waaI wijkse en LAnQStRAAtse cour An r KAATSHEUVEL Setter Set VLIJMEN Uit de Lan Notarishuis te Kaatsheuvel werd riante Spar-zelfbedieningswinkel Ogen vragen brillen van STASSAR Reec/s vanaf Antoon Verhulst LOON OP ZAND GROTE SPEURTOCHT VOOR DE JEUGD. Nieuwkuijk Haarsteeg Korte berichten 85e JAARGANG No. 84 MAANDAG 21 OKTOBER 1963 De tcho van het Zuióen - Abonnement Uitgever n/aalwiiksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 "bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Be~^straat 8 Tel. 04167- 2002 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contra ctadvertenties: speciaal tarief „ECHO" Telegram-adres BIJZONDERE RADEN TILBURG -LANGSTRAAT VAN ST. VIN- CENTIUSVERENIGINGEN VERGADERDEN. Nu de gebruikelijke bijeenkomst van Vincentianen op de Mariale Dag in Den Bosch dit jaar geen doorgang zal vinden, hielden de Bijzondere Ra den van Tilburg en de Langstraat za terdagavond in het restaurant van De Efteling een vergadering, in de over tuiging dat een samenzijn van de le den van de vereniging, buiten de eigen kring, toch nuttig en aange naam zou zijn. De heer L. Janssens, president van de Bijzondere Raad Tilburg, die deze bijeenkomst met een kort gebed open de, sprak z'n voldoening uit over de grote opkomst, welke zeker 50 pet. boven de verwachting uitging. Hij drong er bij de aanwezigen o.a. op aan te streven naar verjonging in hun conferenties. Een speciaal welkom richtte hij tot de heer Mr. Pluyma- kers, die namens de Hoofdraad aan wezig das, en tot Ds. P. Visser en pastoor G. Witlox, die hij vervolgens het woord gaf om samen een gesprek te houden over de Christelijke Cari tas. Pastoor Witlox stelde voorop dat men dit open gesprek niet moest be schouwen als een twistgesprek, maar als een elkaar benaderen met 'n zui ver constructief doel. In een vraag- en antwoordspel gaven beide sprekers hierop hun visie over het beoefenen van de Caritas in kerkelijk en bui tenkerkelijk verband en over het ver schil tussen de Caritas bij de Katho lieken en Protestant-Christelijken. Na de pauze, die werd benut voor een Brabantse koffietafel, volgde er een geanimeerde gedachtenwisseling onder leiding van de beide sprekers. Ds. Visser begon met nog eens uit een te zetten op een vraag of de Ca ritas niet in kerkelijk verband moet worden beoefend, dat er een verschil is tussen beschouwingswijze tussen Protestantse Christenen en Katholie ke Christenen over "de Kerk". De Protestantse Christenen zien de Kerk als één der samenlevingsvormen, zo als ook de school, de Staat enz. er een is. Over al die samenlevingsver banden regeert Christus als de Ko ning. Maar Katholieken zien de Kerk als DE door Christus boven alle sa menlevingsverbanden staande hoog ste instantie, waarbinnen de Caritas moet worden beoefend, terwijl de Pro testantse Christenen het mogelijk achten, en zelfs aangewezen, dat bui ten dat kerkelijk verband door de Christenen Caritas wordt beoefend. Pastoor Witlox beantwoordde hierna enige vragen, met name o.a. dat hij bang is van het ambtelijke in de Caritas-beoefening in die zin, dat de taak "verambtelijkt", "verza kelijkt", niet in de zin dat een maat schappelijk werkster van een sociaal- caritatief centrum krachtens ambt de beste manier van hulpverlening advi seert. Als zij dat dan maar "met ca ritas", "met liefde" doetl Ds. Visser sprak de slotwoorden en ging nog in op de vraag over de door hem in het begin van de avond aangeduide