het jan. de mogelijkheid van 'n algem- de voorstellen der werknemers-orga nisaties hebben de werkgevers hun voorstellen op tafel gelegd, n.l. Een loonsverhoging van 8 percent, die in tweeën gesplitst wordt, per 1 anjuari de mogelijk van een algeme ne loonronde van 4 percent en ver der een gemiddelde loonsverhogong van 4 percent als de contracten aflo pen; dat kan 1 januari, maar ook la ter in het jaar het geval zijn. Een huurverhoging van 15 per cent op 1 januari, of zo vroeg moge lijk volgend jaar. Per onderneming een beperkte af wijking van de cao-lonen naar boven. Een snel advies van de Sociaal- Economische Raad over de minimum lonen zal de werkgevers welkom zijn. Tijdige optrekking van de aow-, aww- en kinderbijslaguitkeringen en van de uitkeringen volgens de inte- rimwet invaliditeit rentetrekkers. Van werknemerszijde werd na af loop verklaard dat men nog geen overeenstemming zag gloren, maar wel dat de voorstellen der werkgevers serieus zijn, maar geen basis tot over eenstemming. Dat zal men a.s. vrij dag verder zien. - De koninklijke familie heeft een gala-feest meegemaakt, ter vie ring van de 25e verjaardag der Perzi sche Keizerin en zijn heden voor een statiebezoek naar Thailand vertrok ken. In de koude dagen en bij sneeuw val blijven onze dieren binnen en dan bestaat er gevaar, dat ze door weinig beweging te vet worden, hetgeen schadelijk is voor de leg. Constateert men dat ze te vet zijn, dan is het raadzaam gedurende een paar dagen geen graan of hardvoer te geven, al leen de gewone portie ochtendvoer. Afgeraden moet ook het voeren van mais (in dit geval). Haver, tarwe en gerst in wisseling is te prefereren. Om te constateren of het dier te vet is, betaste men het achterlijf, is dit te hard en dik, dan is het bewijs geleverd. Leverziekte komt bij onze dieren nogal eens voor. Deze is kenbaar aan een bleekgele kam en geelachtige ogen. Raadzaam is, deze dieren af j-0 Als voorbehoedmiddel kan worden aangeraden, veel beweging en niet te straf voeren. Na een periode van heel slecht weer, gedurende welke de kippen soms in een veel te kleine ruimte gedwongen zijn de dag stil zittende of staande door te brengen, komt deze ziekte vaak voor. Ook zijn er wel andere oorzaken doch vervet ting als gevolg van te weinig bewe ging is m.i. hoofdoorzaak. Groenvoer. Het is in de stad en ook wel op het land voor veel kippenhouders vaak een toer om steeds vers groen voer te krijgen. Dit is hoogst nadelig voor de gezondheid van de dieren en de leg. Een prachtig hulpmiddel is gekiemde haver. Deze (liefst dikke) wordt een dag en een nacht in koud water geweekt, dan laat men het wa ter er aflopen, plaatst de haver bij de kachel en spoedig begint deze te ont kiemen. Probeer het eens, de goede resul taten zullen niet uitblijven. Blijft het groenvoer achterwege, hetgeen Uw pluimvee hebben moet, dan kunt gij ook niet verwachten, dat Uw kip het héél goed doet. .00* JAHelROINCËtt r-r,-r Ze is er dan ook als de kippen bij. De winkefier weel1 dat Hii weet ook, dat door middel van een advertent* ,n het plaatselijk nieuwsblad zijn aanbiedingen onder oaen van alle huisvrouwen in de streek komen, kracht van deze krant Adverteren daarin moet wel njpe vruchten afwerpen. Pu bil katte van «te Nederlaodscho NteuwtWodpw* KIPPENVRIEND. In Italië rekent men op 2500 doden, in, Haïti op. 5000 en op Cuba WAALWIJK MARIJKESTRAAT 1 TELEFOON 04160—2171 OFFICIAL fj ENE RAL MOTORS DEALER v. '!f\ door Douglas Grey Vertaling Herman Antonsen 40) „Ik heb het om verschillende re denen niet ondertekend zei Van Duyle met zijn innemendste glim lachje. „Ik schreef alleen, dat iemand je graag in Glenwillow wilde spre ken, om informaties te geven betref- fende die offerschaal uit de Sjang- periode." „En hoe luiden die informaties?" vroeg Flint botweg. Van Duyle hield zijn aristocra- tisch-blanke hand afwerend omhoog. „Waarde heer Flint, ik heb immers te kennen gegeven, dat ik dit niet an ders dan onder vier ogen bespreken kan!" „Wacht dan beneden in de ont vangkamer op me", zei Flint tot zijn beide assistenten. Judson en Norton verlieten zonder een woord te zeggen het vertrek. Be neden zetten ze zich op hun gemak met de krant voor de warme haard neer en ze maakten het zich gemak kelijk in afwachting van het ogen blik, waarop hun chef hen nodig zou hébben. Maar ze zaten nog geen twee minuten, toen Roy Norton, die ruste loos in zijn krant had zitten bladeren, omdat hij niets kon vinden dat zijn belangstelling kon wekken, bromme rig vroeg: „Wat zou dat nou weer voor een streek zijn, Judson?" Judson keek om naar Goodrich. Doch toen hij zag, dat deze blijkbaar met zijn armen op het gastenboek zat te dutten, fluisterde hij tegen Norton: „Praat toch niet zo hard! Hoe kan ik nou weten, wat die van Duyle van plan is, of waarom hij de baas hier wil spreken!" „Het heeft er toch wel iets van weg, alsof die kerel wat van de schaal afweet en de baas nodig heeft om het ding in handen te krijgen", mompelde