verschillen in de protes tantse en katholieke beschouwing over "de mens", die geholpen moet worden. De vraagsteller had gesteld, dat de katholieke beschouwing over de mens - dus over de menselijke na tuur - deze menselijke natuur als "ge wond" beschouwt, dus verslechterd, niet geheel onbruikbaar geworden. Ds Visser stelde daartegenover, dat de protestntse visie de menselijke natuur niet meer tot iets goeds in staat be schouwt; alleen de genade van Chris tus kan de mens herstellen. In zijn slotwoord stelde Mr. H. Stieger uit Drunen, namens de Bij zondere Raad van de Langstraat, dat dit een oecumenische avond was ge worden. Over de Caritas heen waren de verschillen in geloofsovertuiging aangeroerd en had men zich niet te vreden gesteld met wat gevoelige eenheidsfantasiën, doch was men in gegaan op wat ons in denken van el kaar doet verschillen. "Laten we ons", aldus de heer Stieger, "in eigen katholieke kring steeds meer bezin nen op ons eigen geloofsgoed, om steeds beter met elkaar onze stand punten te kunnen uitwisselen." Mr. Stieger sloot de avond met gebed, waaraan zeker had kunnen worden toegevoegd de bede, welke Voor uit en thuis: Setter Set nylons. Elegant, ideaal van pasvorm en stérk! Extra sterk door high twisted garens. Daarom doet u véél langer met Setter Set. Ven, Jul. v. Stolbergstraat 11, Kaats heuvel. HOCKEY-CLUB DESK. Uitslagen wedstrijden 20 oktober Hoco-Jongens B 4-2; Waalwijk a~ Meisjes p 2 - 2; Meisejs a - Waranda 0-1. Zwart-Wit - Heren I 3-2; 's-Bosch - Heren II 2-2; Dames I-Tilburg 2-0; Dames II - Pusch 1-2. Dames I - Tilburg. De Des-dames, die tot heden een goede competitiestart hadden, nl. 3 gewonnen en 1 verloren wedstrijd, hebben gisteren weer de overwinning behaald. Tegen leider Til burg werd een 2 0 stand bereikt, door doelpunten die in de eerste helft werden gescoord. Met genoemd elftal wordt nu de eerste plaats gedeeld. Zwart-Wit - Heren I Zoals men uit onderstaande competitie stand kan opmaken, gaan de heren van het eerste elftal een uitstekend 6eizoen tege moet. Zij zijn vast van plan om hun plaats in de hogere klas weer in te nemen. Tot op heden waren zij ongeslagen, n.l. 8 pt. uit 4 wedstrijden, met de imposante score van 26 - 5. Gisteren volgde de eerste ne derlaag, met 3-2 verloor men in Breda van Zwart-Wit, dat tot heden nog geen en kel punt behaalde. Alleen het eerste half uur was Des nergens, hetgeen de 3 - 0 stand duidelijk aangeeft. Na rust werd Zwart- Wit geheel op eigen helft teruggedrongen, wat resulteerde in twee doelpunten. Maar verder dan 3 2 kwam Des niet, hoe groot de druk op het Bredase doel ook was. De stand luidt kiest u bij: DAMESMODE Wilhelminastraat 19 Waalwijk Des Pelikaan Breda Rapide Tilburg Tempo Zwart-Wit Waalwijk 5 5 5 5 5 5 5 5 0 0 1 0 2 1 0 2 28-8 27-8 17-11 10-15 8-13 5-15 7-23 2-11 £11 BEDETOCHT. bruiknemen van de Vossenbergselaan de eerste verkeersongelukken. Te gro te snelheden, waartoe de autobe stuurders zich op deze nieuwe straat, die thans nog in verband met z'n ge ringe bebouwing meer weg heeft van 'n verkeersweg, lieten verleiden, en onbekendheid met de plaatselijke si tuatie waren meestal de oorzaak. Waarschuwingshorden, geplaatst op de vier straatgedeelten van waar- - - uit het kruispunt kan worden bena- wij steeds vuriger moeten herhalen Ueken niet het gewenste effect "Mogen ze allen een zijn, Vader, op- hebben Met >t plaatsen van knip- 13 perlichten, waartoe zo spoedig moge- De bedetocht van de hele parochie naar het kapelletje aan de Tilburgseweg kon dit jaar wegens het slechte weer niet doorgaan. In de parochiekerk werd zondag een plech tig lof gecelebreerd, waarin de toewijding geschiedde, welke anders bij het kapelletje plaats heeft. ONGEVAL Vrijdagavond had op de Tilburgsewag nabij de Udenhoutseweg een aanrijding plaats tussen een personenauto uit Baarn en de bromfietser Corn. v. d. Made uit Loon- opzand. Van der Made bekwam een lichte hersenschudding met enige kneuzingen aan het been. Hij werd naar het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Na een onderzoek kon hij echter naar huis worden vervoerd. De brommer werd zwaar be schadigd. GILDE ST. AMBROSIUS. De jaarlijkse statiedag van het gilde St. Ambrosius behoort ook weer tot het verle den. 's Morgens om 9 uur werd zaterdag j.l. de Gildemis bijgewoond, waarbij het ziel- boek van de overleden leden werd voorgele zen. Met vliegend vaandel en slaande trom toog men naar de gildezaal terug, om daar de voormiddag rustig door te brengen met kaarten en barakken. In de namiddag trok het gilde met muziek naar café de Leeuw en 's avonds zaten alle leden met hun echt genoten aan een heerlijke koffietafel. Met muziek en dans werd de avond besloten. Het laat zich begrijpen dat het te vroeg slui tingstijd was, want er heerste een gezellige en echt ouderwetse sfeer, zoals dat op een gildefeest kan zijn. Tijdens de avond heette de overdeken de nieuwe leden hartelijk wel- kom. Vermeldenswaardig is, dat de gildebroe- der Kees Mutsaers op deze dag 40 jaar lid was van het gilde. Wegens zijn vergevorder de leeftijd kon hij het feest niet meer mee maken. Als oudste gildebroeders waren aanwezig A. de Bresser 85 en Jan de Kort 89 jaar. Op deze avond werden de nieu we leden "vergansd". Een gebruik dat van ouds in de Loonse gilden in ere is gehouden. De muziek werd verzorgd door het S.K.O. Klein-orkest, Velen konden genieten van de oude muziek. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Maandag 28 oktober zullen de heer en mevrouw Jan v. d. Nieuwenhuizen (89) en Fien v. d. Nieuwenhuizen-IJpelaar (84) de dag herdenken, dat zij voor 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Dit feest zal op don derdag 31 oktober d.a.v. worden gevierd in zaal Vermeulen. Het zal het diamanten paar die dag ongetwijfeld niet aan belang stelling ontbreken, gezien de zeer verdien stelijke staat van de bruidegom in het mu zikale leven van Loonopzand en ver daar buiten. Hierop komen wij nog nader terug. AANBESTEDING. Zaterdagmorgen heeft de aanbesteding plaats gehad van de verbouwing van het Parochiehuis alhier. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de Stichting van Jeugdbelangen het ge bouw zo in te richten, dat het voor vele be langen kan worden gebruikt. De aanbesteding van de eerste fase heeft niet het gewenste resultaat gehad en het werk is nog niet gegund. De besprekingen duren voort. vatte, die een uitgebreide gedachtenwisse ling noodzakelijk maakten. Na nog een kort overzicht te hebben gegeven van de voor naamste feiten uit het voorbije seizoen, ver kreeg de heer Assman het woord. In een zeer gloedvol betoog dat door de vergadering met de grootst mogelijke aan dacht werd gevolgd, zette spr. uiteen wat Herwonnen Levenskracht is, wat ze doet en voor wie deze nuttige instelling bestemd is. Om het geheel te verduidelijken liet spr. zijn woorden vergezeld gaan met de