Roy. „Ik mag een staart krijgen, als ik snap waarom hij ons de kamer uit wilde hebben." Judson vond het niet de moeite waard te antwoorden. Hij scheen ver diept in zijn krant. Roy zuchtte een paar maal diep en dommelde meteen in. Hij had geen zin in kranten lezen. Zodra Judson en Norton de ka mer uit waren, deed Van Duyle de deur op slot. Daarna wendde hij zich met een veelzeggend glimlachje tot Flint „Er is zóveel geheimzinnig gedoe geweest over die Sjang-schaal en zóveel lui hebben hun neus erin gestoken, dat ik het beter vind de zaak tot ons beiden te beperken, Flint", zei hij zachtjes. „Ik hoop, dat je daartegen geen bezwaar hebt." „Helemaal niet", antwoordde Flint zonder aarzelen. „Het maakt feitelijk geen verschil of mijn assistenten hier zijn of niet, maar het is nu eenmaal mijn gewoonte, hen, als het moge lijk is, bij me te houden. En... wat is er nu met die schaal? „Wel, ik meen dat ding gevonden te hebben", antwoordde van Duyle. „Zo?" De toon waarop Flint het zei, ver ried noch verbazing, noch verrassing. „Het heeft me natuurlijk nogal veel en omzichtig werk gekost ver volgde Basil. „Natuurlijk", stemde Flint be grijpend in. „Zouden we er niet bij gaan zit ten?" De detective trok een der gewone stoelen naar zich toe, zonder acht te slaan op Basils uitnodigend gebaar naar de leunstoel. Van Duyle haalde de schouders op en liet zich zelf in de gemakkelijke stoel vallen. Hij sloeg zijn benen over elkaar, legde de toppen van zijn vingers tegen el kaar, liet zijn blanke handen zo op zijn knieën rusten en glimlachte eigenaardig. Hij begreep, dat de man tegenover hem liever redhtop zat bij een zakelijk gesprek dan lui achter over te liggen. „Heb je die schaal hier? vroeg Flint bedaard. „Grote goedheid, Flint, hoe kom je op zo'n vraag!" viel Basil ge moedelijk tegen hem uit. ,Als dat t geval was, dacht je dan niet dat ik het ding hier midden op tafel gezet zou hebben, zodat je het dadelijk ge zien had? Nee, ik heb die offerschaal nog niet in mijn feitelijk bezit.nog niet, maar ik kan het ding hier heb ben, zodra we het eens zijn over de manier waaróp we verder zullen han delen." „Dat begrijp ik niet goed." „En toch is het doodeenvoudig, beste kerel", hernam van Duyle. „Hoe staat het met de beloning, door Farrington voor het terugvin den uitgeloofd?" „Bij mijn weten is daarvoor nog geen bepaald bedrag vastgesteld antwoordde Flint, „maar het spreekt vanzelf, dat Farrington zich zeer ro yaal zal tonen." „Tegenover jou?" vroeg van Duyle scherp. „Ik heb met een beloning niets uit te staan", was het koele antwoord. „Ik dien eenvoudig mijn rekening in bij Farrington. Indien een buiten staander - wat niet erg waarschijn lijk is - die schaal terugbrengt, dan zal hij, naar ik veronderstel, behoor lijk beloond worden." „Dat is nu juist, wat ik bedoel", zei van Duyle. „Om je de waarheid te zeggen ben ik niet zo rijk met aard se goederen gezegend als de meeste mensen wel denken. Ik ben niet rijk. Feitelijk ben ik niet eens welgesteld. Ik zit in schulden en heb geen geld". Flint zei geen woord. Hij nam de keurig geklede, uiterlijk onbezorgde man, die op zijn gemak in de arm stoel lag, rustig op en wachtte op wat hij verder vertellen zou. „Zoals je misschien weet, ben ik van goede familie", hervatte v. Duyle het gesprek, „maar ik ben de laatste afstammeling. Mijn vader liet me slechts weinig na en dat beetje is in de loop der jaren verdwenen. Jaren lang leef ik nu al van wat vrienden me lenen en wat ik nu en dan met biljarten of op de renbaan win. „Zo!" mompelde Flint, zonder veel interesse. „Nou, dat kon zo niet langer en daarom wierp ik me op het speur- desvak." ,Als privé detective dus eigenlijk?" „Och, zo heb ik mezelf nog nooit aangediend", antwoordde van Duyle. „Maar om op de zaak terug te ko men... als jij vijftigduizend dollar van Farrington voor me los kunt krij gen, geloof ik die schaal te voor schijn te kunnen brengen." Hij zei die laatste woorden met ongewone hardheid in zijn stem en zijn gewoonlijk zo dromerige ogen flikkerden, terwijl hij de detective strak aanzag. „Vijftigduizend dollar is een hele som", merkte Flint na een poosje koeltjes op. „Die offerschaal wordt op een half miljoen dollar geschat, en er zifcï verzamelaars die er tweemaal zoveel voor over hebben", antwoordde van Duyle. „Me dunkt, dat vijftigduizend dollar voor Farrington de moeite niet waard is. In elk geval voel ik er niets voor verder met de zaak door te gaan, als me dat bedrag niet gega randeerd wordt." „Waarom ga je met je verzoek niet rechtstreeks naar Farrington?" vroeg Flint verwonderd. Basil van Duyle schudde beslist het hoofd. „Nee. Waren denkt dat ik fi nancieel onafhankelijk ben. Als hij wist dat ik die beloning opsteek, zou ik bij hem hebben afgedaan. En dat zou voor iemand van mijn stand en familie erger zijn dan de dood. Wil jij dit voor mij doen, Flint? Wil jij me die vijftigduizend dollar geran- deren?" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5