verto ning van enkele films, die een indruk geven van de werkzaamheden in diverse verpleeg inrichtingen. Tot nieuwe penningmeesteresse werd benoemd mevr. v. d. Wiel-Montee. Voor deze leerzame uiteenzetting werd de heer Assman hartelijk dank gebracht. Vervolgens kwam de bespreking van 't winterprogramma aan de orde. Allereerst werd besloten om op 19 dec. a.s. een Kerstavond te organiseren, waarbij dan een lid van het hoofdbestuur zal worden aangezocht om een spreekbeurt te houden. Ook zal getracht worden nog enkele de monstratieavonden te houden vooral op electrisch gebied. Voor het vele werk dat mevr. v. d. Heijden-van Bijnen in haar 15- jarige bestuursfunctie voor de afd. heeft ge daan ontving zij van hoofdbestuur een feli- citatieschrijven en een herdenkingslepeltje. Met een woord van dank aan alle aan wezigen sloot de voorzitster de vergadering met gebed. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd voortgezet met wedstrijden tussen de 2e vijftallen. De uitslagen waren DPL 3.-DVS 2: J v Bokhoven 30 J v d Griendt 30 17 30 G Treuren 30 P Parijs 30 30 39 J Kuijs 30 J v d Wiel 04 16 40 J v Helvoirt 30 - P Couwenberg 40 30 - 40 TI v Bladel 30 - J v d Brugge 30 19-30 Eindstand 8-2 voor DVS 2. De Knoeiers 2 - 't Centrum 2 A Mommersteeg 40-J Oosterwaal 45 12 - 45 J v d Heuvel 30 - J Pijnenburgh 40 30- 27 J Mommersteeg 40 - B Kuijpers 5540 - 43 P Wolfs 35 - B v Kuijk 40 29-40 P v Hezik 35 M v Esdonk 40 35 23 Eindstand 6-4 voor De Knoeiers 2. ,ONA 2 - DPL 2 J v Lieshout 40-A Timmermans 30 40 - 25 H Musch 40 H Koks 35 32 35 L Verhoeven 35 J v Asseldonk 30 16 30 A v Liempde 30 - A Slagers 30 22 - 30 J de Wijs 50 - D v Gestel 45 50 - 25 Eindstand 6 4 voor DVS 2. Gij dat de wereld gelove, dat hebt gezonden". Het was een geslaagde avond als gevolg van een origineel initiatief. KNIPPERLICHTEN OP GEVAARLIJK KRUISPUNT. De waarschuwingsborden bij het gevaarlijke kruispunt Crispijnstraat - Vossenbergselaan zullen woarden verwijderd en vervangen door knip perlichten. Hoewel het uitzicht op deze krui sing naar alle richtingen goed ge noemd mag worden, ontstonden al spoedig na het gereedkomen en inge- kers v. d. Vliet paste er een nieuw systeem luchtverwarming toe; Ge broeders Biemans bracht er een practische verlichting aan, terwijl de firma Snels het geheel een frisse tint gaf. Voor het winkel-interieur werd de firma Homburg, de vaste Interieur verzorgers van de Spar- winkels ingeschakeld, terwijl het decoratief werk van de hand van C. v. d. Assem kwam. Geen wonder dat burgemeester van Erp er een eer in stelde aan de opening een officiële tint te geven. Direct na de middag verscheen burgemeester van Erp en na een woordje van waardering uitgespro ken te hebben voor wat de durf van een echte middenstander heeft tot stand gebracht, feliciteerde hij de ondernemer met' zijn schitterend bedrijf met de beste wensen tot een steeds groeiende crescendo. Om hangen met de ambtsketen ging hij zelf de eerste inkopen doen, om deze aan de kassa, als eerste burger te betalen. De heer v. d. Heijden, een der Spar-directeuren uit Den Bosch voerde nadien het woord. Ook hij feliciteerde de hr. Tolb. en wenste hem geluk met de prachtige ver bouwing, een van de mooiste van de vele Sparwinkels. De hr. Tolb. bracht in goed gekozen woorden dank aan burgemeester van Erp, hij voelde zich vereerd met de prachti ge geste van de nieuwe burgemees ter, die als eerste zijn zaak officieel opende. Hij dankte verder de heer v. d. Heijden en alle aanwezigen voor de getoonde belangstelling, waarna de receptie aanving, die een zeer druk verloop had. Wij wensen de hr. Tolb. van harte succes toe. Wie momenteel vanuit de Peper straat de Hoofdstraat-Oost in gaat, wordt ongetwijfeld getroffen door de grote zelfbedienings Spar-win- kel, eens de notaris-woning van de heer v. Ham. De heer Tolboom, voor een twin tigtal jaren heel bescheiden met 'n Spar-zaak begonnen, heeft hier ge toond, wat toewijding en beharti ging van een bedrijf vermogen. Als goede buur van de notaris J. v. Ham, was hij voor hem in diens laatste jaren een ongevraagde, doch steeds gedienstige hulp, met als ge volg, dat de heer Tolboom na het overlijden van de notaris de eerste was, die kans kreeg om het pand te kopen. Mogelijk hebben er toen reeds bij de hr. Tolb. iedeeën gehan gen om er eens een grote Spar-win- kel van te maken, doch de heer T. deed geen gewaagde risicostappen. Hij werkte naarstig verder in het bescheiden winkeltje naast het no tarishuis, tot hij de tijd gekomen achtte om tot verbouwing en uit breiding over te gaan. En hoe be scheiden ook van aard, dit heeft hij niet bescheiden of bekrompen ge daan. De Spar-zelfbedieningszaak van Tolboom, is zelfs volgens de Spardirecteuren een der mooiste van de vele honderden, die onder dit concern resideren. Een meters lang glasfront met 'n royale, niets verbergende inkijk in een uitstekende verlichte winkel dwingt tot even opnemen, wat hier tot stand is gekomen. Onder archi tectuur van Spar-architecten Ti- bosch en van der Heijden is door het bekende bouwbedrijf S. J. Pep ping en Zn. de verbouwing tot stand gekomen; de firma Dek- lijk zal worden overgegaan, hoopt het gemeentebestuur de verkeersveilig heid op deze reeds berucht geworden kruising te doen toenemen. SECRET ARIEPERSONEEL MAAKTE EXCURSIE. Afgelopen week maakte de perso neelsvereniging van de gemeente secretarie een excursie, met als hoofd doel het bezichtigen van een groot industrie te Breda, na afloop waar van men in de gelegenheid werd ge steld om de waarde van het hierin gefabriceerde product naar z n kwa liteit te beoordelen. In de omgeving van Breda genoot het gezelschap ver volgens van 'n heerlijk etentje, waar na de reis werd voortgezet naar Et- ten, waar een toneelgezelschap in het gemeenschapshuis "De Nobelaar een opvoering gaf van het blijspel in drie bedrijven "De Onschuldige" van Frits Hochwalder. Met een gezellig nababbeltje in een gelegenheid te Oosterhout werd dit geslaagde uit stapje besloten. JEUGDTOTO HANDBALVER. DESK. KBlW^rr - vv.,'fFn"' Nadat de wekelijkse inzet voor de jeugd-toto opgelopen was tot f 276,70, kwam de inzet vorige week voor toto nr. 6 niet hoger dan f 256,30. Toch nog een mooi bedrag, maar de toto-commissie zat evenwel met de vraag of er een aantal klanten verstek had laten gaan, dan wel dat de handballers zelf minder actief wa ren geweest. In ieder geval voor de handballers aanleiding om er nog een schepje activiteit bovenop te leggen en voor ons aanleiding onze lezers te vragen de nog resterende zes weken de handbalvereniging Desk in deze vorm door meer en blijvende deelne ming te blijven steunen. De prijswinnaars voor toto nr. 6 zijn Ie prijs: A. Jansen, Bergstraat 48 Loonopzand, f 38,45 met f 256,20; 2e prijs; C. Kamp, Aster straat 10, Kaatsheuvel, f 25,63 met f 256,19; 3e prijs J. Damen, van Heeswijkstraat 20, Kaatsheuvel f 12,82 met f 256,10. Prijsuitreiking: de heer A. v. d. P.V. DE REISDUIF. Op de gehouden vergadering van de klei ne Kring Heivoort, Drunen, Nieuwkuijk, Vlijmen, werd besloten dit jaar een tentoon stelling te houden. Bij loting kwam de beurt aan de Reis duif te Vlijmen op 4 en 5 januari 1964 in café H. Boom-v. d. Wiel. Besloten werd om een hoktentoonstelling en wel per 4 duiven, jonge en oude doffer, jonge en oude duif. De inschrijvingen kun nen geschieden bij de secretaris van elke vereniging en wel voor 15 dec. a.s. Prachtige prijzen worden beschikbaar ge steld. Voor mededelingen zie inschrijffor mulier. Op zaterdag 26 oktober organiseert het Gemeenschapscomité van de Vliedberg een speurtocht voor de jeugd; de eerste groep zijn kinderen van 8 tot en met 10 jaar, de tweede gToep van 11 tot en met 14 jaar. Het comité heeft prachtige prijzen beschikbaar. UITVOERING Zaterdag 18 en zondag 19 oktober pre senteerde de R.K. Toneelvereniging Vol harding haar eerste winteruitvoering in café H. Boom-v. d. Wiel. Opgevoerd werd het boeiende toneelspel Moeder Geerte, in drie bedrijven, door J. Ubink. Tlkens om 7 uur opende de heer C. van Engelen en gaf de aanwezigen een kleine toelichting van het toneelstuk. Hij dankte allen voor de grote opkomst en hoopte dat allen voldaan zullen zijn over het spel en het gekozen stuk. Dit kan gerust gezegd worden: het was een boeiend stuk en allen leefden mee met het goede spel, vooral dat van Moeder Geerte door mevr. v. d. Broek en de rol van Dikke Haarbuik, 'n dorps- vrouw door mevr. Stok; beiden kunnen in een adem genoemd worden voor hun goed en vlot spel. Verder de dames mej. Ma rian v. d. Wiel, B. Swaagmans en Annie v. Engelen, die voor het eerst op de planken stonden en zich er goed doorheen werkten en goed spel vertoonden. Bij de heren kun nen de rollen Bart Obbink door Bertus Sa muels, Bernardjan door A. Oremans en Boksenteun, een oude knecht, door Piet Parijs genoemd worden; ook dhrn. speel den voortreffelijk en dat het er bij het pu bliek goed inging, gewees steeds het gulle applaus na elk bedrijf. Volharding kan met trots terug zien op haar eerste winter-uitvoering, die zeker ge slaagd genoemd mag worden, ook wat be langstelling betreft, want heide avonden was de zaal vol. CONCOURSBEKER. Op het deze zomer in Aalst gehouden Jeugddrumbandconcours behaalde Nieuw kuijk een eerste prijs. Met gering verschil in punten miste ze echter de fel begeerde beker. Na een protest van Nieuwkuijk, om dat de beker toegewezen werd aan een ver eniging waarvan de meeste leden boven de gestelde leeftijdsgrens waren, heeft Nieuw kuijk thans bericht ontvangen, dat de beker aan Nieuwkuijk is toegewezen. NIEUWE UNIFORMEN. Het St. Joris-gilde besloot voor haar le den nieuwe uniformen aan te schaffen. Om de kas hiervoor wat aan te spekken wordt een actie gehouden met de verkoop van balpennen. LEVENSSCHOOL. De levensschool begint deze week met een groep jongens als „heledagschool Tot heden heeft de levensschool uitsluitend halvedag-scholieren gekend. De jongens werden door de bedrijven, waarin ze werk ten een halve dag per week in de gelegen heid gesteld de school te bezoeken. In overleg met het bedrijfsleven zal nu één groep jongens een hele dag per week naar Nieuwkuijk komen. Verwacht wordt dat volgend jaar nog meer jeugdige werkne mers de heiedagschool zullen volgen. RIOLERING. De rioleringswerkzaamheden tussen Nieuw kuijk en Vliedberg, die ongeveer 6 weken hebben geduurd, lopen ten einde. Als nu de werkzaamheden ook in Nieuwkuijk klaar zijn (er wordt hier in de Grotestraat op t ogenblik met knipperlicht gewerkt voor t verkeer) zal dit ook een grote opluchting zijn. VERGADERING K.A.V. Om te komen tot vaststelling van 't win terprogramma kwamen de leden van de KAV alhier vorige week in café de Gouw in vergadering bijeen. Het was de voorzitster mevr. v. d. Wiel-Montee, die de vergade ring met gebed opende en vervolgens de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Speciaal richtte zij zich tot de voorzitter van de KAB, dhr. J. de Vaan, en tot de afgevaardigde van Herwonnen Levenskracht dhr. Assman. Zij sprak er haar vreugde over uit dat de opkomst zo groot was, des te meer omdat de agenda enkele punten be- Onzensoort 2 - BW 2 J Luiten 50 - H v Overdijk 50 37 - 50 P v d Aa 40-L Koreman 15 30-35 A v d Wiel 45 - Th Caron 45 45 - 22 J v Loon 40 - W v d Heuvel 35 28 - 35 B v d Wiel 40 - R Beekmans 35 33 - 35 Eindstand 6-4 voor BW 2. Het ene viertal van de b.v. DES alhier doet het in de lopende competitie weer uit stekend. Vooral kopman C v d Loo speelde in de ontmoeting tegen DVS b een gran diose partij. Hij slaagde er in om de 350 car kader 38/2 in slechts 4 beurten bij el kaar te stoten, wat neerkomt op een gem. van maar liefst 87,50. Ook A Treuren slaagde er in met groot verschil te winnen en wist het tot een serie van 55 car te bren gen. De uitslag was: DES - DVS b C v d Loo 350 c - H Emans 250 c 350 - 71 P v d Loo 195 1- Laure 165 1 138-165 A Treuren 180 J v d Sluis 120 180 89 T Legierse 100-P Damen 105 100- 89 Hoogste serie C v d Loo 206 car. Hoogste gem. idem 87.50. HAARSTEEG 2 - TGG 2 5-2. De reserves van Haarsteeg die zondag 'n ingelaste competitiewedstrijd moesten spe len tegen de res. van TGG uit 's-Bosch heb ben zich weer van hun beste zijde laten zien en wonnen op overtuigende wijze. Zoals in deze comp. steeds het geval is geweest kreeg Haarsteeg al direct een veld- meerderheid, die al spoedig via de score tot uitdrukking werd gebracht door 'n doel punt van Harry Beaard. Vrij kort hierna was het midvoor Peulen die keihard in schoot, 2-0. Toch wisten de gasten de achterstand tot 2-1 te verkleinen. Na de thee nam de thuisclub het heft in handen en weer was het Harry Beaard die er 3 - 1 van maakte. Door toedoen van Jan v. Bijnen werd het 4-1 en even later schoot een speler van de tegenpartij in eigen doel, 5-1. Vlak voor tijd bracht TGG het tot een uit val die met met een doelpnt werd afgerond zodat de eindstand 5-2 werd. Haarsteeg 4 speelde op eigen veld tegen de reserves van Hertogstad uit 's-Bosch en haden ook een goede dag; zij stuurden de gasten met een 5-1 nerlaag huiswaarts. Professor Ludwig Erhard (66) is woensdag met steun van 279 CDU- en FDP-afgevaardigden in de Westduitse Bondsdag tot kanselier van de bondsrepubliek gekozen. De socialisten stemden tégen de kandidatuur van de 66-jarige chris ten-democraat. De stemverdeling was: 279 voor, 180 tegen, 24 onthou dingen en één ongeldig. Minister Veldkamp heeft in de sociale commissie van de Tweede Kamer medegedeeld dat 1 januari 1965 de AOW belangrijk zal wor den verhoogd, vermoedelijk voor gehuwden van 2454 op 3250 en voor ongehuwdenv an 1578 op 2275. Een straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht vloog van Japan naar Engeland, 12.844 km, in 8 uur en 35 minuten.

Echo van het Zuiden | 1963 | | pagina 5